Békés Megyei Hírlap, 1991. november (46. évfolyam, 256-281. szám)

1991-11-11 / 264. szám

1991. november 11., hétfő Sports VIELÍÉKLE A Körös-partiak lekontrázták ellenfelüket Szarvasi Vasas—Szolnoki MÁV-MTE 3—0 (2—0) NB II-es labdarúgó-mérkőzés. Szarvas, 800 néző. V.: László Gy. (Mester, Szabó A.). Szarvas: Hanyecz 8 — Hirmler 7 — Bakai 6, Holp 7, Boda 7, Bakos 6 — Pisont 8, Szarvas 6, Rácz 6 — Turcu 6, Búzás 7. Edző: Ioan Patrascu. Szolnok: Ladányi 6 — Kántor 5, Ágh 6, Pető S. 4 — Lajkovics 4, Moldván S, Rostás 4, Horváth 4, Földi 5 — Tóth 6, Burai 6. Edző: Lódi László. Csere: Turcu helyett Gerbei (7) az 56., Pető S. h. Pető Z. (5) a 61., Horváth h. Birinyi (3) a 61., Bakai h. Brakszatarisz (-) a 70. percben. Gólszerző: Pisont a 13., Szarvas a 31., Rácz az 59. percben. Sárga lap: Ágh a 43., Gebri a 87. percben. Szögletarány: 7:5 (2:3) a Szarvas javára. Vállalkozók, kereskedők, viszonteladók! Hideg-meleg háztartási vízórák (Petrich, Schinzel, Pol-Lux) állandóan kaphatók. Érdeklődni: Spigut András, Orosháza, Rákóczi u. 1/C1/4. Telefon + üzenetrögzítő: (68) 12-730 A csúszós, nehéz talajon elő­ször a MÁV-MTE kapott jobban lábra. A 2. percben Rostás egy­más után két szabadrúgást is rúghatott, de az irányzékkal mindkét esetben baj volt. A Szarvas először a 9. percben veszélyeztetett, ekkor Rácz cse­lezgetett a jobb oldali ötös sar­kán, de éles lövése Pető S.-ről szögletre pattant. A 12. percben ismét Rostás készülődhetett szabadrúgáshoz, de labdája ezúttal is célt tévesztett. A 13. percben aztán Pisont vezetgette a labdát, majd várat­lanul 22 méterről rálőtte, amely Kántort érintve a jobb alsó sa­rokba került, 1—0. A 15. percben Szarvas jobb oldali szabadrúgása után Boda fejese alig kerülte el a jobb felső sarkot. Egy ideig csendesen folydogált a mérkőzés a két 16- os között. Végül a 20. percben Pisont szép cselsorozat után ka­pura lőtt, de Ladányi jó érzékkel elvetődve védte. A 23. percben Turcu Szarvastól kapott jó lab­dát, 15 méterről lőtt, de Kántor ezúttal is jól blokkolt, a labda szögletre pattant. A 23. percben Rostás már sokadszor rúghatott szabadrúgást, de Hanyecz ezút­tal remekül hárított. A 31. percben Búzás futott el a bal oldalon, mérnöki pontos­sággal tálalt Szarvas elé, aki mintegy 12 méterről a léc alá bombázott, 2—0. A félidő hátralévő részében Rostás szabadrúgásai jelentet­tek eseményt, de lövései rendre rosszul sikerültek. A 43. perc­ben Rostás 20 méteres szabad­rúgása a hálóba került, de a já­tékvezető nem adta meg a gólt, mivel még a sorfalat rendezget­te. Az ismétlés után szögletre pattant a labda és csak nagy ne­hezen szabadult fel a szarvasi kapu. Szünet után a legnagyobb meglepetést az jelentette, hogy Szabó András partjelző sérülés miatt nem futott ki a pályára, így László játékvezetőnek csak egy segítője maradt. A 49. és az 51. percben Turcu előbb fejjel ve­szélyeztetett, majd egy hosz­­szabbra sikerült szöktetés után Ladányi kezében kötött ki a lab­da. Válaszként az 54. percben szép vendégtámadás után Buzai 12 méterről lőtt a kapu mellé. Egy perc múlva Rácz közeli lö­vését Pető S. a gólvonalról vágta ki. Az 56. percben ismét Rácz roboghatott Ladányi kapuja felé, de 10 méterről leadott lövé­sét Ladányi kitűnő reflexszel szögletre hárította. Az 59. percben Búzás vihar­zott el egy kontratámadás után a bal oldalon, hosszan átívelt a túlsó ötös sarkán álló Rácz elé, aki kapásból a bal alsó sarokba bombázott, 3—0. Ezután a szolnoki vezető­edző kettős cserét határozott el, de ez sem segített a vendégeken. Könnyelműsködés miatt Szarvas, Rácz, majd ismét Szarvas abszolút gólhelyzetben hibázott. A túloldalon a 69. percben Pető Zoltán szabadrú­gása gondot okozott Hanyecz­­nak, de a szarvasi védő szögletre tudott menteni. A 85. percben Szarvas egyedül pörgetett kapu­ra, de 10 méterről lövés helyett Búzás elé tálalt, aki azonban nem érte el a labdát. Az utolsó percekben még Szolnoknak vol­tak kezdeményezései, de ezek már komoly veszélyt nem jelen­tettek a szarvasi kapura. A szolnoki elképzeléseket az első szarvasi gól láthatóan megzavarta. A továbbiakban remek kontratámadásokra épített játékot láthattunk, ami szép gólokat eredményezett. Szünet után a Szolnok min­dent egy lapra tett fel, de a szarvasi támadások ekkor is sokkal veszélyesebbek voltak. Ha Rácz és Szarvas nem köny­­nyelmüsködnek annyit, a győ­zelem nagyobb arányú is lehe­tett volna. Nyilatkozatok: Ioan Patras­cu: — Jó támadójátékunknak köszönhetően sok helyzetet dol­goztunk ki, sajnos három gól után könnyelműsködés miatt komoly helyzeteink maradtak ki. Lódi László: — Megérde­melten nyert a Szarvas, mert kontratámadásai rendre életve­szélyesek voltak. AZ NB II KELETI CSOPORTJÁ­NAK TOVÁBBI EREDMÉNYEI: Budafok—Kazincbarcika 0—1 (0-0) Kecskemét—Nyíregyháza 0—5 (0-1) Salgótarján—Eger 2—2 (0—0) Hatvan—Debrecen 0—0 Szeged—Bagi SE 0—0 Miske—Kaba 1—5(1—1) A NYUGATI CSOPORT ERED­MÉNYEI: III. Ker. TTVE—Oroszlány 3—0 (0— 0) Ajka—Paks 3—0 (2—0) Sopron—Ganz-Danubius 4—1 (0— 1) Mohács—Nagykanizsa 1—1 (0—0) Csepel—Sabaria 0—2 (0—0) Dunaújváros—Baja 1—0(1—0) BKV Előre—ESMTK 0—1 (0—0) Szekszárd—Dorog 2—0 (0—0) Pisont tör ki a védők gyűrűjéből. Könnyű győzelmet arattak a házigazdák a tegnapi összecsapáson, s akár több góllal is megterhelhették volna ellenfelük hálóját. A labdarúgó NB II-ben: Szarvas— Szolnok 3—0 Következik A labdarúgó NB II Kele­ti csoportjának 13. fordu­lójában a következő páro­sításban lépnek pályára a csapatok. November 16. szombat: Békéscsabai Elő­re FC—Szeged SC, Debre­ceni VSC—Szarvasi Va­sas. November 17., vasár­nap: Szolnok—Salgótar­ján, Nyíregyháza—Miske, Kaba — Hajdúnánás, Eger—Kecskemét, Bagi SE—Budafok, Kazincbar­cika—Hatvan. Valameny­­nyi mérkőzés 13.00 órakor kezdődik. Olasz és német bajnokság Labdarugó Bundesliga, I. osztály, 17. forduló: VfL Bochum—Schalke 04 1—0, Dynamo Dresden—Stutt­garter Kickers 2—2, Bayern München—Bayer Leverku­sen 2—2, Eintracht Frank­furt—Karlsruher SC 1—1, Kaiserslautern—Hansa Ro­stock 3—0, 1. FC Köln- Fortuna Düsseldorf 4—1, VfB Stuttgart—Borussia Mönchengladbach 0—1. II. osztály. Déli-csoport: Carl Zeiss Jena—Chemni­­ster FC 1—1, München 1860—Darmstadt 98 0—2, SV Waldhof Mannheim— Hallescher FC 3—0, VfB Leipzig—Rot-Weiss Erfurt 3—f), SC Freiburg—Mainz 05 2—0, FC Saarbrücken— FC Homburg 2—0. Északi-csoport: VfB Ol­denburg—St. Pauli 1—1, Blau-Weiss 90—Hertha BSC 0—3, Hannover 96— Stahl Brandenburg 1—0, VfL Osnabrück—Eintracht Braunschweig 3—0, FC Remscheid—SV Meppen elmaradt. Olasz labdarugó B-liga, II. forduló: Ancona—Lec­ce 2-—1, Bologna—Reggia­­na 0—2, Brescia—Lucche­­se 2—2, Casertana—Pesca­ra 2—2, Messina—Palermo 0—0, Modena—Avellino 0— 0, Padova—Cosenza 3—0, Piacenza—Udinese 1— 2, Pisa—Cesena 2—1, Taranto—Venezia 1—1. A Keleti csoport állása: 1.Szeged SC 128 3 1 18— 4 19 2.Békéscsabai Előre FC 128 2 2 3­0—12 18 3.Nyíregyházi VSC 127 2 3 21— 9 16 4.Hatvan-DEKO 125 6 1 14— 8 16 5.Kábai Egyetértés 126 3 3 22—1215 6.Szarvasi Vasas 125 4 3 14—1514 7.Bagi SE 125 3 4 17—1513 8.Hajdúnánás 124 4 4 11—1612 9.Debreceni VSC 122 7 3 14— 911 10.Kazincbarcikai Vegyész 125 1 6 13—1611 11.Eger SE 122 7 3 13—1911 12.Kecskeméti SC 122 4 6 12—218 13.Miskei TSZSK 122 3 7 11—197 14.Salgótarján 122 3 7 9—177 15.Budafok 123 1 8 11—237 16.Szolnoki MÁV-MTE 122 3 7 6—217 Igazságos pontosztozkodás Hajdúnánás—Békéscsabai Előre FC 1—1 (1—0) NB II-es labdarúgó-mérkőzés, Hajdúnánás, 1500 néző. V.: Veress (Szeke­res, Lőrincz). Hajdúnánás: Tóth 7 — Nagy 6, Kutasi 6, Czirbik 6, Pipó 7 — Csiszár 5, Rozsnyói 7, Horváth 7, Király 6 — Szemán 5, Vass 5. Edző: Buús György. Békéscsaba: Baji 5 — Mracskó 7, Ionut 6, Ottlakán 7 — Belvon 5, Szenti 5, Csató 5, Kasik 5, Pápa 5 — Árgyelán 5, Miklya 5. Edző: Pásztor József. Csere: Árgyelán helyett Kurucz (6) a szünetben, Czirbik K, Kocsis (-) a 68. percben. Gólszerző: Király a 18., Nagy (öngól) a 46. percben. Sárga lap: Mracskó a 25. percben. A hajdúnánási csapat egyko­ri tagjára, a fiatalon, 24 éves korában elhunyt Úri Sándorra emlékeztek a találkozót megelő­zően. A hazaiak előtt adódott elő­ször komolyabb lehetőség, de a 7. percben Pipó 25 méteres lövé­se a felső lécről levágódott, kife­lé pattant. Aztán az első negyedóra után vezetéshez jutottak a házigaz­dák, amikor a 18. percben Rozs­nyói beadását Király 12 méter­ről a hálóba juttatta, 1—0. A 25. percben Mracskó az oldalvonalnál kíméletlenül fel­vágta Vasst, örülhetett, hogy megúszta sárga lapos figyel­meztetéssel. A 36. percben bal oldali szöglet után Csató elé ke­rült a labda, aki hat méterről lőtt, ám lövésébe beleléptek és a pettyes a kapushoz került. A 39. percben Miklya lövését a hajdú­nánási kapus a jobb alsó sarok elől bravúrosan kiütötte. A 44. percben bal oldali támadás vé­gén Csiszár ballábas 10 méteres lövését Baji remekül hárította. A szünet után a 46. percben öngóllal egyenlített a vendég­csapat, amikor egy jobb oldali békéscsabai beadást követően a labda a lábak között pattogott, Nagy váratlanul belenyúlt és Tóth fölött a hálóba emelt 12 méterről (öngól), 1—1. A gyorsan jött gól után me­zőnyjáték folyt a pályán, egyik csapat sem tudott igazi helyzetet kialakítani. A vége felé némi fö­lényre tett szert a hazai csapat, egyszer-egyszer veszélyeztet­ték is Baji kapuját, de góllá nem érett már egyik támadás sem. Jó iramú, változatos játékot A Kék Fény Kisvendéglő Békéscsabán (Bartók B. u. 21.) új színekben, olcsó árakkal, kitűnő zenével várja a kedves vendége­ket. Lakodalmak, rendezvények lebonyolítását vállaljuk, hozott az első félidő. Magabiz­tos hazai kezdés után a hajdú­nánásiak játékát az eladott labdák és az ellenfél helyzetbe hozása jellemezte. A gól után visszaesett a színvonal, meg­nyugodtak a csapatok. Előbb kiegyenlített játék folyt, majd a második félidő végére a ná­­násiak egyre többet támadtak. Nyilatkozatok: Buús György: — Két gólt rúgtunk, 1—1 lett a vége. Nagyszerű já­tékvezetés mellett, jóiramú mér­kőzést játszottunk. A döntetlen­nel „csak” elégedett vagyok. Pásztor József: — Igazságos döntetlen született, egyik csapat sem érdemelt győzelmet. A csa­patom játékával elégedetlen va­gyok, jövő héten javulást várok. A Sörbár Vendéglátó Kft. (Irányi u. 2.) különleges hű­tött import és hazai sörök nagy választékával áll a fogyasztók rendelkezésére. Az NB II -es tudósításokat készítette: Csabai Pál, Csuhák Zoltán. Fotó: Kovács Erzsébet A Nyugati csoport állása: ■HÉKF.S MEGYEI HÍRLAP Közéleti napilap. Főszerkesztő: dr. Árpási Zoltán. Felelős szerkesztő: Niedzielsky Katalin, Seleszt Ferenc. Kiadja a Népújság Kft. Felelős kiadó: Martin Feldenkirchen és dr. Serédi János ügyvezető igazgatók. Szerkesztőség és kiadó: 5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4. Levélcím: 5601 Békéscsaba. Pf. 111. Telefonszámok: központ (66)27-844; főszerkesztő: (66) 21-401; telefax: (66) 21-401; kiadó: (66) 26-395. Telex: 83-312. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető a hírlapkézbesítő postahivataloknál és a kézbesí­tőknél. Előfizetési díj egy hónapra 245 forint, egy évre 2940 forint. Készül: a Kner Nyomdában, Békéscsaba, Baross u. 9—21. Vezérigazgató: Balog Miklós. HU ISSN 12151068