Dunántúli Napló, 1959. szeptember (16. évfolyam, 204-229. szám)

1959-09-22 / 222. szám

6 Megtört a jég... Pécsett vesztette el veretlenségét a Ferencváros Pécsi Dózsa—Ferencváros 3:2 (2:2) Pécs, PVSK pálya, 20 01­ néző, vezette: Emsberger. Pécsi Dózsa: Zelenik — Farkas, Hegyi, Bendes — Plock, Kresz — Horváth, Ru­­pity, Dujmov, Kovács. Edző: dr. Czibulka Mihály. Ferencváros: Landi — Berta, Mátrai, Dalnoki I. — Vilezsál, Dé­kán­y dr. — Friedmanszki, Orosz, Albert, Rákosi, Fenyvesi. Edző: Tátrai Sándor. Már az előmérkőzésre 15 000 né­ző. Vette körül a nagy mérkőzés színhelyét, melynek kezdési idejé­re zsúfolásig megtelt a nézőtér. A pályára vonuló csapatokat a né­zők kitörő lelkesedéssel fogadták. A Dózsa játékosai idegesen kezd­tek és idegességüket csak nehezen tudták leküzdeni. Ezt kihasználva Albert góljával már a negyedik percben 13-ra vezetett a Ferenc­város. A 15. percben a védők hi­bájából ismét Albert volt eredmé­nyes, 2:0. A szórványos lila-fehér támadások egyikénél a 25-ik perc­ben Mátrai szabálytalankodására megítélt szabadrúgást Hegyi érté­kesítette, 2:1. A gól felvillanyozta a Dózsát és ettől kezdve kiegyen­lített lett a játék. A 25. percben Horváth beadását Mátrai az ötö­sön elvetődve kézzel érintette. A büntetőrúgást Hegyi értékesítette, 2:2. Szünet után hatalmas küzdelem alakult ki Ferencváros fölénnyel. Az 55 percben hazai támadás so­rán Dujmov két embert is kicse­lezve, a tizenhatosról hatalmas lö­véssel szerezte meg a Dózsa ve­zető gólját, 3:2. A gól után fokoza­tosan a Ferencváros vette át a játék irányítását, azonban minden igyekezete megtört a lila-fehérek tömör védekezésén. Egy-két me­leg helyzet adódott a Dózsa ka­puja előtt, amikor hajszálon mú­lott az FTC egyenlítő gólja, azon­ban ezúttal a szerencse sem hagy­ta el a hazai csapatot. A nagy Ferencváros-nyomásból fel-fel sza­badulva veszélyes ellentámadások­ra is telt a Dózsások erejéből. A Ferencváros ezen a mérkőzé­sen is bebizonyította, hogy igen jó formában van. Fenyvesi, Albert, Mátrai tartja válogatott formáját, de nem maradt el mögöttük a fedezetpár és Rákosi sem. A Dó­zsánál jelenik, a második félidő­ben feljött Farkas, Plock a véde­lemből, míg Dujmov, Rupity a csa­társorból tűntek ki játékukkal. MTK—Dorog 3:1, 2», Dorog 5000 néző, vezette: Bálla Gy. Tatabánya —Bp. Honvéd 1», Tatabánya, 15 000 néző, vezette: Dorogi. Salgótarján —Szeged 2:0 (0:0), Salgótarján, ve­zette: Balla K. BVSC—Diósgyőr 1:1 (1:1), Diósgyőr, 12 000 néző, vezette: Horváth J. — Újpesti Dó­zsa—Vasas, 20 (1:0), Megyeri út, 38 000 néző, vezette Zsolt, az nb I. Állásai Pécsi Dózsa—Ferencváros S3 1:0­. Dózsa8 S8 1 14: 7 12 2. MTK8 4 4 2 20:12 12 3. Bp. Honvéd8 5 1 2 21:14 11 4. FTC8 3 4 1 13:10 10 5. Tatabánya8 3 3 2 8: 39 6. Diósgyőr8 3 3 2 10: 99 7. BVSC7 3 2 2 10: 98 8. Pécs8 2 3 3 11:137 9. Csepel7 2 2 3 8: 96 10. Dorog8 2 2 4 11:166 11. Salgótarján8 1 3 4 11:145 12. Szeged7 1 3 3 6:125 13. Vasas­7— 4 3 8:134 14. Szombathely 8 12 5 9:174 Győzött a Komlói Bányász, nem sikerült pontot szereznie Az EB II-es csapataink közül az otthonában játszó Komlói Bányász biztosan győzte le oroszlányi el­lenfelét, míg a PVSK csatárai nem tudták helyzeteiket kihasználni Erzsébeten. A Szállítók, Győri ETO ezúttal is győztesen hagyta el a mérkőzés színhelyét. Tovább­ra is gyengén szerepelt Zalaeger­szeg, Sztálin­város és Kaposvár csapata. Eredmények: Szállítók— Sztálinváros 1:0, Győr—Mosonma­gyaróvár 2:0, Jáng—Kaposvár 2:1, Vác—Székesfehérvár 0:0, Pápa— Zalaegerszeg 1:0, B. Spartacus— Budafok 2:1. Komlói Bányász—Oroszlány 3:0 (2:0) Komló, 1500 néző, vezette: Balla B. KOMLÓ: Krausz — Kanizsai, Gyurkity, Komlói — Kohlmann, Molnár I. — Grozdics, Kereszti, Cziráki, Perényi, Balázs. Edző: Hemmer Lajos. Oroszlány: Tarró — Imre, Hári, Kutasz — Fónay, Makai — Magyar, Kárpáti, Németh, Gal­­góczi, Móricz. Edző: Bödecs Jó­zsef. A nagy lendülettel és ezúttal ötletesen is játszó bányászcsapat biztosan uralta a mezőnyt. Irányí­totta a játékot. Most az eredmény sem maradt el. Már a 7. percben az ellenfél hálójában volt Balázs labdája, 1:0. A 29. percben keze­­zésért megítélt büntetőrúgást Kohlmann lőtte a hálóba, 2:0. Az oroszlányiak keménységgel pró­bálták útját állni a hazai támadá­soknak. Szünet után komlói tá­madásokkal indult a játék és már az első percekben 3:0-ra alakult az eredmény Balázs lövése nyo­mán. A hazai csapat ezután leen­­gedett, de az oroszlányiak ekkor sem tudtak eredményt elérni. Jók: Gyurkity, Kohlmann, Grozdics, Kereszti, illetve Tarró, Hári, Ku­tas­, Kárpáti. BVTK—PVSK 2:0 (1:0) Pesterzsébet, 2000 néző, vezette: Tóth. BVTK: Horváth — Pálinkó, To­­csik, Krommer — Rehák, Pogány — Roller, Csöbör, Grubicska, Jo-­sics, Rátkai. Edző: Deák Ferenc. PVSK: Bogyai — Futó, Köves, Szegedi — Mohácsi, Mező — Kar­dos, Kakuszi, Hassal, Vincze, Szentannal. Edző: Túra Emil. Azt reméltük, hogy a feljövő formában lévő PVSK az NB II. újoncától Erzsébetről is elhozza a a PVSK-nak mérkőzésnek legalább az egyik pontját. A remények nem is vol­tak indokolatlanok, mert a mér­kőzés nagyobb részében a PVSK irányította a játékot. A csatárok azonban ezúttal ismét adósak ma­radtak a góllövéssel. Hiába te­remtettek helyzeteket az ellenfél kapuja előtt, a lövéseket elkap­kodták, elügyetlenkedtek. A hazai csapat csak távoli lövésekkel kí­sérletezett, s ezek közül kettő Bogyai hibájából így is vasutas­csapatunk hálójába hullott. Jók: Tocsik, Rehák, Roller, Csöbör, illetve Köves, Kakuszi, Kardos. Az NB II. állása NYUGATI CSOPORT 1. Szállítók8 8 2 2 16: 5 14 2. Győr­8 6 1 1 16: 3 13 3. Székesfehérv.8 5 1 2 23:11 11 4. B. Spartacus8 5 1 2 16:11 11 5. BMTE8 4 2 2 10: 9 10 6. Láng8 3 3 2 10: 8 9 7. BVTE8 4 1 3 11:15 9 8. Komló8 2 3 14: 9 8 9. Vác8 3 2 3 12: 9 8 10. Pápa8 3 1 4 8:17 7 11. MTE8 2 2 4 14:18 6 12. ZTE8 2 2 4 8:16 6 13. PVSK8 2 1 5 12:13 5 14. Oroszlány8 2 1 5 10:19 5 15. Sztálinváros8 2— 6 17:16 4 16. Kaposvár8 1— 7 8:26 2 Nagy küzdelem a Pécsi Dózsa— DVSC NB II. kézilabda-mérkőzésen Találtak egy aktatáskát szomba­ton délután a Leőwey Klára Leánygimnáziumban. Tulajdonosa átveheti a Dunántúli Napló szer­­b Mál­fi Argiti­m­ N 4 P­L­C Sporthíreit Totó-eredmények: 1, 1, 2, L 1, 2, 2, 1, 1, 1,­­ 2. NB I­­fjúsági bajnokság: Ferenc­város—Pécsi Dózsa 4:0 (1:0), DVTK —BVSC 3:1 (0:0), Újpesti Dózsa— Vasas 2:1 (0­), MTK—Dorog 2:1 (1:0), Szeged—Salgótarján 5:1 (3:0), Tatabányai Bányász—Bp. Honvéd 1:0 (0:0). Magyarország nyerte a moszkvai nemzetközi vízilabda tornát. Az utolsó napon a román együttes döntetlen eredményt ért el az olasz válogatott ellen. Magyarország le­győzte Szovjetunió A csapatát. Ro­mánia—Olaszország 4:4, Magyaror­szág—Szovjetunió 2:1. Az országos ifjúsági atlétikai bajnokságokon csak helyezést si­került szerezni a pécsi és komlói atlétáknak. A 800 méteres síkfu­tásban Nagy (PVSK) 1:57,5-es 3. lett, míg a magasugrásban Bódosi (PEAC) 180-as ugrással 6. A 800 m-es női síkfutásban a komlói Suszter ugyancsak 3. helyen vég­zett. A Szovjetunió röplabda váloga­tottja veretlenül nyerte a konti­nensek tornáját. A Párizsban le­játszott mérkőzéseken a magyar válogatott a 3. helyet szerezte meg. Budapesten az MHL országos cél­lövő versenyén a nők versenyében pécsi győzelem született. A ver­senyt Sótonyi Katalin nyerte, az ugyancsak pécsi Tabi hatodik lett, míg a férfiaknál a pécsi Pankász a 9. helyen végzett. A Ganz MA­VAG országos atléti­kai versenyén a 300 m-es síkfutás­ban az első két helyen pécsi ver­senyző végzett. Fogarasi (Dózsa) 1:58-al győzött, Blazek (Dózsa) 1: 58,5-el lett második. Debrecenben rendezték meg az országos főiskolás teniszbajnoksá­got. A női csapatversenyben a PEAC az 5., a férfi csapatverseny­ben pedig a 4. helyet szerezte meg. Győri Vasas ETO—Komlói Bá­nyász 13:7. Az ökölvívó NB I-ért Komlón mérkőztek a csapatok. A komlói ökölvívók közül Fülöp, Deák és Molnár aratott győzelmet. Pécsi Vörös Meteor—Pénzintézet 10:6. Asztalitenisz NB. I férfi mérkőzés. A pécsi csapat értékes győzelmet aratott jóképességű el­lenfelével szemben. Győztesek: Ti­hanyi, Pintér 3—3, Koronics, illet­ve Mayer 3, Koffler 3 és Khán. NB I. Ifjúsági asztalitenisz mér­kőzés: Pécsi Vörös Meteor—Pénz­intézet 5­. Sok gól esett az összevont megyei kézilabda-bajnokság­ban Az összevont megyei bajnokság­ért játszó kézilabda-csapataink kö­zül a PEAC a Pedagógiai Főisko­lával szemben, a Pécsbányatelepi Bányász a Pécsszabolcsi Bányász­­szal­ szemben nagy gólaránnyal szerezték meg a győzelmet De két számjegyű eredményt értek el a Szigetvári ZMSE és a Dózsa II. csapatai is. Eredmények: PEAC— Pedagógiai Főiskola 40:18 (19:12), férfi mérkőzés. Pécsbányatelepi Bányász—Pécsszabolcsi Bányász 24:7 (14:4), férfi mérkőzés. Sziget­vári ZMSE—Kaposvári Kinizsi 11:4 (9:2), női mérkőzés, Dózsa H— Komlói Bányász u. 22:10, férfi mérkőzés, PEAC—Sellye 5:4 (1:3), női mérkőzés, Dózsa—Építők 4:2 (2:1), női mérkőzés, Pécsszabolcs— Leőwey 6:3 (3:1), női mérkőzés. Elmaradt az Urán SC—Traktor férfi és a Dózsa—Pedagógiai Fő­iskola női mérkőzés. Két döntetlen, két vereség NB llI-as csapataink vasárnapi mérlege NB I-as csapataink közül va­sárnap a PETC rangadó mérkőzést játszott itthon a Bajai Építők csa­patával. A Vasas a Bajai Bácská­val Baján mérkőzött meg, s mind­két csapatnak meg kellett eléged­nie a döntetlen eredménnyel. A Pécsi Dózsa II. Kaposvárott, a Komlói Béta-akna Szekszárdon szenvedett vereséget. Eredmények: Bonyhádi Vasas—Kiskunhalasi Ki­nizsi 2:0, Csepel Autó—Székesfe­hérvári MÁV Előre 3:2, Kiskun­­halasi Dózsa—Kaposvári Dózsa 3:1. PETC—Bajai Építők 3:3 (2:2). PETC-pálya, 3000 néző. Vezette: Völgyesi. — PETC: Sarbak — Ber­ta, Scherdán, Keidl — Szálai, Horváth — Szigeti, Győrit, Dara, Hauschl. Edző: Krivanek Vilmos. BAJA: Diszl — Varga, Vörös, Rá­pity I. — Heringer, Mikiu­s — Kreisz, Czeglédi, Papp, Poszlacsek, Bartulov. Edző: Tamási László. A meleg, napos őszi vasárnap dél­előtti mérkőzésre kijött szép szá­mú nézősereg nem csalódott. Az első félidőben nagy iramú, magas­színvonalú játékban gyönyörköd­hettünk. A hazaiak első gólja a 3. percben Hauschl fejeséből született meg. Rá 11 perc múlva a Bajai—Czeglédi volt eredményes, 1:1. A hazai csapat hosszú és ez­úttal pontos leadásokkal indította támadásait. A 37. percben Győrfi ügyes fejes átadásából ismét Hauschl volt eredményes, 2:1. Egy­­­MÚD#­faltai rm­­itt előtt a bajaiaknál Czeglédi lőtte az egyen­lítést jelentő gólt, 2:2. Szünet után a 70. percben Győrit hatalmas lövésével szerezte meg ismét a vezetést a bőrösöknek. Az Iram és a fáradságból faka­dóan a színvonal is esett. A 82. percben Bartulov révén ismét ki­egyenlítettek a bajoiak. A 86-ik percben büntetőhöz jutott a BTC, s ezzel bebiztosíthatta volna győ­zelmét, de Győrit erősen a kapu mellé lőtte a labdát. Jók: Hauschl, Szalai, Serdán, illetve Czeglédi, Mikus, Kreisz, Rápity I. Bajai Bácska—Pécsi Vasas 1:1 (1:0). Baja, 1000 néző, vezette: Pusztaszeri. — BÁCSKA: Körmen­di — Bochner, Várnagy, Bisztro­­vics — Borsodi, Ihos II. — Albert, Bugán, Ónodi, Dujmov H., Wel­ling. Edző: Onodi Béla. — VASAS: Szül — Egervári, Becsei, Berki — Somogyvári, Rákóczi — Danaj­­ka, Szopka, Halasi, Jauk, Angyal. Edző: Bárdos­ László. — A Vasas szünet után korszerűbb játékával a győzelmet is kiharcolhatta vol­na. Ekkor mindkét csapat nagy gólhelyzeteket hagyott ki. A múlt héthez viszonyítva sokat javult a Vasasok játéka, így is értékes pontot hoztak haza Báláról. Jók: Bisztrovics, Bugán, Várnagy, illet­ve Becsei (a mezőny legjobbja), Somogyvári, Rákóczi. Kaposvári Kinizsi—Pécsi Dózsa II. 4:1 (2:0, Kaposvár, 2000 ezer néző, vezette: Lévák,­­. A j­óira­mú mérkőzésen a gólhelyzeteit ki­használó hazai csapat megérde­melten győzött. Góllövők: Talián 2, Szentgróti, Lackovics, illetve Schwara. Jók: Szili, Szentgróti, Laczkovics, illetve Csupak, Lovig, Schwara. Szekszárdi Petőfi—Komlói Béta­akna 2:0 (0:0). Szekszárd, 1000 né­ző, vezette: Sári.­­ A gyenge­­színvonalú mérkőzésen jól sikerült védekező taktikájával tisztes ered­ményű vereséggel hagyhatta el a mérkőzés színhelyét a Béta-akna csapata. Góllövők: Zerényi, Si­mon. Jók: Greilich, Cser, Tancz, illetve Baksa, Trischler, Érsek. Az NB III. állása DÉLNYUGAT 1.Csepel Autó7 6 1 24:1112 2.Pécsi BTC7 4 1 2 23:1011 3.P. Dózsa NI.9 5 1 3 26:1511 4.Bajai Építők8 5 1 2 18:1111 5.Szekszárd7 5 1 1 12: 911 6.Kiskh. D.8 5 1 3 21:1410 7.Bajai Bácska8 3 3 2 12:109 8.Bonyhád8 4 1 3 10:129 9.Kapv. Km­.7 3 2 2 16: 98 10.Pécsi B.8 4— 4 16:128 11.Pécsi Vasas9 3 2 4 15:208 12.Bácsalmás7 3 1 3 12:127 13.székfh. MÁV8 2— 6 13:194 14.Kaposv. D.7 1 2 4 7:134 15.Kiskunh. K.7 1 1 5 12:223 16.Dombóvár7 1 15 7:263 17.Komtós Béla 8 1* 17 3:221 1989. SZEPTEMBER 13. M mItcIHIM ől &tz&fLaUO'<z'zunkÍ7 A Magyar Rádió pécsi adójának 1959. IX. 22-i, keddi műsora a 223,8 m középhullámon 17.30 Szerb—horvát nyelvű műsor. Napról-napra. Hírek, tudósítások. Tamburazene. Néhány perc mezőgazdaság. Népdalok, népi táncok. 18.00: Német nyelvű műsor. Amatőr csillagászok. Karcolat. Szív küldi szívnek szívesen. Karinthiai népdal. Kollégium­i diákvezetéssel. Népdalok, hangszerszólók. 18.30: Magyar nyelvű műsor. Szív küldi szívnek szívesen. 18.50: Jól tervezünk a jövő évre. (Riportműsor.) 19.00: Munka után. Zenés összeál­lítás. Három a tánc. — Viasko­­dás, novella. — Riportok innen­­onnan. — Népszerű operarészle­tek. — Tudósítás a baranyai fia­talok munkájáról. — A világ minden tájáról. — Arcképek: A kaszás. — Vidám táncdalok. — Az 5+1 kísérleti oktatásról. Né­hány szó a tegnap esti hangver­senyről. 19­ 53: Hírek, tudósítások. 20.00: Műsorzárás. Megvette már I©ttós®eJvényé4? A televízió mai műsora. 14.00—17.00: Ipari és kereskedelmi adás. 18.00: Ifjúsági Képeslap. 18.45: Szünet. 19.00: TV-Híradó. 19.20: Konyenkov, a kiváló szob­rász. Szovjet kis film. 19.30: Cimborák. Állat-filmregény, kb. 20.55: Gyermekeink az iskolá­ban. Bíró Gyula pedagógiai mű­sora. SZÍNHÁZ Nemzeti Színház: Az aranyember, (este 7 órakor.) Kamaraszínház: Bunbury, (este fél 8 órakor.) MOZI Park: Akiket a pacsirta elkísér, (szélesvásznú, fél 5, fél 7 és fél 9 órakor.) Kossuth: Mexikói szerenád. (fél 5, fél 7 és fél 9 órakor.) Kossuth Híradó Mozi, Magyar Híradó, Nagyapó szemüvege. Gyó­gyító sugárzás. Hangszerek és hangszínek. (Előadások 11 órától folytatólagosan 3 óráig. Pénztár­­nyitás fél 11 órakor.) Petőfi: Sortűz az égbe. (fél 5, fél 7 és fél 9 órakor.) Fekete Gyémánt (Pécsgyárváros): Főutca (5 és 7 órakor.) Építők Kultúrotthona: Többé nem balkezes. (5 és 7 órakor.) Jószerencsét (Pécsszabolcs): Bo­lond április. (6 és 8 órakor.) Csak 18 éven felülieknek! Rákóczi (Mecsekalja): Kígyóinak a fények. (7 órakor.) Május 1. (Vasas u.): Mi ketten egyedül. (7 órakor.) Kossuth (Mohács): Azon az éj­szakán. (6 és 8 órakor.) Zrínyi (Szigetvár): Vakmerő szív. (8 órakor.) Táncsics (Siklós): Kenyér, szere­lem, fantázia, I. rész. (8 órakor.) Az MTIT Elnökségének határozata értelmében ez évben be kellett fejeződniük a sportköri ve­zetőség-választásoknak. A határo­zat kötelezte a sportköröket, hogy új alapszabályok elfogadásáról te­gyenek jelentést az állami sport­szerveknek, mert csak így lehet pontosan felmérni az országban a törvényes formáknak megfelelően működő sportegyesületeket. Jócs­kán akadnak még olyan sportkö­rök, amelyek sem vezetőség­ vá­lasztó közgyűlést nem tartottak, sem bejelentési kötelezettségüknek nem tettek eleget. Ideje, hogy ezek a sporkörök mulasztásukat pó­tolják, mert különben annak a veszélynek teszik ki magukat, hogy működésüket törvényelle­nesnek minősítik. Már csak három csapat veretlen a megyei I. A megyei I. osztály vasárnapi mérkőzései közül a rangadónak számító Mohács—Kinizsi mérkőzé­sen a hazai csapat szerezte meg a győzelmet. Fölényes győzelmet aratott a ZMSE, a Vasas I. Bá­nyász fölött és biztosan győzött a Hidasi Bányász és Villány csa­pata ellen. Kétszámjegyű gól­aránnyal győzte le a PEAC pécs­­váradi ellenfelét. Gólnélküli dön­tetlen eredménnyel végződött az Urán SC—Porcelángyár mérkőzés. Győztek az NB I-es tartalék csa­patok. Mohácsi TE—Pécsi Kinizsi 3:0 (1:0). Mohács, 1000 néző, vezette: Sólymosi. Megérdemelten győzött a büntető­rúgást is kihagyó hazai csapat. Góllövő: Kispál, Barácz. Jók, Rem­spack, Kővári. Szigetvári ZMSE—Vasas I. Bá­nyász s:1 (2:0). Szigetvár, 200 néző, vezette: Horváth — A nagyiramú mérkőzésen a gólhelyzeteit job­ban kihasználó hazai csapat meg­érdemelten győzött. Góllövő: Sár­közi 2, Gál 2, Schöller, illetve Ko­vács. PEAC—Pécsvárad 14:0 (0:0), Tü­zér utcai pálya, 200 néző, vezette: Lendva. Még ilyen arányban is megérdemelt az egyetemisták győ­zelme. Góllövő: Györkő 5, Fekete 4, Szécsei 2, Gyánó, Vajda és Ek­­lics (tizenegyesből). Hidasi Bányász—Villány 3:0 (1:0), Hidas, 350 néző, vezette: Darázsi. A végig jobban játszó hazaiak biz­tosan szerezték meg győzelmüket. Góllövők: Vurnán, Böröcz, Fricsi, jók, Budai, Szanya, Báldi, illetve Pólya, Merk, Schneider. .Pécsszabolcs—Siklós 3:0 (3:0), Pécsszabolcs, 300 néző, vezette: Simonfal. — Már az első félidő­ben bebiztosította­­győzelmét a bá­nyászcsapat. Góllövők: Mázli 2, Vértes, illetve Witchinger. Urán SC—Porcelángyár 0:0. Sör­gyári pálya, 10 néző, vezette: Budán. — Valamivel jobb volt az Urán csapata. Jók: Lukácsi, Ádám illetve Oravicza, A­ján. Komlói Bányász II.—Bóly 4:3 (1:2), Bóly, 500 néző, vezette: Kul­csár. — Lelkesen játszott a bolyi csapat és ezzel kiegyenlítetté tette a játékot. Góllövők: Róth 3, See­­mayer (tizenegyesből), illetve Sza­bó, Prelóger (öngól). Szászvári Bányász—Szigetvári Vasas 5:1 (0:1). Szászvár, 300 néző, vezette: Aknai. A hazai csapat végig támadott. A befejezések azonban a második félidőben sike­rültek, ekkor már nemcsak szé­pen, de eredményesen is játszott a Szászvári Bányász. Góllövők: Jónás 3, Horváth, Oitrói (tizen­egyesből), illetve Gáspár. Jók: Ka­tona, Bakó H, illetve Gáspár. A megyei I. osztály állása osztályban Gyánót szerelik a PEAC—Pécsvá­­rad labdarúgó mérkőzésen 1. Mohács6 6——12:3 12 2.­postás6 5— 1 18:7 10 3. Pécsszabolcs5 4 1—11:29 4. P. Kinizsi6 4 1 115:49 5. Szászvár6 4 1 1­25:129 6. Vasas­L B.6 4— 216:98 7. PEAC4 3 1—22:27 8. Szigetv. ZMSE6 3 1 212:87 9. Bóly5 3 1 19:77 10. Hidas6 2 2 29:126 11. Siklós7 2— 511:184 12. Porcelángyár7 1 1 5 7:133 13. Urán SC6— 2 4 3:100 14. Villány6— 1 5 6:254 15. Pécsvárad6— 1 5 3:31­ 16. Szigetv. Vasas6—— 6 7:23— Kosárlabda-mérkőzés a Buda­pest Kupáért „A” válogatott—PVSK 63:31 (26:18). A PVSK NB I-es női kosárlab­da-csapata szombaton a magyar ,,A” válogatott csapattal mérkő­zött a Budapest Kupa küzdelmei során. Az „A” válogatottal szem­ben is megállta a helyét a vas­utas női csapat. A válogatottak csak magasabb termetük előnyét kihasználva tudták nagyobb ará­nyú győzelmüket elérni. Az ösz­­szevont megyei kosárlabda-baj­­nokság első fordulójában a kö­vetkező eredmények születtek: Szekszárd—PVSK II. 70:50 (36:23), férfi mérkőzés, PVSK I—Szek­szárd 52:20, női mérkőzés. A Pos­tás—Bátaszék mérkőzésen a báta­­székiek nem jelentek meg. dunántúli napló A Magyar Szocialista Munkáspár Baranya megyei Bizottsága c. » megyei tanács «apja Főszerkesztő Vasvári Ferenc Felelős szerkesztő: Mészáros Ferenc Kiadja a Dunántúli Napló Lapkiadóvállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs József Attila u. 10. Telefon: 15-32, 15-33. PÉCSI SZIKRA NYOMDA Pécs. Munkácsy Mihály u . sz Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető a helyi postahvata­­loknál és a kézbesítőknél. Előfizetési díj 1 hónapra 11.O­IL