Dunaújváros, 2015. július-december (4. évfolyam, 26-50. szám)

2015-08-07 / 31. szám

SPORT DUNAÚJVÁROS KÖZÉLETI HETILAPJA Felajánlotta lemondását a szövetségi kapitány Rosszul szerepelt a vízilabda válogatott Nem sikerült elérni az elő­zetes célokat, csak a ki­lencedik helyen végzett a magyar női vízilabda válo­gatott a kazanyi világbaj­nokságon. SZENTIMREY TAMÁS Mint arról legutóbbi szá­munkban már beszámol­tunk, két vereséggel, vala­mint egy győzelemmel, a harmadik helyen végzett csoportjában a magyar női vízilabda válogatott a ka­zanyi világbajnokságon. A két dunaújvárosi játékos­sal, Garda Krisztinával és Menczinger Katával felál­ló magyar csapatra nehéz feladat várt, hiszen ahhoz, hogy bejusson a vébé leg­jobb nyolc csapata közé, az olimpiai bajnok Egyesült Államokat kellett volna le­győznie az egyenes kieséses szakaszban. Merész András tanítványainak azonban sajnos esélye sem volt a tengerentúliak ellen, akik a két gárda szombati mér­kőzésének első pillanatától domináltak, az első negye­det kettő, a másodikat és a pót 4-1-re együttesünk, az amerikaiak nagyon simán, 12-7-re nyertek, így ők ju­tottak a negyeddöntőbe, míg a mieink a 9-12. helyért folytathatták a küzdelmeket. gyan összekapták magukat, s ugyan három negyeden ke­resztül kiélezett, szoros csa­tát vívtak vetélytársukkal, a negyedik felvonásban újra szebbik arcukat mutatták, l buknak. A világbajnokság utolsó mérkőzésén a brazil válogatott ellen ugrott me­dencébe csapatunk, s már az első perctől kezdve do­minált a dél-amerikaiak el­len. Válogatottunk remek tá­­madójátékkal lepte meg ve­­télytársát, az első és az utolsó negyedben öt-öt, a „két kö­zépsőben" hat-hat alkalom­mal talált be a kapuba, így vé­gül kiütéses, 22-7-es győze­lemmel szerezte meg a világ­­bajnokság kilencedik helyét. A viszonylag szép bú­csú ellenére sem volt elé­gedett azonban az előze­tesen éremre törő váloga­tott teljesítményével Merész András szövetségi kapitány, aki a brazilok elleni hely­osztót követően felhívta dr. Kemény Dénest, a Magyar Vízilabda Szövetség elnö­két, s felajánlotta lemon­dását. Sorsáról az MVLSZ elnökségi ülése dönt majd a közeljövőben. harmadikat három-három Itt előbb a szintén jó erők- 10-7-es, megérdemelt sike­találattal nyerték meg, így ből álló kanadai csapat várt rükkel legalább a szép búcsú hiába hozta az utolsó eta­ Gardáékra, akik ezúttal na- esélyét megteremtették ma- A dunaújvárosi születésű Szűcs Gabriella (balra) is nagyot küzdött a kanadaiak ellen Takács Krisztián és Balog Gábor a vizes világbajnokságon Most jön a neheze az úszóinknak Négy számban már rajt­kőre állhattak a Dunaferr- DVSI úszói a kazanyi vi­lágbajnokságon, ahol Balog Gábortól és Takács Krisztiántól is döntős he­lyezéseket remél a szak­vezetés. Spigott Kazanyban rendezik meg a vizes sportok 16. világbaj­nokságát, melyen két kiváló úszónk, Takács Krisztián és Balog Gábor is megméreti magát. A Dunaferr-DVSI versenyzői közül Balog Gábor ugrott előbb meden­cébe, méghozzá a 100 mé­teres hátúszás előfutamá­ban, ahol hiába nyerte meg versenyét, ideje nem volt elég a középdöntőbe jutás­ra, így végül a 23. helyen fe­jezte be a szám küzdelmeit. Remek hátúszónk szer­dán este állhatott újra rajt­kőre, hiszen a 4x100-as ve­gyes váltó tagjaként bejutott a szám világbajnoki finálé­jába. Jól is kezdett, az el­ső száz méter után a hato­dik helyen „adta át a sta­fétát” Horváth Dávidnak, aki meg is tartotta az elő­kelő helyezést. A második kétszázon jöhettek a höl­gyek, s bár Verrasztó Evelyn és Jakabos Zsuzsanna is jól teljesített, az ellenfelek ez­úttal erősebbnek bizonyul­tak, így a mieink végül a nyolcadik helyen zárták a szám döntőjét. Csütörtökön dél­előtt már fő szá­mában, 200 háton mérette meg ma­gát Balog Gábor, s nem titkoltan a döntőbe jutás volt a célja. Az előfu­tamokban azonban nem tudta megismétel­ni korábbi jó teljesítmé­nyét, de egyéni legjobbjánál egy másodperccel gyengébb ideje is elég volt ahhoz, hogy bejusson a középdöntőbe, 2017-es vébé melyet lapzártánk után ren­deztek meg. Takács Krisztián 100 gyorson mutatkozott be a világbajnokságon, s ugyan élete legjobb reggeli úszá­sát produkálta, ez csak előfutamának negye­­­­dik, míg az össze­tett verseny 33. he­lyéhez volt elegen­dő. Krisztián legkö­zelebb pénteken, 50 gyorson áll rajtkőre, s tekintve, hogy az idei­­ világranglistán jelenleg az ötödik legjobb idővel rendelkezik, így elvárható tőle a döntőbe jutás is. Orbán Viktor miniszterelnök a hét végén az oroszországi Kazany­­ba utazik, ahol a vizes világbajnokság utolsó napján átveszi a következő, 2017- es világbajnokság rendező országának járó FINA zászlót - tájékoztatta a kormány. hu-t Havasi Bertalan, a Miniszterelnöki Sajtóirodát vezető helyettes államtit­kár. A kormányfő Kazanyban elláto­gat több versenyhelyszínre is, és megtekinti a sportesemé­nyeket. 1