Dunaújvárosi Hírlap, 1972. szeptember (17. évfolyam, 70-78. szám)

1972-09-08 / 72. szám

6. oldal Labdarúgó MNK: Sárbogá­rd: Volán—D. Kohász 0:2 (0:1) Lalusk­a­má rom — Pusszaszabolcs 2:4 (0:2) Mintegy kétszáz néző előtt kezdődött, Sárbogárdon, Győ­ré játékvezető sípjelére mérkőzés. A tét a megyei leg­a­jobb négy közé jutás volt. A D. Kohász Papp — For­­maggini, Fajt, Rupnert, So­­mogyvári, Somogyi, Bárányos (Bogár 75. perc), Kovács (Dombóvári szünetben), Sza­bó, Vessző, Házi összeállítás­ban játszott. Jó iramban kezdődött a ta­lálkozó és az ötödik percben már a harmadik lövés ment Hernádi kapujára. Később Szabó lövését tolta szögletre a kapus, majd Somogyi lö­vése csattant a felső lécen. Később állandósult a Ko­hász-fölény. Egy kapura ját­szott csapatunk, de számtalan lövés célt tévesztett és sok helyzet kimaradt. A 39. perc­ben született meg a mérkő­zés első gólja: Formaggini szögletét Szabó Házi elé ját­szotta, aki biztosan a hálóba lőtt- 1:0. A második félidő 11. per­cében a sárbogárdi Somogyi kiegyenlíthetett volna, de nagy helyzetben hibázott és Papp végülis mentett előle. Ezzel a vendéglátók el is lőt­ték puskaporukat. A 62. perc­ben Somogyvári remek be­adását Dombóvári nagy hely­zetben fejelte a bal kapufa mellé. A 73. perc meghozta a má­sodik gólt: Vessző beadását Hernádi elhibázta és Szabó közvetlen közelről a hálóba lőtt. 2:0. A hátralevő percek­ben az eredmény nem válto­zott. Információnk szerint pusztaszabolcsi együttes 2:0- a ás félidő után 4:2-re győzött Lajos Komá­romban, így a jövő hét szerdáján, a D. Kohász Pusztaszabolccsal mérkőzik a megyei döntőbe jutásért. Sporthírek : Máté Ferenc a D. Ko­hász atlétája a második he­lyet szerezte meg a Népsta­dionban megrendezett ifjú­sági összetett versenyben, tíz­­próbában. A 4000 méteres futó csapatbajnokságban a D. Kohász harmadik lett. ‡ Beszakadt a játéktér a központi sporttelepen. A fe­lezővonal alatt áthúzódó cső­vezeték mellett hatalmas, másfél méter mély, feltehe­tően vízmosásból, vagy lösz­süllyedésből­­ adódó üregek keletkeztek. A váratlan tech­nikai akadályokat szerdán kijavították.­­ Természetbarát-találko­zó. A Fejér megyei termé­szetbarátok és turisták nagy­szabású találkozóját október elsején városunkban rende­zik. © A Magy­ar Kosárlabda Szövetség főtitkára, Vincze György, a közelmúltban láto­gatást tett az MTS megyei tanácsánál és tárgyalásokat folytatott a megye kosárlab­da-sportjának­­ fejlesztési le­hetőségeiről. © Olimpiai pontverseny. Megyénk kilenc sportegyesü­lete az év első nyolc hónap­jában 156 olimpiai pontot szerzett. A Szondy SE bir­kózói 82, a D. Kohász birkó­zói 25, kajak-kenusai 7, a Videoton vitorlázói 12, lab­darúgói 10, , atlétái 2 olimpiai pontot gyűjtöttek. A Toldi SE fiatal atlétikai szakosz­tálya az országos junior atlé­tikai bajnokságon, magasug­rásban megszerezte első olimpiai­­ pontját. ‡ Hat csapat nevezett a megyei női nagypályás lab­darúgó-bajnokságra. A du­naújvárosi betonelemgyár és a papírgyár közös csapatot indít. A dunaújvárosi lányok első mérkőzésüket vasárnap Sárbogárdon játsszák le. Szep­tember 24-én Soponya együt­tese látogat Dunaújvárosba, majd október 1-én a székes­­fehérvári Pamuttextilművek. Szeptember 17-én a Video­ton, október nyolcadikán pe­dig a Vértes SC lesz a du­naújvárosi lányok ellenfele, idegenben. Hétvégi sportműsor SZOMBAT Teke: D. Vendéglátók— Szív. Spartacus összevont megyebajnoki mérkőzés 14 órától a Béke téri pályán. VASÁRNAP Labdarúgás: D. Kohász—­ Ganz-MÁVAG NB I B-s baj­noki mérkőzés, központi sporttelep, 16 óra. Kézilabda: D. Kohász— MAFC NB II-es férfi: D. Kohász—Zalaegerszeg NB II-es női bajnoki mérkőzés 10, illetve 11 órakor a köz­ponti sporttelepen. Ökölvívás: D. Épületelem­gyár—Szekszárdi Dózsa ba­rátságos mérkőzés 10 órától a Bartók Béla Művelődési Köz­pont színháztermében. Asztalitenisz: D. Kohász— Mátyás SE, D. Szombathely SE Ruhagyár— NB II-es férfi mérkőzések a délelőtti órákban a Vasmű Kultúr­teremben, illetve a Ságvári iskolában. Torozóknak 1. D. MÁVAG: lx. Kohász—Ganz­ A mérkőzés esélyese a D. Kohász, a vé­delemmel a jelek szerint nem lesz baj. Sok függ a csatárok teljesítményétől. 2. BKV Előre—DVSC: x21. A debreceniek még Pesten is esélyesebbjei a mérkőzésnek. .7. MVSC—Pénzügyőrök: xl. Döntő lehet a hazai pálya előnye. 1. Vérpalota—Békéscsaba:­­c. A bányászcsapat rosszul rajtolt. Nem valószínű, hogy legyőzik a vendégeket. 5. Spartacus—Volán SC: 1. A Volán gól erősebb, de ros­­­szabb a védelme. 6. Szolnoki MTE—Orosz­lánt: 1. a bányászok leg­utóbb is adósak maradtak a jó teljesítménnyel és a gó­lokkal. 7. KISTEXT—Budafok: 2. A sereghajtó és az éllovas találkozója biztos vendég­­győzelmet ígér. 8. Láng Gépgyár—Szállí­tók: 1x. Ezen a találkozón minden lehetséges. Még ven­dég­győzelem is. Legvalószí­nűbbnek azonban a döntetlen látszik. 9. Hajdúböszörmény—Szol­noki JlAV: 1. A szolnoki csapatnak idegenben nehéz dolga lesz. 10. Nyíregyháza—Kossuth KFSE: ix. A papírforma a vendégeknek ad több esélyt, ennek ellenére valószínűbb a nyíregyháziak győzelme. 11. Esztergom—Ózd: lx. Nem lesz könnyű dolga a kohász-csapatnak a Duna­­parti városban. 12. Rudabánya—Kisterenye: 2. Valószínűbb a pihentebb vendégek győzelme. A Ruda­­bánya szerdán elhalasztott meccset játszott. 13. Körmend—Pécsi Bá­nyász: 1x2. A legvalószínűbb­nek a hazai győzelem látszik. 13+1. Gyöngyös—Lenin­­város 21x. * Dunaújvárosi Hírlap DKSE II.—Mezőfalva 7:1 (2:0) Mezőfalva. Barátságos mér­kőzés, vezette Lábodi. DKSE II: Kasza—Ambach, Fúrják (Hrych), Pais, Mészá­ros, Szarka, Varga, Székely, Simon (Debreczeni), Tompa, Pásztor. Gólszerzők: Székely, Deb­reczeni (2-2), Szarka, Tompa, Varga (1-1). Az eredetileg a központi sporttelepre tervezett Ganz- MÁVAG II—DKSE II mérkő­zést szombaton délután Buda­pesten játsszák le. Kézilabda»­­­írek A góllövőlista állása: NŐK: 69 gólos: Kecske­­méti (DKSE), 60 gólos: Pfaff (DVSK), 50 gólos: Vajdáné (DVSK), Németh (DKSE), 28 gólos: Varga Zs. (DKSE), 23 gólos: Varga K. (DKSE), 21 gólos: Balatoni gólos: Obermayer (DKSE), 18 (DVSK), 15 gólos: Rozonicsné (DVSK), Papp (DKSE), 9 gólos: Lan­tos (DVEK), 7 gólos: Kovács (DVSK), Csáki (DKSE), gólos: Ackermanné (DVSK), 4­3 gólos: Kelemen (DVSK), 2 gólos: Straub (DVSK), Zám­­bó (DKSE), 1 gólos: Bodnár­­né (DKSE) és Kosztolánszky (DVSK). FÉRFIAK: 75 gólos: Nagy- Palócz, 68 gólos: Pánczél, 57 gólos: Vura, 14 gólos: Kaj­­csa, 13 gólos: Vaskó, Borsy, 11 gólos: Kálmán, 7 gólos: Priskin, 6 gólos: Tóth A., 2 gólos: Szalafai, 1 gólos: Sö­rös, Vados. Mint legutóbbi számunk­ban hírül adtuk, Papp E. nem utazott el csapata szekszárdi mérkőzésére. A tartalékos csapat így ötgólos vereséget szenvedett. A játékos be­látta hibáját, bocsánatot kért a szakosztály tagjaitól és is­mét játékra jelentkezett. Va­sárnap délelőtt újra játszik az első helyért küzdő csapatban. A dolog ezzel még nem zá­rult le, a fegyelmi eljárás fo­lyamatban van. * Az NB II. Nyugati csoport állása: Nők: A Győri Magasépítők csa­pata a vasárnapi fordulóban Zalaegerszegen 10:10 arányú döntetlent játszott. Legköze­lebb Pécsen a jóképességű Tanárképző együttesével mérkőznek. A tavaszi fordu­lóban Győrött a hazai csapat 12:8 arányban nyert. Férfiak: 1. Keszthely 13 12 - 3 286:240 24 2. Tatai V. 14 11 - 3 251 :208 22 3. III. ker. 13 9 - 6 252:231 18 8. Bp. Volán 14 6 1 7 233:235 13 9. Győri M. 15 5 - 10 238:246 10 10. Csepeli P. 15 5 - 10 223:255 10 11. MAFC 14 4 1 9 212:261 9 12. HENA 14 3 - 11 178:259 6 Az első három őszi fordulóban három vereséget szenvedett a D. Vendéglátók NB II-es női kézilabda csapata. A vasárnapi, sereghajtó elleni mérkőzésen létfontos­ságú volt a győzelem. Vaj­dáné törött ujjal is vállalta a játékot. Három gólt lőtt. Pfaff ismét magára talált. Ezt nyolc gólja is bizonyítja. A legkellemesebb meg­lepetést azonban Obermayer játéka jelentette: magabiztosan, jól játszott, és féltucat­nyi gólt is lőtt. Vasárnapi ellenfelük a Testvériség csapata lesz. Tavasszal idehaza döntetlent játszottak velük. A papírforma szerint a pestiek a mérkőzés esélyesei, de ha a kék­­sárga lányok a vasárnap mutatott jó játékokkal rukkolnak ki, akkor meglepetést okozhatnak. Képünkön Vaj­dáné , kapuralövését próbálják megakadályozni a pécsi védők. A kép jobb oldalán Obermayer beavatkozásra készen 1. D. Kohász 15 11 2 2 216:128 24 2. Győri M. 14 10 1 3 155:111 21 3. Pécsi T. 14 9 1 4 143:125 19 4. Testvéris. 14 9 1 4 157:157 19 5. Pápa 15 8 - 7 132:133 16 6. Szekszárd 14 6 3 5 148:125 15 7. Zalaeger­ 14 6 2 6 123:141 14 8. D. Vend. 15 4 4 7 169:194 12 9. Pécsi VM 14 6 - 8 129:156 12 10. Veszprém 15 4 2 9 104:118 10 11. KOPEM 15 2 2 11 120:147 6 12. Pécsi P. 15 2 2 11 122:178 6 4. Siklós 15 8 1 6 208:194 17 5. D. Kohász 15 7 2 11 268:257 16 6. Várpalota 13 7 1 5 211:191 15 7. Bakony V. 15 7 - 3 265:248 14 Futball korképt Nyolc meccsen ötven gól A megyei II. o. labdarúgó­bajnokság harmadik forduló­jában a Szabadegyháza és a Lajoskomárom csapatai foly­tatták sikersorozatukat és az alapiakkal együtt pontveszte­ség nélkül állnak a tabella élén. A dégiek idegenben is­mét nyertek, a Sárbogárd nem bírt Hantos együttesé­vel. Megosztoztak a pontokon. Kiállítás ezúttal csak egy akadt Róka Tibor a D. Épí­tők ifi játékosa személyében, de annál több sárga cédulát szedtek össze — szám szerint 13-at — a fegyelmezetlensé­get elkövető játékosok. Utolsó fi­gyel­meztetésben részesül­t: Markovits Ferenc (Apátszál­lás) és Berki Ferenc (Sárbo­gárd). Megyei II. o. „Kotinkai csoport” állása: Felnőtt ifjúsági (tartalék) Szabadegyháza— Mezőkomárom 10:2 (4:2) Szabadegyháza, 300 néző. Vezette: Tóth N­. A. Szabadegyháza: Fánczi — Szőnyi, Tridinger. Magyar, Liebhuber, Tóth, Szegi, Sellei, Szabó, Szeip, Oláh (Sellei II). A jó csatárjátékot nyújtó ha­zai csapat ilyen arányban is megérdemelten nyert a sport­szerű mérkőzésen. Góllövő: Szeip (3), Sellei I. (3), Szabó (2), Szegi, Sellei II, ill. Kiss (2). További eredmények: La­joskomárom—Besnyő 4:2 (2:1), Alap—Előszállás 6:1 (1:0), Hantos—Dég 2:5 (0:2), Ráckeresztúr—Perkáta 5:2 (1:2), Hantos—Sárbog­ Tsz 0:0 (0:0), Apátszállás—D. Épí­tők II 5:3 (4:1), Mezőfalva II —Nagykarácsony 1:2 (0:1). Ifjúságiak: Szabadegyháza —Mezőkomárom 4:1, Lajos­­komárom—Besnyő 5:1, Alap —Előszállás 1:0, Cece—Dég 2:1, Ráckeresztúr—Perkáta 2:1, Hantos—Sárbog­ Tsz 3:2, Apátszállás—D. Építők 0:11, M­ezőf­alva—N­agy­karácsony 4:0. A vasárnapi, negyedik for­duló sorsolása: D. Építők II. —Szabadegyháza 9 és 11 óra, a Mezőkomárom—Cece. Dég —Mezőfalva II, Nagykará­csony—Lajoskomárom, Bes­nyő—Hantos, Sárbogárdi Tsz —Ráckeresztúr, Előszállás— Apátszállás, Perkáta—Alap. Az ifi mérkőzések 14, felnőtt találkozók 16 órakor kezdőd­nek. 1. Szabadegyháza 3 3 - - 25: 4 6 2. Lajoskomárom 3 3 - - 8:3 6 3. Alap 2 2 - - 11: 4 4 4. Ráckeresztúr 3 2-1 7: 4 4 5. Deg 3 2-1 7: 6 4 6. Sárbogárdi Tsz 3 11 1 4:4 3 7. Hantos 3 111 1:2 3 8. Cece 3 1-2 7: 9 2 9. Mezőkomárom 3 1-2 12:16 2 10. Előszállás 3 1-2 7:12 2 11. Nagykarácsony 2 1 - 4:13 2 12. Perkáta 2 - - 2 2:6 0 13. Besnyő 3 - - 3 6:11 6 14. Apátszállás 2 - - 1:8 0 Mezőfalva II. 3 1-2 5:62 6. Építők 3-1 2 7:11 1­1. Mezőfalva 3 3 - - 7: 1 8 2. Ráckeresztúr 3 3 - - 6: 2 6 3. D. Építők 3 2 - 1 17: 1­4 4. Sárbogárdi Tsz 3 2 - 1 10: 7­4 5. Szabadegyháza 3 2-1 7: 8­4 6. Cece 3 2-1 6:84 7. Alap 3 2-1 4:84 8. Mezőkomárom 3 1 - 2 15: 8­2 9. Deg 3 1-2 7:52 10. Lajoskomárom 3 1-2 8: 7­2 11. Perkáta 3 1-2 5:42 12. Nagykarácsony 3 1-2 7:82 13. Hantos 3 1-2 3: 7­2 14. Apátszállás 3 1 - 2 4:23 2 15. Előszállás 3-1 2 4:71 16. Besnyő 3 - 1 a 4:10 1 1972. szeptember 8., péntek ŐSZI AJÁNLATUNK! gyermek* bakfis, és felnőtt ANORÁKOK, OLCSÓ CIPŐK Gazdag választékával várjuk vásárlóinkat Bizományi Áruház Vállalat boltja Dunaújváros, Munkácsy Mihály utca 1, Telefon 174-84 (3528)