A Hírlap, 1994. április (5. évfolyam, 63-84. szám)

1994-04-27 / 81. szám

1994. április 27., szerda Többet ért a kevesebb Csákvár—Adony 3-3 (1-2) Csákvár, 400 néző. Vezette: Márku. Adony: Paulusz—Balassa, Barócsai, Kier, Simon, Karsay, Nebucz, Ecsődi, Kollár, Faragó (Hegedűs), Killer (Müller). Ed­ző: Pölöskei Tamás. A mérkőzés elején bátor tá­madójátékkal kezdett mind a két csapat. Az 5. percben Si­mon egyedül vitte végig a csák­­vári térfélen a labdát. A védők még lerántani sem tudták az adonyi játékost, aki a 16-oson belülre érve a hosszú sarokba lőtt. Negyedóra elteltével bün­tetőből egyenlített a hazai csa­pat. Ezután váltakozva kerültek veszélybe a kapuk. A vendégek a játékrész utolsó másodpercé­ben újra vezetéshez jutottak. Nebucz baloldali beadását Si­mon közelről értékesítette. A második félidő elején tovább növelte előnyét az adonyi csa­pat. Egy előrevágott labdát Ne­bucz fejelt a tétovázó hazai vé­dők között a kapuba. Ekkor mindenki biztos volt a vendég­sikerben, de ezután a csákvári­­ak — amikor egy kiállítás miatt tíz emberre fogyatkoztak — szinte megtáltosodtak. Először a 78. percben egy közeli sza­badrúgásból szépítettek, majd a befejezés előtt öt perccel a dön­tetlent jelentő találatot is meg­szerezték. Jók: Kiér, Ecsődi és Simon. Késői hajrá Perkáta—Pusztavámi 2-1 (2-1) Perkáta, 150 néző. Vezette: Futó. Perkáta: Fekete—Rabiász, Rom­hány­i, Szávuly, Demjén, Dózsa, Vincze, Virágh, Bogó (Bódi), Vajda, Fink. Edző: Vaj­da István. A mérkőzés elején gyorsan megszerezte a vezetést a hazai csapat. Az 5. percben egy jobb oldali támadás után Dózsa adta középre a labdát, amit Virágh lőtt a hálóba. Nem sokáig örül­hettek vezetésüknek a perkátai­­ak, hiszen három perc múlva egyenlített a Pusztavári. Egy hazaadást elvétett a hazaiak ka­pusa, s a vendégek kihasználták az ajándékba kapott lehetősé­get. Ezután többet támadott a Perkáta. Vajda bedobása után Fink fejelte a labdát a felső léc­re. A játékrész befejezése előtt öt perccel újra megszerezték a vezetést a hazaiak. Virágh és Dózsa jobb oldalon vezetett tá­madást, s a beadást Fink értéke­sítette. A második félidő elején erősen szorongatott a Puszta­vári. Tizenöt perc után azonban a Perkáta került fölénybe. Több gólhelyzetet is kidolgoztak, de ezek rendre kimaradtak. A kitűnő játékvezetés mellett lejátszott találkozón az egész perkátai csapat remek teljesít­ményt nyújtott. Öt gól idegenben : Etyek—Poszaszabolcs 5-0 (1-0) Etyek, 500 néző. Vezette: Fésű. Perkáta: Petrás—Becséri, Gölöncsér, Árendás, Tallér, Farkas, Antoni (Szabó Z.), Koncsár, Palotai (Fogas), Vá­gó, Weimola. Edző: Fülöp Já­nos. Remekül kezdtek a hazaiak, már a nyolcadik percben meg­szerezték a vezetést. A félidő hátralévő részében kiegyenlített mezőnyjátékot láthatott a szép­számú közönség. A második félidőben ötletes, jó játékkal ér­ték el góljaikat a hazaiak, s sze­rezték meg a magabiztos győ­zelmet. Jók: Petrás, Becséri és Vágó. Győzött a rutin Aba—Dunaferr II. 3-1 (2-0) Aba, 200 néző. Vezette: Zal­ka. Dunaferr II.: Gyalus—Ba­kos, Szentandrássy (Kiss), Sze­keres, Gál, Lehota L., Éliás, Vágásy (Butyorka), Tóth G. (Sárdi), Tóth Z., Csizmadia. Edző: Andriska Vilmos. Óriási lendülettel kezdtek a hazaiak, de csak a félidő kö­zepén tudták bevenni a lelkes vendégek kapuját. Előnyüket a félidő vége előtt öt perccel to­vább növelték. Szünet után to­vább folytatódott az abai fölény, aminek a 65. percben újabb gól lett az eredménye. A 70. percben szépítettek a du­naújvárosiak. Csizmadia hasz­nálta ki a hazai védelem kön­­­nyelműsködését. A fiatal ven­dégjátékosok főleg a „kontrák­ban” bíztak, de ez kevésnek bizonyult a rutinosabb abai csa­pat ellen, akik jó játékkal nyer­ték meg a találkozót. Jók: Gyalus és Czizmadia. mmm - mm­­ , mm­m Megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság SPORT Munka után édes a... futás Nyíregyházától Pestig Szinte hihetetlen, hogy mi­lyen teljesítményekre képes az emberi szervezet. A fanatiku­sok mindig újabb és újabb pró­bákat állnak ki. Az egyik leg­újabb erőfelmérő, az ultramara­toni futás. Ebben a verseny­számban több száz kilométert gyűrnek le a sportolók. Az ultramaratonnak Dunaújváros­ban is van egy megszállottja. Három éve állandó résztvevője a viadaloknak Für Tamás, akit arról faggattunk, miért választja valaki ezt a sportágat. — Néhány éve láttam a tele­vízióban egy összefoglalót a Bécs—Budapest maratonról, és magával ragadott a versenyzők teljesítőképessége. Ennek hatá­sára kezdtem el futni. Kilenc­­venkettő óta versenyeken is in­dulok. — Rengeteg időt igényel az ultramaratonira felkészülni. Ön nem profi. Hogyan sikerül be­zsúfolnia az edzéseket a prog­ramjába? — A Volánnál dolgozom karosszéria lakatosként. A munka után tudok csak edzeni. Hetente kétszázötven kilomé­tert futok. Hétközben általában harminc kilométer a penzumom. Hétvégén két rész­letben, nyolcvanat szoktam tel­jesíteni. — Mi motiválja arra, hogy naponta ekkora távokat tegyen meg? — Számomra nem okoz szenvedést a futás. Ha az ember rendesen felkészül, nem okoz nagy problémát ekkora távol­ság leküzdése. A táv legyőzése óriási örömöt okoz, nagyszerű érzés tudni, hogy valami olyant teljesítettem, amire nem sokan képesek, ezért csinálom. — Kilométerben mennyi a csúcsa? — Egyszer százhuszonhét kilométert futottam egyhuzam­ban. A kedvenc versenyem a Nyíregyháza—Budapest mara­toni. Ezen kétszázhatvankilenc kilométert kell megtenni. Ez Európában a leghosszabb olyan viadal, amelyet egyfolytában kell teljesíteni. Tavaly indultam ezen, de sajnos fel kellett ad­nom a küzdelmet, mivel na­gyon rossz időjárási körülmé­nyek voltak. Nincs egyesüle­tem, nincs támogatom, ezért csak egy pár cipőben tudtam in­dulni, és nem volt elegendő vál­tóruhám sem. Esett a hó, retten­tő hideg volt. Teljesen átáztam és átfagytam. De olyan profi versenyző, mint Kiskirály Ernő is kénytelen volt feladni a küz­delmet. — Szponzor nélkül nem lehet könnyű a helyzete... — Rengeteg versenyen kel­lene indulnom. Úgy érzem, még fejlődhetek. Három-négy év múlva leszek ideális korban a sportág szempontjából, ugya­nis huszonöt év felett lehet elér­ni a maximális teljesítményt. Szeretném felhívni magamra a figyelmet, mert önerőből soká­ig már nem tudom finanszíroz­ni a sportolásomat. Csak annyi segítségre lenne szükségem, hogy valahogy a nevezési díjak befizetését meg tudjam oldani. Ezért is indulok el a a bringatú­rán, ahol futva követem a me­zőnyt. Mezőfalván nem tartok pihenőt, így bízom benne, hogy a sereghajtókkal tudom majd tartani az iramot. — Az ultramaratont több napig futja a mezőny, ehhez kí­sérők is szükségesek... — A testvérem és a felesége szokott velem lenni. A bátyám kerékpárral követ, tehát az ő feladata sem könnyű. A kísérő adagolja az ételt és az italt, va­lamint, ha csüggedek, ő próbál belém lelket önteni. — Mi az amit minden­féleképpen el szeretne érni ? — A Bécs—Budapest mara­tonira készülök. Majd részt ve­szek a szegedi tizenkétórás via­dalon. Tavaly száztizenhat kilo­métert teljesítettem. Az idén százhúsz felé akarok kerülni. Beneveztem a Mars maratonra is, hogy lemérjem az edzettségi állapotomat, szerencsére meg­felelő állapotban vagyok. Ha nem túl erős a mezőny, akkor százharminc kilométerrel dobo­gón lehet végezni. — Sokan ebből élnek, a pro­fizmus nem célja? — Nem foglakoztat ez a kér­dés. Egyszerűen szeretek futni. Jó lenne minél több maratonin elindulni. Azt hiszem, még na­gyon sok tartalék van bennem, de szponzor nélkül nehéz lesz előrelépni. A. Cs. Pécsett a Győr „ellen” Sérülések Szerdán, az NB I-es női kézi­labda-bajnokságban teljes for­duló lesz. Lányaink ezúttal Pé­csett vendégszerepelnek, Per­gel István edző döntő jellegű mérkőzésnek tekinti a PMSC— Dunaferr találkozót. — Az ide­genbeli mérkőzések mindig fontosak, ezúttal különösen, mert siker esetén akár négy ponttal is elhúzhatnánk a ne­gyedik helyért folyó harcban a győriektől — nyilatkozott. — Ők ugyanis a Debrecen­ben vereséget szenvedett FTC- hez látogatnak el, ahol nem sok esélyük van a pontszerzésre. Szeretnénk győzni — folytatta az edző­t, de a kezdőcsapa­tunkban most sem számítha­tunk a sérült Pálffyra, de Kocsis és Berdian­ene sem teljesen egészséges, még Gabnai is érzi legutóbbi sérülését. Ennek el­lenére bízunk a sikerben. Nem kimondottan jó játékkal, de győztek Jót tett a szünet Az NB I. B-s női kézilabda­bajnokság harmadik helyén álló pécsi PEAC Babits gárdáját fo­gadta a hétvégén a Dunaújváro­si Papír Sportkör gárdája. Az elmúlt fordulókban gyengéb­ben szerepelt „papíros” lányok ezúttal kitettek magukért, és nagy küzdelemben legyőzték a dobogóra esélyes vendégeket. D. Papír—PEAC Babits 19-18 (9-12) Dunaújváros, 100 néző. Ve­zette: Berente és Garamvölgyi. Dunaújvárosi Papír: Nagy E.—Csontos, Kévés (4), Földi (4), Hingyi Z. (7), Pulai (2), Kovács J. (2). Edző: Kovács Antal. Az első félidőben kapkodva, rengeteg hibával játszott a du­naújvárosi együttes. Indítások­ból és felállt védelem ellen is eredményesek voltak a vendég pécsiek, s ebben a játékrészben megérdemelten szereztek háromgólos vezetést az idege­sen játszó hazaiak ellen. Együt­tesünk számára jól jött a szünet, hiszen a pihenő után egy telje­sen más felfogásban játszó Pa­pírt láthattak a nézők. Megnö­vekedett önbizalommal játszot­tak a lányok. Rendkívüli mó­don feljavult a védőmunkája a csapatnak. Ennek köszönhető, hogy csupán hat gólt tudott elérni az ellenfél a második fél­időben, míg a mieink tíz talála­tot értek el. Tehát a védekezés javulása mellett a támadójáték is eredményes volt. A lefújás másodpercéig rendkívül izgal­mas, küzdelmes találkozón, az utolsó két percet sikerült kivé­dekeznie a hazai csapatnak, s megőrizni az egygólos vezetést. Ezzel a győzelemmel reméljük egy sikeresebb sorozat veszi kezdetét. Kovács Antal, az együttes edzője: — Ezt az összecsapást mindenféleképpen meg kellett nyernünk, hiszen az elmúlt mérkőzéseken nem várt veresé­geket szenvedtünk. Úgy néz ki, hogy sikerült kilábalnunk a hul­lámvölgyből. Nem játszottunk kimondottan jól, de kiküzdöt­­tük a győzelmet a tabella har­madik helyén álló pécsiek ellen. A hazai csapatból jó teljesít­ményt nyújtott: Földi, Kévés és Hingyi Zita. A dunaújvárosi lányok leg­közelebb április 30-án Buda­pesten lépnek pályára. Ellen­felük az egykor szebb napokat látott Goldberger együttese lesz. G.A. Boromisza Ágnes harminc pontot dobott Az elején ijedten... A tavalyi NB II és női kosár­labda-bajnokság győztese, az Államigazgatási Főiskola együttese látogatott a hét végén Dunaújvárosba. A mostani ver­senysorozatban is előkelő he­lyen álló ellenfél az eddig leját­szott mérkőzések során csupán egyszer szenvedett vereséget. Képességük alapján már régen az első osztályban lenne a helyük, de az egyesület nem vállalja a maga­sabb osztállyal já­ró követelmé­nyeket. DAC—AFDSE 75-84 (29-49) Dunaújváros, 50 néző. Vezette: Tímár, Doleschál. Dunaújvárosi AC: Váczi (14), Vida (10), Szabó H. (5), Boromisza Á. (30), Gévai, Bakonyi (2), Ko­vács K. (4), Bach­stetter (2), Szabóki. Edző: Váczi János. A találkozó ele­jén megilletődve játszott a dunaúj­városi csapat. Túl­zottan tisztelték az ellenfelet, s a kelleténél jobban féltek az emúlt év bajnokcsapa­tától. Ennek lett a következmé­nye a félidei húszpontos ven­dégvezetés. A második játékrészben hi­hetetlen iramban játszott a ha­zai csapat. Talán a k idei eszten­dő legjobb teljesítményét nyújt­va, fokozatosan dolgozták le hátrányukat. Ezt a félidőt sike­rült is megnyerniük 46-35 arányban. A végére teljesen el­fáradt vendégek ellen még a győzelmet is ki lehetett volna harcolni, ha néhány perccel to­vább tart a mérkőzés. A találko­zón mindenki játéklehetőséget kapott. Magasan kiemelkedett a csapatból és a mezőnyből, a harminc pontot dobott Boro­misza Ágnes. Váczi János edző: — Ha nem ijedtünk volna meg a mér­kőzés elején a jónevű ellen­felünktől, akkor akár az óriási meglepetésnek számító győzel­met is megszerezhettük volna. A lányok a második félidőben óriási iramot diktáltak, aminek majdnem meglett az eredmé­nye. A dunaújvárosi kosaraslány­ok legközelebb április 30-án, szombaton ismét hazai pályán szerepelnek. A gimnázium tor­natermében megrendezésre ke­rülő találkozón ellenfelük a Thúry DKK gárdája lesz. A második félidőben nyújtott tel­jesítménnyel a két pont meg­szerzése nem tűnik reményte­lennek. —gróf— a hírlap 7 Megye II. o. bajnokság A veretlenség vége Sárosd—Nagyvenyim 1-0 (1-0) Sárosd, 150 néző. Vezette: Nagy J. Nagyvenyim: Kása—Ko­vács, Balogh Cs., Somorácz, Garbacz, Pulai, Pribék, Labáth, Balogh /., Tóth (Sü­megi), Pintér. Edző: Magyar Imre. A venyimi labdarúgók a sá­­rosdi mérkőzés helyett a hétvé­gi városi kispályás tornára kon­centráltak. Erőtlen játékukkal képtelenek voltak az egygólos hátrányt kiegyenlíteni. Ezzel a vereséggel elvesztették a '92 óta tartó veretlenségi soroza­tukat. —móri— Fél tucat gól Iváncsa—Szár 6-0 (3-0) Iváncsa, 200 néző. Vezette: Nagy NI. L. Iváncsa: Bayer—Juhász (Kállai), Gábor, Garai (Szőke), Virág, Sebestyén, Nagy (Szakolczi), Kaposvári, Mészá­ros, Kókász, Fu­szi. A hazaiak győzelme még na­gyobb arányú is lehetett volna. Góllövők: Kaposvári (2), Mészáros, Virág és Kállai. Megérdemelt siker Dunaföldvár—Pálfa 4-0 (1-0) Dunaföldvár, 200 néző. Ve­zette: Böglyös. Dunaföldvár: Molnár— Veres-Kovács, P­reszt­er, Szigeti (Dunai), Somogyi R., Gál, Kol­lár, Buglyó (Szellák), Kiss, Csányi, Somogyi J. A minden tekintetben jobb hazai együttes megérdemelten tartotta otthon a két bajnoki pontot. Góllövők: Somogyi J. (2), Csányi, Kollár. Jók: Preizler, Gál, Somogyi J. és Kollár.