Dunaújvárosi Hírlap, 2008. október (19. évfolyam, 230-255. szám)

2008-10-22 / 248. szám

2008. OKTÓBER 22., SZERDA Kulcsot verte a Perkáta Megyei harmadosztályú labdarúgás DH-információ­­ Hazai pályán gyűjtötte be a há­rom pontot a listavezető Rácalmás a megyei har­madosztályú bajnokság Déli csoportjában a hét­végén. Az üldözők közül a Dunapentele kikapott. Rácalmás az Alapot fogad­ta, és korán megszerezte a ve­zetést. Alig melegedtek be a csapatok, amikor Bartka cse­lezgetett a bal oldalon befelé, és pontosan ugratta ki a lesre játszó vendégek közül reme­kül beinduló Munkácsyt, aki a kapus mellett a sarokba gurí­tott (1-0). A 10. perben már növelte is a vezetését a hazai csapat: Antal volt eredményes (2-0). A második félidő is a Rácalmás fölényével kezdő­dött, és újabb hazai góllal folytatódott. Egy bal oldali támadást követően Bartka re­mek egyéni teljesítményének köszönhetően talált utat a lab­da a vendégkapu jobb alsó sarkába (3-0). Az utolsó ne­gyedórában azután a vendé­gek két gólt lőttek, de végül nyert a Rácalmás. Rácalmás - Alap 3-2 (2-0) Rácalmás: Gál - Hepp, Preizler, Lengyel, Horváth, Bán, Szabó Z., Kiss J., Bartkó, Munkácsi, Antal. Csere: Bibel, Kiss N., Cser­­nus, Hadnagy. Dunapentele-Nagylók 3-4 (0-2), vezette: Klárik. Gólszerző: Beretka (2), Bus­­kó, illetve Répási, Kovács, Lendvai, Killer. Perkáta-Kulcs 3-2 (1-1), gólszerző: Palóka, Bogó, Végh, ill. Godó, Boncz. Előszállás SE-Vajta 3-2 (2-0), gólszerző: Kiss Gy. (2), Tóth S., illetve Pintér (2). Mezőkomárom-Besnyő 1- 1 (0-1), Soponya-Füle 2-0 (0-0), Zichyújfalu-Sárszent­­ágota 2-2 (2-1). A Déli csoport állása 1. Rácalmás 10 7 3 - 20- T 14 2. Zichyújfalu 10 6 3 1 24- 14 21 3. Dunapentele 9 4 6 - 3 27- 17 18 4. Nagylók 10 5 2 3 26- 20 17 5.Soponya 9 4 4 1 23- 9 16 6.Sárszentágota 10 4 4 2 17- 12 16 7. Alap 9 4 2 3 16- 12 14 8. Besnyő 10 3 4 3 14- 14 13 9­ ELŐSZállás 10 3 4 3 12- 15 13 10. Vajta 10 3 3 4 24- 19 12 11. Perkáta 10 2 2 6 19- 38 8 Tl Füle 9 2 - 7 20- 29 6 13. Kulcs 10 2 - 8 13- 22 6 14. M.komárom 10 1 1 8 6- 33 4 A Rácalmás negyedórával a vége előtt még három góllal vezetett V SPORT Tanulmányúton JAPÁNBAN A tízdanos Motokuni is oktatta a kurzus résztvevőit Agárdy Csaba agardy.csaba@dh.plc.hu Dunaújváros - Schneider László, a Hikari-Dojo ka­rate-egyesület vezetője október elején nyolc na­pot töltött a sportág ős­hazájában, Japánban, ahol megszerezte a hat­­danos minősítést. - 1988-ban már jártam Ja­pánban egy több hetes tanul­mányúton. Most ismét mega­datott a lehetőség, hogy a leg­jobb mesterektől tanuljak. A Japán Karate Szövetség éven­te kétszer tart olyan kurzust, - százötven-kétszáz edző rész­vételével a világ minden tájá­ról­­, mint amilyen részt vet­­tem. Szakmai képzés ez, amit be tudok építeni az edzői munkámba, emellett danvizs­­gára is lehetég nyílott - kezd­te beszélgetésünket Schnei­der László. - Mennyire megterhelő egy ilyen kurzust végig­csi­nálni? - Ötvenkét éves vagyok, harminchárom éve foglalko­zom a karatéval. Mivel szeret­tem volna tisztességesen helytállni, augusztustól, két hónapig napi két edzéssel ké­szültem, heti egy tér­dinjekció „segítségé­vel” az utazás előtt. Ugyanis egy komoly vizsgabizottság több feladatot be kellett mutatni.­­ Önnek hogyan sikerült a vizsga? - Nagyon hosszú folyamat, hogy valaki egy-egy danfo­­koztot előreléphessen. 2002- ben Londonban az előző fo­kozatra. Két fokozat között, edzésben annyi évet kell eltöl­teni, amennyi számszerűleg a következő dán. Mivel én a ha­todik danra mentem, hat évet kellett kivárnom. Először en­gedélyt kellett kérnem arra, hogy vizsgázhassak. A nyolc­­danos, világhírű instruktor, a Japán Karate Szövetség tech­nikai igazgatója, Tanaka Ma­­sahiko sensei javasolta, pró­Japánban évente kétszer várják az edzőket a világ minden részéről báljam meg. Harmincan vizs­gáztunk a negyediktől a hete­dik fokozatig, ebből mindössze hárman voltunk nem japán nemzetiségűek. A vizsgázóknak csak a harmada ment át. Örülök a sikernek, a csapatom nevéért is dolgoz­tam, ez plusz erőt adott. - Hogyan zajlik egy dan­­viszga? - A vizsgabizottság tagjai a Japán Karate Szövetség ve­zetőiből kerülnek ki, vezetője a tízdanos Motokuni Sugiura vezető instruktor, ak­i már el­múlt nyolcvan éves, de még mindig akt­í­­van oktatja a karatét. Három részből áll a vizsga: először egy katabemutatót kérnek, majd kedvenc techni­kát kell előadni, utána három japán karatéká­val külön-külön folyamatos küzdelmet kell végrehajtani. Kemény volt, de megérte, sok tanulságot tudok megosztani a tanítványaimmal. „Sok tanulságot tudok megosztani a tanítványaimmal." A háttérben Schneider László oktat Pontot vesztett a Baracs A Mezőfalva-Lepsény meccsen az utolsó percben alakult ki az egy-egyes döntetlen DH-információ­­ A megyei másodosztályú labdarú­gó-bajnokság Femol-cso­­portjában a hétvégi for­dulóban a városkörnyék csapatai közül senki sem szerzett három pontot. Mezőfalva-LMSK 1-1 (0-0) Mezőfalva, 60 néző. Ve­zette: Kárász. Góllövők: Rajna, illetve Gombor. Mivel a tabellán egymás mellett helyezkedik el a két csapat, így a papírforma sze­rint bármi megtörténhetett a találkozón. Erre a „bármire” viszont igen sokat kellett vár­ni, hiszen a mérkőzés teljes időtartama alatt - kivéve az utolsó percet - nem történt semmi. A 94. percben a Me­zőfalva Rajna révén megsze­rezte a vezetést, de fél perc múlva a tizenhatos előtt sza­badrúgáshoz jutottak a vendé­gek, amit be is lőttek. Ifjúsági mérkőzés: Mező­falva-LMSK 14-0. További eredmények Tác-Csősz­ Lajoskomá­­rom 3-4 (0-1), 50 néző, vezet­te: Nagy M. Gólszerző: Kovács K. (2), Kovács A., illetve Kleiber, László, Cseke, Orosz. Ifjúsági mérk.: 1-4. Cece­ Jenő 0-1 (0-1), 150 néző, vezette: Szabó A. Gólszerző: Kormány. Ifjúsági mérkőzés: 7-1. Káloz-Nagyvenyim 2-1 (2-1), 200 néző, vezette: Hor­váth. Gólszerző: Májer D., Mol­nár, illetve Kiss. Ifjúsági mérkőzés: 7-1. Kisapostag-Mezőszilas 0-2 (0-1), 100 néző, vezette: Géringer. Gólszerző: Kecskés (2). Ifjúsági mérkőzés: 4-2. Dég-Seregélyes 0-5 (0-3), 160 néző, vezette: Magyar J. Gólszerző: Kosaras (3, mes­terhármas), Törő, Benczik Cs. Ifjúsági mérkőzés: 3-2. Enying-Adony 3-2 (3-1), 140 néző, vezette: Szűcs L. Gólszerző: Szabó, Takács, Csókás, illetve Camin, Bakos. Kiállítva: Szalados (Adony). Ifjúsági mérkőzés: 1-4. Sárbogárd-Baracs 0-0, 200 néző, vezette: Tóth N­. L. Ifjúsági mérkőzés: 1-2. A Femol csoport állása A mező­falvi Barta Tibor kemény csatákat vívott a lepsényiekkel 1. Baracs 10 8 2 - 26- 8 26 2. Káloz 10 7 2 1 30- 11 23 3. Adony 10 6 - 4 35- 22 18 4. L,komárom 10 5 3 2 27- 16 18 S.Sárbogárd 10 5 2 3 17- 17 17 6.Nagyvenyim 10 5 1 4 19- 23 16 7 Jenő 10 4 4 2 26- 18 16 8.Seregélyes 10 5 - 5 22- 17 15 9.Cece 10 4 3 3 16- 11 15 10.Mezőfalva 10 4 2 4 17- 14 14 1 l.LMSK 10 3 3 4 16- 24 12 12. Enying 10 3 2 5 14- 21 11 13. Mezőszilas 10 3 1 6 14- 26 10 14. Dég 10 1 4 5 8- 21 7 15. Kisapostag 10 1 1 8 11- 31 4 16. Tác-Csősz 10 - 2 8 7- 25 2 Bajnokságot rendeznek A Hikari-Dojo verseny­zőire az év végén még két komoly feladat vár. November tizenötödi­kén a Dunaújvárosi Sportcsarnokban a klub rendezi meg az ippon shobu magyar bajnokságot. November végén ES­­KA Európa-bajnokság lesz Londonban, ahol a Hikari-Dojo is képvi­selteti magát. Schnei­der László tanítványai közül Németh Kitti, Sudár Gábor és Schneider Gergely vesz részt a kontinens­­viadalon. Szeretnének becsülettel felkészülni és helytállni. DUNAÚJVÁROSI HÍRLAP *15 INNEN-ONNAN Várt és nem várt vereség Celldömölk (ja) - A DA­SE asztalitenisz-csapata nem sok eséllyel utazott el Celldömölkre a hét­végi bajnoki találkozó­ra. A DASE a listaveze­tőtől súlyos vereséget szenvedett. A dunaújvá­rosi gárda nélkülözte dr. Hanák Tamást és Amb­rust. A becsületgyőze­lem Farka Attilának kö­szönhető, aki egy mér­kőzést nyert, így a hazai nagyon erős együttes 17-1-re győzött. A má­sodik együttes pedig a tavalyi harmadik helye­zett Csákvár együttesét fogadta, és vereséget szenvedett. DASE II - Csákvár 7-11. Győzött: Bodó L. 3, Farkas L. 2, II­. Ármos J. 1, a Far­­kas-Ifj. Armos pár 1. Idegenben nem megy a DAC-nak A Köfém SC vendége volt szombaton a Du­naújvárosi AC férfi te­ke-csapata. Sajnos foly­tatódott az idegenbeli rossz sorozat. Az együt­tes gyenge játékkal is­mét vereséget szenve­dett, csak Berze László és Budai Ádám nyújtott elfogadható teljesít­ményt. Köfém SC - DAC 6-2 (3207-3145) DAC: Berze (571 fa), Budai Á. (545 fa), Ko­vács (522 fa), Komáro­mi (508 fa), Budai L. (507 fa), Horváth csere Lukács (492 fa). A csapatbajnokság há­rom hét szünet után november 8-án a Csép elleni hazai összecsa­pással folytatódik. A Dunaújváros AC me­gyei ifjúsági bajnoksá­gon dobogón végző ver­senyzői a hétvégén Sop­ronba utaznak a területi döntőre. Fiatalok kézilabda-fesztiválja Dunaújváros (ga)­­ Hetvenhá­­rom csapata nevezett a ne­gyedik alkalommal kiírt Üstö­kös Kupa fiú és leány kézilab­da tornára. Az október 23-26. közötti esemény helyszíné­nek az Arany, a Szilágyi, a Gárdonyi és a Dunaferr iskola tornaterme, valamint a Du­naújvárosi Sportcsarnok. Főszerkesztő: Elekes András Felelős szerkesztő: Munkácsi Imre Rovatvezetők: Agárdy Csaba, Boda András, Körmendi Erzsébet Szerkesztőség: 2400 Dunaújváros, Vasmű út 39. II. emelet. Levélcím: 2401 Dunaújváros, Pf. 123. Telefon: (25) 410-989, (25) 412-626. Fax: (25) 410-999, e-mail: szerkesztoseg@dh.pl­.hu, Internet: www.dh-online.hu Központi oldalak szerkesztői: Fröhlich András, Gidai Judit. Telefon: (88) 579439. Szerkesztőség: 8200 Veszprém, Almádi u.­3. Online szerkesztő: Bonyár Miklós (bonyar.miklos@pl­.hu) Kiadja: Hírlap Press Kiadói Kft., 8000 Székesfehérvár, Honvéd u. 8. Kiadásért felel, a Kft. ügyvezető igazgatója A kiadó a Pannon Lapok Társasága tagja. A PLT ügyvezető igazgatói: Gyerák András, Kázmér Judit Központi és online főszerkesztő: Győrffy István Hirdetési főosztályvezető: Molnár Peggy Terjesztési főosztályvezető: Kelemen Zsuzsa Nyomtatás: Pannon Lapok Társasága Nyomdai Központ Bt., 8200 Veszprém, Házgyári út 12. Tel.: (88)541-631 Felelős vezető: Jens Danhardt ISSN 1219-8153. Index: 25-097 Megrendelhető: a Pannon Lapok Társasága Kft.-nél, a Társaság kézbesítőinél és ügyfélszolgálati irodáiban. Előfi­zetési díj: egy hónapra 1255 Ft, negyedévre 3765 Ft, fél évre 3%-os kedvezménnyel 7305 Ft, fél évre lakossági folyószámláról átutalva 5%-os kedvezménnyel 7155 Ft, egy évre 8%-os kedvezménnyel 13855 Ft, egy évre lakos­sági folyószámláról átutalva 10%-os kedvezménnyel 13555 Ft. Előfizetéssel kapcsolatos ügyintézés: Dunaújvá­ros, Vasmű u. 41. fsz. 11. Tel.: (25)405-974. Ingyenes zöld szám: 06(80) 919-049. Hirdetésfelvétel: Dunaújváros, Vasmű út 41. fszt. 5. Tel.: (25) 402-985 Fax: (25) 402-986. Telefonos hirdetésfelvétel: 06(40) 949-459. Az előfize­tés esetleges lemondását csak írásban, a negyedév utolsó hónapjának 5. napjáig tudjuk elfogadni. Példányszámunk valódiságát a MATESZ hitelesíti! ^ a* a­ _ _/ IT a* 1084 Budapest, Auróra u. 11. Jmt&n ** *** Mi, ír MZ, M*. « Tel­­ 303-4733. Fax: 303-4744 M/J A.ÓI-CÍT Mi'iMAr.z-vr. Z71 E-mail: rr»arketinocS>observer.hu IJUDAI' LSI Ml f>IAí IOVI 1.0 KI í http://www.observer.hu www.dh>on!ine.hu ÉLMÉNY ÉS TUDÁS! ■§/ wvm.enteo.hu HIRDETÉS *