Erdélyi Lapok, 1935. április-június (4. évfolyam, 75-128. szám)

1935-04-25 / 93. szám

8 IV. évf., 93. sz. — Csütörtök, 1935. április 25 Erdélyi Lapok SPORTTM Meghosszabbításban szerencsével győzött a Ripensia a SVAC fölött • A Román Kupa mérkőzései A Román Kupa elődöntője során ismét ta­lálkozott az ország két legjobb futballcsapata. Na­gy­ iramu, izgalmas és változatos küzdelem után az eredmény döntetlenül végződött úgy­hogy meg kellett hosszabbítani 2X15 perccel. A meghosszabbításban a szerencse a Ripensiának kedvezett és egy véletlen fejesgóllal megsze­rezte a győzelmet, amely a továbbjutást és valószínűleg a végső győzelmet is jelenti. A többi mérkőzéseken is favoritgyőzelmek voltak. Jelenleg az a helyzet, hogy négy csapat áll a kupában: Ripensia, Venus, CFR és Ilsa. Eredmények a következők: Ripensia—NAC 2:1 (2:1, 1:0­, 1:1). Oradea, 4000 néző, biró áítandó. Heves irammal indul rögtön a mérkőzés. A NAC le­szorítja a Ripensiát, de csak ostromol. Egyik veszélyes támadást a másik követi, Pavlovits azonban a helyén van, Glanemann alsósarkos lövését védi. Schwarte jó helyzetbe fölé vág, majd újra Glanemann veszélyeztet. Az első gól a 20. percben esik. Schwarte kapja a lab­dát, Barta nyomja, Czinczér kiszalad és lábára vetődik, de az ügyes „Soki“ mégis a hálóba rúgja a labdát (1:0). A gól után kis ideig me­zőnyjáték, majd inkább Ripensia fölény. Szünet után ismét a NAC lendül táma­dásba és a 10. percben sikerül is egyenlíteni. Krausz—Kovács—Glanczmann a labda útja, a szélső kitűnő beadását Bodolának még van ideje átvenni a jobblábára és azután megrúgja úgyhogy a hálóban köt ki (f:1). Továbbra is a NAC marad fölényben, a Ripensia csak néha veszélyeztet, de a nagy fölényből gól nem esik, Kocsis a legjobb helyzeteket kihagyja. A szabályos játékidő letelte után öt perc szünet, majd a meghosszabbításra kerül sor. A 15. percben Dohai kornerét Dehelan a lécnek a befejezéshez közelednek — fejelte, ahonnan gólba pattant. (2:1). Mindkét csap­at fáradt, meglátszik rajtuk az előbbi nagy iram. Az eredmény marad 2:1. A mérkőzésen a jobb futballt a NAC ját­szotta és nagyobb részben ő volt határozott fö­lényben. Ha jellemezni akarjuk, az első tíz perc nagy NAC fölény, utána a Ripensiáé a félidő, szünet után NAC fölény, a meghosszab­bításban csapkodás és fáradtság. A győztes csapatból Pavlovits kapus, Hocksary, Dehelean, Kotormány, Schwarzz és Dobay, a NAC-ból: Czinczér, Barta, Chiroi, Juhász, Glanemann és Bodola tűnt ki. Milando kitűnő játékvezető. Venus—Juventus 3:0 (1:0). Bucuresti, 6000 néző, Kiró Ciurel. A két fő­városi csapat találkozóját nagy érdeklődés kí­sérte. A Venus mindvégig jobbnak bizonyult és megérdemelten nyerte a mérkőzést. Volodea Vâlcov lőtte az első gólt, szünetig az eredmény nem változott. A második félidőben Sepi ered­ményes, majd Petea Vâlcov beállítja a vég­eredményt. A Juventusnak alkalma volna szépíteni, de Zainescu egy 11-est mellé lő. CFR—Phönix 4:2 1:0). Bucureşti, 3500 néző. A Phönix gyönyö­rűen kezdett és az első félidőben sokkal jobb volt ellenfelénél, de támadásait nem kisérte szerencse, sőt még a CFR szerzett gólt. Szünet után felülkerekedett a CFR. Góllövők: Med­ve (2) és Georgescu (2), illetve Szerémi és Jo­­vicsin. Ilsa—Ascami 4:1 (2:1). Bucuresti. A timisoarai csapat jobbnak bi­zonyult és 3 gólos győzelme megérdemelt. „Bomba“ meglepetések a Nemzeti Bajnokságban Csődöt mondott a „papírforma". A Ripensia döntetlenül végzett az utolsó helyezett AMTE-val, a NAC vereséget szenvedett az Unirea-Tricolortól A nemzeti Bajnokság vasárnapi forduló­ján felborult minden „papírforma””. A NAC, amely eddig otthonában veretlen volt (a baj­noki küzdelmeken) az Unirea Tricolortól nagy meglepetésre vereséget szenvedett. Az „első és az utolsó“ harca is váratlan eredménnyel vég­ződött, amennyiben az aradi munkásoknak si­került döntetlent kiverekedniök. Oradea: Unirea Tricolor—NAC 3:2 (3:1), 3000 néző, biró Ciurel. Elbizakodottan kezdett a NAC és a bucurestiek 10 perc alatt 2 gólos vezetésre tettek szert. Később már semmi sem ■sikerült a zöld-fehéreknek. Az Unirea Tricolor a mutatott játék alapján a győzelmet megérde­melte. Góllövők: Ionescu, Suciutulescu (11-es­­ből) és Seifert, illetve Kocsis és Bodola. Arad: Ripensia—AMTE 2:2 (1:1). 4000 né­ző, biró Barsy. A Ripensia Kotormányi és Cio­­lac nélkül gyenge játékot mutatott. Szaniszló II. az aradiakat juttatta vezetéshez, de Dobay egyenlített, sőt még egy gólt is lőtt, de Dobay egyenlített, sőt még egy gólt is lőtt, de Sza­niszló II. (jobbösszekötőben játszott) ismét egalizált. Bucureşti: Juventus—Gloria 2:2 (2:1). 3500 néző, biró Ungur. Góllövők: Palmer és Cristes­­cu, illetve Barbu és Pecican. Cluj: Universitatea—CFR 2:1 (1:0). 2500 néző, bíró Oravetz. Az „U“ csak nagy nehezen 11-esből tudja a győzelmet megnyerni. Góllö­vők: Giurgiu II. és Gani (11-esből), illetve Attila. Timisoara: Kinizsi—Crisana 0:0. 3000 né­ző, bíró Pálffy. Erős iramú mérkőzés, amely azonban eredményt nem hozott. HERBSTora- és ékszeráruháza Oradea, Reg. Ferdinand 3. 14 karátos arany karikagyűrűk párja 500 600-800 lei, 14 karátos arany női karóra 500—600—800 lei. Doxa, Omega órák 600—700—800—1000 lei, nikkel zseb-, karórák, ébresztő órák 100—150 — 200 — 300 lei, 3 évi jótállás mellett. A Hungária a húsvéti tornagyőztes Budapestről jelentik. A magyar főváros­ban húsvétkor a csehszlovák Zsidenice és a bajor FC Bayern vendégszerepelt. A kétnapos torna eredményei: Ferencváros—Zsidenice 5:4 (2:1). Meglehe­tősen lanyha és unalmas volt a játék. Góllövők Kiss (2), Sárosi, Kemény és Toldi, illetve Tichy (2), Steve és Molak. Hungária—FC Baeyrn 4:1 (2:1). Álmos első félidő után nagyon felülkerekedett a Hun­gária. Góllövők: Sas (2), Dudás és Titkos, il­letve Mándi tön gól). Hungária—Zsidenk­e 5:2 (3:2). Biztosan győztek a kék-fehérek, bár a brünniek már 2-0-ra vezettek. Góllövők- Szabó III. (2), Titkos (2) és Cseh, illetve Motak és Stere. Ferencváros—FC Bayern­ 4:3 (2:3). Máso­dik félidőbeli nagy fölényét nem tudta meg­felelő arányban gólokra váltani a Fradi. Gól­lövők: Móré (2), Kiss és Kemény, illetve Schneider (az egyiket 11-esből) és Knapp. . A fenti eredmények alapján a húsvéti tor­nát a Hungária nyerte meg jobb gólarányával a Ferencváros előtt. 1 Hungária 9:3 gólarány 4 pont, 2. Ferencváros 9:7 gólarány, 4 p. 3 Zside­nice 6:10 gól­arány, 0 p. 4. FC Bayern 4:8 gól­­arány, 0 p. ' ■- 1' A Rapid nyert© Bécsben Húsvéti Serieget Bécsből jelentik. A legjobb húsvéti torna a bécsieknek jutott, a két legjobb csehszlovák csapat vendégszereplése. Eredmények: Ausztria—Slavia 4:2 (2:1­) Rapid—Sparta 2:1 (1:0), Sparta—Austria 3:0 (1:0). Rapid—Slavia 4:2 (0:2). Ezzel a Starhamberg herceg alkancellár által ajándékozott húsvéti serleg győztese a Rapid lett. Európa birkózóbaj­okságai Kopenhágából jelentik. Az ezévi görög­római amatőr európabajnoki birkózó-küzdel­í­meket a húsvéti ünnepek alatt kezdték meg. A magyarok nem a legjobban szerepeltek, öt versenyző közül négy már az első napon ki­esett és csak Rihetzky van versenyben, de neki is van már egy veresége. Beif Mdi spadmedmmpk Nemzeti Bajnokság B) csoport. Cluj: Phönix—CFR 4:1 (0:1). Góllövő Sze­rémi (2), Freiberg, Jovici, illetve Román. Timisoara: Jiul—TMTE 1:0 (0:0). Góllövő Vizdea. Resita: UDR—AAG 10:2 (4:1). Góllövő: Händler (3), Letelik (3), Wallner (2), illetve Pernek­y. Lugoj: Vulturii—Ilsa 4:2 (0:1). Nagy meg­lepetés. Góllövő: Mayer (3), Mesztek, illetve Herzog (2). . Oradea: Törekvés—Ker­amika 1:0 (0:0). Góllövő: Bakos. Diciosânmartin: Sticla—CFR Simeria 1:1 (1:0). Góllövő: Demeter (11-esből), illetve Dan. Sibiu: Unirea—NSE 3:0 (2:0). Braşov: Sp. Studentes—Brasovia 2:1 (2:1). Bucureşti: Macabi—ACFR 2:2 (2:1). Constanta: Elpis—Victoria 0:0. Satmar: Olimpia CFR—CFR (Oradea) 4:2. Târgu-Mures: Mures—Vitrometan 4:2 (2:1) Kerületi bajnokságok: Reşiţa: RMTE—Boca 5:1 (3:0). Oradea: Vasas—Kolping 3:2 (0:2). Makabea—Testvériség 2:0 (2:0). Arad: Unirea—Şoimii 5:0 (2:0). Tricolor— Transylvania 2:2 (1:0). Juventus—Sparta 4:1 (0:1). UTE—Egyetértés 3:0 (1:0). Olimpia— Hakoah 4:2 (2:1). Cluj: Unirea—Avram Iancu 2:1 (1:0). — KMSC—Reuniunia 6:1 (1:0). Braşov: Ivina—Isvorul 3:0 (1:0). Astra— Victoria 6:0 (2:0). IAR—Jugurita 2:1 (1:1). Cărei: Victoria—Törekvés 3:0 (1:0). Alba-lulia: Mihail Viteazul—Avântul 2:2. Aiud: NTK—Turdai NTE 5:2 (2:0). Barátságos mérkőzések: Lupeni: Polytechnic—Minerul 1:1 (1:0). Turda: KAC—Ariesul 1:1 1:0). Petroşani Polytechinic—Jiul vegyes 1:1. Jimbolea: Crişana—ZsES 2:2 (0:0). Gól­­lövő: Barátky (2), illetve Birjung (2). Reşiţa: RMTE—AAC 2:0 (1:0). Góllövő: Wenge és König. Jimbolea: Fratella—RMTE 1:1 (0:0). For­tuna—Venus 3:2 (2:1). Patria—Törekvés 2:1 (1:0). Avram—Dacia 4:1 (3:1), Vulturis—Dura 4:1 (2:1). Húsvéti serlegeredmények: Timisoara: Venus—Törekvés 4:2 (2:0), Patria—Fortuna 1:1 (1:1). U­18MHd&t€dlHikH€k Pozsony: Soroksár—Ligeti 2:0 (0:0). Bra­tislava—Soroksár 5:4 (3:2). Ungvár: Russi—Attila 3:2 (2:2). Munkács: Attila—Munkácsi SE 1:0 (0:0). Kassa: Budafok—Kassai AG 2:2 (0:0). Budafok—GISK Kassa 3:2 (2:2). Fülek: Bocskai—Füleki TC 3:1 (2:1). Lemberg: Szeged FC—Pogon 1:1 (1:0), Szeged FC—Pogon 1:0 (1:0). Rimaszombat: Bocskai—Rimaszombati vál, 4:1 (2:1). Grác: GAK—Szombathelyi SE 6:3 (4:1), Sturm—SzSE 3:3 (2:0).