Hídlap, 2005. július-szeptember (3. évfolyam, 128-192. szám)

2005-09-27 / 189. szám

www.istergranum.hu Parádézott a magyar rögbiválogatott A győzelemnek köszönhetően a harmadik divízió B-csoportjába jutott a nemzeti csapat 1­ö G­B Teljesen megérdemelt győzelmet aratott a magyar rögbiválogatott Európa-bajnoki selejtezőn Bosznia- Hercegovina ellen. A Neuzer András által irányított gárda sikere azt je­lenti, hogy a nemzeti csapat a har­madik divízió B-csoportjába jutott. Keményebb összecsapásra számí­tott a magyar rögbiválogatott, de a bosnyákok csak az első fél órában vol­tak veszélyesek a hazaiakra. A Neuzer András által vezetett csapat a 10. percben Heckel révén szerzett ve­zetést, majd Szőlősi növelte az előnyt. Bosznia-Hercegovinának eb­ben a periódusban még voltak felvil­lanásai, de mindössze nyolc pontot tudott elérni. Az izgalommentesség­ről Matthew Holzl, Koller Zoltán és Kendi Géza gondoskodott, így a fél­időre 27-8-as állással vonultak a felek. A második játékrészben már csak egy csapat, a magyar válogatott volt a pályán. A hazaiak számolatlanul vitték a célokat, az erejükkel teljesen elfáradó vendégek leginkább a védekezéssel vol­tak elfoglalva. Neuzer András csapata az utolsó húsz percben örömrögbit mutatott be, a játék minden egyes részében felülmúlták a bosnyákokat. A magyar rögbiválogatott sikeré­hez nem férhetett kétség, a csapat végre hírnevéhez méltóan játszott, a meglévő előny tudatában sem álltak le, a második félidőben szinte demo­ralizálták az ellenfelet. Az 56-8-as győzelem azt is jelentette egyben, hogy a nemzeti csapat a harmadik divízió B-csoportjába jutott. Neuzer András, a magyar váloga­tott szövetségi kapitánya a találkozót követően elmondta, hogy egy jó bos­­nyák csapatot győztek le, a játékosok remek teljesítményt nyújtottak. „Az egész csapatot dicséret illeti, de voltak olyan rögbisek - Pásztor, Heckel, Kendi, Bíró -, akik remek napot fogtak ki és rengeteget tettek hozzá a játékhoz” - értékelt a szövet­ségi kapitány. Koller Zoltán, a magyarok csapatka­pitánya az első félidőt emelte ki, ami­kor a gárda szinte tökéletesen betartot­ta az utasításokat, az egyéni hibákat si­került a meccs közben orvosolni. „Megtörtük a bosnyákokat, s bár a végére egy kicsit szétesett az összjá­ték, megérdemelt győzelmet arat­tunk” - mondta Koller Zoltán. Szőlősi László, a nemzeti gárda edzője a mérkőzés követő levezetésen gratulált a csapatnak, s elmondta, „ha akarunk, akkor tudunk játszani és ma megmutattuk, hogy igenis van csapatjáték, van erő a válogatottban”. • Nb Magyarország-Bosznia-Hercegovina 56-8 (27-8) Esztergom, 3000 néző. Vezette: Slavec (szlovén). Partjelzők: Baranyi Gá­bor és Törőcsik Sándor (Szentes) Magyarország: Heckel, Hock (juhász), Lakatos - Koller, Novák - Sujogan (Marosi), Jéga-Szabó (Varga), Szőlősi (Csapó) - Pásztor (Ódor) - Bíró - Kendi, Lloyd, Hegedűs (Nagy), Molnár - Holzl (Simon). Cél: Heckel 5, Szőlősi 5, Koller 5, Kendi 15, Molnár 5, Lloyd 5, Simon 5 Jutalomrúgás: Holzl 6, Bíró 2. Büntető: Holzl 3. Fájó hazai vereség EKSE-Malév 23-26 (11-14) KÉZILABDA A NB II-ben idén debütáló EKSE har­madik mérkőzésén elszenvedte első vétségét A Malév elsősorban a haza­iak hibáinak köszönheti a győzelmet Az esztergomiak vasárnap hazai pá­lyán alábecsülték az ellenfelet, amit az­­ egyébként nem túl acélos Malév játéko­sai kíméletlenül kihasználtak. A hazai­aknak esélyük sem volt a győzelemre, a második félidőben több alkalommal hat góllal is vezetett az ellenfél, az EKSE csak a hajrában mutatott játékával ke­rülte el a nagyobb arányú vereséget. „Ennél többre képesek a játékosaink, vasárnap egyedül Gergely Irén hozta a formáját (9 gól), a többiek nem tudták felvenni a mérkőzés ritmusát. Rengeteg labdát adtunk el ziccerben, amit a Ma­lév játékosai gólokkal bosszultak meg. Ez a vereség nagyon váratlanul ért min­ket, tanulnunk kell belőle” - mondta Éber István, az EKSE ügyvezetője. • BUKOVICS SPORT 7 2005. szeptember 27., kedd • HÍDLAP • Oktattak a párkányi labdarúgók A Dorogi FC nem tudta legyőzni a sereghajtót LABDARÚGÁS Sikeres hétvégén vannak túl a régió labdarúgócsapatai. A párká­nyaik öt góllal mosták le Myjava együttesét, míg az Esztergomi SC kettőt rúgott Sárisápnak. A Dorogi FC egy pontot szerzett a bajnokság utolsó helyezettje ellen. NB III, Duna-csoport: FC-Rákosmenti TE 2-2 (1-2)Dorogi Hazai szempontból nem indult jól a találkozó, a bajnokság sereghajtója kétgólos előnyre tett szert, de a félidő vége előtt sikerült a dorogi szépítés. A folytatásban több százszázalékos hely­zetet is kidolgozott Für István legény­sége, amiből csak egyet tudott gólra váltani, így a három pont helyett csak egyet szerzett mindkét csapat. „Nem úgy alakult a mérkőzés, ahogy azt elképzeltük, de a realitás valahol ez” - értékelt a vezetőedző. „Amíg kény­szerhelyzetben kell játszanunk - sérü­lés, betegség, munkahelyi elfoglaltság -, addig nehéz lesz előrelépni. Remé­lem, hogy tavaszra összerázódik a csa­pat és ütőképesebbek leszünk.” Megyei első osztály: Esztergomi SC-Sárisáp 2-0 (1-0)­­ Küzdelmes mérkőzést vívott­­ egy­­mással a két csapat, a vezetést az első félidőben a hazaiak szerezték meg, s a sárisápi veszélyes helyzetek ellené­re tartani tudták az eredményt. A második játékrészben is megmaradt a kezdeti lendület, az ESC újra ered­ményes volt, s mivel a védelem is be­tonlábakon állt, megérdemelt három pontot szerzett a csapat, amivel jelen­leg a bajnokság harmadik helyén áll. „Nem játszottunk látványosan, új­ra az eredményességé volt a fősze­rep” - kezdte mondanivalóját Holdampf Sándor vezetőedző. „Az egész csapat jól teljesített, de szeret­ném kiemelni Engelbrecht játékát, aki ezen a vasárnapon fantasztikusan játszott, gólt is szerzett. Kemény egy héten vagyunk túl, de még nehéz meccsek állnak előttünk.” Nyugat-Szlovákia, III. liga: Pár­­kány-Myjava 5-0 (1-0) Nehéz ellenféllel találta magát szembe a párkányi labdarúgócsapat, mely az első félidőben csak egygólos­­ előnyre tudott szert tenni. A folyta­­­­tásban a bíró is a hazaiak segítségére­­ sietett, a vendégek játékosát idő előtt­­ zuhanyozni küldte, így a párkányiak­­­­nak tíz ember ellen már nem volt ne­­­­héz dolga. További négy gólt ért el a­­ csapat, s a három pontnak köszönhe­­­­tően a hatodik helyre lépett előre. „Nehéz csata volt, de a második félidőben már parádéztunk” - örült az öt rúgott gólnak Lapár Miroslav, ügyvezető igazgató. „A fiúk minden­­ dicséretet megérdemelnek, a közön­­­­ség is hálás volt a jó játékért. A Myja­­l­va emberhátrányban nagyon kinyílt a hátul, így rengeteg esélyünk volt gól­­t szerzésre, amit ki is használtunk.” • Hajdú Máté Lila zakó a Tatabányának Kiütéses vereséget szenvedett a me­gye egyetlen NB I-es labdarúgócsapa­ta a hét végén. A Megyeri úton valósá­gos gálameccset rendezett a házigaz­da Újpest az élvonal újonca ellen: tíz perc alatt háromszor találtak be a Ta­tabánya kapujába. A biztos vezetés tu­datában játszó Újpest ezt követően közönségszórakoztató futballal ruk­kolt elő, míg a vendégek képtelenek voltak magukra találni, erejükből csak a szépítésre futotta. Az eredmény: Újpest-Tatbánya 5-1 (3-0). Vereséggel debütált Érsekújvár A magyar élvonalban lejátszott el­ső mérkőzésén vereséget szenvedett a szlovákiai Érsekújvár jégkorong együttese. A szlovák gárda az Alba Volán ellen mutatkozott be, és a ma­gyar bajnokcsapat 3-1-re diadalmas­kodott hazai pályán. A fehérváriak közül Gröschl kétszer, Simon egy­szer volt eredményes, míg a vendé­gek közül csak Surnovskynak sike­rült bevennie Buday kapuját. Az eredmény: 3-1 (2-1, 1-0, 0-0). Csank állás nélkül A korábban a Váccal és a Fradival is bajnokságot nyerő Csank Jánossal szerződést bontott jelenlegi csapata, a Sopron. A hét végi, Győr ellen el­veszített mérkőzés követően határoz­tak Csank sorsáról. Marius Vizer, a klub többségi tulajdonosa a mester­edző helyére Selymes Tibort ültette. SPORTSZILÁNKOK Plusz pont a támadó szellemért Érdekes ötlettel állt elő Arsene Wenger, az Arsenal edzője: a szakember azt szeretné elérni, hogy a jövőben plusz pontokkal jutalmazzák a támadó szel­lemben játszó csapatokat, így több gól esne a mérkőzéseken, a plu­sz pont akkor járna, ha legalább háromgólos győzel­met aratna valamelyik csapat - nyilat­kozta a tréner. Hozzá kell tenni, hogy egy olyan csapat edzőjeként, ahol Euró­pa egyik legerősebb csatársora játszik, érthető a törekvése. Macßproisstip álásajánlatok A Komárom-Esztergom Megyei Munkaügyi Központ kirendeltségeinek állásajánlatai Esztergomi kirendeltség (Esztergom, Lázár Vilmos u. 74.) Telefon: 33/413-350 ■ ács-állványozó ■ ács-állványozó (szak-, betanított és segédmunkás) ■ asztalos ■ bádogos ■ betanított csomagoló ■ cnc forgácsoló ■ cnc gépkezelő < cukrász 1 csőszerelő (lánghegesztő) dukkozó egészségügyi asszisztens eladó (épületgépészeti technikus vagy szakmunkás) élelmiszer-eladó építőhatósági ügyintéző építészmérnök vagy településmérnök végzettség) építőipari szak- és segédmunkás esztergályos • faipari betanított munka (megváltozott munkaképességűeknek) • felszolgáló • felvonószerelő (lakatos, villanyszerelő is jó) • gépészmérnök • gépszerelő lakatos • gyártósori összeszerelő (Suzuki) • hidegburkoló • karbantartó lakatos • kátyúzó • kőműves • központi fűtés- szerelő • kubikos • kubikos • lótenyésztő (5 év gyakorlattal) • műszaki gépész ügyintéző (autocad ismeret) • nehézgépkezelő (carepiller) • operátor • operátor (1 műszak) • pék • szakács • szállítmányozási operátor (jó angol nyelvtudás) • szerkezetlakatos • szerszámkészítő • szerszámüzemi szakoktató tanár • szobafestő-mázoló • takarító (állandó éjszaka) • technikus operátor • tehergépkocsi-vezető (­ kát. jogosítvány) • testnevelés, fizika-számítástechnika szakos tanár • titkárnő (német-angol nyelvtudás) • traktoros • varrónő • vas-műszaki eladó • villamosmérnök (pb­ ismeret) • villamossági karbantartó (elektroműszerész, pl­) • villanyszerelő Dorogi kirendeltség (Dorog, Kálvária u. 18. sz.). Telefon: 33/431-448. • áruosztályzó, raktáros • bet. kábelszerelő • bet. kőműves • betanított ponthegesztő • betonelemgyártó gépkezelő • élelmiszerbolti eladó • építészmérnök • épületasztalos • épületbádogos • háztartási alkalmazott • lóápoló • mentálhigiénés asszisztens • nehézgép-szerelő • operátor • présgépkezelő • recepciós-takarító • tehergépkocsi-vezető - nemzetközi • varrónő • zsákoló Komáromi kirendeltség (Komárom, Igmándi u. 45.) Telefon: 34/340-143., • árufeltöltő • betanított varrónő • gyakorlattal rendelkező nyomdaipari gépkezelő • gyártósori összeszerelő • pultos • raktári segédmunkás • raktáros (targoncavezetői jogosítvánnyal) • technikus (angol nyelvtudással) • vagyonőr Hasznos munkaerő-piaci információk és további állásajánlatok ismerhetők meg az Állami Foglalkoztatási Szolgálat www.afsz.hu honlapjáról!