Fejér Megyei Hírlap, 1981. április (37. évfolyam, 77-100. szám)

1981-04-22 / 93. szám

FEIFR MFGYSI HÍRLAP , 1081 ÁPRILIS 2? Semmi sem változott... Csepel—D. Kohász 1:1 Ezerötszáz néző volt kí­váncsi vasárnap a Kohász— Csepel összecsapására, s mindössze kétszer annyi, mint a közeli (Mezőfalva—Mányi TK) megyei bajnoki labdarú­gó-mérkőzésre. A találkozó elején néhányan buzdították is a hazaiakat, hiszen még szerencsére a többi bennma­radásért harcoló csapat — a Kohászéhoz hasonló gyenge teljesítménnyel — nem tudott megnyugtató előnyre szert tenni. Tehát a győzelem kö­zelebb hozhatta volna a „cso­dát” ... Kuti játékvezetése mellett a következő összeállításban játszott a két együttes. CSEPEL: Kovács — Godán, Kőhalmi, Wéber, Gálhidi — Varga (Kincses 75. perc), Ke­lemen, Tóth — Tulipán (Kö­kény 66. perc), Lazsányi, Vin­­cze. D. Kohász, Holló (Németh a szünetben) — Keller, Giron (Weitner), Tóth, Virágh — Nagy N­., Bódi, Sulija — Szűcs, Weimper, Fajkusz. A 16. percben Bódi rossz szöglete az egyik védőről Vin­­cze elé került, aki hosszan szöktette Lazsányit. A labdá­ért a csepeli csatár és a ka­pujából messze kifutó Holló futott versenyt, amiből La­zsányi került ki győztesen és 20 méterről, a kapus fölött, az üres kapuba emelt, 1:0. (Tóth, aki Lazsányi után ira­modott, már csak a gólvona­lon túl érte el a labdát.) A gól után nagyot esett az iram, a Kohász vezetett több támadást. A 16. percben Weimper közelről nagy hely­zetben kapu fölé fejelt. A 31. percben Wéber buktatta Faj­­kuszt a bal oldali ötösnél, Kuti határozottan büntetőt ítélt.. Weimper futott a labdá­nak és nagy erővel a kapu közepébe lőtt. 1:1. A kezdés után újból a Ko­hász érhetett volna el gólt, de Fajkusz közelről Kovács ke­zébe lőtt, majd Weimper nagy erejű szabadrúgását tol­ta ki a bal felső sarokból Ko­vács. A második félidőben a ha­zaiak támadtak többet, de az erőtlen próbálkozásokat a cse­peliek biztosan rombolták, majd veszélyes kontratáma­dásokat vezettek. Tulajdon­képpen nekik volt több gól­szerzési lehetőségük. Az 58. percben Lazsányi jó helyzet­ben fölé lőtt, a 65. percben Tulipán lövése szállt kevéssel kapu mellé. Három perc múl­va, egy szögletet követően, Gálhidi fejesét Virágh a gól­vonalról vágta ki. (Németh aláfutott a beívelésnek). A 70. percben Vincze lövése a felső lécről vágódott ki. Az utolsó 10 percben többnyire a cse­peli kapu előtt folyt a játék, és a 90. percben felcsillant a győzelem reménye a Kohász előtt. Bódi „birkózta” be ma­gát az ötösig, de estében le­adott lövését védte Kovács. Ezúttal valamivel nagyobb akarattal játszott a Kohász, mint az elmúlt fordulóban, de többen nem azt nyújtot­ták, amit tudnak, így aztán csupán egy pontra futotta. (1:­) Az NB I állása 1. FTC 28 16 8 4 60-29 40 2. Vasas 28 15 9 4 56-30 39 3. Videoton 28 1G 6 6 48-28 38 4. Bp. Honv. 28 14 9 5 52-31 37 5. Tatabánya 28 13 10 5 42-25 36 6. Békéscs. 28 12 7 9 39-35 31 7. Nyiregyh. 28 9 13 6 23-19 31 8. Debrecen 28 11 8 9 29-26 30 9. Ü. Dózsa 28 8 12 8 44-45 28 10. PMSC 28 7 11 10 35-36 25 11. Volán SC 28 8 9 11 32-43 25 12. Csepel 28 6 12 10 28-28 24 13. ZTE 28 9 6 13 44-53 24 14. Rába ETO 28 6 11 11 31-33 23 15. DVTK , 28 4 12 12 22-38 20 16. MTK-VM 28 3 12 13 26-48 18 17. Kaposvár 28 5 8 15 26-59 18 18. D. Kohsáz 28 4 9 15 30-61 17 Úgyis mindegy... Andriska Vilmos, a Kohász vezetőedzője — aki az utolsó 5 percet a játékos kijáróból nézte végig — borús hangulat­ban volt a találkozó után. Azt mondta, nem érti, hogy né­hány játékos hogy játszhatott ennyire gyengén ezen a sors­döntő mérkőzésen. Nem volt egyedül ezzel a véleményé­vel ... Valóban nehéz lenne erre magyarázatot találni. Talán ha a játékosok nyilvánosan ki nem mondott gondolatait ismer­hetnénk, mindjárt érthetőbb lenne. Feltehető, hogy az a szemlélet: „úgyis mindegy, ha süllyed a hajó, ne a léket tömjük be, hanem még nagyobb lyukat fúrjunk, hogy minél hamarább víz alá kerüljön.” Pedig vasárnap talán még ér­demesebb lett volna „rendbehozni” az NB I-es hajót, mert nagyon valószínű, hogy jövőre olyannal közlekedhetnek, amelynek az oldalára azt írják majd: II. osztály. Persze lehet, hogy a „cserbenhagyok” nem ebben utaz­nak majd... Sípos József Kézilabda Sikerek az NB I B-ben A jó rajt után vereséggel folytatták az NB I-ben a Ko­hász csapatai, ám emiatt nincs okuk szégyenkezni, hiszen a dobogóra pályázó FTC-vel szemben maradtak alul, méghozzá szoros csatá­ban. A NB I B-ben, a harma­dik fordulóban megszerezte első győzelmét a Szondi SE, a MÁV Előre pedig értékes döntetlent ért el a csömöri oroszlánbarlangban. NB I. Nők: Ferencváros—D. Kohász 25:20 (12:10) A sokszoros bajnokcsapattól idegenben elszenvedett ötgó­los vereség feltétlenül tisztes eredmény, mégis elégedetle­nek a dunaújvárosiak (Keszt­helyi — Burainé 4, Nagyné 4, Hajdú 1, Gelencsérné 3, Var­ga Zs. 5, Nagy E. 3; csere: Baranyi, Mucsi). Úgy vélik, akár a pontszerzésre is lehetett volna esélyük. A Fradi ugyanis fő­leg annak köszönheti győzel­mét, hogy rutinosan kihasz­nálta hibáikat. A második fél­idő elején mindössze egy gól volt a különbség, levegőben lógott a meglepetés, de a Ko­hász három büntetőt és egy sor biztosnak látszó helyzetet hagyott használatlanul. Férfiak Ferencváros—D. Kohász 23:19 (9:7) A tavalyi ezüstérmessel szemben bizonytalanul kez­dett a Kohász (Kovács L. — Baráth 2, Kovács A. 2, Kolics 6, Saliga 3, Vura 2, Végh 3; csere: Kácsor, Molnár Z., Je­­zsek 1), a hazaiak a 12. perc­ben már 4:0-ra vezettek. Ettől kezdve fokozatosan magukra találtak a dunaújvárosiak, olyannyira, hogy a második félidőben többször is három gól előnyük volt. A Ferencvá­rosnak csak a 44. percben si­került egyenlítenie, de a haj­rában már a zöld-fehéreké volt, mivel a jóval kevésbé ta­pasztalt Kohász jó néhányszor elhibázta lehetőségeit. NB I B Szondi SE—Hajdúszoboszló 23:16 (11:8) Az újonc hajdúszoboszlóiak eleinte sikerrel lassították a házigazda Szondi SE (Boczák — Szurok 7, Józsa 6, Takács L. 1, Deáki, Bakacs 6, Rákász 3­; csere: Busa, Takács J., Eszenyi, Czombos, Nágel) ro­hamait, ezáltal a 10. percben mindössze 1:1 volt az ered­mény. A félidőt ugyan három gól előnnyel zárták a fehérvá­riak, a második játékrész ele­jén azonban a vendégek rájuk ijesztettek, ugyanis ll:ll-re kiegyenlítettek. Szerencsére ezzel el is lőtték puskaporu­kat, a Szondi SE gyors indítá­sokból egymás után lőtte gól­jait és jobb helyzetkihaszná­lással akár nagyobb különb­séggel is nyerhetett volna. Szilasmenti Tsz SK—MÁV Előre 16:16 (8:7) A Kohász tavalyi nagy ve­­télytársa, a csömöri csapat otthonában óriási küzdelmet vívott a két ellenfél. A fehér­váriak (Bárány — Alez 9, Ma­dár 3, Varga, Horváth L. I. 1, Vincze 1, Kapusi; csere: Bo­kor, Tégl 2, Balogh, Baki) a befejezés előtt öt perccel még 16:13-ra vezettek, ám a hajrát egyfolytában, időnként kettős emberhátrányban voltak kénytelenek lejátszani. A ha­zaiak egyenlítő gólja jóval a rendes játékidő lejárta után, a 64. percben esett. Mindebből arra lehet következtetni, hogy a fanatikus szurkolóiról híres csömöri pályán a játékvezetők éppenséggel nem álltak fel­adatuk magaslatán. Röplabda NB I Allja a sarat a Kohász Amikor az egyfordulós bajnokság, az Abád Kupa selejtezői után az első nyolc közé került a Kohász újonc férfi csapata, sokan féltették az együttest, mondván, az előkelő mezőnyben elveszik a játékosok minden önbizal­mát. Nos, Ruf­fingék rácáfol­tak a kétkedőkre, hiszen az élcsapatok többsége ellen becsülettel állják a sarat, sőt, már az ötödik győzelem­nél tartanak. D. Kohász—Vasas 3:2 (—5, —13, 8, 2, 12) A Kohász, talán legjobb játékosa, Ruffing nélkül volt kénytelen kiállni, s ez a tény méginkább növeli a győzelem értékét. 2:0-ás Va­sas vezetés után a dunaújvá­rosiak (Mázik, Vass, Lasz­­czik, Kelemen, Ancsa, Gyur­­csányi; csere: Majzik, Szil­­vási) lelkes játékkal, jó sán­colásokkal kiegyenlítettek és a küzdelmes döntő játszmá­ban felülkerekedtek. Újpesti Dózsa—D. Kohász 3:2 (—13, —14, 4, 5, 3) Vass már a bemelegítésnél megsérült, így végképp tar­talékosan lépett pályára a Kohász (Mázik, Szilvási, Laszczik, Kelemen, Ancsa, Gyurcsányi; csere: Fülöp, Majzik). Ennek ellenére szo­ros küzdelemben megnyerte az első két szettet. Ezután mintha elszállt volna az erő a csapatból, a további játsz­mákban nagy fölényben volt a Dózsa. A mezőny állása 5. ZTE 12 9 3 29 :21 21 6. V. Dózsa 12 7 5 27:24 19 7. D. Kohász 12 5 7 20:26 17 8. Vasas 12 3 9 17:28 15 Asztalitenisz Ezüstérem a VB-n Jugoszláviában hétfőn a késő esti órákban ért véget az asz­talitenisz VB. A férfiaknál Kína 5:2-re győzött Magyarország ellen, s ezzel két év után visszahódította a világbajnoki címet. Válogatottunk így is várakozáson felül szerepelt. A női csa­pat, miután Svédországot verte 3:0-ra, a 7. helyen végzett. Vitorlázás Megyei bajnokság A hét végén rendezte meg a megyei vitorlás szövetség Agár­­don Fejér megye 1981. évi baj­nokságát. 139 hajó érkezett az ország minden részéből. Szomba­ton és vasárnap hét futamot ren­deztek, míg hétfőn egy alkalom­mal szálltak vízre a versenyzők. Eredmények: 470-es­ hajóosztály (15 induló). Megyei bajnok: Berzsenyi—Sí­pos (Alba Regia Építők), 2. De­­vecsery—Richter (Köfém), 3. Ha­lász—Nagy (Köfém). Finn osztály (11 induló). Me­gyei bajnok: Vadnai Péter (Kö­­fém), 2. Fejér Miklós (Köfém), 3. Fa Nándor (Köfém). 420-as hajóosztály (7 induló) Megyei bajnok: Haranghi—Sipos (WSI), 2. Szigeti—Fejes (WSI), 3. Nyári—Pálinkás (WSI), Ok­dinghy (6 induló). Megyei bajnok: Szilvássy Attila (WSI), 2. Simonfai András (WSI), 3. Hepke András (WSI). Kalóz osztály (7 induló): 1. Farkas—Bartha (Siófok), 2. Dera­jén—Franta (Alba Regia Építők), 3. Martinyi—Gömbös (MAHART). M­yo­le hajóosztály (12 indu­ló). Megyei bajnok: Taubert András (WSI), 2. Sipos Zoltán (WSI), 3. Borbás Attila (WSI). Cadet ifjúságiak (16 induló): 1. Varga—Torma (MVSE), 2. Báli— Szalai (WSI), 3. Hódos—Berecz (MHC Vasas). Cadet serdülő (14 induló). Me­gyei bajnok: Nyári—Dancsó (WSI), 2. Jusik—Gombaszögi (WSI), 3. Zsendovits—Csapó (WSI). Optimist I. hajóosztály (31 in­duló) : 1. Schómer Dávid (BKV Előre), 2. Lacher Richárd (Justi­tia), 3. Polgár Csaba (Bp. Spar­tacus). Megyei bajnok: Marcsell Zsolt. Optimist II. hajóosztály (20 in­duló) : 1. Váradi Szabó János (MHC Vasas), 2. Sömer Norbert (BKV Előre), 3. Kardos Antal (Bp. Spartacus). — Orbán — Pályázati felhívás! A Velencei-tó környéke ÁFÉSZ a 38 1980. (IX. 30.) MT. sz. rendelet alapján 1981. június 1 -től 1983. december 31-ig terjedő időre szerződéses üzemeltetésre átadja a következő üzleteket ÉLELMISZERÜZLETEK: 10. sz. AGÁRD, Csiribpuszta 56. sz. NADAP 36. sz. GÁRDONY, Balatoni u. VENDÉGLÁTÓ ÜZLETEK: 30. sz. Italbolt, KÁPOLNÁSNYÉK—PETTEND 16. sz. Falatozó, KÁPOLNÁSNYÉK 38. sz. Büfé, AGÁRD, Strand 17. sz. Italbolt, NADAP 15. sz. Büfé, AGÁRD, Balatoni u. Pályázhatnak mindazok, akik a szövetkezettel munkaviszonyban állnak, illetve a pályázat elnyerése esetében a szövetkezettel munkaviszonyt létesítenek, megfelelő szakképzettséggel rendelkeznek és a különböző jogszabályokban meghatározott foglalkozási tilalom alá nem esnek. A pályázatokat 1981. május 14-ig kell benyújtani a szövetkezet központjába (GÁRDONY, Lévai u. 2.) A versenytárgyalás* 1981. május 22-én délelőtt 9 órakor lesz a szövetkezet velencei „LIDÓ” vendéglőjében.­­ Tájékoztató adatokat és bővebb felvilágosítást a szövetkezet központjában KOCSI IMRE vendéglátóipari osztályvezető és DR. ERDEI JÓZSEF jogtanácsos ad. (Telefon: AGÁRD 133.) 2968 7­ OLDAL Kosárlabda Felszabadulási Kupa Az ünnepek előtt mindhá­rom NB I-es kosárlabdacsa­patunk pályára lépett, a Fel­­szabadulási Kupa keretében. Férfi mérkőzések Videoton—PVSK 96:92 (51:40) A Pécs ellen játszott mér­kőzésen nagy küzdelemben nyertek a fehérváriak. Leg­jobb dobók: Gouth (26), Bé­res (16), Sáfrány és Győrfi (12—12). Ganz-MÁVAG—Alba Regia Építők 88:85 (45:39) Fehérváros a Losonczyval, Némethtel és Gállal felálló MÁVAG ellen az Építők kitű­nő játékot produkált. Leg­jobb dobók: Kiss K. (26), Nagy Gy. (22). Az Építők szerdán 15 órakor a ZTE-t fogadja. Női mérkőzés: Alba Regia Építők—Csepel 76:69 (46:30) A kék-fehér lányok az első félidőben nyújtottak jobb já­tékot. A legjobb dobók Major (22), Koncsag (13), Bánfi 12, Kollár II (10). Labdarúgó­eredmények NB II MA— Előre—Szegedi Dózsa 3:2, D. Építők—Kecskemét 1:0. Megyei bajnokság Mányi TK—Mezőfalva 3:2, Szon­di SE—Lajoskomárom 1:0, Ercsi Kinizsi—Sárbogárdi Tsz 6:1, Tol­di SE—D. Volán 2:1, Perkáta— Lovasberény 1:1, Seregélyes— Tordas 1:0, Polgárdi—Enying 1:0, Mór—Sárbogárdi Videoton 1:0. Részletes tudósítást később közlünk. Ma 15 órakor a D. Kohász fel­nőtt csapata a SZEOL-al játszik barátságos mérkőzést Dunaújvá­rosban, ezt követően pedig 17.30 órakor az elmaradt D. Kohász— FTC ifjúsági mérkőzésre kerül sor.