Fejér Megyei Hírlap, 1983. szeptember (39. évfolyam, 206-231. szám)

1983-09-28 / 229. szám

FEJÉR MEGYEI HÍRLAP , 1983. SZEPTEMBER 28. SZERDA Kézilabda Növelte előnyét a Kohász férficsapata Váltakozó szerencsével sze­repeltek a hétvégi fordulóban a megyei csapatok. A Kohász női együttese szoros első fél­idő után simán kikapott a bajnokjelölt Bakony Vegyész­től. Rangadót nyert, méghoz­zá fölényes magabiztonsággal a Kohász férficsapata, és ez­zel már négy pontra növelte előnyét az NB I B-ben, noha egy mérkőzéssel kevesebbet játszott vetélytársainál. A szintén fel­jutásra pályázó Szondi SE balszerencsés ve­reséget szenvedett, míg a MÁV Előre ismét kihasználta a hazai pálya előnyeit. NB I, nők: Bakony Vegyész—D. Kohász 33:21 (14:12) A vendég dunaújvárosiak (Baranyi — Burainé 1, Nagy­­né 1, Nagy E. 4, Szarka 1, Varga 2, Erdős­ 3; csere: Gu­lyás, Rákosa 3, Bodollainé 6, Tóth) az első félidőben ügye­sen kihasználták a veszpré­miek nyitott védekezéséből adódó lehetőségeket. Szünet után a hazaiak visszahúzód­tak a hatosra és a magas fa­lat a dunaújvárosiak nem tudták átlőni. Ráadásul az el­kapkodott lövésekre válasz­ként egyre-másra kapták az indításgólokat. NB I B, férfiak: D. Kohász— HODIKOT 32:23 (17:10) A házigazda dunaújvárosi­ak (Kácsor — Baráth 2, Sal­liga 2, Kovács A. 3, Gasparik 1, Józsa 11, Szurok 6; csere: Kovács L., Tenke 5, Eszenyi, Csoknyai 1, Pesei) pillanatnyi esélyt sem hagytak a szintén NB I-be pályázó hódmezővá­sárhelyieknek. Erélyes véde­kezéssel, határozott, időn­ként virtuóz támadójátékkal lényegében már az első fél­időben eldöntötték a két pont sorsát. A Kohász valamennyi játékosa kitett magáért, ám közülük is kiemelkedik Ká­csor és Józsa teljesítménye. Dunai Kőolaj—Szondi SE 23:22 (10:13) A vendég fehérváriak (Né­meth — Mátyás 1, Sipos 5, Juhász 1, Rádin 2, Pusztai 1, Cseh 6; csere: Török, Gáspár 1, Iván 2, Balogh, Lovász 3) remekül kezdtek, hamarosan 8:3-ra vezettek. Mindhiába, mert játékuk egyre idegesebb, kapkodóbb lett, és kihagyott helyzeteikkel fölhozták ellen­felüket. A hajrában sem vál­tozott a kép, így nyertek a higgadtabb hazaiak. MÁV Előre—Nagykanizsai Olajbányász 28:24 (19:15) A hazai környezetben ját­szó MÁV Előre (Bokor — Horváth I. 7, Eke 2, Szente 2, Kárpáti, Tőgl 10, Kapusi 5; csere: Balogh I., Kugler, Ker­ti 1, Vadász) végig vezetve, helyenként kifejezetten jó tel­jesítménnyel nyert. A jó for­mában játszó Tegl ismét a mezőny legjobbjának bizo­nyult. A „fémmunkás” Vállalat Székesfehérvári Gyára FELVESZ — tervező-elemzőt mérlegképes könyvelői, vagy számviteli főiskolai végzettséggel, — statisztikust közgazdasági szakközép­iskolai végzettséggel, — pénzügyi ügyintézőket közgazdasági szakközép­iskolai végzettséggel, továbbá középfokú műszaki végzettségű dolgozókat. 10047 Birkózó junior­bajnokság Három aranyérem Az ifjúságiak után a ju­nior kötöttfogású birkózó­zókon volt a sor Budapes­ten a Körcsarnokban. Az előzetesen nagyszámú ne­vezés után a mérlegelésnél 147 induló jelent meg. Az érdeklődők remek versenyt láthattak, színvonalas küz­delmeket, sok akcióval és egy-két meglepetéssel. A Szondi SE versenyzői meg­­állták helyüket, hiszen­­há­rom súlycsoportban is baj­nokságot nyertek, míg ez a Kohász versenyzőinek saj­nos nem sikerült. A hétvégi szabadfogású OB remélhe­tőleg sikereket hoz majd megyénk birkózóinak. 48 kg (8 induló): 1. Faragó (Eger). 52 kg (9 induló) : 1. Bönde (Szondi SE), 2. Varró (D. Ko­hász), 3. Vadász (Szondi SE), 4. Balogh (Szondi SE). 57 kg (19 induló): 1. Sike (Ferencváros), 6. Kiss (Szon­di SE). 62 kg (24 induló): 1. Bárká­­nyi (Szondi SE), 2. Rakusz (Szondi SE), 4. Tatai (Szondi SE). 68 kg (19 induló): 1. Takács (Újpest), 6. Rácz (Szondi SE). 74 kg (16 induló) : 1. Nagy (Szondi SE), 5. Pamminger (Szondi SE), 6. Varga (D. Ko­hász) . 82 kg (21 induló): 1. Komá­romi (Ferencváros). 90 kg (10 induló): 1. Szegvári (Újpest). 100 kg (9 induló) : 1. Kékesi (Ferencváros), 2. Korpics (D. Kohász), 3. Valentényi (D. Ko­hász), 5. Hajdú (Szondi SE), 6. Nagy (Szondi SE). + 100 kg (9 induló): 1. Szé­kely (Újpest), 2. Domonkos (Szondi SE). — matek — Velencei Regatta Szeptember 24—25-én ren­dezték a velencei Regatta nemzetközi evezős versenyt. A nemzetközi evezős ver­seny keretében került meg­rendezésre a „Három nem­zet” találkozója is, melyen részt vett Ausztria, a Német Szövetségi Köztársaság és Magyarország válogatottja is. A „Három nemzet” talál­kozóját Magyarország nyer­te 35 ponttal. Az evezős Re­gattán 39 egyesület vett részt, melyből 22 külföldi volt mintegy 400 fő sporto­lóval. A versenyen az alábbi eredményeket érték el az agárdi sportolók. Férfi felnőtt egy pár evezős: 1: Agárd MEDOSZ (Maróthy Ti­bor.) Női felnőtt egypár evezős: 2. VVSI (Beimli Judit). Férfi serdülő egypár evezős: 3. VVSI (Frank Tibor, Nagy Gá­bor, Weiszlemlein János, Bognár Péter, Benkó Attila). Női serdülő nyolcas: 1. VVSI­­(Borbély Enikő, Hifner Éva, Horváth Bernadett, Bodoki Eri­ka, Szórády Orsolya, Papp Lil­la, Beimli Katalin, Farkas Eme­se, Beskid Katalin). Női serdülő egypár evezős: I. VVSI (Kapócs Anikó). Férfi ifjúsági négypáros eve­zős: 3. VVSI (Sisa Csaba, Kiss Jenő, Czövek Zoltán, Vécsey Zsolt). Női úttörő nyolcas: 1. VVSI (Babai Krisztina, Varga Zita, Bölcsics Márta, Kakuk Zita, Pa­­uer Ágnes, Rokkenbauer Gabri­ella, Barát Andrea, Házi Zsu­zsanna, Baronics Csilla.) Férfi úttörő nyolcas: 2. VVSI (Benkó Attila, Kovács László, Fenyves Péter, Boros Tamás, Ravasz György, Gerlang Gábor, Balogh László, Rohály István, Stipkovics Gerhard). Férfi úttörő négypár evezős: 3. VVSI­ (Fekete Gábor, Bene­dek Ervin, Illés László, Südi András, Benkó Attila). Női serdülő négypár evezős: 2. VVSI (Borbély Enikő, Szász Kornélia, Horváth Bernadett, Bodoki Erika, Bárányos Beáta). Női serdülő kormányos né­gyes: 1. VVSI (Szórádi Orsolya, Papp Lilla, Beimli Katalin, Far­kas Emese, Beskid Katalin.) Férfi serdülő kétpár­evezős: I. VVSI „C” (Sisa Csaba, Kiss Jenő). Férfi ifjúsági kormányos nélküli négyes: 3. VVSI (Traut­­mann Zsolt, Czövek Zoltán, Sza­bó II. István, Bundik János). A velencei Regatta pontverse­nyének végeredménye: 1. VVSI 70 pont, 2. Rába ETO 68, 3. Váci Hajó SE 66, 4. SC Berlin Grünau 59, 5. Csepel SC 56, 6. DHFK Le­ipzig 52. A FEJÉR MEGYEI AZ ALBA REGIA ÁLLAMI ÉPÍTŐIPARI VÁLLALAT VÍZMŰVEK műszaki-tervezési osztályának épületgépészeti csoportjába FELVÉTELRE KERES: felvesz vízhálózati munkákra — vízvezetékszerelőket, — segédmunkásokat TERVEZŐI munkakör betöltésére (lehet 6—8 fős brigád is) épületgépész-mérnököket, vagy üzemmérnököket, , , , ,,, csatornahálózati valamint , ,, munkákra SZERKESZTŐI — kőművest, munkakör betöltésére szakirányú végzettséggel rendelkezőket, — csatornakarbantartó szak- és betanított . . . ... munkásokat. Jelentkezni lehet: Alba Regia Állami Építőipari Vállalat személyzeti és oktatási Fizetés teljesítménytől függően 4000—7000 Ft/hó. osztályán. ______. „ Jelentkezni lehet: SZÉKESFEHÉRVÁR, Ady Endre u. 9—15. _ .. , ,, . Szekesfehervar,­­ ”■ .­­' Élmunkás u. 3—15. a vv*V 9196 Munkaügyi csoport. __________. ........................ 9283 Megyei labdarúgó-bajnokság Tömörül a mezőny A megyei labdarúgó-bajnokság 7. fordulója után érdekes ké­pet mutat a tabella. Három tízpontos csapat foglalja el az első három helyet, újabb három azonos, pontosan kilencpon­tos együttes következik, négyen követik őket, szintén azonos 8 ponttal. A 11. Perkáta, mindössze három ponttal marad el a listavezetőtől. Ezt követően azonban az alsóház következik, ajjal szintén szoros a verseny. Puszta­vám—Lovasberény 3:0 (1:0) Pusztavám, 250 néző. Ve­zette: Kincses. Pusztavám: Balázs — Mol­nár, Bánfi, Németh, Róth, Rácz, Kavalák, Juszkó, Ko­máromi, Stettner (Társi), Szi­­ládi. Lovasberény: Pálinkás — Rejka, Preil, Csordás (Ma­róthy), Kajári, Szita, Takács, Paudics, Krell, Csidei, Bo­kor. Sárga lap: Kajári, illetve Sziládi. Góllövők: Rácz (tizenegyes­ből, 41. perc), Sziládi (53. p.), Komáromi (84. p.). Hűvös időben, erős szélben kezdődött a mérkőzés, 30 perces késéssel, mivel a ven­dégcsapat nem érkezett meg időben. Mindkét együttes tá­madólag lépett fel, és az első játékrész egyenlő erők küz­delmét hozta. A 41. percben tizenegyesből szerzett veze­tést a hazai csapat. Szünet után fokozódott az iram, a hazaiak vették át a játék irányítását. Az 53. perc­ben röviden adtak haza a vendégek, ezt használta ki Sziládi. Nagyobb sebességre kapcsolt a lovasberényi csa­pat, de támadásai nem jár­tak eredménnyel. A 84. perc­ben Molnár jobb oldali át­adását Komáromi szépen vet­te át, és a kimozduló kapus mellett a hálóba lőtt. A gól után egy perccel a játékveze­tő sötétedés miatt véget ve­tett a találkozónak. Jók: Rácz, Molnár, Sziládi. Ifjúsági mérkőzés: Pusztavám—Lovasberény 4:2 (1:2) Góllövők: Farkas F., Garas E., Farkas P., Achtler, illetve Csatnyai, Szálkai. Serdülők: Ikarus—Puszta­vám 8:3. — Krekó — Perkáta—Szondi SE 0:0 Perkáta, 300 néző. Vezette: Tóth A. Perkáta: Molnár — Somo­gyi, Orbán NI., Orbán I., Já­róka, Czimmermann, Polá­­nyi, Badi J., Ónodi, Badi I., Viczkó. Szondi SE: Mausz — Podi, Barasevich, Csábi, Czottner, Gulyás (Kántor), Nagy, Tóth, Eszes, Viczina, Nagy. Az első félidő alacsony színvonalú játékot hozott. A Szondi SE annak ellenére, hogy a szél is őket segítette csak egy alkalommal jutot­tak el a perkátai kapuhoz, míg a hazaiak két kapufát lőttek. A második félidő 20. percétől nagy fölényben ját­szott a Perkáta, kapujához szögezte ellenfelét, de a jobb­nál jobb helyzetek is kima­radtak. A vendégcsapat terv­szerűen védekezett, kapusuk a mezőny legjobbjának bizo­nyult, több ízben védett 100 százalékos gólhelyzetben. A látottak alapján a perkátai­­ak több góllal győzhettek volna, de csatáraik ezúttal gyámoltalanok voltak. A já­tékvezető kitűnően bírásko­dott. Jók: Orbán I., Czimmer­mann, illetve Mausz (a me­zőny legjobbja), Barasevich. Ifjúsági mérkőzés: Video­ton—Perkáta 3:1 (0:1). Góllövők: Kurucz, Hor­váth, Varga, illetve Budavá­ri. — vik­ing — Mezőfalva—Lajoskomárom 1:1 (1:1) Mezőfalva, 100 néző. Ve­zette: Huszár. Mezőfalva: Rósa — Medve, Pfeffer, Kovács, Mukli, Vö­rös (Litárszky 70. perc), Pe­­terdi, Móricz, Romhányi, Szabó, Németh L. (Sümegi 50. p.). Lajoskomárom: Gróf — Kleiber, Szili, Sziki, Szétágh, Dékány, Horváth, Zsíros, Semj­én, Mágnusz (Horváth 20. p.), Ruppert (Horváth Gy. 80. p.). Góllövők: Peterdi, illetve Szétágh. Az 5. percben Vörös lövé­sét szögletre mentették, majd Móricz 20 méteres lövése okozott gondot Grófnak. A 16. percben Vöröst vágták fel a kaputól 18 méterre. Szabó legurítását Peterdi a léc alá bombázta. Ezután Móricz be­adását Vörös lőtte egyből ka­pura, a labda a kapufáról vágódott a mezőnybe. A 45. percben a vendégek­ a jobb szélen vezettek támadást, a védők kivártak és Szélágh a kifutó kapus mellett a háló­ba gurított. Szünet után ren­geteg gólhelyzet adódott a hazaiak előtt, de ezek rend­re kimaradtak. A vendégek lelkes játékukkal és jó hely­zetkihasználásukkal szerez­ték meg az egyik pontot. Jók: Peterdi, Vörös, Mó­ricz, illetve Gróf, Szétágh, Pékány. Ifjúsági mérkőzés: Mező­falva—Lajoskomárom 5:2. — Kelecsényi — Ercsi Kinizsi—Mányi TK 0:0 Ercsi, 150 néző. Vezette: Bárány. Ercsi Kinizsi: Paulusz — Trója, Popovics, Karsai, Rap­­pai N­., Sebestyén, Bencsed­­­er, Krisztics, Áhl, Sinka (Búzás 46­ p.). Rókás. Mányi TK: Kovács —Var­ga, Horváth, Vízkeleti, Nitti, Fenyvesi (Hernádi 65. p.), Izsó, Müller, Albrecht, Far­kas, Kóródi. Közepes színvonalú mér­kőzésen a csatárok tehetet­lensége miatt alakult ki az egyébként igazságosnak mondható döntetlen. Jók: Paulusz, Trója, Popo­vics, illetve Nitti, Varga, Izsó. Ifjúsági mérkőzés: Mányi TK—Ercsi Kinizsi 2:0. — Katona — Enyingi MEDOSZ— Seregélyes 2:1 (1:1) Enying, 100 néző. Vezette: Szénási. Enyingi MEDOSZ: Kötél — Pomizs, László, Kiss, Máté, Szálkai, Bujtás, Kovács (Si­pos), Szabadi, Gergics, Job­bágy.­­Seregélyes: Májer — Ba­­bi­ák, Weisengruber, Gelen­csér (Putzpacher), Galamb, Paudics, Németh, Karkó (Orosz), Rosta, Tömör, Kin­cses. Sárga lap: Máté, illetve Rosta. Kiállítva: Gergics, illetve Paudics. Széllel szemben kezdett a hazai csapat, ennek ellenére a 15. percben Gergics révén megszerezték a vezetést. A 28. percben gyors ellentáma­dás végén egyenlített a Se­regélyes. Az 50. percben ti­zenegyessel jutott vezetéshez a hazai csapat. Góllövők: Gergics, Kötél (tizenegyesből), illetve Né­meth. Jók: Kötél, László, Bujtás, illetve Babi­ák, Weisengru­ber. Ifjúsági mérkőzés: Seregé­lyes—Enying 5:3 (4:1). Góllö­vők: Rövid, Bozai, Marton (3), illetve Paluska (2), Sztoj­­ka. — Méhes — IBB Egyetértés—Polgárdi 2:1 (1:0) Iváncsa, 250 néző. Vezette: Debreczeni. IBB Egyetértés: Paulusz — Szabó L., Róth, Szerényi, Ba­konyi, Szalados, Tunyogi, Kozma (Piroth), Szolomosz, Pálinkás, Tetopulosz. Polgárdi: Ladi — Borsos, Bagó, Nagy I, Tóth, Vízi, Kelemen, Bertalan, Nagy II., Vigh, Molnár (Németh). Góllövők: Szalados (tizen­egyesből), Pálinkás, illetve Bakonyi (öngól). Szinte végig viharos erejű szélben játszott a két csapat és ez rányomta bélyegét a mérkőzésre. Szép játék nem alakulhatott ki. Mindkét csa­­pat támadólag lépett fel. Több helyzet elhibázása utár­ a félidő közepén egy keze­­zést követően jogos tizen­egyeshez jutott a hazai csa­pat, amit Szalados értékesí­tett. Ezután jobbára mezőny­játék folyt a pályán. A máso­dik játékrész elején Pálinkás közeli fejesgóllal növelte a hazaiak előnyét. Nem sokkal ezután öngóllal szépítettek a vendégek, egy fejest követő­en Bakonyi lábán változtatott irányt a labda, és került a kapuba. A hajrában a hazai­­a­k támadtak többet, de a vendégek támadásai is ve­szélyt jelentettek. Irreális körülmények között, kiü­ítő játékvezetés mellett a sze­rencsésebb csapat jutott a két pont birtokába. Ifjúsági mérkőzés: Polgár­di—Iváncsa 2:1 (1:1). — Scheidel — Tordas—Toldi SE 3:1 (2:1) Tordas, 200 néző. Vezette: Koszorús. Tordas: Kövi — Pál, Ráfiz, Barátki, Farkas R., Farkas J., Tornai, Ribi, Toman, Mo­­csonoki, Farkas T. Toldi SE: Majnai — Tóth, Kötél, Szabó I., Szabó I­., Szalados, Nagy, Berki, Bodor (Szurdi), László (Kuti), Krité­­lyó. Góllövők: Tornai 2. (egyet tizenegyesből), Ribi, illetve László. Nagy lendülettel kezdett mindkét csapat. A vendégek már a mérkőzés kezdetén tá­madólag léptek fel, rendre veszélyeztettek. Az első gól­helyzet mégis az ő kapujuk előtt adódott. A 18. percben óriási potyagóllal szerzett ve­zetést a Toldi, Kövi beejtette a labdát a kapuba. A 20. percben kezezés miatt ítélt büntetőt a játékvezető. To­rnai a bal alsó sarokba lőtt. Hat perc múlva újból Tornai volt a főszereplő, aki szabad­rúgás bombagóllal szerezte meg a vezetést. A vendégcsa­pat nagy erővel támadott, de a hazaiak lelkesen védekez­tek. A 64. percben Ribi egyé­ni akció után a kapus mellett a hálóba lőtt. A végig viha­ros szélben, jó játékvezetés mellett teljesen megérdemelt a hazaiak győzelme, de a Toldi is kiválóan játszott. Jók: Rácz, Tornai, Ribi, il­letve Szabó I. Ifjúsági mérkőzés: D. Ko­hász II—Tordas 9:1. — márki — D. Építők—Mór 1:0 (0:0) Dunaújváros, 150 néző. Vezette: Győri. D. Építők: Mikler — Sza­lai, Mudra, Pulai, Szeme­­nyei, Köti, Evele, Benkő, Vinczepál (Csontos), Juhász (Géczi), Bertus. Mór: Tőkés — Pisch, Végh, Törő, Bittmann, Kiszi, Radocsi, Képesi (Berze), Stéger (Monostori), Váli, Hancsák. Sárga lap: Csontos, illetve Végh. Góllövő: Bertus. Az orkánszerű szélben jó játék nem alakulhatott ki. Az első félidőben a Mór, szünet után az Építők ját­szott jobban. A mérkőzést eldöntő gól a 81. percben Bertus 17 méteres bomba­lövéséből született. A sport­szerű mérkőzésen a lelkeseb­ben játszó hazai csapat meg­érdemelte a győzelmet. Jók: Szalai, Mudra, Pulai, illetve Törő, Váli. Ifjúsági mérkőzés: D. Épí­tők—Mór 3:1 (3:1) Góllövők: Nagy 2, Juhász Cs., illetve Varga. — Darkó — A bajnokság állása 1. Toldi SE 7 4 2 1 14: 8 10 2. Pusztavám­i 7 4 2 1 11: 6 10 3. IBB Egyetért. 7 4 2 1 12: 8 10 4. Mány 7 3 3 1 19: 8 9 5. Mór 7 4 1 2 9:4 9 6. Lovasberény 7 3 3 1 12:10 9 7. Ercsi 7 3 2 2 10: 5 8 8. Szondi SE 7 3 2 2 13: 9 8 9. Tordas 7 3 2 2 14:17 8 10. Lajoskom. 7 2 4 1 10:13 8 11. Perkáta 7 2 3 2 15:14 7 12. Mezőfalva 7 1 2 4 7:14 4 13. D. Építők 7 2 0 5 10:18 4 14. Polgárdi 7 1 1 5 10:12 3 15. Enying 7 115 5:14 3 16. Seregélyes 7 1 0 6 7:18 2 7. OLDAL