Fejér Megyei Hírlap, 1983. október (39. évfolyam, 232-257. szám)

1983-10-26 / 253. szám

FEJÉR MEGYEI HÍRLAP , 1983. OKTÓBER 11. SZERDA Csuhay a jobbhátvéd Utolsó hazai erőpróba ... Mezey György, a magyar válogatott szövetségi kapitá­nya a keddi edzés és taktikai értekezlet után kijelölte a szerdán este pályára lépő kezdő tizenegyet. A szakveze­tő ismét bizalmat szavazott a Csepel kapusának Kovács Attilának, újra elfoglalja he­lyét a csatársorban Törőcsik és Pölöskei. Két újoncnak ad bizonyítási lehetőséget Mezey György: a Videoton jobbhát­védje Csuhay és a Csepel já­tékosa Kőhalmi először lesz kezdő ember az „A” váloga­tottban. Az összeállítás: Kovács A. — Csuhay, Kő­halmi, Róth, Varga — Han­­nich, Kardos, Csongrádi — Kiss L., Törőcsik, Pölöskei. Tartalékok: Disztl P., Nagy A., Kisznyér, Dajka, Szokolai. A válogatott keret kedden délután Budafokon megte­kintette az utánpótlás válo­gatott mérkőzését. Szerdán a 18 órakor kezdődő találkozó előtt érkeznek a játékosok a Népstadionba. Az Európa-bajnoki selejte­zőt spanyol játékvezetői hár­mas dirigálja, a vezetőbíró Muro lesz, segítőtársai Perez és Sota. A magyar válogatott 1983- ban nyolc mérkőzést vívott, meglehetősen mérsékelten szerepelt, mindössze kétszer győzött. Az idei bizonyít­vány : Luxemburg (i) 6:2, Portu­gália (i) 0:0, Luxemburg (o) 6:2, Anglia (i) 0:2, Görögor­szág (o) 2:3, Dánia (i) 1:3, NSZK (o) 1:1, Anglia (o) 0:3. (A magyar labdarúgó-válo­gatott egyébként 572 hivata­los országok közötti mérkő­zést játszott. Mérlege: 572 302 121 149 1420.901 725 pont.) A dánok ellen számításba vett 17 játékos közül a leg­többször az újpesti Törőcsik volt válogatott, negyvenszer. Utána Csongrádi, Varga 16— 16, Pölöskei és Szántó 12—12 válogatottsággal következik. A magyar játékosok váloga­tottságainak száma: Kovács A. 1, Disztl P. 0, Csuhay 0, Szántó 12, Kardos 7, Róth 1, Kőhalmi 0, Nagy A. 3, Varga 16, Hannich 9, Csongrádi 16, Kisznyér 0, Kiss L. 1, Dajka 5, Törőcsik 40, Pölöskei 12, Szokolai 11. Utánpótlás EB Magyarország—Dánia 5:1 (3:0) Tegnap délután Budafokon játszották le az utánpótlás Európa-bajnoki selejtező­mérkőzést. A ciprusi Antonio játékvezető sípjelére a ma­gyar csapat a következő ösz­­szeállításban kezdett: Szieben — Kozma, Disztl L., Csima, Balogh T. — Détári, Gyimesi, Gere (Fodor) — Koch, Mé­száros, Borostyán. A magyar együttes Borostyán révén szerzett vezetést, majd Koch kapásból, 16 méterről lőtt a kapuba. .Nem sokkal később Détári beadását Mészáros fe­jelte a hálóba. 3:0. Szünet után is a magyar csapat támadott többet. A 68. percben Koch labdáját Mé­száros továbbította a bal al­só sarokba. 4:0. Ezt követően szépítettek a dánok, majd a végeredményt Borostyán ál­lította be. 5:1. A csoportban Anglia vezet 10 ponttal, Ma­gyarország tegnapi győzelmé­vel, jobb gólkülönbséggel ke­rült a 3. helyre. A Hírlap tippjei A totó 44. heti szelvényeinek mérkőzéseire az alábbiakat tip­peljük : 1. Braunschweig—­­ Uerdingen 1, x 2. Offenbach—Bielefeld x, 2 3. Düsseldorf—VFB Stuttgart 4. Mönchengladbach—Hamburg x, 2 5. Kassel—Karlsruhe 1, x 6. Charlottenburg— Darmstadt x 7. Ulm—Duisburg 2, x 8. Lottringhausen—Fortuna 9. Ascoli—Udinese 1 10. Genoa—Torino x, 1 11. Milan—Lazio 1, x 12. Pisa—Internazionale x 13. Verona—Fiorentina x, 2 Pótmérkőzések: 1, x, 1 x, 1 1, x Tekehíradó Az összevont megyei teke­bajnokság harmadik és ne­gyedik fordulójának eredmé­nyei : Dunaújvárosi Építők „B”—Köfém „B” 6:2. Ercsi— Csókakő 6:2. Alba Regia Épí­tők „B”—Dorog „B” 5:3. Postás—Nyergesújfalu „B” 2:6. Csókakő—D. Építők „B” 3:5. Nyergesújfalu „B”—Alba Regia Építők „B” 7:1. D. Vendéglátó „B”—Köfém „B” 3,5. A bajnokság állása: 1. Viscosa B 3 3 0 0 19 6 2. Köfém B 4 3 0 1 17 6 3. D. Építők B 3 3 0 0 17 6 4. AB. Építők B 4 1 1 2 13 3 5. Ercsi K. 3 1 1 1 13 3 6. Dorog B 3 1 0 2 11 2 7. Postás 3 1 0 2 10 2 8. Csókakő 4 0 1 3 11 1 9. DVSK B 3 0 1 2 9 1 Iváncsán a Vasas November 7-én az IBB Egyetértés vendége lesz a Bp. Vasas NB I-es labdarú­gó-csapata. A találkozó 13 órakor kezdődik. A mér­kőzés bevételének 50 szá­zalékát a két együttes fel­ajánlotta az új Nemzeti Színház építésére. Kosárlabda Szegedi TE—Ikarus 61:49 (34:21) A Fehérváron lejátszott NB II-es női mérkőzésen a rendkívül tudatosan és jól védekező vendégcsapat biz­tosan győzött, a távolról gyengén dobó Ikarus-fiata­­lok ellen. Legjobb dobók: Baráth 12, Fenyvesi 8, Lingli, Lepsényi, Gallai, és Meixner (6—6). Tornász VB Hétfő este óta élénk vi­tatéma a Budapest Sport­­csarnokban: vajon Kína férfi tornászai átveszik-e a trónt a címvédő, a világ­­bajnoki históriában a csa­patversenyben eddig négy­szer győztes Szovjetunió­tól? Ha így történik szerda este a sportág XXII. vi­lágbajnokságán, akkor az ázsiaiak először léphet­nek a pódium legmagasabb fokára. Az MTI munkatársa két érdekeltet faggatott arról, vajon elég lesz-e ez a nyolc tized? Larissza Petrik, a moszk­vai tv kommentátora, egy­kori olimpiai bajnoknő: — Az biztos, hogy olyan hibát, mint amilyent az egyéni világbajnok Korol­­jov követett el nyújtón, ke­veset szokott „előadni” szovjet tornász ... Viszont az előírtakkal még nem játszotta ki minden adu­ját Arkajev vezetőedző csapata. A magyar férfi váloga­tott hatodik helyezése hét­főn majdnem éjfél előtt vált véglegessé, amikor a komputer „kidobta” az eredményeket. Bordán De­zső vezetőedző véleménye szerint ez a várt pozíció, és örült annak, hogy Gu­­czoghyék ily módon a leg­jobbak hatosába kerültek. Szerdán este olyan társa­ságban mutathatják be szabadon választott gyakor­lataikat, mint a már emlí­tett szovjetek és kínaiak. Gyakorlat, hogy a legjob­­baknál a pontozók lá­gyabb s­zívűek.­ A kedd kora délutáni, a tornacsarnokban tartott ed­zésen Bordán elmondta, hogy főként önbizalom te­rén kell frissíteni a csapa­tát, mert amit tudnak a szabadon választottban, az értékében nem rossz. Ösz­­szességében biztos abban, hogy a hatodik helyet meg­tartja a csapat. Kérdés, vajon az NDK-t megelő­­zik-e? — Hátrányunk 1,05 pont Jenschékkel szemben, ami nem kevés, de ledolgozha­tó. Ha ugrásban és talajon javítunk, akkor ... és per­sze bízom a lólengésben, ahol az előírtakban ugyan vereséget szenvedtünk az NDK-tól, de a „kürök” anyagereje szerintem a rhi javunkra dönt majd. A Fejér megyei Élelmiszerkereskedelmi és Vendéglátóipari Vállalat * SZERZŐDÉSES ÜZEMELTETÉSRE ÁTADJA az alábbi egységeit: 1983. DECEMBER 1-TŐL 5 éves időtartamra: VENDÉGLÁTÓ ÜZLETEK: 26. sz. Csutora Éttterem, Agárd, Balatoni u. 131. II. osztályú 80. sz. Ibolya Cukrászda, Mór, Velinszky u. III. osztályú 88. sz. Büfé, Bakonycsernye, Rákóczi u. 54. III. osztályú ÉLELMISZER ÜZLETEK: 216. sz. Húsbolt, Székesfehérvár, Zalka M. u­. 8. 257. sz. Húsbolt, Székesfehérvár, Vörös Hadsereg u. 97. 262. sz. Húsbolt, Székesfehérvár, Vörös Hadsereg u. 27. 233. sz. Élelmiszer-háztartási bolt, Szfvár, Akácfa u. 3. 234. sz. É­lelmiszer-háztartási bolt, Szfvár, Álmos vezér u. 1. 260. sz. Vegyes élelmiszerbolt, Szfvár, Béke tér 268. sz. Élelmiszer-háztartási bolt, Szfvár, Adonyi u. 46. 304. sz. Élelmiszer-háztartási bolt, Kisfalud PÁLYÁZATI FELTÉTELEK: Az egység típusának megfelelő szakmai képzettség és erkölcsi bizonyítvány. A pályázható egységek jellemző adatairól felvilágosítást a vállalat közgazdasági főosztálya ad 1983. november 8-tól (SZÉKESFEHÉRVÁR, Vörös Hadsereg u. 8. I. 17.) A pályázatot írásban, személyesen a közgazdasági főosztályvezetőhöz kell benyújtani. HATÁRIDŐ: 1983. november 16. Pályázatot a versenytárgyalás megkezdéséig a helyszínen is elfogadunk a 11 1982. (V. 30.) Bk. M. sz. rendelet értelmében. A VERSENYTÁRGYALÁS IDEJE ÉS HELYE: 1983. november 25-én 15 órakor a Velence Szálló különtermében. Megyei labdarúgó-bajnokság A megyei labdarúgó-baj­nokság 11. fordulójában jól szerepeltek a vendégcsapa­tok. A Mány Perkátán, a Lo­­vasberény Mezőfalván, a Se­regélyes Dunaújvárosban, a Mór pedig Tordason diadal­maskodott. IBB Egyetértés—Ercsi Kinizsi 1:1 (1:1) Iváncsa, 400 néző. Vezette: Tóth. IBB Egyetértés: Paulusz Gy. — Szabó I (Vass), Róth, Szabó II., Bakonyi, Szalados, Galanisz, Tunyogi, Szteropu­­losz, Piroth (Pálinkás), Rep­­mann. Ercsi Kinizsi, Paulusz K. Rappai, Popovics, Búzás, Tró­ja, Bencsed­er, Sebestyén, Karsai, Bizovics, Rókás, Lang. Góllövők: Galanisz, illetve Bencset­er. Az iváncsaiak léptek fel támadólag, és a félidő elején megszerezték a vezetést. Ga­­lani­sz lövése egy védőn irányt változtatva került a kapuba. Ezután kiegyenlített mezőnyjáték volt. A hazaiak néhány helyzetet kidolgoztak, de elügyetlenkedték azokat. A félidő közepén egy jogta­lan szabadrúgást követően egyenlített az Ercsi. A má­sodik játékrészben nem ala­kulhatott ki folyamatos já­ték, mert a játékvezető szin­te percenként, fújt a sípjába. Jók: Róth, Szabó II, Rep­­mann, illetve Popovics, Ben­csedler, Trója. Ifjúsági mérkőzés: IRB Egyetértés—Ercsi Kinizsi 3:0. Góllövők: Balogh (2), Szabó. — Scheidl — Mór—Tordas 4:1 (2:1) Tordas, 100 néző. Vezette: Kincses. Mór: Tőkés — Pisch, Végh, Törő, Képesi, Bittmann, Ki­­szi, Váli, Kiss, Stéger (Mo­nostori), Hancsák. Tordas: Kövi — Pál, Rácz, Farkas R., Barátki, Farkas J., Farkas T. Rosta (Szabó), Ribi, Tornai, Mocsonoki (To­man). Góllövők: Váli (2), Kiszi, Kiss, illetve Tornai. Kiállítva: Rácz, illetve Ké­­pesi. Már az 5. percben ve­zetést szerzett a vendég­csapat. A labda már el­hagyta a játékteret, de a játékvezető tovább engedte a játékot a hazai védelem le­állt és a móri játékos a ki­futó kapus fölött a hálóba talált. A vendégek sok apró szabálytalansággal zavarták a játékot, a játékvezető nem torolta meg ezeket. A 15. percben szöglet után már 2:0-ra növelte előnyét a Mór. A hazaiak nagy iramot dik­táltak, és a 23. percben szé­pítettek. Továbbra is a torda­­siak játszottak fölényben, tá­madásaik egyre veszélye­sebbé váltak. A második já­tékrész elején sem változott a kép. A hazaiak közel álltak az egyenlítéshez, amikor — miután a cseréket már ki­használták — sérülés miatt 10 főre csökkent a csapat. A játékvezető téves ítéletei egyre inkább a tordasiakat sújtották. A 70. percben egy kapu előtti kavarodást kö­vetően Rácz szerelt, amikor Képesi megütötte. Kincses játékvezető az esettől mint­egy 20 méterre úgy ítélte meg, hogy mindkét játékos vétkes, ezért kiállította őket! A hazaiak így védelmük leg­jobb játékosát vesztették el. A játékvezető „kiemelke­dő” szerepet játszott a majd­nem botrányba fulladt mér­kőzésen. Téves ítéleteivel maga ellen hangolta a hazai közönséget is. Ifjúsági mérkőzés: Tordas —Mór 0:0. — márki — D. Építők: Mikler — Sza­lai, Mudra, Gyulai, Szeme­­nyei, Kiss, Köti, Evele, Ben­­kő (Lengyel), Bertus, Juhász. Góllövő: Czuppon. Mindkét együttes a bizton­sági játékot tartotta szem előtt, így a kapuk ritkán fo­rogtak veszélyben. A 60. perc­ben Czuppon egy hátragurí­­tott labdát 17 méterről lőtte kapura, a labda a lábak kö­zött az alsó sarokban kötött ki. 1:0. Az eredmény ezután már nem változott. Az Építők csapatából ezúttal hiányzott a lelkesedés. A látottak alap­ján a döntetlen felelt volna meg jobban a játék képének. Jók: Weisengruber, Pau­­dics, Babi­ák, illetve Mudra, Evele. Ifjúsági mérkőzés: D. Épí­tők—Seregélyes 2:1 (1:1). Góllövők: Hajnal (2), illetve Szombati (öngól). — Markó — Toldi SE—Polgárdi 6:0 (1:0) Ercsi, 100 néző. Vezette: Bendeki. Toldi SE: Gál — Tóth, Szurdi, Szabó M. (Fellner), Berki, Horváth, Fodor, Sza­bó J., Szalados, Nagy, Kme­­tyó (László). Polgárdi: Schmidt (Pallag) — Bertalan, Bogó, Pillér, Tóth, Nagy J., Vígh, Németh, Molnár, Kiss, Vízi (Nagy I.). Góllövők: Fodor (2), László (2), Szalados (11-esből), Fell­ner. Sárga lap: Szabó J., Berki, illetve Bogó. Kiállítva: Nagy J. (a 75. percben). A mérkőzés hazai támadá­sokkal kezdődött. Nagy fö­lényben játszott a Toldi, Pol­gárdi ekkor még jól védeke­zett. A 40. percben Nagy át­adását Fodor lőtte a kapuba. A második félidő úgy folyta­tódott, ahogy az első abba­maradt. A hazaiak támadtak. Az 50. percben Fodor egyéni akció után növelte az előnyt. A jól sikerült cserékkel a ha­zaiak még nagyobb iramot diktáltak és a 60. percben, csereként beállított László már háromgólos vezetéshez juttatta csapatát. Tíz perc múlva Bertalan kezezése mi­att Szalados révén büntető­ből szerezte a Toldi negye­dik gólját. A 80. percben Sza­bó J. visszagurítását László lőtte a kapuba,­­még ugyan­ebben a percben László át­adása után Fellner állította be a végeredményt. 6:0. A játékvezetői hármas ki­emelkedően látta el feladatát. Jók: Szurdi, Fodor, László, illetve Vígh, Nagy J. — Jenei — Lajoskomárom—Szondi SE 0:0 Lajoskomárom, 200 néző. Vezette: Ferencz. Lajoskomárom: Gróf — Kleiber, Horváth (Furulyás), Schmidl, Szélágh, Dékány, Nagy, Zsíros, Semjén, Mág­­nusz, Ruppert. Szondi SE: Mausz —Podt, Barasevich, Czottner, Puch­­nacher, Csábi, Eszes, Viczina, Ménesi (Horváth), Nagy, Gu­lyás.­­Mindkét csapat sokat tá­madott, a góllövéssel azonban hadilábon álltak a csatárok. A vendégek túl kemény já­téka nem ízlett a lajoskomá­­romi gárdának. Mindkét ol­dalon inkább a védelmek je­leskedtek. Jók: Schmidl, Dé­kány, Ruppert, illetve Mausz, Eszes, Barasevich. Ifjúsági mérkőzés: Video­ton II—Lajoskomárom 6:1 (3:0). Góllövők: Antal (2), Horváth (2), Kiss (2), illetve Csordás. — szabó — Lovasberény—Mezőfalva 1:0 (0:0) Mezőfalva, 200 néző. Ve­zette: Koszorús. Lovasberény: Pálinkás — Csordás, Feiha (Fehér), Stett­­ler, Kajári, Preil, Takács, Paudics, Bakai, Csidei, Szita. Mezőfalva: Kósa — Li­­társzki, Kovács, Peterdi, Mukli, Vörös, Pribék (Med­ve), Móricz (Klár), Ónodi, Szabó, Romhányi. Góllövő: Stettler. Az első félidőben nagy fö­lényben játszottak a hazaiak, még kapufát is lőttek. Szü­net után a mérkőzés legna­gyobb helyzetét Vörös hagyta ki, aki Szabó labdáját az üres kapu mellé gurította. A vendégek a sok kihagyott helyzet láttán vérszemet kap­tak, és a 80. percben egy el­lentámadásból Stettler meg­szerezte a győztes gólt. 1:0. Jók: Pálinkás, Csordás, Csi­dei, illetve Kovács, Romhányi. Ifjúsági mérkőzés: Mező­falva—Lovasberény 3:0. Gól­lövők: Bartos (2), Vass. — Kelecsényi — Mány—Perkáta 1:0 (1:0) Perkáta, 300 néző. Vezette: Major. Mány: Kovács — Kóródi, Horváth, Varga, Fenyvesi, Vízkeleti, Albrecht, Farkas, Izsó, Müller, Glózik. Perkáta: Molnár — Hor­váth, Siba, Benthaller, Járó­ka, Czimmermann (Polányi), Sohonyai (Kovács), Bódi I, Somogyi, Ómodi, Viczkó. Góllövő: Farkas. Az első félidőben a Perkáta nagy iramot diktált. A csatá­rok a 4. és a 6. percben a kapufát találták el, majd a 10. percben egy ellentámadás során Albrecht elhúzott a szélen, pontosan Farkas elé játszott, aki 18 méterről a kapus mellett lőtt a hálóba. 1:0. Ez a gól döntötte el a mérkőzést. Szünet után a perkátaiak több nagy helyze­tet hagytak ki, és így még az egyenlítés sem sikerült. A mányiak nagyobb rutinja, tervszerűbb védekezése és kapusuk nagyszerű teljesít­ménye eredményezte a győ­zelmet. A látottak alapján azonban a döntetlen igazsá­gosabb lett volna. Jók: Ko­vács, Horváth, Varga, illetve Siba, Járóka, Horváth. Ifjúsági mérkőzés: Perkáta —Mány 4:3 (2:2). Góllövők: Budavári, Sípos, Bódi J., Ta­kács, illetve Fuksz, Vénusz, Libényi. — Vik­ing — Pusztavám—Enying 4:1 (2:0) Pusztavám, 200 néző. Ve­zette: Debreceni. Puszta­vám: Balázs —Mol­nár, Bánfi, Németh, Juszkó, Rácz. Tengely, Törőcsik (Róth), Jambricska, Kavalák, Sziládi. Enying: Kötél — Tib­or, Kiss, László, Máté, Szálkai (Sipos), Pomizs, Kovács, Buj­­tás, Gergics, Szabadi. Góllövők: Rácz (2, egyet 11-esből), Sziládi, Jambrics­ka, illetve Kötél (11-esből). Sárga lap: Róth. Kiállítva: Kiss és László. A mérkőzésre végig köze­pes színvonal, és hazai fö­lény volt jellemző. A 34. perc­ben szöglet után Sziládi a kapu közepébe lőtt. A 44. percben közvetett szabadrú­gás után Rácz növelte a ha­zaiak előnyét.­2:0. A második játékrészben egyre többet reklamáltak és szabálytalan­kodtak a vendégek. Az 58. percben 11-esből Rácz újabb gólt szerzett. 3:0. A 70. perc­ben az enyingiek ugyancsak büntetőből szépítettek. A ha­zaiak a 83. percben 11-est hibáztak, majd a befejezés előtt 3 perccel Jambricska a kapust is kicselezve állította be a végeredményt. 4:1. Jók: Bánfi, Tengely, Jambricska, illetve Gergics. Ifjúsági mérkőzés: Puszta­vám—Enying 2:2 (1:1). — Krekó — A bajnokság állása: 1. Mány 11 5 5 1 27-10 15 2. H. Toldi SE 11 6 3 2 23-10 15 3. IBB Egyetért. 11 5 5 1 16-11 15 4. Móri SE 11 6 2 3 20-11 14 5. P.-vám 11 5 4 2 20-13 14 11. L.-berény 11 5 4 2 16-13 14 7. L.-kom. 11 4 6 1 18-17 14 8. Ercsi K. 11 5 3 3 19- 8 13 9. H. Szondi SE 11 4 5 2 18-11 13 10. Perkáta 11 3 3 5 20-22 9 11. Seregélyes 11 3 2 6 14-21 8 12. Tordas 11 3 2 6 18-34 8 13. D.­újv. Ép. 11 3 1 7 12-22 7 14. Enying 11 3 1 7 10-25 7 15. M.­falva 11 1 4 6 12-23 6 16. Polgárdi 11 1 2 8 14-25 4 Seregélyes—D. Építők 1:0 (0:0) Dunaújváros, 200 néző. Ve­zette: Smidéliusz. Seregélyes: Majer — Ros­ta, Weisengruber, Babi­ák, Bozai (Gerencsér), Paudi, Németh, Karkó, Czuppon, Orosz, Kincses (Krán). 7 OLDAL