Fejér Megyei Hírlap, 2009. szeptember (54. évfolyam, 204-229. szám)

2009-09-07 / 209. szám

10 • FEJÉR MEGYEI HÍRLAP SPORTHÍREK Mégsem Loeb nyerte a ralit Kingsciff (mti)­­ Bár az ötszörös vb-első francia Sébastien Loeb az utol­só napon megelőzte az addig éllovas finn Mik­­ko Hinkonent, mégsem ő nyerte meg vasárnap az Ausztrál-ralit, mert sza­bálytalanságra hivat­kozva büntetést kapott. A 35 éves Loeb és az ugyancsak Citroennel harmadikként zárt Dani Sordo azért kapott egy­perces megrovást, mert autóikon a bukócsövek felfüggesztése nem fe­lelt meg az előírások­nak, így Hirvonen nyert. Már az ötödik helyen áll a Mór Székesfehérvár (ob)­­ A negyedik fordulót ren­dezték az NB III-as lab­darúgó-bajnokságban. A Mór egy gólzáporos mérkőzésen nyert Cse­pelen, és ezzel már ötö­dik a tabellán. További eredmények: Budafok- Újpest II 0-6, Tököl- Törökbálint 0-1, Érd- Dorog 4-0, Újbuda- Pénzügyőr 4-3, Zsám­­bék-Sárisáp 2-0, Duna­­haraszti-BKSK 1-1. A bajnokság állása: 1. Érd, 2. Dunaharaszti, 3. Zsámbék, 4. BKSK, 5. Mór, 6. Újpest II, 7. Csepel, 8. Törökbálint, 9. Újbuda, 10. Tököl, 11. Sárisáp, 12. Pénz­ügyőr, 13. Budafok, 14. Dorog. Hazai pályán kaptak ki Dunaújváros (mti)­­ Két másodperccel a lefújás előtt dobott góllal nyert az újonc Siófok a szebb napokat látott Dunaúj­város otthonában a női kézilabda NB I-ben, va­sárnap. A Balaton-par­­tiak a nyitó körben is egygólos sikert arattak. Dunaújváros-Siófok 31-32(15-12). A Kielce került a csoportba Budapest (mti)­­ A Kiel­ce került utolsóként a Veszprém csoportjába a férfikézilabda Bajno­kok Ligájában. A len­gyel együttes a selejte­zőben 38-31-re verte vasárnap a magyar élvo­nalban is érdekelt Tat­ran Presovot. A Veszp­rém és a Kielce mellett a szlovén Velenje, a fran­cia Chambéry, a német Rhein-Neckar Löwen, valamint a bosnyák Boszna Szarajevó sze­repel együtt, a hatosból a legjobb négy jut to­vább a nyolcaddöntőbe. A Veszprém október 4- én a Rhein-Neckar ott­honában kezdi a soroza­tot. A másik magyar BL-résztvevő, a Pick Szeged az orosz Cse­­hovszki Medvegyi, a francia Montpellier, a spanyol Valladolid, a román Constanta csapa­tával szerepel együtt. SPORT Csicsóért győztek SIKER A hazaiak nyerték az Ifjabb Ocskay Gábor emléktornát Bobory Balázs bobory.balazs@fmh.pl­.hu Székesfehérvár - Két nap alatt két EBEL-csapattal játszott a Sapa Fehérvár AVS 9 jégkorongcsapa­ta az Ifjabb Ocskay Gábor emléktornán. Az esemény remekül szolgálta a felkészülést. „Ocskay Gabi, igen, az Ocskay Gabi!” - zengett, zú­gott a lelátó, ahogyan olyan sokszor az elmúlt 15 évben. Csak most nem Csicsó faka­nálcsel után szerzett gólja ad­ta az okot a rigmusra,­­­ hanem a megemléke­zés maradt a kék-fe­hér híveknek. Gábor március végén ment el, pótolni nem lehet, de szívünkben örök­ké megőrizhetjük. ____ Nem is lehetett tudni, csak sejteni, hogy Csi­csó volt csapattársainak fejé­ben mi játszódott le az Olim­­pija Ljubljana elleni nyitó­meccs előtt, amikor egy Gá­borhoz írt verset, majd két rapnótát hallgattak meg, illet­ve a rövid, megemlékező be­szédeket. Egy-egy összecsa­pást megelőzően egyértelmű­en a küzdelemre, a játékra kell hangolódni, de nem lehetett elvárni Tokaji Viktor­éktól, hogy érzelmeiken uralkodja­nak, és minden további nélkül nekiugorjanak a szlovénok­nak. Szerencsére az első har­mad gyengébb játéka után is 1-1 volt az állás, Pance góljá­ra Csicsó örök társa, Palko­vics felelt. A második játék­rész maga volt a csoda, öröm volt nézni, ahogy összecsi­szolódva hengerel a fehérvári társaság, Vas Márton, Tokaji és Mihály Árpád is betalált, utóbbi különösen nagy ked­venc lehet ebben az idényben, így aztán 4-1-ről kezdték a csapatok a harmadik harma­­dot, amelybe még egy jobb­gól és egy kis bunyó is bele­fért, végül 5-1 arányban, telje­sen megérdemelten nyert a Sapa Fehérvár AVI9. Tornagyőzelemmel hangolt a bajnokságra a Sapa Fehérvár AVS 9 együttese - Az első harmadban még hatással volt ránk a mérkőzést megelőző megemlékezés, a második játékrészre felpörög­tünk, és jól játszottunk. Az vi­szont nem tetszett, hogy a já­tékosaim a harmadik perió­dusban nem koncentráltak megfelelően - mondta a csata után Jarmo Tolvanen, a kék­fehérek mestere. A finn szakember a szom­bati nap második meccsén, a Graz 99ers-Vienna Capitals találkozón azt is konstatálhat­ta, hogy a vasárnapi döntőben nehéz dolga lesz együttesé­­nek, a bécsiek egy kifejezet­ten izgalmas, nagy iramú mér­kőzésen 6-4-re nyertek. A „bronzmeccset” vízilab­da-eredménnyel, 7-6-ra nyer­te meg a Graz 99ers az Olim­­pija Ljubljanával szemben. A fehérvári nézők viszont ekkor már kedvenceik fellépésére vártak. A Vienna Capitals az osztrák liga egyik legjobb csapata, így ez a mérkőzés re­mek irányadó lehetett a pénte­ken kezdődő EBEL-szezon­ok előtt. Agresszívan, nagy lendülettel kez­dett a bécsi alakulat. A Capitals játékosai né­ha már-már úgy szur­koltak, mintha ez a ta­lálkozó bajnoki lenne. A sporttársak meg is büntették a vendége­ket, sorban mentek ki a sárga mezesek, de a Sapa Fehérvár nem tudott élni a lehetőségek­kel, pedig jónéhány hatalmas löket eltalálta a kaput. A har­mad közepe a házigazdáké volt, ekkor viszont egy lét­számfárt gólra váltott a Vien­na, Rodman lőtt a kissé pasz­­szív hazaiak mellett a jobb fel­sőbe, 0-1. Úgy tűnt ez marad az eredmény az első harmad végén, de pár másodperccel a dudaszó előtt, egy rossz fehér­vári cserét követően Rodman egy váratlan lövéssel meg­duplázta a bécsi előnyt, 0-2. A második harmadban végre fehérvári góloknak tap­solhatott a nagyérdemű. Eleinte kiegyenlített volt a já­ték, aztán Sofron nagyszerű gólja rohamra indította a ha­zaiakat,1-2. Nagy kár, hogy a bécsiek egy emberelőnyt ab­ban a pillanatban használtak ki Bouchard révén, amikor a kék-fehérek játékosa vissza­térhetett a jégre, 1-3. Ment előre a Fehérvár, és Ladányi szemfüles találatával közel kerültek ellenfelükhöz, 2-3. Ekkor már zsinórban alakul­tak ki a helyzetek a Vienna kapuja előtt. Az Alba ezt a meccset nem veszíthette el, sikerült fordíta­ni, Kovács emberelőnyben, Palkovics egy szóló végén mattolta az osztrák hálóőrt (4-3), olyan szívvel küzdött a Fehérvár, hogy arra legendás 19-ese is büszke lehetett va­lahol odafent... A legjobb fiatal csatár: Sof­ron István. A legjobb fiatal védő: Jobb Dávid. A legjobb kapus: Tomi Satosaari. A leg­jobb védő: Darcy Werenka. A legjobb csatár: Palkovics Krisztián. A legtechnikásabb támadó: Ocskay Gábor-díj: Palkovics Krisztián. Sapa Fehérvár AV19-Vienna 4-3 (0-2,2-1,2-0) Székesfehérvár, 2500 néző. Vezette: Gebei, Babic, Né­meth, Bedő. Fehérvár: SATOSAARI (1) - Horváth (1), Tokaji, PAL­KOVICS 1 (1), Elomo (1), MIHÁLY (1), Ondrejcik, Alen, Peterdi, Vas M­ LADÁNYI 1, Jobb, ACKESTRÖM, VAS J. (2), Fekete, Kovács 1, Flinta, SOFRON 1, Nagy G. Vaszjunyin, Benk. Vezetőedző: Jarmo Tolvanen. Vienna: CASSINI - Schweda, Lakos, Rotter, Kraxner, BOUCHARD 1, RODMAN 2, Nageler,­C. Draschkowitz, L. Draschkowitz, Riener, Casparsson, Werenka, GRAT­­TON (1), Selmser, Kranjc, Teppert, Ofner (1). Vezetőed­ző: Kevin Gaudet. Kiállítások: 8, ill. 16 perc+10 perc fegyelmi (Gratton). I__________________ Fotó: Pati-Nagy Bence A második harmadtól keményen rohamozott a Fehérvár, Palkovics fehér 24-es mezben­ és Mihály remek párost alkot az első sorban Fotó: Pati-Nagy Bence Palkovics Ocskay Zsuzsannától és fiától, Bendegúztól vette át díját 2009. SZEPTEMBER 7., HÉTFŐ NB III DUNA CSOPORT Születésnapi ajándék Csepel SC-Móri VSE 4-5 (2-2) Csepel, Béke u, 200 néző, vezette: Fenyvesi Szabolcs. Csepel SC: Gál - Guba, Németh J., Haraszko, Bajzák (Keményvári), Németh Gy., Domokos, Sebők, Barbai (Sebestyén), Kossuth, Sóskuthy. Edző: Takács Krisztián. Móri VSE: Győrök - Villand (Ruzsics), Demján N., Lucza, Pongrácz, Horváth Zs., Demján A., Rigó, Disztl M., Handler, Németh B. Edző: Sebestyén Ferenc. 4. perc: Rigó bal oldalon egy védőt átjátszva kapura lőtt, a labda Gálról ismét Rigó elé pattant, akinek beadását Disztl 8 méterről a hálóba pofozta, 0-1. 10. perc: Kossuth védőjé­től megszabadulva a kicsúszó kapus felett a hálóba emelte a játékszert, 1-1. 21. perc: Németh B. jobb oldali szögletét Handler fejel­te a rövidsarokba, 1-2. 32. perc: Lucza mellől Barbai szerzett gólt, 2-2. 39. perc: Németh J.-t má­sodik sárga, piros lappal kiál­lították. 53. perc: Jobb oldali be­adás után Barbai lőtt a ke­resztvas alá, 3-2. 66. perc: Rigó lövését még védte a hazai kapus, de a ki­pattanóra Ruzsics jókor érke­zett, 3-3. 72. perc: Sebői távoli lö­vése talált utat a hálóba, 4-3. 73. perc: A Németh Bálint­tal szembeni szabálytalansá­gért megítélt büntetőt a sértett értékesítette, 4-4. 84. perc: Demján Norber­tet a játékvezető második sár­ga, piros lappal büntette. 87. perc: Németh B. bal ol­dalon átjátszotta a védőjét, és a középre adott labdáját Handler közelről pofozta a kapuba, 4-5. Jók: Barbai, Kossuth, Se­bők, illetve Handler, Disztl­a, Demján A., Németh B. Közepes színvonalú, for­dulatokban gazdag mérkőzé­sen a móriak ezzel a győze­lemmel lepték meg edzőjüket, Sebestyén Ferencet születés­napja alkalmából. M­egszerezték első győzelmüket az ifjak Budaörs-Videoton-Puskás Akadémia 0-2 Budaörs (bb)­­ Az NB II-es labdarúgó-bajnokság ötödik fordulójában szerezte meg el­ső győzelmét a Videoton-Pus­­kás Akadémia együttese. Var­ga István legénysége öt fel­nőtt kerethez tartozó játékos­sal, Andiccsal, Radoviccsal, Mórival, Alisonnal és Tujvel­­lel az első félidő hajrájában szerezte meg a vezetést, Ali­son labdáját Olasz Dénes érté­kesítette, 0-1. A fordulás után biztonságos játékot mutatott be a Vidi II, és egy szép ellen­csapás végén Móri előkészí­tését a fiatal Baracskai lőtte a hálóba, 0-2. A Budaörs le­győzése igazi nagy skalpnak számít, ez a siker nagy lökést adhat az ifjú akademistáknak a jövőben. Indiai lesz a Sauber Új Delhi (mti)­­ A Times of In­dia című napilap értesülései szerint egy igencsak tehetős indiai társaság vásárolhatja meg a BMW-Sauber Forma­­t-es csapatát. Az újság információi sze­rint a konzorcium már konk­rét ajánlatot is tett a becslések szerint 50 millió eurót érő istállóért, amely ezért a nem csekély összegért még az indiai származású, svájci tesztpilótáját, Ne­el Janit is a leendő tulajdonos rendel­kezésére bocsátaná. A BMW július végén jelen­tette be, hogy az év végén ki­vonul a Forma-1-ből, a 20 százalékos tulajdonrésszel rendelkező svájci Peter Sau­ber pedig azóta vevőt keres csapatának. A Forma-1-ben a Force India révén már van egy indiai tulajdonú istálló, az első Indi­ai Nagydíjat pedig várhatóan 201­0-ben rendezik meg. TTFEJÍB MRCVEI nlRLHP Főszerkesztő: Elekes András Felelős szerkesztő: Mihók Lenke Lapszerkesztők: Hajnal Csilla, Zsigó Ferenc Rovatvezetők: Gábor Gina, Gregority Antal, Klecska Ernő­, Matók János, Tribolt Lajos Szerkesztőség: 8000 Székesfehérvár, Ady u. 15. Levélcím: 8002 Székesfehérvár, Pf. 167. Telefax: (22) 542-719. Központ: (22) 542-700. Titkárság: (22) 542-703,542-704. E-mail: szerk@fmh.pl­.hu. Internet: www.fmh.hu Központi oldalak szerkesztői: Fröhlich András, Gidai Judit. Telefon: (88) 579-439. Szerkesztőség: 8200 Veszprém, Almádi út 3. Online főszerkesztő: Török Tibor (torok.tibor@plt.hu) Kiadja: Hírlap Press Kiadói Kft. 8000 Székesfehérvár, Ady u. 15. A kiadásért felel a kft. ügyvezető igazgatója. A kiadó a Pannon Lapok Társasága tagja. A PLT ügyvezető igazgatói: Gyerák András, Kázmér Judit, Nagy Zoltán Péter Központi főszerkesztő: Győ­rffy István Online főosztályvezető: Tantalics József Hirdetési főosztályvezető: Molnár Peggy Terjesztési főosztályvezető: Kelemen Zsuzsa Nyomtatás: Pannon Lapok Társasága Nyomdai Központ 8200 Veszprém, Házgyári út 12. Tel.: (88) 541-631. Felelős vezető: Jens Danhardt ISSN 0133-0403. Index: 25-056 Ügyfélszolgálati irodák: Székesfehérvár, Fő u. 17. Tel.: (22) 316-590. Fax: (22) 312-884. Mór, Vértes u. 40. Tel./fax: (22) 562-535. Telefonos hirdetésfelvétel: (40) 949-459 (hétfő-péntek 8-tól 20 óráig, vasárnap 10-től 14 óráig). Meg­rendelhető: a PLT-nél, a társaság kézbesítőinél és ügyfélszolgálati irodáiban. Előfizetési díj: egy hónapra 1695 Ft, negyed évre 5085 Ft, fél évre 5%-os kedvezménnyel 9662 Ft, egy évre 10 %-os kedvezménnyel 18 306 Ft. Előfizetéssel kapcsolatos ügyintézés: 8000 Székesfehérvár, Ady u. 15. Tel.: (22) 542-750. A lapterjesztés ingyenesen hívható zöldszáma: 06 (80) 200-272. Az előfizetés esetleges lemondását csak írásban, a negyedév utolsó hónapjának 5. napjáig tudjuk elfogadni. Példányszámunk valódiságát a MATESZ hitelesíti! vv noir D ír n ^ 1084 Budapest, Auróra u. 11. ** ** ** a ~ ** Tel.: 303—4738, Fax: 303-4744 “ ~~ .. . ’ “ ~ 7 E-mail: marketing@observer.hu IAUIJ­ Al I SI Mt OIAMGYI I O Kl I. httpvywww.observer.hu