Kassai Ujság, 1934. október (96. évfolyam, 224-250. szám)

1934-10-16 / 237. szám

Svájc—Csehszlovákia 2:2 — kn^yelenleg Románia 3:3 Grobár a kapus kezébe lő. A 9-ik percben Pivovarnyik szépít. A 35-ik percben Tichy kézzel fogja le a labdát a bün­tető területen belül, a megítélt 11-est Kmety lövi be. A vendégeknél a kapus és csatársor, a Slá­viában Grobár, Rohácsek és Strelec tűntek k­i Presovi Slávia ifj.—PTVE ill. 6:2 (1:0). Biró, Makuch. A két csapat: Slávia: Laput­­ka, Prokipcsák, Erős, Sivák, Botykó, Timkó, Wéber, Bohuska, Havrilla, Rusznyák, Tka­­csik. PTVE: Mizerák, Danis, Ricsisák, Grosz, Baran, Molcsán, Vavrek, Schachner, Miklós, Malcsovszky, Gerlák. Kitűntek: Havrilla, Erős, illetve Vavrek, Molcsán. Katonai XI__Slavia B) 4:3 (1:0). — Bíró: Demkó. JPT Presov—SK Sebes 4:0 (3:0). Biró: Neumann. A debreceni ötösfogat föl hozo­!... A Bocskai bombagyőzelme és a Budai „11” pompás játéka a forduló eseményei Pofon csattant a Fradi-M. ker. mérkőzésen Budapest, okt. 15. (Saját tud. táv.) Az erők kiegyensúlyozását jelentette a profibajnok­ság 5-ik teljes fordulója. Az úgynevezett kis­csapatok ma már nem a nagyok forma­hanyatlásának szerencsés közrejátszásával érik el egyre jobb eredményeiket a favoritok ellen, hanem azok közelébe nőtt tudásuk ré­vén. Ebben a fordulóban például a budai csa­pat olyan eleven és szép játékot nyújtott, hogy kisebb szerencsével gólokkal verhette volna meg nagy ellenfelét. De igen nehezen tudta győzelmét biztosítani a Fradi is az egyre nagyobb formába len­dülő óbudaiak ellen s az Újpest is csak a mérkőzés végén vallhatta magáénak mind a két pontot. Csak három gyenge résztvevője van az I. ligának: Szeged, Attila, Somogy, de ezeknek feljavulásával is számolni lehet. A forduló részletes eredményei a követ­­kezők: BUDAI—HUNGÁRIA 1:1 (1:0). A budaiak meglepő eleven és szép játék­kal kényszerítik védekezésre a kék-fehére­ket. Játékuk alapján több gólt érdemeltek volna meg, de balszerencséjük, másrészt a pompásan játszó Hungária-védelem meg­­akadályozta győzelmüket. A 8-ik percben Rökk megszerzi a vezetést, amit a Hungária csak szünet után a 28. p.-ben tud Turay gól­jával egyenlíteni. PHÖBUS—KISPEST 3:3 (2:1). P. Szabó már a 3-ik percben megszerzi az újpesti csapat vezetőgólját. Heves küzdelem fejlődik ki ezután és a 20-ik percben Seré­­nyinek 11-esből végre sikerül kiegyenlíteni. A vezetésért tovább folyik az ádáz harc. A 32-ik percben a Phöbus jut 11-eshez, amit Solti értékesít. A II. félidőben nem sokáig örülhet a Phö­bus egygólos előnyének, mert kezdés után a Kispest huszáros rajtaütéssel Nemes góljával még az első perc letelte előtt egyenlít. Tíz perc múlva azonban Béky újból a Phöbust juttatja vezetéshez. Már-már úgy látszik, az újpesti csapat szerzi meg a küzdelem érté­kes két pontját, de a 38-ik percben Újvári megszökik és beadását Nemes védhetetlenül küldi hálóba, amivel döntetlenné teszi az egyenlő ellenfelek nagyszerű küzdelmét. FERENCVÁROS—III. KER 3:1 (21o). Kezdetben pompás ferencvárosi támadá­sok gördülnek az óbudai kapu felé s Sárosi már a 3-ik percben megszerzi a vezetést. A 8-ik percben már 2:0-ra vezet a Fradi, mert Kovács védhetetlen bombája jut a III. ker. kapujába. A 15-ik percben Lucz lerúgja Mórét. A két centerhalf kolliziója azzal végződik, hogy Móré, a ferencvárosi centerhalf pofon­vágja kollégáját. A bíró mindkét játékost ki­állítja. Az eddigi élvezetes játékot kapkodás váltja föl. A csapatok egysége megbomlott. Szünet után is a Ferencváros támad töb­bet. A 8-ik percben kornerből Vigh IV. remek fejesgóllal szerez az óbudaiaknak gólt. A ki­egyenlítés lehetősége miatt eldurvul a küz­delem. A 30-ik percben Kovács és Vigh IV. rontanak egymásnak. Mindkettő elterül a földön, de utóbbi föl sem kel onnan. Kiviszik s nemsokára MENTŐK SZÁLLÍTJÁK A KÓR­HÁZBA. A 38-ik percben Kármán Lakit teszi harc­­­­­képtelenné. A 40-ik percben Toldi fejeslövés­sel bebiztosítja a Ferencváros győzelmét. SZEGED-SOMOGY 2:1 (0:0). A szegedi mérkőzés szánalmas vergődés­sel folyik szünetig. A II. félidőben az eddigi teljes stílustalanságot némi elevenség váltja föl. A 24-ik percben végre megszületik az első gól, amit Bognár fejel a kaposváriak ka­pujába. Alig egy perc múlva Somogyi újabb fejesgóllal kettőre emeli a szegediek előnyét. A 34-ik percben Boros szépít az eredményen. BOCSKAI—ATTILA 8:0 (3:0). A debreceniek komplett felállításukban­­ szinte exhibiciós magasságokba törő játék­­­­kal hengerelték le ellenfelüket. A Bocskai mai játékával ismét megerősítette azt a vé­leményt, amely a bajnokság komoly jelöltjének tartja a debrecenieket. Az otthonában játszó Soroksár sokáig egyenrangú ellenfele volt a nagy favoritként pályára lépő újpestieknek. Újpest csak na­gyobb állóképességének köszönheti győzel­mét az I. liga újoncával szemben. Szünetig tartott nyilt küzdelem után a II. félidő 3-ik percében Avar 11-esből szerzi meg a veze­tést. A küzdelem végefelé Soroksár visszaesik és a 26-ik percben Jávor, a 33-ikban Avar védhetetlen bombájával bebiztositják Újpest győzelmét !..... A HUNGÁRIA MÉG MINDIG vezet!... Dacára a kék-fehérek pontleadásának, a Hungária az 5-ik forduló után is az élen ma­radt, igaz , már csak gólaránnyal. A tabella 3 A miskolci csapat csak 20 percig tudott el­lenállni a Bocskai céltudatos támadásainak, amelynek pergőtüzében később teljesen fel­őrlődött. A 20-ik percben Návai fejesgólja vezeti be a gólzáport. Három perc múlva a válltöré­­séből felépült Markos ragaszt gólt az Attila hálójába. A 38-ik percben Hevesi-gól követ­kezik. Szünet után a Bocskai egyre kényel­mesebbé váló játékával szemben sem boldo­gulnak a miskolciak s mindinkább gyengül­nek. A 4-ik percben Návai, a 8. és 19-ik perc­ben Teleki, majd a 25. és 32-ik percekben ismét Návai rúg gólt iskolajátékkal, a telje­sen megzavarodott Attila hálójába, sorrendjében lényeges változás nem is tör­tént. Csak a Bocskai cserélt helyet az Atti­lával és Szeged került el a bajnokság kez­dete óta őrzött utolsó helyről, melyet most a Somogy „foglalt el.“ Újpest-Soroksár 3:0 0O: 0> A tabella állása a következő: 1. Hungária 8 pont 20:7 gól 2. Ferencváros 8 pont 16:8 gól 3. Újpest 7 pont 15:2 gól 4. Kispest 7 pont 10:10 gól 5. Bocskai 6 pont 15:4 gól 6. Attila 5 pont 8:17 gól 7. Budai 4 pont 12:11 gól 8. III. kerület 4 pont 7:9 gól 9. Phöbus 4 pont 9:12 gól 10. Szeged­­ 3 pont 5:9 gól 11. Soroksár 3 pont 5:13 gól 12. Somogy 2 pont 6:26 gól 4~i A lengyel boxolók két k. o. győzelmet arattak Varsóból jelentik: Lengyelország—Cseh- B Pehely: Kajnar 1. pontozással győz Sieber Szlovákia 11:5. A Középeurópai Kupa boksz- 3 ellen. mérkőzés a lengyelek fölényes győzelmével 1 Könnyű: Lipinski 1. ^hundela döntetlen. . 1 Welter: Taborek 1. pontozással győz Hru­vegzodott­­bar ellen. A mérkőzés részletes eredményei: Közép: Chmielewski kiütéssel győz Pospi-Légsuly: Rotholc 1. pontozással győz Fiala­sil ellen, ellen. Félnehéz: Karpinski 1.—Durdis döntetlen. Bantam Moczko 1.—Sasinek döntetlen. Nehéz: Kreuz 1. kiütéssel győz Eger ellen. A3 -as Országhatár-Terseimben minden kategóriában rekorddal győztek Budapestről jelentik. Huszonötezer néző előtt, jó időben és páratlan sikerrel zajlott le a 10 km-es hegyiverseny. A motorkerék­páros kategória minden számában megdőlt a pályarekord. EREDMÉNYEK: Motorkerékpárok: 250 kem: Winkler né­met DKW 3.00.39 p. 350 kem: Geist német DKW 2.54.56 ,p. 500 kem: Rosenmaier né­met DKW 2.44.54 p. 1000 kem: Rosenmaier 2.44.38 p. A nap legjobb ideje! Oldalkocsis: 350 keni: Gutschy (Velooette) 4.34.21 p. 600 kem: Schuhmann német NSU 3.06.1 p. 1000 kem: Moritz (Viktoria) 3.06.36 p. Túraautók: 1.1 liter: Feledi magyar (Ba­lilla) 3.29.33 p. 3 liter: Plinger 4.14.36 p. 5 liter: Delmar asszony (Laud­a) magyar (Bugatti) 3.21.64 p. Sportkocsik: 750 kcm: Baunger (Austin) 3.04.5 p. 1.1 liter: Moritz (M. G.) 3.06.30 p. 1.5 liter: Burggaller német (Bugatti) 2.50.78 p. 2 liter. Steinweg német 2.49.15 p. Az orosz feosszHtisfutók a világklasszishoz közelednek Prahából jelentik. A szovjet atléták első startjukon kitünően szerepeltek. Különösen a hosszútávfutók tettek ki magukért. A meg­­hívási verseny jobb eredményei a követ­kezők: 100 m: Kusnicky 11.3 mp. 200 m: Loulko orosz 22 mp. 1500 m: Kosek 4:06.6 p. 3000 m: Znamenski orosz 5.52.8 p. 2. Hron. Távol: Hoffman 700, Denisov orosz 665 cm. Külföldi eredmények Bécs: Vienna—Austria 3:1 (1:1). A vesz­tes csapat Sindelar nélkül játszott. Gólok: Gschweidl, Hoffmann, Adelbrecht, ill. Jeru­salem. FAC—WAC 2:1 (1:0). Gólok: Chlu­­rek, Gspan, ill. Weisz. — Rapid—Wacker 7:5 (1:5). Brilliáns első félidő után és 5 gólos előnnyel vesztett a Wacker! Gólok: Kabu­­rek 4, Smistik, Ostermann, Binder, ill. Walz­hofer 2, Zischek, Weisz, Kirchner. — Hakoah —Fav. SC 1:1 (1:1). A mezőny legjobbja a válogatott Donnenfeld volt. Gólok: Kocian, ill. Reich. — Admira—Libertas 3:3 (3:2). A bajnokcsapat pontleadása a forduló szenzá­cióját jelenti! Gólok: Vogl, Hummenberger, Schall, ill. Schneider 2, Vita. A tabella állása: Rapid 9, Admira 7, Vienna 6 pont stb. — Megint együtt a híres triumvirátus!... Szép herpezest ért el a Moiled Katonatiszt a nagy aftanalversenyben Pardubitzból jelen­i­k. Az 1­87­4-ben alapí­tott nemzetközi hírű pardubhzi nagy aka­dályverseny 15.000 néző előt folyt le. Az angliai liverpooli verseny után ez a világ második legnehezebb gátversenyét ezúttal si­mán, minden nagyobb baleset nélkül fejezték be a versenyzők. A verseny nagy részében Brandys kisasszony vezetett, a németektől követve. Az utolsó harmadban Wahne előre tör és behozhatatlan fölén­­nyel nyeri a 108.000 koronával díjazott 6400 m-es versenyt. Végeredmény: 1. Wahne (Wiese). 2. Norma (Brandys k. a.) 3. Harzburgerin (Hofmann). 4. Upm­ann (Aubrecht kosicei törzskapitány). 5. Neva (Cavaille francia hadnagy). 6. Neklau (Kin­­sky). — Clematis, Badova, Ekl, Rák és Ma­deira föladták a küzdelmet. Belföldi eredmények Praha: DEC—SK Kladno 7:2 (3:1). A prá­gai német csapat első divízió mérkőzését játszotta saját pályáján. A szenzációs győzel­met nagyobb játékkulturájával és jobb tech­nikájával érdemelte ki. Gólok: Kanhäuser 3, Truschka 2, Habert és öngól, ill. Nejedly, Jimek. — Moszkva—Prága 17:0 (7:0). Mun­kásválogatott, melyben a szovjet csapat úgy játszott a csehszlovák csapattal, mint macs­ka___Az oroszok meglepő technikát és egészen elsőrangú tudást árultak el. Gólok: Ivanov 7, Kagusin 4, Starostin, Totakov 2—2, Iljin, Lepcsin, Lemberg. Románia—Lengyelország 3:3. Egyenlő ellenfelek, a lengyelek két góljukat 11-esből érték el. Gólok: Urban, Martyna, ill. Walkow, Piolre, Dohai. A mezőny legjobb­ja Urbán volt. Prostejov: SKP—Sportklub Bécs 6:0 (1:0). A bécsi csapatból csak ketten hiá­nyoztak, legjobb emberük Franzl kapus volt. Gólok: Hencsl 2, Drozd, Kaderabek, Smesky 2, Teplitz, TFK—Cechie Karlin Praha 6:2. A mérkőzésen 2:0 állásnál a prágai csapat­ból bírósértésért kiállítottak egy játékost. Gólok: Koretz 3, Róth 2, Zosel ill. Bubeni­­csek, Prokop, Troppau, DSV. Saaz—DSV 7:1 (2:0). Gó­lok: Hanke 2, Zátopek, Hofmann, Paraghy, Piskorz és öngól, ill. Schiebl. A sanziak a tabella élére kerültek. Bodenbach: Reichenberger EK.—SVB 3:2 (2:2). Gablonz: BBC—DSV Brünn 10:2 (4:1). S. Ostrau: Simmeringer SC (Bécs)—Slez­­ka Ostrava 3:3 (2:2). Witkowitz: CDT Krawarn—D. S. V. 3:1 (1:0). — DSV Trzynietz—SKM Schönberg 3:3 (1:3). — DSK Teschen—MOSC 7:2 (3:0). — Jägerndorfer SV—DSV Oderberg 2:0 (0:0). — SK Muglitz—SK Oderberg 3:2. — A bajnokság állása: Jägerndorf 16. Teschen 13, Schönberg 11, DSV Oderberg 10, Trzynietz 9, Witkowitz 8, Müglitz 7. Krawarz 4, SK Oderberg 2, MOSC 0 pont. Jägerndorf: ASK Troppau—ASK 3:1 (3:1). ZUn: Bat‘a—Trencini TS 6:0. Kromerlz: Han. Slavia—Zidenice komb. 3:2. Topolcany: SK—Vas Bratislava 4:1 (2:0). B.-Bystrica: SK—SK Ruzomberok 4:2 (0:1) 0 A modenai 3,2 km-es körpályán lefolyt 128 km-es autóversenyben ezúttal a változa­tosság kedvéért Nuvolari (Maserati) győzött Varzi (Alfa) előtt. A győztes ideje 1.10.54 ó. (108.221 km-es átlag). Varzié 1.12.20 óra, 3. Tadini (Alfa) 1.12.25 ó.­­ A Helsinkin keresztül rendezett 25 km-es futásban Ekhohn 1.25.04 óra alatt győzött Dahlgren, Kuokka, Enocheson Toivonen fin­nek előtt. A lett Motmüller 9-ik lett. — Két világrekordot állított föl a svájci Schwab, aki a 20 km-en 1.42.13, 30 km-en 2.29.37.6 óra alatt vett revánsot gyalogló riválisán, a torinói Európa-bajnok lett Dalvns-on. — A svéd Andersson harminc versenyen indult ez évben. Kilencen dobott 50 m-en fölül, két­szer túldobta a világrekordot. A remek disz­koszvető karrierével csak Nurmi és Järvi­­nen vetekedhet