Kelet-Magyarország, 2000. augusztus (57. évfolyam, 178-204. szám)

2000-08-07 / 183. szám

9. oldal Kispest-Spartacus 2-0 (1-0) Bozsik-stadion ezer néző, V: Makai. Kispest-Honvéd: Tóth - Plókai, Lőrinc - Szekeres - Dubecz, Pintér (Lipták, 82.), Szabó T., Téger, Búzás (Kovács 63.) - Hor­váth, Faragó (Torghelle, 73.). Edző: Tor­­nyi Barnabás. Nyírség-Spartacus: Celeszki - Lilik, Szatke, Ács - Turóczi, Kondora, Kulcsár, Nagy S. (Bessenyei, 67.), Karkusz - Fülöp (Lakatos, 78.), Károlyi (Csernyijenko, a szünetben). Edző: Őze Tibor. Gól: Szekeres (27.), Torghelle (76.). Tornyi Barnabás: - Úgy gondolom elsősorban a nyugodt védőmunkánknak és az igen jó időben lőtt góljainknak köszönhetjük ezt a nagyon fontos győzel­ Tornyi Barnabás met. Őze Tibor: - Nehéz egy olyan mérkőzés után nyi­latkozni, amelyen a szög­letarány 12-1 volt a mi ja­vunkra. A vitatható körül­mények között esett má­sodik gól miatt veszítet­tünk. Őze Tibor MÉRKŐZÉSMUTATÓK — . m RÚGÓ NB I. 3. FO335B A csoport Matáv Sopron-Dunaferr 1-2 (1-1). Sopron, 4 ezer néző, v.: Szabó Zs. Gól: Sira (18. perc), iletve Tököli (9. és 54.). FTC-Győr 1-3 (1-1). Üllői út, 7 ezer néző, v.: Bede. Gól: Horváth (45.), illetve Nagy (16., 59. és 84.). Kiállítva: Dragoner (FTC, 28.). Tatabánya-Haladás 2-1 (2-0). Tatabá­nya, 3 ezer néző, v.: Ábrahám. Gól: Zsivóczky (19.), Kovács (11-es, 33.), illetve Somfalvi (74.). A csoport állása: B csoport Videoton-Újpest 1-4 (0-2). Székesfehérvár, 5 ezer néző, v.: Hanacsek. Gól: Zombori (11- esből, 94.), illetve Herczeg (12. és 45.), Dvéri (63.), Orescsuk (85.). DVSC-Pécs 2-0 (2-0). Debrecen, 4 ezer néző, v.: Szabó J. Gól: Kerekes (13. és 44. - utóbbit 11-esből). MTK-Nagykanizsa 6-0 (1-0). 2 ezer néző, v.: Sóthy. Gól: Jezdimirovics (5.), Illés (52., 61. és 69.), Buzsáky (86.), Füzi (88.). ZTE-Vasas 3-2 (0-0). Zalaegerszeg, 8 ezer néző, v.: Juhos. Gól: Kocsárdi (11-esből, 68.), Róth (87.), Balázs (90.), illetve Pál (83.), Pető (92.). Kelet - Magyarország SPORT 2000. augusztus 7., hétfő Fontos három pont maradt Kispesten Hiába rúgták sorra a szögleteket a nyíregyháziak • Kezezés előzte meg a második gólt Budapest (KM)­­ Tavasszal nyerni tudtak a nyíregyházi focisták Kispesten. Szomba­ton Szatkóék hasonló bra­vúrra készültek az NB I-es fordulóban, sajnos ezúttal nem sikerült meglepetést szerezniük. 7. perc: Dubecz beadása alig su­hant el a bal kapufa mellett. 16. perc: A leshatáron tanyá­zó Fülöp remekül perdítette ma­ga elé a labdát, sajnos kicsit hosszan, így a kapujából messze kifutó Tóth hárítani tudott. 17. perc: Szabó szépen fordult le, majd 12 méterről lőtt, ám Ce­leszki lábbal hárított. 27. perc: Búzás ívelt jobbról, szabadrúgásból a vendégek ka­puja elé, a labda a földről Celeszki mellére, majd Szekeres elé pattant, aki 2 m-ről a kapuba lőtt, 1-0. 29. perc: A sokadik vendég­szöglet után a labda Kondora elé OPEL: Csősz UTAZZON A FORMA-1 -re KEDVEZMÉNNYEL! OPEL CSŐSZ BÉRAUTÓ Csősz Kft. 42/456-555 06-20/9679-055 került, aki mintegy 25 méterről lőtt, Tóth nagy vetődéssel hárí­totta a jobb felső sarok felé tartó labdát. 30. perc: Károlyi 18 méterről a hosszú sarok felé csavart egy szabadrúgást, Tóth ismét repült egy nagyot, leginkább a közön­ségnek. 42. perc: Jobb oldali szabad­rúgást Kondora kanyarított kö­zépre, a fejelni igyekvő Nagyot lerántották, ám Makai sípja né­ma maradt. 65. perc: Faragó 18 méteres lövése alig kerülte el a vendégek kapuját. 68. perc: Egy nyíregyházi ak­ció végén Fülöp a jobb összekötő helyéről 12 méterről a jobb kapu­fa mellé lőtt. 76. perc: Szabó indította Hor­­váthot, aki jobbról a 16-os vona­láról balra fordított. A kirobba­nó, fiatal Torghelle könyökkel tette maga elé a labdát és két lé­pés után éles szögből, 8 m-ről a hosszúba, a bal alsó sarokba gu­rított 2-0. 81. perc: Bessenyei jobb oldali beadását a rövidre induló Cser­­nijenkó elől szerezte meg a kapu­jából jó ütemben kilépő Tóth. 87. perc: Egy kispesti akció végén a csereként beáll Kovács került helyzetbe ám 10 méteres lövését Celeszki hárította. Karkusz (fehérben) próbálkozik támadással Vetődött Tóth kapus fal egyik látványos vetődése a Károlyi szabadrúgása után Nyíregyháza Hősök tere iza 15. Baranyi nyugodt Baranyi Miklós két egykori csa­patát is megnézte. A Kispestet és Nyíregyházát egyaránt megjárt támadó jelenleg az NB II-es ba­lassagyarmati csapatban rúgja a bőrt. A szokásos „hogyvagyra” így válaszolt: — Kössz jól. Valóban jól, mert minden csendes, nyugodt körü­löttem, nincs herce-hurca, csak a játékra és a családra összponto­síthatok. Remélem jó meccset játszik a két csapat és leginkább azt szeretném, ha mindketten kapnának 3 pontot és biztosan bennmaradnának. GÓLSZTORI 1-0, Szekeres János (27.): -Búzás lőtt be egy szabadrúgást élesen, a labda ott pattogott a ka­putól pár lépésre, szerencsére nekem sikerült elsőként elér-2-0 Torghelle Sándor (75. perc): - Horváth Gyuszi remek ütemben szöktetett, sikerült jól magam elé tenni a labdát és kilőni a hosszú sarkot. Boldog vagyok, hogy megszereztem első élvonalbeli találatom. Szöveg és fotó: Mán László Kevés az eddigi három pont Sopronban sajnos már nem babra megy majd a játék Őze mester újított! Mind a négy új fiú, Károlyi, Fülöp, Kulcsár és Lilik is a kezdőben kapott helyet. Lilik visszább került emberfogó­ba, helyére Nagy jött fel a közép­pályára. Lendületesen kezdtek a mieink, hiszen két perc alatt há­rom szöglethez is jutottak. Saj­nos a fölény csak a mezőnyjá­tékra korlátozódott, meddő volt, hiszen nem jöttek a veszélyeket hordozó támadások. Talán, ha Fülöp szép kiugrásánál nincs ré­sen Tóth kapus, akkor minden másként alakulhatott volna. De nem alakult, így összekap­ták magukat Dubeczék és szintén sok hibával, de ők is támadgatni kezdtek. Akcióik nem okoztak sok gondot a nyíregyházi véde­lemnek, egy kihagyás, figyelmet­lenség után így is találtak egy gólt Szekeresék. A kispesti vezetés után is ma­radt a játék képe, a szünet után sem változott nagyot a mérkő­zés. Egyik csapat tagjai sem re­mekeltek, ám amíg a hazaiak cseréi kellő váltást hoztak, a má­sik oldalon nem jött be a megvál­tó játékos. A csereként beállt Torrigelle gólja előtt szabályta­lanság történt, ám ez a fiatal fővárosit cseppet sem zavarta. Ezzel eldőlt a találkozó és a há­rom pont sorsa, bár még akadt mi miatt izgulniuk a hazaiaknak is. Amíg Tornyi felrázta csapatát a győri vereség után, Őze Tibor legénysége nem tudott nagyot változtatni a Tatabánya elleni hazai produkciót követően. Haj­tottak, küzdöttek Kondoráék, ám a játékból hiányzott a robbané­­konyság, az átütőerő. Fontos pontok maradtak Kispesten és bár nagy baj még nincs, a három pont kevés a három meccs alatt. Különösen úgy, hogy a hét végén ismét idegenben, Sopronban ját­szik az együttes. Bírói bocs és betömés Különös meccs volt, hiszen egyszer sem villant a sárga! Ez elsősorban a sportsze­rűen küzdő játékosokon mú­lott, no meg azért egy picit Makai bírón is. A játékvezető azért nem fújta le a meccset hiba nélkül. A máso­dik félidőben egy hazai akciónál Mohácsi asszisztens nem jelzett, Makai viszont lest fújt. Hábor­gott is a kispesti publikum. Kon­dora pedig hallotta, amikor Ma­kai mintegy elnézést kérve szólt a hazai játékoshoz, Szabóhoz. Bocs, de a nézőtéren valaki sár­gában mozgott és olyan szögben, mintha a kollégám zászlaját emelte volna. Amíg bocs ide, más a másik oldalra. Ugyancsak Kondora méltatlankodott egy téves ítélet miatt, mire Makai így szólt: Fog­ja be a száját, vagy betömöm egy pirossal!