Képes Sport, 1969. január-június (16. évfolyam, 1-25. szám)

1969-03-18 / 11. szám

FÓKUSZ Jó iramú, változatos mérkőzést vívtak a csapatok Komlón. Az eső­től ázott, csúszós talaj ellenére ke­vés szabálytalanság esett s ebben nagy szerepe volt Somlai Lajos já­tékvezetőnek. A talaj az ő feladatát is megnehezítette, ő azonban min­den esetben helyesen bírálta felül az „ütközéseket" és a lökéseket. Megengedte a kemény játékot, jól követte az akciókat és mindig biz­tosította az előnyt a vétlen együt­tesnek. A góllövő-lista állása 6 gólos: Puskás (Vasas); 4: Albert (FTC), Farkas (Vasas), Storcz (ETO); 3: Branikovits (FTC), Korsós (ETO). A kék-fehérek egyik gólja után Mártha kézben hozza ki a labdát a kapuból. Galambos valamiért reklamál, Varga búsan fekszik a földön­­: Bene (U. Dózsa), Fekete (DVTK), Göröcs (C. Dózsa), Iszak (Ha­ladás), Kozma (Honvéd), Németh (FTC), Pusztai (Honvéd), Sólymosi (V. Dózsa), Somogyi (ETO), Török (MTK);­­ 1: Bordács (Komló), Daka (Pécs), Dunai (MTK), Gór (Egyetértés), Juhász (FTC), Kalmár (Csepel), Keglovich (ETO), Kelemen (Csepel), Kovács II (Eger), Kriskó (SBTC), Ladinszky (Tatabánya), Mészöly (Vasas), Nagy (V. Dózsa), Novák (FTC), Rónai (Komló), Somogyi (Dunaújváros), Szabó (Haladás), Szalay (SBTC), Szőke (FTC), Szuromi (MTK), Tóth Gy. (Honvéd). Az NB I-es mérkőzések felvételeit Almási László, Falus István, Farkas József és Z. Szabó László készítette JEGYZŐKÖNYV FERENCVÁROS—SZOMBATHELY 6:1 (2:0) Népstadion, 6000 néző. Vezette: Radó. Gólszerző: Albert (2), Németh (2), Novák (11-esből) és Branikovits, ill. Szabó. FTC: Géczi — Novák, Páncsics, Havasi, Juhász, Szűcs, Szőke, Bra­nikovits, Albert, Rákosi, Katona. Csere: Branikovits helyett Németh (60. perc), Géczi helyett Takács (87. perc). Haladás: Szarka — Pék, Szántai, Horváth, Németh, Halmosi, Szabó, Gyarmati, Iszak­i, Rátkai, Gangl. Csere: Gangl helyett Homolya (60. perc). 15. p. Szőke beadását kézzel ütik le. A büntetőt Novák értékesíti. 1:0. 32: Szőke beadását Branikovits közelről bevágja. 2:0. 48: Katona labdáját Albert az öt és felesről egy csel után lövi a hálóba. 3:1. 72: Szőke félmagas az FTC védelmét és nagy szóló után lő a hálóba. 3:1 72: Szőke félmagas beadását Albert hanyattvetődve, ollózva emeli Szarka fölött a sarokba. 4:1. 86: Albert átlép egy jobb oldali szögletből Jövő labdát. Németh aka­dálytalanul lő az üres kapuba. 5:1. 88. Németh kavarodásból eredmé­nyes. 6:1. Az I. félidőben a Haladás ügyes labdatartással védekezett. Szünet után az FTC csatárai rég látott tűzijátékot rendeztek. ÚJPESTI DÓZSA—DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ 3:1 (1:1) Megyeri út, 8000 néző. Vezette: Vadas Gy. Gólszerző: Göröcs (2) és Solymosi (11-esből), ill. Nagy B. Oláht a 92. percben kiállították. V. Dózsa: Szentmihályi — Káposzta, Solymosi, Noskó, Dunai III, Zámbó, Fazekas, Göröcs, Bene, Dunai II, Nagy. Csere: Dunai II helyett Juhász, Nagy helyett Tóth A. (mindkettő a szünetben). Dunaújváros: Aczél — Formaggini, Oláh, Ajtony, Somogyi, Ruppert, Kovács, Szimacsek, Csörgő, Végh, Nagy B. 9. p. Nagy B. 17 m-es, váratlan lövése nyomán a labda Szentmihályi kezéről, majd a jobb kapufáról vágódik a hálóba. 0:1. 43: Oláh kezezése miatt 11-es, ezt Solymosi értékesíti. 1:1. 73: Göröcs közelről eredményes. 2:1. 91: Bene beadása után Göröcs két lépésről a hálóba pöcköli a lab­dát. 3:1. A vendégcsapat vezetése után, roppant nehezen fordította meg a mér­kőzést a hazai együttes. MTK—EGYETÉRTÉS 2:1 (1:1) Hungária körút, 6000 néző. Vezette: Szilvás­. Gólszerző: Dunai (11-es­ből) és Szuromi, ill. Gór. Takácsot, ill. Sátorit és Harangit kiállították. MTK: Hajdú — Oborzil, Dunai, Keszei, Salánki, Szucsányi, Török, Sárközi, Mártha, Kiss, Szuromi. Csere: Török helyett Takács (70. perc). Egyetértés: Varga II — Sátori, Józsa, Sóvári, Galambos, Szántay, Karába, Gór, Mohácsik, Laczkó, Harangi Csere: Mohácsik helyett Varga I (70. perc), Laczkó helyett Pál (85. perc). 20. p: Szuromi buktatása miatt 11-es, ezt Dunai a háló bal oldalába lövi. 1­0. 30: Hajdú kiejti a labdát, Gór ott terem és bevágja. 1:1. 75: Takács beadását Szuromi tíz lépésről befejeli. 2:1. Gyenge játékban az MTK egy árnyalattal jobbnak bizonyult. salgótarjáni btc—pécsi Dózsa 1:0 (1:0) Salgótarján, 5000 néző. Vezette: Pusztai. Gólszerző: Szalay. SBTC: Magyar — Baranyai, Ferencz, Vertig, Horváth, Szalay, Kriskó, Básti, Répás, Zöldi, Jeck. Pécs: Rapp — Hernádi, Móritz dr. Kincses, Rádi, Maurer, Bérezési, Rónai, Tüske, Dunai dr., Daka. Csere: Rádi helyett Kocsis (73. perc). 12. p. Kmettyt 26 méterre a kaputól felvágják. Szalay éles, csavart szabadrúgása elmegy a sorfal mellett és a jobb sarokba vágódik. 1­0. 36: Kriskó az öt és fejesről, tiszta helyzetből fölé fejel. Hatvan perces hazai fölény, mindkét részről meddő támadójáték Egy jól sikerült szabadrúgás döntött... KOMLÓI BÁNYÁSZ—CSEPEL 1:0 (0:0) Komló, 7000 néző. Vezette: Somlai. Gólszerző: Bordács. Komló: Buús — Lazaridisz, Zimonyi, Csordás I, Bánfalvi, Makray, Bordács, Pataki, Merczel, Földi, Solymosi. Csepel: Fatér — Vellai, Molnár, Hunyadi, Faludi, Kandi, Nagy, Ma­jor, Kalmár, Losonczi, Gondár. 3. p. Bordács elhúz, beadását Merczel hét méterről a felső lécre fejeli. 89: Bánfalvi az alapvonal közeléből bead és a berobbanó Bordács fejese nyomán a jobb sarokba zúdul a labda. 1:0. Az I. félidőben a Csepel kezdeményezett többet, szünet után a soro­zatos hazai támadások megérdemelt eredményt hoztak. DIÓSGYŐRI VTK—EGRI DÓZSA 2:0 (1:0) Diósgyőr, 8000 néző. Vezette: Kamarás dr. Gólszerző: Fekete (2). DVTK: Tamás — Kovács, Salamon, Sáfrány, Gál, Hajas, Vass, Gasch, Fekete, Haffner, Sikora. Eger: Landi — Kárpáti, Kiss, Winkler, Salcza, Berán, Faliszek, Ko­vács I. Rajna, Lakinger, Szűcs. Csere: Faliszek helyett Czeczeli (75. perc). 40. p: Gál előreível. Fekete és Landi ugrik fel s a csatár a kapus fölött a hálóba fejel. 1:0. 69: Gál viszi föl a labdát, beível, Landi rosszul ugrik fel és Fekete a jobb alsó sarokba fejel. 2:0 Mindkét csapat lelkesen, lendületesen játszott s végeredményben a két kapus közti különbség döntött. RÁBA ETO—BP. HONVÉD 0:1 (0:0) Győr, 13 000 néző. Vezette: Bircsák. Gólszerző: Kozma. ETO: Tóth dr. — Keglovich, Orbán, Máté, Nagy, Kiss, Storcz, Var­sányi, Győrfi, Korsós, Magyar. Bp. Honvéd: Bicskei — Tajti, Ruzsinszky, Marosi, Tóth Gy., Tussin­­ger, Pusztai, Kocsis, Kozma, Komora, Karakas. 65. p: villámgyors Honvéd-ellentámadás. Komora viharzik el a bal oldalon, élesen bead és a jól érkező Kozma kapásból a hálóba vágja a labdát 1:0. Rossz talajú pályán, férfias küzdelemben a Honvéd középpályás játé­kosai döntötték el a mérkőzés sorsát. VASAS—TATABÁNYAI BÁNYÁSZ 7:0 (1:0) Tatabánya, 6000 néző. Vezette: Balla Gy. Gólszerző: Puskás (4) és Farkas (3). Vasas: Kenderes­ — Bakos, Mészöly, Ihász, Müller, Menczel, Molnár, Puskás, Nell, Fister, Farkas. Csere: Müller helyett Vidáts (75. perc). Tatabánya: Rothermel — Lévai, Kovács I, Törőcsik, Horváth, Laczkó, Szabó, Csernai, Sánta, Arany, Ladinszky. Csere: Törőcsik helyett Ko­vács II (60. perc). 3. p. Molnár jobb oldali szögletét Puskás a lábak között, két méter­ről bevágja. 1:0 55: Puskás a kapust is kicselezve lő nehéz szögből a hálóba. 2:0. 63: Molnár beadását Puskás 6 méterről fejeli a kapuba. 3:0. 65: Farkas jó cselek után tiszta helyzetből a jobb sarokba talál. 4:0. 70: Farkas lövése Rothermel kezéről kerül a kapuba. 5:0. 87: Fister tért­­ölelő átadásával Puskás kiugrik s a kifutó kapus mellett a hálóba lő. 6:0. 90: Molnár beívelt labdáját a szemfüles Farkas értékesíti. 7:0 A Vasas remek formában levő két csatára döntötte el a mérkőzés sorsát. A Tatabánya a második Bős után összerobbant. ©