Kisalföld, 1970. augusztus (15. évfolyam, 179-203. szám)

1970-08-18 / 193. szám

1970. augusztus 18., kedd Vég re győzelem! Gy. Báb­a ETO - Szeged 2:0 (0:1) Győr, 3500 néző, vezette: Vincze dr. A két csapat a következő ösz­­szeállításban kezdett. GY. BÁBA ETO: Tóth dr. — Keglovich, Orbán, Izsáki — Kiss, Somogyi, Horváth L. — Stolcz, Horváth B., Kóczik, Korsós. Ed­ző: Mészáros József. SZEGED: Bolya — Várhelyi III., Molnár, Dávid, Kővári — Pikó, Varga, Pataki — Józsa, Vörös, Vass. Edző: Subits Lajos. Csere: Póczik helyett a 67. perc­ben Pozsgai, Jósa helyett a 70. percben Ruttkai. Mezőnyjátékkal kezdődött a mérkőzés, és az első percek az ETO kapuja előtt adtak izgalom­ra okot. A szegedi csapat ,,lab­datartásra” rendezkedett be, és ezt úgy művelte, hogy a kapu­kirúgás után, ha tehette, a lab­dát visszaküldte a „feladónak”. Vincze dr. nem tudott mit kezde­ni ezzel a „taktikai húzással”. Látható volt, hogy a szegedi csa­pat védelmének megerősítésével akarta döntetlenre kihúzni a mér­kőzést. A 31. percben Horváth László a félpályáról indult el, és ragyogó cselsorozat u­tán lövé­se alig csúszott­­a­­jobb­ alsó­ csapata mellé. A jelenet tapsot kapott. Né­gy perc múlva Korsós egy összecsapásnál megsérült, és az oldalvonal mentén ápolták. A szünetben Mészáros edző to­v­vábbi lelkes játékot kért a fiaitól, és Horváth Bélát biztatta a még határozottabb, erőteljesebb já­ A 64. percben gólt ért el az ETO. Kiss hozta fel a győri táma­dást, Somogyival játszott össze. Ezután Somogyi két csel után 25 méterről jobbal nagyere­jű lövést küldött kapura, a labda Bólya kezéből kiperdült, és a berohanó Storcz három védő között élesen a hálóba lőtt. 1:0. Mészáros edző Póczikot lehívta a pályáról, és helyére Pozsgait küldte be. Az ETO hadrendje is változott, Orbán előre ment a csatársorba, Pozsgai pedig sepre­­gető volt. A 72. perc hozta a második győ­ri gólt. Korsós vezette a táma­dást. Bal oldalion észrevette, hogy Orbán megindul a balszélső helye felé. A szegediek is Or­bánra ügyeltek, közben Horváth Béla teljesen tisztán maradt, Kor­sós felismerte a helyzetet, hozzá továbbította a labdát, és ő a jobb alsó sarokba lőtt. 2:0. A mérkő­zés hátralévő részében Vörös les­­gólján kívül nem történt említés­re méltó esemény. A Rába ETO csapata megér­demelte a győzelmet. Játékosai rendkívül nagy akarással küz­döttek a győzelemért. A játék még sok kívánnivalót hagyott maga után, de bízunk abban, hogy ez a győzelem önbizalmat ad a csapatnak a további sike­resebb szereplésre. Egyénileg Somogyi a mezőny legjobbjá­nak bizonyult. Dicséret illeti még Póczik, Keglovich, Izsáki és Horváth László játékát is. A szegedi csapat védekező játék­felfogásával csalódást keltett. Dr. Vincze játékvezető a testtel való játék elbírálásánál több­ször tévedett. Pintér István A Rába ETO csatárai szinte szünet nélkül ostromolták a szegediek kapuját. Képünkön: Horváth Béla lövésébe a szegediek kapusa belevetődik és róla szögletre pattan a labda. (Sieber S. felv.) Vízgépészeti Vállalat IV. Szerelési Gyáregysége, Bu­dapest XIII., Váci u. 208., telefon: 200-231, 206-464 azonnali felvételre keres vi­déki munkahelyekre: vezető szerelőt, hegesztő szakmun­kásokat, lakatosokat, csősze­relőket, festőt, betanított munkásokat, segédmunkáso­kat, kubikosokat. Fizetés kollektív szerint. Jelentkezés: levélben, vagy személyesen szombati nap kivételével a munkaügyi cso­portnál. Ügyintéző: Belákiné. __________________ (x) A Módszertani Intézet fel­vételre­­ keres megbízható, szorgalmas, szerelő munká­ban jártas kazánfűtőt. Je­lentkezni lehet: hétköznap, 8—14 óráig, Budapest II., Lóczy Lajos utca 3. (x) IRODAI IIIKAÍRÓNŐT azonnali hatállyal felveszünk Jelentkezés: Észak-dunántúli Tégla- és Cserépipari Vállalat, Győr, Türr István u. 5., munkaügyi osztály. Mindazok a rokonok, barátok, ismerősök, akik dr. Fekete Rezső búcsúztatásán, vagy te­metésén megjelentek, vagy fájdalmunkat bár­mi módon enyhíteni igyekeztek, fogadják a gyászoló család hálás köszönetét. Hajrában dőlt el Győrszentiván - Fertőd 2:0 (6:9) .Győrszentiván, 350 néző. Vezet­te­:­­Cőnyér,v. GYŐRSZENTIVÁN: Csemez — Sőregi, Csámpa, Sági, Valics —­­Mészáros (Szabó), Szentmihályi — Bakács (Banák), Takács, Gőr­bölös, Fertetics. FERTŐD: Kertész — Pető, Mar­ton, Bors — Pokker, Szeidl — Fejes (Farkas), Túri, Ankhelyi, Horváth Bock. Kiegyensúlyozott játékkal kez­dődik a mérkőzés. A 1­8.­­percben Sőregi miatt jutnak szöglethez a vendégek, de ez nem­­ hoz ered­ményt, három perc múlva a ha­zai együttes ér el szögletet, ami szintén eredménytelen marad. A 18. percben Gőbölös előtt adó­dik az első helyzet, de ő lövés helyett átadja a labdát a lesen álló Takácsnak! Két perc múlva Gőbölös szabadrúgását Takács kapja az ötösön, de elhamarkod­va a léc mellé lövi a labdát. Fejes szabadrúgása foglalkoztat­ja Csemezt, majd Horváth törhet egyedül kapura, teljesen szabad előtte az út, de húsz méterről lő, fölé. A 41. percben Mészáros át­adását Takács alig fejeli mellé. Hazai rohamok vezetik be a második félidőt. Szögletekkel veszélyeztet Győrszentiván. Ta­kács a kapusba lövi jó helyzet­ben a labdát, majd Mészáros bombája pattan vissza egy védő­ről. Az 58. percben Takácsot a tizenhatoson belül elkaszálják a védők, de a játékvezető nem lát okot a büntetőre. A cserék után feljavul a hazaiak játéka, beszo­rul a vendégcsapat. A 74. perc­ben szöglet után Göbölöshöz ke­rül a labda, akinek igazítani is van ideje, s azután fordulásból élesen lő a jobb alsó sarokba. 1:0. Fertőd kitámad. Szöglettel veszélyeztet a vendégcsapat, majd Szeidl nagy lövése száll kapu fölé. A 80. percben ismét szabálytalankodnak a fertődi vé­dők a büntetőn belül, a tizen­egyes azonban ismét elmarad. A 82. percben Sági átadását Ta­kács középre fejeli, s a befutó Fertetics ugyancsak fejjel küldi a labdát a bal felső sarokba. 2:0. Beszorul a vendégcsapat, de jól védekezik. Az első félidőben nagyjából ki­egyenlített erők küzdelmét lát­tuk. Szünet után feljavult a ha­zai gárda, s különösen a cserék után gyorsabb lett a csapat já­téka, s az egyébként jól véde­kező Fertőd ekkor már nem tu­dott a rohamoknak ellenállni. Megérdemelt a győrszentiváni győzelem. — Jók: Csámpa, Va­lics és Szentmihályi illetve Mar­ton és Szeidl. Kiürített import marónátren­dok kaphatók a MOTIM Magyaróvár! Timföld- és Műkorundgyárban 100 l-es Hordó ára 9 Ft, 200 l-es hordó ára 18 Ft, (lemezvastagság 0,6—0,8 mm). Eladás szerdánként 7—8.30 órakor és 12—14 órakor. KISALFÖLD Hazai sikerek az NB I-ben Három részletben játszották le az NB I. őszi második for­dulóját: szerdán a Vasas-Tata­bánya mérkőzéssel kezdődött a sor, majd folytatódott a szom­bati két találkozóval, és befe­jeződött a vasárnapi öt össze­csapással. A pályaválasztók si­kere jegyében zajlott a forduló, mindössze három pontot sike­rült szerezniük a nyolc mérkő­zésen a vendégcsapatoknak. A forduló és a bajnokság eddig legnagyobb meglepetésének szombaton Csepelen lehettek ta­núi a szurkolók, ahol az első fordulóban nagyszerűen kezdő Bp. Honvéd hagyta ott a két pontot. VI. DÓZSA—KOMLÓ 6:0 (3:0) Komló, 6000 néző. Vezette: Ka­tona. A mezőnyjáték alapján nem volt ekkora különbség a két csapat között. A Komló azon­ban elügyetlenkedte helyzeteit, Benéék viszont mindet berúg­ták. Gólszerző: Bene (3), Dunai N­. (2) és Fazekas. MTK—VIDEOTON 1:1 (0:0) Székesfehérvár, 10 000 néző. Vezette: Somlai. A vendégcsapat kezdett job­ban, azután a hazaiak hoztak össze helyzeteket, de csak egy kapufára futotta erejükből. Szü­net után gyorsan vezetést szer­zett az MTK, de a kiegyenlítés­re sem kellett sokáig várni. Az utolsó percekben nagyon szo­rongatott a VIDEOTON, lőtt is egy lesgólt, de az eredményen nem tudott változtatni. Gólszerzők: Sárközi, illetve Karsai. SZ. HALADÁS—DIÓSGYŐR 3:2 (1:1) Szombathely, 8000 néző. Ve­zette: Marton. A szombathelyiek első perc­ben elért gólját még egyenlí­tették a vendégek, utána azon­ban fokozatosan fölénybe ke­rült a hazai csapat, s 3:1-re hú­zott el. A hajrában sikerült a szépítés a diósgyőrieknek.­­ Megérdemelt a Haladás győzel­me. Gólszerzők: Szabó S., Király és Halmosi, illetve Gass és Horváth. SALGÓTARJÁN— DUNAÚJVÁROS 3:1 (2:0) Salgótarján, 5000 néző. Vezet­te: Szkokán. A bányászcsapat minden te­kintetben felülmúlta ellenfelét, és biztosan nyerte a találkozót. Dunaújváros ritkán támadott, így is volt azonban helyzete, de csak egyet sikerült 3:0 után ér­tékesítenie csatársorának. Gólszerzők: Horváth (2) és Baranyi, illetve Csörgő. A CSAPATOK SORRENDJE: 1. V. Dózsa (8) 2 11:0 12 2. Ferencváros (8) 2 5:2 12 3. Vasas (6) 2 4:0 10 4. JL>p. Honvéd (7) 2 5:2 9 5. Csepel (6) 2 3:2 9 6. MTK (7) 2 2:2 9 7. Pécs (5) 2 5:4 7 8. Dunaújváros (4) 2 2:3 6 Diósgyőr (5) 2 3:4 6 10. Sz. Haladás (3) 2 4:6 5 11. VIDEOTON (3) 2 1:2 4 12. Salgótarján (3) 2 3:6 4 Tatabánya (4) 2 1:4 4 14. Rába ETO (1) 2 2:4 3 15. Komló (2) 2 1:7 3 16. SZEOL (1) 2 0:4 1 Balszerencsés vereség Bábolna - MOTIM TE 1:0 (1:0) Bábolna, 600 néző, vezette: Lábodi. A MOTIM a következő össze­állításban játszott: Horváth — Vaskovits, Vári, Tóth — Koltai (Mezei), Kele­men — Turány (Buti), Mészá­ros N­., Mészáros I. (Csiszér), Schlitt. Edző: Németh Kálmán. Rosszul kezdődött a mérkő­zés a MOTIM számára, mert a 6. percben védelmi hibából a hazaiak középcsatára a hálóba talált,­líó. A mérkőzés végéig a MOTIM irányította a játékot. A 13. percben sorozatos támadások után Schlitt 30 méteres lövé­se a kapufáról pattant visz­­sza. Utána Buti, majd Schlitt került lövőhelyzetbe, de lövé­seiket a hazaiak kapusa hárí­totta. Az első félidőt ez jelle­mezte, hogy a mezőnyben a MOTIM volt fölényben, é­­ a csatárok tudománya a tizen­hatosnál csődöt mondott. Szünet után sem változott a játék képe, de most már a sze­rencse is elpártolt a MOTIM TE-től. A 75. percben Buti ug­rott ki, tisztán állva a kapus­ba lőtte a labdát. Nyolc perc múlva Csiszér ugrott ki, de az ő lövését is hárította a hazaiak kapusa. A mérkőzés végéig is tovább támadott a MOTIM, de az eredmény már nem válto­zott. Balszerencsés vereséget szen­vedtek a timföldgyáriak Bá­bolnán. A cs­apat jól játszott, sokat támadott, sok helyze­tet hoztak össze a csatárok, csak hiányzott egy befejező csatár, aki a helyzeteket ki tudta volna használni. Kilenc gól a megnyitón MOFÉM Vasas - Nyergestújfalui Viscosa 6:3 (2:2) Mosonmagyaróvár, 500 néző, vezette: Grobits. Az első idei mérkőzésen a ha­zai csapat a következő összeállí­­tásban játszott: Fekete — Szent­en­drei, Mozsolits, Kovács — Pau­­sits (Székács), Nagy — Rácz (Elek), Scheindler, Gyurovszky, Komjáti, Schnitzer. Edző: Kozák­ Imre.­­ Hazai támadásokkal kezdődött, a mérkőzés, s már a 6. perc ön­­­­gólt hozott: a vendégek jobb­hátvédje ívelten­ hazaadott, s a labda a hálóba jutott, 1:0. A­­ 8. percben Schreindler lőtt mellé, majd a 1­1. percben a vendégek egyenlítettek: Szentendrei miatt szabadrúgást végeztek el bal ol­dalról, s a beívelt labdát a be­futó balhátvéd a hálóba fejelte, 1:1. Élénk, változatos volt a já­ték. A 21. percben Gyurovszky még a kapust is kicselezte, de oldalra sodródott, s me­llélőtt. A 35. percben a vendégek vezetés­hez jutottak. A jobbösszekötő tört ki, s a hálóba lőtte a labdát, 1:2. A hazaiak erősítettek, s a 4. percben egyenlítettek is: kapu előtti kavarodásból Gyurovszky talált a kapuba, 2:2. Szünet után javult a hazaiak játé­ka. Az 52. percben Gyurovsz­­ky középre adott, s Schreindler a hálóba lőtte a labdát, 3:2. Két perc múlva ismét Gyurovszky adott jó labdát Schreindlernek, aki élesen lőtte azt a hálóba, 4:2. A hazaiak újult erővel támadtak, s a 62. percben Schreindler ug­ratta ki Komjátit, aki élesen lőtt a hálóba, 5:2. Tíz perc múlva a vendégek vezettek támadást, s a jobbösszekötő lövése a sarokban akadt meg, 5:3. A hazaiak sem hagyták magukat, s veszélyes tá­madásokat vezettek a vendégek ka­puja ellen, s ezekből a 75. perc­ben újabb gól esett: Komjáti Gyurovszkyt ugratta ki, akinek éles lövése a kapun kötött ki, 6:3. Még most sem volt érdek­telen a játék, mindkét csapat tovább küzdött, de újabb gól már nem esett. Igen jó mérkőzést láthattunk, főleg a második félidőben. Az első félidőben a védelmek mindkét oldalon többször bi­zonytalankodtak. Szünet után a hazai csapat játéka ugrás­szerűen javult, s ekkor már a vendégek nem tudtak egyenlő ellenfelek lenni. A hazaiak tá­madósora ötletesen, gólratörően játszott, s ebben igen nagy ér­deme volt Komjátinak és Schreindlernek, nagyszerűen játszottak, és minden dicséret megilleti a kapu előtt rendkí­vül gólveszélyes Gyurovszkyt is. Sztranyavszky Andor Csornán esett a legtöbb gól a megyei I. osztály első fordulójában Gólszegénység jellemezte a me­gyei I. osztály első fordulóját. A tizennégy csatárssor közül négy gólképtelen maradt, négy pedig csak egyetlen gólt tudott lőni. Így összesen huszonegy gólt láthat­tak csak a nézők a hét mérkőzé­sen. Volt két játékos azonban a hé­ten, aki alaposan kitett magáért: Korenika és Németh (S. Textiles) három-három góllal terhelte meg a Nagyszentjános, illetve a Pető­­háza kapuját. Úgy­e látszik a két soproni gólgyáros jó formában várta a bajnoki rajtot. A legfölényesebb győzelem az S. Vasas nevéhez fűződik, a leg­nagyobb küzdelemben pedig a Gy. Mezőgép győzött. Szoros eredménnyel ért véget a Gy. Tex­tiles—Csorna összecsapása is, de ott 3:0 után lett 3:2 az utolsó percben lőtt góllal a végered­mény.­­ A gólnélküli döntetlennel vég­ződött öttevény—SFAC mérkőzé­sen kemény összecsapásokat lát­hattak a nézők, s ezt sokallta meg a játékvezető, amikor már a 30. percben kiállított mindkét csapatból egy-egy játékost, így a szombaton kiállított kapuvári Horváth-tal együtt három labda­rúgó áll kedden a fegyelmi bi­zottság előtt. Úgy látszik ezt már átvették a legmagasabb osztálytól labdarúgóink. Nem ártana alapos fegyelmezéssel gátat vetni a sportszerűtlenségek elharapódzó­jának. S. TEXTIL­ES—PETŐHÁZA 3:1 (1:1) Sopron, vezette: Juhász L. S. Textiles: Mészáros — Milch­­ram F., Hadarits, Mentes — Csa­pó, Decsi — Török, Peresznyák, Horváth, Németh, Tímár. Petőháza: Horváth — Bencze (Fekete), Egyed, Kincses — Tár­csás, Fülöp — Torma, Szalay (Varga), Kuslits, Csiszár, Füzi­, Textiles támadások vezették be a mérkőzést. Egy szerencsétlen öngól azonban megzavarta a csa­patot, kiegyenlített lett a játék. Az első félidő hajrájában és az egész második részben a hazaiak irányították a játékot, s két ke­­zezés miatt megítélt tizenegyessel fordították meg a mérkőzést. A gólok sorrendje: 5. p.: Csapó (öngól), 0:1, 36. p.: Németh (ti­zenegyesből) 1:1, 63. p.: Németh (tizenegyesből) 2:1, 71. p.: Né­meth 3:1. S. VASAS— NAGYSZENTJÁNOS 4:0 (3:0) Sopron, vezette: K. Tóth. S. Vasas: Koczka — Léber, Pa­lotai, Kovács — Erdősi, Gnám — Lukács (Pénzes A.), Horváth, Ko­ren­ka, Antalovics, Czuppon (Pénzes M.). Nagyszentjános: Németh — Báli, Dömötör, Bódis — Csanaki, Szőrfy — Kiss (Fodor), Süle, Mer­­gó (Gyenese), Fehér, Nagy. A soproniak játékán az első félidőben nem látszott, hogy az idény első mérkőzését játsszák. Szemre is tetszetősen játszott a Vasas, s játéka eredményes is volt, bár helyzeteinek csak egy részét váltotta gólra a támadósor. Szünet után már nem volt any­­nyira folyamatos a játék. A ven­dégeknél csak a nagy lelkesedés dicsérhető. A gólok sorrendje: 2. p.: Kore­nika 1:0, 12. p.: Korenika 2:0, 23. p.: Horváth 3:0, 81. p.: Korenika 4:0. GY. TEXTILES—CSORNA 3:2 (2:0) Csorna, vezette: Kovács L. Kiegyenlített erők küzdelméből a helyzeteit jobban kihasználó vendégcsapat biztosan került ki­győztesen. Jó iramú és közepes színvonalú volt a játék. A ha­zaiak csak akkor tudták értéke­síteni helyzeteiket, amikor a tex­tilesek három gólos vezetésük birtokában kiengedtek. Gólszerző: Tóth II., Császár és Oross, illetve Sulyok és Horváth. ÖTTEVÉNY—SFAC 0:0 öttevény, vezette: Kovács Gy. öttevény: Láng — Nagy B., Horváth I., Rácz (Bodor III.) — Kiss I., Szép — Bodor II., Nagy A., Bodor I., Kiss II., (Vida II.), Jász. SFAC; Wolfbeisz — Rögler, Gu­lyás, Biczó — Rádler, Baumgart­ner — Makk, Seheidl (Csete), Wie­­ser, Hetzer, Tóth. Végig nagy fölényben játszott a hazai együttes, sok helyzetet dolgoztak ki támadói, s jól is lőt­tek, de Wolfbeisz mindent védett. Az első félidőben egyszer a ka­pufa is hárította az öttevényiek rövőétt, a SFAC a második fél­idő első negyedórájában játszott némi fölényben, s ekkor szintén egy kapufával veszélyeztetett. A kemény, sőt helyenkét túlságosan is kemény játék következménye volt a 30. percben Bodor I. és Gulyás kiállítása. M. VASAS— RÁBAPORDÁNY 3:0 (0:0) Rábapordány, vezette: Jamb­­rich. Az első félidőben alacsony szín­vonalú csapkodó játék, amely­ben a vendégek voltak fölényben, de ideges csatáraik nem tudták a helyezeteket kihasználni. For­dulás után lehiggadt a mosonma­gyaróvári csapat, s fölénye ekkor már gólokban is megmutatkozott. Gólszerző: Vadász (2) és Né­meth. GY. MEZŐGÉP—FARÁD * 8:1 (0:1) Győr, vezette: Brattengeier. Farád eleve védekezésre ren­dezkedett be, s szervezett védeke­zése mellett gyors ellentámadá­sokkal igyekezett zavart kelteni a hazaiak kapujánál. Egy ilyen tá­madás eredményeként sikerült is megszereznie a csapatnak a veze­tést. Szünet után lendületesebb, gyorsabb lett a hazaiak támadó­játéka, s sikerült is megfordíta­nia a mérkőzés sorsát. Gólszerző: Hiba (2), illetve Vas­harapó. A CSAPATOK SORRENDJE: 1. S. Vasas 1 4: 0 2 2. M. Vasas 1 3: 0 2 3. S. Textiles 1 3: 1 2 4. Gy. Mezőgép 1 7: 1 2 Gy. Textiles 1 3: 2 2 6. Kapuvár 1 1: 1 1 öttevény 1 6: 0 1 SFAC 1 0: 0 1 S. Postás­­ 1: 1 1 10. Gyr. Kinizsi -------:------­Jánossomorja -------:-------12. Csorna 1 2: 3 — Farád 1 1: 2 — 14. Petőháza 1 1: 3 —­15. Rábapordány 1 6:3 — 16. Nagyszentjános 1 0: 4 — „­ Harmadik helyen a MAVDAC Az NB I/B-ben a hétévig alapo­sam felfordult a papírforma. Ide­genben tudott nyerni a MÁV­­DAC-on kívül a ZTE, az Egyetér­tés és a Várpalota. A tavaszi el­ső Pécsi Bányász viszont ottho­nában sem bírt a Gamz-MÁVAG- ga­l. A táblázaton így elég nagy a tömörülés. Pécsi Bányász—Ganz-MÁVAG 1:1 (1:0). — Gólszerző: Bencssik, illetve Nagy. Eger* 18 * 1 2 3 4 S.—Székesfehérvári MÁV Előre 3:6 (0:0). — Gólszerző: Bán­kúti, Tóth T. és Bátor (öngól). ZTE—Szolnok 4:1 (2:0). — Gól­­sz­erző: Pávlitz (2), Tóth I. és Sza­bó, illetve Nagy F. Egyetértés—Oroszlány 2:1 (0:1). —Gólszerző: Weimper és Halápi, illetve Paipp. FOSPED Szállítók—Ózd 2:1 (0:1). — Gólszerző: Magyarosi és Karnyó, illetve Váradi. Várpalota—Békéscsaba 2:1 (1:0). —Gólszerző: Lakics (2), illetve Imri. A BAJNOKSÁG ÁLL­ÁS­A: 1. Egyetértés (8) 2 2:1 11 2. F. Szállítók (9) 2 3:4 11 3. MAVDAC (6) 2 4:1 10­­ 4. Kecskemét (7) 2 3:1 10 5. Bp. Spartacus (8) 2 4:4 10 6. P. Bányász (9) 2 2:4­­­ 7. ZTE (5) 2 7:2 9 8. Eger (5) 2 3:0 8 9. Oroszlány (7) 2 1:4 7 10. Ganz-MÁVAG (4) 2 3:3 6 11. Békéscsaba (6) 2 2:4 6 12. Várpalota (1) 2 6:1 5 13. Ózd (3) 2 3:2 5 14. BVSC (1) 2 5:4 4 15. Szív: MÁV Előre (2) 2 2:4 4 16. BKV Előre (3) 2­­0:4 4 17. Szolnok (4) 2 1:6 4 18. Debrecen (2) 2 3:5 3 Nyolc hazai győzelem az NB III-ban Döntőne­k bizonyult a hazai pá­lya az NB III. északnyugati cso­portjának első fordulójában: mind a nyolc mérkőzésén az ott­honában játszó csapat szerezte meg a győzelmet. Az eredmények közü­l csa­k a pápaiak győzelme meglepetés, a többi mérkőzésen várható volt a hazai siker. A legötbb gól a ..MOFÉM Hu­­bertusz—Nyergesújfalu mérkőzé­sen esett, ahol a mosonmagyar­óváriak, fél tucat góllal terhelték meg ellenfelük hálóját. Kiemel­kedett még gólok tekintetéiben a Gy. Elektromos—Ikarusz Alba Regia találkozó is, ahol megoszt­va láthattak hat gólt a nézők. Siófok—Komárom 2:0, KOMÉP Puszta­vám-Mór 2:0, Pápa—Rá­kóczi SE. 1:0. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA: 1. MOFÉM Hubertusz 1 6:3 2 2. Gy. Elektromos 1 4:2 2 Győrszentiván 1 2:0 2 KOMÉP 1 2:0 2 Siófok 1 2:­ 2 6. Bábolna (­érf) 2 Fertőszentmiklós 1 2:1 2 Pápa 1 1:0 2 9. MOTIM TE 1 0:1 — Rákóczi SE 1 6:1 — SVSE 1 1:2 — 12. Alba Regia 1 2:4 — Fertőd 1 0:2 — Komárom 1 6:2 — Pusztavámi-Mór 1 0:2 — 16. Nyerges­újfalu 1 316 —