Kisalföld, 2009. május (64. évfolyam, 102-126. szám)

2009-05-11 / 109. szám

18 SPORT www.kisalfold.hu Múlt heti veresége után felállt a padlóról és újra győzött az éllovas Győrben javított a Gyirmót LABDARÚGÁS________ Baja, 400 néző. V.: Mészáros. Gsz.: Krajicz, ill. Simpson. Kiállítva: Homonyik (43.), Baranyai - Ntasz, Tarczy - Csikós, Lovrics, Zsák, Jacskó, Wilson, Hegedűs, Lugó, Fröhich fieri, Lajtos (Czár), (Veszelnov), Krajicz, Müller, Homonyik, Ima Csene­, Kötény, Simpson, Heitler Nagy E. (Szabó T.) (Ludánszki), Vastag Vezetőedző: Nagy Tamás. (Pallos). Edző: Marko Masthke^^^^^ 32. p. Vastag egy jó ütemű át­adással kilépett a bajai védők kö­zül, elvitte a kapus mellett a lab­dát, de az üres kapu előtt túl so­kat várt és egy visszafutó védő szerelni tudott. 35. p: Egy bajai bal oldali tá­madás után egy pontos középre adásból Krajicz Balázs jobb alsó sarkos lövéssel vezetést szerzett. 1-0. 43. p: Homonyik megkapta második sárga lapját, ami egy­ben kiállítást is eredményezett. 46. p: Simpson óriási helyzet­ben hibázott, majd Lajtos egy jó átadásból egyedül tört kapura, de nem sikerült gólt elérnie. 61. p: Dallos a középpályán szerzett labdát, kényszerítőzött Simpsonnal, a visszakapott lab­dát pontosan játszotta Lajtos­nak, akinek beadását Ludánszki középre fejelte és Simpson kö­zelről kiegyenlített. 1-1. A mérkőzés első félidejében a Baja támadott többet és meg is sze­rezte a vezetést. A DAC Homonyik kiállítása után mindent egy lapra feltéve végigtámadta a második fél­időt, sorra alakította ki a helyzete­ket, sikerült is kiegyenlítenie, azon­ban a győzelmet nem sikerült meg­szerezni. Az egész mérkőzésen a vendégek óriási akarattal, elszánt­sággal és végre csapatként küzdve szerezték meg a fontos pontot. Jók: Lovrics, Zsók, Trucz, Krajicz, ill. mindenki. Nagy Tamás: - Csapatom győzel­mi esélyt szalasztott el, de a döntet­lennek is örülünk. Marko Maschke: - Győzelemmel felérő döntetlen, amely a játékosok maximális teljesítményét tükrözi. Nagyon büszke vagyok a csapa­tomra. Győr, ETO Park, 500 néző. V.: Király­fi. Gsz.: Csermelyi, ill. Laki, Tóth II, Kozmér (11-esből), Molnár P. - Szemerey Boros - Kiprich D. (Horváth Á.), Nyári, (Pápai), Kozmér, Klement B., Vető Böjte, Szabó Cs., Nagy (Planéta), Verde, L. Baumgartner, Pék Cseri, Kiss Sz. (Kiss Zs.), Szekér (Németh L), Sánta, (Ribi), Laki, Tóth N. Csermelyi, Varga L. Edző: Kiprich József. Edző: Klement István és Galambos Zoltán. 25. p: Varga L. bal lábas beadása után Csermelyi fejelt egy parádés gólt a vendégek kapujába. 1-0. 30. p: Szekér beadása után La­ki volt fejjel eredményes. 1-1. 70. p: Tóth N. lépett ki a hazai védők között, majd a kifutó Mol­nár­­ fölött a kapuba emelt. 1-2. 90. p: Planéta tolta meg Boros mellett a labdát, aki elütötte, de a játékvezető sípja néma maradt. 91. p: Nyári becsúszása után a játékvezető 11-est ítélt a vendé­geknek, melyet Kozmér értékesí­tett. 1-3. Az első félórában a hazai fiata­lok szinte lefutballozták a ruti­nos játékosokból álló Gyirmótot, ám ezután egyenlő erők küzdel­mét hozta a találkozó. Összességében a döntetlen sokkal igazságosabb lett volna, ám Király játékvezető nem adott meg a hazaiaknak az utolsó perc­ben egy vitatható büntetőt. A kontrából aztán a vendégeknek megítélt egy sokkal véleménye­­sebb 11 -est. Ezt a gyirmótiak ki is használták és végül nyertek egy jó iramú találkozón. A Gyirmót sikerének köszönhetően tovább­ra is vezeti a Nyugati csoport ta­belláját. Jók: Nyári, Klement B, Sánta, ill. Kozmér, Baumgartner, Tóth N. Klement István:- A mai napon talán csak a jelentős rutinnal volt több a bajnokesélyes Gyirmót, ami mindenképp biztató a srá­cok jövőjét illetően. Kiprich József: - Az elmúlt heti eredmény után csak gratulálni tudok a csapatnak, hogy felállt a padlóról. TOVÁBBI EREDMÉNYEK Nyugati csoport: Ajka-Kozármisleny 3-1, Budaörs-ZTE B 1-1, Tatabánya-Lombard Pápa 0-2, Barcs-Felcsút 1-0, Kaposvöl­­gye-Százhalombatta 6-2, PMFC-Dunaújvá­­ros 3-0, játék nélkül. Keleti csoport: Szolnok-ESMTK 6-0, Ceg­­léd-Vác-Újbuda 1-4, Kazincbarcika-Jászbe­­rény 1-0, Baktalórántháza-BKV Előre 2-3, Vecsés-Tököl 2-1, Makó-Bőcs 2-1, DVSC B-Békéscsaba 2-2, MTK B-Ferencváros 1-2. Az élcsoport: 1. (és már bajnok) Ferencvá­ros 66 pont, 2. DVSC B 49,3. Bőcs 44. A Nyugati csoport állása A Dunaújváros visszalépett a bajnokságtól. Tóth Norberték (középen) Győrben, az ETO Parkban gyűjtötték be a szá­mukra nagyon fontos három pontot. Fotó: Krizsán Csaba NB II, NYUGATI CSOPORT__________ BAJA INTEGRÁL DAC 1 (1) 1 (0) GYŐRI ETO FCB GYIRMÓT 1 a) 3 a) 1. Gyirmót 25 16 6 3 45-22 54 2. Pécsi MFC 25 16 5 4 45- 19 53 3. Pápa________25 15 6 4 50- 17 51 4. Tatabánya 25 13 5 7 40-2344 5. Kaposvölgye 25 13 5 7 41-3444 6. Kozármisleny 25 10 8 7 37- 31 38 7. ZTEB_______25 10 6 9 36 - 3136 8. Budaörs 25 10 5 10 40 - 43 35 9. Ajka________25 8 10 7 29-27 34 10. Felcsút 25 7 810 29-3029 11. Győri HOB 25 8 4 13 40-4628 12. Inteqrál-DAC 25 7 6 12 29-33 27 13. Baja________25 6 7 12 28-35 25 14. Barcs_______25 6 5 14 24 - 48 23 15. Százhalombatta 25 4 7 14 19-43 19 16. Dunaújváros 0 0 0 0 0­ 0 0 Dzsudzsák góllal zárt LABDARÚGÁS MTI A Dzsudzsák Balázzsal felálló PSV Eindhoven 3-0-ra nyert a Willem II Tilburg otthonában a holland labdarúgó-bajnokság utolsó fordulójában vasárnap. A vendégek második gólját a magyar játékos szerezte, aki így 11 találattal zárta az­ idényt. Az elmúlt négy évben bajnok PSV ezúttal a negyedik lett - s jó előjelekkel várhatja a felsőházi rájátszást -, az Alkmaar pedig már korábban biztosította első helyét. Overdose nem indul LÓSPORT__________ _MTI______________________ Nem jött teljesen rendbe Over­dose lába. A veretlen csodaló gyulladt bal első patájáról tá­lyogot távolítottak el, sántasá­ga javult, de a jövő héten még nem lehet terhelni. A május 23-i futamból törlik, a júniusi ascoti futamokra felépül. Bizonyossá vált, hogy nem állhat rajthoz a Haydock Parkban, a május 23-ra tervezett következő futamon Overdose, az eddigi mind a 12 versenyén veretlen magyar ló, mivel teljesen nem jött rendbe bal első lába, amely­re egy hete elkezdett sántítani. Erről a négylábú kiválóság honlapján adtak tájékoztatást a négyéves telivér ügyében illeté­kesek. „Öröm az ürömben - olvasha­tó a PannoniaOverdose.hu-n -, hogy Max Fournier, Overdose nagy francia ellenfele, Marchand d’Or kovácsa nemcsak Dózi fájós, bal első lábát tudta megpatkol­ni, de utána a tályog helyét is fel­tárta, így minden remény meg­van arra, hogy a világ immáron leghíresebb sprintere az igazi nagy megmérettetésen, a két jú­niusi futamon már teljesen egészségesen állhasson starthoz.” Fournier-t a világ legjobb lo­vainak patkolására kérik fel, a franciának óriási szakmai kihí­vás Overdose meggyógyítása. Gödöllőn az ETO LABDARÚGÁS MUNKATÁRSUNKTÓL Ma 19.30 órakor Gödöllőn vendég­szerepel a győri Duna Takarék ETO az élvonalbeli futsalbajnokság ráját­szásában. A két győzelemig tartó párharc tétje az ötödik hely. A máso­­­dik mérkőzést jövő hétfőn 19 órakor Győrben rendezik. TOTÓ A 19. heti helyes tippek: 2,1,1, 1,1,1,1,2, X, 2, X, 2,1. Plusz egy mérkőzés, lapzárta után. Kisalföld 2009. május 11., hétfő Újabb lipóti gólzápor Csesztreg, 300 néző. V.: Venczel. Gsz.: Molnár, III. Krén, Fajkusz, Lappints, Gollovitzer, Leszkó, Ásványi. Fábián - Balaskovics Nagy K. - Jablonkai, (Bea), Fentős, Tóth Z., Török, Kun (ásványi), Pető (Szabó D.), Visy, Fajkusz, Szabó T., Herman L. Lappints, Magyar, (Herman P.), Gollovitzer, Krén Nemcsics, Németh I., (Leszkó), László Nagy N., Molnár. (Töltősi). Edző: Edző: Fentős Pál, Gunyhó Ferenc. A 10. percben Nagy K. hosszú kirú­gása Krén elé került, ő kicselezte a kapust és a kapuba gurította a lab­dát 0-1. A 21. percben Visy indítot­ta Gollovitzert a jobb oldalon, aki középre ívelt, Fajkusz magasra ugorva a hálóba fejelte a labdát, 0- 2. A 32. percben Molnár ugrott ki a lipóti védők között, majd néhány lépés után a kapust kicselezve a ka­puba lőtt 1-2. Az 55. percben Krén indította Gollovitzert a jobb olda­lon, beadását Lapoints a kapuba passzolta. 1-3. A 62. percben egy szép lipóti támadás után Krén Gol­lovitzer elé adta a labdát, aki 10 mé­terről a hálóba lőtt 1-4. A 71. perc­ben Visy beadását Fajkusz Leszkó elé passzolta, a lipóti csatár pedig 5 méterről a hálóba lőtte a labdát. 1- 5. A 84. percben egy lipóti szög­letrúgás után a csesztregi kapu előtt pattogott a labda, s az érkező Ásvá­nyi a hálóba lőtt. 1-6. A lipóti csapat szemet gyönyör­ködtető játékkal ütötte ki a hazai pá­lyán eddig jól szereplő Csesztreget Jók: Fentős, Tóth Z., Németh I., ill. Visy, Gollovitzer, Lappints, Fentős Pál: - A mai napon egy­értelműen jobb volt a lipóti csa­pat és megérdemelt győzelmet aratott. Gunyhó Ferenc: - Elkaptuk a fo­nalat és futószalagon teremtet­tünk jobbnál is jobb helyzeteket. A 8. percben Kiss Sz. már nem tud­ta hárítani Korpos lövését. 0-1. A 19. percben Németh D. mesteri labdával ugratta ki Legozát, aki védhetetlenül bombázott a kapu közepébe. 1-1. Hamar visszavette a vezetést a Veszprém megyei gárda. A 22. percben bal oldali szögletet követően Kiss G. érkezett jó ütem­ben, s fejéről akadálytalanul jutott a hálóba a labda. 1-2. A fordulásig hátralévő időszakban is változatos játék alakult ki, jobbára hazai hely­zetekkel. Szünet után Végh Tibor legénysége mindent egy lapra felté­ve küzdött az egyenlítésért. Közben fellazult a védelem, s ezt kihasznál­va a 73. percben Kiss M. egy jó üte­mű átadással kiugrott és nem hibá­zott. 1-3. Ezután többször is szépít­hetett volna a vasutas legénység, de a kapu előtt határozatlanok voltak, így az eredmény már nem válto­zott. Feszült légkörben zárult a ta­lálkozó. A 93. percben a játékvezető megsértése miatt Németh D.-t kiál­lította a bíró. Jók: Kiss Sz., Legoza, ill. Simon L, Molnár Zs., Fonnyadt, Korpos. Végh Tibor: - Nagyon gyengén játszottunk. Koller Tamás: - Azt a játékot nyújtottuk, amit elterveztünk. A helyzetek alapján úgy érzem, meg­érdemelten nyertünk. A 7. percben Nagy rosszul haza­fejelt labdájára Csertán csapott le és Lőre mellett a kapu jobb al­só sarkába helyezett. 0-1. A 62. percben egy hazai szögletet kö­vetően a vendégkapus kiütötte a labdát, ami Nyerges elé került, akinek 15 méteres lövését a gól­vonalról fejelte ki az egyik védő. A 82. percben Csertán 5 méterről a felső lécre fejelt. A 89. percben Jakab G. lecsúszott beadása a fel­ső lécről vágódott a mezőnybe. A Csorna hiába támadta végig a mérkőzést, gólképtelen ma­radt, míg a vendégek egy szem­füles találattal elvitték a három pontot. Jók, senki, ill. mindenki. Varga Péter: - Támadhatunk kilencven percig, ha a befejezé­sekre képtelenek vagyunk, nem lehet győzelem a vége. Ambrus Lajos: - Hatalmas bra­vúrt hajtottunk végre, agresszí­van és jól védekeztünk, ráadásul sikerült kihasználnunk a hazai csapat egy megingását. Mosonmagyaróvár, 250 néző. V.: Erdős. Gsz.: Gardó, ill. Szalai, Ugrai____________ Antal - Tóth G., Götze - Tar, Balasta, Gardó, Hannich Lengyel (Horváth D.), (Makk), Kovács M. Molnár, Szakály, (Winter), Kovács I., Kalász, Schmatovich, Török, Ugrai, Simon, Szalai, Kertész, Szabados G., Edző: Simon Attila. Balás, Szabados M. Edző: Hannich Péter.________________ A 22. percben Simon szép cselekkel tisztára játszotta magát, Szalaihoz passzolt, aki 10 méterről laposan a kapu közepébe lőtt. 0-1. A 68. perc­ben Schmatovich bal oldali ívelt szabadrúgását Gardó 6 méterről fe­jelte a hálóba. 1-1. A 80. percben egy bal oldali szöglet után Ugrai 8 méterről az asszisztáló védők kö­zött a hálóba fejelt. 1-2. Az első 45 percben a több hely­zetet kidolgozó hazaiak ellen a Haladás egyetlen helyzetét ki­használta. Szünet után folytató­dott az alacsony színvonalú, sok hibával játszó két csapat mérkő­zése, amelyen egyik sem érde­melt volna győzelmet. Jók: Tóth G., Schmatovich, ill. Balassa, Szakály, Simon, Kalász. Hannich Péter: - Negyedik he­te mindig az a kicsi plusz hiány­zik, ami miatt nem tudunk átlen­dülni a holtponton. Simon Attila: - Úgy érzem, a helyzeteink alapján megérde­melten nyertünk. LABDARÚGÁS NB III, BAKONY-CSOPORT CSESZTREG LIPÓT PÉKSÉG 1 (1) 6 (2) SVSE-GYSEV BADACSONYTOMAJ 1 (1) 3 (2) Sopron, 200 néző, V.: Németh T. Gsz., Legoza, ill. Korpos, Kiss G, Kiss M. Kiállítva: Németh D. (93. p) Kiss Sz. - Deák, Geeb, Simon - Illés, Kelemen (Vörös A.), Hegedűs, Molnár Zs., Horváth T., Párkányi, Kiss G., Kóródi (Kiss Németh N. M.), Hujber (Kiss J.), (Gusztafik), Böcskör Szőcze, Fonnyadt, Zs., Németh D., Csala, Korpos Legeza, Varga Z. Edző: (Oszterman). Edző: Végh Tibor, Koller Tamás. CSORNA AJKA-PADRAGKÚT O (O) 1 (1) Csorna, 250 néző. V.: Tóth. Gsz.: Cserfán.____________________ (őre - Nagy Sz., Jakab Sipos - Lang, Orbán, A. (Jakab G.), Tóth D., Osváth, Cserfán, Buti, Kiss M., Horváth Hauser R., Maries, (Herczeg), Baán, Szilágyi, Szélesi, Véghelyi (Csonka), Gersics, Balázsi Molnár, Nyerges. Edző: (Hauser T.). Edző: Varga Péter, Ambrus Lajos. MTE 1904 HALADÁS B 1 (O) 2 a) Bük-Veszprém 0-3, Hévíz-Celldömölk 6-0, Vép-Sárvár 0-1, Tapolca-Répcelak 2-3. A bajnokság állása 1. Hévíz_______2520 5 0 81-16 65 2. Veszprém 2519 4 2 68- 15 61 3. Lipót______25­17 4 4 66-24 55 4. Sárvár 2516 4 5 51-20 52 5. Haladás­­ 2413 2 9 41- 31 41 6. Celldömölk 24 11 4 9 39 - 41 37 7. Badacsonytomaj 25 11 3 11 41-46 36 8. Csesztreg 23 10 5 8 41-49 35 9. Répcelak 25 9 6 10 34-46 33 10. MTE 1904 25 10 2 13 41-47 32 11. SVSE-GYSEV 24 9 0 15 45 - 63 27 12. SK Ajka 25 7 216 32-53 23 13. Csorna 24 6 3 15 25-42 21 14. Tapolca 25 4 516 30 - 76 17 15. Bük________24 4 416 35 -49 16 16. Vép 24 1 5 18 14-66 8