Félegyházi Közlöny, 1995 (4. évfolyam, 1-26. szám)

1995-11-03 / 22. szám

LABDARÚGÁS ASZTALITENISZ Visszavágó mérkőzés 1995. október 24-én másodszor találkoztak egymással a Kisebbségi Cigány Önkormányzat és az Önkormányzat labdarúgó csapatai a Mezőgazdasági Szakközépiskola tornacsarnokában. A mérkőzés Fricska Béla játékvezető sípjelére kez­dődött el, közel száz fős közönség előtt. Az átalakított Kisebbségi Cigány Önkormányzat csapata Koczka Mihály és Jókai Zoltán góljaival 2-0-s előnyt szereztek az első félidőben. Fordulás után Jókai Zoltán találatával már 3-0-ra vezettek, míg a mérkőzés vége előtt Tancsa János gólja csak szépségtapasz volt az Önkormányzat számára, 3-1. Küzdelmes mérkőzésen a helyzeteit jobban kihasználó csapat nyert. Sikerült a visszavágás és így a második hivatalos találkozóján már megízlelte a győzelem örömét a Ki­sebbségi Önkormányzat csapata. Megyei III. osztály keleti csoport október 21. VASUTAS SE - JAKABSZÁLLÁS 1:0 (0:0) Jv.: Franciskovics Góllövő: Sinkó Jók, Tóth J., Pintér, Tóth Cs, Abonyi Péter: Helyzeteink kimaradtak, majd II. félidő végén görcsös akarásunk miatt nem sikerült gólt lőnünk. október 28. VASUTAS SE - ROMA FC 4:0 (0:0) Jv.: Ignác Csáki, Dorogi, Dudás, Bense, Fekete, Sinkó, Varga, Tóth Cs., Cseh, Pintér, Tóth J. Edző: Abonyi Péter Cserék: Tarjányi, Fodi, Győri, Iványi Góllövők: Tóth J. (2), Cseh, Varga Egyenlő erők küzdelmét hozta az első félidő, de a játékvezető téves ítéletei borzolták a nézők idegeit. Már a 8 percben cserélni kényszerült a hazai csapat, mert Fekete sorozatos szabálytalanságai miatt félő volt, hogy kiállítják. A II. félidőben minden úgy sikerült, ahogy azt előre eltervezték. Formás támadások, remek gólok, csupaszív játék jellemezte a csapatot. Kitűnt a fiatal Tóth István gólratörő játéka. Jók: Dorogi, Tarjányi, Varga, Tóth J. Abonyi Péter: Szívós védekezésüket a második fél­időben felőröltük, így sikerült nagyarányú győzelmünk. Ezzel őszi bajnokok lettünk, a többi eredménytől füg­getlenül. Gratulálok a csapatnak az őszi szereplésért. Az őszi végeredmény: A Jakabszállás-Knorr mérkőzést 1995. november 4-én játszák le. Osztopáni Mihály 1.Vasutas SE9 6-2-1 26:7 20pont 2.Bugac9 6-0-3 26:13 18pont 3.Kunfehértó9 5-2-2 19:14 17pont 4.Roma9 5-1-3 17:15 16pont 5.Jakabszállás8 3-3-2 13:9 12pont 6.Csólyospálos9 3-2-4 14:17 11pont 7.­­Szánk9 2-2-5 9-18 8pont 8.Tázlár9 2-2-5 10:30 8pont 9.Jászszentlászló9 2-2-5 18:19 8pont 10.Knorr8 2-0-6 8:32 6pont A Vasas birkózók az elmúlt hét végén Baján a „Popori Ottó” meghívásos diák ’B’ korcsoportos sza­badfogású emlékversenyen vettek részt. A bajai birkó­zósport egyik megalapítójának emlékére rendezett vetélkedőn az ország különböző szakosztályaiból 90 fiatal sportoló vett részt. A félegyházi birkózók az alábbi eredményeket érték el. Előkészítő korosztály /külön meghívás alapján indultak a versenyen/:­­ 26 kg /10 inc./ Forgó Tibor I. helyezett Négy tusgyőzelméhez nem kellett egészen egy perc! Tibor részére az érmet Gurics György birkózó világbajnok, a 60-as 70-es évek magyar válogatottjának világhírű edzője adta át. ,B’ korosztály - 41 kg /8 ind./ Ván Zoltán V. /2 győzelem, 2 vereség/ - 60 kg /8 ind./ Bárány Tamás II. Tamás igen erős súlycsoportban 1 vereséggel és 4 győzelemmel nagyszerűen birkózott.­­ +73 kg Fetter Tamás I. Visszavágott a CREDO AC Az asztalitenisz klubcsa­patok Szuper Ligája mér­kőzésein, hazai pályán a cseh bajnokság harmadik helyezettje elleni edzőmér­kőzés jellegű találkozóra sima 10:0 arányú győzel­met arattak játékosaink úgy, hogy még szettet sem veszítettek. 1995. oktber 21. (szombat) CREDO AC­­HAVIROV (cseh) 10:0 Párosok: Harczi-Somo­­si:Tomaniec-Niezgoda 2:0 (4,13) Varga S.-Cen Cin Pin:Gregorica-Hoferik 2:0 (12,14) Egyéniben: HarczúGre­­gorica 2:0 (10,20); Varga S.:Hoferik 2:0 (15,19); Cen Cin Pin:Tomaniec 2:0 (12.12) ; Somosi :Niezgoda 2:0 (16,12); HarczúToma­­niec 2:0 (12,12); Varga S.:Niezgoda 2:0 (12,13); Cen Cin Pin:Gregorica 2:0 (12,9); SomosúHoferik 2:0 (15.13) . Október 22. (vasárnap) CREDO AC­­Wolkersdorf (osztrák) 7:3 A BEK első fordulójá­ban elszenvedett váratlan vereség miatt, termé­szetesen fűtötte játékosain­kat a visszavágás, így a bizonyítás lehetősége is, hiszen a Frydek Mistek elleni vereség után egy pontra csökkent az előny a Bratislavával szemben a Szuper Ligában. Hidegezuhanyként ha­tott, hogy mindkét páros­mérkőzést elvesztettük, de ezután már nem lehetett a CREDO-t megállítani, mert Cen Cin Pin bravúrját a többiek óriási csatában bár, de követni tudták. Harczi-Somosi,Ding Yi- Frenk 1:2 (12, -19, -17) Varga S.-Cen Cin Pin:Klampár-Amplatz 0-2 (-17, -21). A második szett­ben kis szerencsével fordított is lehetett volna az eredmény. Harczi-Klampár 2:0 (15,11) Harczi Zsolt remek taktikai csatában győzte le a nagy öreget, aki Bécsben nem tudott veszíteni. Varga-Frenk 2:0 (13,13). Varga remek fo­nákjaival és tenyeres pör­getéseivel leiskolázta Frenket. Cen Cin Pin-Ding Yi 2:0 (19,15) A két kínai fiú csatájában Cen leckét adott taktikából és küzde­­nitudásból a világranglistán az első 20 között szereplő ellenfelének. Óriási védé­sekkel és villámgyors köz­beütésekkel lepte meg kitűnő ellenfelét. Somosi-Amplatz 2:0 (19,18). Somosi adogatásai és remek fonák pörgetései zavarba hozták a kitűnő osztrák játékost, a helyen­ként igen színvonalas mér­kőzésen. Harczi-Ding Yi 0:2 (- 19, -21). Harczi Zsolt ki­tűnően játszott különösen a második játszmában lett volna esélye, de a döntő pillanatokban hibázott, pe­dig a nap egyik legjobb mérkőzése volt. Varga S.-Amplatz 2:0 (9, 11). Klampár bizonyára egy időre megutálta ezt a sportot, mert Cen óriási akarással, tőle szokatlan harcmodorban, tenyeres és fonák ütéseivel valósággal lelépte a volt világbajno­kot, aki többször széttárt karokkal vette ezt tudomá­sul. Ezzel a győzelemmel már 6:3-ra megnyerte a CREDO a visszavágót, az utolsó összecsapás már csak hab volt a tortán. Somosi-Frenk 2:0 (17:16). Annak ellenére, hogy Somosi sok labdát elszórt, szerencsére annál több jó adogatása és bom­baütése talált célba, fel­őrölve ezzel Frenk idegeit. Ezzel az értékes győ­zelemmel a CREDO AC megerősítette vezető helyét a Szuper Ligában. Legközelebb december 9-10-én játszik itthon a csapat, a második fordu­lóból előrehozott mérkőzé­sen. Kép és szöveg: Némedi László A mérkőzés egyik meglepetése Cen Cin Pin, két remek győzelemmel BIRKÓZÁS Nagyszerűen kezdték az őszi birkózóidényt a Vasas fiatal sportolói Tiszakécskén a „Tisza Gyöngye” nem­zetközi meghívásos diák „B” és előkészítő versenyen, ahol 14 csapat 117 versenyzője izzó hangulatú, élvezetes küzdelemben döntötte el a helyezések sorsát. A nyár folyamán elvégzett sok munka hatására a Vasas birkózói fizikailag és technikailag sokat fejlődve az alábbi ered­ményeket érték el. Diák „B” korosztály (13-14 évesek) kötött fogás - 41 kg (10 ind.) Ván Zoltán VI. - 60 kg (4 ind.) Bárány Tamás jól küzdve I. helyezést harcolt ki - +73 kg Fetter Tamás I. helyezését senki sem tudta kétségessé tenni Előkészítő­ korosztály (8-10 évesek) szabadfogás -28 kg (10 ind.) Forgó Tibor 3 győzelemmel 1 vereséggel III. helyen végzett. - 30 kg (12 ind.) Palásti Sándor szikrázó, kemény küzdelemben 4 győzelmet aratva végzett az I. helyen. - 32 kg (10 ind.) Kelemen András jól birkózott, 3 győzelemmel és 1 vereséggel II. lett. Vörös Kornél V. Makány János VI. - 35 kg (8 ind.) Konkoly Gyula lassan lendült bele, 3 győzelemmel és 1 vereséggel II. lett. Pólyák Norbert V. - 41 kg Fetter Szabolcs megtartva jó szokását, az I. helyen végzett. A csapatversenyben győztes Cegléd mögött a Vasas birkózói a II. helyen végeztek. Debrecenben rendezték meg négy megye diákváloga­tottjának részvételével a diákolimpiai gálát, ahol 32 kg-ban Herédi István - a Vasas birkózója - 3 nagyszerű győzelemmel nyerte meg súlycsoportjában az I. helyet és ezzel nagyban elősegítette Bács-Kiskun megye csa­patának végső győzelmét. Szép volt, Pisti! Besze László edző KÚTFÚRÁS! Rácz István kútfúrómester Kiskunmajsa, Vörösmarty u. 31. Tel.: 06-60/307-269______ Kiskunfélegyházi Kosárlabda Club 1995. őszi NB II. bajnoki mékőzései: Nov. 4. szombat 17.00 Békés - KKC (női) Nov. 4. szombat 18.30 Békés - KKC (férfi) Nov. 11. szombat 18.00 KKC- Debreceni KK (férfi) Mérkőzéseinkre minden sportbarátot, szurkolót szeretettel várunk! Konditerem széntárolóból A Bajcsy-Zs. Általános Iskolában 1992-ben áttértek a gázfűtésre, így a viszony­lag tág széntároló részben kihasználatlan maradt. Az iskola kisméretű tor­naterme igen megnehezíti a testnevelési órák megtar­tását. Sokszor a zsibongó­ban is kell órákat tartani, ahol a kőpadozat miatt ez csak szűkebb lehetőségeket biztosít. Adva volt a széntároló és megszületett egy ötlet a rendbehozására. Részben a testnevelési órákat is itt lehet majd megtartani. Köztudott, hogy a fel­növekvő ifjúság fizikai ál­lóképessége nem kielégítő, melynek okát sok minden­ben lehetne keresni. Veréb István igazgató, mint egyben testnevelő ta­nár abban is látja a bajokat, hogy a versenysporton kí­vül az ifjúság testi fejlő­dését szolgáló lehetőségek beszűkültek. A Széci mozgás stúdió­ból felszabaduló gépek az iskola rendelkezésére áll­nak, a hasznosításukat a lakosság igénye szerint hasznosítani tudják egy kondicionáló terem beállí­tásával. A megvalósítást pályá­zatokból, iskolai rendezvé­nyek bevételéből és a szponzorok támogatásából tudták biztosítani. Az egyéni felajánláso­kért köszönet illeti Dr. Réczi László alpolgármes­tert, Fricska József képvi­selőt, H. Tóth István főkönyvelőt és Busa Imre vállalkozót. Reményeik szerint no­vember 13-tól már beren­dezve, a tanulóifjúság és a felnőttek rendelkezésére áll a kondicionáló terem, ahol a fenn említett célok, az ifjúság egészséges élet­módra nevelése és a sza­badidő hasznos eltöltése megvalósulhat. -ió-