24 óra, 1999. február (10. évfolyam, 26-49. szám)

1999-02-22 / 44. szám

1999. február 22., hétfő 24 Óra — Sport Női röplabda Extra Liga - Az ötödik győzelem a rájátszásban Sérüléshullám után újabb siker Szakszig Nyíregyháza - Vértes Volán 2:3 (-5, -9, 7,13, -13) Nyíregyháza, 600 néző, vezette: Hóbor. Pelikán Nyíregyháza: Szabó, Gaál, Danada, Erősné, Lőrinczné, Var­­gáné. Csere: Kozák, Dér, Adorján, Korpás. Edző: Botos Ferenc. Vértes Volán Tatabánya: Wolf, Balázs, Kiss K„ Botos, Fe­kete, Szabó A. Csere: Sun Li Juan, Karsai. Edző: Kasziba István. Az eredmény alakulása: 1. szett: 0-2, 2-6, 3-9,5-11,2. szett: 2- 2, 2-6, 4-6, 4-10, 6-11, 7-14, 9-14, 3. szett: 6-0, 6-4, 9-4, 12-5, 13-7, 4. szett: 4-4, 8-4, 9-5, 9-7, 5. szett: 1-0,1-5, 3-6, 5-7, 6-8, 9-8, 9-9, 10-12, 10-13,12-14. Kellemetlen előjáték előzte meg a mérkőzést. Teron, pénteken aki Szakszig el­a­len a Vértes volánban mezőny leg­­­jobbja volt vállsérülést szenvedett a bemelegítésnél, így aztán Sztankó és Papizsanszkaja után újabb ász esett ki a tatabá­nyai gárdából. A fiatal Kiss Ka­talin készülődött Teron helyén és ügyesen kezdte a mérkőzést. Nagyszerű bombája ült az el­lenfél térfelén, társaival egye­temben remekül játszva nyerték az első szettet. A második játékrészben a Szakszig csak 4-6-ig bírta az iramot, sok hibával volt ugyan tarkított a játék, de inkább a ha­zai szurkolók bosszankodtak ezek miatt. A harmadik szettben nagy meglepetésre a hazaiak kezdtek jobban, a vendégek fáradni lát­szottak. A negyedik játékrészben fej-fej mellett haladtak a csapa­tok, a végén 13-13-nál az egyéb­ként jól működő játékvezetők a Volán kárára tévedett­­lán A befejező játékrészben a Vo­szurkolói fantasztikusan buzdítottak, s a tatabányaiak nyerték a játszmát, s ezzel a mérkőzést is. A Volán a ráját­szásban eddig mind az öt mér­kőzésén diadalmaskodott. Kasziba István:­­ A sérü­léshullám elérte a kritikus ha­tárt. Dicséret a frontvonalba be­állt fiataloknak, az egész csa­patnak, no és csodálatos szurko­lóinknak. Péntek Sándor I BÁBOLNA COMPUTER IMPERIUM SPORT Női teke Szuper Liga - Ismét győzött a TSC Izgalmas csatát hozott a rangadó A tavalyi Európa-kupa győztese, a BKV Előre jelenleg a Szuper Liga második helyén áll, mindenképpen győzni szeretett volna Ta­tabányán. Csakhogy a hazaiak nem véletlenül fogadkoztak a héten, hogy legyőzik a fővárosiakat így is lett mégpedig drámai csatában. A TSC - BKV 5:3 (2440,2425) tatabányaiak eredményei: Lovász Krisztina 450 (210+240), Voga Ágnes 364 (189+175), Csongrádi Gyöngyi 417 (215+202), Máriánné Far­kas Mariann 410 (215+195), Steiner Gabriella 403 (210+193), Ficsorné Krako Éva 396 (193+203). Lovász Krisztina 430 fát ígért pénteki számunkban, nos ezt megtoldotta még hússzal a remek tekés. Sajnos Voga ezúttal túl ideges volt Csongrádi viszont pontszerzőként zárt, miként Ma­riánné is. Az utolsó párosok küzdelme előtt 26 fával vezetett a TSC, amelyet óriási küzdelemben tar­tani is tudott. Végül Lovász re­mek eredményének köszönhe­tően 15 fával jobban zártak a ta­tabányaiak. Ifjúsági Szuper Liga: TSC -BKV 1:3 (755,776) TSC: Barta Adrienn 377, Ka­tona Bea 378. Tarjánné Magyar Anna edző: - Nagyon izgalmas meccs volt. A közönség a csapat tagjai­val együttesen szurkoltak a bra­vúros győzelemért a befejező pá­rosok küzdelménél. Sikerült, rendkívül boldog vagyokPéntek Szétlövés Komáromban Sidi Péter mellett Fluck és Tarcsa utazhat Arnhembe A komáromi Sidi Péter mellett Fluck Zoltán és Tarcsa Zsolt képviseli a puskaszakágat a magyar csapatban március 1-7. között a hol­landiai Arnhemben megrendezendő légfegy­veres sportlövő Európa-bajnokságon. A Molaj SE versenyzője, Sidi Péter helye már korábban biztossá vált, ám Fluck és Tarcsa a ta­tai edzőtábort záró komáromi versenyen az Eb­szereplésért szintén harcban álló Vári Zsoltot győzte le. Az alapversenyben - habár elmaradt Sidi eredményétől - Fluck lett a legpontosab­ban, majd a végső szétlövésben Tarcsa is bizto­san előzte meg vetélytársát. A kibővített Eb-csapat: felnőtt férfiak: puska: Sidi Péter, Fluck Zoltán, Tarcsa Zsolt pisztoly: Karacs Zsolt, Papanitz Zoltán, Simon Attila fu­tócél: Ángyán József, Sike József, Tasi Tamás. Harcművészet a megyeszékhelyen­­ Nemzetközi harcművészeti versenyt rendeztek szombaton a tatabányai vá­rosi sportcsarnokban, ahol mintegy húsz csapat mérte össze erejét. Szűkebb hazánkat vértesszőlősi, tatabányai, esztergomi, nyergesi és bajnai „harcosok” képviselték. Felvételünkön Baran Anna, aki éppen Hansági Editet győzi le. fotó: haraszti Nemzetközi vízilabdatorna Tatabányán - Az Ybl főiskola csapata győzött Büntetők döntöttek a Buborékban Négy csapat részvételével szombaton felkészülési tornát rendeztek Tatabányán, a sá­tortetős uszodában. Az első találkozón a KVP Ko­­márno és az Ybl Miklós Főis­kola csapata találkozott egy­mással. A budapestiek 11-6-ra nyertek (2-3, 2-1, 3-0, 4-2). Ezt követően a Tatabányai VSE a Neptun együttesével mérkőzött. A házigazdák ma­gabiztos játékkal 10 gólos győ­zelmet arattak. TVSE-Neptun 18-8 (4-0, 5-2, 4-2,5-4) Tatabánya: Veilandics - Ti­borc 1, Kővári 2, Tóth 4, Kiss 1, Tátrai 1, Csányi 4. Csere: Boncz (kapus), Stolmár 2, Schwarcz 1, Persely 1, Petrik 1, Hegyháti. Edző: Persely József. Gól emberelőnyből: 1/0, il­letve 3/1. Gól négyméteresből: 0, il­letve 1/1. A torna döntőjét a két győz­tes csapat vívta. TVSE - Ybl 10-10 (2-1, 4-1,1-4, 3-4) Tatabányai góllövők: Csányi, Tátrai 2-2, Tiborc, Kővári, Kiss, Tóth, Solmár. Az első két negyedben a házi­gazdák magabiztosan játszottak, a folytatásban azonban kissé elfá­radtak. Ennek az volt az oka, hogy a selejtező mérkőzést köve­tően azonnal a döntőt rendezték, és így csak néhány percig tudott pihenni a hazai társaság. A győzelmet végül az Ybl együttese szerezte meg, miután a 3-3 büntetőből a vendégek vala­mennyit értékesítették, míg a Vízművesek egyszer hibáztak. Az előkészületi torna jól szol­gálta a felkészülést, hiszen a hét végén már bajnoki pontokért csa­táznak az OB I/B-ben.­ petrik - Persely József, a tatabányaiak edzője tanácsokat ad játékosainak FOTÓ: MÓNOS GÁBOR Előkészületi labdarúgó-mérkőzés Vasas - Tatabánya 2-0 (2-0) Fáy utca, 300 néző. Lombard FC: Gelei -Bukva, Varga L., Hornyák, Szabó V. - Süveges, Gombos, Van de Merwe, Szekeres - Tüske, Nagy S. Cserék: Pikács, Cseri, Dali, Dobi, Virág. Edző: Tóth Bálint. Gólszerző: Gricajuk, Pál. A vendégek álmosan kezd­tek, s a szunyókálás következ­ménye az lett, hogy a házigaz­dák két gyors kontrából kétgó­los előnyt szereztek. A folytatásban a tatabánya­iak több százszázalékos helyze­tet is elpuskáztak, Szekeres, Dali, majd Tüske révén. A Lombard FC-ből Kiss és Simon betegsége miatt hiány­zott, míg Szalma valamint Kip­­rich pihent. Szoboszlai, Kovács és Petres pedig hétfőtől kapcso­lódnak be a közös felkészü­lésbe. A Lombard FC-Tatabánya várhatóan szerdán 15 órakor a Budafok gárdáját fogadja. Megkéselték az FTC hokisait Péntekről szombatra virradó éj­szaka a budapesti Dózsa György út egyik pizzériájában két asztal­­társaság verekedése során com­bon szúrták a Ferencváros- Whirlpool jégkorongcsapatának két játékosát, harmadik társuk pedig könnyebben megsérült. A Telesport szerint az Alba Volán elleni székesfehérvári mérkőzést követően az FTC spor­tolói - mintegy tízen - törzshe­lyükön ünnepelték 8-3-as győ­zelmüket, amikor a kapus Bernei Gergely szó- és ütésváltásba ke­veredett egy körülbelül 18 fős asztaltársaság egyik tagjával. Az általános dulakodásban Hajdú Leventét ötször, Fodor Szabolcsot pedig egyszer lábon szúrták, mindketten nyolc na­pon túl gyógyuló sérüléseket szenvedtek. Hajdúnak az arc­csontja is eltörött. Nagy Áron sebesülése kön­­­nyebb, őt saját felelősségére azóta hazaengedték a Trauma­tológiai Intézetből. Férfi Teke Nr­­. Zoltek NYSE - Kőszeg 8:0 (4110,3752) Eredmények: Farkas (700 fa), Fegyveres (663), Szálkás (698), Kinka (696), Torda (671), ifj. Hergéth (682). Továbbra is nagyszerűen szerepelnek a Zoltek tekései. Vasárnap Sárisápon pálya­csúccsal verték a kőszegieket. Hergéth Zoltán elmondta: ezút­tal az egység diadalmaskodott, kiemelkedő egyéni teljesítmény nem volt. A nagy ellenfél, az Erőmű szintén 8:0-ra nyert, de így is maradt velük szemben a nyolc pontos előny. Ifj: Zoltek - Kőszeg 1:3. 11. oldal Totóeredmények 1. 1860 München-Frankfurt 4-1 1 2. Duisburg - S. München 0-3 2 3. Hertha BSC - Dortmund 3-0 1 4. VfB Stuttgart-Schalke 04 2-1 1 5. Nürnberg-Bremen 1-1 x 6. Bologna-Empoli 2-0 1 7. Juventus-Vicenza 2-0 1 8. Lazio - internazionale 1-0 1 9. Salemitana - Parma 1*2 2 10. Sampdoria - Piacenza 3-2 1 11. Udinese-Bari 4-0 1 12. Venezia-Perugia 2-1 1 13. Fiorentina-fioma lapz.után Pluszmérkőzés 14. M.gladbach - Kaisersl. lapz. után Férfi kézilabda NB I. - Bravúros győzelem TTCSKC - Pécsi MKKC 22-19 (10-9) Tatabánya, 1000 néző. Ve­zette: Ambrus, Rózsa. TT Cserép KC: Czoma, Tóth 5, Triz 7, Pongrácz 3, Lengyel P., Bognár 1, Len­gyel M. 3. Csere: Nagy P., Molnár 3, Zeck K., Zeck M., Szám. Edző: Kanyó Antal. Kihagyott hazai 7 méteressel és Bognár kétperces kiállításá­val kezdődött a találkozó, de a 10. percben 4-2-re a Tatabánya vezetett. A lelkesen játszó haza­iakkal szemben a vendégek az első félidőben háromszor is egyenlítettek, de a kitűnő véde­kezésnek és Czéma jó védésé­nek köszönhetően egygólos előnnyel fordult a hazai csapat. A második félidőben is folyta­tódott a hazaiak fegyelmezett, gólra törő játéka és a félidő kö­zepén a szurkolók vastapsa mel­lett 16-13-ra vezettek. Izgalmas volt a mérkőzés, a vendégek kubai idegenlégió­suk vezérletével a 24. percben 19-18-ra felzárkóztak, de Triz emberhátrányból is szerzett két gólt. Az utolsó percekben kettős emberhátrányban játszottak a hazaiak, de parádés teljesít­ményükkel megérdemelten győztek. Kanyó Antal:­­ Na végre! Kovács István, K. C. Kovács István pehelysúlyú (57 kg) profi ökölvívó szombaton Hamburgban a második menetben kiütéssel legyőzte az eddig szintén veretlen argentin Mario Néstor Cabellót. KOMÁROM­ESZTERGOM MEGYEI 24 ÓRA A ^­áRTESZ tagja Komárom-Esztergom megyei közéleti napilap. Kiadja az Axel Springer-Magyarország Kft. Felelős vezető, az ügyvezető igazgató. Főszerkesztő: DFt. SZTRAPÁK FERENC. Tel./fax: (34)311-991. Felelős szerkesztők: MISKEI FERENC, MÓROCZ KÁROLY. Sportszerkesztő: PETRIK JÓZSEF. Kiadja: az AS-M. Kft. Komárom-Esztergom Megyei Irodája. Kiadóvezető: FICSÓR JÁNOS. Szerkesztőség és kiadó: 2801 Tatabánya V., Fő tér 4. III. emelet. Postacím: 2801 Tatabánya, Pf.: 141. Telefon/Fax: (34)310-811,310-053. Ügyeleti telefon: (34)310-468. Telefax: (34)311-010. Esztergomi szerkesztőség: 2500 Esztergom, Petőfi S. u. 2. Tel.: (33)414-068. Fax.: 414-168. Hirdetési iroda: Tatabánya V., Fő tér 4. földszint. Hirdetésvezető: SZÉCSI PÉTER. Telefon és fax: 34/316-055. Terjeszti: a kiadó. Terjesztésvezető: TÍMÁR JÁNOS. Terjesztés telefon/fax: 310-390. Árusítja a BUVIHÍR RT. és a Kiadói Lapterjesztő Kereskedelmi Kft.. Előfizethető a kiadó terjesztési részlegénél (2800 Tatabánya, Fő tér 4.), valamint a területi ügynök­ségeknél és a kiadó kézbesítőinél közvetlenül, postautalványon és átutalással a KHB Tatabánya 10400913-09117330-70070000 ASM Tatabánya pénzforgalmi jelzőszámra. 1999. évi előfizetési díj egy hónapra 795 Ft, negyedévre 2385 Ft, fél évre 4770 Ft, egy évre 9540 Ft. Kéziratokat nem őrzünk meg, és nem adunk vissza. A lapban megjelent hirdetések tartalmáért felelősséget nem vállalunk. Lapnyomda: COFINEC HUNGARY Rt. - Petőfi Nyomda Kecskemét, Mindszenty krt. 63. Felelős vezető: Fábián Endre nyomdaigazgató. ISSN 1­41­6-8650