24 óra, 2000. március (11. évfolyam, 51-76. szám)

2000-03-27 / 72. szám

■ [UNK] [UNK] 2000. Március 27., hétfő Megyei labdarúgó-bajnokság BÖKÖD - TOKÖD 2-1 (­M>) Bököd, 150 néző, vezette: Micsovics. BÖKÖD: Szalai - Farkas, Udvardi, Gárdony, Szöllősi M., Szöllősi P. (Kisvá­­­ ri), Balogh. (Kemtnesi KJ, Horváth, Gruber, Kollár (Sárik), Haász. Edző: Horváth Attila. TOKOD: Papp - Mankó, Szépvölgyi, Manga, Kovács, Ghete, Szabó, Bankó, Tolnai, Gál, Móra. Edző: Schalk Károly. Gólszerző: Haász (2), illetve Kovács. Jók: Az egész csapat, illetve Papp, Gál. A kiesési rangadón idegesen kezdett mindkét csapat. A hazaiak már az első félidőben eldönthették volna a mérkő­zést, de a helyzeteik kimaradtak. A má­sodik félidőben hatalmas küzdelemben alakult ki a végeredmény, így a Bököd ezzel megszerezte tavaszi győzelmét. Horváth Attila: - Hazai pályán meg­kezdtük „tartozásaink" törlesztését. Schalk Károly: - Jó játékvezetés mel­lett, gyenge helyzetkihasználásunknak köszönhetjük vereségünket. Ifik: Bököd - Tokod 2-2 (0-0). KÖRNYE - SZ.-ZSÁMBÉK 1-1 (0-0) Környe, 500 néző, vezette: Tóth Attila. KÖRNYE: Harmath - Szőcze, Duka, Tomayer, Miksi, Zsidó, Andrej, Sely­mes, Pech (Bihari), Boros, Milkó. Játé­kos-edző: Selymes Attila. SZOMOR-ZSÁMBÉK: Dajnics, Pfeifer, Szöllősi, Lajtováry, Szabó, Kemenes, Burkodi, Guba, Vanicsek, Kég­li (Végh). Edző: Nagy Zsolt. Góllövők: Duka (11-esből), illetve Kemenes. Jók: Az egész hazai csapat, illetve Pfeifer, Lajtováry. Jó színvonalú mérkőzés volt, a csa­patok tudásuk legjavát adták. Az első félidőben nagy helyzetek maradtak ki, kemény küzdelemmel. A második fél­időben gyors gólokkal döntötték el a eredményt. Kis szerencsével a Környe meglepetést csinálhatott volna a forduló rangadóján. Selymes Attila:­­ Kemény, küzdel­mes mérkőzésen nagyobb meglepetést is okozhattunk volna a vendégeknek. Nagy Zsolt: - Ilyen lehetőséget ki­hagyni nem lehet büntetlenül. Pontokat vesztettünk. Ifik: Környe - Szomor-Zsámbék 2-0 (2-0). SZÁRLIGET - ZOLTER 0-0 Szárliget, 300 néző, vezette: Végh M. SZÁRLIGET: Turfl - Nagy, Veréb, Altrichter (Kovács), Auerbach, Hegyi, Mayer, Hanikám, Sándor (Vicze), Tor­ ma, Pletár. Játékos-edző: Pletár Gyula. ZOLTER: Bohner - Katona, Fogamsi, Tóth (Eder), Petiwics, Urbán (Jánosi), Horváth, Ambrus, Bozóki, Kis (Schenrich), Csapucha (Némedi). Játé­kos-edző: Varga Sándor. Kiállítva: Vicze. Jók: Veréb, Nagy, illetve Bohner, Fogarasi. Kiegyenlített erők küzdelmében szü­letett meg ez az eredmény. Az első fél­időben a játékvezető jogos büntetőtől fosztotta meg a hazai csapatot. A kiállí­tás körülményei is megkérdőjelezhetők. A két játékos-edző ezúttal nem nyilatko­zott a mérkőzésről. Ifik: Szárliget - Zoltek 1-1 (1-0). MOLAJ - LÁBATLAN 1-0 (0-0) Komárom, 200 néző, vezette: Madlena MOLAJ: Villám - Németh, Rózsahe­gyi, Kun, Takács, Prneiszli (Varga), Egervári, Hornyák, Borvendég, Nagy L. (Nagy T., Sebestyén (Lengyel). Edző: Balogh László. LÁBATLAN: Keresztes - Kovács, Göm­bös, Berlik, Szűcs, Jánoska, Balogh (Gubodi), Magyar, Tóth, Matisz, Simon J. Edző: Simon Tibor. Góllövő: Prneiszli. Jók: Az egész csapat, ill. Keresztes, Tóth. Kiegyenlített erők küzdelmét hozta a mérkőzés. A hazaiak jobban akarták a győzelmet. A második félidőben meg­szerezték a vezetést, és emellett több nagy lehetőséget hagytak ki. A hajrában a vendégeknek is akadtak lehetőségeik, de nem tudták azt kihasználni. Balogh László: - A második félidei agresszívebb játékunk következtében a mi akaratunk érvényesült a mérkőzésen. Simon Tibor: - Voltak helyzeteink, de mégsem sikerült pontot szereznünk. Ifik: Molaj - Lábatlan 0-2 (0-1). KOCS - V. SZŐLŐS 0-4 (0-2) Kocs, 350 néző, vezette: Kronawetter. KOCS: Vabkovics T. - Kalmár, Bajnóczi, Beck, Zsilinszki Z. (Bottlik Cs.), Bottó (Bottlik B., Trestyánszki, Markó (Varga), Valakovics R., Mészáros, Járfás (Kovács Zst. Játékos-edző: Vabkovics Tibor. VÉRTESSZŐLŐS: Nyári - Kovács Tóth (Kovács 11.), Halász, Ficsor, Zsilinszki Z., dr. Vankó, Mesterházi, Vida (Molnár), Nagy, Lakatos. Edző: Járfás József. Góllövő: Nagy (3), Vida. Jók: Kalmár, illetve Nyári, Nagy, dr. Vankó, Vida. Hazai támadásokkal indult a mérkő­zés. A vendégek kontrákra építettek, amivel kétgólos előnyhöz is jutottak az első félidőben. A hazaiak továbbra is tá­­madgattak, de csak egy kapufára futotta a félidő vége előtt. A második játékrész­ben ismét a hazaiak előtt adódott hely­zet, de ahogy lenni szokott, a kontrákból újabb gólokkal tette magabiztossá győ­zelmét a Vértesszőlős. Valakovics Tibor: - Az ellenfélnek minden sikerült, nekünk viszont nem. Járfás József:­­ Sportszerű mérkőzésen, gyors játékkal sima győzelmet arattunk. Ifik: Kocs - Vértesszőlős 1-3 (0-3). BÁBOLNA - SÁRISÁP 1-3 (1-0) Bábolna, 250 néző, vezette: Pruzsina. BÁBOLNA: Sulyok - Márkus, Vörös, Tornyos (Szabó), Rózsahegyi, Horváth (Körmendi), Chmelovics, Török, Ko­­vács, Nagy Á. (Megyeri), Karvaj. Edző: Marosi László. SÁRISÁP: Kökösi­­ Flórián, Gombob, Pokriva, Binder, Tutervai (Bauer), Mabrik, Karczagi, Varga A. (Szálkái), Mészáros, Jurásek Z. Játékos­edző: Karcagi Pál. Góllövő: Márkus, illetve Varga A., Karczagi, Jurásek 2. Jók: A Bábolna csapatából senki, il­letve Binder, Mészáros, Pokriva, Malárik. A 6. percben Karvas szögletét Márkus a hatoson fejelte a vendégek kapujába. A 46. percben Chmelovics - Nagy A. akció után a lövést Kökösi a felső lécre tolta. Az 55. percben Varga egyenlített, majd a 65. perc­ben Karczagi szerzett vezetést a vendégek számára. A 70. percben védelmi hiba után Jurásek állította be a végeredményt. Marosi László: - A második félidei játékával megérdemelten nyert a ven­dégcsapat. Karcagi Pál: - A múlt heti vereség után megmutatta a csapatom, hogy van tartása. Ifik: Bábolna - Sárisáp 1-3(10)­ OROSZLÁNY - ÁCS 6-2 (4-0) Oroszlány, 200 néző, vezette: Kirschner. OROSZLÁNY: Kiss (Mezei) - Bognár (Nagy), Kulhanek, Mester, Orlovits, Zsi­dó, Mészáros, Kristyák, Szabó, Gárdony, Juszkó (Kóka). Edző: Stein Vendel. ÁCS: Kovács (Józsa)-Vörös, Bolb (Kiss), Rusznyák, Rácz, Palakovics (Csevik), Varga Kelemen (Gyurenka), Kóródi, Hugyecz, Már­kus. Edző: Németh Gyula Góllövő: Szabó (3), Juszkó (2), Mé­száros, illetve Kórodi, Márkus. Jók: Az egész csapat, ill. Vörös, Márkus. A nagyon jó napot kifogó Oroszlány az első félidőben már abszolút mezőny­fölényben játszott. Az eredményben is megmutatkozott. A folytatásban a hajrá­ig még több gólt is szerezhetett volna a hazai csapat. Az ácsiak sem adták fel, és az utolsó három percben két gólt rúgtak. Stein Wendel:­­ Köszönet a csapat­nak a közönségszórakoztató játékért. Németh Gyula: - Gratulálok az Oroszlánynak. Nekünk úgy kellett volna végig játszani, mint az utolsó percekben. Ifik: Bábolna - Sárisáp 2-1 (0-1). ■ A környeiek futballcsapata, hátsó sor (balról): író Zoltán, Molnár, Zöld, Jeszenovics, Miksi, Harmath, Adonyi, Bihari, Duka, Váradi Béla (szponzor) és Török Mihály elnök. Elöl (balról): Szőcze, Selymes, Tomayer, Aradi, Pech, Milkó, Zsidó, Boros, Kiss. Tóth Mihály a válogatottban Labdarúgás Tegnap a Népstadionban találkoz­tak a szerdai, Lengyelország elleni barátságos labda­rúgó-mérkőzésekre készülő válogatottak játékosai. Az A-csa­­patnál Tóth Norbert helyére Tóth Mihályt hívta be a keretbe Bicskei Bertalan szövet­ségi kapitány. Az utánpót­lás-együttesnél Szollár Krisztiánt (Schalke 04) Sipeki István (Video­ton) helyettesíti. Bicskei Bertalan elmondta, hogy az újpestiek táma­dója, Tóth Norbert combi­­zomhúzódást szenvedett, ezért nem szerepelhet a szerdai összecsapáson. Az idegenlégiósok közül Király Gábor, Lisztes Krisztián, Se­bők Vilmos, Lendvai Miklós, Sándor Tamás és Fehér Csaba csak va­sárnap délután érkeztek Budapestre, és este csatlakoztak társaikhoz. b ...........p*--*-------­ S­PORT TOTÓEREDMÉNYEK 1. Bologna - Udinese 2-1 1 2. Cagliari - Parma 2-3 2 3. Lecce - Intemazi. 1-0 1 4. Perugia - Fiorentina 1-2 2 5. Torino - Verona 03 2 6. Reggina - Bari 1-0 1 7. Piacenza - Venezia 2-2 x 8. Duisburg - Wolfsburg 2-3 2 9. Hamburg -1860 Münch. 2-0 1 10. B. München - Kaisers. 2-2 x 11. VfB Stuttg. - Hertha 1-0 1 12. Bremen - Dortmund 3-2 1 13. Schalke 04 - Frankfurt O-Ox 14. Lazio - Roma 2-1 1 24 Óra - 11. oldal Labdarúgó NB III., Duna-csoport Tatai HAC - Tápiószecső 2-1 (0-1) Tata, 400 néző, vezette: Lovász. THAC: Bán - Krüpl, Németh T., Kozár, Harmath, Határvölgyi, Bogár, Inczédi, Pankotai (Ferkó 52. p.), Schön (Unger 65. p.), Csáki (Dudás 57. p.). Edző: Nagy Győző. A 23. percben egy hazai védő elcsúszott, így Körösi szabadon adhatott be jobbról. Az érkező Né­meth M. 8 méterről a hosszú sarok mellé gurított volna, ám az érkező Inczédi a kapuba sodorta a lab­dát, öngól, 0-1. A 28. percben Harmath indította Schönt, akinek 15 méteres lövését könnyen védte Vozár. A 43. percben Csáki húzott el a jobb olda­lon, 14 méterről lőtt, a labda először lepattant a vé­dőkről, ismétlése pedig centikkel a keresztléc fölött hagyta el a játékteret. Az 55. percben Csáki egyedül vihette a kapura a labdát, ám gyatrán a jobb alsó sarok mellé gurított. Adony - Esztergomi SC 2-1 (0-1) Adony, 300 néző, vezette: ifj. Vad. Esztergomi SC: Kálmán - Farkas, Tóth Gy. (Me­cseki), Salik, Szalai - Schauker (Szalontói), Maro­si, Korolovszky, Tauber - Bökő, Kneiszel. Edző: Pleskó László. Az első negyedóra nagy esztergomi fölény jegyé­ben telt el, ám sorra maradtak ki a vendég helyzetek. A 30. percben Korolovszky labdáját Tauber remekül adta középre, és az érkező Bökő 5 méterről a hálóba lőtt, 0-1. Nem sokkal később Tóth Gy. megsérült, cse­réje megbontotta a vendég együttes védelmének egy­ségét. A 40. percben Farkas kifejelte a labdát, amely elhagyta volna a játékteret. A hazai csatár rajtolt a lab­dára, Farkas feleslegesen lerántotta. 11-es, ráadásul ki is állította a bíró. A büntetőt Kálmán bravúrral védte. Csáki megsérült az esetnél, le is kellett cserélni. Az 59. percben Bogár buktatásáért büntetőt ítélt a játék­vezető a THAC javára. Harmath jobb alsó sarokra tar­tó lövését Vozár kapus kiütötte. A 78. percben Bogár 30 méteres lövését Vozár kapus kiejtette, de az érke­ző Harmath elől másodjára sikerült felszedni. A 83. percben Határvölgyi nagyszerűen indította Dudást a jobb oldalon, akinek beadását Harmath 5 méterről a kapust megelőzve a hálóba perdítette, 1-1. A 85. percben Dudás küzdött meg a labdáért, majd Harmath - Bogár kényszerítő után Bogár ugrott ki, és 14 méterről megszerezte a győztes gólt, 2-1. Nagy Győző:­­ A gyenge első félidő és a kiha­gyott 11-es után sikerült felállnunk és megfordíta­nunk a hajrában az eredményt lelkes közönségünk előtt. Jók: Dudás, Németh T. Ifjúsági mérkőzés: THAC - Tápiószecső 3-0 (3-0). ■ Az 58. percben Baracsai 25 méteres nagy lövé­se akadt meg az esztergomi kapuban, 1-1. Köz­ben Mecsekit nem tudni miért, kiállította az in­diszponált Vad. Kilenc emberrel is hősiesen küz­dött az ESC, hiába... A 90. percben 2-3 méteres les után a hazaiak a hálóba gyömöszölték a lab­dát, 2-1. Jók: Kálmán, Korolovszky, Marosi, Farkas János technikai vezető:­­ Ennek a bíró­nak nem szabadna még a felnőttek között meccset vezetnie. Pleskó László: - Kilenc emberrel is győzhettünk volna, de ezúttal is sok helyzetet hagytunk ki. Nem voltak egyenlőek a feltételek. Ifjúsági meccsen: Adony - Esztergom 4-0 (3-0). PÉNTEK SÁNDOR Menetel a Tatabányai Turul SE Schalkhammer Antal sakkos napja Az NB II. Breyer-csoportjában az utolsó előtti fordulóhoz érkeztek tegnap csapataink. Az élmezőnyben nagy a tömörülés. A Vértesi Erőmű 63 pontjával az első, a Tatabányai Tu­rul SE 61 ponttal a négyes holtversenyes 2. helyről folytatta a küzdelmeket. Előbbi a Kunszentmiklós, az utóbbi az élbolyt üldöző Szentendre együttesét fogadta. A 8. helyezett nyergesújfalui Zoltek SE Budapesten a MAFC, a 9. Géniusz Tata Városi SE hazai „pályán” a fővárosi Láng Vasas ellen mérkőzött. A Tatabányai Turul SE mérkőzés előtti megbe­szélésén részt vett Schalkhammer Antal, Tatabá­nya országgyűlési képviselője is. Elmondta, na­gyon örül az együttes jelenlegi második helyezé­sének. Az idén 90 éves Tatabányai Bányász SC egykori sakkszakosztálya jogutódjának tekinti a Turult, amelynek megtartására szükség van, ezért igyekeznek megteremteni működésének anyagi feltételeit. Úgy véli, a városba betelepülő új ipari vállalkozások révén további szponzorok megjelenése is várható. Lapunk érdeklődésére elmondta: a verseny­­idényben ő támogatja az egyesületet, a jelenlegi célkitűzésük a 2. helyezés megszerzése. Fontos­nak tartja a sakkozást - a személyiségfejlesztő hatásán túl - mint olyan szellemi sportot, amely nem vonz tömegeket, mégis láthatatlan tömeg­sport, mert például a családokban, nyugdíjas­klubokban stb. a szabadidő egyik leggyakoribb és hasznos eltöltésének módja. Maga is szívesen sakkozik, ha ideje engedi. Tiszteli, szereti ezt a sportot, és azokat, akik magas fokon és eredmé­nyesen művelik. A találkozótól természetesen Turul-győzelmet vár. Kósa László FIDE-mester, a csapat éltáblása rövi­den nyilatkozott: - Csak a győzelem elfogadható! Tatabányai Turul SE - Szentendre 8,5-3,5 A Turul sakkozói magabiztosan menetelnek, so­rozatban negyedik nagyarányú győzelmüket aratták. Győztek: Kósa L, Székely Cs., Fűrész J., Rigán }., Gémesi J., Uttó F, Nagy Z., Kobrák G. Döntetlent ért el Zsédely F. Vértesi Erőmű SE - Kunszentmiklós 7,5-4,5 Az erőműi kultúrotthonban fogadta a listavezető tatabányai együttes az eddig még veretlen Kunszentmiklós gárdáját. Legutóbb a vendégek győztek 7-5-re, az erőműveseket a visszavágás re­ménye is fűtötte. A mérkőzés előtt Tóth József szakosztályvezető a győzelmet tartotta elfogad­ható eredménynek, bár hozzátette, nem ígérke­zik könnyűnek a találkozó, leginkább - az utób­bi időben többször előforduló - vesztésre rontott, időzavaros játszmáktól tart. A tatabányai sakkozók küzdelmes partikban har­colták ki a sikert, a játszmák alapján akár egy pont­tal többet szerezhettek volna. Győztek: Csók­ Ö, Sipos I., Szűts ]., Laurán 1, Mikló A., Erős Gy. Dön­­tetlenül mérkőzött Dékány L, Bányai S. és Fekete I. A Zoltek NYSE és a Géniusz Tata mérkőzésé­ről később számolunk be. r. f. Schalkhammer Antal (szemben) a sakkozókat figyeli Sidi Péter negyedik Sidi Péter a 4. helyen végzett a légpuskások versenyében Sydneyben zajló sportlövő előt a olimpián. Sidi a későbbi győztes orosz Jevgenyij Alejnyikoval holtver­senyben a 3. legjobb eredmén­­nyel jutott a döntőbe, de nem tudta megtartani érmet jelentő pozícióját._________________■ KEK-döntős a Dunajér Férfi kézilabda KEK, elődöntő, visszavágó: Dunaferr SE Kolding (dán) 28-22. Továbbju­­­tó és a finálé tagja a Dunaferr. Női BL-negyeddöntők: Hypo (osztrák) - Herz-FTC 29-21 (14-9), Podgorica (jugoszláv) - Dunaferr SE 27-25 (12-11). Mindkét csapatunk kiesett. ■ Magyar győzelmek Sikeresen szerepelt a magyar férfi és női tekeválogatott Welsben Ausztria ellen. Ered­mények, nők: Ausztria-Ma­­gyarország 2745-2842. A legjobb magyar: Vecseri Erika 498 fa. Férfiak: Ausztria-Magyarország 5841-6023. A legjobb magyar: Pete László 1035 fa. ■ KOMÁROM­ESZTERGOM MEGYEI 24 ÓRA i A SIATESZ tagja Komárom-Esztergom megyei közéleti napilap. Kiadja az Axel Springer-Magyarország Kft. Felelős vezető, az ügyvezető igazgató. Főszerkesztő: DR. SZTRAPÁK FERENC. Felelős szerkesztők: MISKEI FERENC, MÓROCZ KÁROLY. Kiadja: az AS-M. Kft. Komárom-Esztergom Megyei Irodája. Kiadóvezető: B. NAGY LAJOS. Szerkesztőség és kiadó: 2801 Tatabánya V. Fő tér 4. III. emelet. Postacím: 2801 Tatabánya, PL: 141. Szerkesztőségi telefon: (34)514-010, fax: 514-011, e-mail: szerk.kom@axels.hu — Ügyeleti telefon: (34)514-013. Esztergomi szerkesztőség: 2500 Esztergom, Vörösmarty u. 5. Tel.: (33)414-068, Fax.: 414-168. Kiadói telefon: (34)514-000, fax: 514-001. Hirdetési iroda: Tatabánya V, Fő tér 4. földszint. Hirdetési vezető: BARSI SZABOLCS. Telefon: 34/514-020, fax: 514-021. Terjeszti: a kiadó. Terjesztésvezető: TÍMÁR JÁNOS. Terjesztési telefon: 514-031, fax: 514-033. Árusítja a BUVIHÍR RT. Előfizethető a kiadó terjesztési részlegénél (2800 Tatabánya, Fő tér 4.), valamint a területi ügynökségeknél és a kiadó kézbesítőinél közvetlenül, postautalványon és átutalás­sal a KHB Tatabánya 10400913-09117330-70070000 ASM Tatabánya pénzforgalmi jelzőszámra. 2000. évi előfizetési díj egy hónapra 845 Ft, negyedévre 2535 Ft, fél évre 5070 Ft, egy évre 10 140 Ft. Kéziratokat nem őrzünk meg, és nem adunk vissza. A lapban megjelent hirdetések tartalmáért felelősséget nem vállalunk. Lapnyomda: COFINEC HUNGARY Rt. ■ Petőfi Nyomda Kecskemét, Mindszenty krt. 63. Felelős vezető: Fábián Endre nyomdaigazgató. ISSN 1416- 8650. Tájékoztatjuk olvasóinkat, hogy a különböző versenyeken, akciókon és rejtvénypályázatokon részt vevők által megadott adatok nyilvántartásunkba kerülnek. Az adatok megadásával hozzájárulnak ahhoz, hogy azok felhasználásával a kiadónk érdekeltségébe tartozó cégek (Axel Springer-Budapest Kiadói Kft., Axel Springer-Magyarország Kft., Harlequin Magyarország Kft., Hungaropress Sajtóterjesztő Kft.) előfizetéses megrendelését teljesítsük, akcióira, kiadványaira, szolgáltatásaira felhívjuk figyelmüket.