24 óra, 2000. március (11. évfolyam, 51-76. szám)

2000-03-06 / 55. szám

!)■ [UNK] [UNK] 2000. Március 6., hétfő S­PORT Késik a hazai győzelem Komáromi FC - Szolnoki MÁV 2-3 (0-1) Labdarúgó NB I, Komárom, 300 néző, vezette: Kiss B. (Molnár J., Szabó R.). Komárom: Pikács - Musitz, Cseri, Matics - Takó, Gombos, Kyriakosz, Andai (Krestenansky), Megyesi Jankóczi, (Tőcsér) Schafranek. Edző: Kardos József. Szolnok: Bak Schwarcz - Fehér, Müller - Kádár, Fedor, Némedi, Szoboszlai, Bábik - Ma­jor, Németh. Edző: Tóth Dénes. A 10. percben Megyesi 22 mé­terről próbálta bevenni Bak kapu­ját, ám lövése után nem sokkal süvített el a labda a jobb alsó sa­rok mellett. A 35. percben újabb kecsegtető lehetőség marad ki­használatlanul a szolnoki kapu előtt. Ekkor Megyesi szögletét kö­vetően Schafranek 4 méterről ép­pen csak fölé csúsztatott. Két perccel rá Németh 12 méteres bombáját ütötte ki Pikács. A 39. percben már tehetetlennek bizo­nyult a kapus. Kádár lódult meg a jobb oldalon, beadása után Szoboszlai 3 méterről lőtt a kapu közepébe, 0-1. Fordulás után, az 58. percben érdekes góllal egyenlítettek a hazaiak. Megyesi adott szögletből középre, Bak lezseren fel­nyúlt a labdáért, ám a mozdulat ügyetlen volt és saját kapujába ejtette, 1-1. A 61. percben Pelles 15 méterről elnyeste a labdát a késlekedő Pikács mellett, Fedor pedig estében egy lépésről a hálóba továbbított, 1-2. A 74. percben érkezett a vá­lasz. Takó vette volna át a labdát a 16-oson belül, ám Schwarcz gondoskodott arról, hogy ez ne sikerüljön neki. A visszahúzásért megítélt büntetőt Kyriakosz a jobb alsó sarokba bombázta, 2-2. A 87. percben Kiss Béla okozott kellemetlen pillanatot a hazai já­tékosoknak, szurkolóknak - s mint a meccs végén kiderült - sa­ját magának is. Fedor jobbról adott középre, s az erősen megrú­gott labda Krstenansky karját ta­lálta el. A játékvezető 11-est ítélt, Antal pedig nagy nyugalommal lőtte a labdát a jobb sarokba, 2-3. A lefújást követően a nézők egy csoportja az öltözők mellett követelték, hogy a játékvezetők jöjjenek ki, s kórusban skandál­ták azt is: „három csaló”. A Komáromi FC ezen a délutá­non becsületesen hajtott, ám játé­kába sok hiba, pontatlanság csú­szott. A védelmet gyakran zavar­ba tudták hozni a szolnokiak, a középpályások sem azt a teljesít­ményt nyújtották, amire valójába képesek. A csatároktól is jogosan várnának többet a szurkolók. Jók: Gombos, Megyesi, illetve Kádár, Fedor, Szoboszlai. Kardos József: - Kettő-kettő­nél ilyen 11-essel kikapni mél­tánytalannak és igazságtalannak érzem. Kovács László Labdarúgó NB III., Duna-csoport Rákosszentmihályi AFC - Tatai Honvéd AC 2-2 (0-1) Budapest, 300 néző, vezette: Nagy L. Tatai HAC: Berecz - Krüpl, Né­meth T., Harmath, Kozár (Ferkó 85. p.), Unger (Schön 55. p.), Bo­gár, Inczédi, Pankotai (Jambrik 90. p.), Mártonfi, Csáki. Edző: Nagy Győző. A 31. percben Inczédi kissé balról, 19 méterről szabadrúgás­ból csavart a jobb felső sarokba, 0-1. Az 55. percben a hazaiak sza­badrúgásból íveltek a tatai kapu elé, ahol a nagy tömörülésben az egyik hazai játékos a földre került. Nagy játékvezető büntetőt ítélt, amelyet Dallos értékesített, 1-1. A 62. percben Schön éles lövése után a labda a bal kapufáról vágó­dott ki. Egy perc múlva jobbról beívelt szabadrúgás után Mártonfi fejesét Cser még kiütötte, ám Csá­ki közelről nem hibázott, 1-2. A 90. percben Pankotai jobbról indult középre a kapu felé, ám a kimozduló Cser kapus az utolsó pillanatban mentett. A tatai játé­kos meg is sérült az esetnél. Egy perc múlva Harmath a kapu mel­lé lőtt százszázalékos helyzet­ben. A 95. percben szöglethez ju­tottak a hazaiak. A beívelt labdát a felfutó Cser kapus 8 méterről fe­jelte a léc alá, 2-2. Jók: Inczédi a mezőny leg­jobbja, Berecz, Bogár, Németh T. Nagy Győző: - Helyzeteink alapján gólokkal kellett volna nyernünk a mérkőzést. Figyel­metlenségünk miatt a 95. perc­ben meg kellett elégednünk egy sovány döntetlennel. Ifjúsági mérkőzésen: Rákos­szentmihályi AFC - Tatai HAC 2- 3 (1-2)._____________________■ Rákosmenti TE - Esztergomi SC 2-3 (1-2) Rákoscsaba, 400 néző, vezette: Farkas. Esztergomi SC: Kálmán - Me­cseki, Tóth Gy., Salik, Farkas - Schanker (Szalontai), Koro­­lovszky, Tóth L, Tauber - Bökő, Kneiszel. Szakmai igazgató: Ba­ranya István, edző: Pleskó László. Rossz előjelekkel érkeztek a fő­városba az esztergomiak. Lengyel és Bergendy igazolása körül bo­nyodalmak lettek, a játékvezető nem engedte pályára lépni a két csatárt. Szalai és Marosi három sárga lap miatt hiányzott az esz­tergomiaknál. A 15. percben Toroczkai 14 méterről lőtt a bal sarokba, 1-0. A 30. percben Tauber ritkán látható nagy gólt ragasztott a bal sarok­ba, 1-1. A 40. percben Koro­lovszky a mecseki buktatásáért megítélt 11-est a bal kapufára lőt­te. Nem sokkal később Tóth L. 18 méterről óriási gólt lőtt a jobb fel­ső sarokba, 1-2. A második félidő elején Tauber jól játszotta magát tisztára, de az utolsó pillanatban a kaputól hat méterre szerelték a hazai védők. Nagy esztergomi helyzetek kiha­gyása után a 80. percben Korolovszky Kneiszel elé tálalt, aki 16 méterről kilőtte a bal sar­kot, 1-3. A hosszabbítás 4. percé­ben Kovács védhetetlen lövéssel szépített, 2-3. Az esztergomiak jól rajtoltak, az NB III-ban pedig a két villám­­gyors csatár hiánya miatt jogosan aggódtak a vendégek vezetői. Az ESC nagyon fegyelmezetten, és óriási lelkesedéssel futballozott. Ez a mérkőzés nagy energiákat vont el a csapatoktól, hiszen a je­ges eső utáni pálya rendkívül csú­szott. Ehhez is jól alkalmazkod­tak a vendégek. Jók: Tóth Gy. a mezőny leg­jobbja, Farkas, Salik, Bökő, Tauber. Farkas János szakosztályveze­tő: Minden elismerésem a fiúké, akik a taktikai utasításokat be­tartva nagyon jól küzdöttek. A játékkal is elégedettek lehetünk. Baranya István, Meggyes Ta­más ügyvezető polgármester, az ESC elnöke jó hatású látogatást tett a csapatnál pénteken. Ezt a csupaszív játékkal kivívott győ­zelmet neki ajánljuk. Tini Teknőcök toborzója Oroszlány Az oroszlányi Tini Teknőcök Utánpótlás Football Club tobor­­zót tart a hét elején. Tekintélyes szakmai stáb várja a labdarúgást kedvelő fiatalokat, akik a jövő re­ménységei szeretnének lenni. Szerdán 17 órakor várják az 5- 6 éves gyerekeket (nemcsak a vá­rosból, hanem a környékről is­ 17 órától az oroszlányi IV. Számú Általános Iskola tornatermében. Pénteken 15.00-tól a 7-10 évesek­nek lesz toborzó ugyanezen a helyszínen. A gyerekek sportfel­­szerelést vigyenek magukkal. ■ Eredmények A PNB ÁLLÁSA A labdarúgó PNB 19. fordulójának eredményei: Kis­pest - Vasas 0-4, Újpest - Dunaferr 0-1-nél félbesza­kadt, Siófok - Zala­egerszeg 1-1, Diós­győr - Győr 2-0, Debrecen - Nyír­egyháza 2-0, Nagy­­kanizsa-Vác 3-1. M 1 Dunaferr 18 116 1 47-17 39 2. MTK 18 106 2 31-14 36 3. Vasas 17 111 5 32-16 34 4. DVSC 188 5 5 27-21 29 5. Pécs 187 8 3 24-23 29 6. Győr 187 6 5 31-18 27 7. Újpest 177 6 4 31-21 27 8. Tatabánya 186 9 3 21-20 27 9. FTC 177 4 6 27-17 25 10. ZTE 186 7 5 21-13 25 11. Nyírség 185 5 8 17-30 20 12. Kispest 184 7 7 18-23 19 13. Haladás 175 3 9 19-27 18 14. Diósgyőr 184 6 8 17-29 18 15. Nagykanizsa 183 7 8 14-22 16 16. Siófok* 185 3 10 14-28 15 17. Szeged* 183 5 10 13-41 14 18. Vác 181 6 11 16-409 * A Siófoktól és a Szegedtől három pont levonva. Pontrablás a fehérváriaktól Tatabányai SC - Köfém SC 4:4 (2373,2391) Női teke Szuper Liga A tatabányaiak eredményei: Voga Ágnes 397, Balla Ildikó 387, Steiner Gabriella 397, Gulyás Istvánná Mária 397, Ficsorné Krako Éva 399, Máriánné Far­kas Mariann 399 fa. A vendég fehérváriak a második-harmadik helyért küzdenek, nekik mindenképpen győzniük kellett volna a női teke Szuper Liga soros fordulójában. A Köfémben három volt tatabánya - Megyesiné, Lo­vász, Kun - lépett pályára, közülük csak Lovász (431) volt pontszerző. Érdekesség, h­ogy Máriásiné megverte példaképét, Megyesiné Vati Ágnest. A tata­bányaiaknál senki nem dobott 400 fa fellett, de nem is betlizett egyetlen tekésük sem. A vendégek 18-cal jobb összfateljesítményüknek köszönhetik, hogy nem szenvedtek vereséget. Az ifiknél a TSC 4:0-ra győzött, a fiatalok na­gyon jó teljesítményt nyújtottak. Szemes Krisztina 387, Méhész Anita 397 fát dobott. Tarjánné Magyar Anna edző: Nagyon boldog vagyok, hogy pontot szereztünk a Köfémtől. A fe­hérváriak etikátlanok voltak, mert legjobbjuk, Herczegné Vajda Gabriella (most 443 fát dobott - a szerk.) a múlt héten a tudtom nélkül a tatabá­nyai tekepályán készült a mai mérkőzésre. A bábolnaiak eredményei: Kiss József 408, Szilágyi András 420, Bognár Já­nos 395, Mészáros Miklós 437, Végh Jácint 456, Szőke Barna 426. A bábolnaiaknál Mészáros, Végh és Szőke érdemel dicséretet. A mérkőzés félidejénél a hazaiaknak 121 fa előnye volt, ezt szépen lefaragták a vendégek. A bábolnai csapat veresége ellenére di­cséretesen tekézett, az eddigi legjobb idegenbeli eredménytől csak egy fával maradt el. A petőházi­­ak viszont új pályacsúcsot dobtak. Bősárkány - Oroszlány 5:3 (2340,2327) Az oroszlányiak eredményei: Szayer György 398 fa, Juhász Imre 398, Gerlinger József 396, Juhász Miklós 385, Harmath Imre 381, Jäger István 369 fa. Kínos vereséget szenvedett az Oroszlány az utolsó előtti helyezett Bősárkánytól. Csornán szokatlan időpontban, este fél hatkor kezdődött a találkozó. Az Oroszlány mintegy száz fával gurított keve­sebbet, mint előtte két héttel a Csorna ellen. A csa­patból senki nem dicsérhető, talán a Kirilla Feren­cet helyettesítő Gerlinger József, aki rutintalanság a Férfi teke Szuper Liga Bp. Erőmű - Zoltek NYSE 2:6 (5471,5408) A Zoltek tökéseinek eredményei: ifj. Hergéth János 965, Szövérfi István 899, Fegyveres Sándor 825, Kinka Gábor 868, Farkas Sándor 951, Torda Elemér 900. A fővárosiak idei legjobbjukat dob­ták, sokáig nekik állt a meccs, ám az utolsó párosoknál 110 fás hátrányból győztek a nyergesiek, akik ezzel óriási lépést tettek ahhoz, hogy a 2. vagy 3. helyen végezzenek a Szuper Ligában. Id. Hergéth János edző: Azt hittem, hogy nagy a fiúk mellénye, azonban a hajrában igazolták, hogy helyén van a szívük. Férfi teke NB III. Petőháza - Bábolna 5:3 (2615,2544) Gulyásné hétről hétre a TSC erőssége FOTÓ: KISS T. JÓZSEF Csapataink bánatos hétvégéje Baranya megye - Komárom-Esztergom megye 3-0 Férfi kézilabda NB I/B. KAC-Pontis - Komlói Bányász 19-21 (8-13) Komárom, 300 néző, vezette: Marczi, Skriba. KAC-Pontis: Hoffmann Becker 2, Hápl 2, Pauer, Tymtyna­­ T., Veszprémi 6, Szalai. Cserék: Piskovszki, Horváth P. 1, Bárdosi 4, Császár 4, Struh­ár, Juhász, Ti­­bold. Edző: Tóth László. A hazaiak a 11. percben lőtték első góljukat. A második játékrész mindkét oldalon kimaradt hete­sekkel kezdődött. A Komló a 13. percig tartotta 5 gólos előnyét, ek­kor lendületbe jött a KAC-Pontis. A bajnoki címre pályázó vendé­gek a végén örülhettek, hogy nem tartott tovább a mérkőzés. Bognár Imre, szakosztályveze­tő: - Ősszel nyolc góllal kaptunk ki Komlón, most tisztesen helyt­álltunk. Lesz még jobb a játék! Szigetvári TE - Tatabányai KC 31-29(17-11) Szigetvár 300 néző, vezette: Hor­váth, Nedováncki. Tatabányai KC: Nagy P. - Tóth 3, Triz 9, Krancz 8, Lengyel 3, Fü­­löp 3, Homolya. Cserék: Czoma, Zeck M. 3, Szám, Haág D. Edző: Kanyó Antal. Csak a mérkőzés utolsó húsz percében játszott jól a tatabányai együttes. Fokozatosan dolgozta le hátrányát a TKC fáradó ellenfelé­vel szemben. A mérkőzés utolsó percére 30-29-re felzárkózott a ta­tabányai csapat, és egyenlítési le­hetősége is volt, de Fülöp lövése a kapufát érintve vágódott az alap­vonalon túlra. Kanyó Antal: - Nagyon tartalé­kosak voltunk, és húsz perc jó já­ték kevés volt a rutinos ellenfél el­len a győzelemhez. Pécsi EAC - TSC-West Étterem 31-22(18-13) Pécs 200 néző, vezette: Antos, Herczegh. TSC-West Étterem: Orbán - Őri 2, Ruskó 1, Keczkóné 1, Nagyné 2, Mácsai 6, Keczkó A. 2. Cserék: Kovács, Jónás 7, Zsíros 1, Kormonné, Aradi. Edző: Keczkó­né Sipos Anikó. A vendégeknél Jónás sérülése miatt csak a hétméteresek érté­kesítéséhez lépett pályára. Az el­ső 20 percben kiegyenlített volt a játék, a hazaiak átvették a veze­tést, de egy-két gólnál nagyobb előnyre nem tudtak szert tenni. Húsz perc eltelte után a pécsiek egymás után négy gólt szerez­tek, és ezzel ötgólos előnyük volt a fordulásnál. A második félidő elején a haza­iak hat góljára a tatabányaiak csak eggyel tudtak válaszolni, és ekkor el is dőlt a mérkőzés sorsa a haza­­iak javára.__________________■ 24 ÓRA - 11. OLDAL Tatabányai ezüst Bridzs Tatabányán rendezték a hét végén az észak-magyarországi bridzscsa­­patbajnokság 5. és egyben utolsó fordulóját. A versenysorozat tétje az első két hely valamelyikének megszerzése volt. A korábbi négy fordulón keresztül magabiztosan vezető Siófok-Győr vegyes csapata mögött a tatabányai Lévai-Falus, Bukowski-Izing, Hegyi-Széles összeállítású csapat lett a második, s ezzel bejutott a Magyar-kupa döntőjébe, ahol a nyolc legjobb csapat verseng majd március 18- 19-én a magyar bajnoki címért. ■ Totóeredmények Napi sporlswrkesztö: Péltek Sándor 1. I860 Münch.-Rostock 4-3 1 2. Kaisersl. - Leverk. 1-3 2 3. Hertha - Unterh 2-1 1 4. Stuttg. - Bayern M. 2-0 1 5. Schalke 04 - Duisburg 3-0 1 6. Frankfurt - Dortmundlapz. után 7. Ulm-Bremen lapz. után 8. Lecce - Lazio 0-1 2 9. Parma - Reggina 3-0 1 10. Roma - Torino 1-0 1 11. Venezia - Perugia 1-2 2 12. Verona - Bologna 04) x 13. Udinese - Cagliari 5-2 1 14. Milan - Inter lapz. után KOMÁROM­ESZTERGOM MEGYEI 24 ÓRA A A ^­ÄRTESZ tagja Komárom-Esztergom megyei közéleti napilap. Kiadja az Axel Springer-Magyarország Kft. Felelős vezető: az ügyvezető igazgató. Főszerkesztő: DR. SZTRAPÁK FERENC. Felelős szerkesztők: MISKEI FERENC, MÓROCZ KÁROLY. Kiadja: az AS-M. Kft. Komárom-Esztergom Megyei Irodája. Kiadóvezető: B. NAGY LAJOS. Szerkesztőség és kiadó: 2801 Tatabánya V., Fő tér 4. III. emelet. Postacím: 2801 Tatabánya, Pf.: 141. Szerkesztőségi telefon: (34)514-010, fax: 514-011, e-mail: szerk.kom@axels.hu — Ügyeleti telefon: (34)514-013. Esztergomi szerkesztőség: 2500 Esztergom, Vörösmarty u. 5. Tel.: (33)414-068, Fax.: 414-168. Kiadói telefon: (34)514-000, fax: 514-001. Hirdetési iroda: Tatabánya V., Fő tér 4. földszint. Hirdetési vezető: BARSI SZABOLCS. Telefon: 34/514-020, fax: 514-021. Terjeszti: a kiadó. Terjesztésvezető: TÍMÁR JÁNOS. Terjesztési telefon: 514-031, fax: 514-033. Árusítja a BUVIHIR RT. Előfizethető a kiadó terjesztési részlegénél (2800 Tatabánya, Főtéré.), valamint a területi ügynökségeknél és a kiadó kézbesítőinél közvetlenül, postautalványon és átutalás­sal a KHB Tatabánya 10400913-09117330-70070000 ASM Tatabánya pénzforgalmi jelzőszámra. 2000. évi előfizetési díj egy hónapra 845 Ft, negyedévre 2535 Ft, fél évre 5070 Ft, egy évre 10 140 Ft. Kéziratokat nem őrzünk meg, és nem adunk vissza. A lapban megjelent hirdetések tartalmáért felelősséget nem vállalunk. Lapnyomda: COFINEC HUNGARY Rt. - Petőfi Nyomda Kecskemét, Mindszenty krt. 63. Felelős vezető: Fábián Endre nyomdaigazgató. ISSN 1416- 8650. Tájékoztatjuk olvasóinkat, hogy a különböző versenyeken, akciókon és rejtvénypályázatokon részt vevők által megadott adatok nyilvántartásunkba kerülnek. Az adatok megadásával hozzájárulnak ahhoz, hogy azok felhasználásával a kiadónk érdekeltségébe tartozó cégek (Axel Springer-Budapest Kiadói Kft., Axel Springer-Magyarország Kft., Harlequin Magyarország Kft., Hungaropress Sajtóterjesztő Kft.) előfizetéses megrendelését teljesítsük, akcióira, kiadványaira, szolgáltatásaira felhívjuk figyelmüket.