24 óra, 2006. október (17. évfolyam, 231-265. szám)

2006-10-30 / 254. szám

02006. OKTÓBER 30., HÉTFŐ XVII. ÉVFOLYAM. 254. SZÁM SPORT Kevésnek bizonyult a tatabányai i 'üJ"____: *­­ ___í._____ RÉSZLETEK A 10. OLDALON Sorozatban harmadszor győzött a Dorogi FC LABDARÚGÓ NB III. - 12. FORDULÓ Dorog - Százhalombatta 3-0 (2-0) Dorog, 200 néző, vezette: Bá­nyai. Dorogi FC: Grósz - Méhes, Farkas, Faragó, Bozóki, Nász, Minczér, Bedő, Janetka (Papp), Vigh, Egeresi (Horváth). Játé­kos-edző: Farkas László. Lendületesen kezdtek a do­rogiak, a 8. percben Vigh még a kapusba lőtt, ám nem sokkal később Egeresi egyedül tört ka­pura, s kihasználta a lehetősé­get. A 44. percben már Vigh sem hibázott, kilépett a védők között, és a hálóba lőtt. A szü­­neti előtti másodpercekben Grósz mutatott be bravúrt, így a hazaiak megnyugodva vonul­hattak pihenőre. Térfélcsere után Méhes dol­goztatta meg a battai kapust, majd a 61. percben Vigh. A 81. percben Jakab második sárga lapja után mehetett zuhanyoz­ni. Az utolsó pillanatokban is örülhettek a hazai szurkolók, a 91. percben Bedő jobb oldali szabadrúgása után Papp vis­­­szagurított az érkező Minczér elé, aki 18 méterről nagy gólt lőtt a jobb felső sarokba. Aki látja a találkozót, nem feltételezte volna, hogy a doro­giak a 12., a Pest megyeiek pe­dig az 5. helyen álltak az össze­csapás előtt. A szurkolók bíz­nak abban, hogy kedvenceik a hét végén Tamásiban is jó ered­ményt érnek el, így nyugodtab­­ban készülhetnek majd télen a tavaszi folytatásra. Kiss László ügyvezető: - So­rozatban harmadszor győz­tünk. A három meccs közül csapatunk most játszott a leg­jobban. Meggyőzőek, határo­zottak, fegyelmezettek voltak a fiúk. Hozzáteszem: jó erőkből álló együttest fektettünk két vállra. Tatai HAC - Budakalász 2-1 (1-1) Tata, 250 néző, vezette: Sza­mosi. Tatai HAC: Valakovics - Véber, Szabó D., Nagy Cs. Máj, Csák (Andorra), Németh T. (Szabó Cs.), Musitz, Ferkó, Magosi, Csapó (Szépe). Edző: Ferii­ng Béla. Az újonc tataiak az első já­tékrész derekán Véber góljával szereztek vezetést, amelyre nem sokkal később válaszolni tudtak a vendégek. Ebben a já­tékrészben sok helyzetet pus­káztak el a házigazdák, szüne­tig négy-öt gólos előnyt is sze­rezhettek volna. Térfélcsere után alábbha­gyott a Ferling-legénység len­dülete, ám ebben a játékrész­ben is sok helyzetet dolgozott ki a THAC. A győztes találat Nagy Cs. nevéhez fűződik, a vé­dő a 78. percben talált a hálóba. A Tata megérdemelten tartotta otthon a három pontot, többet tett érte, mint ellenfele. Ferling Béla: - Megérdemel­ten szereztük meg a három pontot. Nagy lépést tettük ah­hoz, hogy a középmezőnyben maradjon a csapat. ■ Bemutatót tartott a Goldberger kézilabda Hiába harcoltak becsületesen a komáromiak a bajnokesélyes ellen KÉZILABDA NB I. B, NŐI­­ 8. FORDULÓ Komárom - Goldberger 20-34(6-16) Komárom, 300 néző, vezette: Árokszállási, Janáky. Komáromi AC: Szekeres - Koncz, Tóth 5, Kovács T., Molnár 2, Ferenczi 3, Trufik 3. Cserék: Kovács B. (kapus), Gyurkó 2, Vida 2, Zomborszki, Takács, Cságola 3, Zakor. Edző: Csordás Árpád. A sportcsarnokba lépve azt hihettük volna, hogy az óbudai­ak játszanak hazai pályán, a vendég szurkolók szép számban síppal, dobbal felszerelkezve ér­keztek Komáromba. Csak a he­gedű hiányzott tőlük. Arról már a Golberger játékosai gondos­kodtak, hogy elhúzzák a hazai­ak nótáját. A listavezető, bajnokesélyes vendégek állva hagyták Csor­dás Árpád tanítványait, a 9. percben már 6-1-et mutatott az eredményjelző. A KAC az első félidő hátralévő részében is bá­tortalanul kézilabdázott, sokat hibázott, három hétméterest is elpuskázott, így tízgólos óbu­dai előnynél vonultak pihenő­re a csapatok. Szünet után tovább tartott a fővárosiak lendülete, a gyors, lerohanásos játék ellenszerét nem találták Ferencziék. Hiá­ba harcoltak becsületesen a házigazdák, faragni nem tud­tak a hátrányon. Az NB I-es ál­mokat dédelgető Goldberger ízelítőt adott a gyors, modern kézilabdából. Csordás Árpád:­­ Küzdöt­tünk, harcoltunk, de a bajnok­esélyes minden tekintetben felülmúlt minket. ★ ★ ★ A férfiaknál a Tatai HAC ezen a hét végén nem játszott bajnoki mérkőzést. ■ A komáromiak szélsője, Trufik Marietta bújik ki az óbudai védők közül, és szerez gólt Szerencsésebbnek bizonyult a végén a Diósgyőr labdarúgás Sorozatban negyedszer szenvedett vereséget az FC Tatabánya legénysége­ iné­l J LABDARÚGÓ NB I. - 11. FORDULÓ Diósgyőr-FC Tatabánya 3-1 (1-1) Diósgyőr, 3000 néző, vezette: Arany (Tóth I., Botkai). Diósgyőri VTK: Szalma - Far­kas V., Rubint (Szögedi, 76.), Ka­tona A., Elek - Sipeki, Vitelki, Bűz (Faggyas, 68.), Foxi - Douva, Simon A. (Binder, 60.). Vezető­edző: Csank János. FC Tatabánya: Polekszics - Kerényi, Vámosi, Filó, Megyesi - Csopaki (Gulyás, 10.), Necas, Mile (Takács, 87.), Hajdú - Kouemaha, Ndjodo. Vezetőedző: Sisa Tibor. Gólszerző: Filó (16., öngól), Binder (82.), Foxi (90.), illetve Vámosi (39., 11-esből). Sárga lap: Farkas V. (43.), illet­ve Ndjodo (20.). Az elmúlt három fordulóban vereséget szenvedő tatabányai­ak szaporítani szerették volna pontjaik számát Diósgyőrben. Ennek érdekében először Megyesi tett az 5. percben, ám 20 méteres lövése után a labda elkerülte a jobb felső sarkot. A 16. percben azonban már a haza­iak örülhettek, Bűz bal oldali be­adását követően a visszafelé fu­tó és menteni igyekvő Filó öt mé­terről saját kapujának bal olda­lába fejelt, 1-0. A 39. percben egyenlített a Sisa-legénység: Ndjodo tört be a diósgyőriek 16-osán belülre, de Elek buktatta. A büntetőből Vá­mosi laposan a jobb alsó sarok­ba lőtt, 1-1. Térfélcsere után a tatabányaiak bátran támadtak, mindent meg­tettek azért, hogy megszerezzék a vezetést. Nem sikerült, s a 82. percben ismét előnyhöz jutottak a Borsod megyeiek. Binder 18 méterről középről szabadrúgást végzett el, és a sorfal fölött a ka­pu bal oldalába csavart 2-1. A kegyelemdöfést Foxi adta meg a 90. percben, Faggyastól kapott jó átadást, s 8 méterről a kapu bal oldalába emelt, 3-1. A Diósgyőr uralta az első negyvenöt percet. A szünet után a tatabányaiak veszélyesebbé váltak, kitámadtak, és lehetősé­geket is teremtettek, az utolsó negyedórában azonban a Diós­győr a maga javára fordította az eredményt. A két csapat helyet cserélt a táblázaton. A forduló további eredmé­nyei: MTK - FC Fehérvár 0-1, Győri ETO - Debrecen 0-0, Új­pest - Vác 1-0, Bp. Honvéd - Pécs 0-1, Sopron - Paks 1-3, Rá­kospalotai EAC - Kaposvár 1-1. A Zalaegerszeg - Vasas össze­csapást ma rendezik. ■ 19 Az állás 1. MTK 9-2 25-8 27 2. Zalaegerszeg 81122-1025 3. DVSC-TEVA 632­18-821 4. Újpest 623­12-620 5. Fehérvár 61415-1119 6. Győr 45215-1117 7. Vasas 51412-1716 8. Diósgyőr 51514-1516 9.Tatabánya 42520-2114 10. Paks 42514-1514 11. Honvéd 32614-1811 12. Kaposvár 328­11-1711 13. Pécs 25413-1611 14.Sopron 317 9-19 10 15.Vác 137 9-186 16. REAC 137*14-276 Hegyről száguldó bringások Le a hegyről! elnevezéssel rendezett évadzáró kerékpárosversenyt a Tatabányai Kerékpáros és Triatlon Klub. A rajt a Hajagosnál, a cél a János-forrásnál volt. A bringásoknak 3,2 kilométert kel­lett megtenniük a 240 méter szintkülönbségű pályán. Összesen nyolcvanan mérték össze felkészültségüket. Képünkön a rajthoz készülődő kerékpárosok. Megkezdődött a küzdelem a megyei bajnokságban sakk Megkezdődött a megyei fel­nőtt sakkcsapatbajnokság, amely­re ebben a szezonban 11 együt­tes nevezett. Az idei kiírás egyik esélyese az előző szezonban még az NB II-ben szerepelt tatabányai Turul SE, amely a Petőfi TSE já­tékosaival megerősödve vágott neki a küzdelmeknek. A szinte minden évben előkelő helyen végző Ácsi Kinizsi SC és a Na­szály SE, a tavaly még szintén NB 11-ben szereplő Zoltek SE Nyergesújfalu csapatai is eséllyel pályáznak az osztályozót jelentő első helyre. Megyénkből négy egyesület ebben a szezonban is az NB II- ben indul, második csapataik pedig a megyei bajnokságban próbálnak szerencsét. Az el­múlt szezon NB II. Breyer­­csoportjának bajnoka, a tatai Géniusz SE, az osztályozón fel­jutó Esztergomi SC, a tavalyi újonc Sakkbarátok Egyesülete Kisbér-Ászár, és a tavalyi 5. he­lyezett Vértesi Erőmű SE az idén is ringbe száll a nagyrészt budapesti csapatokkal tűzdelt csoportban. A megyei bajnokságban eddig két fordulón vannak túl a csapa­tok. Az 1. forduló eredményei: Almásfüzitői SC - Géniusz SE II. Tata 6,5-3,5, Naszály SE - Ácsi Kinizsi SC 6,5-3,5, Esztergom II. Sakkbarátok Kisbér-Ászár II. 5-5, Vértes Erőmű II. Tatabánya - Komsakk Komárom 4-6, Turul SE-PTSE I. - Turul SE-PTSE II. 9,5- 0,5. Szabadnapos: Zoltek SE Nyergesújfalu. A 2. forduló eredményei: Komsakk - Turul SE-PTSE I.3-7, Sakkbarátok II. - Vértes Erőmű SE II. 4-6, Ácsi Kinizsi SC - Esz­tergomi SC II. 9-1, Géniusz SE II. - Naszály SE 6-4, Zoltek SE - Almásfüzitői SC 3.5- PTSE II. 6,5. Szabadnapos: Turul SE­­■ Pintér Alexandra