24 óra, 2013. május (24. évfolyam, 101-125. szám)

2013-05-13 / 110. szám

Huszonkét ponttal nyerték az első mérkőzésüket a komáromiak kosárlabda Hatalmas tempójú mérkőzésen az észak-komáromi csapatnak sikerült megszerez­nie az első győzelmet a szlová­kiai férfi kosárlabda Extraliga döntőjében. Az MBK Ricker már az alapszakaszban is jól szerepelt, majd a rájátszásban hibátlan teljesítménnyel jutott el a döntőig. Az alapszakaszban az észak-komáromi alakulat a második helyen végzett, de mivel a lévai csapat a cseh Extraligát választotta, így a Kieker-legénység kezdte a leg­magasabb helyről a rájátszást. Itt először a Nyitrabánya, majd az elődöntőben az Igló volt az észak-komáromiak ellenfele. Mindkét gárda ellen hibát­lan teljesítményt nyújtottak a Duna-partiak, az első fordulót 3-0-ra, majd az elődöntőt 4-0-ra megnyerve jutottak a fináléba. ■ Az Extraliga trófeájáért négy győzelmet kell elér­nie az egyik csapatnak A döntő első mérkőzésén az első percekben kiegyenlített volt a küzdelem, a pozsonyiak fokozatosan növelték az elő­nyüket, amely a negyed végé­re szinte teljesen elolvadt. A második felvonásban, 31-38 után eredményes hazai so­rozat következett, s 51-44-et mutatott az eredményjelző a szünetben. A félidei pihenő után az észak-komáromi gárda foly­tatta a lendületes játékot, fo­kozatosan növelte az előnyét, a harmadik felvonás után már 20 ponttal (83-63) vezetett. Az utolsó negyedben a ven­dégek még próbáltak újítani, de a hátrányukon nem tudtak faragni. Az eredmény: MBK Ricker Komárno-Inter Bratislava 99- 77 (22-24, 29-20, 32-19,16-14). Az észak-komáromiak 1-0- ra vezetnek, az együttesek leg­közelebb szerdán Pozsonyban találkoznak. Az Extraliga tró­feájáért négy győzelmet kell elérnie az egyik csapatnak. ■ Serena Williams simán legyőzte Sarapovát tenisz A Madridban zajló sa­lakpályás női tenisztorna dön­tőjében az első helyen kiemelt Serena Williams 6:1,6:4-es győzelmet aratott a második­ként rangsorolt Marija Sarapo­­va ellen, így megvédte a címét a spanyol fővárosban. Williams sorozatban tizenket­tedik alkalommal győzte le Sa­­rapovát, összesítésben pedig 13- 2-re vezet ellene. Az ötvenedik tornagyőzelmét arató Williams sikerével megőrizte helyét a női teniszezők világranglistájának élén, míg Sarapova továbbra is a második. WTA-Premiertorna, Madrid, döntő: S. Williams (amerikai, 1.)-Sarapova (orosz, 2.) 6:1,6:4. . ■ Itthon vághat vissza a TKC st*** női kosárlabda A Tatai SE a mérkőzés hajrájában már elfáradt a Győri ETO KC A bajnoki finálé első talál­kozóján a fővárosiak jobban „szedték” a lepattanókat, gyorsabban és pontosab­ban kosárlabdáztak, mint a Tatabánya. Ezért a két győ­zelemig tartó párharcban egy-nullára vezetnek. A Tatai SE gárdája a Szolnoktól ka­pott ki hazai pályán. H. K./P. J. NB I/B, DÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS ELTE-BEAC ÚJBUDA-TATABÁ­­NYAI KC 72-57 (21-16,15-11,18-16, 18-14) Budapest, 100 néző, vezette: Jakab, Györki. TKC: Fekete A. 4, Fehér F. 7, Lantos 3, Várhalmy 4, Rausch 14. Csere: Vándor 11/3, Fülöp K. 4, Kiss D., Mercsényi 4, Gróf 2, Horváth F. 4, Kisznyér. Edző: Lukács Sándor. AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA: 5. perc: 14-6, 15. perc: 25-19, 25. perc: 44-34, 35. perc: 65-49. A házigazdák határozottan, a vendégek álmosan kezdtek, így nem véletlen, hogy a 3. percben már 9-0-ra vezettek, és, hogy a Tatabánya csak 4. percben szerezte - palánk alól - az el­ső pontjait. Ahogy telt-múlt az idő tíz pont fölé nőtt a hazaiak előnye. A budapestiek sokkal jobban szereztek lepattanó lab­dákat mindkét gyűrű alatt, így már 21-8-ra is elhúztak, amikor összekapta magát a Lukács-csa­pat, és pontosabbá vált a játéka. A második felvonás hullám­­zóbb kosárlabdát hozott, eköz­ben a két gárda közötti különb­ség alig változott. A harmadik felvonás is hasonlóan zajlott, de érződött, hogy a Tatabánya a bajnoki finálé első mérkőzé­sén lassabb és pontatlanabb, mint vendéglátói. Elsősorban az alacsonyabb, ám fürgébb egye­temisták gyorsasága dominált ezen a meccsen. A vendégek felzárkózási kísérletei ugyanis rendre kudarcot vallottak. Nem volt benne a Tatabányai KC-ban, hogy megfordítsa a döntő első mérkőzésén az eredményt. Az utolsó játékrészben is az új­budaiak akarata érvényesült. A tatabányaiak is bemutatták szép dolgukat, de inkább csak momentumaik, felvillanásai voltak, így megérdemelt hazai siker született. Az egyik csa­pat második győzelemig tartó fináléban 1-0-ra az ELTE-BEAC vezet. A 2. mérkőzést május 19- én, 18 órától a Földi Imre Sport­­csarnokban rendezik. Mózes Emil, a TKC szak­osztály vezetője: - Tatabányán igyekszünk kicsikarni, hogy csak a harmadik találkozón dől­jön el a bajnoki cím sorsa. A ha­zaiak most minden tekintetben fölébünk nőttek. Igyekezték a maximumot nyújtani Szabó Judit tanítványai, de a végére elfáradtak, és vereséget szenvedtek Hazai pályán szenvedett vereséget a Tatai SE együttese NB I/B, NŐI, RÁJÁTSZÁS A 17-22. HELYÉRT, 6. FORDULÓ TATAI SE-SZOLNOKI MÁV 71-78 (25- 16,15-23,19-17,12-22) Tata, 60 néző. Tatai SE: Heizer 29, Orsós-Bogdán 12/6, Kiss J. 14/6, Veres 8/6, Pál­mai. Csere: Lázár, Cseh 2, Bodor 13/6, Ficsor, Rezes. Edző: Szabó Judit A MÉRKŐZÉS ALAKULÁSA: 5. perc: 13-10,15. perc: 33-21,25. perc 47-47, 35. perc: 64-66. A mérkőzést a Szolnok kezdte jobban, rögtön két triplát is szer­zett. Összességében a találkozó első három perce megmutatta, hogy milyen lesz a meccs végki­menetele, vagyis „tripla-párbajra” lehetett számítani. A Tata fokoza­tosan összeszedte magát, és az első negyedet 25-16-ra nyerte. Gyakorlatilag ennek megfelelően folytatódott a második negyed is, uralta a játékot a házigazda együttes. A 7. percre a Tata kezdő ötöse aztán elfáradt, komoly hul­lámvölgy következett nekik. Két perc alatt kaptak tíz pontot, ami­re sajnos nem tudtak válaszolni, meglepték a vendégek a hazaia­kat, gyors, könnyű kosarakat sze­reztek Mélyrepülésbe kezdtek Szabó Judit tanítványai. A harma­dik negyedben fej-fej mellett ha­ladtak megint a csapatok Egé­szen az utolsó két percig, amikor sikerült a két triplájuknak kö­szönhetően minimális vezetést szereznie a tataiaknak A negye­dik negyedben aztán fordított a Szolnok, és ez az előnyük meg is maradt az összecsapás végéig. KISS ANTAL, A TATAI SE TECHNIKAI vezetője: - Elfáradtunk a talál­kozó végére, nekünk nem volt olyan csere­sorunk, mint az ellen­félnek Nagyon igyekeztek a lá­nyok, kitettek magukért, a riváli­sunknak azonban jobban sike­rült a hajrá. kézilabda Megnyerte a női kézilabda Bajnokok Ligája 2012/13-as kiírását - és ezzel története első nemzetközi kupa­diadalát aratta - a Győri Audi ETO KC, miután a döntő veszp­rémi visszavágóján is legyőzte a norvég Larvik csapatát. A Győr a harmadik magyar női csapat a Vasas (1982) és a Dunaferr (1999) után, amely az élen vég­zett a legrangosabb európai kupasorozatban. Az ETO-nak ez volt a nyolcadik fináléja az európai porondon, az előző he­tet (BL: 2009, 2012 - EHF Kupa: 1999, 2002, 2004, 2005, KEK: 2006) elveszítette. A szombati találkozón a Győr norvég kapu­sa, Katrine Lunde védéseivel tartást adott csapatának, amely 23-22-re nyert, összesítésben pedig 47-43-mal bizonyult jobbnak. A BL gólkirálynője a középdöntőig jutott FTC-Rail Cargo Hungáriát erősítő Tömöri Zsuzsanna lett 95 találattal. A díjátadót követően az im­már Bajnokok Ligája-győztes Győri Audi ETO KC női kézilab­dacsapatának játékosai tortával köszöntötték Görbicz Anitát, aki két nap múlva ünnepli 30. születésnapját. - Ennél szebb ajándékot nem is kívánhat­tam volna. Vágytunk erre a sikerre, és külön köszönet a szurkolóinknak, akik például a Valcea elleni itteni visszavágón segítettek minket a továbbju­tásban! - mondta az ünnepelt. Katrine Lunde: - Nagyszerű csapat, nagyszerű közönség, nagyszerű klub. Nem lehetett más a vége, csak ETO-győze­­lem. Örülök, hogy hozzá tud­tam járulni a sikerhez. Ambros Martin vezetőedző, aki korábban játékosként is volt BL-győztes: - Éreztem a csapatban az erőt, az elszántsá­got. A mostani mérkőzésen is voltak kisebb hullámvölgyek, de mindig voltak, akik lendí­tettek a többiek teljesítményén. Nagyszerű érzés BL-győztesnek lenni, és köszönöm a bizalmat, hogy ennek a csapatnak lehe­tek az edzője. ■ A D és Z csapata nem tudta elkapni a Haverokat teke A középmezőny élén tanyázó Hídláb fölényes győzelmet aratott a harmincadik fordulóban A tatabányai városi tekebaj­nokság harmincadik forduló­jával lezárult a bajnoki szezon kétharmada. Már csak tizenöt forduló van hátra a szeptembe­ri eredményhirdetésig. Nem si­került megtörnie a listavezető veretlenségét a West Car Team­nek. Meglehetősen simán, 6:2- re, nyolcvanöt fával szenvedtek vereséget a Solumtól. Tiha­nyi P. (277 fa) és Karácsony L. (281 fa) gurították a legtöbbet csapataikban. Nagy kihívás a mezőnynek, hogy a bajnokság utolsó harmadában valaki „be­lepiszkáljon” a makulátlan So­­lum mérlegbe. A D és Z csapata nem tudta elkapni a Haverokat, 6:2-es, negyven fás sikert ért el az ezüstérmes alakulat, a ki­hívók pedig maradtak a tabel­la negyedik helyén. Szayer Gy. (267 fa) és Vámos L. (269 fa) tet­tek a legtöbbet együttesükért. A középmezőny élén tanyázó Hídláb fölényes, 7:1-es, 64 fás győzelmet aratott a Panoráma ellen. Frank Gy. (251 fa) és Fa­ragó T. (248 fa) voltak a meccs legjobb dobói. Erősen tartaléko­san állt ki a Gelato a MUT-Hun­­gária ellen és nem is sikerült a bravúr (2:6), hatvankét fás ve­reség lett a vége. Payer L. (274 fa) és Neckernusz A. (246 fa) döntötték leghatékonyabban a bábukat. A Vértesszőlős érvé­nyesítette erőfölényét az újonc Pannon Takarék ellen, 125 fás, 6:2-es sikert aratva. Csímár J. (258 fa) és Botos K. (229 fa) tel­jesítménye emelhető ki. További eredmények: Város­háza-Turmix Bt 1:7, TekeClub Söröző-ASG Kft 2:6, Öregfiúk- Lánglovagok 1:7. A 11-20. HELYEN ÁLLÓ JÁTÉKO­SOK, ÁTLAGAIK ALAPJÁN: 11. Ká­­mán T. (West Car Team) 253,6 fa, 12. Szalai Zs. (Haverok) 253,4 fa, 13. Hájas A. (Lánglovagok) 252,1 fa, 14. Szabó Cs. (Solum) 251,9 fa, 15. Nagy T. (Haverok) 251,8 fa, 16. Tihanyi P. (West Car Team) 251,6 fa, 17. Szabó J. (Híd­láb) 251,0 fa, 18. Szayer Gy. (D­és Z) 250,8 fa, 19. Dobi J. (West Car Team) 250,2 fa, 20. ifj. Horváth Z. (Haverok) 248,8 fa. ■ A harmincadik fordulóval lezárult a bajnoki szezon kétharmada