Magyar Szó, 1966. december (23. évfolyam, 328-358. szám)

1966-12-12 / 339. szám

10. oldal mw&mx 5*6 A celib nem rontotta el a Sarajevo ünnepét - A Vojvodina alig harcolta Mjen eredményt - Katasztrofális vereséget mért a Partizán a Zag­rebra rangadóját a Dinamo nyerte ki a dán­­- A forduló Leállt a fővárosi gőzhenger VARDAR—OFK BEOGRAD 3:1 (2:1) ki, Dojcsinovszki, Mecskarov — Kovacsevszki, Mojszov, Sulincsevszki, Popovszki, Szpaszovszki. BEOGRAD: Đorđević — Milovanović, Gavrić — Vu­­kašinović, Radošević, Grujić — Turudija, Gugleta, Sant­­rač, Mitić, Petković. Az OFK Beo­grad együtte­se a bajnokság őszi idényé­nek befejezése felé teljes for­mába lendült. Két-három mérkőzést megnyert és már­­már úgy látszott, hogy vere­ség nélkül távozik téli pi­henőre. Úgy működött a csa­pat, mint egy gőzhenger. A szkiopjeiaik azonban hűek ma­radtak magukhoz, és váro­sukban nem engedték szó­hoz jutni a vendégeiket. Meg­állították a fővárosiak gőz­­hengerét. A Vardiamiak nagyon sok helyzete volt. Sulincsevszki több ordító helyzetet kiha­gyott. A Varaždinec játékvezető jól végezte tennivalóját. SZKOPJE, városi stadion 15 000 néző, vezette Varazdi­­nec (Zágráb). Góllövők: Moj­­szov és Lu­acsevszki (2), il­letve Gruijic. Kiš, aki már néhány mérkő­zésen nem játszott, ismét VARDAR: Mutibaric — csatasorba állt. Zambata mel! Peev, Plačkov — Georgijevsz WOU UTAM ÜRÖM VELIK-SARAJEVÓ 1:3 (1:0) ZENICA, városi stadion, 8000, néző, vezette Jakše (Ljubljana). Góllövők: Golu­­bovic (öngól), Prodanovic és Musemic, illetve Galijašević. ČELIK: Vranjes — Štaka, Radičević — Popovic, Golu­­bovic, Pintor — Benić, Gali­­jašević, Malesevic, Lalic, Duspora (Nikolic). SARAJEVO: Siréo — Far­­lagié, Bajic — Jasenkovic, Prljaca, Muzurevic — Pro­danovic, Silikut, Musemié, Antié, Blazevic. A čelik szurkoló gárdája nagyon elégedett volt az első félidőben, mert kedvenc együttese valóban jól ját­szott. Amikor a 26. percben egy jó támadás után Galija­­šević révén vezetéshez is ju­tott, határtalan volt az öröm a lelátókon. A második félidőben a ha­zaiak továbbra is egyszerűen játszottak, és már-már úgy látszott, hogy megőrzik a kat pontot, de a 66. percben Go­­lubovic végzetes hibát vétett, saját hálójába lőtte a labdát. A balszerencse letörte a ha­zaiakat, és a nagy örömből üröm­lett, mert végül is 3:1- re kikaptak. Kitűnt: Popo­vic, illetve Siréo. Jakše jól vezette a mérkőzést. Csalódás az őszi idény búcsúmérkőzésén is Vojvodina-Velež 1:1 (0:1) NOVI SAD, Vojvodina stadion, 1500 néző, vezette J. Horvat (Zágráb), góllövők Takács a 63. percben ti­zenegyesből, illetve Lazovic a 34. percben. VOJVODINA: Pantelié — Aleksié, Radovié, — Sze­keres, Brzić, Nešticki — Stanié, Takács, Rákié, Dakié, Pušibrk. VELEŽ: Horvátié — Primorac, Džafić — Glavo­­vić, Benco, Džiđić — Halflhodžić, Oručević, Lazovié, Šestié, Kordić. AZ ŐSZI IDÉNY búcsú­mérkőzésén — sáros, csúszós pályán —, a Vojvodina szur­kolóit még egy csalódás érte. Újabb keserű pirulát kellett lenyelniük, mert kedvenc együttesünk — nyomasztó fölénye és rengeteg gólhely­zete ellenére — csak egy vér­szegény döntetlen eredményt harcolt ki, azt is csak a leg­nagyobb erőfeszítések árán. Meg az egyenlítő gólt is ti­zenegyesből érte el. A Velež derekasan harcolt, s habár végig védekezett, megérdemelte az egyik pon­tot. A Vojvodinából különösen Stanic tűnt ki, aki először mutatkozott be a Novi Sad-i közönségnek, továbbá Brzić, Takács, Nešticki és Dakic, a Velezből pedig Horvátié, Gla­­vovic, Bence, továbbá a csa­társorból Lazovic. Horvát zágrábi bíró kellő eréllyel és jól vezette a találkozót. Dur­va játék miatt kiállította Džafićot, a Velež és Rakicot, a Vojvodina játékosát. A Novi Sad-iak lendületes támadásaival indult a játék, és Rakicnak már az első perc­ben nagy gólhelyzete adó­dott, de a kapu mellé talált. A sáros és csúszós talajon se­hogyan sem tudott kialakul­ni szép és dinamikus játék, mert az adogatásba igen sok hiba csúszott be. Mindkét együttes hosszú labdákkal igyekezett megközelíteni el­lenfele kapuját. A Vojvodina többet támadott, és a 20. percben Stanic pompás be­adása után Dakic gólhelyzet­be került, de nem találta el a hálót. Egy perccel később Stanic ügyesen elfutott a jobb oldalon, nagyszerű lab­dát gurított Rakiéhoz, ez utóbbi azonban néhány mé­terről a kapufának lőtte. Óriási gólhelyzet volt ez. Azt amit a Vojvodina el­mulasztott, sikerült a Velež­­nek a 34. percben. Lazovic ügyesen lerázta magáról Sze­kerest, és amikor Pantelic kimozdult a kapuból, a háló­ba lőtte a labdát. A szünet után is a Novi Sad-iak támadtak, fölényük nyomasztó volt, a vendégcsa­pat védelme viszont nagysze­rűen állta a sarat egészen a 63. percig, amikor Glavovic, a gólvonalon kézzel állította meg a labdát. A tizenegyest Takács értékesítette. A 67. percben Džafić hatal­mas ütést mért Stanic arcá­ba, Horvat kiállította. A já­tékosok ezután egyre idege­sebbek lettek, és a 74. perc­ben Rákic is sportszerűtlen­­kedett. A játékvezető őt is az öltözőbe küldte. A mérkőzés utolsó negyed­órájában a Novi Sad-iak nagy lendülettel támadtak, teremtettek is néhány hely­zetet, de nem tudták berúgni a győztes gólt. Lé Így nézett ki a mérkőzés után Takács, Sestic és Oračević latic Zalaira vigyáz - Kis rúgja a gólokat DINAMO—C. ZVEZDA 2:1 (1:0) ZÁGRÁB, Marksimiri sta­dion, 25 000 néző, vezette ITaures (Ljubljana). Góllö­­vők: Kis (2), illetve Lazare­­vic. DINAMO: Skorié — Cvek, Braun — Jukić, Ramljak, Brnčić — Kiš, Gračanin, Zambata, Gucmirtl, Lamza. C. ZVEZDA: Dujkovié — Karapandžić, Dakić — Me­llé, Vratnjan, Bekié — Klcn­­kovszki, Ostojié, Lazar évié, Mihajlovié, Dzajié. 25 000 ember volt kíváncsi a Dinamo és a C. Zvezda já­tékára. Nem is csalatkoztak, mert a két együttes szép és izgalmas játékkal szórakoz­tatta őket. A két jó csapat közül a Dinamo volt a lele­ményesebb. Ezért győzött, lett ő a Dinamó legjobb gól­­játékosa. Valóságos gólgyár. Az akciók elindításában ugyan most sem vett részt, de a kínálkozó helyzeteket ügyesen értékesítette. Bekic tehát hiába vívott óriási küzdelmet Zambatával. Sem­legesítet­te ugyan a ravasz zágrábi középcsatárt, de ez nem­ volt elég ahhoz, hogy megmentse csapatának a pontokat is. Az első félidő­,­ben a Dinamo támadott, a C. Zvezda pedig csak néha­­néha lendült ellentámadás­ba. Szünet után a C. Zvezda uralta a mezőnyt, egyenlített is, de a gól felrázta a zágrá­biakat, ismét támadni kezd­tek, és egy ellentámadásból Kis beállította a végered­ményt. A Dinamo győzelme megérdemelt. Hétfő, 1966. december KL Felébredt a Sutjeska Sut jesk a—Rijeka 2:1 (0:0) TITOGRAD, városi stadion, 6000 néző, vezette Bajié (Belg­­rád). Góllövők: Calović és And­­rić, illetve Petrović. SUTJESKA: Adanski — Buke­­lica, Gardašević — Calović. Sta nišić, Damjanovié — Vojjiica­­lijević, Andrić, Adžić, Todoro­­vić, Vučković (Tibljac). RIJEKA: Kiesivar — Milevoj (Katnić), Mugoša — Rabac, Dev­­čić, Vranković — Jovović, Pet­­rović, Perčić, Tomljenović9 Bur­­sać. Az őszi idény utolsó mérttő­­zésén ébredt fel „téli álmából’* a Sutjeska. Vereségsorozata után ezen a mérkőzésen játszott iga­zán első ligás formában. A 90 percből 80-on át állandóan fö­lényben volt. Hogy nem terhel­te meg több góllal a vendégek hálóját, az a kitűnő rijekai ka­pus érdeme. Jantoljak helyette­se olyan jól védett, hogy a Sut­jeska csatárai még közvetlen közelről sem tudták megadásra késztetni. A nikšićiek fölényét, akik egyébként büntetésből ját­szottak Titogradban, a szöglet­arány is kifejezi. A Sutjeska 19-szer, a Rijeka pedig három­szor hozta játékba a labdát szögletből. A Sutjeska győzel­me megérdemelt. Gólzápor Belgrádial PARTIZÁN—ZAGREB 7:0 (1:0) HADSEREG stadion, 12 000 néző, vezette Zaninovic (Za­dar), góllövők Hősié (2), Ha­sanagié (3), Becejac (2). PARTIZÁN: Curkovic — Vukelic, Damjanovic — Be­cejac, Rasovic, Mihajlovic — Bajié Dordevic, Hasanagié, Hősié, Primajer. ZAGREB: Bilié — Toéko, Kováé — Klobučar, Suša, Fulgozi — Kral] (Cvetanovsz ki), Bubanj, Vaha, Karas, Pintarié. Szitáló esőben kezdődött a játék. A Partizán nyomban rohamozni kezdett, az első félidő mégsem hozott külö­nösebb eredményt. Csak egy gól esett. Annál több jutott a második félidőre, amikor szinte minden sikerült a Partizan csatárainak. Játszi könnyedséggel közelítették meg Bilic kapuját és jófor­mán akkor rúgtak gólt, ami­kor akartak. Hasanagié, Hošić és Bene­jac tegnap felhúzták góllövő cipőjüket. Különösen Hasa­nagié jeleskedett. Úgy lát­szik, ő is a bajnokság vége felé lendült teljes formába. Egyébként érdekes megje­gyezni, hogy a Partizan já­tékosai mindig akkor van­nak kedvükben, mikor a csa­patnak nincs edzője. Tavaly is, akkor játszottak a leg­jobban, amikor elment az ed­zőjük és az új szakembert várták. Nem illetődön meg, mégis vesztett HAJDÚK—OLIMPIJA 2:1 (0:1) SPLIT, Hajdúk pálya, 10 000, néző, vezette Stru­eč­­ki (Zágráb). Góllövők: To­mié, és Ivkovic, illetve Arsla­nagic. HAJDÚK: Vukcevic — Boskovié, Ristié — Folié, Tomié, Zalja — Obradov (Žutelija), Nadoveza, Hlev­­njak, Matijanié, Ivkovié. OLIMPIJA: Zupančič (Škulj) — Geh, Jovicevié — Kokot, Šoškič, Srbu — Fran­­českin, Petrunič, Popivoda, Arslanagič, Com. A ljubljanai Olimpija nem illetődött meg a Hajdúktól, hanem nyílt sisakkal indult a küzdelembe. Az első per­cektől kezdve támadott, és a 40. percben Arslanagic ré­vé­n megszerezte a vezető gólt. A szünet után a Hajdúk egy ideig gyengén játszott, úgy látszott, hogy belenyu­godott a vereségbe. Szeren­cséjére 14 perccel a mérkő­zés befejezése előtt egy ka­varodásból Tomic véletlenül eltalálta a hálót. A gól után szárnyakat kaptak a splitiek, és Ivkovic belőtte a Hajdúk győztes gólját. A Hajdúkból dicséretet érdemel Tomic és Nadoveza, az Olimpijából pe­dig Soškič, Frančeski, Ars­­lanagic és Com. Krsmanovic érdeme železničar—Radnički 2:0 (0:0) SZARAJEVÓ, Grbavdcai stadion, 6000 néző, vezette Radulovic (Titograd). Góllö­vők: Bukal és Jelušić. ZELEZNIČAR: Krsmano­­vic — Radric, Tojagic — Ka­­talinski, Jovanovic, Matic — Jelusic, Bukal, Osim, Spreco, Mujkić, (Hadžiardić). RADNIČKI: Kneievié — Jovanovszki, Milenkovié — Vardié, Nikolié, Jocié — Ili­­jevszki, Andelkovié, Radivo­­jevié, Hankovié, Sokolovié. A szarajevói vasutas csa­pat csak a második félidő­ben játszott jól. Ki is harcol­ta a győzelmet, azonban le kell szögeznünk, hogy ez nagyrészt Krsmanovic kapus érdeme, aki kitűnően védett. Hiába játszott a nisi csapat az első félidőben kiválóan, csatárai sehogyan sem tudták megadásra kényszeríteni. A Zeleznicarból dicséretet érdemel Krsmanovic, Bukal és Osim, a Radnickiból pedig Andelkovic, Vardic és Niko­lic.