Magyar Szó, 1968. november (25. évfolyam, 302-329. szám)

1968-11-11 / 312. szám

Hétfő, 1968. november 11 MAGYAR SZÓ________________________________________________________________________11. oldal j^121­383B38QB3^25slSESi^^18iliE8iQESl­ii^3iCll öt vereség után végre győzelem Beograd—Sarajevo 2:0 (1:0) Karaburma stadion, 2000 néző vezette Zaninovic (Zadar), góllö­vők: Maravic a 36. és Šekula­­rac a 60. percben. BEOGRAD: Djordjević, Vuka­­šinović, Jokić, Sređojević, Nesa­­nović, Stefanović, Turudija, Sto janović, Santrac, Marović (Seku­­larac) Matković. SARAJEVO: Muftié, Tesan, Blažević, Bajié, Vujović, Silić, Delalić, Šiljkut, Prodanović (Sa­ran), Prljača, Antié. A Beograd csapata 5 egymás utáni vereségét végre egy győ­zelemmel szakította meg, az őszi baj­nok jelölt egyiket, a Sar­aj­evet ..verte meg. Ezúttal is felemás csapattal lépett pályá­ra, mert Milutinovic és Petko­­vic továbbra is harcképtelen, Sekularac pedig csak egy fél­időt játszott. Ennek ellenére már a mérkőzés első percétől kezdve állandóan kezdeményezett a csapat, és néhány formás táma­dás után végre a 36. percben Ma­rovic egy 25 méterről leadott nagy lövéssel bevette a megle­pett Muftic kapuját. A második félidőben Prljacá­­nak volt egy nagy helyzete, de kihasználatlan maradt, hét perc­re rá Antic lesből gólt rúgott, ezt követőleg 1:0-ás játék után Sekularac 18 méterről kapura rúgott, Muftié megölelte a lab­dát, de vele együtt befordult a kapuba. Egészen ritka buta gól volt ez. A vendégcsapat kiábrándítóan játszott, különösen Muftié ka­pus volt hallatlanul gyenge. A mérkőzés is unalmas és alacsony színvonalú volt, csak az első fél órában akadt néhány olyan tá­madás, ami megütötte az első li­gás színvonalat. A čelik nem értékesített egy büntetőt Marib­or—delik­é1l (1:0) Maribor, Városligeti stadion, 2500 néző, vezette Frankovic (Zágráb). Góllövők: Kranjc a 33. és Maras a 85., illetve Herceg a 80. percben. MARIBOR: Vabic, Simeunovic, Rasinjok­, Sizgorec, Klanenik, Kobešćak, Maras, Kranje, Ar­­nejčić, Prosen, Blnkovski. СЕ1ЛК: Stijović, Staka, Tané, Herceg, Goiubović, Pintol, Feriié, Andrejić, Samardžić, Gavran, Cerimaglé. Nagyon harcias mérkőzést ví­vott a két csapat. A játékosok bizony nem simogatták egymást, arra abból is következtetni le­het, hogy a bíró a 80. percben egymás közötti leszámolás miatt leküldte Klanenikot és Cerima­­gicot. A Maribor győzelme még na­gyobb is lehetett volna ha csa­tárai nem rontanak el néhány kiváló helyzetet. A 36. percben Prosen kézzel érintette a lab­dát, a bíró 11-est ítélt, de Andreasé, a Celik csatára, a léc mellé lőtte. A Celik a 63. perc­ben mégis kiegyenlített, de örö­me nem tartott sokáig, mert Maras a 85. percben egy szög­letrúgás után beállította a vég­eredményt. Kitűnt: Vablé és Arnejéié, illetve Síijovié Gav­ran és Cerlmagié. Külföldi labdarúgó-bajnokságok ANGLIA ' Arsenal—New CastLe 0:0, Ispvdch—Bverton 2:2, Leeds —Tattemhaim 0:0, Leicester— Nottingham 2:2, Liverpool— Chelsea 2:1, Manchester C.— Sheffield W. 0:1, Quens Paulk —Burnley 0:2, Southampton —West Bromvkh 2:0, Stoke— Coventry 0:3, Sunderland— Manchester U. 1:1, Wulwer­­hempton—West Ham 2:0. A Liverpool és az Bverton vezet 26, követi a Leeds 25, az Arsenal 23, a Chelsea és a Bumley 22 ponttal stb. OLASZORSZÁG Aitailarata—Milan 0:0, Bo­logna—Napoli 2:1, Inter— Roma 3:1, Juventus—Caglia­ri 1:2, Lan erősei—Fiorentima 0:0, Palermo—Torino 1:0, Verona—Pisa 5:3, Sampdoria —Vairese 4:0. A Milan vezet 10 ponttal a Cagliari előtt, amelynek 9 pontja van. stb. Mujkié ismét lövi a gólokat železničar—Vardar 3:1 (1:1) Szarajevó, kosovói stadion, 3000 néző, vezette Jakše (Ljub­ljana). Góllövők: Mujkié (2) és Bajié, illetve Szrebrov. Zelezničar: Radovic, Staka, Bećirspahić, Bratić, Hadžiabdić, Jelušić, Hrvat, Bajié, Bukal, (Jankovié), Mujkié, Derakovié. Vardar: Mutibarié (Atanaszovsz ki), Drobac, Rác, Dončić, Mecskarov, Vrbica, Ilijevszki, Kovacsevszki, Mojszov, Szrebrov, Szpaszovszki. A játék kezdetén a Zelezni­­čar lendült támadásba, uralta a mezőnyt, de mégis ő kapta az első fećit. Egy gyors ellentá­madás után Szrebrov meglepte Radovicot, 1:0-ra vezetett a ven­­dégcsapat. A 30. perctől kezdve a Zeleznicar mind veszélyeseb­ben támad, és néhány pillanat múlva Bajic révén már ki is egyenlíti az eredményt. Szünet után a Zeleznicar fö­lénye még nagyobb volt, mint a játék első részében. Csatársora nem tétovázik, hanem állandóan bombázza Mutibarié, illetve Atanaszovszki kapuját. A Ze­leznicar győzelme lényegében Mujkié érdeme, mert az egyen­lítés után ő lőtt még két gólt. Kitűnt: Mujkié, Jankovic és Hadziabdié, illetve Szrebrov. Jakše bíró a 81. percben nem ítélt meg egy tizenegyest a ha­zai csapat javára. ZÁGRÁB—BOLOGNA 210,30:195,05 Zágrá­b és Bologna tornász­­válogatottjának mérkőzése a horvát főváros együtteseinek 210,30:195,05 pon­t arányú győzelmével végződött. ­ nyert a Proleter Ki éri be most a Dinamót? Ф Hiába szedegeti a pontokat, még mindig utolsó a Proleter . A Voj­vodina maradt a 7. helyen , az alsóháziaknak sikeres napjuk volt: győzött a Beograd, a Rijeka és a Proleter... Nicić, a Vojvodina egykori játékosa mondott ítéletet... Proleter—Vojvodina 1:0 (0:0) (Folytatás az 1. oldalról) első félidő utolsó perceiben a Vojvodina erősen leszorítot­ta a Proletert nagyon gól­­szagú volt a helyzet de nem történt semmi. A Proleter két igen veszélyes ellentá­madást vezetett sajnos Ra­­čić, és Mičić hibázott. A második félidő Vojvodi­­na-támadásokkal kezdődött. A 46. percben Vujin kivédte Trivic hatalmas lövését. Az 53. percben Bjekovics Dole­­zár duplapassz után az utób­bi kiugrott a jobb szélre, jó helyzetből kapura lőtt, de a labda fölé szállt. A Proleter a játéknak ebben a részében szemmel láthatóan jobb csa­pat volt, fölényt harcolt ki, de a befejezésekbe mindig hiba csúszott. Az 58. percben egy veszé­lyes Vojvodina ellentámadás során Savic beadását Rado­­sav nem tudta befej­elni. A 64. percben Zemkó hátulról csúnyán felvágta Bjekovicot, aki 2—3 perces ápolásra szo­rult. Állandósult a Proleter fölénye, és a 69. percben Rašić jobb oldalról veszélye­sen ívelte be a labdát Bjelo­­vic kapura lőtt Pantelic csak könyökkel tudta kiütni. Majd a labda ismét Belojevic elé került , amikor lövésre len­dítette a labdát az újvidéki kapus párduc módon lábra­­vetődéssel mentett. Ismét a Vojvodina veszélyes ellen­­támadása következett. Rado­­sav lövését védte Vujin. A Vojvodina ellentámadásai mindig veszélyesek voltak. Primajer váratlanul fordu­lásból kapura lőtt de rosz­­szul helyezett labdáját Vu­jin kivédte. A 88. percben Drašković átsétált a Vojvodina védel­mén és amikor már szem­ben állt Pantelictyal, hosz­­szúra sikerült a szöktetés, s a kapus lábbal hárított. Már mindenki belenyugo­dott abba,hogy a találkozó gól nélküli döntetlennel vég­ződik. Másodpercek voltak még hátra a mérkőzésből, amikor Dolezár váratlanul hosszú labdát küldött a Voj­vodina kapuja elé, ahol Mi­­cic és Hrnjic tanyázott. A Vojvodina védelme megza­varodott, s Micic csúszta­tott fejessel a hálóba juttat­ta a labdát. A játék folyta­tására már nem volt idő. Kitűntek: Dolezár, Kovr­lija és Rašić, illetve Zenkó, Brzic, Trivié, Primajer és Pantelic. NYILATKOZATOK: Vujadin Boškov: A mér­kőzés igazi bajnoki küzdel­met hozott. A Proleter több helyzetet teremtett, és meg­érdemelte a győzelmet, an­nál is inkább, mert játékosai nagyobb becsvággyal küz­döttek. Todor Veselinovic: A Pro­leter megérdemelte a győ­zelmet, noha csak az utolsó pillanatban érte el a gólt. Úgy látszik, hogy a csapat javul, további sikeres sze­replést várhatunk tőle. BENKŐ Vilmos Radosav már mélyen a tizenhatosban járt, góltól ret­tegett a közönség, de Draskovic megzavarta, így a ka­pus könnyebben védhetett. (B. Vojnovic felvétele) Az őszi bajnoki címet jeleni két pont? Partizán—Dinamó 0:2 (0:0) BELGRÁD, Jugoszláv Nephad- Rudišić, Bajic, Kovacevic,­­Ka­­sereg stadion, 25 000 néző, vezet­­tje: Hősié, (Libania), Dzordžić,­te Gonello (Olaszország), góllö- DINAMO: Dautbegovic, Cvek, vek Rašović (öngól) és Cerček Gračanin, Belin, Ramljak, Blau­­tizenegyesből.­ković, Cercek, Piric, Zambata, PARTIZÁN: Curkovió, Rada- Kis, Kora. ković, Cičić, Prekazi, Rašović, A zágrábi Dinamó nagy meg- lepetésre a főváros kellős kö­zepén megadásra kényszerítet­te a Partizán együttesét, s így elnyerte az őszi bajnoki címet jelentő két fontos pontot. A zág­rábi együttes az egész játékidő alatt jobb volt a fővárosi fe­kete-fehéreknél, s talán több góllal is győzhetett volna, ha Kis, aki egyébként kitűnően ját­szott, góllövő cipőben van. A Dinamo csapatában hatalmas munkát végzett Belin és Pirié. Az olasz játékvezető korrek­tül vezette a mérkőzést, jólle­het sokan azt állítják, hogy több­ször tévedett, méghozzá a fővá­rosi csapat kárára. A Partizan­ból dicséretet érdemel Curko­­vic, és Katié, a Dinamóból pe­dig Belin, Kis, Cvek és Ram­ljak. A hátvéd góljával... Hajdúk—Radnički 2:1 (0:1) Split, Hajdúk stadion, 7000 né­ző, vezette Radunovic (Titograd). Góllövők: Pavlica az 55. és Boško­vić a 67. illetve Dimovszki a 30. percben. HAJDÚK: Sirković, Bošković, Ristić, Lemešić, Holcer, Feric, Ivković, Vardić, Nadoveza, Hlevnjak, Pavlica. RADNIĆKI: Knežević, Dimov­szki, Pavlovié, Ilié, Dimitrijević, Colakovié, Jankovié, Cvetković, Radivojević, Grebenarević, Alimpić (Novl^ović). •A nišiek meglepték a Hajđu­­kot. Az első félidőben szerve­zetten védekeztek, és nagyon sokszor hirtelen ellentámadáso­­sokba bocsátkoztak. Egy ilyen ellentámadásból született meg vezető góljuk is Dimovszki hát­véd révén. A második félidőben a Hajdúk magához tért, állandóan táma­dott. Hlevnjak az 55. percben gólhelyzetbe került, de a bün­tetőterületen felvágták, a bíró tizenegyest ítélt, amit Pavlica értékesített. A 67. percben Boš­­kovic a Hajdúk hátvédje lőtt még egy gólt, és beállította a mérkőzés 2:1 arányú végered­ményét. A Hajdúk csak a második fél­időben játszott jól. A játék ele­jén a vendégek voltak jobbak. Kitűnt Bošković, Lemešić, Fe­rié és Pavlica, illetve Dimovsz­ki, Jankovié és Grebenarevié. MIŠIĆ MINDENT VÉDETT Zagreb—Crveita Zvezda 1:1 (1:0) Zagreb stadion, 10 000 néző, ve­zette Ristic (Újvidék). Góllövők: Dračić a 9., illetve Džajić a 46. percben. ZAGREB: Mišić, Ilié, Suša, Mi­­lanović, Stanišić, Kováé, Tanko­vié, Bubanj, Dračić, Vaha, 2u­­telija. C. ZVEZDA: Dujkovié, Djorié, Krivokuéa, Pavlovié, Dojcsi­­novszki, Klenkovszki, Antonije­­vié, Ostojié, Lazarevié, Aéimo­­vić, Džajić. Az országos bajnok C. Zvezda rendkívül tetszetős, korszerű és jó játékkal lepte meg a zágrábi közönséget, de meg kell adni, hogy a hazai csapat is kiváló volt. A vendégcsapat majdnem mindvégig megőrizte fölényét, de számtalan helyzetet nem si­került kihasználnia, mert Misié szinte mindent megfogott, néha már az egész stadion a hálóban látta a labdát, a vékonydongájú kapusnak azonban sikerült meg­mentenie hálóját. Rajta kívül még Drágán Dža­­jlé uralta a mezőnyt, mindenben jobb volt a többi húsz játékos­nál. Jól épített, cselezett, lőtt, és csupán neki sikerült beven­nie Mišić kapuját, és ezzel meg­szerezte az egy pontot csapatá­nak. Rajta kívül még Aaimovic játszott jól, de eredménytelenül. A mérkőzés kezdete hatalmas iramot diktált, Dracsénak Vada jó beadása után közvetlen kö­zelről sikerült fejjel bevennie Djokovic kapuját. Ez nem za­varta meg a vendégcsapatot, továbbra is nyugodtan és szer­vezetten játszottak, az első negyvenöt percben mégsem si­került egyenlíteniük. Džajić köz­vetlen a szünet után 15 méterről óriási lövéssel belőtte a végered­ményt jelentő gólt. A meccs vé­géig állandóan kezdeményezett a belgrádi csapat, de Misic, mint ahogy már említettük, minden labdát elfogott. A hazaiak legjobbjai Žutelija, Dračić és Ilic, a vendégek közül Rsimovic, Pavlovic és Dojcsi­­novszki, természetesen nem szá­mítva Mišićet és Džajićot, akik mindenben felülmúlták a többie­ket. A BOR KÉPTELEN GÓLT LŐNI Bor—Olimpija 0:0 Bor, városi stadion, 4000 néző, vezette Kosztovszki (Szkopje). Bor: Hajdultooviié, Udić, Pe­rié, Ranković, Radulovié, Rajzner, T. Betrovié, Párisié, Sorban, Sápié (Tomié), Fo­­©arčić. Olimpija: Žabljek, Sombo­­lac, Djorlev, Jovanović, Šoš­­jíkié, Kapšdžić, Zavrl (Vis­­llavsfci), Nálkölié, Betrovié, Jú­liáé, PopivaJa. A ljubljanai Olimpija jó és érett játékkal mutatkozott be Borban, a döntetlen ered­mény megérdemelt. A hazai csapat csatárai nem tudtak zöldágra vergőd­ni az Olimpija védőivel. A játék nagyobb részében a pálya közepén folyt a játék. Az egész inkább edzőmérkő­­zésire hasonlított, mint baj­noki meccsre.