Magyar Szó, 1990. október (47. évfolyam, 285-300. szám)

1990-10-21 / 290. szám

1990. október 21., vasárnap LABDARÚGÁS VAJDASÁGI LIGA VERSEC: Vršac—Slavija 4:1 (1:1) Városi stadion, 300 néző, vezette: Vidakovic (Kurun). Góllövők: J­oveic a 22., Vésnie a 77., Zurka az 50. és 90. (11-esből), illetve Bokáié a 42. percben. VRSAC: Mcdimovié 8, subié 8, Mi­halj 8 Zurka 9, B élj in 7. Tesié 7, Medenica 7 (Korica —), Vésnie 8, Stepanov 7, Joveié 8, Miličević 7. (Sarajlija —). SLAVIJA: Stankov 7,' Jeftié 6, Te­­žić 8, Ljubičić, 7, Anikić 7, Sunka 7 (Bubanja —•), Ilié 7,tamenković 7 Bokšić 7, Poljaković 7, Majstorović fi (Krišanović —). A 22. percben Jovčić remekbe szabott góljával a verseciek jutottak szeles­hez, örömük azonban rövid ideiig tan­ított, m­ert a vendégek rendezték sora­ikat, és a félidő hajrájában kiegyenlí­tettek. A folytatásban mindent egy lapra téve rohamozott a hazai gárda, a gól állandóan a levegőben lógott, s hála a csatárok találékonyságának, sikerült is meggyőző vereséget mérni az újvi­dékiekre. V. M. APATIN, Mladost—Rusanda 4:1 (2:1) Duna melletti pálya, 200 néző ve­zette: Vukosavljevic (Újvidék) Gólö­­vök: stojaniv a II., Klárin a­­15. Ko- 47­ és Culum az 52., illetve M. Radišić a 16. percben. . MLADOST: Pecic 7, Filipović 7 ,Mi­­jatovic 7, Stojanov 9 Mačkić s,­­vi­­lotic 7, Belic — (Kotarac 9), Vi­arm­at 6, Pekez 6, Kaurin 9 (Culum 6 (Vuk­­ša —). RUSANDA: Kojié 5, Ođžić 8. Vtaj- Kov 5, Stankov fi Ruraló 5, Tomi- '5 Budakov 7. S. ftađišić 5. Pejkié 5 Stájié 5 (Bibin 6), N. Radisié 6.' A hazaiak a hagyományokhoz ív­ven ezúttal is jól játszottak a Rusanda el­len. A 21. percben a vendégek jutottak vezetéshez de ez a gól felrázta az apattiniakat, s utána majd­nem egész idő alatt szinte egy kapura folyt a játék. A Mladost győőzelme nagyobb aranyét is lehetett volna, na a csatá­rai egy kicsit is­­szemfülesebbek. Ratomir BAJAGlf. ZREN­JANIN, Radnički— Sutjeska 0:3 (0:0) Radnicki-pálya, 900 néző, vezette: Sa­vié (Topolya). Góllövők: Vajagic a 13., Gyorgyijevszki a 70. és Hrnjacki a 87. percben. RADNICKI: Kosanovié 5, Tejiú 5 (Jonjev 6), Dupor .1 Savié 5. Babir 8, Ilié 5. Lovrov 5, Krstié 5, Uljarovié 5 Gardínovaéki 5 (Radulovié in. Ig­­njitov 5. SUTJESKA: Kiss 7 Jovanovié 6, Dubák 7. Gyorgyijevszki 7. Krem.tr 6, Vukovir 7, Bajagié 5 (Arsic 6). Prole fi. Kelemen — (Durdié fi). Vajagié 7, Hrnjaíki 8. Ha egy csapat 90 perc alatt nem taid összehozni egyetlenegy említésre mél­tó helyzetet sem, a védelme pedig csapnivalóan rosszul játszik, akkor a csapat a vereségnél többet nem ér­­együttesre, amely az őszi idény leg­gyengébb játékával rukkolt ki, éppen a jó képességű Backo Dobro Polje-i Sut­jeska ellen. Mentségére szolgáltat ugyan hogy Peric edző erősen tartalékos csapatot tudott csak pályára küldeni. Hiányzott Radulovic, Podgorelac ilyen vagy olyan oknál fogva, Radovinov kapus pedig sérült volt. téttől függet­lenül a vendégek meglepetést keltet­tek, és ha az első félidőben is olyan rámenősen hajtanak, mint a szünet után, akkor a sokkal nagyobb arányú győzelmük is megérdemelt, lett volna. SZABÓ Béla KI­SOROSZ: C. zvezda—Srem 4:1 (2:0) Kisoroszi sportközpont 590 néző, ve­zette: Sarac (Lukicsvo). Góllövők: Krizsán a 2., Ivanovic a 3. és 81., Nad­­lacki a 85., illetve Nínkovic a 88. percben. C. ZVEZDA: Bursac 7, Dakic 6, Do­­bor 8 Glamočak 7, Petrovic 7, Kri­zsán 6, Tosic 6 (Nadlacki 7), Vojoatiic 6, (Zmukic 7), Ivanovic 9, Armacki 8, Dimitrijevic 7. SREM: Aleksié fi, Belié 6. Gak^é 5. Grbié 6, Milovanovié ó, Pisanjuk fi, Mitrovié 6 (Krstié G) Radoievié 6, Ninkovié 7, Bogosav.ic 6. Zeéevié G (Trebovac 6). T­trazi felsőházi rangadón nem ter­mett babér a Sremnek, a hazaiak meggyőző játékkal és győzelemmel könyvelték el mind a két bajnoki pontot. Nyugodt első félidő után ide­ges, kapkodó második félidő, durva­ságokkal tarkítva, úgyhogy a játékve­zető három piros lapot is fölmutatott. Nem volt oka a hazai és a p­almiak arra, hogy két játékosa nélkül maradjon, a játékvezető a második félidőben elég gyengén bíráskodott. B. F. ZOMBOR, Radticki—Kozara 2:1 (1:0) Városi stadion, 290 néző, vezette: £u­­(Pétervárad'). D6lövője: H°rnausz a 30. (11-esből) ,Hanié a 70., illetve Jo­­vanov az 55. percben. Ш(ШШ SPORT “) Az éllovasi Szabadkán állították meg RADNICKI: Matin—, Komazec 5­ (Tomajek —), Visinka 6, Hernausz­ti* Petrović 5, Szabó 8 Dragičević 5 (Si­jačić 7), Bogic 7, Simin 6, Kirsner 8, Zegarac 5. KOZARA: Jovanovic 6 Cubrao 6, Bulajic 5 (Knežević 5) Statko 6 Ia­­sica 5, Karanovic 11, Filipovic 6, Radi­­šić 6 Bakic 5, Stantic 6, Jovanov 6. A találkozó egészen biztosan igen gyorsan feledésbe merül, mindkét együttes játékosai — néhány kivétel­lel — igencsak keveset nyújtottak. A hazaiak ugyan megszerezték a győzel­met, de teljesítményükkel egyáltalán n­em ragadtatták el a kisszámú nézőt. A Kozara együttese azt nyújtotta, ami várható is volt tőle, igen harciasan, keményen küzdöttek de többre nem futotta erejükből. D. J. LOVĆENAC, Njegoš—Crvenka 1:0 (0:0) Njegos pálya 600 néző, vezette: Bo­kor (Zrenjanin). Góllövő: Lázic a 85. percben. NJEGOS: S. Hoganovié 8. Spadijer 7. Pejovic 8, Pejanovié 7. Jablan 9, P. Roganovié 8. Radulovié 7, Lázié 8, Usurovié 6 (Pavlovié 7). Vujinovié 6 (Nikolic 7), Barovic 8. CRVENKA: Marovié fi, Lj. Skorié fi, Olrovié 7, Kapelan fi, Pen a 7, Vasié 6 (Kúkié 6). Rapaiié 7, Racié 7. Petrika 7, Srdié fi (M. Skrbié fi). A lovcenaciak égy kissé féltek is a tegnapi ellenfelüktől, meglátszott, ez az első percekben, hogy óvatosan tapoga­tóznak, keresik a cservenkaiak g­yen­tje pontjait. Közben a Crvenka több tá­madást vezetett, a 12. percben ott volt a vendégek előtt egy hatalmas gólhely­zet, a hazaiak szerencséjére Vasic senkitől sem zavarva mellé lőtt. Az­után Perovic cselezte ki a hazai csapat tagjainak a felét, s amikor a 16-os kö­zelébe ért gáncsolták. A megítélt sza­badrúgást Kapetan gyatrán lőtte. A szünet után is a vendégek táma­dásai követték egymást. Előbb Petrika, majd Pen­a volt, pontatlan. És amikor már mindenki úgy látta, hogy döntet­lennel fejeződik be a rendes idő, és hogy 11-esek döntik el azt, hogy kié legyen az egy pont. Lázic futott egy igen messzire kapukilövéssel előre kül­dött labda után, beérte, tett egy test­eseit, majd a bal alsó sarokba bombá­zott, és így eloszlatta a kételyeket. M. POPOVIC 68. percben egyenlíthettek volna a vendégek, Mrda jobb oldali bea­dását Janjic 3 méterről (!) a ka­pusba fejelte. Az utolsó három percben még két Bácska-helyzetet jegyezhettünk. Imre 20 méterről a bal alsó kapufa mellé bombá­zott, míg a 90. percben Szili, Ja­­njiéhoz hasonlóan két és fél mé­terről képtelen volt eltalálni a hálót. SZABADKA: Bácska—Dinamó 1:0 (1:0) BÁCSKA: Kujundzsity Z. 7, Z. Đurović (Titoverbász). Góllövő: Imre a 34. percben. BÁCSKA: Kujundjsity Z. 7, Z. Mandié 6, Šimun 6, Stojnov 6, Jokić 6. Milišič 5, Bolvári 7, Szili 6, S. Mandić 6, Julié 6, (Kacskés —), Imre 7 (Váci —). DINAMO: Belié 6, Bursaé 5, Madzsevszlci 6, Mrda 5, Stamenko­­<vié 5, Mar&iéev 5, Nikolié 5, Cur­­éié 5, Aleksié 7, Janjié 5, (Nagy —), Vukovié 5. A nyolc sárga lappal, illetve vá­logatott bele­menéssel tarkított rangadón csalódást okozott a táb­lázat dél-bánáti éllovasa. A pon­tok Szabadkán maradtak, de lel­­kiismeret-furdalás nélkül állítha­­­tjuk, hogy nem megérdemelten. A Bácska csak helyenként és az utolsó negyedórában nyújtott rangjához méltó teljesítményt, míg a Dinamo érzésünk szerint kezdetben lebecsülte ellenfelét, és a második­ játékrészben hiábavaló­nak bizonyult minden erőfeszíté­se. És még egy dologra felfigyel­hettünk a pancsovaiaknál: az együttesben — valószínűleg a vil­lámrajt miatt — túlontúl sok a kis csillagocska, akik rendszeresen a tálcán felkínált labdákra, a helyzetekre várnak ... Negyedórás labdaingatás után a 17. percben Čurčić engedélyezett magának egy távoli lövést, labdá­ját azonban Kujundzsity szögletre hárította. Négy perccel később Marčičev egy kapu előtti kavaro­dás után hat méterről tíz méter­re a kapu fölé rúgta a pettyest, amely el is hagyta a stadiont. (Azt hittük ,a bolhapiacon áll meg — mármint a labda —, de tíz perc múlva előkerült.) A sza­badkaiak első helyzetéből gól is született. S. Mandic nagyszerűen szöktette a balszélső posztján Im­rét, aki egy védőt kicselezve a ll­es pont közeléből nem tévedhe­tett. A 41­. percben Marčićev tá­volról eltalálta a felső lécet, két perccel később Imre lövése csat­tant a kapufán. A második félidő ugyanazon for­gatókönyv szerint kezdődött... A 66. percben Imre betört a vendé­gek 16-osába, de kisodródott, így csak az oldalhálót találta el. A INĐIJA: Agrounija—Banat 0:1 PALÁNK A: Bačka—Begej 0:0 — 4:2 A táblázat; A következő forduló (október 27-én): Crvenka—Bácska (P). Dinamo—Njegoá. Sutjeska—Bácska (Sz). Srem—Radnički (Zr), Rusanda—C. zvezrla. Kozara— Mladost, Banat—Radniöki (Z), Slavija —Agrounija, Begej—Vršac. 1. Dinamo 12 9 1(0) 2 26:lt 18 2. Srem 12 6 4(3) 2 20:13 15 3. C. zvezda 12 6 2(2) 4 21:17 11 4. Crvenka 12 7 1(0) 4 17:18 14 5. Radnički (Z) 12 5 5(3) 2 30:13 13 6. Sutjeska 12 6 3(1) 3 20:12 13 7. Agrounija 12 6 1(0) 5 22:14 12 8. Rusanda (—1) 12 6 1(1) 5 20:26 12 9. Mladost 12 5 1()0 fi 18:12 10 10. Bácska (Sz) 12 5 1(0) 6 21:1S 10 11. Vršac 12 5 1(0) <> 23:28 10 12. Radnički (Zr) 12 4 2(2) fi 14:21 10 13. Njegoá 12 5 0(0) 7 11:27 10 14. Banat 12 4 1(1) 7 13:21 9 15. Begej 12 3 4(2) 5 10:17 8 16. Slavija 12 4 1(0) 7 12:20 8 17. Bácska (P) 12 3 2(1) 7 12:24 7 18. Kozara 12 3 1(0) 8 16:17 6 OMEROVIĆ NAGY HIBÁJA Rád—Partizán 2:1 (2:1) Belgrád, Kanfi­ai pálya, 8000 néző, vezette: Kovác (Cetinje). Góllövők: Drulovic a 6., Vasié a 17., illetve Viš­­njić a 21. percben (11-esből). RAD: Savié 7, VlaisavJjević 7, Grbo­­vić fi, Durak 7, Calié 7, Vasié 7, Aéi­­movié fi, Kovaéevié 6, Drinéié 5 (Tu­tié ti), Devié 8, Drulovié 7 (Rajovié —)­PARTIZÁN: Omorovié 5 (Pandurovié —), Stanojkovié 5, Milanovic fi, Joka­novié fi, Jesié G, Vujaéié fi, Markovié fi, Mijatovié 8. Séepovié 5, Visnjié 6, Pántié 5 (Pctrié 6). A városi rangadót az „építők” nyer­ték, őket sokal jobban serkentette va­lami arra, hogy jól és eredményesen játszanak. Talán az is, hogy a vere­ségek sorát megszakítsák. Különben ez a Rad első győzelme a Partizán felett a banficai pályán. A gyönyörű időben kezdődő mérkőzésre a két edző sok első csapatbelijét nem tudta pályára küldeni. A Radből hiányzott Isa és Ne­­deljkovic, a Partizanból pedig Steva­­nović, Bogdanović, Đurđević és Đor­­đević. A Rad nagy nyomásával kezdő­dött a mérkőzés. Immár a 6. percben megszületett a gól. Szépen szállt a lab­da a sarokról, a viszonylag alacsony Drulovic is felugrott, ő volt a szeren­csés, védhetetlenül fejelt a tehetetlen Omerovic mellett a hálóba. Azután is­mét Drulovic volt az, aki jó helyre rúgta a labdát, Vlassavljević elé, aki vasié elé tette. Ez belerúgott a labdá­ba, úgy, hogy Omerovic könnyen véd­­hette volna, hiszen pontosa­n a karjai közé repült. De Omerovic elügyetlen­­kedte a helyzetet, kiejtette a labdát, és az átgurult az alapvonalon . . . Ekkor a Partizan szurkolói voltak a leghan­gosabbak : a mérkőzés végéig sokszor emlegették Milutinovic edzőt, csúnya szavak kíséretében, általában pedig azt követelték tőle, hogy távozzon . . . Er­re a Partizán játékosai rákapcsoltak, szőtték a támadásokat. Mijatovic ép­­pen lövésre készült, amikor valaki há­tulról buktatta. Mivel ez a 16-osban történt­, a bíró 11-est ítélt, amelyet Vis­njic értékesített. Hiába játszott na­gyobb erőbevetéssel a szünet után is a Partizán, az eredmény nem változott. Mint ahogy nem változott a Partizán szurkolóinak a mérgelődése sem, s egyre erősebben skandálták: „Miluti­novic, kifelé!” 2. V. Húszéves az EABA — Konti­nensünk bokszszövetsége fennállá­sának huszadik évfordulóját ün­nepli decemberben. Ebből az al­kalomból összehívják a kongresz­­szust. Ennek dátuma és helye: december 16-a, Nikózia (Ciprus). Új elnököt választanak, mivel a jelenlegi, az angol Clive Howe visszalép. oOo A tíz legjobb bolgár. — A bol­gár sportújságírók megválasztották országuk tíz legjobb sportolóját. Figyelembe vették a teljes háborút követő időszakot, tehát­­mindazo­kat, akik 1944 és 1990 között fel­tűntek teljesítményükkel. A lista élén Stefka Kosztan­dinova áll, a magasugrás világcsúcstartója. (2,09 méter, Róma, 1987. augusz­tus 30-a.) Különben a szöuli olim­pia ezüstérmese, világ- és Európa­i bajnok. A további sorrend: 2. Ta­nya Bogomilova (úszás), 3. Hriszto Markov (hármasugró atléta), 4. Vanya Geseva, 5. Ivaila Marinov, 6. Jordanka Donkova,­ 7. Manu­ela Maleeva, 8. Szerdalin Mari­­nov, 9. Valentin Jordanov, 10. Atanasz Komsev. LABDARÚGÁS közt a solócközi liga-észak ÚJVIDÉK: Novi Sad—Belišće 2:1 (0:1) Hereskerti pálya, 250 néző, vezette: Zoric (Zombor). Góllövők: Radakovic (11-esből) az­ 58. és Marié (11-esből) a 66., illetve Tóth a 17. percben. NÖVI SAD: Jovanié 6, Skrbié 1, Tú­rié 5, Ristovski 8, Govedarica 6, Ra­dakovié 6, Marié 6, Dimderski 6, Da­­vidovié 5, Corovié 5, Jovié 5 (Medic 8). BELIŠČE: Dumančić 7, Vasiljević 5, Vujnovae 6, Stanié 6. Jaman 7, Ergo­­vié 6, Tóth fi, Novoselnik 6, Vuéeno­­vié 7, Pintarié fi (Kederovié 6), Stoja­­kovié — (Vukelja 6). Meglehetősen rendhagyó módon és igencsak szerencsésen (két ti-esztek köszönhetően) ugyan, de végül is ér­tékes győzelmet jegyeztek be a kaná­rik. A meccs pozitív hőse a veterán­nak számító Medic, tragikus hőse pe­dig a belišćei Vasiljević volt, aki a két 11-est vezette. Már az első percekben látszott, hogy a vendégcsapat erősebb vendéglátójá­nál. Ennek eredményeként a 17. perc­ben Vucenovic remekül ugratta ki Tóthot, aki a védők mellett gyorsvonat­ként elrobogó egye­s-egyedül törhetett Jovanic kapuja felé. Amikor 11—12 méterre ért tőle, a tehetetlen kapuvé­dőt egy lövőcsellel a bal sarokba, a labdát pedig a jobb sarokba küldte. Szabályos, „tankönyvbéli** gól volt. A második félidőben a kanárik job­ban rákapcsoltak. Így jöhetett össze az 58. percben számukra megítélt 11-es is, melyet Zoric játékvezető azután adott meg, hogy a csereként beállt Medicet a ifi-esen belül Vasiljevic felvágta. A büntetőt a csapatkapitány Radakovic biztosan értékesítette. A következő percekben hol az egyik, hol a másik kapu előtt voltak jobbnál jobb helyzetek. A 66. percben ismét a kanárik örülhettek Ristovski meste­rien szöktette Medicet, de ennek kö­zeli lövését a tapasztalt Dumanéié há­rította. Vasiljevic pechjére azonban a kapusról visszapattanó labda kezét találta el, így a bírónak nem volt más választása, mint ismét a büntetőpontra mutatni. Ezúttal Marié volt az egze­­kutor. Hogy a vendégek baja nagyobb le­gyen, a 78. percben Tóth száj­a­lás miatt a második sárgát is megkapta, tíz emberre fogyatkozva a beliáceiek a hátralevő időben többször is szoron­gatott helyzetbe hozták kanáriékat, de a sportszerencse már elpártolt tőlük. SZABADKA: Sever—Bácska 2:2 (0:1) — 4:5 Nikola Tesla pálya, 100 néző vezet­te: Keeojevic (Panonija). Góllövők Vajda (2), illetve Veroa és Simendić SEVER: Bačić 8 Klajić 7, Pjontel 8, Lovadinov 6. Cović 5, Temunóvié 5 Gabrić 6, Dimitrić 5 (Vadóc 5) Za io­­vić 7, Vajda 9, Rancsány 7. BÁCSKA: Terzić 7, Németh 6, Cm­­kovié в Stanisavljev 6, Simenđić 8 Todorovir 7, Džolić 7, Savió s. ver. ba 7, Đenković 7. kovié 7. Látnivalóban nem volt hiány ezen­­ találkozón: kapufa, remek gólok nagyszerű kapusteljesítmény és Meze úr já szervezése ellenére még petár­­dák is robbantak. A Sever órája csal 0:2 után kezdett csörögni, későn éb­redtek fel a szabadkaiak , így oda­lett a győzelem. A 18. percben Verba József révén a moholiak jutottak vezetéshez. A 47 percben Simendié is feliratkozott a góllövők listájára. Nem adta meg ma­gát azonban a Sever, megrázták ma­gukat a fiúk, és Vajda k­­ találatávál sikerült kiegyenlíteniük, de ezzel el­lőtték összes puskaporukat. A n­ői pont a tartalékosan játszó Bácska csa­patáé lett. Cs. M. SZABADKA: Zorka—PK Sombor 1:0 (1:0) Epres pálya, 70 néző, vezette: Svrke­­ta (Szivác). Góllövő: Rimac a 25. percben. ZORKA: Stajner G, Tršić G, Marin­­kovic S, Viszmeg G, Vukovic­si Pusek Maras rekordja 6, Kokovic 7 (Lackó —Husié 5, Me­dic (1 (Mikic —) Sitarovic 5, Rimac 7. PK SOMBOR: Jankovic 6, Žakić 5, Ivanišević 1s, Momjilovic 6 (Radišić (I), Bacié 6, Dekié 5 Kostié 5, Bobté 5, Certan 6, Pavic 6, Bettic 7 (Drvar —). Nem sok említésre méltó dolog tör­tént a pályán, a jó játékkal mindkét csapat adós maradt. A­­Zorka csak kínkeservesen tudta legyőzni a zom­­boriakat. A 25. percben született a találkozó sorsát eldöntő gól. Rima.., a mezőny legjobbja egy rosszul felállított les­csapda után becsapta Jankovic kapust, és a hálóba vágta a labdát. A Hajrá­ban jobban igyekeztek a vendégek, de egyenlíteni nem sikerült. Ifik: Zorka—PK Sombor 3:1 (1:1) T. G. BECSE: Becse—Metalac 2:0 (1:0) Becse-pálya, ezer néző, vezette: Lázic (Doboj). Góllövő: Pavlovic a 13. és a 84. percben. BECSE: Maras 8, Panlié — (Ea­­bié 7), Rab 7, Radunovié 7, Basic 8, Zdravkovié 7, Pavlovié S, Krs­­manovié 8, Milivojevié 7. Miiinko­­vié 7 (Matarugin —), Trkulja 7. METALAC: D. Alimpié 8, I. Aiimpic 7, Zec 6, Vujié 6, Nmko­­vié 6, Ligorov 6 (Francuz —). Fisírovic 6, Božović 6, Ivoščević 6, (Milijašević 7), Andrić 6. A becsesek, íme, elérkeztek so­rozatuk újabb állomásához: győ­zelemmel fejezték be a 12. talál­kozójukat is. Ezt a 12. győzelmü­ket az eszékiek jó képességű együt­tese felett vívták ki. A két gól szinte minden mozzanatában azo­nos módon alakult és esett. Meg­figyelhettük, amikor Trkulja kapja a labdát, a legnagyobb fi­gyelemmel Pavlovic kíséri mozgá­sát, s helyezkedik, fut oda, ahol senki sem zavarhatja a neki kül­dött labda átvételében. Úgy lát­szik ezt jól begyakorolta a két labdarúgó. Mindkétszer tehát Tr­kulja szöktette Pavlovicot, azo­nos módon, s Pavlovic a jól beta­nult léptekkel közelített a két esetben a kapu felé, és egy kis szerencsével, mindkétszer becsap­ta lövése a különben jól védő eszéki kapust. Az igazi rekord azonban a mér­kőzés 14. percében született. Ekkor az ezres szurkolótábor nagy üdv­rivalgással kezdte skandálni a be­csei kapus nevét, mire az egyik becsei védő jó messzire elrúgta a labdát, s volt érkezése mind a tíz pályán lévő becsei játékosnak, hogy odamenjen Maroshoz és gra­tuláljon a nagy rekordhoz. A mér­kőzés 14. percében Maras ugyanis beérte a zágrábi Dinamo egykori kapusának, Zeljko Stinosének a rekordját, azt, hogy 749 percig volt érintetlen a hálója. A mérkő­zés 14. percétől kezdődik a Maros­éra, egy kapus hálója érintetlen­ségének jugoszláv rekordja. S mi­vel Maras ezen a mérkőzésen sem kapott gólt, már most 826 perccel az övé a jugoszláv rekord. V. JANKOV BRČKO: Jedinstvo—Drina 1:0 LUKAVAC: Radnički—Kabel 1:1 — 4:5 ESZÉK: Olimpija—Sloga 5:0 BELGRÁD: Obilić—Kolubara 1:0 KOSTOLAC: Rudar—AIK 1:1 — 5:4 SZLAVONBRÓD: BSK—Hajdúk 0:0 — 2:4 BATAJNICA: BSK—Vrbas ma játsszák A táblázat: 1. Becse 12 12 0(0) 0 22:2 21 2. Vrbas 11 fi 3(3) 2 24:8 15 3. Hajdúk 12 7 2(1) 3 14:8 15 4. Olimpija 12 7 1(0) 4 21:11 14 3. Ilrina 12 fi 4(1) 2 13:8 13 8. AIK 21 fi 3(0) 3 15:7 12 7. Belišće 12 fi 0(0) fi 10:lfi 12 8. Növi Sad 12 fi 0(0) fi ifi:)fi 13 9. Obtiiő 12 5 1(1) fi 13:15 11 10. Kabel 12 4 3(3) 5 14:17 11 11. Jedinstvo 12 5 1(0) fi 10:17 11 2. Rudar 12 4 2(2) fi 13:24 10 3. Metalac 12 4 2(1) e 17:17 9 1. Radniíki 12 i 2(1) fi 11:1(1 9 5. BSK (Ba) 11 3 0(0) 8 15:20 fi fi. BSK (Sz) 12 3 3(0) fi 8:11 fi 7. Kolubara 12 2 1(1) 9 (1:22 5 .8. Sloga 12 2 2(1) 8 7:21 5