Nemzeti Sport, 1931. március (23. évfolyam, 39-61. szám)

1931-03-01 / 39. szám

Vasárnap, 1931 március 1. Ti­vr ® Pop S.§ A Nemzeti már kétszer is megverte a Hungáriát, a Bástya háromszor kelle­metlenkedett az Újpestnek, a Ferencváros már nem is emlékszik arra, hogy mikor győzött utoljára a Vasas ellen, a Bocskai csak egyszer mondhatja el magáról, hogy legyőzte a Sabariát, Kispest is csak egyszer verte a budaiakat, sőt a pécsiek is elvettek már pontot az óbudaiaktól szóval a mai ellenfelek ekezfalk­n­ál* néhány­ meglepetést, vájjon melyik­nél fesz ma újra? — Saját tudósítónktól — Még csak a harmadik tavaszi baj­noki nap kerül ma sorra, de már sza­bad félszemmel a tavaszi derbire is kacsintgatni. Két hét múlva kerül sorra a nagy meccs: a Hungária—Új­pest ... Erre a derbire készül már most mind a két vezető csapat. Újpesten titkon azt remélik, hogy a Nemzeti ma a Millenárison egy kis meglepe­tésben részesíti a kék-fehéreket, a Hungária meg a Bástyától vár vala­mit . . . Mondjuk, egy újpesti pon­tot .. . A múlt héten a táblázat élén tá­madt nagyobb változás, ma az alsóbb . . . dP­­ig RUHA, HÁTIZSÁK,­­ VIHARKABÁT ■ Készítője: MOLNÁR GYULA VII., KÁROLY­ KÖRÚT 3b­. leletoo.: J. 321—02 régiókban lesz helycsere, de meglehet, hogy feljebb is történik némi eltoló­dás. Hiszen ma már semmi sem bi­zonyos, minden eredmény „valószínű” lehet. Hiszen­ a Nemzeti már vett el pontot a H­ungáriától, a Bástya is Újpesttől, a Ferencváros is kikapott a Va­sastól, a Sabaria már többször verte a Bocskait, mint az a Sabariát, a Budai „11”-s Kispest meccseken mindenféle­­eredmény előfordult már, mindössze a pécsiek nem, győzték még le a kerületieket, de pontot már ők is szereztek nagynevű ellenfelük­től. Tehát a papírformák és tippek elle­nére is el kell készülni a meglepeté­sekre. Csakhogy honnan kapjuk majd­ . . . Két éve nem rúgott gólt a Nemzeti a Hungáriának pedig azelőtt kétszer is győzött Eddigi eredmények (Nemzeti— Hungária): 1926/27: 0:2 1:0 1927/28: 3:2 1:3 1928/29: 0:4 1:4 1929/30: 0:2 0:3 1930/31: 0:3 A múlt, határozottan a Hungária mellett szól: 28:6 az eddigi gólarány s bár a profizmus két első évében két­szer is diadalmaskodott a Nemzeti, most két év óta még csak gólt sem IV., Kossuth Lajos­ utca . Egyenruhák és polgári öltönyök. Tisztek és kala­paszományosok szabályszerűen felszereltetnek. Nagy Kálmán Nagy választék arigo! szövetekben­ rúgott a Hungáriának. A jelen is a Hungária mellett szól, mindketten játszottak már tavasszal a Bástyával. A Hungária 5:1-re győzte le a szege­diekéit, míg a Nemzeti 2:2-­re végzett. Négy gólt mutat tehát a papír­forma a Hungária javára, a mi tippünk 2:0 ugyancsak a Hun­gária javára. Mind a két csapat veretlen még ta­vasszal, de amíg a Hungária már négy pontot szerzett, addig a Nemzeti csak két döntetlenig vitte. A kék-fehé­rek ma Titkos nélkül kénytelenek ki­­állatni, a mérkőzés pedig a Nemzeti pályáján lesz s ez a két érv a fekete­fehérek mellett szól. A Nemzeti csa­patát meglepetésre is képesnek tart­juk, de éppen most, a jelenlegi Hun­gária ellen aligha születik majd meg ez a meglepetés. Tavasszal rúgott góljainak számát egy tucaton felül emeli ma az Újpest Harmadszor otthon — harmadszor is idegenben Eddigi eredmények (Újpest— Bástya): 1926/27: 3:0 1:0 1927/28: 1:1 4:0 1928/29: 2:2 1:0 1929/30: 6:1 1:3 1930/31: 3:0 22:7 ez az eddigi mérkőzések aránya, természetesen az Újpest ja­vára. Ez az arány ma alighanem csak nőni fog. Újpest már 11 gólt rúgott a tavaszi szezonban, igaz, hogy min­dig otthon játszott s ma harmadszor is otthon küzd, míg a Bástya ma har­madszor is idegenben kénytelen kiál­­lani. Ezt figyelembe véve a szegediek aránylag elég jól szerepeltek eddig, pontot is szereztek s a papírforma Újpestnek csak egy-kétgólos győzelmére mutat, de a mi tippünk 4:1 az Újpest javára. Egyik csapat sem játszhat a leg­jobb ősze állításában. Újpest több jó játékosát nélkülözi, míg a szegediek éppen csak hogy összeszedtek 11 em­bert. Újpest tartalékerői azonban a legjobbakkal csaknem egyenlők. Így például Sáros ma játszik először baj­noki meccsen a lila-fehér színekben s bizonyára elő­nyösen szeretne bemutatkozni. Igaz, hogy ugyanakkor a Bástya hat volt újpesti játékosa is ki akar tenni ma­gáért, de ezúttal ez az eredményen aligha változtathat. Csak egyszer verte a Bocskai a Sabariát A debreceniek is harmadszor játsza­nak otthon Eddigi eredmények (Bocskai— Sabaria): 1927/28: 2:2 0:2 1928/29: 3:2 1:3 1929/30: — — 1930/31: 3:3 Régen a Sabaria vol­t a legjobb vi­déki csapat, ma a Bocskai az. Ám a régi dicsőség emléke még ma is él a. — gólarányban, mely az eddigi ta­lálkozók alapján 12:9-et mutat a Sa­baria javára. Sőt, ha figyelmesebben megnézzük az eddigi eredményeket, azt is látjuk, hogy a Bocskainak még mindössze egyszer sikerült csak győz­nie a Sabaria ellen. Most­ azonban alighanem pótolja a Bocskai az eddig elmulasztottakat. A debreceniek első két tavaszi meccsükön jól szerepeltek, de a Sabaria egyetlen idei mérkőzé­sén, a Ferencváros ellen szintén ki­tett magáért. Egy gólos Bocskai győzelemre mutat a papírforma, míg a mi tippünk 3:1 a Bocskai javára. A debreceniek harmadik meccsüket is otthon vívják s ma szeretnének ízt találni a múltheti vereségre. A Bocs­kai tudja azt, hogy újabb pontvesz­teség folytán kiesne a nagy verseny­ből s éppen ezért igyekszik ma ■maga ájd gyűrni a Sabariát. 1928-ban verte utoljára a Fradi a Vasast s most revánsot kellene vennie az őszi vereségért is Eddigi eredmények (Ferencváros —Vasas): 1926/27: 2:0 3:0 1927/28: 2:1 3:1 1928/29: 9:0 2:2 1929/30: — — 1930/31: 2:5 Régen volt az, amikor a Ferencvá­ros 9:0-ra győzte le a Vasast s azóta sem nyertek a zöld-fehérek a piros­kékek ellen. Pedig az eddigi mérkőzé­sek gólaránya m­ég most is erősen a Ferencváros mellett szól: 28:9! Most tavasszal mind a két csapat siralma­sam kezdett. A Ferencváros csak egy góllal verte a Sabariát s eggyel kika­pott a III. ker. FC-től, a Vasas meg ugyanakkor meglepetésszerű veresé­get szenvedett a Budai „ti”-től. Döntetlen eredményre mutat a papírforma, mi 3:1-et tippe­lünk a zöld-fehérek javára. Nem merész ez a tipp. Hiszen az őszi 5:2 után a Vasas tavasszal még semmit sem mutatott, míg a zöld­­fehérek a „fejmosás” nyomán most igyekszenek kijavítani a múltheti eredményt és revánsot venni az őszi vereségért. FTG-pálya Ülfői­ út Vasárnap, március 1-én, d. u. negyed 4 órakor Ferencváros—Vasas Előtte fél 2 órakor Budai „11“—Kispest I. ligabeli bajnoki mérkőzések V/ ' írs\! ^ ' 3 Az I- liga állása 1. Hungária 139 4 249:1822 2. Újpest 138 3 240:2119 3. Bocskai 13 74 236:2818 -16. Ferencv. 13 64 328:1616 ifj. III. k. FC 13 72 427:2116 6. Sabaria 126 2 419:1614 7. Nemzeti 133 6 418:2212 8­ 9. Bástya 133 3 722:329 8­ 9. Vasas 133 3 722:329 10. Budai „11”133 3 716:319 11. Pécs-Bar. 123­ 917:376 12. Kispest 13 121020:404 Pontot kell szerezniük a pécsieknek ha nem akarnak még rosszabb hely­zetbe kerülni Eddigi eredmények (Pécs-Baranya —III. ker. FC): 1929/30: 1:1 0:3 1930/31: 2:3 A Pécs-Baranya még csak egyszer játszott az idén, akkor is idegen pá­lyán. Ezen az egy meccsen három gólt rúgtak a pécsiek, közben hatot kap­tak. A III. ker. FC egy csúfos veres­­séggel és egy szép diadallal a háta­­mögött vár idei harmadik szereplé­sére. Az eddigi találkozók a kerüle­tiek mellett szólnak 7:3 arányban. A papírforma is kétgólos kerü­leti győzelemre mutat, de a mi tippünk: 1:1. Nem szabad elfelejteni azt, hogy a pécsiek most játszanak először otthon és hol szerezzenek pontot, ha éppen otthon nem? A Pécs-Baranya a fe­nyegető utolsó előtti helyen tanyáz, sőt könnyen lejebb is potyanhat. Éppen ezért a jobbnak látszó kerületi csa­patnak igen kemény küzdelemben lesz része Pécsett. Megszerzik-e a harmadik győzelmüket a budaiak? Kispest vigyáz, mert ha veszít, négy pont hátránnyal lehet utolsó Eddigi eredmények (Budai „11” —Kispest): 1926/27: 0:0 1:1 1927/28: 0:2 2:2 1928/29: 4:2 3:1 1929/30: 2:2 0:0 1930/31: 1:0 A tavaszi szezon egyik meglepetése a budaiak jó szereplése vott. Leg­jobban a Budai „11” startolt az I. ligában. Kétszer játszott, kétszer győzött s tavaszi gólaránya jobb, mint a Hungáriáé vagy az Újpesté. A győzelem most harmadszor is a budaiak felé int, hiszen Kispest még csak egyszer győzött a Budai „11” ellen. A gólarány 13:10 arányban szintén a budaiak mellett szól. A papírforma a budaiak két­­háromgólos győzelmére mutat, mi azonban csak 2:1-et tippe­lünk a Budai „11” javára. Kispest számára már elérkezett a pontszerzés legfőbb ideje. Ha most nem kezdi meg, ak­kor alighanem végveszélybe kerül. Hiszen nem kell más, csak az, hogy ma Pécsett ki­csússzék egy kis meglepetés, a Kis­pest kikapjon és máris négy pont hátránnyal rostokolnak a kispestiek az utolsó helyen! Kispest tehát har­colni fog! És éppen ezért nagyon ké­tes az, hogy a budaiak ma megszerzik harmadik tavaszi győzelmüket is. p­’fényes szakorvos Rákóczi­ út 32.1. éra. 1. ajtó Rókussal szemben egész nép Eredeti angol THE CHAMPION - és saját készítésű Royal Star kerékpárokat ISO P-től havi 16 P fippljssí /­sasSS) részletre. K­erékpár - alkatré­­seket nagybani árban: Külső gumi P 5.40, belső gumi P 1.80 IÁJG WJ J S FIA feerésepár nasykeres&elíjkt Budapest, VIII. kerület, József­ körút 41. szám Árjegyzék 1000 képpel ingyen. Alapítva 1309 Sportérmek, plakettek és szobrok, serlegek, zománc­­jelvények legolcsóbbanMorzsányinál Anáspesti IV. ker., EskU.ut B.