Nemzeti Sport, 1934. november (26. évfolyam, 213-232. szám)

1934-11-26 / 229. szám

Hőfcf5, 1934 november 26. ig»á»r Működött az újpesti gólgyár Újpest—Attila 5:0 (3:0) Az Attila is „játszott", csak a lövésben maradt el erősen ellenfelétől Góllövő: Avar, Jávor, Jávor, Jávor, Avar Újpest, 2000 néző. Bíró: Major­szky Az Újpest öltözőjében nyugodt készülődés folyik. Szokás szerint belátogat Aschner elnök és óva inti a játékosokat az elbizakodott­ságtól. Az Attilánál a sérültek miatt 13 játékos vetkőzik le ,Bu­­zássy és Egri próbarúgásokat vé­gez. Mivel nem éreznek fájdalmat, vállalják a játékot s így nem kerül sor sem Seperre, sem Gerendáéira. Vagyis a két csapat a következő összeállításban fut ki a kissé csí­pős időben, de gyönyörű napsütés­ben: Újpest: Hori — Futó, Stern­­berg — Seress, Szűcs, Szalay — Tamásy, Pusztai, Avar, Jávor, Ko­csis. Attila, Barna — Kővágó, Szik­lai — Seregi, Buzássy, Dóczé — Szegő, Molnár, Egri, Csapó, Kiss. FIGYELEMRE MÉLTÓ, DE MEDDŐ MISKOLCI TÁMADÁSOK, NÉ­HÁNY RAGYOGÓ ÚJ­PESTI PERC GÓLOK­KAL Az Attila kezd élénk szél ellen és már az első percben majdnem S­­. Korcsolya „Rédli legjobban VllfRAlff legolcsóbban felfliHöllnél BUDAPEST, MÚZEUM KÖRÚT 29 Árjegyzék ingyen! * 1 2 3 gólt ér el. A jobbszárny támadása után Egri kapásból lő, a felugró Hóri kezéről kapulécre csúszik a labda, onnan újra Hóri hátának, végül a kapu torkában pattogó lab­dát Seres hanyat vetődve to­vábbítja a mezőnybe. Erre az ijedtségre Újpest erősít és beszorítja ellenfelét, amely jó ideig a félvonalon sem tud átkerülni. Az Attila csak védekezik, de ezt jól csinálja. Az újpesti csatársor még döcög, nem tud helyzetet össze­hozni. A belsők messziről lődöz­­nek, csak Tamássynak sikerül be­futni a kapuig, de nehéz szögből leadott lövését Barna kiöklözi. Tíz percnyi meddő újpesti fölény után a már-már elparentált Attila is éled és a 12. percben ő éri el az KÉSZ ÉS NYERS SZŐRMEÁRUM ÁLLANDÓ RAKTÁRA SAJÁT MŰHELY GYENES SZŰCS (MTK) Párisi modellek X IV. HAJÓ-UTCA 1 SZERVITA-TÉR SAROK TELEFON: 84-2­ 51 első szögletet. Egészen jól kombi­nál a miskolci csatársor és néhány rohamuk nyomán meghal a vér az újpesti nézők ereiben. Hannak kell néhány kellemetlen helyzetben tisz­táznia. Most változatosabb a játék és széthúzott mezőny kedvez az újpesti csatársornak. Avarnak több a helye és meg is ereszt egymás­után három Avar-bombát. (A har­madik jelentette a vezető gólt.) 1. Fordulásból húsz méterről. Barnának szerencséje van, éppen az ölébe kapja. 2. Kapásból a 16-osról. A labda a felső lécről pattan vissza Barnának, aki csak nagy nehezen tudja el­csípni a labdát a kapufa tövénél. (Újpest követelte már a gólt is.) 3. Remek kombináció végén (Jávor verekedte ki a labdát, Pusztai lyukra adta) Avar fordult és tíz méterről laposan belőtte. 1:0. 26. perc. Most már jobban megy a gól­gyártó üzem. A 34. percben Avar harcos Jávornak passzol, az össze­kötő kicselezi Kővágót és 12 méterről a bal felső sa­rokba bombáz. 2:0. Két perc múlva Tamássy dolgoz ki helyzetet Jávornak és az össze­kötő egy éppen olyat lő, mint az előbb, a másik felső sarokba. 3:0. Újpest ezzel már meg is elégelte a félidőre. Az Attila most sokkal veszélyesebben támad. A 40. perc­ben Seres megsérül, közben az Attila pillanatok alatt a gólhely­zetek egész sorát dolgozza ki, de amilyen ügyesek a piros-kék csatá­rok a támadások felépítésében, olyan gyarlók a befejezésben. A végén Újpest támad, Jávor fejese elcsúszik a kapufa mellett és vége a félidőnek. FÉLIDŐBEN az újpesti játékosok sietve szalad­nak be és Seres állapota után ér­deklődnek, aki a masszírozó padon fekszik, de szerencsére nincs ko­molyabb baja. Az arcába kapott egy erős lövést és ezt fájlalja. Az Attila öltözőjében a játéko­sok nincsenek megelégedve a játé­kukkal és hevesen kifakadnak egy­más ellen. Máriássy dr. nyugalom­ra inti őket és az az utasítása a második félidőre, hogy az össze­kötők többet segítsenek hátul. FÉLIDŐ ELEJÉN ATTILA OFSZÁJD­­GÓL, ÚJPESTI JOG­ERŐS, FÉLIDŐ VÉ­­GÉN ÚJPESTI JOG- 7 ERŐS ATTILA OFSZÁJD­ GÓL Seres a szünetben rendbe jön és újra játszik. Megint az Attila támad először, gólt is rúg, de lesből­ így történt: Csapó lő, Hári kiüti (nem is volt nehéz lövés!), most Szegő lő, a labda keresztben csúszik a kapu előtt és Csapó két méterről bevág­ja. Sternberg, ahogy a tribünről láttuk, körülbelül egy magasságban állt a csatárral, ilyenkor nehéz per­­beszállni a bíróval. Hóri ejtegetései izgatják az új­pesti kedélyeket, de a 3. percben az Attila beszedi a negyedik gólt. Kocsis szögletrúgását Barna elvéti és Jávor könnyen fejelhet a hálóba. 4:0. Támad az Attila is kornert ér el, de egyre kevesebb önbizalom­mal. Az 5. percben Avar ballábbal óriási lövést ereszt meg kapura és a kapus helyett a kapufa véd. (A közönség hüledezett.) Azután újra nagy az Újpest-fölény. Pusztai fe­jese alig csúszik a kapu mellé. A 16. percben Szegő lóg meg, Hóri nem tudja megfogni a jó lövést, Sternberg azonban tisztáz. Hanról a nézőtéren elmondják az összes kiejtési­ vicceket. Pusztai ügyeske­­dik a bágyadt újpesti csatársor­ban, de neki meg a lövéssel nincs szerencséje. Avar remek passzát hajszál­nyira lövi a sarok mellé. Az Újpest most ellanyhul. Csak a szépségre vet súlyt. Tényleg elég csinosan kombinálnak, de mit ér ez gól nélkül. Közben feljön az Attila csatársora, jó húzásokkal tűnik ki, de ők is inkább csak a szépségdíjra pályázhatnak. Kocsis faultolja Seregit, aki egy percig pih­m. A 34. percben Pusztai lö­vését Barna szépen védi kornerre. Még egy korer, aztán Kocsis ível a karja elé. Avar fellel továbbítja a kifutó Barna fölött a labdát és Sziklai a vonalon ment. A 38. perc­ben Avar bombaszabadrúgása nad­rágon találta Buzá­sot, aki tapo­­gntja is a labda helyét. Egészen p­anyhul az U­mnent és a meccs vé­gén az Attila nagyon szépen tá­mad, csak a lövés, csak a lövés ... Hári így is ejteget. A 44. percben aztán Jávor előkészítéséből Kocsis bead, Avar egy csel után laposan a balsarokba lő. 5:0. Az Attila pompás kombinálások után lő még egy lesgólt, aztán vége. MECCS UTÁN az Újpestben nagy a vidámság, egy doboz csokoládé javítja a fiúk amúgy is jó hangulatát. A miskol­ciak sem húsolnak, csak a gól­arányt sokalják. A következő nyi­latkozatokat gyűjtöttük össze: Kis Zoltán, az Újpest u. v. alel­nöke: Szépen játszott a csapat és még több gólt is rúghatott volna. Arányi Árpád társelnök: örü­lök, hogy szépen játszottak a fiúk. Langfelder Ferenc igazgató: Jó meccs volt, az ellenfél is jól ját­ * Jaj — Csuda ravasz játékos ez a Reviczky! —■ ? ? ! — Minden hájjal meg van kenve. * szott. Meg is érdemeltek volna egy gólt. A mieink nagy lövőkedvük­ben voltak s nagyobb a tudásuk is, de 4:0 után kissé ellanyhultak. Jánosy Béla edző: Mindkét csa­pat tetszett nekem. Máriássy Lajos dr., az Attila fővárosi képviselője: Két meg nem adott gólunk közül a második valóban lesgól volt, de az első nem, mert a kapuson kívül Sternberg is bent állt az újpesti kapuban. Pollák István főtitkár: Újpest jobb, de a reális eredmény 3:1 lett volna. Pimpi edző: Nincs szerencsénk. Ha Egri egészséges, mi is rúgunk gólt. Barna: A negyedik gólnál azért nyúltam a labda mellé, mert Avar ellökött. NEM SOK JÓT ÍGÉR AZ ATTILA, amelynek centere és centerhallja — sérülése miatt — még a meccs ^Sportvacsorák­ Biró Étterem Sörözőben az 5­1 éve fennálló Szikszay utóda Telefon 845-19 IV, Vámház­ körút 16 P "'■80 ésl." egységárak Déli menü ________ P 1.40 Döntésben és utcánál P 1.30 ESTE ZENE előtti utolsó percben is „bizonyta­lan induló” volt. Az emelkedő for­mában lévő Újpest fölényes győ­zelmét ígérte ez a meccs s az ered­mény igazolta is a várakozást, de az Attila sokkal többet produkált annál, amit várni lehetett tőle s­­ amit az eredmény sejtet. Feltűnő­­ sok érték van a miskolci csapatban. Leggyengébb része — a csatársor — is össze tudott hozni néhány jó támadást és általában komoly el­lenfele volt a bajnok jelöltnek. Ámde Újpest helyenként nagy erényeket csillogtatott s az I. fél­időben tíz perc elég volt számára, hogy a meccs sorsát elintézze. Pusztai csatasorba állása nagyot lendített a támadósor akcióképes­ségén, Avar és Jávor erélye és lö­vőképessége pedig gondoskodott a csattanóról. A csatársorra általá­ban ráfér még egy kis formajavu­­lás, de a legtöbb csatár jó úton van ebben az irányban. Csak Ko­csis nem érzi otthon magát a bal­szélen s ezért segít magán olykor erőszakossággal. A halfsor csilla­gai bágyadtan csillogtak, Seres vi­szont jeleskedett. A bekkeket néha meglepte a gyors Attila-csatársor, de ők azért jól álltak a lábukon. Hári bizonytalan labdafogására mentség a kézdermesztő hideg Az Attila legtöbb játékosa meg­üti a szerény „középcsapatátlagot” Ügyes, csak olykor „mókázó” ka­pus, két megbízható hátvéd. A halfsor közepén Buzássy sérülten gyengébb volt a szokottnál, de a két szélsőbalf nagyon tud bánni a labdával A csatársor Egri sérült­jét sínylette, de itt Csapó még na­gyon „zöld”. Miatta Kiss is keve­set volt játékban, de a másik olda­lon a kitűnő Molnár a gyors és vállakozó kedvűvé lett Szegővel sok jó támadást vezetett. --------­- miérTM ( SZERDA A) válogatott—B) válogatott. V­áloga­tóm­ér­közés. CSÜTÖRTÖK Üllői­ út: Ferencváros—Szeged, bajnoki. VASÁRNAP Kispest: Kispest—Újpest. Újpest, Berlini­ utca: Phöbus— Szeged. Debrecen: Bocskai—III. ker. FC. Miskolc: Attila—Soroksár. Magyar Kupában: Budai „11” —Hungária. A II. ligában: Szentlőrinc— Millenáris, Váci Remény—Dro­gisták, Vasas—Budatétény, Szür­ketaxi—Vác, Nagytétény—Cse­pel, Erzsébet—Nemzeti. Az amatőröknél elmaradt mér­kőzések: Köln. AC—VSC, EMTK —MÁVAG, MTK—MAFC, III. ker. TVE—ZSE és a többi. A 13-ik szám­ú flpszelvényei szerepelt mérkőzések eredményei: 1. Ferencváros—Bocskai 5:1. 2. Újpest—Attila 5:0. 3. III. ker. FC—Hungária 3:6. 4. Soroksi—Phöbus 3:2. 5. Somogy—Kispest 1:2. 5. Szeged—Budai „11“ 1:1. 7. Budafok—Nemzeti 1:1. 8. REAC—Kecskeméti AC 2:1. 9. Soproni VSE—Soproni FAC 2:0. 10. Palermo—Bologna 0:1. Vestrnl ZQ- fillécéd Dia is vásárol- Uat egy peábadoboz Herolite Rapid arc­­ápoló gyocsbocotva krémet és látni fog­ja, hogy vív, szappan­ és ecset nélkül 1 pecc alatt lehet a legtöké­letesebben megbocot­­válkozni SS fillécéet vehet azután egy nagy, tubust vagy, R 1.5(/-éri egy, eredeti nagy, dobozt és ennek az ásóból is visszaté­rítem, a peábadoboz ácát A Hezotite­ Rapid tesz az Ön kedvenc botot­­válkozá szece, mit a Hezotite Rapid bo­­rotválkozással acca bácsonyosan síma és fás ápolt tesz. Kap­­ható minden szaküz­­letben és a készítő de. Ho­czec vegyész illatszedtácában, Tsuéz-körút S * Herrensteini Petris Brúnó tánc­iskolájában felnőtt, diák- és baby­­tanfolyamok megkezdődtek. Beirat­kozás egész nap IV., Váci­ utca 26. (Feljárat Párisi­ utca 2.) Tel.: 870—50. A hát azon egve Vészesen közeledik a milánói ma­­­gyar-olasz napja. Az I. liga játékos-­ berkeiben a tallózás mindig aktuáli­­­­sabb lesz. Ezen a héten újra sok új név bukkant fel. Az új nevek legki­válóbbika kétségkívül Sárosié, aki az­ őszi idény során eddig mindössze két­szer jelent meg a hét kiválasztottjai közt. Most azonban annál meggyőzőb­-­­ ben foglalta el helyét. Pedig nagyon nagy konkurrense volt Avarban, aki remekül irányított és két pompás gólt is lőtt. De Sárosinak mégis csak a Bocskai volt az ellenfele és ő is lőtt vagy három gólt. De meg kell említeni ezen a helyen Teleki okos játékát is. A kapus helyén nagy „betörés” tör­tént. A Phöbus újonnan leszerződte­tett Vargája volt az, akinek nagysze­rű védéseiről legtöbbet beszéltek va­sárnap este. Steinbergnek nem volt komoly dolga, Dudás kiszorította te­hát még a második csapatból is. Em­lítést érdemelt ki a balhalf helyén Havas, Magda és Sipőcz, a centerhalf helyén Somogyi és Boros, a balhalf helyén Dóczé és a Nemzeti Szalagja, a csatársor jobbszélén pedig Kelemen. A hét tizenegye: Varga Polgár Korányi Palotás Turay Dudás Táncos : Vincze Sár­osi Toldi Titkos A tartalékcsapat: Vági Miklós: I. Dudás Seres Szűcs Szalay Markos Molnár Avar Szabó III. Magyar II. 5