Nemzeti Sport, 1937. szeptember (29. évfolyam, 171-191. szám)

1937-09-27 / 189. szám

Hétfő, 1937 szeptember 27. SSStf rült ki győztesen. Az első félidőben Pa­taki góljára Jeney válaszol. Szünet után Bogdán szerzi meg a vezetést, de Mel­­eher egyenlít. Az utolsó pillanatban Len­­hardt lövi az UVASC győztes gólját. Kitűnt: Körmendi, illetve Ceandal­­e Trinkl. BRSC—VI. ker. SC *:« (1 ■«). Váci­ út Vezette: Bélés. BRSC: Schmidt — Ober­­frank, Wagner — Horváth, Stefkó, Ma­yer — Krausz, Kietzl III­, Kletzl II., Hocch­­stein, Kontrár. — VI. ker. SC: Pintér — Bartik, Fazekas — Fruzsa, Tóth I., Böki — Balogh, Weinglass, Molnár, Ádler, Liechter. A BRSC megérdemelten győzött. A rákosiak az első félidőben állandóan támadnak. Hochstein a góllövő. Szünet után változatos iramú a mérkőzés. Kletzl II., majd Krausz eredményes. Bartik VI. ker. SC egy 11-est kihagyott. Fazekast a játék­vezető kiállította. UTE-Főv. TKör 4:1 (1:1). Gyöngyösi­ét. Vezette: Solymosi. — TTE: Köböl — Kuicsera IV., Kucsera I. — Vági, Him­­mer, Stanczel — Szécsényi, Mészáros, Szabó, Sütő, Hollósi. — Fev. Tkör: Harmath — Zurián, Gazdácska II. — Handel, Bolla, Lipták II. — Madari, Kaiser II., Jerasabek, Hegyi, Bányai. Az első félidőben a TTE Szabó révén eredményes. A 40. percben Bányai—Jer­­zsabek összjáték után Bányai egyenlít. Szünet után a 10. percben Mészáros lő gólt, majd a 15. és 25. percben Sütő eredményes. Kitűnt: Köböl, Szabó és Sütő, illetve Jerzsabek és Bányai. TLK-RTK 1:0 (0:0). Rákosszentmihály. Vezette: Wéber.­­ TLK: Mü­ller - Neu­mann, Tóth — Jáger II., Pretter, Con­­tardo — Donáth, Koritár, Kánay, Ma­­kovnik, Schmidt. — BTK: Badics II. — Mihalkó, Pusztai — Leéb, Laczkó, Brndács — Reitzy, Kiss, Öotterreicher, Gellé, Reis. Izgalmas játék. Az RTK végig nagy fölényben játszik, csatársora azonban a kapu előtt tehetetlen. Szünet után a 26. percben Koritár a két hát­véd között kiugrik és közelről megszerzi a TLK győztes gólját. Utána Pusztai BTK egy 11-est a kapufának rég. Ki­tűnt: Piretter és Centardó, illetve Lacz­­kó és Pusztai. BSzKRT— BTC 2:0 (1:0), Fehéri­ út. Vezette: Lantos. BSzKRT: Hajnal — Szabó, Hirtz — Berger II., Biczó, Bed­­narik — Baumann, Berecz, Weisz, Nyi­las, Szalay. BTC: ördög — Antalics, Su­­hai — Gaurenszky, Glaser, Schrott — Cserna, Kalocsa, Dési I., Zárdai II., Héry. Mindkét részről lanyha iramú, gyenge játék, de a BSzKRT ennyivel jobb volt. Nyilas fejeséből Szalay lövi az első gólt, majd szünet után Szalay szögletét ördög a saját kapujába öklözi. A BSzKRT-ban a hátsóvonalak jól ját­szottak, csak a csatársor döcögött. A BTC-ben ördög, Suligi, Glaser és Dési I. játszott jól. Kárpáti-csoport: Magyar Posztó—KTC 2:2 (1:1). Ceg­lédi­ út. Vezette: Steiner F. — Magyar Posztó: Held — Vörös, Dragovics — Kluczka, Jankovics, Glück — Antal, Riegler, Schnk, Tamás, Terényi. — KTC: Hatvani — Lovas II., Varga — Üveges, Hullár II., Pál — Répa, Lendvai, Glatz, Német, Ruf. Végig nyílt játék. A Posz­tónak a csatársora, a KTC-nek a védel­me volt jó. Az eredmény igazságos. Góllövő: Terényi és Schuk, illetve Répa (2, egyet 11-esből). Jó: Terényi és Ta­más, illetve Hatvani és Varga. ETC—SAC 4:2 (1:2). Soroksár. Vezette:­­Szűcsi. — BTC: Novák — Streicker, Stuhl — Spics, Balogh, Bereczky — Kovács, Urbancsik, Jókai, Kiss, Pomár. — SAC: Sárközi — Pfiszter I.,­ Pfiszter II. — Prnczeld, Zwick, Rumper — Sár­közi II., Stumpf, Fritz, Salina, Szeili. Szerencsés győzelmet aratott az ETC. A SAC a II. félidő utolsó tíz percében roppant csak össze és ekkor az ETC két gyors góllal győzött. Góllövő: Pomár (3) és Kovács, illetve Fritz (2). Jókait, ill. Pfiszter I.-t a játékvezető kiállította. Hungária—BEAC 4:0 (1:0). Soroksári­ért. Vezette: Schlosser. Hungária: Újfa­lusi — Tóth, Kisiván — Willig, Eigner, Pavlics — Szemerei, Kosaras, Kocsis, Hernek, Nagy. BEAC: Kincses — Pál­­falvi, László — Kuhár, Lakatos, Bor­nemisza dr. — Angyal, Mészáros, Nagy, Kovács, Horváth. A Hungária végig fö­lényben játszva, biztosan győzött. Gól­lövő: Kocsis (2), Hernek és Kosaras. Jók: Ujfalusi, Willig, illetve Kuhár és Mészáros. A játékvezető Kisivánt (Hun­gária) kiállította. Köl AC -Köln. FC 4:1 (0:0). Halom­utca. Vezette: Vogel. Köl­ FC: Fabók — Kovács, Kszentes — Ispaich, Windlisch, Tófalvi — Horváth, Németh, Karácsonyi, Szurdok, Somogyvári. Köln. AC: Ma­karek — Hanmanne, Csengődi — Kenyeres, Mi­koda, Vajna — Turcsány, Sípos, Kövesi, Terczig, Dömény. A 15. percben Vajna elszalad, beadásába Turcsánynak csak a lábát kell betennie 1:0. Fordulás után a 20. percben Fabók egy erős lövést kiejt, Dömény behelyezi. 2:0. A 30. percben Fabók rosszul szalad ki és a befutó Tur­csány ismét eredményes. 3:0. A 35. perc­ben Somogyvári szabad­rúgás­ a bal kapufáról bepattan. 3:1. Két perc múlva Kszenics gyenge hazaadását Fabók be­­ejti, 4:1. Némethet (Köb. FF) a játék­vezető kiállította. Kitűnt: Makarek, Mi­koda és Ferczig, illetve Tófalvi, Kará­csonyi és Somogyvári. 33 FC—Féltén (0:0). Fehérvári­ út. Ve­zette: Tihanyi. 33 FC: Horváth — Szen­­czy, Kangyerka — Schwarzenberger, Fü­­löp, Lendvai — Siklósi, Stanica, Haver, Hurák, Boda. Féltén: Galambos — Hein, Kocsis — Keszthelyi, Tencsa, Weisz — Nagy, Benkő, Nobilek, Papp, Horváth. Végig hatalmas iramú, szép mérkőzés, igazságos eredménnyel. A Féltén a táma­dásban, a 33 FC a védelemben nyújtott kiválót. Kitűnt: Tencsa és Horváth (Fel­­ten), illetve Siklósi és Horváth 433 FC). KTK—CsTK 1:0 (0:0). Gyömrői-út. Ve­zette: Návay. KTK: Szabó I. — Seeman, Lilik — Szabó II., Gajdácsi, Pesek — Nyerges, Nonn, Sindler, Reibl II., László. CsTK: Kincses — Nagy I., No­­szál — Nagy II., Keck, Kuntner — Kiss, Stark, Mayer, Pintér, Jáger. Az első félidő eredménytelen. A második félidő­ben a KTK ügyesebben játszik és a 15. percben Reibl II. gólt ért el. A 40. perc­ben Liliket (KTK) utánrúgásért a játék­vezető kiállítja. Kitűnt: Nyerges, Reibl II. (a mezőny legjobbja) és Gajdácsi, il­letve Keck, Kincses és Stark. KSSE—Kelenföld 5:2 (2:1). Kelenföld. Vezette: Vajda. KSSE: Szabó — Relbe, Dalimaim — Ádám, Gál, Mrovcza — Kol­lár, Gábrics, Manolovits, Czupra, Simon­­falvi. Kelenföld: Vattay — Horváth, Ka­rajos — Szalay II., Fazekas, Szalay III., Csurgó, Pongrácz, Szabó, Görög, Balato­ni. KSSE támadásokkal indul a játék. Mánolovits két gólja után Szabó II-esből szépít. Szünet után megélénkül az iram, Görög egyenlít, de Gábrics és Mánolo­vits újabb két góljával bebiztosítja a győzelmet. A végén a KSSE kapuja ne­gyedórás ostrom alatt áll, de a Kelen­föld csatárainak semmi sem sikerül. Jó: Szabó, Kollár és Mánolovits, illetve Csurgó és Görög. III. osztály: Malaky-csoport: MA VÁG­Ó.—NJTC I:S (4:3). Kőbányai­ul. Vezette: Moldoványi. A MÁVAG az első félidőben 10 emberrel játszott, szünet után hengerelt. Góllövő: Pintér (3), Pilesik (2), Györkös, Kürti, Hladovics és Mayer, illetve Pusztai, Kecskeméti és Ragics. Pamutipar II.-KTSE 2-1 (*,1). Kispest. Vezette: Ganz. A II. félidőben feljött a Pamutipar. Góllövő: Karastek és Gotthener, illetve Kovács. KSC—Fór. Vasutas 2:1 (0:4). Gyáli­ út. Vezette: Rubint. Szerencsés győzelem. A vasutasok a kapusuk miatt veszítettek. Góllövő: Molnár és Bon, illetve Udva­ros. FSE—Törekvés II. 4:1 (1:0). Toh­nyák­­utca. Vezette: Kántor. Nívóé, szép mér­kőzés. Az FSE megérdemelten nyert. Góllövő: Gilicze (2) és Princz (2, egyet II- esből). Illetve Sátor. Függetlenség—Fér. Kaszinó 2:1 (20). Z­ágrábi­ út. Vezette: Gottlieb. A kapu előtt határozottabb Függetlenség megér­demelten győzött. Góllövő: Leidgéb és Varga, illetve Cseszneky. Mindkét csa­patból egy-egy játékost a játékvezető kiállított. Hálókocsi—SzRTC 4:2 (1:1). Rendessy­­telep. Vezette: Kallóé. Végig élvezetes, szép játékban megérdemelten győzött az egységesebb Hálókocsi. Góllövő: Sziget­vári (2), Lőrincz és Barancsok, illetve Dékmány és Ihász. SzNSE-KAOK 4:4 (2:2). Állami­ telep. Vezette: Polgári. A lelkes KAOK meg­érdemelte az egy pontot. Góllövő: Ma­gyar (2), Füzér és Griff, 111. Szeitz (4). Springer-cso­port: Cs. MOVE II.—UFC I.­2 (1:1). Csepel. Ve­zette: Géberth. A s. MOVE megérdemelte a győzelmet. Az eredmény túlzott. Gól­lövő: Tóth (2, egyet 1l-esből), Dienert (2), Németh és Varga, illetve Mayer és Gócaik (ll-esből). DGSE—M. Textil 1:2 (2:1). Nagyszombat­utca. Vezette: Lakkos. Erősiramú mérkő­zésen a szerencsésebb csapat győzött. Gól­lövő: Fülöp, Kramarcsik és Orsi, illetve Hun és György. BIK—Spárta 5T (0:1), Budafok. Vezette: Berend. A BIK a II. félidőben mutatott nagyszerű játékával még ebben az arány­ban is megérdemelten győzött­ Góllövő: Zólyom (3), Bánki és Hunyadi, illetve Tar. Goldberger SE II.—SglSE 2:0 (1:0). Kelenföld. Vezette: Várfok!. Erős iramú élvezetes mérkőzés, megérdemelt győze­lemmel. Góllövő: Kovács és Lotz. Gecaal III- t. G3E a játékvezető kiállította. NSC-Az Est 5:1 (0:1). Rákosfalva. Ve­zette: Potecz B. A második félidőben hengerelt a nemzetiek csatársora. Gól­lövő: Hircsák (2, egyet 11-esből), Lelp­­nik (2) és Botza, illetve Vámos. Tipográfia—Hargita 3:2 (0:0). Sasha­lom. Vezette: Gondár. Az első félidőben egyenlők a csapatok. Szünet után durva játék, a Tipográfia biztosan győz. Gól­lövő: Drotár, Krlbusz és Gyepes, illetve Klár és Vörös (1l-esből). Adoniteot (Har­gita) a játékvezető kiállította. Kalapos—Kerámia 4:3 (2:1). Gyömrői­­út Vezette: Lőwy 8. Változatos küzde­lem. A szerencsésebb csapat győz. Gól­­lövő: Kronfeld (1l-esből), Gombarcsik, Friedmann II. és Kutner, illetve Barta (2) és Papp. Oprée-csoport: RAFC—UTE II. 2:3 (2:0). Megyeri­ 41. Vezette: Erős. A RAFC már 3:0-ra veze­tett. Góllövő: Linter (3) és Hatsik, illetve Pálinkás (3). TSC—PMTK SzC (3:0). Tatai-út. Ve­zette: Molnár I. Ilyen arányban is meg­érdemelten nyert a TSC. Góllövő: Nagy (2), Sáfrán, Kelemen és Holpert. A já­tékvezető Henrit PMTK kiállította. Elektromos II.—UTSE 2:0 (1:0). La­torca­ utca. Vezette: Rózsa. Az Elektro­mos erős küzdelemben győzött a me­zőnyben csaknem egyenrangú ellenfele ellen. Góllövő: Butzási és Levente. Pannónia—ZAC 2:1 (1:1). Szenyl­ út Ve­zette: Seisler. A ZAC volt a többet tá­madó, de a Pannónia jobban kihasználta a helyzeteket. Góllövő: Kriván (11-esbe!) és Klein, illetve Kalmár II. Szabót ZAC a játékvezető kiállította. T. Előre—MFTB 2:1 (1:0). Népsziget. Vezettte: Horváth dr. Végig változatos és élénk iramú mérkőzés. Góllövő: Tás­kás és Boócz I., illetve Cziegler II. A já­tékvezető Tót Kr*t MFTR kiállította. PSC-UMTE 4:0 (2:0), Pesm­jhely. Ve­zette: Herz. Az izgalmasnak induló mérkőzést a PSC biztosan nyerte. Gól­lövő: Povázsai (2), Tóth, Kim­i, Koletics és Szilágy (11-esből). A játékvezető Tóth II.-t PSC, illetve Jarosint és Magyar II.-t kiállította. BTK—Compactor 3:1 (1:0). Pozsonyi­ út. Vezette: Fábián. Jó iramú mérkőzés, szerencsés győzelem. Góllövő: Tóth, Far­kan és Lénáét, illetve Csomó. Székelyt (Compactor) a játékvezető kiállította. IV. osztály Fehéri-csoport: REAC—P. Iparos 41 (1:1). Vágóhíd­utca. Vezette: Potecz. A P. Iparos össze­­roppant. Góllövő: Molnár (j), Hlutka és Gébér, illetve Martini. A játékvezető Szed­­lákot P. Iparos kiállította. Hungária II—Gránit 4:2 (2:0). Sorok­sári­ út. Vezette: Planky. A Hungária lel­kes játékkal megérdemelten győzött. Gól­­lövő: Dolezsár és Fábián III. (3. kettős 11-esből), illetve Totzki és Huss­ El­ért (Gránit) a játékveztő kiállította. Főv. TE—X. ker. Remény Id­ (1:1). Si­­mor­ utca. Vezette: Jánosi. A Főv. TE ne­hezen győzte le az óriási lelkesedéssel játszó kőbányaiakat. Petres a X. ker. Re­mény kapusa a mezőny legjobbja. Góllövő: Sallay (2), illetve Kiss. ETO II.—P. Rákóczi 2:2 (2:1). Pest­­erzséb­et, Horthy Miklós­ út. Vezette : Sárosi. Csapkodó, durva játékkal tarkí­tott mérkőzés. Góllövő: Herczeg (21), il­letve Velekei és Veiczinger. Fér. Vasutas II—VÁC 5:2 (2:0). Gyáll­­út. Vezette: Szigeti J. Gyenge iramú mérkőzés. Szünet után a VÁC jobb volt. Góllövő: Szabó (2), Pikulik, Tóbi és Klo­­businszky, illetve Bundzsás (2). P. Jula-VIII. ker. KISE 4:1 (3:1). Vágó­­hid­ u. Vezette: Bárdosi. Megérdemelt győ­zelem. Góllövő: Lendvai, Márton, Strasz­burger és Kopper (11-sból), illetve Mi­hailé. SzTE—Fér. Kaszinó II. 4:3 (4:1). Szemera­telep. Vezette: Kertész. A lelkes Fér. Ka­szinó a II. félideji játékával megérdemelte volna a döntetlent. Góllövő: Tordi (1), Varjú és Netter, eteve Kende (3) és Tóh. Gillemot-csoport: Sütök—VSC II. 1:0 (0:0). Halom­ utca. Vezette: Róno. A Sütök jó védelmüknek kö­szönhetik a győzelmet. Góllövő: Kádár. EMTK II—MAFC II­ 4:1 (1:1). Erzsébet­­utca. Vezette: Hunfalvi. Az első félidőjen kiegyensúlyozott játék, szünet után biz­tosan győz a helyi csapat. Góllövő: Ko­vács IV. (3) és Kovács M­, illetve Kemény. Cs. MOVE III—FTC II- 2:2 (2:0). Cse­pel. Vezette: Gyulay II. Gyenge iram. A Cs. MOVE valamivel jobb volt. Góllövő: Kása és Pete, illetve Horváth (11-esből) és Rákosi. Magyar Posztó II—MTK II. 4:1 (1:0). Tomraényi­ út. Vezette: Schick. Megérdemelt győzelem. Góllövő: Kunért (2), Somlly és Miszlai, illetve Bulla. BMTE II—Drasehe II. 21 (1:0). Torna­­utca. Vezette: Ligeti. Igazságos eredmény. Góllövő: Gratzner (3), illetve Poezik (2), Felien H.-A­FC II. 1:1 (2:1). Fehér­vári-út- Vezette: Kecskeméti. Az egysége­sebb Felten sokkal többet támadott. Gól­­lövő: Szabó IV. (4) és Novák (öngól), il­letve Magád- Hajdú Felten és Novák 33 FC egy-egy II-est nem tudott berúgni. SaAC -—KTK II. i­t (1-0). Keglevich-u. Vezette: Préger. Szép játék után biztosan győzött a SzAC. Góllövő: Simon II­ (3), Simon I. és Magyar. Iszer-csoport: Testvér­iség II—Postás II. 8:0 (2:0). Tatai-út Vezette: Szilágyi. A Testvéri­ség megérdemelten győzött. Góllövő: Lenkefi, Tarnóczi és Piski. URAK II—III. ker. TVE II. 2:0 (0:0). URAK-pálya. Vezette: Vajda L. Az URAK csatársora egységesebb volt Gól­lövő: Pető (2). Városit, III. kerület­i játékvezető kiállította. BEAC II.­UMTE II. 2:1 (1:0). Lágy­mányos. Vezette: Németh. Az utolsó percben szerezte meg a győzelmet a BEAC. Az UMTE egy 11-est nem értéke­sített. Góllövő: Kürthy (11-rsből) és Do­rozsmai. Illetve Fleger (11-esből). Juta—MÁV Előre II. 3:­0 (1:3). Tatai­­út. Vezette: Molnár I. Megérdemelt győ­zelem. Góllövő: Novák és Svorezi (2). Némethet és Polyákot (Juta) és Fábiánt MÁV Előre a játékvezető kiállította. Gázgyár-PSC II. 5:0 (3:0). Félbesza­kadt. Aquincum. Vezette: Palotás. A PSC végig tíz emberrel játszott és szü­net után a 23. percben levonult, mert szerintük az ötödik gólt lesből kapták. Góllövő: Varga (2), Jónás (2) és Gerlei. Esztényi és Sarlai (Gázgyár) egy-egy 11-est nem értékesített. WOSC—Goldberger SE III. 2:1. (Egy félidő.) Újpest, Attila u. Vezette­: Tö­reki. A kilenc emberrel kiálló Goldber­­gerből Sterbát, Antulovszkyt, Maurert, Rittert és Verebicset kiállította a játék­vezető és így a II. félidőt nem vezette le. Góllövő: Herbert (3, mindkettőt 11-es­ből), illetve Bitter. Sugár-csoport KSC—JIKSE 3:0 (1:0). Kelenvölgy. Ve­­zette: Kertész. Krywult KSC a 25. perc­ben agyrázkódást szenvedett. A tíz főre apadt KSC így is fölényesen győzött. Góllövő: Takács, Nemes és Bak. B. Magyarság—P. Remény 0:0 (2:0). Rákos-tér. Vezette: Szécsi. Igazságos eredmény. Góllövő: Kovács (4), kettőt 11-esből), Sztojarik és Gábor. NTC—Sz. Juventus 3:1 (0:0). Svábhegy. Vezette: Füzesi. A tartalékos Sz. Juventust megérdemelten győzte le az NTC. Góllövő: Rákosi, Badics (11-esból) és Kovacsin, il­letve Gigler-Uránia—VII. ker. Amatőr 5:0 (4*). Újpest: Attilá­n. Vezette: Wágner. Erős játék, kitűnő játékvezetés. Góllövő: Oberfrank (3), Lukics és Kassa. Gyűr­űsíkot (VII. Amatőr) a játékvezető ki­állította. RAC-RSC 4:2 (1:2). Félbeszakadt. Nagyszombat-u. Vezette: Báron. A II. félidő 30. percében valaki követ dobott be a pályára és ezért a játékvezető a mérkőzést lefújta. Góllövő: Gaál (3, egyet 11-esből), Csík és Mayer, illetve Schmiedt és Maki. Kőszegit és Schuber­tet BSC a játékvezető kiállította. Z­TE—BBFC Zrt (1:0). Kelenföld. Ve­­zette: Kaufmann. Egyenlő erők. A sze­rencsésebb LTE győzött Masek góljá­val. RESC-ULK 3:1 (1:1). Rákospalota. Vezette: Pintér. Izgalmas játék, durva­ságokkal tarkítva. Góllövő: Kiss (2, egyet 11-esből) és Kovács, illetve Pászt. Kulcsár ULK egy 11-est mellé rúgott V. osztály Első csoport Postás III.—Fodrászok 2:0 (2:0). Béke­utca. Vezette: Faludi. Góllövő: Gyar­mati és Varga. Sziklait (Fodrász) a já­tékvezető kiállította. ZSE IL—AVASC II. 2:1 (1:0). Szent László­ tér. Vezette: Gyimesi. Góllövő: Bonerle (2), illetve Schwrartz. . Vasas II—VI. ker. FC 2 T (1:1). Haj­­du­ utca. Vezette: Dallos. Góllövő: Schusz­­ter és Takács, illetve László. HÍC II.—Csilaghegy 9:1 (7:0), öv­ ut­­ca. Vezette: Rozgonyi. Góllövő: Csutorán C6), Kuhonya (2) és Tóth I., illetve Czig­­ler. Czigler egy 11-est nem értékesített. Főv. T Kör II.—­Turul TE­­I. 9:0­­(3:0). Gyöngyösi­ út. Vezette: Somogyi. A TTE 6 perccel a mérkőzés befejezése előtt levonult. Góllövő: Ács (4), Wan­­schláger (2), Gyergyó (2) is Mező. BERC II.—VI. ker. SC 3:0 (1:0). Váci­­út. Vezette: Dénes. A BRSC végig 10 emberrel játszott. Góllövő: Petrányi (3). OTB II.—Gázgyár II. 4:2 13:1). Aquin­cum. Vezette: Farkas. Góllövő: Végh 12), Iglói és Juhász, illetve Pyber és Schlossarik. Véghet OTE, Kovácsot és Szabót Gázgyár a játékvezető kiállította. Második csoport B. Felsav.—UTSF. H. 7:0 (3:0). Buda­fok. Vezette: Deutsch. Góllövő: Torzsa (3), Hübner 431 és Bakos. MFTR II.—ULK II. 4:2 (1:1). Nép­sziget. Vezette: Lóránt. Góllövő: Krasz­­na (2), Berő és Füzi, illetve Irizi és El­­benstein. A PSC III—BSK I. mérkőzés elma­radt, mert a játékvezető nem jelent meg. L­­ SC—Pamutipar m­. 7:4 (5:1). Horthy Miklós­ út (Újpest). Vezette: Szántó. Góllövő: Némen (3), Horváth 42), Schmidt és Sípos, illetve Szabó (2), Ba­logh és Kesztyűs. Harmadik csoport Az EST TI.—KAFC 4:1 (3:1). Pasaréti­út. Vezette: Geiger. Gólövő: Őri (3) és Ligeti, illetve Farkas. Benczúr és Őri, illetve Farkas egy-egy tizenegyest kiha­gyott. Szabó Józsefet (KAFC) a játék­vezető kiállította. Kelenföld II.—KSSE I. 5:0 (1:0). Kelen­föld. Vezette: Erdős. A KSSE végig 8 emberrel játszott. Góllövő: Csurgó (2), Keller, Nagy és Pirityi. Nagyot (Kelen­föld) a játékvezető kiállította. FATE—P. Iparos II. 1:0 (0:0). Szőnyi­­út. Vezette: Horányi. Góllövő: Sefcsik. Köle. FC II—Spárta II. 6:3 (2:1). Ha­lom­ utca. Vezette: Pécsi. Góllvő: Szabó (3), Mészáros I. (2) és Rasits (ll-esből), illetve Traub (2, egyiket ll-esből). DGSE II—UFC II. 2:1 (0:0). Vörösvárl­­út. Vezette: Papp M. Góllövő: Falk és Galszki, illetve Paumer. Kerámia II.—Kalapos II. 4:0 (1:0). Gyömrői­ út. Vezette: Kertész. Góllövő: Lakatos (2), Grim­ és Wágner. Ganz II.—Hargita II. 3:2 (0:1). Sas­halom. Vezette: Silbermann. Góllövő: Nagy, Hunfi és Dávodivts, ill. Magyar és Kocsié. Negyedik csoport SAC I.—NJTC I. 10:0 (10:0). Sorok­sár. Vezette: Róbert. Góllövő: Peller III. (6), Stumpf II. (4), Herling (2) és Schweier (4). P. Juta II.—Gránit II. 2:1 (0:0), Vágó­­híd­ utca. Vezette: Vértes. Góllövő: Mach és Szécsényi (Ilesből), illetve Sütt. Az SzFC II.—NJTC II. mérkőzés elma­radt, mert a BTC nem állt ki. Törekvés III.—VÁC II. 2:1 (1:0). Si­­mor­ utca. Vezette: Sárosi. Góllövő: Ru­sovszki (1), illetve Schönfeld. SzNSE II—KAOE II. 8:1 (3:1). Állami­­­­lip. Vezette: Galambos. Góllövő: Simon (3), Vári (2), Szalontai (2) és Szigeti, il­letve Váradi. Hálókocsi II.—SzRTC II. 1:1 (1:1). Ren­­dessy-telep. Vezette: Nagy P. Góllövő: Kovács, illetve Endrődi. A játékvezető Sé­tát és Duscheket (SzRTC) kiállította. Előkészítő osztály Első csoport­ ja. SC II—Fodrászok II. 5:0 (2:0). Béke­ utca. Vezette: Almási. Góllövő: Krencs (2), Singer (2) és Varga. Pannónia II—PATE II. 3:0 (1:0). Sző­­ényi­ út. Vezette: Balog. Góllövő: Klavács, Márton és Lakatos II. ULK III—NSC I. 4:1 (1:0). Rákosfalva. Vezette: Pintér. Góllövő: Novák, Schré­geri, Mészáros és Genchich, illetve Csánk. Patakit (NSC) a játékvezető kiállította. Második csoport RESC II.—TLK II. 4:1 (1:1). Rákospa­­lota. Vezette: Sárvári. Góllövő: Piánké (2), Balog és Papp (11-esből), illetve Róth. VI. ker. FC III.—RAFC II. 1:0 (0:0). Hajda­n. Vezette: Molnár. Góllövő: Nagy. B. Magyarság II.—P. Remény II. 3:1 (1:1). Iiákostér. Vezette: Rajtár. Góllövő: Csizmadia (2) és Molnár, illetve Oben­­dorfer. TSC II—Juta II. 1:0 (0:3). Rákostér. Vezette: Füzesi. Góllövő: Marosi. Fischer TSC egy I-est nem értékesített. Harmadik csoport A KTSE—Drogisták mérkőzés elma­radt, mert a játékvezető nem jelent meg. KTC II—Függetlenség II. 3:8 (3:1). Ceff­édi-út. Vezette: Várszegi. Góllövő: Potecz (8, egyet 11-esből), illetve Eger (2) és Seiler. WSC III—KSC II. 2:1 (3:0). Wekerle­ . FODOR ÚRVEZETŐ TANFOLYAMON FODOR SPORTINTÉZET IV, Petőfi Sándor­ utca 3. Tel. 1­ 891-01 telep. Vezette: Zilahi. Góllövő: Kun (2, mindkettőt 11-esből), illetve Füredi IL CsTK II.-VIII. ker. BISE II. 5:1 (2:0). Csepel. Vezette: Patrovits. Góllö­­vő: Horváth (2), Kovács, Varga II. ék Cseresznyés (öngól), illetve Weinstock. MÁVAG III.—Szondy 7:3 (3:1). Kőbá­­nyai­ út. Vezette: Schwarc. Góllövő: Csörgei (4), Hoffmann (2) és Fortuna (11-esből), illetve Stancel (3).­­Söröntc MÁVAG a játékvezető kiállította.­­Typográfia II.-SziNLE III. 6:1 (*,♦). Állami-telep. Vezette: Fényes. Góllövő: Dé­vényi (3, Hollós (2) és Palkovics. Az SzTE II.—Köl. AC 1,1. . mérkőzés el­­, maradt, mert a Köl. AC nem jelent meg. Negyedik csoport Féltén III.-PTBSC II. 2:1 (2:0). Passa­réti­ út. Vezette: Simkulák. Góllövő: Olt II. és Repcsik, illetve Peterdi. Ottót a játék-* vezető kiállította. BSC II.—Főr. TE II. 1:1 (1:0). Gyári *út. Vezette: Scheinitzl Gótlövő: Heidum I­., illetve Grönstein. Typográfia III.—OSOS II. 12:« (2:»)a Lenke-út. Vezette: Kádár. Az OSOS kilenc emberrel állt ki. Góllövő: Pakas (6), Mag­yar (4), Fényes és Lampel. NSC III—BBFC II. 1:1 (0:*). Rákos­falva. Vezette: Österreich­er.. Góllövő: Túró­ezer, illetve Parádi II. Müllert (BBFG) a játékvezető kiállította. · A Sütök II.—M. Textil II. mérkőzés az M. Textil, távolmaradása miatt elmaradt. VKSE-Az Est III. 1.­ (b­t), Csepel. Vezette: Hochfelder. Góllövő: Kurucz. Az Est egy 11-est kihagyott. Selejtező osztály T: Előre III.—­Uránia II. (3,1), Szekszárdi-u. Vezette: Vári. Az Uránia végig kilenc emberrel játszott. Góllövő: V­árkon­yi (3), Bagin (2), Blasovsisky, Khor, Sardinecz és Herencsák. A P. Rákóczi H.—NTC II. mérkőzés elmaradt, mert az NTC nem jelent meg. A Szondy II.—VII. ker. Amatőr II. mérkőzés elmaradt, mert a VII. Amatőr­nek kevés játékosa jelent meg. Siketek II.—BSK II. 4:1 (4:0). Vik­i­­út. Vezette: Vermes. Góllövő: Ábrahám (2), Sziládi és Fülöp, illetve Károsíts. A Főv. Altisztek II.—P. Iparos III. mérkőzés elmaradt, mert a meccset a Főv. Alt. lemondta. A KSC II—KTK III. mérkőzés elma­radt, mert egyik csapat sem jelent meg a pályán. Jugoszlávia Belgrád: BSK—HASK 4:1 (1:1). 8000 néző előtt biztosan győz a BSK. Barna Béla vezette a mérkőzést — gyengén. — Jedinstvo—SK Ljubljana 0:0. Sarajevó: Slavia-BASK 1:0 (1:0). Zágráb: Konkordia—J­ugoslavia 1:0 (1:0). Spirt: Hajduk—Gradjanski 1:1 (1:1). Bajnoki mérkőzések. Szabadka: ZsAK—Bácska 4:1 (2:1). — Tank—Gradjanski 4:2 (3:0). — SzMTC —Sport 3:2 (3:1). — Bunyevác—Bohémia 2:1 (1:1). Ujverbász: Bajmoki AK—Dulcsis 3:2 (2:1). — Cservenkai SK—VSC 3:2 (2:0) Zombor: Tri Zvezde—Sport 4:1 (2:0). Cbeese: Gradjanski—Jugoslovan 0:0. Zenta: ZAK—Kulai­­ISK 4:2 (2:1).­­ Radnicski—Bácsföldvári AK 8:0 (3:0). Újvidék: Vojvodina—Macsva 8:1 (5:1). $ a Hét Tizenegye ............................................... Érdekes eredményeket hozott a „szürke” forduló, de hiába volt a legtöbb mérkőzésen erős küzde­lem, az egyéni teljestmények még­is (vagy talán éppen azért) c szürkék voltak. Sok jó teljesít­mény akadt, de kimagasló aliig. Még a középfedezetek vágták ki leginkább a rezet. Turay és Gö­rög szinte hibátlan teljesítménnyel halad az élen, de Sós és Polgár is jobban játszott, mint például a csapatokba került jobbhátvédek,­­balfedezetek, középcsatárok és szélsők. Raffai a harmadik jeles teljestmény. Hármukon kívül még leginkább Magda, Palotás és az amatőr Vidor jeleskedett. Utób­bién kívül nem is akadt el­isme­­résire méltó j­obbösszeköt­ő teljesít­­mény.) Meg kell említenünk az alábbi játékosok nevét, mint akik alig maradtak a bekerültek mögött: Tihanyi, Kiss, Szojka,, Páz­­mándy, Joós, Bélai, Gombkötő, Beretvás, Sós Polgár, Balog, Sza­lay (m­­indkettő a Nemzetiből), Varga dr., Sas, Kincses, Kocsis (Újpest), Bihámy, Vermes, Sony, Kai (DVTK). A hét tizenegye: Pálinkás Tátrai Raffai Magda Turay Sebes Rökk Vidtor Hidasi Dudás Horváth A tartalékcsapat: Sziklai Szebehelyi Fekete Palotás Görög Nyilas Orczifalvi Sztancsik Zsengelér Kállai Pákozdi Ligamérkőzések: K — Makkabi—Radnicski 3:1 (1:0). — NFK —Trgovacski 6:0 (2:0). Mitrovica: ZJAK—Gradjanski 0:0. Nagykikinda: ZsAK—Sloga 4:2 (2:1). Nagybecskerek: Borac—Obilics 2:1 (1:0). R. Varat*I II.—Pannónia II. 2:9 (9:9). Szőnyi-út. Vezette: Fenyő II. Góllövő: Stsihl (11-esből) és Zubály. Pista (Panno­nia )egy 11-est kapu fölé lőtt. Takácsot (B. Vasutas) és Hemment (Pannónia) a játékvezető kiállította. Campakior II.—BTK II. 2:1 (2:9). Po­­zsonyi-út. Vezette: Seri. Góllövő: Lovák és Farkas, illetve Lukácsi. OSOS—PMTK I. 2:1 (1:9). Lenke-út. Ve­­zette: Horváth II­ Góllövő: Kiss és He­lyes II, illetve Beke. Hercét PMTK a já­tékvezető kiállította. Kocsis (Elektromos) remek védő, de a balszerencséjére támadó is...