Népsport, 1962. május (18. évfolyam, 85-105. szám)

1962-05-14 / 93. szám

A MAGYAR TESTNEVELÉSI É­S SPORT TANÁCS LAPJA hétfő, 1962. május 14.­­ Ára: 1 forint -fa xvik. évfolyam, 93. szám Kurucz kettős győzelme a nemzetközi motorkerékpár-versenyen Kiküldött munkatársunk cikkei Olaszországból EZT LÁTTUK Meglepetések a labdarúgó NB II-ben ! Olvasóink írják A labdarúgó Mi Si 1992. téli rajtja Bp. Honvéd-Slovan Bratislava 2:1 (2:0) Népstadion, 20 000 néző. Vezette: Nedelkovszky (Aranyosi, Katona). Bp. Honvéd: Takács — Marosi, Józsa, Dudás — Kozmis, Kotász — Nagy, Balogh, Nógrádi, Komora, Katona. Edző: Rákóczi László. Slovan Bratislava: Venczel — Kiss, Urbán, Jankovic — Vengles, Král — Cvetlev, Moravcik, Mráz, Obert. Balázik. Edző: Anton Bulla. Góllövő: Katona, Nógrádi, Obert. Szögletarány: 5:2 (1:1) a Slovan Bratislava javára. Hét közben Rákóczi László vette át ideiglenesen a Bp. Hon­véd edzéseinek a vezetését. Ez volt a legnagyobb újság a mér­kőzés előtt a közönség számára. Már az első hat percben nyolc lövés ment a két kapu fölé, illetve mellé. A kilencedik, a 9. percben Takács ölében kö­tött ki. A 10. percben Moravcik közeli lövése után a kapufáról vágódott ki a mezőnybe a labda. Öt perccel később Kotász szép labdájával Katona kiugrott, bal­ról mintegy 14 méterről laposan lőtt, s a labda a kifutó kapust érintve a bal sarokban kötött ki. 1:0 a Bp. Honvéd javára. Feltűnt, hogy ebben a félidő­ben a 7 es mezben játszó Cvet­ler a középcsatár, a 9-es mez­ben játszó Mráz pedig a jobb­szélső helyén játszott szinte kezdettől fogva. Belelendült a Bp. Honvéd, egymás után vezet­ték a fürgén mozgó csatárok jobbnál jobb támadásaikat és három esetben is csak a nagy­szerűen védő ifjúsági kapus, Vencel mentette meg újabb gó­loktól a pozsonyiak hálóját. A 20. percben Cvetler biztos hely­zetben hibázott, öt perccel ké­sőbb még az előbbinél is na­gyobb helyzetet hagyott ki a Ta­kaccsal szemben teljesen tisztán álló Cvetler. Jó volt a játék, hol az egyik hol a másik kapu for­golt veszélyben s a közönség sokat tapsolt. A 39. percben Vengles cselezett a 15-ös vonal­nál, Nógrádi megszerezte a lab­dát, két csel után 13 méterről nagy gólt rúgott balról a kapu bal felső sarkába. 2:0.­­ A II. FÉLIDŐBEN Cvetlev balszélsőt, Balázik pedig jobbszélsst játszott. Jó Kozmis lövés után a 49. percben Józsa röviden fejelte haza a labdát a 16-os előtt, Obert elérte és 10 méterről laposan megszerezte a pozsonyiak szépítő gólját, 2:1. Ezután rengeteg hibával játszott mindkét csapat, húsz percen át szinte semmi említésre méltó nem akadt A 66. percben Ko­mora­ lőtt mellé nehéz helyzet­ből, a 70. percben Takács men­tett nagy szerencsével a lábbal. A Slovan keményen küzdött a kiegyenlítésért, és a 78. perc­ben ez majdnem sikerült is. Ta­kács azonban Moravcik lövését nagy szerencsével hárította. A 82. percben, még Balogh, a 85. percben pedig Balázik hagyott ki igen nagy helyzetet. Lanyhán kezdődött, aztán mintegy negyedórás játék után jól folytatódott a mérkőzés. Az I. félidőben — főleg a Bp. Hon­véd — fürgén, a csatárok igen ötletesen játszottak, és teljesen megérdemelt volt a kétgólos vezetésük. Jól gördültek a Hon­véd-támadások, sok szép latodát kaptak a védőktől a csatárok, s a közönség fel-fel csattanó tapsa is jelezte, hogy elégedett a játékkal. Mindenki azt várta, hogy a jó I. félidőt még jobb II. félidő követi majd. Ez azon­ban nem következett be, első­sorban azért, mert a Bp. Hon­véd játékosai elfáradtak, a vé­dők gyakran könnyelműsköd­­tek, a csatárok pedig az elemi hibák sorozatát követték el. Eb­ben a félidőben feljöttek a po­zsonyiak, s Venglos-szal meg­erősített védelmük szinte min­den alkalommal vissza tudta verni az erőtlen Honvéd-táma­dásokat, s csak támadóik ügyet­lenségének köszönhetik, hogy nem sikerült egyenlíteniük. Végeredményben azonban sok­kal jobb I. félidei játéka alap­ján a Bp. Honvéd feltétlenül megérdemelte a győzelmet. A Bp. Honvédban Takács jónéhány nehéz lövést védett, a kritikus helyzetekben szerencséje is volt. A hátvédek játékának értékét II. félidőbeli könnyelműségeik erősen leron­tották. Dudás volt köztük a leg­jobb. Kotász sok támadást indí­tott el, és többször jól vett részt a támadásokban is. A támadó­sorban csak Nógrádi és Komora csupaszív játéka és néhány szép lövése érdemel említést. Különö­sen Komora küzdött elöl hátul igen sokat. A Slovan Bratislava csapatában az ifjúsági Vencel nagyszerűen védett. Sok magas és lapos lövést tett ártalmatlan­ná. A hátvédek közül a végig sepregető Urbán játékát lehet el­sősorban dicsérni. A védelmet erősítő Vengles nemcsak hátul volt a legjobb, hanem gyakran ügyesen zárkózott fel a támadá­sokhoz is. Elől Moravcik volt a „karmester", Cvetler három mérkőzésre való helyzetet ha­gyott ki. Moravcik mellett még a rendkívül agilis sráz játékát le­het dicsérni. Nedelkovszky néhány kisebb hibától eltekintve, jól vezette a mérkőzést. Nagy József 1 Spartak Hradec Kralové—Ferencváros 2:1 (0:1) Népstadion, 25 000 néző. Vezette: Bajics (Balta Gy., Soós G.­. Hradec Kralove: Jindrn — Cerny, Picman, Kunstuk — Krehcl, Ke­mének — Schmidt, Pokorny, Kovacek, Sonka, Zikan. Edző: Subrt Oldrich. Ferencváros: Horváth — Novak, Kiss, Dálnoki — Vile­­zsál. — Kocsis — Borbás II. Csernai, Varga Z. Orosz, Kökény. Edző: Mészáros József. Góllövő: Kökény, Schmidt, Komanek. Szög­letarány: 94 (4:2) a Ferencváros javára. Már az első percben Horváth bravúrosan védte az előrehú­­zódó Krejci távoli lövését. Ké­sőbb Orosz lövése surrant el a bal kapufa tövénél. A 12. perc­ben Borbás II nagy helyzetben hibázott. A Ferencváros volt enyhe fölényben, Varga lőtt egy­más után kétszer mellé. A 19. percben Kocsis Schmidttel csa­pott össze, a szélső lelőtt a pá­lyáról, kétperces ápolás után azonban visszatért. A 24. perc­ben megszerezte a Ferencváros a vezetést. Orosz remek labdá­val ugratta ki a középre húzódó Kökényt és a balszélső mintegy négy méterről, ballal, a bal alsó sarokba bombázott, 1:0 a Fe­rencváros javára. Fokozatosan emelkedett az iram, a színvonal azonban nem érte el a közepest. A 28. percben Orosz óriási hely­zetben mintegy 11 méterről a kapujából kimozduló kapus fö­lött a kapu mögé emelte a lab­dát. A vendégek csak ritkán ve­szélyeztettek. Novák szabadrú­gásból leadott lövése akadt el a sorfalban, majd Varga távoli lö­vése okozott gondot a csehszlo­vákok kapusának. A hátralévő időben a Ferencváros nagy fö­lényt harcolt ki, de igazi gól­helyzetet nem tudott kidolgozni. A II- FÉLIDŐ Nem sokkal a kezdés után Kö­kény megsérült és csak hat perc múlva tért vissza a pályára. A Ferencváros volt ismét a kezde­ményező, ennek ellenére az 58. percben egyenlítettek a vendé­gek. Egy szögletrúgásnál Hor­váth rosszul mozdult ki a kapu­jéból, s bár kezével érintette a labdát, az Schmidt térdére pat­tant, onnan a hálóba futott. 1:1. A gól szemmel láthatóan föllel­kesítette a vendégeket, teljes erő­bedobással vetették magukat a küzdelembe. Schmidt lövése zú­gott el a jobb kapufa mellett. A 65. perc után kiegyenlítetté vált a játék. Varga 18 méterről le­adott lövését a csehszlovákok kapusa nagy bravúrral hárította szögletre. Ezután több szabály­talanság csúszott a játékba, fő­leg a csehszlovákok részéről. A 74. percben Novák 20 méterről, szabadrúgásból, hatalmas lövést eresztett kapura, a labda azon­ban centiméterekre a jobb alsó kapufa tövénél csúszott ki. A Ferencváros most már határozot­tan nagy fölényben volt, ennek ellenére mégis a vendégeknek elkerült újabb gólt lőniök. A 75. percben Komanek a 16-os vona­lon belül egy-két méterre, ne­héz szögből lövésre szánta el magát és a labda a későn ve­tődő Horváth hasa alatt a bal alsó sarokba vágódott, 2:1 a Spartak javára. A vendégek a hátralévő időben az eredmény tartására törekedtek. Közepes iramú, de alacsony színvonalú mérkőzést vívott egymással a két együttes. A csehszlovák együttes az első félidőben nemigen talált magá­ra, s jóformán egyetlen gól­helyzetet sem tudott teremteni a Ferencváros kapuja előtt. A zöld-fehérek az első félidőben igen nagy lelkesedéssel és helyenként tetszetősen játszot­tak. A második félidőben a váratlan gól meghozta az ön­bizalmát a vendégeknek és­­ sikerült felülkerekedniük. Ez nagyrészt lelkes és erőtől duz­zadó játékuknak köszönhető. Végeredményben a Spartak Hradec Kralove a második fél­idő alapján megérdemelten nyerte meg a mérkőzést. A csehszlovák együttesben Jindrának akadtak bravúros vé­dései is. A hátvédhármasban Picman bizonyult a legjobbnak, fejjel, lábbal egyaránt kitűnően rombolt. Cerny különösen az első félidőben nehezen tudta tartani a gyors Kökényt. Kunstuk nem sokkal maradt el Picmantől. A fedezetpár igen nagy munkát végzett, mindkettőjük dicséretet érdemel, különösen Komanek, aki a győztes gólt lőtte. A csatársor­ban elsősorban Pokorny érdemel említést, ő vállalkozott a legtöbb­ször lövésre. Schmidt csak a má­sodik félidőben javult fel. Kova­cek fejjátékáért érdemel emlí­tést. Sonka a mezőnymunkában jeleskedett. Zikan az első fél­időben többször zavarba hozta a zöld-fehérek védelmét gyors volt és kitűnően cselezett, a má­sodik félidőben azonban vissza­esett. A Ferencvárosban Horváthnak az első félidőben akadt egykét szép védése azonban mind a két gólnál hi­bát vétett. A hátvédhármasban az első félidőben valamennyien jól játszottak, szünet után azon­ban csak Kiss és időnként Dal­noki játéka dicsérhető. A fede­zetpár az első félidőben jó lab­dákat adott előre, szünet után azonban mindketten erősen visszaestek. A csatársorban Kö­kény, Varga és Orosz volt a rangsor. Kökény meglepően jól futott el a balszélen, gyors és lendületes volt, és lőtt egy szép gólt is. Borbás Ii-nek és Csernai­­nak nem ment a játék. Bajics játékvezető hibáztatható azért, hogy a szabálytalanságo­kat nem torolta meg kellően. Rád­ul­y József Kamu­ti Jenő döntőbe jutott BAD DÜRCHEIMBEN Távbeszélő-jelentésünk, m (Bad Dürcheim, május 13.) Mielőtt az egyéni verseny esemé­nyeire térnék, néhány szót az itt, Bad Dürcheimben szombaton este lezajlott Lengyelország— NSZK férfi és női tőr-csapatver­senyről. Mindkét találkozó nagy­szerű küzdelmet hozott, és mindkettő meglepő eredménnyel ért véget. A két női csapat ver­senyében ugyanis az esélytele­nebbnek tartott lengyel együttes győzött 8:8 (12:15) arányban, míg a férfi tőrcsapatok össze­csapását a világbajnok F­aruls­­kival felálló lengyelek ellenében az NSZK csapata nyerte 9:3-ra (!)­A nemzetközi egyéni verseny vasárnap reggel folytatódott, és már az e napi első fordulóban vív­nunk kellett. Nem léptek pástra viszont természetesen az esti csapatverseny résztvevői. Ebben a fordulóban mindketten simán, csoportelsőként végeztünk s ju­tottunk az elődöntőbe. Itt ugyancsak úgy indult, hogy simán kerülünk középdön­tőbe, s nekem ez minden külö­nösebb nehézség nélkül sikerült is. Öcsémnek viszont kiújult a kezén az inhüvely-gyulladása, s így visszalépett a további ver­senyzéstől — tekintettel a jövő hét végén otthon sorra kerülő nemzetközi versenyre. Két győ­zelemmel és két vereséggel állt ekkor. A középdöntőt három hatos csoportban vívtuk. Az egyikből Stock (NSZK-beli), Skrudlik és Parulski­­(lengyel), a másikból Leckie (angol), Rozyczki (lengyel) és Wellmann (NSZK-beli), a har­madikból pedig kívülem Thever­­kauff és Gerresheim (NSZK-beli) jutott a döntőbe. Meglepetés volt Brecht, Schmitt és Woyda­­l-A döntőre késő este kerül sor. Kamuti Jenő Olasz sajtóvisszhang a magyar válogatott mérkőzéséről Az MTI római tudósítója je­lenti: ritkán egyezett meg annyira az olasz sajtó véleménye, mint a 3:1-ee tanzai*­győzelemmel vég­ződött Olaszország­­—Magyar VB-keret mérkőzés) megítélésé­ben. Valamennyi lap azt hangoz­tatja, hogy az olasz győzelem egyrészt a szerencsének, más­részt a magyar védelem kezdeti két súlyos hibájának köszönhető. Az „UNITA” c. lap szerint a magyar válogatott jobb volt az olasz csapatnál, különösen táma­dás-szövésben. Hogy ezek a szép akciók nem végződtek gól­lal, abban elsősorban a belső­­hármas tagjai ludasak, akik túl lassúak. Nincs már pontveszteség nélküli csapat a vízilabda OB I-ben Négy fordulót játszottak le eddig a vízilabda-bajnokság első osztá­lyában. A küzdelmek kiegyensú­lyozottságát mutatja, hogy már nincs pontveszteség nélküli csapat. A Szolnok egy pontra megközelí­tette a vezető FTC-t, a Vasas újabb vereségével leszakadt az él­mezőnytől, felnyomult viszont a Bp. Honvéd és az Eger. Első győzelmét aratta a Szentes és ezzel elkerült az utolsó helyről. Bp. Honvéd—Vasas 6:4 (2:1, 3:2,1:1, 0:0) Tüzér u. V. Lakó. Bp. Honvéd: Kökény — Vedlik, Hevesi — Papp — Mohácsi, Tóth, Váci. Cs: Ottó. Edző: Brandy Jenő. Vasas: Lukász I — Kunsági. Lepies dr. — Mar­­kovits — Kiss L. Vitáris, Bolváry. Cs: Zelei. Edző: Szalay Iván. A gólok sorrendje: Váci, Váci. Vitá­ris. Vedlik. Markovíts (4 méteres­­ből). Papp, Papp. Lepies dr. Kiss (4 méteresből) Papp. A Honvéd kapott jobban lábra, kihasználva a Vasas védőinek bi­zonyal­a­nsá­gát, gyorsan kétgólos előnyre tett szert. A vezetés ma­gabiztossá tette a hazaiakat, vi­szont megzavarta a Vasas hadi­rendjét. Nem tudtak kibontakozni a piros-kékek, aminek oka első­sorban a hibás játékfelfogásban, a kulcsemberek rossz formájában keresendő. A Honvéd 4:2-re, majd 5-2-re húzott el, az utóbbi két gólt emberelőnyből érték el az ügyes Papp révén. Ekkor sérült meg Kunsági, aki majdnem két negye­den keresztül emiatt nem játszat. 5:4 után felcsillant a Vasas előtt az egyenlítés lehetősége, de Papp váratlan gólja eldöntötte a két pont sorsát. Az utolsó negyedben a Honvéd Papp helyére Ottót ál­lította. A minden részében jobb Bp. Honvéd ebben az arányban is megérdemelten nyert. Váci, Papp és Vedlik tűnt ki különösen, míg a Vasasban időnként Kiss nyúj­tott elfogadható teljesítményt. Szentesi Kinizsi-Bp. Spartacus 6:5 (0:0, 3:2, 1:2, 2:1) Szentes, 1000 néző. V: Boér, Szentes, Dongó — Kulcsár, Rébek­ dr. — Szűcs — Horváth, Mikó, Doo­bossy. Edző: Kiss Antal. Bp. Spar­tacus: Martyán — Buda, Békés — Garamvári — Kádár, Csillag, Le­­hóczky. Cs: Gyöngyösi. Edző: Szittya Károly. A gólok sorrendje Rébeli dr. Rébeli tír. Békés (4 méteresből), Garamvári, Szucs, Dobosy, Lehóczky (4 méteresből) Lehóczky, Békés, Kulcsár, Kul­csár. Hatalmas iramú, küzdelmes mérkőzésen végig a hazai csapat irányította a játékot, amelybe sok szabálytalanság csúszott. A Spar­­tacus 5:4-es vezetése után a szen­tesi csapat jobban hajrázott és megérdemelten nyert. Kitű­nt: Ré­bek­ dr, Horváth, Szűcs, Kulcsár ill. Csalag, Békés. A bajnokság állása 1. FTC 4 8 1 — 21: 3 7 2. Szolnok 4 3 — 1 14: 3­8 3. Bp. Honvéd 4 2 1 1 24:17 5 4. Eger 4 2 11 20:18 5 5. BVSC 4 1 2 1 10:14 4­­. Vfi&AB 4 2 — * 13:14 4 7. I. Dózisa Ill2 15:18 4 8. Szentes 4 112 17:50 3 9. Bp. Spartacus 4 1 — 3 19:21 2 10. Izzó 4—1 3 15:20 1 Kulcsár (OSC) a párbajtőr Budapest-bajnok A férfi párbajtőr Budapest­­bajnokság döntőire­­ vasárnap délután került sor a Pasaréti úti Vasas-tornacsarnokban. A versenyt két páston egyszerre kezdték el, de körülbelül a döntő negyedétől kezdve csak egy páston folytatták. Már az első asszók arra mutattak, hogy a mezőny erősen kiegyenlített. A résztvevők alaposan kereszt­beverték egymást, így a döntő felére a versenytábla igen tarka képet mutatott. Nem volt vivő, aki ne szerzett volna legalább egy győzelmet, de nem akadt veretlen sem, így az élen két győzelemmel öten álltak: Kul­csár, Sági, Ferdinándy, B. Nagy­­ és Kausz dr. Ez a szám azonban­­ hamarosan megfogyatkozott.­­ Előbb Kausz dr. verte Ságit,­­ majd Kulcsár Ferdinándyt, így­­ ők ketten kerültek az élre. A Kulcsár—Ferdinándy-csörte után­­ a jelenlevők egyperces néma felállással adóztak Duronelly László dr., a neves magyar vívó­mester emlékének. A következő ceörtékben mind Kausz dr., mind Kulcsár két-két győzelmet szerzett. Kausz dr. Nemerét 5:4 és Ferdinándyt 5:2. Kulcsár Nemerét ugyancsak 5:4 és B. Nagyot 5:3 arányban győzte le. A döntő utolsó részében ke­rült sor az első hely szempomt­jából sorsdöntő két asszóra: a Kausz dr.—B. Nagy és a Kulcsár — Bárány, találkozókra. Ez a két csörte azonban nem hozott dön­tést. Mindkét élen álló versenyző vereséget szenvedett. Igaz, hogy ez nem befolyásolta azt, hogy kettőjük között dőljön el a baj­nokság sorsa, mégis ennek el­döntésére szétvívásra volt szük­ség. Az újra vívás során a két OSC-vívó közül háziversenynek egyáltalán nem nevezhető izgal­mas küzdelemben megleppetésre Kulcsár szerezte meg a győzel­met és ezzel Budapest-bajnok 1b lett. Budapest 1962. évi párbajtőr bajnoka: Kulcsár (OSC) 5 győze­lem, 2. Kausz dr. (OSC) 5 gy. 3. Bárány (Vörös Meteor) 4 gy., 13 k. t„ 4. B. Nagy (Szolnok) 4 gy., 14 k. t., 5. Nemere (Vasas) 3 gy., 9 k. t„ 6. Sági (BVSC) 3 gy., 10 k. t„ 7. Ferdinándy (U. Dózsa) 3 gy., 12 k. t„ 8. Kese­r (OSC) 1 gy. Zsah­íznap : EGERBEN Az egri sportbarátok szá­mára tulajdonképpen már szombaton délután lezajlot­tak a főbb sportesemények. A bajnokságra törő Egri Dózsa NB III-as labdarúgó­csapata Debrecenben érté­kes pontokat szerzett a Gördülőcsapágy együttesé­től, és a vízilabdázók is biz­tosan fektették kétvállra a Vasas Izzó csapatát. Érthe­tő tehát, hogy ezen a szép májusi délelőttön csupa de­rűs arcú emberrel találko­zunk a gesztenyefák hódító illatától terhes, madárfütty­től hangos Népkertben, amelynek pályáin ma sem pihen a sport: az Egri Fő­iskolai Napok spartakiád­­versenyei folynak a szege­di, a pécsi és az egri peda­gógiai főiskolák, valamint a budapesti Gyógypedagógiai Főiskola sportolói között. Színes mezbe öltözött fiúk és lányok sokasága kavarog az üdezöld gyepen és a má­jusi esőtől megáztatott futó­pálya vörös salakján. Ko­sárlabdázók és kézilabdá­zók, atléták és tornászok vívnak egymással izgalmas csatákat, s ha nem is szü­letnek kimagasló eredmé­nyek é­s spartakiád eléri célját, tömegeket mozgat meg. A nap egy pillanatra ki­bukkan a felhők mögül és talán azon mosolyog, hogy egy sárga melegítős szegedi fiú éppen jelvényt cserél egy szőke fürtű, egri kis­lánnyal és hogy a pesti fiúk harsányan buzdítják a kék mezes pécsi kosaras­lányokat. A szurkoló elége­detten, jólesően szemléli a versenyeket, lelkesen tap­sol Túrás Saroltának, Arany Anikónak, meg a többiek­nek, akik most két napra birtokukba vették az egri stadiont. S. J. A teniszezők Budapest-baj­­nokságának szombati műsorát el­mosta az eső. Vasárnap reggel ki­egészítő számokkal folytatódott a bajnokság. Az érdeklődéssel várt férfi egyes elődöntőire kora dél­után került sor a margitszigeti te­niszstadionban. Szikszai és Katona a díszpályán, Gulyás és Lénárt pe­dig a kettesen kezdett. Szikszai az első labdamenetektől kezdve a há­lót rohamozta, adogatásai után is rendszerint előre futott és gyors egymásutánban nyerte a pontokat, a játékokat. Gulyás kissé bizony­talanul kezdett és az első játszmát csak szorosan, 7:5-re tudta meg­nyerni. Mindkét mérkőzés a má­sodik játszma közepén tartott, mi­kor eleredt az eső. A kényszerszü­net után Szikszai 1:3-as hátrányát behozva, nyerte meg a második­­ játszmát is. A harmadikban és a negyedikben azonban váratlanul megtört a lendülete. Röptei ko­rántsem voltak olyan biztosak, mint az első két játszmában. Ka­tona is rákapcsolt, és e két játsz­mában Szikszai mindössze egy já­tékot nyert. Az ötödikben Szikszai újból erősíteni tudott és helyen­ként igen szép akciókkal, értékes győzelmet aratott Katona felett. A Gulyás—Lénárt találkozón bajno­kunk a második és harmadik játszmában egyre keményebb és erősebb ütésekkel biztosan győ­zött. A délutáni mérkőzéseket és így a férfi páros két elődöntőjét is többször félbeszakította az eső. A női egyes felső ágában is eljutott a mezőny a döntőig, a délelőtti ne­gyeddöntő során Jusits váratlan győzelmet aratott Lépesné ellen. Polgáriné Posta ellen nyert, míg a délutáni elődöntő Polgáriné győ­zelmével végződött, így a női egyesben Bardóczi,Polgáriné döntő lett. A férfi páros elődöntőjében több esőszünet után a Jancsó, Pálinkás kettős a várakozásnál nehezebben győzött, a Gulyás, Szikszai páros fölényes biztonsággal jutott a dön­tőbe. A további versenyszámok közül még csak a leány egyes ju­tott előre a döntőkig. Férfi egyes elődöntő: Szikszai (U. Dózsa) —Katona (U. Dózsa) 6:2, 6:3, 0:6, 1:6, 6:3, Gulyás (U. Dózsa! — Lénárt (U. Dózsa) 7:5, 6:0, 6:2. Női egyes negyeddöntő: Polgáriné (Bp. V. Meteor) —Posta (U. Dózsa) 6:4, 6:3, Jusits (U. Dózsa) —Lépesné (Vasas) 7:5, 6:4. Elődöntő: Polgáriné — Jusits 9:7, 6:4. Férfi páros elődöntő­: Gulyás, Szikszai (U. Dózsa) —Zentai, Ma­­chán (Vasas) 6:1, 6:0, 6:2, Jan­csó, Pálinkás (Vasas)-Príc­rad­­ny, Major (Vasas) 3:6, 6:1, 6:2, 8:6. A női párosban az elődön­tőbe jutott: Gulyásné, Jusits (U. Dózsa), Vajda, Gallnerné IV. Dózsa), Kunovits, Slezákné (U. Dózsa) és Bardóczi, Polgáriné (Bp. Honvéd, Bp. V. Meteor) Hiúsági fiú egyes elődöntőjébe jutott: Móczárt (Vasas), Barany (U. Dózsa), Machán (Vasas) és Varga (Bp. Gyárépítők). Leány egyes elődöntő: Michnay (U. Dó­zsa)—Körmöczi (Vasas) 6:0, 6:3, Szörényi (Vasas)—Jekkelfalusy (Vasas) 6:4, 8:6. ------------------­ Szikszai legyőzte Katonát!