Népsport, 1965. június (21. évfolyam, 108-128. szám)

1965-06-20 / 121. szám

A két lífiss 5000 m-en 14 percen belül futott! A Csömöri úti pálya kitűnően bírta a kora déli utáni nagy zá­port é­s a VM KÖZÉRT országos felnőtt atlétikai versenye jó kö­rül­mtények között kerü­­ltetett sorra. A verseny végére az öt­ezresek összecsapására még az élénk szél i­s elcsendesedett. Ilyen erő© mezőny az idén még egyszer sem találkozott és végre már szép és bátor versenyt vívtak a futók, ki­tűnő végeredménnyel! Ezúttal már nemcsak az újra újra élretörő Sütő, továbbá Szekeres, de Kiss I. és Simon A. is vállalkozott több körön át vezetésre és sokáig együtt ma­radt az élboly. A táv közepén csökkent az iram, de 3600-tól kezdve Kiss I., majd Sütő újra erősített. Csengetéskor Kiss I. volt elöl, de a túlsó egyenes elején Kiss György előretört és biztosan győzött. Mindketten 14 percen belül futottak, egyéni csúcsot ért el Sütő is, és jó átlagot futott a mezőny. A többi tájékoztató jellegű futószámban elég csonkák vol­tak a mezőnyök, csak Nemes­­háziné és Gyulai eredménye emelkedett ki. Ismét kitettek magukért a dobók. Stugner ed­dig második legjobb eredmé­nyét érte el, kitűnő formában szerepelt Zsivótzky és Varjú. Egyéni csúcsot dobott Schweick­­hardt. Férfiak. 100 m: 1. Rábai (Újpesti Dó­zsa) 10.9, 2. Babos (Tatabányai Bányász) 11. El­len­szél. 400 m: 1. Gyulai (Bp. Honvéd) 47.6. (Folytatás a 6. oldalon.) Nehezen győzött a Bp. Honvéd a vízilabda-bajnokságban A bel­ü­gyi úszó- és vízilabda­­sport­iklád miatt csonka fordulót bonyolítottak le szombaton a vízilabda-bajnokság első osztá­lyában. Az FTC váratlanul kortü­­riyen győzte le a Csepel Autót. A Bp. Honvéd t Izzó mérkőzésen csupán egy gól esett. A kiesés szempontjából fontos Bp. Spar­tacus—OSC mérkőzésen osztoz­kodtak a pontokon. Bp. Honvéd—Vasas Izzó 1:0 (1:0, 0:0, 0:0, 0:0)­ ­ Szőnyi út. Vezette: Kőni­gik. Bp. Honvéd: Kökény — Haushein, Görgényi — Pa­pp — Váczi, ..vóth­­-Konrád JL Edző: Brandy Jenő. Vasas Izzó: Füzesi — Dancsa, Kőröshegy­ — Mohácsi — Kiss A., Lepies dr., Kovács. Edző: Patalky Imre. Góllövő: Papp. Furcsa mérkőzés, már csak azért is, mert mindössze­ egy sovány gól esett a négyszer öt perc alatt. A Bp. Honvéd em­berhátrányból szerzett gólt, az első negyedben. Ami­kor viszont emberelőnybe kerültek, tizenkét percen keresztül tehetetlenek voltak, nem bírták bevenni Fü­zesi kapuját. Az utolsó ne­gyed közepén egyenlő lett a csapatok létszáma, de az eredmény már nem változott. Bp. Spartacus—OSC 3:3 (1:1, 1:1, 1:0, 0:1) Szőnyi út. Vezette: Hajnal dr. Bp. Spartacus: Ferenczy — Kul­csár, Albrecht — Békés — Szlamka, Lehoczky, Csillag. Ed­ző: Somóczy Loránd dr. OSC: Szatmáry — Csikós Bodnár II — Oláh — Elek, Gál, Bodnár I. Csere: Bánhidi. A gólok sor­rendje: Csillag (4 méteresből), Bodnár I, Csillag, Bodnár I, Le­hoczky (4 méteresből), Gál Mozgalmas, változatos játék alakult ki mindjárt a kezdés után­. Egyik csapat sem tudott azonban fölényt biztosítani. Hi­bás átadások, eladott labdák mindkét részről akadtak, sőt, felesleges szabálytalanságok is 2:2 után a Spartacus büntetőből újabb vezetést szerzett, de az utolsó negyedben az orvos­­egyetemiek sikeres rohamot indítottak az egyenlítésért. FTC—Csepel Autó 5:2 (1:0, 2:1, 2:0, 0:1) Szőnyi úti, V. Samu. FTC: Ambrus — Szívós, Gyarmati — Felikai — Kiss, Bolvári, Kárpáti. Edző: Fábián Dezső. Csepel Autó: Hohl — Kram­er, Brinza Aly — Gabov — Szalai, Rusorán, N­a gy Kiss. Edző: Gaár István. A gólok YA sorrendje: Gyarmati, Bolvári, YA Felkai (4 m-esből), Rusorán II, Felkai, Rusorán II. AA Az első negyedben megle­he­­tősen unalmas, érdektelen volt a AA játék, egyik csapat sem igyekez­ővs­zett túlságosan. Később meg- YA élénkült a küzdelem és az FTC irányította a játékot. Pontosab- YA ban passzoltak, jobban lettek a­­ zöld-fehérek. Különösen Felikai J­vi játszott biztatóan és főleg ered- AA­ményesen. Az utolsó negyedben ojt kissé visszaesett az FTC, ekkor AA a Csepel Autónak sikerült szé­­pítenie az eredményen. A játék AA nagy részében meggyőző fölény­ben játszott a bajnokságra törő zöld-fehér csapat. A Csepel Autó a kapu előtt pontatlanul lőtt, de meg kell említeni azt is, hogy Ambrus kitűnően védett. 2—3 alkalommal biztos gólnak látszó lövést hárított. Válogatott for­mában van. A bajnokság állása: 1. FTC 12 9 3 2 44:26 21 2. U. Dózsa 12 8 2 2 40:34 18 3. Bp. Honvéd 12 4 6 2 41:31 14 4. BVSC 12 3 7 2 34:34 13 5. Szolnok 12 4 4 4 41:39 12 6. Csepel Autó 12 4 4 4 39:39 12 7. Eger 12 3 4 5 45:47 10 8. Vasas Izzó 12 3 2 7 25:31 8 9. OSC 12 1 5 6 33:40 7 10. Bp. Sport. 12 1 3 8 30:51 5 Nemzetközi labdarúgó-mérkőzés Csepel-Indonéz válogatott 4:3 (1:1) Csepel, 3000­ néző. V: Kapócs. Csepel: Fatér —­ Vel’­ai, Ki­se, Vil­lányi — Faludi, Kteibam — Káló, Németh, Kalmár, Rottenbiller, Sebestyén. Indonéz válogatott: Judo — Tiki Jonig, John® Simon, Reny — Baeri, Supardi — Aurá­juk, Max, Sutjipto, Suiliang, Ko­ntár. A mérkőzést kedves kis ünnepség vezette be, a két csa­pat virágcsokrot cserélt. Meglehetősen fürgén és na­gyon ügyesen játszottak a ven­dégek. A 28. percben a nagyon ügyes és technikailag kitűnően képzett Sutjipto 16 m-ről vág a léc alá a labdát. 0:1. A csepe­liek is elég sokat támadtak, de helyzeteiket nem tudták kihasz­nálni. Egyenlítő góljukat is egy ártatlannak tűnő, 30 m-es lö­vésből Villányi szerezte. 1:1. Szünet után is jó iramú, vá­l­­tozatos és élénk volt a játék. Az 50. percben Rottenbiller lö­vése kötött ki a jobb alsó sarok­ban. 2:1. Ezután két formás Indonéz támadás következett, Komar ha­gyott ki nagy helyzetet. A 62. percben Sutjipto 16 m-ről lapo­san lőtt a hálóba. 2:2. A 75. percben Max szerezte meg a vendégeknek a vezetést. 2:3. A gól után rákapcsolt a Csepel. Két perc múlva Kalmár egyenlített, 3:3, majd a 78. percben ugyancsak Kalmár meg­szerezte a győztes gólt, 4:3. Az indonéz válogatott nagy közönségsikert aratott korszerű, tetszetős, ügyes játékával. A Cse­pel az elején könnyedén vette a játékot, s a végén­­ nehezen nye­rt, n­ ..... .................... I­I Több jó futóversennyel kezdődött az atlétikai juniorbajnokság A verseny előtti rövid, de ki­adós zápor eltolta ugyan a Pa­saréten az atlétikai junior baj­nokság első napjának kezdési időpontját, utána azonban a pályákat rendbehozták és kelle­mes, meleg, napfényes időben bonyolították le a versenyt. El­sősorban a futószámokban ala­kultak ki érdekes és jó küzdel­­mek. A vágtaszámokban a fölé­­lyesen győztes Nyíri és Kovács­­ mögött nagy harc folyt a he­­ckért. Szoros versenyben dőlt­­ a 400 m, 1500 m-en a deb­­rceni Nagy gyúrta az iramot,­­ a hajrában nemcsak Stoll,­anem Kálmán is megelőzte. A jó átlagot hozó női 400 m-en a külső pályán futó Szenteleki ki­tűnő futással győzte le az egyéni csúcsát jelentősen meg­javító Velekeá­t. Jó átlagok szü­lettek férfi és női gáton. Csak az 5000 m volt kivétel egyetlen indulóval. Az ügyességi számok közül a gerelyh­ajítás emelke­dett ki, Németh M. utolsó dobá­sával került 70 méter fölé. Férfiak 100 m: 1. Nyíri (MTK) 10.8, 2. Spánik (REAC) 11, 3. Kiss (Bp. Honvéd) 11.1, 4. Péter (Bp. Spartacus) 11.1. 400 m: 1. Rózsa (Folytatás a 6. oldalon.) na CZC­TS vi .l f . » MAGYAR TESTNEVELÉSI ÉS SPORTSZÖVETSÉG LAPJA VASÁRNAP, 1965. JÚNIUS 20. ★ Ára 60 fillér ★ XXI. ÉVFOLYAM, 121. SZÁM c/­ mai nap A­z utóbbi időben egyre inkább elharapózott, hogy hét közben ne rendeznek különféle sportágakban sportver­senyeket. Ezek közül néhányban kellő indo­kot is fel tudnék hoz­ni: túlterheltek szom­baton és vasárnap a sportlétesítmények, sűrí­tett ütemben kell a baj­noki küzdelmeket meg­rendezni. A többség azonban nem ilyen. A pontos indokot nem tudjuk, csak feltéte­lezzük. Talán szeretné­nek más sportágak, eset­leges érdekesebbnek ígér­kező eseményre is ki­jutni a szövetségi és klubvezetők. Meg talán maguk a versenyzők is. Nem gondolnak azonban arra, hogy a hétköznapok délelőttjein és a verse­nyek időpontjául szánt délutánjain a sportembe­rek általában munkahe­lyeiken vannak elfoglal­va. S a munkahely ke­véssé tudja nélkülözni kellő indok nélkül a munkavállalókat. Mivel a kérdés közér­dekű, ezúton is felhív­juk az illetékesek figyel­mét: lehetőleg csak szom­baton délután és vasár­nap rendezzék meg a kü­lönféle sportágak verse­nyeit. K­ülönösen a szurkolók körében vált nép­szerűvé a Bp. Hon­véd által kiírt sportszerű­­ségi verseny labdarúgás­ban. A jámbor szurkoló azonban — a verseny ál­lásának közléséből — a heti bajnoki fordulók után képtelen megállapí­tani: minek a következ­ménye az, hogy a bíráló bizottság jól értékelte, más esetben elmarasz­talta az illető csapat szurkológárdáját, így az­tán az is természetes, hogy a következő alka­lommal — ez esetben a szurkoló is ember és ver­senyző —, nem tudja, hogyan javítson helyze­tén, hogyan érdemeljen ki jobb osztályzatot. Jogos tehát az egyesü­letek szurkolóinak igé­nye, legyen nyilvános a sportszerűség! verseny ér­tékelése! V­álogatottjainkat min­den sportágban meg­becsülés övezi. A győzelmek, jó szereplé­sek után mindig csak el­ismerés az osztályrészük. A sportbarátoktól és a sportot kedvelők részéről egyaránt. A legtermésze­tesebb, hogy őket minél gyakrabban szeretné lát­ni a közönség. Van azonban néhány sportág — és itt az úszók a többiek között is élen­járnak —, ahol a váloga­tott versenyzők jelentős hányadát a hazai verse­nyeken csak igen ritkán lehet látni. Pedig a szur­kolók nagyon szeretnék egy-egy itthoni rajtjuknál is buzdítani őket. Tájékozódásunk szerint­­ kivételt képeznek a legutóbbi napok, amikor is a Sportuszoda haszná­latát a magas vízállás korlátozta — a válogatott versenyzők éves program­ja nem akadályozhatta volna versenyzésüket. A versenyek rajtjainál en­nek ellenére csak itt-ott, s a különleges esetekben is inkább kiegészítő ver­senyszámokban jelentek meg. Lehetne ezen javítani a szurkolók, a sportéletet élénk figyelemmel kísé­rők­­ és a válogatott versenyzők eredményei­nek emelése érdekében! . Bp. Honvéd-Salgótarján 1:0 (1:0) Kispest, 10 000 néző. Vezette: Katona. (Horváth L., Fehérvári). Bp. Honvéd: Takács — Marosi, Sipos, Dudás — Tussinger, Vági — Nagy A., Nógrádi, Tóth, Ko­ntera, Katona. Edző: Boz­sik József. Salgótarján: Cserháti — Schmidt, Sándor I, Oláh — Szoj­­ka, Toldi — Kriskó, Kocsis, Kö­kény, Taliga, Jedik. Edző: Gro­­sics Gyula. Góllövő: Komora. Szögletarány: 5:5 (félidőben 4:1 a Bp. Honvéd javára). Hon­­vé­d­ r­oh­am­okka­l kezdődött a mérkőzés, de öt percen belül Marosi és Dudás is csa­k az utolsó pillanatban, mentett a lőni készülő tarjáni­ támadók elől. A 11. percben Nógrádi 8 m-ről kapu fölé lőtt. Majd perce­kig a tarján­iak 16-osán belül pat­togott a labda, de a hazaiak közül senkinek se jött lábra. Nagy erővel támadott a Honvéd, a 16 percben Komora megrúgta a ve­tődő Cserhátit. A 22. percben Kökény beadása elcsúszott a Honvéd-véd­ők között, de a tar­ján­ csatárok sorra lekéstek a labdáról. A 218. percben Katona 28 m-ről a felső lécet találta el. A 39. percben született meg a Honvéd gólja. Baloldali támadás után, Cserháti leütötte a labdát a rárohanó Tóth feje elől, pon­tosan Komora elé, aki 7 méter­ről a kapu közepébe lőtt, 1:0. Ezalatt Tóth Kálmán a hálóban, illetve onnan visszatérőben a gól­­vonalon tartózkodott. A tarjá­­­niak les miatt tiltakoztak, Kato­na azonban hajthatatlan maradt. SZÜNET UTÁN a 47. percben Tót­h nagy hely­zetben lyukat rúgott. Az 50. percben Nagy A. elfutott a lest vitató és leálló tarján­ védők mellett, de olyan nagy ívben akarta kikerülni a kifutó Cser­hátit, hogy utolérték és szeret­ték. Kemény belemenések kö­vetkeztek ezután, különösen­­ Marosi játszott idegesen, tár­­­­saira nézve veszélyesen. A 74. percben Komora centiméterek­kel fejelt mellé, majd Marosi tá­voli lövése zúgott el a kapu mellett. A mérkőzés vége felé a tarján­iak „keménykedtek”. Nem sokkal a lefújás előtt Ko­csis kiugrott,­­Sípos kézzel visz­­szahúzta. A tarjáni játékos előtt maradt a labda, de a bíró nem alkalmazta az előnyszabályt. A mérkőzés nagy részében mérsékelt színvonalú, egyol­dalú játékot láttunk. A Hon­véd rohamozott, a vendégek pedig legfeljebb csak szórvá­nyos ellentámadásokkal veszé­lyeztettek. A piros-fehérek a szabálytalan gólon kívül több­ször is bevehették volna Cser­háti kapuját, ha csatáraik a 16-oson belül határozottabbak, kevesebbet egyénieskednek. A Tarján a mezőnyben elfogad­hatóan adogatott, de az ellen­fél 16-osán kifogyott belőlük az erő. A Bp. Honvédban Takácsnak szinte nem akadt dolga. A védősem oszlopa Si-I­pos volt. Tussinger sok labdát szerzett, de Nógrádival együtt­ sok átadása volt pontatlan. A új támadósorból talán Komora lell­kese­dését, mezőnyjátékát lehet dicsérni. A Salgótarjánban Cserhátinak a gól előtt­­ kellett volna öklöznie a lab­dát, egyébként jól helytállt­ Sándor hátvédtársaival együtt, nagyon lelkesen harcolt, de­ többször is átjátszották őket, Szojka jól osztogatott. Tod­­di a védekezésben jeleskedett-" Kocsisnak is veszélyes volt né­hány ötletes húzása. Katona játékvezető több hibát követett el, a gólnál észre kel­lett volna vennie, hogy Tóth Kálmán az ötösön belül támadta a labdára felugró kapust, majd jelenléte zavarta Cserhátit. Borbély Páll NB I TARTALÉKBAJNOKSÁG Salgótarjáni Bányász —Bp. Honvéd 2:2 (1:0). Kispest, Hon­­véd-pálya 4000 néző. V: Klemm. SBTC: Szőke — Agóc®, Gáspár, Sándor II — Szalai, Kakukk —* Szűcs, Szarvas, Müller (Ludányi), Sári, Básta. Bp. Honvéd: Fónyay — Quincz, Posch, Mihalecz — Nagy NI, Kanyó — Sima, Jósa (Holánszki), Dersbach, Nagy F— Fehér. A bányász­ együttes ügye­­se­n használta ki kevés gólhely­­zetét. A Bp. Honvéd csatárai vi­szont a holtbiztos gólhelyzetek nagy részében kivártak, vagy pontatlanul lőttek kapura. G­: Sári, Bástl, Hl. Nagy I, Fehér- Jó: Szalai, Kakukk, Sári, Bástl, ill. Kanyó, Nagy n, Dersbach. I­ nfagyar úszósikerek a belügyi spartakiád szombati napján Az Egerben folyó úszó- és vízi­labda belügyi spartakiád pénteki napján úszásban továbbra is a szovjet versenyzők fölénye je­gyében folytak a küzdelmek, vízilabdában pedig eldőlt a dön­tőbe jutás sorsa: a magyar, a szovjet, román és az NDK együt­tes került a legjobb négy közé. A pénteki nap eredményei: Úszás: 400 m férfi gyors: 1. Belic-Gejman (szovjet) 4:24.1, 2. Novi­kov (szovjet) 4:30.2, 3. Kato­na (magyar) 4:35.4. 100 m női hátúszás: 1. Balaban (román) 1:13, 2. Korányi (m) 1:14.4, 3. Navasnyikova (csehszlovák­) 1:16. 100 m férfi hátúszás: 1. Sikora (Lengyel) 1:05.1, 2.­­Javori­lov (szovjet) 1:05.3, 3. Kosztol­ánczi (ta) 1:06.1. 400 m női egyéni ve­gyesúszás: 1. Hazijeva (szovjet) 5:46.4, 2. Umlauft (NDK) 5:5­3.1, 3 Tóth­om) 5:50.7. 200 m. férfi mellúszás: 1. Prokopenko (szov­jet) 2:37.6, 2. Funyikov (szovjet) 2:40.9, 3. Messner (NDK) 2:45.6. 4x100 női vegyesváltó: 1. Dózsa válogatott (Korényi, Kármán, Erdélyi, Takács) 4:56.7, 2. Dina­­m­o (szovjet) 5:01, 3. Dynamo (NDK) 5:08.4. A pontverseny állá­sa a pénteki nap után: 1. Dina­­mo (szovjet) 106, 2. Dózsa-válo­­gatott 77, 3. Dynamo (NDK) 60 ponttal. Vízilabda: Hruda Zvezda (cseh­szlovák)— Spartak (bolgár) 4:1 (2:0, 0:0, 1:0, 1:1), V. Czapkó. A bolgárok két esetben, sem tudták kihasználni emberelőnyüket. Gól­dobók: Lachner (2), Stefan, Cop­ill, Karsutzky. Dinamo (román) — Dynamo (NDK) 4:3 (3:0, 0:0, 0:2, 1:1). V: Archipov (szovjet). Dula­­kodásokkal tarkított küzdelem­­ben a románok jobb első ne­gyedükkel győztek. Góldobók: Mihalescu (2), Zahan, Markules­­cu, ill. Rund (2). Rusche. Dózsa-válogatott— Dinamo (szov­­jet) 7:5 (1:1, 3:2, 2:1, 1:1), V. Stepanov (bolgár). A torna legiz­­ga­lm­asabb, l­egszí­n­von­alasa­bb mérkőzésén, szikrázó küzdelem­ben dőlt el a két pont sorsa­ Góldobók: Dömötör (2), Kanizsa (Folytatás a 6. oldalon.) f\ \ q­­& Az utóbbi években már meg­szoktuk, hogy labdarúgócsapa­­taink vetélkedését fej-fej mel­letti, hatalmas küzdelem jel­lemzi. Olyannyira, hogy a bajnokság kimenetele végig nyílt, s szinte csak az utolsó pillanatokban dől el, hogy me­lyik csapat végez az élen. Elérkeztünk a tavaszi idény utolsó fordulójához, s most a félidény utolsó felvonása előtt még nem tudni, melyik A nemzetközi porondon való nagyszerű helytállás alaposan megnövelte a Ferencváros te­kintélyét. Ezt tapasztaltuk az MTK háza táján is. Bármelyik játékostól kértünk nyilatkoza­tot, mindegyikük borúlátóan vélekedett, valamennyien azt mondták: a Ferencváros jobb csapat­ csapat lesz a tavaszi első, sőt azt sem, hogy melyik együttes szerzi meg a második, har­madik, vagy negyedik helyet. Az első három helyre a Vasas, a Ferencváros, az Újpesti Dózsa és a Bp. Honvéd­ pályá­­­zik a legnagyobb eséllyel. Hatalmas hajrá várható az NB I B-ben is, hiszen a 18 pontos dunaújvárosiakat, hat 17 pontos csapat követi a táb­lázaton. Ez a véleménye Lakat Ká­roly­nak is. Érdekes, amit az edző mondott: — A Ferencvárosban több a nagyobb tudású, tapasztalt játé­kos. Sokan úgy vélik, hogy a mostani helyzet kedvez nekünk, mert, mint mondják, a bajnok­csapat sorozatmérkőzéseket ját­szott,­­ ezért fáradt. Nekem az a véleményem, hogy az ilyent sorozatmérkőzéseken rendszeri­rint csak a balsikeresen sze­­e­replő csapatok fáradnak el annyira, hogy ez további sze­replésükre káros, a győzelem, inkább összekovácsolja a gár­­dát. A Ferencváros sorozatosan kitűnő eredményeket ért el, el­lenünk is sokkal esélyesebb. , Amikor Mészáros Józsefnek, a Ferencváros edzőjének el­mondtuk, mit mondott Lakat, Mészáros így válaszolt: —­ Igaza van! A forró légkörű­ mérkőzések füzében a mieink küzdőkedve tovább acélosodott, nagyszerűen megértik egymást a fiúk, persze, az is kétségtelen, hogy néhány játékosunk a nagy igénybevétel miatt kissé fár­radt. Ezeket a játékosokat, Máté­rait, Oroszt, Juhászt, Vargát és (Folytatás a 2. oldalon)­­ Mit mond Lakat és mit válaszol Mészáros ? Hatalmas versengés a hajrában Öt helyen változik a Ferencváros összeállítása Vasárnap a Népligetben: Építők V. országos sportünnepélye Június 20-án ünnepli az Épí­tő-, Fa- és Épí­tőanyagipari Dol­gozók Szakszervezete az épí­tők napját. A sportolók is már régen készülnek erre a napra. Országszerte az Építők sport­köreiben versenyek, bajnoksá­gok zajlottak le, a legjobbak a sportünnepély keretében mérhe­tik össze erejüket. A zord idő ellenére is szorgalmasan gya­korolták a tornászok szabadgya­korlatukat, a tornásznők kari­­kagya­kor­­­atukat. A motoros ak­robaták, a gúla tornászok, az íjászok és a gokart-versenyzők is készülődtek, hogy ne okozza­nak csalódást a nézőknek. Ha az időjárás kedvez, bizonyá­ra sokan. Lesznek kíváncsiak az egész napos, gazdag, látvá­nyos sportműsorra, mely jú­nius 20-án reggel fél tízkor kezdődik az Építők népligeti sportpályáján a sportolók fel­vonulásával, és rövid ebédszü­nettel megszakítva folytatódik este negyed hétig, amikor a kerékpárosok mérik össze ere­jüket üldözéses verseny kere­tében. A nap kiemellkedő esemé­nye lesz az osztrák ASKÖ-Wien csapatának részvétele a férfi kézilabda körmérkőzésen. r­r" A Magyar Újságírók Országos Szövetségének közgyűlése Az Építők Rózsa Ferenc Mű­velődési Házában szombaton reggel megkezdődött a MÚOSZ küldöttközgyűlése. A beszámo­lót Siklósi Norbert főtitkár tar­totta. A kétnapos tanácskozás vasárnap fejeződik be.