Népsport, 1965. november (21. évfolyam, 217-238. szám)

1965-11-08 / 222. szám

2 Hétfő, 1965. november 8. Ferencváros-Icetabánya 1:1 (0:0) Tatabánya, 10 000 néző. Ve­zette: Bircsák (Szegedi B., Sza­ból L.). Ferencváros: Géczi — Novák, Mátrai, Horváth — Pe­­recsi, Orosz — Karába, Varga, Juhász, Németh, Fenyvesi dr. Edző: Vitezsál Oszkár. Tatabá­nya: Gélei — Törőcsik, Kovács I, Juhos — Kovács II. Laczkó— Szabó, Dombai, Nagy, Szekeres, Horváth. Edző: Kléber Gábor. Góllövő: Fenyvesi dr., Nagy. Szögletarány: 7:2 (2:1) a Tata­bánya javára. Az első félidőben élénk Iram­ban indult a játék. A 10. perc­ben Dombai, Nagy­ adogatás után a középcsatár 8 méterről kapu mellé küldte a labdát. A Tata­bánya többet támadott. A 22. percben Nagy, majd utána Dom­­bai lövését hárította Géczi. El­lentámadás során Fenyvesi dr. elől az ötösön Gelei felszedte a labdát. A 26. percben Horváth tört ki. Géczi csak másodszorra­­ tudta megkaparintani a szélső lövését. A 36. percben Nagy egy 30 méterre kapáslövését bra­vúrral ütötte ki Géczi. A 40. percben Szabót ellökte Novák a 16-os oldalvonalánál, sorfal nem állt fel. Kovács I rúgta a lab­dát, amely a jobb kapufa élé­ről vágódott vissza a mezőnybe. A II. FÉLIDŐT Nová­k 20 méteres lövése vezette be, de Gelei hárított. Az 56. percben Horváth átadását Szabó 5 méterről mellé rúgta. A 60. percben Nagy kitört, Mátrai utolérte és szögletre szerelte. A 66. percben baloldali táma­dás végén Orosz átadása Feny­vesiig jutott, a szélső kitört, az alapvonal közeléből, 10 méterről, nagy erővel a bal felső sarokba rúgta a labdát. 1:0 a Ferenc­város javára. Mindjárt egyenlítési alkalom kínálkozott a hazaiknak, de szögletrúgás után Nagy a kapu torkából mellé fejelt. A 80. perc­ben Dombai hagyott ki helyzetet, kivárt és Mátrai elvette tőle a labdát. A 84. percben Szekeres kapufát lőtt. A 86. percben, egyenlített a Tatabánya. Baloldali támadás után Laczkó átemelte a labdát Nagy elé, Géczi kiindult kapujá­ból és a középcsatár fejéről, mint­egy 8 méterről, a jobb felső sa­rokba szállt a labda. 1:1. Nagy lendülettel kezd­ett mindkét csapat. De a támadá­sok a kapu előtt megtorpan­tak. Ennek az volt az oka, hogy a Ferencváros védelme lesre játszott és ennek ellen­szerét nem találták meg a hazai csatárok. A ferencvá­rosi ötösfogat Albert nélkül igen körülményesen szőtte tá­madásait. Nem volt, aki össze­fogja ezt a sort. Fordulás után is többet volt a hazaiak birtokában a labda, de a Fe­rencváros védelme Mátraival­­ az élen jól rombolt. A Ferenc-­­ város, főleg azért, mert csa­­i­társára nagyon mérsékelt tel­­j­­esítményt nyújtott, a mérkő- J­zés nagy részében nem tudott kibontakozni. A hazaiak na­­gyon lelkesen küzdöttek, de helyzeteiket elügyetlenkedték. A Ferencváros védelmére főleg a második fél­időben is nagy feladat háruu­lt. Mát­rai végig kitűnően Játtszo­tt, sok támadást cskapz­tott meg. Géczi­­ről is láttunk néhány ügyes véd­ést. Novák és Horváth váltakozó teljesítményt nyúj­tott. Perecsi számos támadást akasztott meg, egyszer­ kétezer előre is tört. A csatársorban Fenyvesi dr. a második félidő­ben játszott jobban, gólja szép csatárteljesítm­ény volt. Juhász általában a fedezeteik vonalában tartózkodott. Vargásnak és Né­­methnek csak felszengotlásian­ vol­ta­k. A Tatabánya védelme jól állt a lábán. Gélei­nek volt vél,Íny ügyes védése. Juhos bizonyult a hátvédhármas legjobbjának. Gyakran tőrt előre. Megfelelt Kovács I és Törőcsik is. Laczkó a mezőnyben sok ferencvárosi támadás­t állított meg. Elöl a „veterán" Dombai alaposa­n kitett ma­gáért. Nagy többször is hibázott. Szabó igen lendületesen ját­szott. Horváthtól is szép tufi­­a­sakat látszatik. Bircsák játékvezető jól bí­ráskodott. Varga Béla NB I TARTALÉKBAJNOKSÁG Tatabánya — Ferencváros 4:­2 (2:1). Tatabánya, 3000 néző. V: Kőrös. Tatabánya: Lelik — Lá­bér*, Hetényi, Laczkovics — Men­­czel, Paulik — Rácz, Szurom­, C­somas, Müller, Sólymos. Fe­rencváros: Fridvalszki — Ha­vasi, Páncsics, Dálnoki — Ga­lambos, Lukács — Szőke, Ma­csek­ (Darvas), Gábor, Fenyvesi II. Bernáth. Változatos, jó iramú mérkőzésen.­ a gólratörőbben játszó bányászcs­apat megérde­melten győzött. G: Sólymos (2),­ Menczel. Müler. Hl. Dalnoki (11-esből), Szőke. Jó Hetényi. Menczel. Sólymos, Hl. Páncsics, Lukács, Szőke. Pécs-Szeged 3:0 (1:0) Pécs, 2500 néző. Vezette: Al­mási (Kovács B., Jakab). Pécs: Rapp — Cepupák, Móricz, Kincses — Vajda, Halasi — Gór, Györke dr., Konrád, Dunai dr., Tőreik. Edző: Orczifalvy István. Szeged: Korányi — Terhes, Kővári, Stumpf-Szegedii, Török — Csö­mör, Zölih — Arató, Gilicz, Si­nika, Nemes. Edző: Moór Ede. Góllövő: Vajda, Török, Gór. Kiállítva: Zöldi, 58. perc. Szög­­letarán­y: 5:1 (2:1) a SZEAC ja­vára. A vendégek térfelén fo­lyt in­kább a játék. A kapu csak egy Rabén került veszélybe, amikor Györke fejese jobb oldalon ment kapu mellé. A 13. percben a k­önnyelműsködő pécsi védők kö­zött Gilicz megugrott és Rapp csak nehezen mentett kifutással. Később kiegyenlítetté vált a já­ték, sőt. Időnként a szegediek is vezettek egy-­két támadást. A 36. percben Gilicz szabadrúgásból Csömör elé játszott, akinek lapos kapáslövése a jobb kapufa mel­lett hagyta el a pályát. Két perc múlva Dunai dr. éles lövés© a jobb kapufáról kipattant és az­után Török az oldalhálót­ találta el. A félidő végén, a 44. percben született a gól. Konrád bal ol­dalról kitűnően ivelt a kapu elé és a befutó Vajda mintegy öt méterről laposan a kapu köze­pébe fejelt. 1:0. FORDULÁS UTÁN is a pécsiek támadtak többet. Az 56. percben ügyes lefutás után Török, Dunai dr. és Gyür­­kő dr. „sorozatban” hibáztak a kapu előtt. Két perc múlva Györkő dr. középen kiugratta Törököt, aki nyolc lépésről a kapus mellett a hálóba lőtt, 2:0. A szegediek lest vitattak, közben Zöldi megsértette a partjelzőt, amiért a játékvezető kiállította (­a támadásnál Gór állt leshelyzetben, de mivel kö­zépen ugratták ki Törököt, a­­jobbszélső tétlen lesen állt). A pécsiek nagy fölénybe kerültek a megfogyatkozott SZEAC-cal szemben. A 75. percben Györke lövését Korányi kiütötte. Dunai dr. fejjel Gór elé játszott, aki elég nehéz szögből, egészen kö­zelről a kapu közepébe lőtt, 3:0. Csak egy ízben, a 83. percben került veszélybe a hazai kapu, amikor Rapp feleslegesen kifu­tott, és Nemesnek az üres kapu­ba tartó labdáját Kincses fejelte vissza a mezőnybe. A pécsiek nagyobb játék­tudása látható volt, de mivel könnyedén vették a szegediek alaposan „felújított” együtte­sét, sokáig közel egyenlő erők küzdelmét hozta a közepes szinten mozgó találkozó. A SZEAC védelme csak Zöldi kiállítása után vált sebezhe­tővé, amikor a hazaiak már minden különösebb megeről­tetés nélkül biztosították fölé­nyüket, az újabb gólt és a vég­eredményben egy percig sem vitatott győzelmüket. A pécsi védelent tagjai aránylag köny­­nyen hárítottak, Rapp nem kö­vetett el hibát a kapuban. Kin­cses volt a leg­magabiz­tosabb hátvéd, de Csupak is szín­esen játszott, főleg a második félidő­ben történt előrevonása után- A fedezetek szorgalmasan küzdöt­tek. Elöl Török ügyeskedett, de Konrád és Györke dr. is jó tel­jesítményt nyújtott. A szegedi kapus, Korányi, az első gólnál határozatlan volt, később akad­tak jó védései is. A hátvédsor­ban sokáig jól megállta helyét a három újonc, Kővári volt a legbiztosabb. A fedezetek in­kább a védőknek segítettek. A támadók közül Gilicztől és Ne­mestől láttunk egy-két egyéni megoldást, még Arató volt talán köztük a legmozgékonyabb. Almási játék.Vezető: jól­ vezette a találkozót. Tóth Zoltán NB I TARTALÉKBAJNOKSÁG Szeged —Pécs 2:1 (2:0). Pécs. 200 néző. V: Buzisáki. Szeged: Tóth — Várhegyi (Szekeres), Kürtösi dr., Cserkó — Densőfi, Pataki — Koszó, Kozma, Thékes, Gyiffkó, Boros dr. Pécs: Zengni (Vlaszálk) — Csőre, Udvaráca, Köves — Pápai, Vincze — Kré­mer-. Freppán, Tüske, Ceb­e­­reann, Borovácz. A pécsiek tá­madtak többet, de a szegediek átgondoltabban játszottak. Gól­lövő: Koszó (2), Ml. Freppán. Jó: Kürtösi dr., Koszó, Kozma, ill. Pápai, Szeppán, Borovácz. Újpesti Dózsa-Dorog 2:2 (1:0) Újpest, 5000 néző. V: Vízhányó (M­agyar, Vadas J.). Újpesti Dó­zsa: Sze­ntmihályi — Kárpáti, Csordás, Sóvári — Sólymosi I, Kasisiás — Solymosi II, Fazekas, Göröcs, Boné, Zám­bó. Edző: Ba­logh Sán­dor. Dorog: Iliku — Lé­vai, Simon, Fellegi — Szűcs, Szántai — Virágh, Horváth, Mo­nostori, Németh, Bartailos. Edző: Laczkó István, Góllövő: Fazekas, Németh, Hor­váth, Sóvári. Szögletarány: 5:2 (2:2) az Újpesti Dózsa javára. Az Újpesti Dózisa mindjárt tá­madólag lépett fel, Benne egyszer mellé, egyszer fölé, egy­­alkalom­mal pedig az oldali hálóba lőtt. A dorogiak csak elvétve tudtak eljutni Szemtanihályi kapujához. Az első félórát általában a lila­­fehérek fölénye jellemezte, de a csatárok rosszul, pontatalanul, nemegyszer elhamarkodva lőt­tek. A 24. percben akadt elő­ször veszélyes előretöré­se a Dorognak, Bartalos lövését azonban Szentmihályi könnye­dén védte. Egy perc múlva Beme végre megemberelte magá­t, remek lövést küldött a kapura, Iliku szögletre hárított. A 92. perc­ben Zámbó Beméhez játszott, Beme röviden a bal oldalra sodródott Fazekashoz továbbí­tott. A fiatal összekötő 18 mé­terről nagyszerűen lőtt és a labda a jobb old­ali léc felső élé előlt a hálóba pattant. 1:0 az Újpesti Dózsa javára. A gól után két parádés Szentmihályi-védést láthattak a nézők, először Mo­nostori, majd Szűcs hatalmas bombáját hárította a kitűnő formában levő kapus. A II. FÉLIDŐ Az 52. percben Bartalos Né­methez játszott, aki két csel után 15 méterről élesen a jobb sarok felé lőtt, Szentmihályi azt hitte, mellé megy, a jól eltalált lövés azonban a sarokban kötött ki. 1:1. Az egyenlítés után él­én­­kebb lett a játék. Bene került helyzetbe, de elhamarkodva mellé durrantott. Később, fütty után­, lesből lőtt a hálóba. A 80. percben Bartalos szögletét Mo­nostori Horváthoz fejelte, a­ki mintegy öt méterről védhetetle­­nül küldte csukafejessel a háló közepébe a labdát. 2:1 a Dorog javára. A Dózsa nagy erővel tört az egyenlítés­re, a 86. percben Solymosi II szégletrúgására még a védők is előrefutottak. A pontosan be­ívelt labdát Sóvári fejelte a hálóba, 2:2. A gól után már nem történt említésre méltó esemény. Idényvégi játékot nyújtott mindkét csapat. Ez elsősorban a­ rengeteg hibás átadásban, főleg a pontatlan, rosszul irá­nyított lövésekben jelentkezett. A Dorog kezdetben a védeke­zésre fordított nagyobb gon­dot, később azonban a táma­dásépítésre, a gólszerzésre törekedett. Ez sikerre is ve­zetett, mert nemcsak egyenlí­teni tudott, hanem még a ve­zetést is megszerezte. A Dó­zsa a végén rákapcsolt, és sikerült egy pontot megmen­tenie. Kétségtelen, hogy az Újpesti Dózsa volt a többet kezdeményező. A csatárok azonban ezen a mérkőzésen fél idényre való helyzetet rontottak f­el. Az újpesti Dózsa kapujában Szentmihályinak bra­vúros védései is voltak, de az első gól előtt hibázott. A hát­védek közül különösen Csordás tűnt ki megelőző szereléseivel. Solymosi I változatlanul tartja nagy formáját, különösen az I. félidőben játszott nagyvona­lúan. A csatársorban a fiatal Fazekas kitűnően illeszkedett be a támadás­ építésbe. Jól osz­togatott, bátran lőtt. A töb­bieknek csak időnként akadtak dicséretes megmozdulásaik. A Dorogban ilkut­t a gólokért nem illeti szemrehányás, a hátvédek főleg a rombol­á­s­­o a a tevé­k­en­y­ke­d­t­ek. Szűcsön látszott, hogy még nem volt teljesen rendben. Időnként azonban ő is kiemel­kedett a mezőnyből. A támadó­­sor elmaradt a legutóbbi két mérkőzésen nyújtott teljesítmé­nyétől. Kitűnt az ügyes techni­kájú Horváth. Dicséretet érd©, mel góljáért Németh is. Vízhányó játék­vezető jól bí­ráskodott. Várszegi János Bp. Honvéd-Komló 3:2 (1:0) Kispest, 3000­ néző. V: Hor­váth (Fatih, Losonczi). Bp. Hon­véd: Takács —­ Dudás, Sípos, Mihalecz — Dorog­, Komora — Nagy Gy., Nógrádi, Tichy, Tóth, Katona. Edző: Kispéter Mihály. Komló: Kiss — Rozmis, Józse, Ruppert, Csordás — Sós, Lutz — Bodal, Garai, Pataki I. Szi­geti. Edző: Szőcs János. Góllövő: Komora, Tichy, Lutz, Pataki I, Tichy. Szögletarány: 8:5 (4:1) a Komló javára. Az első 20 perc Honvéd-fölény jegyében telt el. A 11. percben Tichy nagy szabadrúgása jelen­tette az első eseményt. Kissnek azonban sikerült tisztáznia. A 13. percben Honvéd-támadás fu­tott középen. A tizenhatosnál Kozmis lébáról balszerencsésen Komora elé pattant a labda, a fe­dezet a balösszekötő helyén ki­ugrott, s 6 méterről a kapu jobb oldalába helyezett, 1:0. 20 perc után a komlóiak kezdemé­nyeztek többet. A mezőnyben ügyesen adogattak, a 16-oson azonban elhaltak próbálkozá­saik. A 22. percben Sipos fel­tartotta a 16-oson belül Szige­tit, a játékvezető azonban ki­vitte a labdát a 16-oson kívülre, s onnan rúgatott szabadot. Egy perc múlva Kiss kiejtette Tichy lövését. Tóth azonban egy gon­dolattal lemaradt a labdáról. A komlóiak a félidő hátralevő ré­szében több távoli lövéssel kí­sérleteztek — eredménytelenül. SZÜNET UTÁN is bátran támadott a Komló. Az 54. percben Tichy lesen kapta a labdát a komlói 16-oson belül. Elhúzott a kifutó Kiss mel­lett, s 6 m-ről a kapuba helyezte a­­’Sd.­H. 2:0. Egy perc sem telt el, a Hon­véd 16-osánál Lutz két csel után kapura lőtt, s a labda a későn vetődő Takács hasa alatt a bal alsó sarokba csúszott. 2:1. Parázs Honvéd-támadások kö­vetkeztek. Tichy lövését Kiss fölé ütötte, majd Nagy lövése kerülte el a komlói kaput. A 63. percben Garai jó labdájával Pataki I középen kiugrott, s 8 m-ről a léc alá vágta a labdát, 2:2. A 75. percben Csordás lövése a kapufán csattant. A 82. perc­ben Tichy két embert kicsele­zett, de nagy helyzetben Kissbe rúgta a labdát. A 89. percben már nem hibázott a középcsa­tár. Jobb oldalon kiugrott, a m­­ről a kapu közepébe helyezett, 3:2. A Komló Kispesten elbúcsú­zott az NB I küzdelmeitől. Az első félidőben a bá­nyászcsapat a mezőnyben ügyesen játszott, jól épített, csak a lövések irányzéka volt pontatlan. A Honvéd láthatóan nem erőltet­te túlzottan magát, noha veze­tett néhány veszélyes támadást. A második félidő nagy részé­ben változatos játék folyt, az utolsó negyedórában azonban elfáradtak a vendégek, a ha­zaiak ekkor sokszor okoz­tak parázs jelenetet a komlói kapu előtt, sok helyzetet te­remtettek, ezek nagy ré­szét azonban elügyetlenkedték. A Honvéd kapujában Takács az első gól­ban „benne volt”. A hátvédhár­­rmas egy-egy esettől eltekintve megbízhatóan rombolt, Komora nagy területen játszott, Dorogi is megfelelt. A támadók csak a játék egy-egy időszakában voltak veszélyesek. A két szél­sőnek néhány ügyes elfutása. Nógrádinak egy-egy jó átadása érdemel dicséretet. Tichy ez­úttal is mutatott néhány szép dolgot, de több helyzetet kiha­gyott, úgyszintén Tóth Kálmán. A Komlóban Kissnek több jól időzített kifu­tása is volt, nem hibáztatható a vereségért. A Rupperttal meg­erősített hátvédsor sokáig jól zárt, Józsa sok támadást akasz­tott meg, a két szélsőh­átvéd pe­dig gyakran tört előre. A tá­madások szervezését Lutz és Sós végig igen jól látta el, sőt a védőknek is segítettek. A tá­madósorból a két szélsőnek volt ügyes megugrása. Patakit gólja dicséri. Horváth játékvezető Tlchy lesállását nem vette észre, igaz, abban partjelzője is ludas. Várkonyi Sándor NB I TARTALÉKBAJNOKSÁG Bp. Honvéd—Komlói Bányász 4:2 (3:0). Kispest, Honvéd-pálya, 3000 néző. Vezette: Sós József. Bp. Honvéd: Blenkey — Bogár, Pocoh, Bozsik IV — Marosi, Vá­gi — Holánszky, Sima, Nagy F., Kanyó, Nagy A. Komló: Bit­us — Jenabek, Ficzkó, Bulyáki — Fuchs (Bordás), Pataki II — Ro­­manovits, Rónai, Perényi, Bartu­­lov, Lazaridisz. Az I. félidőben­­a Bp. Honvéd minden csapatrészé­­ben jobb volt és helyzeteit is ki­használta. G.: Nagy A. (3), Végi. Hl. Rónai (11-esből), Perényi. Jó: Marosi, Vági, Nagy A., Hl. Ficz­kó, Pataki II. Rónai. MTM-Dad­ust (1:1) ózd, 3000 néző. Vezette: Schopp (Müncz, Szegő). MTK: Lan­czkor — Keszei, Dunai, Solymosi dr. — Nagy, Jeney — Török, Karsai, Major, Szűcs A., Szűcs I. Edző: Lakat Károly. ózd: Katona — Kovács, Szur­­doki, Temesvári — Murányi, Lutz — Vá­rally­al, Halápi, Fükő, Szenere­, Zalai. Edző: Kárpáti Béla. Góllövő: Török, Halápi. Szögletarány: 8:3 (3:3) Ózd ja­vára. Nagy ködben, változatos já­tékkal kezdődött a mérkőzés. A 8. percben Szendrei már má­sodszor tört tisztán kapura, de szögletre szerelték. A 19. perc­ben Török kicselezte Szurdokit, majd a kifutó Katonát és jobb­ról, 10 méterről az üres ka­puba talált. 1:0. Ellentámadás végén Halápi az ötös vonalról, estében a Jobb kapufa tövének rúgta a labdát, amely onnan a hálóba vágódott, 1:1. A 22. percben Janczikov szépen húzta le a jobb felső sarokról Halápi lövését. A kö­vetkező percekben a vendégek támadtak. 'a* hazaiak' •■Je’ikese­n védekeztek, sőt több veszélyes ellentámadást is vezettek. A félidő végéig nem is változott az eredmény. SZÜNETET nem tartottak a csapatok az egyre erősödő köd miatt. For­dulás után valamit élénkült a játék. Lanczkor kétszer is ne­héz helyzetben tisztázott, míg az ózdi kapu előtt az MTK jobb­­szárnya kivárt, és oda lett a helyzetük. Az ózdi támadások továbbra is veszélyesek voltak, fölényben játszott a hazai csa­pat. Az 55. percben Szűcs A. lö­vését csak nehezen védte Ka­tona. A játéknak ebben a sza­kaszában tértölelő átadásokról szó sem lehetett, hisz alig le­hetett 25 — 30 méterre látni. Ez különösen a hetvenedik percig okozott sok gondot. Az utolsó negyedórában Nagy István lövé­se adott munkát Katonának. Meglátszott a mérkőzésen, hogy már nem élet-halál kér­dés egyik csapatnak sem az eredmény, ötletes támadások­ban, látványos hátvédteljesít­­ményekbe­n bővelkedett a mindvégig nagyon sportszerű találkozó. A szünet utáni kö­dös percekben alakult ki iz­galom a kapuk előtt, de mi­után a góllövés egyik csapat­nak sem sikerült, az állandó­sult hazai fölényben unalmas­sá vált a mérkőzés, az MTK kapujában Lanczkort nem tették próbára az ózdi csatárok, a hát­védek között Dunai volt a leg­jobb, a fedezetpárban Nagy Ist­ván a második félidőre javult fel. A csatársor jobbszárnyát illeti a dicséret, különösen Törököt, akit gólja is dicsér, de tetszett Major lendületes játéka is. Az Ózd kapuját Katona jól őrizte. A vé­dők között Szurdoki volt a leg­biztosabb, a csapat legjobbja, Lutz, rengeteget volt játékban. Halápi és Fülő jól kombinált. Szendrei egy-egy kitörése érdemel említést. Schopp nem állt nehéz feladat előtt a rend­kívül sportszerű mér­kőzésen, bár dolgát nagyon meg­nehezítette a sűrű köd. Fenyves István NB I TARTALÉKBAJNOKSÁG Ózdi Kohász —MTK 3:0 (1:0), Ózd, epo néző. V: Szegő. Ózd: Balogh — Feleki, Frankó, Bu­dai — Borbás 1. Ferdinánd — Szabó, Szélea, Simos (Biles), Vas­vári, Pintér. MTK: Kovalík — Bormagyipi,­ Kovács III. Varga — Somogyi, Vasas — Zoller, Ta­kács, Bödör, Halácsi (Jónás), Hé­­ger. Az ózdi csapat minden ré­szében jobb volt. G: Vasvári, Szabó, Frankó. Jó: Balogh, Fran­ko, Vasvári. Az MTK-ból senkit sem lehet kiemelni. Győr-Csepel 2:0 (0:0) Győr, 6000 néző. Vezette: Soós G­. (Wottawa, Borzéssi). Győr: Tóth — Ki­s­s, Orbán, Tamás — Palotai, Mátthé — Vandálnyi, Győrfi, Povázsiai, Korsós, Keg­­lovich. Edző: Hidegkúti Nán­dor. Csepel: Török — Veillai, Kiss, Molnár — Faludi, Kh­eibán — Katé, Németh, Kalmár. Rot­­t­eimb­iller, Sebes­ty­én. Ed­ző: Kes­zt­he­lyi M­i­h­ál­y. Góllövő: Palotai, Győrfi. Kiál­lítva: Rottenbiller, a 6. percben. Szögletarány: 5:5 (3:0) a Csepel javára. A Csepel kezdett jobban. Káló elől Tóth kivetődéssel tisztázott, majd a 4. percben ügyes cse­peli akció után Kalmár kilépett a védők gyűrűjéből, de 10 m-es lövése a kifutó Tóth mellett a felső lécen csattant. A 6. percben kapukirúgásihoz készülődtek a vendégek. Bor­­zási magasra emelt zászlóval magához hívta Soós játékveze­tőt, rövid tanakodás után Soós kiállította Rottenbillert. (A já­tékos megsértette a partjelzőt.) A csepeliek tiltakoztak, 3 per­cig állt a játék, aztán Rotten­­biller elhagyta a pályát. Povázsai lába görcsöt ka­pott, 5 perces ápolásra szorult, a balszélre állt. Keglovich lett a jobbszélső, Varsányi a­ közép­csatár. A csepeliek teljesen vé­dekezésre rendezkedtek be. A hazaiak nagy fölénybe kerültek. A 24. percben gyors akció után Győrfi lövését Török ki­ütötte, és a védők mentettek. Nem sokkal később Korsós lö­vését hárította a csepeliek ka­pusa. A csepeliek ezután há­romszor lendültek ellentámadás­ba, mindhárom alkalommal egy­­egy eredménytelen szögletet harcoltak ki. SZÜNET UTÁN a 49. percben Korsós nagy len­dülettel tört a csepeli kapura, a csepeli védők a mezénél fogva ráncigálták vissza. A sza­badrúgást a 16-os bal oldaláról, a bal sarokba helyezkedő Török mellett, Palotai a sorfal fölött a jobb sarokba nyeste. 1­0. Élénkebb lett a játék. A 60. percben a jobbszélen támadást vezető Varsányit Mol­nár felvágta. Ugyanakkor a pá­lya bal szélén a támadásra fel­futó Korsóst Faludi terítette le. Az összekötőt kivitt­ék és csak 15 perc elteltével tért vissza. Varsányi két fejese aratott kö­zönségsikert, az egyik a felső léc felett suhant el, a másikat Török hárította. A 72. percben Györfi lövését Török lábbal mentette, majd 3 perccel ké­sőbb Keglovich p­erdített lab­dája a felső lécről pattant ki. A 83 percben Povázsai az alapvonalnál egy csel után kö­zépre adott és a fedezetlenül álló Győrfi négy lépésről a bal alsó sarokba továbbította a lab­dát. 2:0. Ez a találkozó egyik csapat számára sem bírt különösebb jelentőséggel. Egy félidőn át aztán meglehetősen álmos, sok bosszantó hibával telített, kife­jezetten unalmas játék folyt. Rottenbiller fed­yelmezetlensé­ge miatt a vendégek létszáma már a 6. percben megfogyat­­kozott, ez azonban nem jelen­tett különösebb előnyt a Győr számára, mert Povázsai ko­rai sérülése után már nem volt teljes értékű harcos és a 60. percben megsérült Korsós visszatérése után csak sta­tisztált. Szünet után felélénkült a já­ték, hevesebb lett a küzdelem. Ekkor a győriek határozottabb támadójátékuk révén több helyzetet hoztak össze és megérdemelten nyertek. A győriek kapujában Tóth kevés dolgát ki­fog­á''st­allztus látta el. A két szélsőhátvéd, Tamás é® Kiss h.,­­bátlannul látta el feladatát. Orbán ezúttal nem volt a szokott ma­ga­­biztos. A fedezetek közül Máthé végig egyenletes, jó teljesít­ményt nyújtott, Palotai szünet után javult fel. A támadósorban Varsányi végig igen erőtelje­sen, d­e több hibával játszott. Korsós kérését válllalt magára, de míg meg nem sérült, ő je­lentette a legtöbb veszélyt ka­pura. A Csepel kapujában Töröktől több nagy­szerű védést láttunk. A hátvéd­­hármasban Vellai nyújtott végig egyenletes teljes­ iméolyt. Kiss szünet után többször megin­gott. Molnártól csa­k szabályta­lanságokat láttunk. Klejbán volt a jobbik fedezet, különösen szü­net után telen ellentámadást indított. A tám­adósorban­, ez előretolten játszó Kalmár és Káló megmozdulásai jelentettek veszélyt. Sebestyén a mezőny­munkából vette ki derekasan ré­szét. Soós Gábor játékvezetőtől ren­geteg téves ítéletet láttunk. Havasról! Béla NB I TARTALÉKBAJNOKSÁG Csepel —Győr 1:1 (1:1). Győr, 400 néző. V: Balogh L. Csepel: Grestyák — Glatz, Pető, Villá­nyi — Kocsis, Kandi — Basa, Losoncai, Kalmár III. Gondár, Frits. Győr: Barna — Pável, Sza­méi, Izsáki (Horváth) — Koós, Gunyhó — Monoki, Száló, Sop­roni, Somogyi, Búza. Egyenlő erők sok hibával tarkított mér­kőzése. G: Gondár, ill. Szaló. Jó: Vitányi, Kandi, ill. Koós, Szaló. Új­pesti Dózsa —Dorogi Bá­nyász 2:2 (2:1). Megyeri út, 500 néző. V: Hévízi, újpesti Dózsa: Cselényi — Felföldi, Várhidi, Nyirő — Nagy. Székely — Vere­­bélyi, Kovács, Borsányi, Sebők, Szabó. Dorog: Janák — Molnár, Lakat, Tóth , Takács. Horváth — Fekete, Rozgonyi, Czéh. La­kié®, Csőri. Izgalommentes mér­kőzésen igazságos eredmény: G: Sebők, Borsányi (II-esből),­­K. Csóri. Czéh. Jó: Nyirő, Borsányi, ill. Takács, Czéh. SORON KÖVETKEZIK TÖBB NAPOS ESEMÉNYEK A hét minden napján: A női kézilabda VB az NSZK- ban. Pénteken, szombaton és vasárnap. Birkózóink Bulgá­riában szerepelnek. HÉTFŐN Magyar utánpótlás vál.— CSZSZSZK női tornaviadal a Sportcsarnokban. Nemzetközi Jégkorongmér­kőzés: FTC — Saint Gervais. Bajnoki mérkőzés: Bp. Vörös Meteor—Bp. Előre. KEDDEN VIF „G Dimitrov” — Bp. Honvéd férfi kézilabda Baj­nokcsapatok EK visszavágó Szófiában. Labdarúgó VB-selejtező: Skócia—Olaszország. SZERDÁN Ferencváros— Panatinaikosz Bajnokcsapatok EK-mérkőzés és Bp. Honvéd —Dukla Prága Kupagyőztesek EK-mérkőzés (a Bp. Honvéd 3:2-re vezet) a Népstadionban. Labdarúgó VB-selejtezők: Izrael — Bel­gium, Spanyolország—Íror­szág. Bajnokcsapatok EK­­Levszki Szófia —Benfica. Ku­pagyőztesek EK: Borúséig Dortmund —CSZKA Szófia. Jégkorongbajnokság: BVSC — Bp. Postás. Bp. Építők -Bp. Vörös Meteor, Újpesti Dózsa — Bp. Spartacus. CSÜTÖRTÖKÖN Union Mariahilf (Bécs) — MTK kosárlabda Eb vissza­vágó. PÉNTEKEN Afrikai labdarúgótorna:­­ Tunézia—Etiópia, Szudán— S Ghana.­­ SZOMBATON Labdarúgó-válogatottunk , Frankfurtban szerepel. ökölvívó NB I: Újpesti Dó­ á­zsa—Bp. Honvéd, MTK —Hon- S­véd Zalka SE, Vasas Dinamó­­ —Tatabánya. NB I B: Székes- S­fehérvár—Vasas. Jégkorongbajnokság: Bp. ^ Spartacus—BVSC, Bp. Előre S — FTC. ^ SZOMBATON ÉS VASÁRNAP | Csehszlovákia — Magyaror­ § szág női tornászviadal Prá­­s­iában. Aranyos é© Menosák S Bukarestben nemzetközi férfi ^ tornaversenyen vesz részt. ^ VASÁRNAP A labdarúgó Magyar Nép- ^ köztársasági Kupa 1965. évi S döntője a Népstadionban: Győr—Diósgyőr. Előtte: Ve- S­csési VIZÉP—Esztergomi Ma- S­zógépgyár. a Szabad Föld S Kupa 1965. évi döntője. Tel-­­ les forduló a labdarúgó NB­­ II ben és az NB III négiy cso- S­portjában. Nemzetközi labda- S rúgó-mérkőzések: VB-selejte­ §­ző: Cipru©—NSZK, Svájc— & Hollandia. Afrikai labdarúgó- S torna, Tunézia—Szenegál.­­ Elefántcso­o­part—Szudán. Jégkorongbajnokság: FTC 51 — Bp. Építők: Bp. Postás— s Bp. Vörös Meteor, ökölvívó NB I B: Kapos- S­váb—Dunaújváros, Csepel— s Salgótarján.