Népsport, 1972. november (28. évfolyam, 263-287. szám)

1972-11-02 / 263. szám

XXVI. 263. ♦ 1972. november 2. LABDARÚGÁS Z­alaegerszegi TE—Salgótarján 2:1 (1:0) Zalaegerszeg, 20 000 néző. Ve­­zette: Palotai (*****). (Rúzsa, Körös). ZTE- Bolemányi (7) — Pro­­kisch (5), Molnár I (8), Mihalecz (1), Filó (5) — Gáspár (5), Józsi (6), Szabó (8) — Tóth J. (6), Soós (6), Bita (6). Edző: Szőcs János. Salgótarján: Magyar (7) — Gecse (4), Kmetty (5), Varga (6), Horváth (6) — Kajdi (5), Répás (6), Básti (7) — Szoó (5), Kriskó (5), Jeck (6). Edző: Moór Ede. Csere: Kriskó helyett Kegye (6) és Gáspár helyett Kocsis (6), mindkettő a szünetben. Góllövő: Szabó a 20. percben, Bita a 61. percben, Jeck a 77. percben. Sárga lap: Básti a 40. percben, Józsi a 48. percben, Gecse az 58. percben. Szögletarány: 8:7 (5:2) a Sal­gótarján javára. A szerdai korai kezdés prob­lémáját eredeti módon oldották meg Zalaegerszegen. A dél­utáni műszakba járó dolgozók vállalták, hogy egész héten be­pótolják a kieső órákat, má­sok éjszakai munkát vállaltak. Az iskolákban is hamarabb be­fejezték a tanítást. Így nem csoda, ha fél órával a kezdés előtt zsúfolásig megteltek a le­látók. Sőt, nagyon sok ember be sem jutott a pályára! Az 5. percben egy gyors tá­madás végén Kriskó szerez­hette volna meg a vezetést, de az önfel­áldozóan előrevetődő Bolemányi másodszorra háríta­ni tudott. A 8. percben Bita lövésébe beleléptek a salgótar­jáni védők, az alapvonal men­tén kifutó Magyar nem tudta megszerezni a labdát, az visz­­szakerült a mezőnybe és Sza­bó 20 méteres lövése alig ke­rülte el az üresen hagyott ka­put. A 19. percben Bolemányi és Mihalecz egymásra várt és a késve kiinduló kapus éppen csak bele tudott ütni a lab­dába. A 20. percben egy ártalmat­lannak látszó jobb oldali tá­madásból megszerezte a ZTE a vezetést. Tóth J. adta közép­re a labdát, s a kaputól 12 mé­terre, háttal álló Szabó kapás­ból úgy csavarta maga mögé a labdát, hogy az a kapufa mellett a bal felső sarokba vá­gódott. Ritka szép csatártelje­sítmény! 14 a hazaiak javára. Továbbra is a zöld-fehérek szorongattak. A 31. percben Szabó váratlanul nagy lövést küldött kapura. Magyar ref­lexmozdulattal ütötte ki a lab­dát a jobb felső sarokból. Bal oldali szöglet után — a másik oldalon — Jeck a kapu torká­ból pöccintette a labdát a jobb sarok felé, Bolemányi remek vetődéssel az alapvonalon túl­ra­ mentett. Józsi távolról a fel­ső lécet találta el, majd a 45. percben Tóth J. élesen középre lőtt, labdáját Szabó 5 méter­ről, előrevetődve, óriási hely­zetből, centiméterekkel fejelte a bal­­kapufa mellé. SZÜNET UTÁN az SBTC kezdett jobban, Jó­zsit visszahúzásért sárga lap­pal figyelmeztették. A 61. perc­ben korszerű, gyors hazai ak­ció: újabb ZTE-gól! Soós indí­totta a bal szélen felfutó Sza­bót. A befelé cselező csatár lövése Kmettyről lepattant a 11-es pont közelében álló Bita elé, aki fordulásból, ballal a kapu bal oldalába helyezett. 14 A 63. percben három csatár két védő ellen vezette a zöld­fehérek akcióját, de Horváth a lövés pillanatában tisztázott Tóth elől. Öt perccel később a zalaegerszegi jobbszélső már túljutott a kapujából kifutó Magyaron is, de laposan, gyen­gén gurított az üres kapura és a keresztező Kmetty utolérte a labdát. A 73. percben Szabó becsapta az egész SBTC-védel­­met, 6 méterről helyezett lab­dáját azonban Magyar láb­bal hárította. A 77. percben megszületett a vendégek szépítő gólja. Szoó becsapta Molnárt és Prokischt is, 10 méterről küldött lövése a jobb kapufáról Jeck elé pat­tant, aki senkitől sem zavartat­va helyezett közvetlen közelről az üres kapuba. 2:1 Pattanásig feszült hangulat­ban telt el az utolsó 10 perc. Elkeseredetten rohamozott az SBTC, de aztán egy gyors ZTE- támadás, Soós előtt óriási hely­zet nyílt, de a kapus ismét lábbal mentett! ★ ★ ★ ★ A zalaegerszegi csapat — ahogy az várható volt — az első perctől kezdve lelkes, heves rohamokkal igyekezett kizökkenteni az SBTC-t meg­szokott ritmusából. Húsz per­cig állta a sarat a vendégek védelme, Szabó bravúros lö­vése nyomán azonban megtört a jég. A 30. perc után következett be a mér­kőzés kritikus szakasza: a zöld-fehérek kifulladtak, a Salgótarján ezt azonnal meg­­érezve erősített, de csatárai a kínálkozó lehetőségeket el­szalasztották. Szünet után ismét biztosan tartotta kezében az irányí­tást a hazai gárda. Olyan sokat futottak a ZTE játéko­sai, hogy a nézőkben azt az érzetet keltették, mintha töb­ben lennének a pályán. Tá­madásban és védekezésben rendre emberelőnyt biztosí­tottak, s a helyzetek alapján akár 4—5 góllal is győzhet­tek volna. A ZTE-ben Bolemányi a gólról nem tehet. Volt néhány nagyon gyors köz­­beavatkozása. A védelem s egyben a mezőny legjobbja az ismét fáradhatatlanul mozgó Molnár volt. Óriási területen ját­­szott, nem ismert elveszett lab­dát, az ellenfél kapuját is ve­szélyeztette. Alig maradt el tőle Mihalecz, aki most is nagyot nyújtott fejjátékával. Szabó na­gyon ügyesen készített elő, a támadójáték karmesterének bi­zonyult. Gólja nagyszerűen el­talált lövésből esett. Tóth, Soós és Rita gyors elfutásokkal hívta fel a figyelmet, de mindannyian kihagytak nagy helyzeteket. Az SBTC kapusa, Magyar két kifutásánál hibázott, viszont többször is gól­nak látszó labdát mentett. A hátvédek többször zavarba jöt­tek. A végén erővel sem bírták. Elmaradt szokott teljesítményé­től a középpályás hármas is. Répás jó kezdés után vissza-, esett, Básti sok labdát szerzett,­ a lövésekkel azonban nem volt szerencséje. Elöl a szemfüles Jeck érdemel dicséretet. Borbély Pál Győr, 3000 néző. Vezette: Bi­­róczki (****), (Tompa, Alberti). Rába ETO: Pálla (—) — Keg­­lovich (6), Pozsgai (5), Horváth B. (7), Magyar (6) — Sebők (5), Póczik (6) — Pénzes (3), Nagy (6), Somogyi (5), Glázer R. (5). Edző: Farsang Ferenc. Pécs: Rapp (6) — Hernádi (4), Kincses II (4), Konrád I (5), Kincses I (4) — Kocsis (5), Zom­­bori (4), Tóth I (5) — Kardos (3), Köves 12), Máté (3). Edző: Czibulka Mihály dr. Csere: Nagy helyett Varsányi­­—) a 70. percben. Horváth B. helyett Horváth L. (—) a 72. percben. Góllövő: Nagy a 10. percben. Somogyi a 28. percben, Somoeyi a 31. percben, Zombori a 86. percben. Szögletarány: 6:2 (2:1) a Prába ETO javára. A hazaiak léptek fel támadó­lag, az első veszélyes helyzet mégis a hazaiak kapuja előtt alakult ki. Az 5. percben Tóth a jobb oldalról beküldött szög­lete után Pálla csak nagy üev­­gyel-bajjal tudott tisztázni. Ez­zel a pécsiek el is lőtték pus­kaporukat. A 7. percben Glázer nagy lövését öklözéssel hárította a vetődő Rapp. A 10. percben megszerezte a vezetést a Rába ETO. Somogyi a jobb oldalról nyeste be a ka­pu elé a labdát, Hernádi és Rapp egymásra várt, és a beug­ró Nany öt méterről a kapu közepén a léc alá fejelte a lab­dát. A győriek irányították a­­játé­kot. A mezőnyben tetszetősen, de egyelőre még kissé lassan, sok adogatással szőtték táma­dásaikat. A pécsiek két kezde­ményezése is elakadt Máté lesállásán. A 28. percben látványos gól­lal növelték előnyüket a győ­riek. Póczik, Nagy, Pénzes lá­bán vándorolt a labda, a végál­lomás a jobb oldalon előretörő Somogyi volt, aki mintegy 22 méterről, egyből, bődületes erő­vel vágta a labdát a jobb felső sarokba. 2:0 Az újabb gól csak növelte a győriek harci kedvét és fokozta a zűrzavart a pécsi védelemben. Egyre jobban kiütközött a két csapat közti különbség. A 31. percben Magyar negy­ven méterről ívelte a kapu elé a labdát. A felugró Nagy ügye­sen lefejelte és Somogyi hat méterről a jobb alsó sarokba küldte a győriek újabb gólját. 3:0 SZÜNET UTÁN az 50. percben Máté került jó helyzetbe, de kivárt, majd ki­sodródott és lövése a jobb oldali léc külső lapjáról vá­gódott az alapvonalon túlra. A 60. percben újabb lehető­séget mulasztottak el a vendé­gek. Máté törhetett kapura, de ismét kivárt és lövése a kive­tődő Palláról szögletre pattant. A 70. percben Póczik lövése csattant a jobb oldali lécen. Két perccel később egy szerelés al­kalmával Horváth Béla sérülé­se kiújult és elhagyta a pályát. Az utolsó percek eseménydúsak voltak. A 86. percben ártatlan pécsi támadás alkalmával a lest vé­lő győri védők megtorpantak, Zombori akadálytalanul hozha­tott kapura és a kifutó Pálla mellett a kapu közepébe lőtt. 3:1 A 89. percben a kitörő Var­sányit Kincses II felvágta, Bi­­róczki tizenegyest ítélt. Kin­cses II ápolása után, már időn túl került sor a büntető végre­hajtására. Póczik lövése a ve­tődő Rapp lábáról visszapattant, Póczik másodszor a hálóba lőtt ugyan, de már időn túl, s az első érintés után Biróczki a mérkőzés végét jelezte. ★ & ★ Három csillaggal értékel­jük a mérkőzést — az első félidő játéka alapján. A győ­riek nem titkolták, hogy tar­tanak a mérkőzéstől, hamar kiderült azonban, hogy a Mecsek­alji gárda formájának mélypontjához érkezett. A meglehetősen lelassult együt­tes védelme gyakran zavar­ba jött, támadójátéka kez­detlegesnek bizonyult. A győri együttes nagy aka­rással kezdett, fokozatosan lendült játékba. Húsz perc elteltével fokozták az ira­mot, gyorsították a játékot a hazaiak, és a nagy kedvvel játszó Somogyi vezérletével jól szőtték támadásaikat, egyre-másra érték el góljai­kat. Szünet után nagyot vál­tozott a helyzet. Ekkor is a győriek irányítottak, mezőny­fölényben voltak, de játékuk lelassult, kényelmessé vált, kevesebb volt a robbané­­konyság, az átütőerő. A pé­csiek számára több esetben nyílt lehetőség a szépítésre, de egy eset kivételével kép­telenek voltak a helyzetek kihasználására. A Rába ETO közvetlen védelmének csak szü­net után akadt némi dolga. Hor­váth Béla bizonyult a védelem legjobbjának. Nemcsak a gond­jaira bízott Mátét kapcsolta ki a­ játékból, hanem gyakran vállalkozott előretörésekre is. Póczik sokat volt játékban, a kapura is veszélyesnek bizo­nyult. Elöl Somogyi egy félidőn át remekelt. Kitűnően szervezte a játékot, s eredményes is volt. A pécsi csapat kapujában Rapp az első gólnál, Hernádival együtt, hibázott. A védelmi négyes az első félidőben gyakran megingott, aránylag még Konrád­­ állt a legbizto­sabban a lábán. Kocsis a szünet után javult fel kissé. A táma­dójátékban úgyszólván semmi el­képzelés nem volt. Máté még a kínálkozó helyzeteket sem tudta kihasználni. Havasréti Béla ET©—3 Pécsi Dózsa 13. C*1 14 . Videoton—Diósgyőr 3:1 (2:0) Székesfehérvár, 4000 néző. Ve­zette: Marton (*****), (Teusch­­ler, Jurinkovics). Videoton: Magyar (—) — Vass (6), Kovács (7), Fejes (6), Mester (6), — Hartyáni (7), Karsai (8), Szalmásy (6) — Worek (5), Nagy TT (6), Burka (6). Edző: Kovács Ferenc. Diósgyőr: Veréb (7) — Kolláth (5), Salamon (6), Gál (5), Hajdú — Hajas (4), Oláh M. Váradi O. (6) — Kies (4), Földesi (3), Fekete (4). Edző: Preiner Kál­mán. Csere: Oláh helyett Görgei (—), Földes­ helyett Ruttkai (—), mindkettő a 65. percben, Fejes helyett Nyitrai (—) a 71. percben. Szel más ) helyett Bod­nár (—1 a 75. percben. Gól­lövő: Nan II a 20. perc­ben, Karsai a 40. percben. Kar­sai (11-esből) az 51. percben, Kiss a 90. percben. Szögletarány: 6:2 (4:2) a Vi­deoton javára. A Diósgyőr azonnal beállt védekezni. Több sem kellett a székesfehérváriaknak, alaposan kihasználták a lehetőséget. Kar­sai Kovács szabadrúgása után óriási erővel alig lőtt mellé, aztán Fejes távoli lövése kerül­te el a kanut. A 13. percben Hartyáni labdáját Wollek a bal kanufa mellé emelte. Azután Kovács a 16-osról eresztett meg nagy lövést. Veréb gyönyörű vetődéssel tenyerelte vissza a mezőnybe a labdát. A 20. perc­ben Karsai ívelt be szögletrú­gást a jobb oldalról, és Nagy II a 16-os vonalról, kapásból emelte a labdát a léc alá. 1:0 Mester futott el a bal oldalon és az alapvonal mellől emelte be a labdát, Veréb szépen öklözött szögletre, majd Karsai szög­letét is kiöklözte. A 34. perc­ben Váradi O. nehéz szögből lövésszerű beadást eresztett meg, Magyar lehúzta a labdát. Ez volt az első , diósgyőri lö­vés! Hamar megjött rá a vá­lasz: Szalmásy kapásból mellé lőtt. A 39. percben Nagy II cselekedte ugyanezt. Egy perc múlva javított, jó labdát adott középre, az sokáig pattogott a büntetőterületen a lábak köz­ött. Burka hanyatt vetődve rálőtte, újra lepattant egy védőről, éppen Karsai elé, aki a bal kapufa töve mellől Veréb hasa alatt begurította a labdát a kapuba. 2:0 SZÜNET UTÁN folytatódtak a hazai rohamok. Nagy II egy csel után Karsai elé tette a labdát, ő lőtt, de Veréb megint bravúrosan öklö­zött. Az 51. percben Hajdú és Salamon ollóba fogta Wollekot a büntetőterületen. A csatár el­vágódott, a játékvezető azonnal a 11-es pontra mutatott. A bün­tetőt Karsai úgy lőtte a jobb alsó sarokba, hogy közben Veréb balra vetődött. 3:0 A 60. percben Wollek 30 mé­terről, futtából bombázta meg a kaput. Veréb szögletre tornászta a labdát. Aztán Kovács húszmé­teres lövését ütötte ki, amelyet Karsai újra rálőtt, de Veréb megint ki tudta öklözni a lab­dát. A Videoton kezdett ,,leeresz­teni”, ezt viszont a DVTK hasz­nálta ki azonnal. Először Kol­láth futott el középen, de 20 méteres lövésében nem volt elég erő, aztán Gál szabadrúgását fogta Magyar, majd a 83. perc­ben Fekete ugrott ki és lőtt, de Magyar kiöklözte a labdát. A 90. percben hárítottak egy támadást a hazai védők, ám addig könnyelműsködtek a ka­pujuk előtt, amíg másodpercek­kel a lefújás előtt Fekete el nem csípte a labdát. Kiss elé tálalt és a diósgyőri szélső 10 méterről a bal alsó sarokba lőtt. 3:1 ★ ★ ★ Az eleve védekezésre be­állt csapat és a lehetőséget kihasználni tudó ellenfél küz­delmét láttuk. Újra beigazo­lódott, hogy aki a döntetlen reményében védekezésbe vo­nul, az rendszerint ráfizet és egy pontot sem tud megsze­rezni. A Videoton hamar észrevette a kínálkozó lehe­tőséget. Mivel ezúttal csatá­rainak is jobban ment a já­ték, mint Salgótarjánban, az eredmény egy pillanatig sem lehetett kétséges. Néhány szép részlettel tarkított, de a végére ellaposodó mérkőzést láttunk, megérdemelt hazai győzelemmel. A Videotonban ismét Kovács bizonyult a leg­jobb védőnek. Öt volt közé­pütt, mindkét oldalon is segí­tett, sőt, előre is ment. Tár­sai szintén jó napot fogtak ki, a diósgyőri csatárok nem éltek meg velük szemben. Különösen örvendetes Vass egyre fejlődő játéka. Ezúttal is a középpá­lyán játszott a mezőny legjobb­ja. Karsai, aki nemcsak jól épített, hanem attól sem állt messze, hogy mesterhármast szerezzen. Hartyáni szintén át­lagon felül játszott, s jó telje­sítményt nyújtott Szalmásy is. A csatárok közül Nagy 11-t gól­ja külön dicséri, de jó teljesít­ményt nyújtott Burka is. A DVTK-ban Veréb sok góltól mentette meg csapatát, a vereség nem raj­ta múlt. A második gólt azon­ban elnézte. A védők közül Salamon emelkedett ki, ő volt a legbiztosabb pont a hátsó alakzatban. A két szélsőhátvéd és Gál több hibát követett el, de így is elfogadhatót nyúj­tott. A középpályán Hajasnak és Váradi O.-nak jár dicséret az előkészítésért. Elöl viszont senkit sem lehet kiemelni. Kisst pusztán gólja dicséri. Szombathy István NÉPSPORT 3 A forduló válogatottja Bolemányi (ZTE)­­ Török Molnár I Horváth B. Juhász P. (MTK) (ZTE) (Rába ETO) (Ú. Dózsa) Oborzil Müller (MTK) (Vasas) Tóth J. Bene Somogyi Gass (ZTE) (Ú. Dózsa) (Rába ETO) (Vasas) A forduló játékvezetője: Palotai (ZTE-SBTC) A második csapat Brünyi (MTK) Vass Józsa Mihalecz Magyar (Videoton) (VM Egyet.) (ZTE) (Rába ETO) Vörös Karsai (SZEOL) (Videoton) Fazekas Nagy Nagy II Mucha (Ú. Dózsa) (Rába ETO) (Videoton) (FTC) ­ MTK—VM Egyetértés Is© ff®:­­ Soroksár, 2000 néző. Vezette: Emsberger (***), (Nagy B., Bacsa). MTK: Brünyi (7) — Török (7), Dunai (6), Strasszer (7), Cseté­­nyi (5) — Oborzil (8), Kunszt (4), Borsó (5) — Kontár (6), Sárközi (3), Becsei (2). Edző: Kalocsay Géza dr. VM Egyetértés: Varga (7) — Galambos (3), Józsa (7), Komá­romi (6), Sóvári (5) — Siklósi (6), Nell (5), Weimper (4) — Ha­lápi (4), Szuromi (5), Selenka (2). Edző: Rákóczi László. Csere: Selenika helyett Bod­nár (4) az 55. percben, Kunszt helyett Kovács (3) a 60. perc­ben. Góllövő: Koritár a 47. perc­ben. Sárga lap: Nell a 75. percben. Szögletarány: 6:4 (4:2) az MTK javára. Kellemes, napos időben az MTK kezdte a játékot. Az első percekben mindkét csapat tapo­gatózott, kereste a másik fél gyenge pontját. A 6. percben Siklósi 20 méterről leadott lö­vését Brünyi először kiejtette, majd utána vetődött és üggyel­­bajjal megkaparintotta a lab­dát. A másik oldalon Oborzil ívelt Koritárhoz, de a csatár lá­báról visszafelé pattant a lab­da. A 9. percben nagy helyzetet hagyott ki az Egyetértés. Szu­romi az egyedülálló Selenkához játszott, aki kicselezte Brünyit, de túlságosan kisodródott és az oldalhálóba lőtt. A 15. percben Sárközi szögle­tet ívelt be, Varga először ki­ütötte a labdát, a másodszori be­adásnál a kapus védte Borsó fe­jesét. Kiegyensúlyozottabb lett a játék. Két perc múlva ismét szögletet rúgott az MTK. Borsó a felső kapufára fejelte a lab­dát. Becsei fejese ezt követően a kapu mögé szállt. A 22. perc­ben Koritár labdáját Józsa át­fejelte kifutó kapusán, szeren­cséjére az a kapu fölé került. A 28. percben Oborzil a félpályáról indított, Sárközi, majd Török következett, az előretörő jobb­hátvéd középre adott, Varga a labda alá szaladt, Koritár szin­te kifejelte az üres kapuból a labdát, végül Józsa felszabadí­tott. A 31. percben Szuromi szök­tette Nellt, Brünyi kifutott és elsodorta az Egyetértés-játékost. A játékvezető kirúgást ítélt. Az eset után a másik kapunál Ga­lambos felvágta Koritárt, majd szöglet következett, ezt viszont Becsei a kapu fölé fejelte. Szo­rongatott ezekben a percekben a vendégcsapat. Különösen Oborzil játszott jól. Az utolsó negyed órában csak küzdelem folyt a pályán, szinte minden elképzelés nélkül. SZÜNET UTÁN alig telt el 2 perc, megszerezte a vezetést az MTK. Oborzil át­ívelte a labdát a bal oldalra, Becsei visszajátszott és a befutó Koritár 15 méterről félmagasan a kapu jobb oldalába lőtt. 1:0 Meglepetésre a gól után az Egyetértés kezdett rohamozni. Az 51. percben Szuromi egy csellel becsapta Csetényit, be­adott, Siklósi fejéről Brünyi el­ütötte a labdát. Az 55. percben egy előrevágott labdát Nell le­kezelt, majd egy fordulás után Halápihoz játszott, a jobbszélső lövését Brünyi kitolta a jobb al­só sarok elől. Egyre jobban szo­rongatott a hazai csapat. Nell az egyedül álló Szuromihoz ját­szott, de ő nagy helyzetben a kifutó kapusba lőtt. A 65. perc­ben viszont ismét növelhette volna előnyét az MTK. Becsei szöktette Koritárt, aki kicselez­te a kifutó Vargát, Galambos azonban ekkor felvágta őt. Ti­zenegyes! Oborzil labdáját Var­ga kiütötte! Ezután élénkült az iram. A 71. percben Bodnár ívelt a kapu elé. Siklósi fejjel Halápihoz játszott, aki a hálóba lőtt. A játékvezető azonban nagyon helyesen nem ítélte meg a gólt, mert Siklósi szabálytalanul támaszkodott a fejes pillanatában. A 74. percben Kovács két csel után Sárközi­hez játszott, aki nagy helyzet­ben a kapu fölé lőtt. Két perc múlva ismét Kovács jeleskedett, elcsípte a labdát a jobbszélső helyén, beadott, Koritár fejesét azonban védte Varga. Az Egyet­értés mindent elkövetett az egyenlítésért, a kék-fehér védők azonban jól álltak a lábukon. ★ ★ ★ Már az első percekben lát­szott, hogy érdemes volt ki­jönni erre a találkozóra, mert mind a két csapat nagy akarással vetette magát a játékba. Mindkét edző a 4—3 —3-as formációt választotta, de ez a taktika az MTK-nak kedvezett, mégpedig azért, mert Weimper, az Egyetértés fiatal játékosa fegyelmezet­lenül játszott, nem tartotta be az edzői utasítást, nem őrizte Oborzilt, s a kék-fehé­rek középpályása élt a lehe­tőséggel, kedvére játszott, irányított. Több kihagyott gólhelyzet után a második félidőben a vendégek meg­szerezték a vezetést, sőt, még 11-est is hibáztak. A hazaiak csatársorában nem volt át­ütőerő, nem tudták értékesí­teni a kidolgozott helyzete­ket. Az MTK megérdemelten nyerte a találkozót, ezzel to­vábbra is őrzi veretlenségét! Az MTK kapujában Brünyi sok nehéz helyzetben tisztázott. A véde­lemben Török és Strasszer ját­szott jól, Dunai halványabb volt. A középpályán Oborzil nemcsak csapatának, hanem a mezőny­nek is legjobbja volt. Mellette még Borsó tetszett. A csatársor­ban egyedül Koritárt lehet megemlíteni, nagyszerű gólt rú­­­­gott. Sárközi nagyon gyengén játszott. Becsei szinte nem volt a pályán. A VM Egyetértés kapujában Varga nagyon jól vé­dett, hárított egy 11-est. A vé­delemben Galambos gyengén játszott. Józsa volt a sor leg­jobbja, mellette Komáromit le­het dicsérni. A középpályán Sik­lósi volt a karmester, de meg­felelt Nell is, Weimper viszont fegyelmezetlenül játszott. A csa­társorban Szuromi volt a leg­jobb, Halápi kihagyott egy nagy helyzetet. Selenka indiszponál­­tan játszott. Boross Dezső NB I TARTALÉKCSOPORT MTK—VM Egyetértés 2:1 (1:0). Soroksár, 400 néző, V: Barna. MTK: Gőgös (Pálinkás) — Pauszt, Borik, Kovács II, Csorna, Rab, Be­­recz, Szalai, Kermanidisz, Dergács, Nagy (Nazáth). VM Egyetértés: Lengyel — Szigeti, Balogh, Sas­vári, Sári, Szántai (Panyik), Gei­­ger, Wéber, Kiss, Nagy, Királyhe­gyi, (Lipokanty). G: Szalai, Ker­manidisz, 111. Panyik. Jó: Borik,­ Rab, Berecz, Hl. Balogh,­ Sári.