Népsport, 1972. december (28. évfolyam, 288-312. szám)

1972-12-07 / 293. szám

Újpesti Dózs­a 2:3 (1:0) Változatos, jó iramú volt a játék az első negyed­órában , Dunai III szerezte meg a vezetést a 11. percben • Egy ideig a két 16-os közt folyt a küz­delem, később fokozatosan átvette az irányítást a Dózsa • Szünet után is az újpestiek játszották a gyorsabb, a tervszerűbb és a veszélyesebb fut­ballt • Dunai II növelte az újpestiek előnyét • Végeredményben biztosan győzött az Újpesti Dózsa Bp. Honvéd-Ferncváros 2:0 (1:0) Az első perctől heves küzdelmet vívott a két csapat • Szűcs nagyszerűen eltalált lövéssel sze­rezte meg a vezetést a 17. percben • A Ferencvá­ros dicséretesen harcolt, mezőnyfölényben ját­szott, de támadásaiból hiányzott az átütő erő . Szünet után is változatos, gyors iramú volt a játék­­ a két 16-os között • Pusztai védelmi hibából ál­lította be a végeredményt Vasas-SZEOL 3:1 (2:0) Jó iramban kezdődött a találkozó . A 11. perc­ben Bánfalvi lábtörést szenvedett • Tóth Bálint nyitotta meg a gólok sorát 9 Müller kétszer, Szeg­halmi egyszer talált a hálóba • Virágh és Puskás dr. sárga lapot kapott Videoton—Tatabánya 1:0 (0:0) A közepes iramú találkozó inkább játékot ho­zott, mint küzdelmet . A két azonos hadrendű együttes közül a hazaiak támadtak veszélyesebben • Az 52. percben Wollek fejelte az egyetlen gólt 9 A hajrában kitámadó vendégek Kőműves révén egyenlíthettek volna Rába Zaliegerszegi TE 2:1 (1:1) A középpályáért folytatott harcban a ZTE bizo­nyult jobbnak, veszélyesebben támadtak, több nagy helyzetet kihasználatlanul hagytak . Bole­­mányi „bevédte" Póczik lövését • Szünet után még fokozódott a küzdelem, a vendégek egyen­líteni tudtak, de Bolemányi újabb hibája a győ­riek számára jelentett két pontot BVTK-Salgótarján 1:1 (1:0) Változatos, jó iramú mérkőzés • Váratlan hazai gól • „Érthetetlen” cserék mindkét részről • 11-esből egyenlített a vendégcsapat • Igazságos pontosztozkodás Pécsi Rózsa-Csepe A 32. percben Bérczési dr. még az üres kapuba sem tudta belőni a labdát . A pálya közepén a csepeliek játszottak céltudatosabban, szünet után enyhe mezőnyfölényben . A pécsiek hajrája sem eredményezett gólt VM Egyetértés-Komló Többet támadott a hazai csapat, helyzetei is akadtak, de kihagyták a csatárok 9 Weimper lá­bában volt a győzelem • A Komló fordulás után már néhány ellentámadást is vezetett 9 Buús és Józsa nyújtott kitűnő teljesítményt • 18 ered­ménytelen szögletet rúgott az Egyetértés A MAGYAR TESTNEVELÉSI ÉS SPORTSZÖVETSÉG LAPJA CSÜTÖRTÖK, 1972. DECEMBER 7. ♦ Ara: 1 forint ♦ XXVIII. ÉVFOLYAM, 293. SZÁM Két pont a bajnokcsapat előnye Igyy könnyű! Magyar „bakot” tartott Váradi Bélának, Gujdár azonban ügyesebbnek bizonyult és övé lett labda (Geleta Pál felvétele) A kék-fehérek 21 pontos előnyt szereztek MTK—ASE Lillé 61:40 (37:17) Szerdán este a Sportcsarnok­ban közepes érdeklődés mellett került sor a Kupagyőztesek Európa Kupája keretében az MTK—ASE Lillé női találkozó­ra. A magyar együttes bevonulá­sakor már feltűnt a mieink nagy magassági fölénye, a fran­ciák nem hoztak ezúttal egyet­len magas játékost sem. Ez már sejtette, hogy a kék-fehé­reknek nem lesz különösen ne­héz dolguk. A csehszlovák Kalert és a ro­mán Mircea sípjelére így áll­tak fel a csapatok: MTK: BORBÉLY (16), Ele­kes (8), NAGY (14), Horváth (8), Fáyné (5). Csere: KÖPFNÉ (10), Szilágyi (—), Biró (—). Ed­ző: Hercze Andor. ASE Lillé: Pesin (3), Dubut (—), LAGACHE (13), GODEF­­ROY (17), Caramarte (3). Cse­re: Picavet (4), Ve­laeghe (—). Edző: Paul Verhaeghe. Az MTK Nagy Mária két gyors kosarával kezdett, ame­lyekre a szemfüles Lagache vá­laszolt. A franciák megillető­­dötten mozogtak, óvatosan szőt­ték támadásaikat, a hazaiak viszont hány gyors indítással perceken belül tovább növelték előnyüket: 12:4, 18:8 (10. perc). Mind a két csapat zónázott, ám a vendégek ritkán kerültek az MTK palánkja alá, s akkor is a kék-fehérek szerezték meg a lepattanó labdákat. A 15. percben 25:12-re alakult az eredmény, majd a félidőt 20 pontos vezetéssel zárta az MTK. Szünet után Horváth és Bor­bély távoli dobásai sikerültek és a 7. percben már 49:21-et mu­tattak az elektromos eredmény­jelzők. Úgy festett, hogy igen súlyos vereséggel hagyják el a pályát, a franciák. Ezután az MTK „lazított”, és ez francia kosarakban mindjárt jelentke­zett. Godefroy egymás után négyszer, távolról, szép kosa­rat dobott. A 17. percben már csak 18 pontos előnyük volt a kék-fehéreknek (55:37). A hajrában újra rákapcsolt az MTK és biztosan szerezte meg a győzelmet Az MTK minden tekin­tetben felülmúlta ellenfelét. A jelek­ szerint ez az előnye a továbbjutáshoz is ele­gendő lehet. Varsányi Imre Mint a mérkőzés folyamán oly sokszor, ezúttal is '"'-is pró­bálja megakadályozni Verhaeghe (7) a kosárra dobásbeln Nagy Máriát (Záhonyi Iván felvétele) Munkatársunk, Vad Dezső jelenti Madridból: Baranyi és taroczy játssza az egyeseket Az Antonio Magazinos csarnok füruuszovaszudigegi­ez hasonló műanyag ráesődből leterített küzdőterén kora reggeltől késő estig pattognak a sárga­­ labdák, a Király Kupa döntőjére készü­lő négy teniszcsapat tartja ed­zéseit. A múlt heti kellemes időnek az egész napon át tartó vasárnapi esőzés véget vetett. Persze,, azért Madridban, az Ibé­riai-félsziget közepén a Földkö­zi-tenger „enyhítő” hatását sem érezni úgy, mint Barcelonában, így bizony, itt elég hideg az idő. Az időjárás után térjünk visz­­sza a teniszhez, a csütörtökön délután kezdődő döntőhöz. A már említett csarnok — az egyik egyetem kosárlabdaterme — két, két és félezer nézőt befogadó lelátóival, a hideg ellenére, ideá­lis helyszínnek ígérkezik. Az olaszok elleni csapat ösz­­szeállítását illetően Jákfalvi ka­pitány — akárcsak a svédek el­len — újabb váratlan húzással szolgált.­­A kedd esti játékosér­tekezleten közölte, hogy Bara­nyi mellett a fiatal Taróczy játssza a második­ egyest az ola­szok ellen. Felnőtt csapatmér­kőzéseken eddig csak egy alka­lommal, tavaly, a spanyolok el­leni Király Kupa találkozón ju­tott szóhoz tartalékként a fia­tal teniszező, ezért érthető bol­dogsággal fogadta a bejelentést. A kapitány pedig így indokolta a változtatást: " Szőke formája az idei Ki­rály Kupa mérkőzéseken elma­radt a várakozástól. Egy mérkő­zésen sem­ tudott igazi képessé­geinek megfelelő teljesítményt nyújtani. Most, amikor Taróczy egyesbeli szerepeltetése min­denképpen napirendre kerül, le­hetőséget adunk neki. Arról nem is beszélve, hogy jól ismeri, többször legyőzte már az itt lé­vő olaszokat Az ellenfél csapatának össze­állítását egyébként nem ismer­jük. A technikai értekezlet idő­pontját már több ízben elhalasz­tották. Igaz, erre a római, sztrájk miatt csak kedden éj­félkor meg­érkezett olaszok késése szolgál­tatta az indokot. A műtéte után még lábadozó Panatta nélkül Zugarelli és Barrazutti játékára lehet számítani. Zugarelli, a biztosan pörgető, jól mozgó te­(Folytatás a 7. oldalon)