Népsport, 1973. augusztus (29. évfolyam, 180-204. szám)

1973-08-21 / 196. szám

4 NÉPSPORT Mind a kilenc vendéglátó győzött Várpalota— Békéscsaba 2:1 (1:0) Várpalota, 3500 néző. V: Kőrös Várpalota: Palotai — Süke, Csapó A., Jónás, Kerkai, Kisber, Horváth E., Bertalan, Albu (Csapó Gy., a 72. percben), Szekér (Kun, a 62. percben), Mártai. Edző: Terbe Benjámin. B.­csaba: Tasnádi — Dobó (Kvasz, a 67. percben), Ke­rekes, Schneider, Paróczai (Hódi, a szünetben), Lengyel, Zielbauer, Moós, Dávid, Németh, Bánáti. Ed­ző: Babolcsay György. 25. perc: Bánáti 18 méteres bombája a felső kapufáról pat­tant — a kapun túlra. 27. perc: Albu 25 méterről lőtt — alig a léc fölé. 34. perc: szabadrúgáshoz jutott a Várpalota, Szekér 17 méterről védhetetlenül küldte a labdát a felső sarokba, 1 :0. 36. perc: Albu beadását gól­helyzetben kapta Horváth E., de a csatár hibázott. 58. perc: Csapó A. labdájával Horváth E. elfutott, középre gu­rított és a jól helyezkedő Mártai 5 méterről helyezte a hálóba a labdát, 2:0. 61. perc: Kerkai szabadrúgását Horváth E. a bal oldali kapufára fejelte. 68. perc: Bánáti beadását Hódi három­ méterről befejelte, 2:1. 75. perc: Horváth E. szabad­rúgása után Albu a felső kapufára emelte a labdát, s utána a védők csak nehezen hárítottak szögletre. Albu az akciónál megsérült, vég­leg kiállt. 84. perc: Kun a tömörülő véde­lem közt a hálóba talált, a játék­­­vezető azonban már előzőleg le­fújta az akciót. Végig kitűnő iramú mérkőzés. 2:1 után a Békéscsaba nagy erő­bedobással küzdött az egyenlí­tésért. Helyzetei alapján a Vár­palota feltétlenül rászolgált a győ­zelemre. Jó: Süke, Kisber, Kerkai, Horváth E., Bertalan, ill. Kerekes, Schneider, Moós. közeléből visszajjátszotta a lab­dát Horváthnak, aki 10 m-ről nagy erővel bombázott a kapu közepébe, 2:0. 51. perc: Garics a kapu torká­ban fölé lőtt. 58. perc: Oborzil megsérült, kiállt. 69. perc: Mile ívelte át a lab­dát a jobb oldalról, Garics az alapvonalnál elcsípte, és közelről a kapuba gurított, 2:1. 70. perc: Horváth fejesgóllal növelte a diósgyőriek előnyét, 3:1. 75. perc: Földesi lőtt nagy erő­vel, 15 m-ről, Szendrei hálójába, 85. perc: Garics, kihasználva a diósgyőri védők könnyelműsé­gét, újabb gólt szerzett, 4:2. A II. félidő első félórájában a diósgyőriek átengedték a kezde­ményezést a vendégeknek, s ez megbosszulta magát, szorosabbá vált a küzdelem. Küzdelmes mérkőzés. Jó: Kovács, Salamon, Oborzil, Horváth,J­iU, Kovács, Nagy, Garics. Nemes Péter Olajbányász SE— Pénzügyőr SE 3:0 (2:0) Nagykanizsa, 5000 néző. V: Há­mori. Olajbányász: Tóth — Patyi, Doszpoth, Müller, Simon, Harcz, Pávlicz, Bokán, Söjtör, Romano­­vics (Hullmann, a 73. percben), Sulyok. Edző: Németh Lajos. Pénzügyőr: Vörös — Zentai, Mu­­rát, Csekő, Kajtár, Kisházi, Ko­vács (Gergely, a 65. percben), Matulai, (Straub az 55. percben), Vida, Sashegyi, Havasi. Edző: Miksovszky Zoltán. 10. perc: Pávlicz szöglete után Vörös remek védéssel tisztázott. 17. perc: Komanovics szabadrú­gását Vörös ragyogó vetődéssel védte. 30. perc: Pávliczot kettőn is ollóba fogták, majd a kaputól 10 méterre elsodorták. 11-es! Harcz a labdát a jobb sarokba helyezte, 1 :0. 37. perc: Simon, Söjtör akció végén* Sulyok 9 méterről remek gólt lőtt a jobb felső sarokba, 2:0. 63. perc: Pávlicz 22 méterről rúgott szabadot. Vörös a labdát ki­ütötte, a befutó Romanovics 6 méterről a kapu közepébe helye­zett. 3:0. 86. perc: Tóth először fejjel, majd lábbal tisztázott a fővárosi csatárok elöl. 88. perc: Sashegyi 25 méteres szabadrúgását Tóth a felső léc segítségével hárította. A büntetőből elért vezető gól meghozta az Olajbányász önbizal­mát, támadókedvét. Ettől kezdve már a nagykanizsai csapat irányí­totta a közepes iramú küzdelmet, és lelkes, időnként ötletes játék­kal ilyen arányban is rászolgált a győzelemre. Jó: Tóth, Simon, Harcz, Bokán, Söjtör, Sulyok, ül. Vörös, Murát, Kajtár, Tihanyi István Debrecen— Oroszlány 1:0 (1:0) Debrecen, 3500 néző. V: Tát­rai. DVSC: Szabó II — Sóvágó, Tóth, Lipők, Erzse, Makray, Tor­kos, Rósa, Pataki (Krakkó, a 80. percben), Waczlavik, Szojka. Ed­ző: Marosvári Béla. Oroszlány: Fiedler — Németh, Máté, Jelinek, Vízkeleti (Szabó, a 71. percben), Kovács, Kórodi, (Rimbacher, az 59. percben), Holánszky, Papp, Aradi, Tóth. Edző: Hári László. 15. perc: Vizkeleti :haza akarta adni a labdát, de az lecsúszott a lábáról, Pataki elcsípte és 14 mé­terről, a kifutó Fiedler mellett, a jobb alsó sarokba helyezte, 1:0. 28. perc: Torkos átadását Pa­taki a kifutó Fiedler fölött az üres kapura ívelte, de a befutó Máté a gólvonal előtt utolérte a labdát és mentett. 69. perc: több szabálytalanság után a játékvezető magához hívta a két csapatkapitányt, s a sport­szerű játékra figyelmeztette a csa­patokat. 86. perc: Torkos kiugrott és a balösszekötő helyéről az üres ka­pu előtt keresztbe lőtte a labdát. A nagy meleg ellenére jó iramú volt az első 45 perc. Ebben a játékrészben a DVSC támadott többet. Szünet után lanyhult az iram, a debrecenieken kiütköztek a fáradtság jelei. Ekkor az orosz­lányiak többet támadtak, de fölé­nyük meddőnek bizonyult. Jó: Tóth (a mezőny legjobbja), Szabó II. Sóvágó, Makray, Erzse, ill. Máté, Kovács, Aradi, Fülep Kornél Kecskemét— Kossuth KFSE 3:0 (1:0) Kecskemét, 2000 néző. V: Vincze dr. KSC: Gór Oláh, Kurucsai, Herbály, Diószegi, Pasek (Kecs­kés, a 74. percben), Oskolás, Mol­nár, Szabó, Koós, Kókai. Edző: Dezsőfi Ferenc. .KKF SE: Szűcs M­öze, Erőss, Wéber (Kenesei, a 66. percben), Földi, Ebedii, Antoni, Jelinek, Vad, Pogács (Köböl, a 66. percben), Jernei. Edző: Budai László. 10. perc: Koós beadását Szabó, 10 méterről, nagy erővel a felső kapufának lőtte. 20. perc: Ebedii 20 méteres lö­vése centiméterekkel suhant el a kecskeméti kapu mellett. 31. perc: Molnár kiugratta Koóst, aki a kifutó kapus mellett megszerezte a vezetést, 1 :0. 32. perc: a gól után lest rekla­máló Antoni megsértette a partjel­zőt, a játékvezető kiállította. 52. perc: Molnár nagy lövését Szűcs, a l­éc alól, a kapu fölé te­­nyerelte. 59. perc: Molnár kicselezte Wé­­bert, majd a kifutó kapust és a hálóba lőtt, 2:0. 72. perc: Diószegi pontos át­adásával Molnár kiugrott, kicse­lezte a védőket, és a bal sarok­ba helyezett, 3:0. 77. perc: Kókai fejese a felső lécről pattant vissza a mezőnybe. 83. perc: Gór a 16-os sarkáig kifutva, vetődve mentett Vad elöl. Csak az első gólig, pontosab­ban Antoni kiállításáig volt egyenlő a küzdelem. Innen kezd­ve a Kecskemét nyomasztó fö­lénybe került, és legtöbbször csak a ragyogóan védő Szűcs mentet­te meg kapuját a góltól. Jó: Dió­szegi, Pasek, Molnár, Szabó, ill. Szűcs (a mezőny legjobbja), Őze, Jernei. Szabó Zoltán Ganz-MÁVAG­­Dunaújváros 3:2 (0:1) Kőbányai út, 800 néző. V: Szá­­vó. Ganz-MÁVAG: Meyer — Stamler, Matolcsi, Kovács, Vas­kor, Zsoldos, Molnár II (Gugye­­rás, a szünetben), Kecskés, Nagy (Kvassay, a 85. percben), Takács, Tóth. Edző: Mészöly Kálmán. D.­újv.: Papp — Formaggini, Faji, Kerekes, Ruppert, Hrych (Házi, 65. percben), Bartók, Szabó (S­o­­mogyvári, a 46. percben), Gábor, Mártha, Dombóvári. Edző: Palics­­kó Tibor. 35. perc: Dombóvári az ötös sarkáról az oldalhálóba lőtt. 37. perc: Kecskés egyedül tört kapura, de a kifutó Papp merész belevetődéssel tisztázott. 40. perc: Gábor bal oldali be­adását Dombóvári 6 méterről a kapuba fejelte, 0:1. 43. perc: Kecskés az ötösről óriási helyzetben a kapusba lőtt, a kipattant labdával, három mé­terről, ismét Pappot találta el. 46. perc: Stamler távoli lövése a kapufáról kipattant és Tóth egyenlített, 1:1. 55. perc: Tóth 20 méterről lőtt szabadrúgása után a labda a jobb alsó sarokba vágódott, 2:1. 62. perc: Kecskés, Hrychet, majd a kifutó Pappot is kicse­lezve, közelről megszerezte a har­madikat, 3:1. 70. perc: Bartók beadását. Gá­bor 5 méterről a kapu fölé fe­jelte. 78. perc: az előrehúzódott Ke­rekes 18 méterről a bal alsó sa­rokba helyezett, 3:2. 81 perc: Kerekes a balszélső helyéről, 20 méterről, a felső ka­pufát találta el. Az I. félidőt alacsony színvo­nalú, csapkodó játék jellemezte. A vendégek tervszerűbben ját­szottak, és megérdemelten jutot­tak vezetéshez. A szünet utáni gyors gólok megnyugtatták a pes­tieket és a végén a nagy duna­újvárosi nyomás ellenére otthon tartották a két pontot. Jó: Meyer, Matolcsi, Stamler, Zsoldos, Tóth, 111. Formaggini, Kerekes, Dombó­vári, Janák László Komló—Bp. Spartacus 2:1 (2:1) Komló, 2000 néző. V: Halász B. Végig lendületesebben játszott, s jobb játékával megérdemelten nyert a bányászcsapat. G: Doro­gi (21. perc) 0:1, Ladó (26. perc) 1:1, Kolesánszky (28. perc) 2:1. Jó: Dárdai (a mezőny legjobbja): Buts, Tallósi, Ladó, ill. Szőke, Idei, Nagy I.,­­Dorogi. Az NB I B állása 1. Olajb. 2 2--------6-1 4 2. Diósgyőr 2 2--------6-2 4 3. Komló 2 2----------5-3 4 4. Kecskemét 2 11 — 3-0 3 5. Várpalota 2 11—4-33 6. Budafok 2 1 1—3-2 3 7. Bvsc 2 11-11-03 8. B.­csaba 2 1—13-32 6.­MÁVAG 2 1—13-32 10. Oroszlány 2 1 — 11-12 11. MÁV DAC 2 1-11-22 12. Bp. Spart. 2—111-21 13. Szekszárd 2—110-11 14. Szolnok 2—113-51 15. Pénzügyőr 2 — 11­2-5 1 16. Dunaújv. 2---------2 4-6 — 17. Eger 2---------2 2-5 — 18. KEF SE 2---------2 1-5 — Csiky Iván MÁV DAC (Győr)- B­edok-Eger Szekuárd 1:0 (1:0) 2:1 (1:0) Győr, 2500 néző. V: Cserne­­falvy. MÁV DAC: Kürti — Kiss, Kovács, Nagy, Németh (Vajki, a 78. percben) Molnár, Pálos, Gyo­moroi, Horváth (Lénárt, a 62. percben), Tóth S., Buti. Edző: Kovács Imre. Szekszárd: Schnei­der — Fodor, Korner, Vágó, Pusz­tai, Horváth, Kovács, Micskó, Né­meth, (Kalász, a 62. percben), Lubastyik (Freppán, a szünetben), Török. Edző: Palovecz Béla. 5. perc: formás győri támadás végén Buti, senkitől sem zavar­tatva, a léc fölé küldte a labdát. 11. perc: Buti 30 méteres pon­tos átadással indította Pálost, aki futtából, 12 méterről, óriási bom­bát zúdított a jobb sarokba. 1 :0. 48. perc: Török a kifutó Kürti mellett elgurította a labdát, de a védőknek sikerült menteniük. 72. perc: Pálos nagy helyzetből küldött lövését a kivetődő Schnei­der hárította. 89. perc: Horváth­­szép cselek­kel játszotta tisztára magát, az­tán 8 méterről lőtt. Kürti vetőd­ve, remek reflexszel hárított. Igen bíztatóan kezdett a MÁV DAC. Frissen, ötletesen, lendüle­tesen játszott, és ekkor, a hely­zetek alapján, több gólt is elér­hetett volna. Húsz perc után alábbhagyott a hazaiak lendülete, lelassult játékuk, bár fölényben játszottak. Szünet után a fokoza­tosan visszaeső hazaiakkal szem­ben egyre nagyobb fölénybe ke­rültek a szekszárdiak, de Kürti tu­dását csak egyszer tették próbára. Tó: Kovács, Nagy, Molnár, ill. Pusztai. Horváth (a mezőny leg­­obbja), Micskó. Haraszéti Béla Diósgyőr— Szolnoki MTI 4:2 (2:0) Diósgyőr, 3000 néző. V: Jaczina. DVTK: Szabó — Kovács, Hajas, Hajdú, Salamon, Váracz, Tatár (Gál, a 70. percben), Oborzil (Föl­­d­esi, az 59. percben), Horváth, Kolláth, Görgei. Edző: Prelner Kálmán. Szolnok:­­Gerhát (Szend­rei, a 10. percben) Rácz, Ár­vai. Kovács, Lakatos (Géczi, a 75. percben), Papp, Szalmán, Czir­ák, Mile, Nagy, Garics. Ed­ző: Czibulka Mihály dr. 8. perc: Oborzil szögletet ívelt be. A labda átszált a kapus fe­­ett. Horváth kiemelked­ve. 3 m-ről a hálóba fordelt, 1­0. 1. perc. Görgei az alapvonal Budafok, 2000 néző. V: Mohácsi. BMTE: Németh — Szöllösi, Ka­pitány, Tóth, Sárközi, Tátrai, Fa­zekas, Nap, Nell, Kalmár I, Kól­óert (Osváth, a 70. percben). Edző: Dobos Gyula. Eger: Csank — Szűcs, Mészáros, Horváth, Ambrus Z. (Szegő, a 60. percben), Patvaros, Ambrus I., Bánkuti, Vigh (Fehér, a , 65. percben), Bajnóczi, Aspirány. Edző: Nagy­­szalóki András. 8. perc: Tóth beadását Patvaros elvétette, s Kalmár két méterről a hálóba lőtt, 1 :0. 25. perc: Szűcs nagy lövése egy budafoki lábon irányt változtatott, s Németh nagy bravúrral védett. 40. perc: Kalmár tiszta helyzet­ben a kimozduló kapust találta el. 44. perc: előbb Nell hibázott, majd Szöllösi hatalmas kapáslövé­se az oldalhálóban kötött ki. 47. perc: a budafoki védelem lest reklamálva leállt, a játékve­zető továbbot intett és Ambrus I., a vetődő Németh mellett egyenlí­tett. 1:1. 55. perc: Szöllösi mintaszerűen ívelt az 5-ösre és a magasra ug­ró Kolbert a jobb sarokba fejelt. 2:1. 63. perc: Fazekas 10 m-ről a kifutó Csankba lőtt.­­ 83. perc: Ambrus I lövése meg­lepte a budafoki kapust, a lab­da kapufáról pattant ki. Végig a budafoki csapat irányí­totta a játékot Különösen a má­sodik félidőben volt nyomasztó fölényben. Számos gólszerzési al­kalmat hagytak kihasználatlanul a budafokiak, de ebben „ludas” volt a kitűnően védő egri kapus is. Jó: Kapitány, Sárközi, Tát­rai, Fazekas, ill. Csank (a mezőny legjobbja), Patvaros, Bánkuti, Aspirány, Sárosi István ­ A Kazincbarcika nyerte a­z északi rangadót KB II Északi csoport Dunakeszi VSE —Kisterenyei Bá­nyász Építők 2:0 (0:0). Dunake­szi,­ 800 néző. V: Teuschler. DVSE: Zsirai — Serfőző, Szabadi, Kol­lár, Szöllösi, Letenyei, Hönsch, Zimmermann (Gönczöl), Pollák, Zoller, Görgicze, Edző: Borbély András. Kisterenye: Horváth — Szilágyi, Gaiger, Jávori, Domon­kos, Márton, Szűcs, Tarlósi, Tol­di, Rakonczás, Lovas. Edző: Cser­­nák László. Jó iramú mérkőzés, biztosan győzött az újonc. G: Görgicze, Zoller, Jó, Szabadi, Letenyei, Hönsch, Zoller, ill. Hor­­váth, Gaiger, Márton. Miskolci VSC —Ózdi Kohász 1:0 (0:0). Ózd, 1700 néző. V: Nagy B. MVSC: Rabcsák — Horváth, Herr, István, Szabó, Molnár, Kar­­czagi (Krompaszky), Lukács, Demkó, Kiss, Nagy (Buczkó). Ed­ző: Szentmarjay Tibor. Ózd: Fe­kete — Kapa, Murányi, Martis, Barna, Üti (Dolezsál), Zay, Tábo­ri, Csokáns­, Bácskai (Lévai), Tóth. Edző: Dávid Róbert. Szünet után az ózdiak többet és gólve­­szélyesebben támadtak, de a 89. percben egy 11-esből kapott gól megpecsételte az Ózd sorsát. G: Krompaszky (11-esből) Jó: Rab­csák, Horváth, Lukács ill. Barna (a mezőny legjobbja), Martis. Gyöngyösi Spartacus— Salgótar­jáni Kohász 3:0 (0:0). Gyöngyös, 2500 néző. V: Dér. Gyöngyös: Kovács — Szonda, Forgács, Ács, Gáspár (Barta), László, Kriva­­nek, Adonyi, Bágyi (Szatmári), Bányai, Fodor. Edző: Pallagi Ró­bert. S.­tarján: Vári — Gáspár, Tajti, Kapás, Szőke, Kiss, Pálmai (Tóth), Boros (Oláh), Szolnoki, Szeberényi, Marcsok. Edző: Wahlr­kampf Lajos. Alacsony színvonalú mérkőzésen végig a gyöngyösiek irányítottak, helyzeteik alapján akár nagyobb arányban is győz­hettek volna. G: Krivanek, Szat­mári, Szonda (11-esből). Jo: Ado­nyi, Ács, Fodor, ill. Vári, Szőke, Szolnoki. ÉPGÉP —Sátoraljaújhelyi Spar­tacus MEDOSZ-MÁV 2:0 (0:0). Vegyész u. 200 néző. V: Gyimesi. ÉPGÉP: Gergely — Veres I, Rá­kos, Kovács, Juhos, Mohácsik, Timár, Kölkedi, Katona (Babrá­­nyi), Tóth (Domonkos), Bleicher III. Edző: Tóthegyi Tibor. S.­új­hely: Vakles — Szemán, Toronyi, Molnár (Vajda), Szűcs, Sütő, Li­­sovszky (Tokár), Virágh, Perecsi, Dutkiewicz, Telenkó. Edző: Fe­kete László. Végig a játék küz­dő jellege domborodott ki. A gól után sok volt a durva bele­­menés, végül is a jobb idegálla­pot döntött. A 81. percben Dut­kiewicz kiállítva. G: Timár, Blei­cher­en. Jó: Rákos, Timár, Kato­na, ill. Toronyi. Nagybátony­i Bányász — Váci Híradás 0:0. Nagybátony, 500 néző. V: Asztalos. Nagybátony: Palhuber — Macska (Nagykiske), Pozsár, Ladányi, Baranyi, Antal, Bencsok, Kovács, Veres, Kriskó, Nagy (Kupcsulik). Edző: Ponyi László. Vác: Ferencsik — Mol­nár I. Kriska, Bőhm, Szunyogh, Pálinkás, Balogh, Fedor, Molnár H, Ludaics, Bednarik. Edző: Szi­geti Ferenc. Izgalmas mérkőzés, az I. félidőben a vendégek, a má­sodikban a hazaiak játszottak job­ban. Jó: Palhuber, Macska, ill. Ferencsik, Kriska. Lenin­városi MTK — V­asas Izzó 1 :1 (1 :0). Leninváros, 1000 néző, V: Barna. LMTK: Dohány — Breuer, Zumpf, Bakos, Homródi, Tóth, Pólyák, Haisz, Teslér (Vaj­da), Druzsin, Győri. Edző: Béki Bertalan. Izzó: Francia — Takács, Szántó, Tölgyes, Kékesi, Majsai, Pintér, Hanzel, Menczel (Gébért), Kiss, Sebes. Edző: Kovács József. Nagyiramú mérkőzés, igazságos pontosztozkodás. A leninvárosiak közelebb álltak a győzelemhez. G: Győri, ill. Pintér. Jó: Dohány, Breuer, Pólyák, Teslér, ill. Fran­cia, Szántó, Sebes. Rudabányi Ércbányász —Nyír­egyházi Spartacus 1:0 (0:0). Ru­dabánya 800 néző, V: Fehér II. Rudabánya: Birkás — Barta, Bi­­ró, Takács, Békés, Somogyi, Oláh, Réti, Ruttkai, Bálint, Tóth (Miksz­­tai). Edző: Virág István. Nyíregy­háza: Pilcsuk — Tornai, Gáspár, Zsíros (Bácskai), Kemecsei, Laka­tos, Sorbán, Berta, Zelenka (Nagy), Kozma, Kegye. Edző: De­­mény Béla. Hazai fölénnyel telt el mind a két félidő, a Nyíregy­háza kezdettől fogva védekezés­re rendezkedett be. G: Bálint, Jó: Somogyi, Birkás, Bálint, ill. Pil­csuk, Gáspár, Sorbán. Kazincbarcikai V­egy­ész — BVSC 2:1 (1:0). Kazincbarcika, 1500 né­ző. V: Hévízi. K.­barcika: Fülöp — Mochlár, Ködmön, Erdősi, Szit­ka, Kopa, Mikula, Kendi, Lázár, Réczi, Klarjanka (Ungvári). Edző: Turay András. BVSC: Mocsári — Herczeg, B. Nagy, Hosszú, Bor­donczi, Salcza, Lazsányi (Sass), Nagy Gy., Töröcsik, Olasz, Ka­szás (Vajda). Edző: Mezei György. Nagy iramú mérkőzés, a barci­­kaiak gólratörőbb játékukkal megérdemelten győztek. B. Nagy, a 70. percben, utánrúgásért kiál­lítva. G: Ráczi, Lázár, ill. Salcza. Jó: Erdősi, Szitka, Mikula, Ken­di, Lázár, ill. Hosszú, Bodonczi, Salcza, Nagy Gy. Szolnoki MÁV— Vasas Láng 3:2 (2:1). Szolnok, 800 néző. V: Győ­ri. Sz. MÁV: Fehér — Füle (Ku­­cser), Kollár, Tóth J, Pintér (Murzsa), Kókai, Mile, Kormos, Kalmár, Bánfalvi, Kovács. Ed­ző : Himer István. Láng: Furák — Rozsnyói, Szili, Tyavoda, Ba­logh, Varga, Horváth (Fehér), Prandóczki, Császár, Ács, Bodo­­nyi. Edző: Gulyás Géza. Egyen­lő erők küzdelme, a lelkesebben játszó Sz. MÁV többet kihasznált adódó helyzeteiből. G: Kormos, (2), Bánfalvi, ill. Bodonyi, Rozs­nyói (11-esből). Jó: Kollár, Kókai, Kormos, ill. Szili, Balogh, Bodo­nyi. Szegedi VSE —Debreceni EAC 0:0, Szeged, 900 néző. V: Faragó. SZVSE: Bolya — Csigér, Terhes, Horváth, V. Tóth, György, Kutasi, Kiss (Kovács M.) Tóth, Sándor, Kovács Z. (Nagy Z.). Edző: Rábai László. DEAC : Varga — Terdik, Csapó, Szabolcsi, Bulyovszky, Lu­­terán, Gottdiener (Bujd060), Tur­csek, Kiss L, Bencze, Puskás. Edző: Nagy Mihály. A vasutasok valamivel többet tára­­dtak, de keveset mozgó csatáraik nem bírtak a jól záró debreceni véde­lemmel. Jó: Terhes, Horváth, Sán­dor, ill. Varga, Terdik, Bencze. III. ker. TTVE —Kecskeméti TE 5:0 (2:0). Hévízi út, 600 néző. V: Geiger. III. ker: Greff — Pécsi, Kocsis, Eisemann, Tóth, Guth, Waczlavik, Kőhalmi, Simon, Sneff, Kovacsevics (Karaiszkosz). Edző: Giegler Richard. KTE: Varga — Tormási, Franczkó, Szabó, Komá­romi­I, Bende­r (Virágh), Má­­nyoki, Porhanda, Dobó, Bánhidi, Balatoni (Magyar). Edző: Varga Béla. Változatos, jó iramú mér­kőzés, a tapasztaltabb kerületiek biztosan győzték le az újonc kecs­kemétieket. G: Kőhalmi (2), Simon (2), Tormási (öngól). Jó: Greff (a mezőny legjobbja), Guth, Ko­csis, Kőhalmi, Simon, ill. Tormá­si, Bánhidi. Volán SC — Ceglédi VSE 1:0 (0:0). Rákoscsaba, 1000 néző. V: Demeter dr. Volán: Szegedi — Takács, Szepesi, Rattmann, Er­dős, Hajdú, Földes, Kiss (Török), Lutz, Bodó (Németh), Bartosik. Edző: Kiss Jenő. Cegléd: Rét­falvi — Cseh, Oláh, Laborcz, Kresják, Halmi, Varga, Kábák, Zátonyi, Fekete (Pintér), Lu­pai. Edző: Nagy János. Jó iramú, ki­egyenlített küzdelem az első fél­időben, szünet után fölényben ját­szott a Volán, de a vendégek lel­kes védelmén — egy­­kivétellel — minden támadás elakadt. G: Ta­kács. Jó: Szegedi, Szepesi, Hajdú, Lutz, ill. Oláh, Kábák, Rétfalvi. Békéscsabai VTSK — Bp. Építők 3:3 (2:2). Békéscsaba, 1000 néző. V: Szabó J. BVTSK: Széplaki — Harmati, Laczó, Csicsely, Kátai, Palotai (Lukoviczki), Varga M, Varga B. (Szász), Kolarovszki, Lipták, Kalcsó. Edző: Süle István. Bp. Építők: Veróczki — Szeitl, Vass, Gelesits, Menyhárt, Eich, Karéi, Windt, Rozsnyó, Nagy, Budai (Tamon). Edző: Bolvári Ferenc. Alacsony színvonalú, já­tékvezetői tévedésekkel és kemény belemenésekkel tarkított szezon­nyitó találkozó. G: Lipták (3, kettőt 11-esből), ill. Budai, Windt, Rozsnyó. Jó: Csicsely, Varga M, Lipták, Kolarovszki, ill. Vass, Eich, Windt, Rozsnyó. Szabó L. SE—Hajdúböszörmé­nyi Bocskai 2:1 (1:0). Hajdúbö­szörmény, 1000 néző. V: Németh. Szabó L. SE: Gulyás — Franyó, Jancsó, Csőke, Novák, Földesi, Fajkusz, Szórád (Antal), Halász, Baumgartner, Rozsán. Edző: Ben­­csik Gyula. H.­Köszörm.: Németh — Kiss I. Csatári, Kiss II, K. Tóth, Várdai, Soós (Gaál), Molnár, Konyár, Andorkó, Nagy. Edző: Lévai Antal. Egyenlő erők küzdel­me, a szerencsésebb vendégek vé­delmi hibából szerezték mindkét góljukat G: Baumgartner (2), ill. Várdai. Jó: Novák, Földesi, Far­­kusz, Halász, ill. Csatári, Kiss II, Várdai. Szegedi Dózsa —MGM Debre­cen 2:1 (1:0). Szeged, 900 néző. V: Vidó. Szeged: Gilicze — Kis­­juhász, Bíró, Emődi, Csanádi, Sza­lai, Csömör, Pikó, Csömör, Veres, (Nagy), Héger dr. Edző: Zallár Andor. MGM: Répánszky — Pus­kás, Divinyi, Patai III, Jós, Pa­tai I, Molnár, Csirke (Debreceni), Kraszni (Burai), Patai II, Szabó III. Edző: Kertész Tamás. A végig mezőnyfölényben játszó szegediek a vártnál nehezebben győztek. G: Csömör (2), ill. Szabó III. Jó: Bí­ró, Emődi, Csömör, ill. Divinyi, Patai I, Szabó IIL NB II Keleti csoport FÖSPED Szállítók —Kiskunhala­si MEDOSZ 6:0 (4:0). Czaban S. tér, 1000 néző. V: Dorozsmai. FÖSPED: Lanczkor — Egri, Mol­nár, Kárpáti (Gabai), Kiss, Ka­­nyó, Márkus, Major, Csépán, Lo­­sonczi, Stefán (Szilágyi). Edző: Kertész János. K.­halas: Dörvény —­ Juhász, Rádi, Kalmár (Lévai), Kiss R., Somogyi, Tóth, Szőke, Karsai, Oláh, Jáger (Udvari). Ed­ző: Virágh István. A nyitány ki­tűnően sikerült a FOSPED-nek. A sokkal tapasztaltabb játékosok­ból álló fővárosiak végig nagy fölényben játszottak. G: Csépán (2), Losonczi, Kanyó, Major, Szi­lágyi. Jó: Molnár, Kiss, Kanyó, Major, Losonczi, ill. Juhász, Kar­sai. NB II Nyugati csoport 1. Bakony 1 1------6-0 2 2. Fűzfő 1 1--------5-2 2 3. Győri D. 1 1-----------3-1 2 4. BKV Előre 1 1-------2-1 2 5. Dunaújv. E. 1 — 1 — 2-2 1 KOMÉP 1 — 1 — 2-2 1 K. Rákóczi 1 — 1 — 2-2 1 Sabaria 1—1—2-21 9. Máza­ Sz. 1 — 1 — 1-1 1 PVSK 1 — 1 — 1-1 1 Soproni T. 1 — 1 — 1-11 Táncsics SE 1 — 1 — 1-1 1 13. Szív. MÁV 1--------1 1-2 — 14. Körmend 1--------1 1-3 — 15. Győri E. 1-----------12-5 — 16. SZSE D. 1-----------10-6 — Sabaria Cipőgyár (Szombathely) — K. Rákóczi 2:2 (1:0). Kaposvár, 2000 néző. V: Jurinkovics. Saba­ria: Szandi — Sümegi, Tóth, Horváth, Kecskés, Varga, Weisz, Gál (Molnár), Jankó, Herendi, Gangli (Jancsó). Edző: Király Elemér. K. Rákóczi, Hegedűs — Németh, Báli, Hoffm­ann, Balogh, Pandurics (Nagy), Köves, Pintér, Burcsa, Kovács, Duschák. Edző: Mathesz Imre. Izgalmas, jó iramú mérkőzésen a kaposvári csapat többet, a vendégcsapat gólveszé­­lyesebben támadott. Horváth (Sa­baria) kiállítva, a szünetben. G: Gál, Weisz (11-esből), 111. Balogh, Köves. Jó: Szandi, Kecskés, Gál, ill. Balogh, Köves, Burcsa, Du­schák. MIKE Fűzfői RK—­Győri Elekt­romos 5:2 (2:0). Balatonfűzfő, 1500 néző. V: Vízhányó. Fűzfő: Takács II — László, Balatoni, Bú­za, Kerekes, Gertsmár, Sám­i, Za­­harovits (Takács I), Bogáti, Csu­kás, Németh. Edző: Galgóczi Ot­tó. Győr: Takács II — Varga, Nagy, Tamás, Takács I, Kovács, Kicli, Horváth, Merczel (Pável), Fajkusz, Nádasdi. Edző: Koós László. G: Bogáti (3), Gertsmár, Sárfi, ill. Horváth, Fajkusz. Jó: Kerekes, Sárfi, Bogáti, Gertsmár, ill. Varga, Kovács, Horváth. Dunaújvárosi Építők — KOMÉP (Tatabánya) 2:2 (2:1). Dunaúj­város, 1000 néző. V: Lauber. D. Bp.: Horváth — Zsifkó, Ajtony, Bátai, Debreczeni, Miklós, Földi, Tarr, Nagy E. (Irmai), Szabó Z. (Kőszegi), Takács. Edző: Lennert Ferenc. KOMÉP: Fazekas (Papp) — Luigics, Fenyvesi, Beck, Ko­vács, Klausz, Horváth J. (Czak­­ler), Izzing, Horváth Gy., Hajas, Horváth G. Edző: Lakos László. Jó ira­mú, változatos mérkőzé­sen a dunaújvárosiak több nagy h­elyzetet kihagytak. Szabó Z. a 40. percben büntetőt hibázott. G: Tarr (2), ill. Hajas, Debre­czeni (öngól). Jó: Ajtony, Miklós, Tarr, ill. Hajas, Horváth G. Soproni Textiles — Táncsics SE 1:1 (1:0). Sopron, 1200 néző. V: Emsberger. STC: Mészáros — Mentes, Hadarics, Décsi, Horváth. Csapó, Erdősi (Anka), Dián (Tí­már), Németh II, Németh I, Pán­­czél. Edző: Kertész Imre. Tán­csics: Ladányi — Bornemissza, Garamvölgyi, cs. Horváth, Hor­váth (Szabó II), Hangai, Mezei, Angyal, Szabó I, Papp, Postás. Edző: Jutási Róbert. Az újonc soproniak az első félidőt végig­támadták, de a tapasztaltabb ven­dégcsapat a második félidőben felülkerekedett, és egyenlített. G: Dián, ill. Papp. Jó: Mentes, Ha­­darics, Csapó, Németh I, ill. Bo­­romissza, Garamvölgyi, Mezei. Máza-Szászvári Bányász —Pécsi VSK 1:1 (0:0). Pécs, 500 néző. V: Turcsányi. M.­Szászvár: Bessenyei — Kővári, Széles, Bocz, Molnár, Pataki, Hoth (Nagy), Kocsis, Ho­rány, Farkas, Csordás (Buús). Edző: Stepán Tibor. PVSK: só­lyom — Kanyar, Szabó, Hamar, Balázs I, Grünwald (Mihály),­­Nagy, Kaszás, Somogyvári, Sza­­bics (Csőre), Varga. Edző: Hor­váth László. Az erőtlen pécsi tá­madásokat, szervezett mezőnyjá­tékkal, könnyen semlegesítette az újonc bányászcsapat. G: Roth, ill. Somogyvári. Jő: Bessenyei, Molnár, Farkas, ill. Kanyar, Ba­lázs I, Somogyvári. Bakony Vegyész —Szombathelyi SE Dózsa 6:0 (2:0). Veszprém, 500 néző. V: Tapolczay. B. Ve­gyész: Mikolasek — Puskás, Kiss, Novák, Balogh, Csikesz, Kecskeméti, Kalász (Iszak), Mé­szöly, Szokolai, Búza (Domonkos). Edző: Bartalfi Károly. SZSE Dó­zsa: Sáli — Németh I, Héra, Pa­lotai H, Szabó, Balaton, Schweit­­zer (Molnár), Tendli (Palotai ), Boznár, Francsics, Kovács, Edző: Lengyel László) A vártnál gyen­gébb teljesítményt nyújtó újonc pillanatra sem tette kétségessé a jól játszó veszprémiek fölényes győzelmét, akik a gólokon kívül több kapufát is lőttek. G: Szoko­lai (3), Kecskeméti (2), Iszak. Jó: Balogh, Csikesz, Mészöly, Szokolai, ill. Szabó, Balaton. BKV Előre ( Székesfehérvár) MÁV Előre 2:1. Székesfehérvár. 1. Gyöngyös 1 1----------3-0 2 2. Dunakeszi 1 1-----------2-0 2 ÉPGÉP 1 1-----------2-0 2 4. Kazinchar. 1 1-----------2-1 2 5. Miskolc 1 1-----------1-0 2 Rudabánya 1 1-----------1-0 2 7. Izzó 1—1—1-1l Lenínváms 1 — 1 — 1-1 1 9. Nagybátony 1 — 1 — 0-0 1 10. Vác 1 — 1 — 0-0 1 11. BVSC 1----1 1-2 — 12. Nyíregyh. 1----1 0-1 — Ózd 1----1 0-1 — 14. Kisterenye 1----------1 0-2 — S.­újhely 1-----------1 0-2 — 16. Salg. KSE 1----1 0-3 — 1. FÖSPED 11---------6-0 2 2. III. ker. 11---------5-0 2 3. Szol. MÁV 11------3-2 2 4. Szabó L. SE 1 1------------2-1 2 Szegedi D. 1 1------------2-1 2 6. Volán 1 1------------1-0 2 7. BVTSK 1 — 1 — 3-3 1 Bp. Építők 1—1—5-31 9. DEAC 1—1—0-01 Szeg. VSE 1—1—0-01 11. Láng 1------1 2-3 — 12. H.-böszörm. 1--------1 1-2 — MGM 1---------1 1-2 — 14. Cegléd 1---------1 0-1 — 15. Kecskemét 1---------1 0-5 — 16. K.-halas 1----------1 0-6 — XXIX. 196. ♦ 1973. augusztus 21. LABDARÚGÁS NB I B. NB II