Népsport, 1974. december (30. évfolyam, 282-305. szám)

1974-12-01 / 282. szám

XXX. 282. ♦ 1974. december 1. LABDARÚGÁS Bp. Honvéd-MTK 1:0 (0:0) Hungária krt., 5000­ néző. Vezette: Emsberger (****), (Soós, Teuschler). Bp. Honvéd: Gujdár 4 — Kelemen 6, Páncsics 6, Szűcs 6, Lu­kács 7 — Pál 6, Kocsis 7, Pintér 8 — Bartos 4, Kozma 6,­­ Feh­ér­vári 5. Edző: Lakat Károly dr. MTK: Bicskei 0 — Török 6, Csetényi 6, Csorna 5, Szijjártó 4 — Kovács B. 4, Kőhalmi 5, Borsó 5 — Tulipán 4, Kiss 5, Becsei 5. Edző: Kovács Imre. Csere: Szijjártó helyett Kunszt (—) a 76. percben. Góllövő: Kozma az 51. percben. Szögletarány: 10:2 (6:0) az MTK javára. A kezdés előtt Ományi Lász­ló a Játékvezető Bizottság ne­vében búcsúzott el a visszavonu­ló három játékvezetőtől, majd Somlai Lajos nyújtott át virág­­­­csokrokat. A két egyesület ne­vében Müller Tibor és Nyitrai Ferenc adott át ajándékokat. A Honvéd kezdett, de az MTK azonnal magához ragadta a kezdeményezést és veszélye­sebbnél veszélyesebb támadá­sokat vezetett. Ezeket mindösz­­sze egy gyors ellentámadás tör­te meg, Csorna szabálytalanko­dott Kozmával szemben. A 25 méteres szabadrúgást, Kocsis a kapu fölé bombázta. A 6. percben Kiss a balszélről reme­kül­ ívelt a kapu elé. Kovács B. Senkitől sem zavartatva, mel­lel maga elé tette a labdát, s megvárta, míg Gujdár kiindul, s azután ügyetlenül az üres kapu fölé emelt. Öt perccel később Lukács a 16-oson belül Tulm­ánt a kezénél fogva visz­­szahúzta­, a szélső előtt maradt a labda, ő nyolc méterről lőtt — a hátvéd még mindig fogta a kezét! — a labda azon­ban a védőkről szögletre pat­tant. Emsberger nem láthatta az esetet, m mert a két játékos takarta egymást, Soós partjel­ző viszont szemtanúja volt, s amikor a játékvezető kinézett rá, ő határozottan szögletet jel­zett! Mezőnyjátékkal teltek a percek. SZÜNET UTÁN nagy lendülettel kezdett roha­mozni a Bp. Honvéd, s a so­rozatos támadások az 51. perc­ben góllal fejeződtek be: Pin­tér a felezővonalnál elcsípte Kovács B. rossz átadását, meg­iramodott a jobb oldalért, ki­cselezte Szijjártót, az alapvonal közepéig vezette a labdát, majd futtából átívelt a túlsó ötös sarkára, és a jókor érkező Kozma magasra ugorva, a tehe­­­­tetlen Bicskei mellett a kapu közepébe fejelt. 1:0 A 60. percben­­ Becsei jó Cse­lek után balról beadott, Kiss nyolc méterről Gujdar kezébe fejelte a labdát. Pintér bom­bázott kapásból mellé, majd a 67 percben az MTK-szurkolók már gólt kiáltottak. Borsó fu­tott fel a labdával a bal olda­lon, beadott, Gujdár kiindult, Kiss azonban gyorsabb volt, át­fejelte fölötte a labdát, amely az üres kapu közepébe tartott. A berohanó Lukács azonban a gólvonal előtt néhány centimé­terrel utolérte, és szögletre vág­ta. Kozma fejelt mellé, a má­sik oldalon pedig a felfutó Csorna lövése kerülte el a ka­put. A 81. percben gyors Koz­ma a Fehérvári támadás végén a balszélső lövését Bicskei ügye­sen elcsípte. Emsberger hármas sípsza­va után a játékosok és húsz játékvezető díszsorfa­la között vonult le a pá­lyáról a három búcsúzó já­tékvezető, közben Zsoldos Imre az Nl Silenciót trom­bitálta ... Az ünnepélyes pillanatokat a nézők egy ré­sze — érthetetlenül — sportszerűtlen viselkedésével elrontotta. ★ ★ * Az első játékrészben az MTK alaposan meglepte a Bp. Honvédot. A középpá­lyások és a csatárok ren­geteget változtatták helyü­ket, jól szakadtak el a vé­dőktől, és szinte minden támadásuk gólveszélyt je­lentett. A befejezésekkel azonban adósak maradtak és nagy mezőnyfölényüket, szá­mos gólhelyzetüket képte­lenek voltak kihasználni. Szünet után a Bp. Hon­véd „felébredt”. Hátvédjei és középpályásai most már jobban fogtak embert, s emellett a három középpá­lyásnak arra is volt ereje, hogy ügyesen szervezze a játékot, jó átadásokkal dob­ja támadásba a csatárokat. A Bp. Honvédban Gujdár néhányszor aláfutott a labdának. A hátvédek jól rom­boltak, ellentámadások vezeté­sére is vállalkoztak. Lukács emellett kétszer góltól mentet­te meg csapatát. A középpályá­sok közül Pál a támadások szervezésével törődött, Kocsis jobbnál jobb labdákkal indí­totta a csatárokat, Pintér a játékszervezés mellett még vé­dőmunkájával is kitűnt, és a gólban döntő­­érdemeket szer­ A búcsú percei Sokan keresték fel az öltö­zőben Emsberger Gyulát, az ötvenéves játékvezetőt. A bú­csúzó bíró kissé szomorúan fogadta a gratulációkat. A feltett kérdésekre viszont szí­vesen válaszolt. — Hányadik NB I-es mérkő­zése ez? — A százhetvenedik. — Mikor vezette élete első mérkőzését? — 1947-ben Tatabányán, üze­mi bajnoki találkozó volt. — Mióta FIFA-bíró? — 1958-tól. — Hol járt a világon? — Ázsia és Ausztrália kivé­telével minden földrészen. — Hány válogatott mérkő­zést vezetett? — 1964-ben az elsőt, azt kö­vetően még tízet. Ebből négy­szer a Szovjetunió mérkőzé­sein bíráskodtam. — Melyik világbajnokságon járt? — A mexikóin, majd két év­vel később a Világ Kupa-dön­tőt vezettem Uruguayban, a Naciónál Montevideo—Panathi­­naikoszt. — Kik voltak a kedvenc já­tékosai?­ — A külföldiek közül Becken­­bauer, a magyarok közül Gö­­röcs János és Kocsis Lajos. — Mi volt a legszebb em­léke? — A mexikói világbajnokság. — A legkellemetlenebb? — A mai nap! Vissza kell vonulnom Sajnos, édesapám, aki 1947-ben beíratott játék­vezetőnek, már nem érhette meg a búcsú perceit. A na­pokban elhunyt. — Mit tanácsol a kezdő já­tékvezetőknek ? — Legyenek becsületesek. Fi­zikailag­ és szellemileg is ké­szüljenek fel. És legyenek jó kollégái egymásnak! Lett. Elöl a két szélsőnek szin­te alig-alig sikerült valami, Kozmár gólja, és a második já­tékrészben mezőnymunkája di­cséri. Az MTK védelmében Török és Csorna nyújtott jó teljesítményt. Szij­jártót gyakran átjátszották. A középpályások gyengélkedtek, nem tudták tartani a kapcso­latot a védők és a támadók kö­zött. A csatárok jó kezdés után elfáradtak. Dr. Lakat Károly: Ritkán szoktam dicsérni a csapatot, és ezt most sem a mai mérkőzés miatt teszem, hanem az egész őszi jó szereplésért. Kovács Imre: Egyenlő erők küzdelme volt. Úgy látszott hogy pontosztozkodás születik, de egy szerencsés gól döntött. Lantos Gábor Rába ETO- Videoton 5:3 (1:0) Győr, 3000 néző. Vezette: Nagy B. (***), (Lauber, dr. Vincze). Rába ETO: Földes 6 — Varga 6, Pozsgai 6, Sebők 7, Izsáki 6 — Varsányi 6, Somogyi 5, Horváth L. 6 — Pénzes 6, Szokolai 7, Mité 5. Edző: Farsang Ferenc. Videoton: Kovács L. 5 — Hartyáni 4, Nagy III 4, Fejes 5, Végh 4 — Kovács J. 5, Karsai 5, Burka 4 — Woilek 0, Nagy II 4, Mayer 6. Edző: Kovács Ferenc. Csere: Woilek helyett Csongrádi (4) a 40. percben, Burka he­lyett Czeczeli (4) a szünetben. Góllövő: Pénzes a 3­ percben, Szokolai az 55. percben, Pozs­gai 11-esből a 67. percben, Szokolai a 69. percben, Sebők a 76. percben. Szögletarány: 6:5 (1:0) a Videoton javára. A mérkőzés előtt ünnepélye­sen búcsúztatták Borbély Lász­lót, az ETO volt kapusát, aki másfél évvel ezelőtt Újpestről jött Győrbe és most visszavo­nult az aktív labdarúgástól. Rögtön a kezdés után Hor­váth L. ívelt a vendégek ka­puja elé és Szokolai alig fe­­jelt a léc mellé. Kacsai sza­badrúgása vágódott le a sor­falról, míd a másik oldalon Horváth L. 25 m-es szabadrú­gása zúgott el a léc mellett. Jó iramú, küzdelmes, kiegyen­lített játék folyt, mindkét csa­pat játékosai nagy becsvággyal küzdöttek. A 31. percben bal oldali győ­ri támadás során Fejes röviden szabadított fel. Somogyi, elcsíp­te a labdát, majd egyből a kö­zépen visszafelé futó Pénzes elé továbbított, aki átvette, a kifutó Kovács L. mellett el­húzta és könnyedén gurított az üresen maradt kapu közepébe. 1:0 A gól után az ETO kezdemé­nyezett többet. A 36. percben Woilek összefejelt Pozsgaival, úgy kellett letámogatni a pá­lyáról a szélsőt. Csongrádi jött be a helyére. SZÜNET UTÁN Kovács J. nagy lövésével foly­tatódott a játék, melyet Földes szögletre hárított. Nagyon ja­vult a győriek támadójátéka, veszélyesebben, lendületesebben rohamoztak. Az 55 percben Sebők indí­totta a jobb szélen felbukkanó Szokolait. Végh szabálytalanul sem tudta feltartani, s a nagy lendítettel futó Szokolai 6 m-ről, j­obb külsővel keresztbe lőtt és a labda a rosszul he­­lyieskedő Kovács L. mellett a jobb oldali lécnél vágódott a hálóba. 2:0 A győriek most már csapat­játékban ellenfelük fölé nőt­tek, a Videoton teljesen be­szorult. A 67. percben Pénzes a kez­dőkörnél megszerzett egy lab­dát, nagy lendülettel tört kapu­ra és mikor 10 m-ről lőni akart Végh elbuktatta. Tizen­egyes! A büntetőből Pozsgai élesen küldte a labdát a bal alsó sarokba. 3:0 A 69 percben Horváth tört előre a bal oldalon, lapos be­adását Szokolai fordulásból egy­ből a kapu bal alsó sarkába to­vábbította. 4:0 A Videoton teljesen szétzilá­lódott. A 76. percben a beállós Se­bők tört előre, majd egy kény­szerítő átadás után a Pénzes­től visszakapott labdát 12 m­­ről a kimozduló Kovács L. mel­lett a kapu közepébe bombázta. 5:0 Az utolsó percben egy győri szöglet alkalmával Kovács L. kezéből kicsúszott a labda, de Hartyáni szögletre hárított. ★ ★ ★ Nem úgy indult a mérkő­zés, hogy fölényes győri győzelem születik. Húsz percen át az enyhe me­­zőny­ ir­ényben levő Video­ton játs­zott jobban, bár már ekkor feltűnt, hogy a ven­dégek támadósora erőtlen, széteső. Az ETO ritkábban, de veszélyesebben támadott. A legnagyobb hiba az volt, hogy a győri támadások fM-­oldo­ao-ok voltak, Mile is középre húzódott és a győrieknek nem volt bal­szélsőjük. Szünet után na­gyot változott a játék. Az ETO most már erőteljeseb­ben, lendületesebben, na­gyobb akarattal küzdött. Horváth L. sorozatban jött fel a bal oldalon és ki­használva Hartyáni lassúsá­gát, több veszélyes akciót kezdeményezett. A középpá­lyások egyre nagyobb kedv­vel játszva, sorozatban küld­ték támadásba az előretolt csatárokat, akik sokat vál­toztatták helyüket, lendüle­tesen, erőteljesen rohamoz­tak és a kínálkozó helvre­­leik°t ügyesen kihasználták. A Videoton a második győ­ri gól után láthatóan el­kedvetlenedett és egyre jobban szétzilálódott. A Rába ETO védelméből Sebők emelkedett ki, több támadást akasztott meg, szünet után többször vál­lalkozott előretörésekre, gólt is lőtt. Pozsgait­ól több , meg­előző szerelést láttunk. A kö­­zéppályások­­ fokozatosan mele­gedtek játékba. Varsányi mun­kabírásával, Horváth L. szünet utáni támadójátékéval szerzett érdemeket. Szokolai vol­t a győ­ri csapat legjobbja, rendkívül lelkesen, harcosan és eredmé­nyesen is játszott. Pénzestől több lendületes támadásvezetést láttunk.A Videoton kapujában Kovács L. néha bi­zonytalankodott, a második gól­nál rosszul helyezkedett A vé­delmi négyes szünet után át­járóházzá alakult át, arány­lag mág Fejes követett el ke­vesebb hibát. A középpályások közül Kovács J. kezdett job­ban, de szünet után az ő játéka is társaiéhoz szürkült. Elöl csak az újonc fiatal Mayert lehet dicsérni, aki bátran, mozgéko­nyan és hasznosan játszott. Farsang Ferenc: Elsősorban annak örülök, hogy mezőnyfö­lényünket végre gólokra tudtuk váltani. Szünet utáni sokmoz­­gásos játékunkkal felőröltük a Videoton védelmét. Kovács Ferenc: Helyzeteit nagyszerűen kihasználta a Győr, s megérdemelten nyert. Havasréti Béla NÉPSPORT 3 NB I V. Dózses B.Salgótarján 5:3 (3:2) Megyeri út, 3500 néző. Vezette: Tátrai (*­*), (Szkokén, Gei­­ger). Újpesti Dózsa: Szigethi 6 — Kolár 6, Harsányi 5, Horváth J. 6, Juhász P. 5 — Dunai III 6, Tóth 6 — Fazekas 7, Bene 6, Töröcsik­­ 7, Nagy 5. Edző: Várhidi Pál. Salgótarján: Magyar 5 — Gecse 6, Kmetty 5, Horváth F. 5, Vertig 5 — Répás 5, Básti 6, Marosok 6 — Szoó 5, Kajdi 6, Jeck 3. Edző: Dávid Róbert. Csere: Gecse helyett Kovács II (—), Jeck helyett Dudás (—) mindketten a 70. percben, Tóth helyett Kellner (—) a 78. percben. Góllövő: Harsányi (öngól) a 7. percben, Tóth a 7. percben,­ Básti 11-esből a 19. percben, Töröcsik a 30. percben, Fazekas 11-esből a 31. percben, Bene 57. percben, Dunai III a 79. percben, Kajdi a 90. percben. Szögletarány: 9:1 (6:0) az Újpesti Dózsa javára. A 7. percben a vendégek lőtték a vezető gólt. A jobb oldalon, nem messze a 16-os sarkától, Szoót buktatták az újpesti­­ védők. Básti végezte el a szabadrúgást, laposan belőtte a labdát a ka­pu elé, Marosok megtoldotta, s ez annyira meglepte Varsá­nyit, hogy ő is belepöckölt a labdába, amely az Újpesti Dó­zsa kapujának jobb oldalában kötött ki. (öngól.) 0:1 Nem sokáig örülhettek a ve­zetésnek a vendégek, ugyanis a középkezdés utáni első ak­cióból kiegyenlített a Dózsa. Kmetty kezezett a 16-os előtt. Tóth végezte el a szabadrúgást úgy, hogy a sorfal mellett ügye­sen a jobb felső sarokba csa­varta a labdát. 1ü A 19. percben ismét vezetést szerzett a vendégcsapat. Kajár a bal oldalon elhúzott a be­csúszó Horváth J. mellett, be­tört az ötösig, ott az elé be­csúszó Juhász P. mellett elpasz­­szolta a labdát, a védő estében kezezett, a bíró pedig a 11-es pontra mutatott. A büntetőből Básti laposan a jobb alsó sa­rokba lőtte a labdát. 1:8 Ezután jórészt a salgótarjá­niak kapuja­­előtt folyt a já­ték. Dunai III, majd Tóth lö­vése kerülte el a kaput. A 30. percben egyenlített az­ Újpesti Dózsa. Jeck a jobb ol­­­dalon a sarokzászlónál megál­lította a labdát, s nem engedte hozzáférni Fazekast. A játék­vezető sípolt és szabadrúgást ítélt a lilák javára. Tóth lőtte be a labdát a kapu elé, s Törő­­csik két lépésről vállal a ka­pu közepébe továbbította. 2:2 Egy perc múlva újabb gólt ért el, ,a hazai együttes, Törö­­­­csik ügyes cselekkel tört a ka­pu felé, Horváth F. hajszállal a 16-oson belül elhúzta a lábát, 11-es. A büntetőt Fazekas érté­kesítette. 3:2 Továbbra is többnyire az új­pestiek veszélyeztettek. _A 37. percben Töröcsik bal oldali be­adását Nagy négy­ méterről a jobb kapufa mellé pörgette. SZÜNET UTÁN az 54. percben Töröcsik beadása után Bene került nagy helyzet­be, Gecse azonban önfeláldozóan szerelte az ötösön. A salgótar­jáni védő megsérült és ápolásra szorult. Az 57. percben növel­te előnyét a lila-fehér együttes. Törőcsik középen remekül ug­rott ki, lövésébe Magyar bele­dobta magát, a labda a kapusról kipattant, már úgy festett, má­sodszorra sikerül elcsípnie­, de a berobbanó Bene szinte a kezei k­özül továbbított négy méterről a hálóba. 4:2 A gól után aktívabb lett a vendégcsapat. Vezetett néhány támadást, ezek azonban a kapu­ra nem voltak túl veszélyesek. Annál inkább a Dózsa támadá­sai. A 66. percben Tóth beadását Fazekas öt méterről emelte a felső lécre. Aztán egy szép Tö­­rőcsik, Bene akció befejezése­ként Bene 14 méterről alig lőtt a jobb kapufa mellé. Néhány durva belemenés borzolta a ke­délyeket, s egy ilyen a 76. perc­ben sérüléshez is vezetett. Szoó és Tóth összecsapott, mindkét játékos a földre került. Tóth ug­rott fel előbb, odarohant a föl­dön fekvő tarjáni jobbszélsőhöz, s csak Várhidi edző gyors köz­­belépése akadályozza meg az újabb bonyodalmakat. Az edző­­lecipelte játékosát, végül mind­ketten, Szoó is, Tóth is ölben kerültek az öltözőbe. Tóth he­lyett Kellner állt be. A vendé­gek már korábban kimerítették mindkét cseréjüket, így tíz em­berrel játszottak tovább. A 79. percben Dunai III 14 méteres lövése kötött ki a vendégcsapat kapujának jobb sarkában, 5:2 A 82. percben ,Bene kishíján növelte az újpesti gólok számát, 16 méterről, a kifutó Magyar fö­lött, azigement a kapu fölé. A 90. percben szépített a vendég­csapat. Kajar őrizetlenül maradt a jobb oldalon, a 16-osnál jó labdát kapott, tett vele néhány lenest, aztán a kiinduló és vető­dő Szigethi fölött a jobb felső sarokba lőtt. 5:3 ★ ★ ★ A mérkőzés első húsz per­ce nem kis meglepetéssel szolgált­, ekkor ugyanis a vendégcsapat két gólt is, lőtt, s vezetett. Ebben az idő­szakban is a lila-fehérek irányították a játékot, s tá­madtak többet. A vendé­gek azonban lelkesen véde­keztek, és gyors ellentáma­dásokra építettek. Ezek az akciók a későbbiek fo­lyamán mind kevesebb ve­szélyt jelentettek, annál töb­bet az újpesti rohamok. Fél óra után kiegyenlített a Dó­zsa, sőt, a vezetést is meg­szerezte. Szünet után is a lila-fehé­rek kezdeményeztek és tá­madtak lényegesen többet és veszélyesebben. Ebben az időszakban nem egy ötletes, korszerű akciót láthattunk a bajnokcsapattól. A vendégek nemigen jelentettek veszélyt Szigethi kapujára. Csak 4:2 után lett aktívabb a vendég­csapat támadójátéka, ekkor gyorsabbá, küzdelmesebbé, sőt, izgalmasabbá vált a ta­lálkozó. A mérkőzés hajrá­jában a Dózsa felülkereke­dett, s helyzetei alapján több gólt is rúghatott volna. A vendégek lelkesen játszottak, támadtak is de nemigen tudták befejezni hatásosan akcióikat. Végeredményben az Újpesti Dózsa időn­ként ötletes, tetszetős csatár­­játékkal, megérdemelten sze­rezte meg a győzelmet, s veretlenül végzett az őszi bajnoki táblázat élén. Az Újpesti Dózsa kapujában Szigethi a gólokról nem tehet. A közvetlen véde­lem néha könnyelműsködött, egyszer-egyszer zavarba is­ jött. Itt Kőtár és Horváth játéka ér­demel említést. A középpályán Tóth A. adta a legtöbb jól idő­zített, pontos labdát. A csatársor időnként nagyon szép dolgokat mutatott be. Elsősorban a moz­gékony, jól cselező Fazekas ,és az ugyancsak nagy területen ját­szó, és ka­pura is­ veszélyes Tö­­rőcsik játékát kell kiemelni. Szünet után Bene is belelen­dült, csupán Nagy teljesítménye maradt el a megszokottól. A Salgótarján védelme mindvégig sokat volt játékban, voltak időszakok, ami­kor jól zárt, de többször kény­telen volt meghajolni az újpesti támadások előtt. Gecse jól őrizte Nagy Lászlót, ő volt ennek a sornak a legjobbja. A középpá­­lyások is a védőmunkában tettek többet. Básti sok támadást is indított. A fiatal Marcsok bátran harcolt és volt­­ néhány ügyes megoldása. Talán Répás maradt el­szokott játékától. Elöl Kajás volt a legveszélyesebb, de a má­sodik félidőben Szoó is vezetett néhány veszélyes akciót. Várhidi Pál: Küzdelmes mér­kőzésen, a nagyon jól játszó SBTC ellen a II. félidőben be­biztosítottuk a győzelmet. Dávid Róbert: A csapat játé­kával elégedett vagyok. Gól,Jai­- Ni­al elemi hibák előzték meg. Gratulálok az Újpest győzelmé­hez és őszi elsőségéhez. Várkonyi Sándor Haladás : 5E—Pécsi MSC 2:3(1:31 Pécs, 3000 néző. Vezette: Körös (****), (Csemerfalvi, Pusztai). Haladás: Pálinkás 6 — Horváth A. 5 — Kovács 6, Németh L. S, Kereki 5, Balogh 5 -1- Halmosi 8, Farkas 7, Bokor 5 — Király 6, Klauzer 5. Edző: Sárosi László. PMSC: Katzirz 5 — Kincses 5, Kocsis 5, Maurer 4, Iványi 4 — Dárdai P. 4, Konrád 6, Zombori 6 — Kiss 3, Juhász 3, Bencsik 4. Edző: Dunai János dr. Csere: Maurer helyett Bálint (5) a szünetben, Király helyett Horváth Z. (5) a 49. percben. Hauzer helyett Németh J. (5) az 56. percben, Dárdai P. helyett Kardos (5) a 75. percben. Góllövő: Farkas a 43. percben, Farkas a 78. percben. Szögletarány: 11:6 (5:3) a PMSC javára. A PMSC-nél újoncot avattak, első alkalommal védett az NB 1-ben Katzirz. Az első említés­re méltó­­ esemény a 14. percben történt. Iványi a felezővonalnál szerelte Hauzart, majd Maurer­­hez továbbított. A beállós 20 m-es lövését Pálinkás szögletre ütötte. A Pécs mezőnyfölényben ját­szott. A 21. percben Bencsik lövését védte a Haladás kapu­sa, öt perccel később Zombori ívelt be a jobb oldalról, de a kapu előterében üresen hagyott Maurer az ötösről nagy hely­zetben fölé lőtt. A 28. percben Király meg­keverte­ a pécsi Védelmet, vé­gül Konrád felszabadított. Át­vette a játék irányítását a Ha­ladás. A 35. percben Hauzer le­futotta Kincsest, majd kedvező pozícióból fölé lőtt. Három perc­cel később Király középre ível­t labdájáról késett le Hauzer. A 43. percben vezetést szer­zett a Haladás. Bencsik szögle­tét Pálinkás lehúzta, a kapus Királyhoz dobta a labdát, ő Farkast szöktette. Farkas elhú­zott a kifutó Katzirz mellett, és 10 méterről a kapu jobb sar­kába lőtt, a Haladás javára. SZÜNET UTÁN módosult a PMSC összeállítása, Konrád lett a beállós és a c fe­r­ia­tt beállt Bálint játszott középpályást. A 47. percben Ki­rály szorult ápolásra sérülése miatt, majd lecserélését kérte. Az 59. percben Zombori szög­letét Kocsis 3 méterről fejelte fölé, m­ajd Konrád labdájét húzta le Pálinkás. A 62. perc­ben Zombori 18 méteres lövé­sét, csak másodszorra kaparin­totta meg a Haladás kapusa. A 73. percben Iványi Halmo­­sit találta el, a labda Németh J. elé került, a csatár jó hely­zetben gyengén lőtt, és Katzirz védett. Három perccel később Bencsik jól csavart kapu elé, a labda a bal oldali lécről pat­tant vissza a mezőnybe és Hal­mosinak sikerült tisztáznia, majd, Zombori lövését védte Pálin­kás. A 78. percben Halmosi lövé­sét Katzirz kiütötte, a labda Farkas elé került és a szom­bathelyi játékos habozás nél­kül lőtt a bal sarokba. 2:0 A 87. percben Németh J. ju­tott a kapu közelébe, de lövés helyett a cselt választotta­­és a labda elpattant tőle. ★ ★ ár Bajnoki mérkőzésen még nem győzött a Haladás a Mecsek alján, most viszont teljesen megérdemelten vit­te el a két pontot Pécsről! A hazaiak kezdeti lendülete 25 perc eltelte után alább­­ hagvott és fokozatosan át­vette az irányítást a Hala­dás. Halmosi és Farkas jól szervezett a középpályán és a két csatár gyakran oko­zott zavart­­a PMSC védel­mében. Szünet után a sérü­lések miatti cserék sem za­varták meg a vendégeket, változatlanul lendületesebb és tervszerűbb volt a játé­kuk, mint ellenfelüké. A Haladás győzelme egy pil­lanatig sem volt vitás, a mérkőzés nagyobb részében szítes­en, elképzelés nél­kül játszó pécsiekkel szem­ben. A mérkőzés után a közönség kifütyülte a PMSC-t. A Haladás kapujában Pálinkás megbízha­tóan védett. Kovács jó szerelé­sei mellett felfutásaiért is di­cséretet érdemel. Hasonlót mondhatunk Németh L.-ről­­ is. A középpályán találjuk a me­zőny legjobbját Halmosi szemé­lyében. A válogatott játékos a szombathelyiek karmesterének bizonyult, remekül szervezte a játékot. Farkas teljesítményé­nek értékét két gólja növeli. A támadók közül Király és Hau­zer­ sérüléséig gyakran okozott gondot a pécsi védőknek. A PMSC-ben NB I-es mérkőzésen bemutat­kozó Katzirz a gólokat nem védhette. A védelem tagjai többször bizonytalankodtak, csak Konrád érdemel dicséretet. A középpályán Zombori nagyon igyekezett, de társak nélkül ma­radt. Kiss és Juhász nagyon gyenge teljesítményt nyújtott. Bencsik csak néhány ügyes be­adásáért érdemel említést. Sárosi László: Ezen a mérkő­zésen,a PMSC-nek semmi sem sikerült, nekünk pedig min­den. Dunai János dr.: A mérkőzés elején kihagytuk helyzeteinket, utána elvesztette a csapat ön­bizalmát. A Haladás kihasz­nálta védelmünk megingásait. Lázár Lajos 1:0