Népsport, 1975. április (31. évfolyam, 77-101. szám)

1975-04-01 / 77. szám

2 NÉPSPORT LABDARÚGÁS Kikapott az első három Az NB II állása Szolnoki MTI­­FOSPED Szállítók 0:0 Szolnok, 2500 néző. V: Fehér TT. SZINTE: Fiedler — Őze, Arany, Simon, Kovács — Árvai, Czir­­nák, Gálvölgyi — Dab­os, Szol­noki, Fürtös. Edző: Czibulka Mi­hály dr. Szállítók: Lanczkor — Kárpáti, Molnár, Hierbeck* As­­pirány — Major, Kanyó, Lo­­sonczi — Márkus, Csépány, Ste­­fán. Edző: Bundzsák Dezső. 24. perc: Gálvölgyi erős, jobb sarokba tartó lövését Lanczkor szögletre ütötte. A beívelt labda Fürtös fején megperdülve a felső kapufára, majd onnan a mezőny­be pattant. 33. perc: Stefán kapott j­5 labdát, tisztára játszotta magát, aztán mintegy 12 méterről gyat­rán mellé lőtt. 36. perc: Csépány elfutott, lö­vése Fiedler kezéből kipattant és labda a job­b kapufa tövénél hagy­ta el az alapvonalat. 55. perc: a Szállítók leálló vé­dői mellett. Gálvölgyi­ húzott ka­pura, baloldali beadása, két jó helyzetben levő szolnoki csatár előtt is elpattant. 58. perc: Árvai közeli lövését Lanczkor bravúrral kiütötte. 72. perc: Czirnák kapott jó átadást, de ordító helyzetben az ötösről, Lanczkorba lőtt. 77. perc: Szolnoki 17 méteres szabadrúgása centiméterekkel sü­vített el a bal oldali léc mellett. Hullámzó teljesítményt nyúj­tott a két csapat. Mindkét játék­rész első tíz percében a tervsze­rűbben játszó Szállítók veszélyez­tetett, utána nagy ostromba kez­dett a szolnoki gárda, a lövések azonban sorra elakadtak a vendé­gek jól záró védelmén. Az SZMTE ezúttal elmaradt az utób­bi hetek jó játékától, a pontosz­tozkodás valós. Jó: Sünön, Garics, 111. Lancz­kor, Molnár, Hierbeck, Losonczi, Pataki István percben­. Edző: Mészáros Imre. Nagykanizsa: Vlaszák — Kovács­hegyi, Doszpoth, Simon, Müller — Har­gai, Sulyok I., Keszei — Pávlicz, Bogáti, Füle di. Edző: Harcz János. 11. perc: Bogáti szöglete után Kerekes a labda mellé öklözött, Vízkeleti a gólvonalról mentett. 19. perc: Pávlicz lefutotta Sza­­­­bot, lövése a kapu mellé szállt. 44. perc: Egyed szögletét a felfutó Németh fejelte a bal sa­rok mellé. 65. perc: Aradi szabadrúgása a kapu fölé szállt. 71. perc: Egyed ügyes cselek után mintaszerűen adott be és Horánszky csukafejessel küldte a kapuba a labdát: 1:0. (Akció közben Müller fej­berúgta a játé­kost, akit eszméletlenül vittek le a pályáról.) 79. perc: Egyed három védőt is becsapott, de lövése a kapu fölé szállt. 84. perc: Füle dr. szögletére Kerekes rosszul jött ki, Sulyok I. zavartalanul fejelt a hálóba. 1:1. A víztócsákkal tarkított pá­lyán hatalmas küzdelem folyt. A Nagykanizsa ügyesen használ­ta ki a gyenge napot kifogó hazai kapus megingását. Jó: Németh, Vízkeleti, Berta, Egyed, ill Vlaszák, Doszpoth, Fü­­le i±r. Füredi István Egri Dózsa— Bp. Spartacus 2:1 (0:0) Eger, 2000 néző. V: Asztalos. Eger: Csánk — Lakatos, Patva­­ros, Zsidai, Horváth — Nagy P. (Antal a 64. percben), Csuhas, Bánkuti — Mártha, Ambrus (Csathó a 86. percben),­­Tóth. Edző: Várallyay Miklós. Sparta­cus: Szőke — Idei, Dunai, Strasszer, Rab — Oh­áry, Ka­ra­kás, Szalai — Kaszás, Németh, Zelics. Edző: Szimcsák István. 8. perc: Tóth jobb oldali beadá­sát Bánkuti kapura fejelte, Szőke remekül védett. 24. perc: Tóth átadását Mártha a kifutó kapusba lőtte. 44. perc: Oh­áry lapos lövése a bal sarok mellett zúgott eL 46. perc: Mártha közvetlen kö­zelről a felső kapufát találta eL 58. perc: Bánkuti nyesett lövése a felső kapufán csattant. 59. perc: Kaszás jobb oldali, be­adása Zsidairól a jobb sarokba perdült, 0:1 (öngól). 62. perc: Bánkuti fejesét Oh­áry a gólvonalról fej­elte ki. 68. perc: Csuhas lövését Szőke Mártha elé ütötte, aki egyből a kapuba bombázott, 1:1. 72. perc: Tóth indításával Mártha egyedül kitört és néhány szép csel után a bal sarokba ta­lált, 2:1. 74. perc: Karakas szögletét Ka­szás az oldalhálóba fejelte. 81. perc: Kaszás 18 méteres szabadrúgása a léc fölött zúgott el. 8­5. perc: Bánkuti lövését Sző­ke nagy bravúrral védte. Végig izgalmas, küzdelmes ta­lálkozón a nagyobb lelkesedéssel játszó, valamint több helyzetet ki­dolgozó hazaiak megérdemelten győztek. Jó: Csuhas, Mártha, Tóth, Bán­kuti, ill. Szőke Oh­áry, Kaszás. Fazekas István Ganz-MÁVAG­­Kossuth KFSE 4:0 (2:0) Kőbányai út, 1600 néző. V: Mohácsi. Ganz-MÁ­VAG: Meyer — Stamler, Monostori, Vaskor, Kovács — Molnár, Végh, Nagy Z. (Kecskés, a 67. percben) — Tóth, Bodonyi, Csukás (Király, a 69. percben). Edző: Nagy Já­nos. Kossuth KFSE: Szendrei — Palicskó, Dudás, Gá­hkis, Stier — Hídvégi (Nagy M., az 54. perc­ben), Zentai — Rimbach­er, Bar­­ta, Lipták (Sipőcz, az 54. perc­ben), Jónás. Edző: Budai László. 15. perc: Dudás rosszul adott haza, a kapus kifutva csak ol­dalra tudta tenyerelni a labdát.­­ Végh kényelmesen továbbította a hálóba, 1:0. 30. perc: Monostoriról Lipták elé pattant a labda, aki a kifutó kapus mellett nagy helyzetben magasan fölé bombázott. 31. perc: Bodonyi átadását Végh egyből továbbította a bal sarokba, 2:0. 78. perc: Bod­onyit a főiskolás védők végig kísérték, nem avat­koztak közbe, s csak nézték, hogy a csatár a bal sarokba lövi a labdát, 3:0. 83. perc: Bodonyi ismét fakép­nél hagyta a védőket és biztosan lőtt a hálóba, 4:0. Két gólján kívül többet is rúg­hatott volna a MA­VAG az első félidőben. Szünet után érthetet­lenül beállt védekezni a gépgyá­ri csapat, ezzel sokáig átenged­te a teret a főiskolásoknak. A hajrában a KFSE les taktikája megbosszulta magát. Jó: Meyer, Staimler, Kovács, Nagy Z., Bodonyi, Végh, Jilil, Pa­licskó, Jónás, Pál László Dorog—Volán 3:1 (2:1) Rákoscsaba, 4000 néző. V: Győri. Dorog: Schnitzer — Tóth — Eingelbrecht, Kácsor, Horváth F., Gabala — Lódi, Horváth P. — Gubán, Rozgonyi, Bartalos (Szabó, a 34. percben). Edző: Hári László. Volán: Szegedi — Vigh, Szepesi, Rattmann (Sze­­geczki, az 57. percben), Márkus — Hajdú, Bart­osik — Földes, Németh L., Molnár, Kiss I (Bodó, az 57. percben). Edző: Preiner Kálmán. 3. perc: Németh a jobb szél­ről a kapu elé gurított, s a lab­dát a kapunak háttal álló Földes 3 m-ről a bal kapufára sarkalta. 14. perc: Lódi ívelt be sza­badrúgást a bal oldalról, az el­al­vó védők közül kilépő Rozgonyi 5 m-ről a hálóba fejelt, 1:0. 19. perc: Molnár jobb oldala beadásába Földes tette bele a fejét, a labda átpattant a ka­puson, Kiss I közelről befejel­te a kapuba, 1:1. 32. perc: Engelbrecht futott el a jobb szélen, beadását Szegedi ujjheggyel Rozgonyi elé ütötte, aki zavartalanul fejelhetett az üres kapuba, 2:1. 54. perc: Kácsor előrevágott labdáját Rozgonyi a dermedten álló védők közt kényelmesen le­kezelte,­ majd 8 m-ről a jobb sa­rokba gurított, 3:1. 74. perc: Szepesi jól eltalált 25 m-es szabadrúgását Schnitzer bravúrosan tolta ki a jobb felső sarok elől. 80. perc: Gubán labdájával Szabó ugrott ki, két védő után még a kifutó Szegedit is kicse­lezte, de lövés helyett addig for­golódott, míg a védők hárítot­tak. A Volán védelmének megingá­sait Rozgonyi révén ügyesen hasz­nálta ki a vendégcsapat. Szünet után védekezésre rendezkedett be a Dorog, de szórványos ellentá­madásai veszélyesebbek voltak, mint a hazaiak meddő mezőny­fölénye. Jó: Schnitzer, Kácsor, Horváth F., Lódi, Rozgonyi, ill. Márkus, Janák László Debrecen—Szeged 2:0 (0:0) Debrecen, 10 000 néző. V: Ba­­na. Debrecen: Szabó — Sóvágó, Tóth, Potyók, Kacsur — Herczeg­, Kiss, Waczlavik — Rósa, Bodonyi, Gottdiener. Edző: Makray Ba­lázs. SZEOL: Bencze — Zámbori, dr. Bánfalvi, Kozma III, V. Tóth — Varga (Pipicz, a 70. percben), Mészár, Birinyi — Antal, Vass, Jernei. Edző: Kontha Károly. 3. perc: Bánfalvi dr. hazaadá­sát Gottdiener elcsípte, de lövé­se az oldalhálóban kötött ki. 34. perc: Bodonyi balról rú­gott szögletét Bencze röviden ütötte ki és Potyók hat méter­ről a kapu fölé lőtte a labdát. 36. perc: szöglet után Vass hátrahúzta a labdát Vargához, aki négy méterről nem talált a kapuba. 47. perc: Kiss a felezővonal­tól­­indította Gottdienert, a szél­ső elhúzott Bánfalvitól, majd az elébe futó Bencze mellett tíz méterről ballal laposan a kapu közepébe rúgta a labdát. 1:0. 48. perc: Rósa átjátszotta V. Tóthot, beadása a védőkről Kiss­­hez pattant, aki nyolc méterről a felső lécet találta el. 52. perc: egy szabadrúgást Bi­rinyi, Antalnak adott, akinek lö­vése az egyik védőről Mészárhoz perdült és a szegedi játékos nagy helyzetben, nyolc méterrel a ki­vetődő Szabóba rúgta a labdát. 66. perc: Bodonyi jobbról rúg­­ta be a szögletet és Potyók nyolc m­éterről kapásból oly erővel­­■vombázta a kapus felett a háló­ba, hogy Ben­erének még a kezét sem volt ideje felemelni. 2:0. 80. perc: Rósa kiugratta Bo­­donyit, aki egyedül faképnél 1. SZEOLI 24 14 4 6 44-26 32 2. Volán 24 12 4 8 38-29 28 3. Rákóczi 24 11 5 8 37-24 27 4. MÁV DAC 24 8 11 5 35-25 27 5. Komló 24 8 11 5 26-24 27 6. Dorog 24 9 8 7 25-26 26 7. Szekszárd 24 9 8 7 36-39 26 8. SZMTE 24 9 7 8 28-25 25 9. Bp. Sport. 24 8 8 8 40-36 24 10. Olajb. 24 6 12 6 38-34 24 11. BMTE 24 8 8 8 33-30 24 12. DVSC 24 9 6 9 32-29 24 13. Oroszlány 24 6 12 6 21-28 24 14. Dunaújv. 24 7 9 8 30-33 23 15. Várpalota 24 8 6 10 30-29 22 16. KKFSE 24 8 6 10 25-33 22 17. FOSPED 24 8 6 10 27-38 22 18. Ganz­ M. 24 6 9 9 25-27 21 19. Eger 24 6 4 14 22-38 16 20. Ózd 24 5 6 13 21-40 16 Szekszárdi Dózsa— Ózdi Kohász 4:1 (2:1) Szekszárd, 3000 néző. V: Nagy G. Szekszárd: Pólyák — Komer, Simon, Pusztai, Lubastyik —­­Micskó, Laki — Lugosi, Németh (Kovács, az 52. percben), Frep­­pán, Márkus. Edző: Kormos Mi­hály. Ózd: Szabó (Szögedi, a 67. percben) — Márton, Murányi, Bí­ró, Kovács — Barna, Ligeti, Bá­lint (Füke I. a szünetben) — Do­­lezsár, Csukány, Tóth. Edző: Ker­tész János. 1. perc: Lubastyik bal oldali átadásával Micskó kapura húzott, 20 m­-es jól eltalált lövése a bal sarokba vágódott, 1:0. 3. perc: Freppán 20 m-es sza­badrúgása a felső léc éléről vá­gódott az alapvonalon túlra. 13. perc: Németh—Freppán akció végén Freppán kiugrott a védők közül és védhetetlenül lőtt a jobb alsó sarokba, 2:0. 45. perc: Dolezsár jobb oldali beadását Csukány közelről a há­lóba pofozta, 2:1. 51. perc: ózdi szabadrúgás után Ligeti elé került a labda, aki 5 m-ről a kifutó Pólyákba lőtt. 56. perc: Lakit buktatták a ka­putól 18 m-re. Freppán remekül csavart szabadrúgása a jobb felső sarokba vágódott, 3:1. 78. perc: Dolezsár szögletrúgá­sa a felső lécről leperdült, a vé­dők másodszorra menteni tudtak. 84. perc: Kovácsot szabálytala­nul szerelték a védők. Freppán nehéz szögből a sorfal és a kapus fölött élesen benyeste a labdát a hálóba, 4:1. Élénk iramú, eseményekben gazdag mérkőzést vívott a két csapat. Az első 45 percben hatá­rozott mezőnyfölényben játszott a lendületes és gyors támadásokat vezető hazai gárda, a helyzetek kihasználásával azonban adós maradt. Szünet után fokozódott az iram, s a vendégek is bátran ki­támadtak. Freppán látványos gól­jai azonban a vártnál biztosabb hazai sikert eredményezett. Jó: Freppán (a mezőny leg­jobb­ja), Simon, Korner, Micskó, ill. Murányi, Bíró, Ligeti, Fekete László Oroszlány— Nagykanizsai Olajbányász 1:1 (0:0) Oroszlány, 700 néző. V: Kuti. Oroszlány: Kerekes — Németh, Szabó, Vizkeleti, Sárosi - Aradi, Berta, Horánszky — Egyed, Hor­váth, Babai (Kovács A., a 65. Komlói Bányász- Dunaújvárosi Kohász 1:1 (1:0) Dunaújváros, 2000 néző. V: Lauber. Komló: Buús — Tallósi, Kovács, Pál, Csordás — Ladó, Keller, Kiss — Lingl (Bordács, a 79. percben), Kolesánszky, Bá­nyász (Mód, a 79. percben). Ed­ző: Lantos Mihály. Dunaújváros: Majzlinger (Németh, a 37. perc­ben) — Formaggini, Faji, Paizs, Kerekes — Tóth, Mártha, Sajó (Fajkusz az 58. percben) — Tí­már, Kántor, Bartók. Edző: Pa­­licskó Tibor. 7. perc: Lahó közeli lövését Majzlinger szögletre ütötte. A be­ívelt labdát a szabadon hagyott Lahó a bal kapufára fejelte, a visszapattanó labdát másodszorra már a hálóba fejelte, 1:0. 15. perc: Bartók elöl a 16-oson kívülre futva tudta csak Buús megfogni a labdát. Kere­kes nagy erejű szabadrúgását a komlói kapus kiöklözte. 19. perc: Kiss a bal oldalon kapura tört, egy csel után nagy erejű lövése a hazai védőkről ke­rült a kapu mellé. 25. perc: Kerekes futott fel a bal oldalon, beadását Tóth nagy erővel alig lőtte a jobb oldali léc mellé. 48. perc: Bartók csapta be a védőket, Kántorhoz továbbított, aki nagy helyzetben a kapu fölé emelt. 60. perc: Formaggini a kapu elé csavart, a kivetődő Buús a 16-oson belül kiejtette a labdát, a résen levő Mártha az üres ka­puba továbbította, 1:1. 71. perc: Kolesánszky lefutot­ta a védőket, de gólhelyzetben elcsúszott és Németh fel tudta szedni a labdát. Mint várható volt, nagy küz­delmet hozott a Kohász —Bá­nyász találkozó. A Komló kez­dett jobban, a hazaiak fokoza­tosan lendültek játékba. A mér­kőzés során a Kohásznak akadt több gólhelyzete, de csak egyet sikerült, azt is kapushibából ér­tékesíteni. Az utolsó húsz­ perc­ben ismét kiegyenlítettebb küz­delem alakult ki és végül jogos pontosztozkodás történt. Jó: Kovács, Tallósi r­uhó. !';' ill. Paizs, Kerekes, Mártha. For­­maggini. Markó Lajos hagyta a védőiket, majd néhány méterről a kimozduló kapusba lőtte a labdát. Az első húsz percben is ige­n nagy iramban folyt a játék, de különösen a szünet utáni első félórában mindent beleadtak a csapatok. A debreceniek többet, veszélyesebben támadtak, gólratö­­rőbben játszottak, a szegediek kevesebb veszélyt jelentettek a ka­pura. Végeredményben a DVSC teljesen megérdemelten szerezte meg a fontos két bajnoki pontot. Jó: Herczeg (a mezőny legjobb­ja), Szabó, Potyók, Kiss, Wacz­lavik, Gottdiener, ill. Mészár, Kozma III, Antal, Fülöp Kornél MÁV DAC­Kaposvári Rákóczi 2:1 (1:0) Győr, 2500 néző. V: Halász M. MÁV DAC: Tóth L. — Kiss, Ko­vács, Süle, Herczeg — Németh, Gyömörei (Jánó a 67. percben), Molnár — Csollány, Horváth, Bu­ti. Edző: Kovács Imre. Kaposvár: Hegedűs — Márton, Báli, Ágfal­­vi, Hoffmann — Konrád, Petró, Burcsa (Nagy, a 72. percben) — Túras, Kováts, Duschák. Edző: Mathesz Imre. 30. perc: Burcsa a bal szélen vezetett támadást, lapos beadását Duschák 12 méterről a jobb olda­li lécre lőtte. 37. perc:" Csollány jobb szél­ről belőtt labdája a hátráló vé­dődről a fedezetlenül maradt Gyömörei elé perdült, aki 10 méterről a bal alsó sarokba lőtt, 1:0. 53. perc: Kováts a labdáért ví­vott harcban megrúgta Sülét, Ha­lász kiállította, a kaposvári játé­kost. 57. perc: Horváth kiugrott, de nagyerejű lövése a kivetődő He­gedűs arcáról vágódott az alap­­vonalon túlra. A kapus megsé­rült, 3 percig állt a játék. 60. perc: Burcsa Konrádh­oz játszott, aki a lesre kimozduló győri védők között ügyesen ki­bújt, aztán a kimozduló Tóth L. mellett laposan a kapu bal olda­lába küldte a labdát, 1:1. 65. perc: Németh a jobb ol­dalról ívelt a 11-es pont magas­ságába, Márton és Hegedűs egy­másra várt, Buti berobbant és a későn, kiinduló Hegedűs kezei kö­zött a hálóba fejelt, 2:1. 70. perc: Túras a ki­vetődő Tóth L. mellett is elhúzta a labdát, de aztán kivárt és a kapus másod­szorra lábravetődéssel tisztázott. A felázott talajú pályán végig nagy iramú, heves, élvezetes mér­­­kőzést játszottak a csapatok. Az első félidőben a hazaiak nagy me­zőnyfölényben játszottak, s bár kapura kevés veszélyt jelentet­tek, reálisan jutottak vezetéshez. Kováts kiállítása után váratlanul kiegyenlítettebbé, ugyanakkor vál­tozatosabbá vált a játék. A vendé­gek egyenlíteni tudtak, de aztán egy súlyos védelmi hiba eldöntöt­te a mérkőzés sorsát. A MÁV DAC határozottabb, lendületesebb és tetszetősebb játékával rászol­gált a győzelemre. Jő: Kiss, Süle, Németh, Gyö­mörei, Csollány, ill. Konrád, Ác­­failvi, Báli, Havasréti Béla Budafoki Mii- Várpalotai Bányász 2:1 (0:1) Várpalota, 3500 néző. V: Maczkó II­I. Budafok: Fellegi — Szöllösi, Ugróczky (Pető a 26. percben), Eleki, Tóth — Kapi­tány, Nell, Sárközi — Nap, Vizi, Harangi (Kalmár II. az 53. perc­ben). Edző: Mészöly Kálmán. Várpalota: Palotai — Lukoviczki, Csapó, Kisber, Czompó — Bara­­nyi, Bor, Kerkai — László, Már­tai (Bertalan, a 61. percben), Al­­bu. Edző: Palovecz Béla. 8. perc: bal oldali akció után László kiugrott, de Fellegi a lá­báról szedte le a labdát. 10. perc: Remek hazai akció után Albu lövése a kapufáról pat­tant a mezőnybe. 25. perc: Baranyi fejjel továb­bított Lászlóhoz, ak­i közelről alig fejelt mellé. 40. perc: Kerkai labdájával Al­bu elhúzott, átjátszotta a buda­foki védelmet a kifutó kapus fölött a kapuba emelte a labdát. 0:1. 47. perc: Harangi bal szélről küldött lapos bombája a kapufa tövéről pattant a mezőnybe. 63. perc: Nap a jobb szélről beadott, beadásszerű lövését Pa­lotai röviden ütötte ki és a föl­dön fekvő Nell közelről bekotor­ta a labdát a jobb alsó sarokba, 1 sí. 66. perc: Albu átjátszotta a budafoki védelmet a büntetőn belül felvágták, de a játékvezető továbbot intett. 71. perc: Tóth lövésszerű be­adása alig kerülte el a felső sar­kot. 81. perc: Vízi a 16-ossal egy­­vonalban az oldalvonal közeléből lőtt bombája a bal felső sarokban kötött ki, 2:1. Küzdelmes, jó iramú mérkőzé­sen, az első félidőben a hazaiak voltak többet támadásban, hely­zeteik alapján növelhették volna előnyüket. Szünet után a Budafok kerekedett felül, lendületes, terv­szerű összjátékával sikerült a ma­ga javára fordítani­ a mérkőzést. Jó: Nell (a mezőny legjobbja), Sárközi, Tóth. Nap, Eleki, ill. Kisber, Kerkai, Csíki Ivár XXXI. 77. ♦ 1975. április 1. NB II. NB III Esélyes csapatok Délkelet Gyulai SE — Szolnoki MÁV 0:0. Gyula, 1800 néző. V: dr. Jármai. Gyula: Széplaki — Somos, Molnár, Ozott, Szatmári, Szabó, Csőke, Cserháti, Novák, Kádár, Búzás, (Galbács). Ed­ző: Himer József. Sz. MÁV: Fehér — Csontos, Rep­­ka, Tóth Gy., Földes (Vanya), Tóth J., Kalmár, M. Szabó, Gé­­czi (Nagy A.), Molnár, Papp. Edző: Himer István. A gyulaiak — helyzeteik alapján — húsz perc elteltével már több góllal is ve­zethettek volna, de mindent elron­tottak. A döntetlen, a szolnokiak­ra hízelgő. Jó: Széplaki, Somos, Molnár, Szatmári ill. Fehér, Rep­­ka, Papp. EPGÉP —Szarvasi Főiskola Sparta­cus 0:0. Vegyész u., 209 néző. V: Nagy L. ÉPGÉP: Gergely — Ka­tona, Rákos, Kovács, Dénes, Tí­már, Török, Postás (Szalai), Bleicher, Tóth, Ligeti. Edző: Né­meth László. Szarvas: Focsai —­ Makai, Gajdos, Plastyik, Szeljak, Magyar Gy. Magyar T., Linka Cs., Braxatórisz, Linka J., Lancsa Gy. Edző: Bánáti Rezső. Az ÉPGÉP a helyzetek sorát hagyta ki. Fölénye alapján győzelmet érdemelt volna. Jó: Kovács, Timár, Török, ill. Po­­csai (a mezőny legjobbja), Magyar Gy.Láng Vasas —Jánoshalmi Spar­tacus 1:0 (0:0). Jánoshalma, 1200 néző. V: Sabácz. Láng: Lesi — Szabó, Varga, Mihalovics, Oglizán, Antal, Kiss, Prandóczki, Horváth, Sárvári, Ács. Edző: Gulyás Géza. Jánoshalma: Csemák — Faddi, Németh, Maráczi, Szécsi, Angeli, Ádám H., Bucsi (Burányi), Ádám I., Csermák, Fenyvesi III. Edző: Gacs Tibor. Egyenlő erők küzdel­méből a gólral tözöbb csapat, került ki győztesen. G: Horváth. ETo: Varga, Kiss, Horváth, Sárvári, ill. Csernák, Maráczi. Szécsi. Kecskeméti SC — Békéscsabai TASK 3:0 (1:0). Békéscsaba, 2000 néző. V: Pádár. KSC: Gór — Oláh, Kecskés, Diószegi, Herbály, Losonczi, Pasek, Ónodi, Oskolás, Szabó, Simon (Feleki). Edző: Bányai Nándor. B.­csaba: Gulyás — Hancsák, Gaál, Laczó, Kiss, Hajas (Kuti II), Soós, Varga M. (Rétlaki), Zahorán, Varga R., Bunda. Edző: Loss József. Nagy iramú, színvonalas mérkőzés. A lelkes Békéscsaba többet, a szer­vezettebben, technikásabban küz­dő vendégek gólratörőbben ját­szottak. G: Simon (2), Szabó. Jó: Simon, Ónodi, Losonczi, Diószegi, Halász, ill. Gaál, Soós. Szegedi Dózsa—ÉGSZÖV ME­­DOSZ 2:0 (1:0). Szeged, 1000 né­ző. V: Balázs. Sz. Dózsa: Újhelyi — Zödi, Emődi, Csanádi, Pikó, Németh (Szalai), Csömör, Csö­mör, Ökrös, Veres, Nyári. Edző: Zak­lár Andor. ÉGSZÖV MEDOSZ: Szeges — Pagella, Tóth, Prádel, Földi, Czikora, Dárdai, Sallai, Horák (Pirisi), Kovács (Vécsei), Gubek. Edző: Sipos Ferenc. Ha­tározottabb támadójátékával győ­zött az Sz. Dózsa. G: Pikó, Csö­mör. Jó: Zödi, Emődi, Csanádi, Csömör, ill. Tóth, Czikora, Sallai. Szegedi VSE —Kiskunhalasi ME­DOSZ 4:0 (1:0). Szeged, 500 né­ző. V: Mézes. SZVSE: Bólya — Bulgár, Terhes, Tihanyi, Róth, Herold, Tímár, Horváth, Tóth J., Sándor (Takó), Kovács Z. Edző: Rábai László. K.­Kalas: Demény — Juhász, Tóth, Kocsis, Jáger Ts. (Karsai), Mészáros, Csáki, Gulyás, Szőke, Oláh, Csermák (Tápai). Edző: Zay József. Az alacsony színvonalú mérkőzés hajrájára erősen feljavult szegediek ilyen arányban is megérdemelten nyer­tek. G: Tóth J. (2), Kovács Z., Tihanyi (11-esből). Jó: Róth, Ter­hes, Horváth, Kovács Z., ill. Mészáros, Oláh. Szabó Lajos SE —KELTEX 3:1 (3:1). Mezőtúr, 450 néző. V: Ko­szó. Szabó L. SE: Frák — Neu­mann, Kiss, Lakatos Il, Papp, Czifra (Szabó), Gugyerás, Kál­mán, Kirehner, Gáspár, Tóth. Ed­ző: Bencsik Gyula. KELTEX: Szentirmai — Faragó, Ivitz, Pozs­­gai, Cseh, Túri, Kiss (Csenger), Dvorák, Németh (Urbán), Kere­kes, Tóth. Edző: Cserjés István. Az öngóllal szerzett KELTEX-ve­­zetésre három gyors góllal vála­szolt a Szabó L. SE. G: Gáspár, Kirehner, Gugyerás, Ill­, Kiss (ön­gól). Jó: Papp. Gáspár, Lakatos TT, Kiss, ill. Szentirmai, Pozsgai, Túri, Kerekes. Vasas Izzó — Csglédi VSE 2:1 (2:0). Tábor u., 300 néző. V: Hé­vízi. Izzó: Horváth — Révész, Szántó, Majsai, Fekete, Vágvölgyi, Menczel, Bozi (Rostás), Pintér, Sebes, Bódis Edző: Kovács Jó­zsef. CVSE: Rétfalvi — Cseh, Lendvai, Zsemlye, Kresják, Do­bozi, Jurás (Gál), Kábák, Záto­nyi, Liptai, Hörömpö (Bozsó). Ed­ző: Darányi Miklós. Az első 45 percben a fölényben játszó Izzó, a vendégvédelem megingásait ki­használva, kétgólos előnyt­ szer­zett. Szünet u­tán, a fővárosiak könnyelműsködése miatt, a Ceg­léd támadott, és a várt biztos ha­zai győzelemből csak nehezen megszerzett két pont született. V: Bódis, Menczel, ill. Cseh (1 Les­ből). Jó: Majsai, Fekete, ill. Lend­­vai, Zátonyi. Kilián FSE —Mezőfi SE 2:1 (1:1). Kecskemét, 700 néző. V: Szabó J. Kilián FSE: Kupás — Tóth M., Kántor, Czinkos, Kiss, Plausin (Nagy J.), Csordás (Ter­jék), Baran, Hollner, Hegyes, Moldván. Edző: Keserű János. Mezőfi SE: Horváth — S­zabovik, Gubacsi, Nagyhegyesi, Tóth, Ko­vács, Magyar, Radics, Szabó (Sze­­vegni), Némedi (Patyi)­, Nagy Gy. E­dző: Krivy Ottó. Mindkét csapat nagyon gyengén játszott. A gólo­k durva védelmi hibákból estek. Ki­állítva: a 83. percben Gubacsi. G: Baran, Holler, ill. Kovács, Jó: Kántor, Plaustin, Baran, i­ll. S­za­bovik, Tóthh, Radics. Kecskeméti TE —Erzsébeti Spar­tacus MTK 2:0 (1:0). Kecskemét, 1500 néző. V: Michc. KTE: Sebes­tyén — Csordás, Gyorsa, Virágfi (Kovács), Komáromi II, Bende, Zubornyák, Mányoki, Porhanda, Bohács, Komáromi I (Nagy J.). Edző: Varga Béla. Erzsébet: Soly­­mosi — Torma, Ober­frank, Stein­­heiszer, Dudás, Sáfrán, Bárányos (Pálinkás), Martin, Gyurováth, Szekeres, Szécsi (Wéber). Edző: Molnár Péter. Nagy iramú, „szik­­rázóan” kemény mérkőzésen a KTE sok helyzetet hagyott ki. Kiállítva: a 30. percben Stein­heiszer. G: Bohács (11-esből), Mányoki, Jó, Sebestyén, Gyorsa, Komáromi II, Porhanda, ül. Sóly­mos­, Sáfrán, Gyurováth. Északnyugat Esztergomi M­M Vasas—­KOMÉP (Tatabánya) 0:0. Esztergom, 800 néző. V: Borsos. Esztergom: Fodor — Herédi, Kulcsár, Nagy, György, Pellinger, Göbölös (Fürstenczel­­ler), Hernádi, Peszeki, Balogh, Jámbor. Edző: Osvald Béla. KOMÉP: Papp — Luigits, Holló­­si, Horváth, Fenyvesi, Zsámár (Czakler), Rácz, Nagy (Beck), Szabó, Klausz, Péntek. Edző: Sólymos Tibor. Nagy iramú, küz­delmes mérkőzés, mindkét oldalon kihagyott helyzetekkel. A 37. percben Balogh 11-esét Papp ki­védte. Jó: Kulcsár (a mezőny legjobbja), Pellinger, Fürstenczel­­ler, Hernádi, ill. Papp, Horváth. Körmendi Főiskolai MTI­—Győ­ri Elektromos 6:0 (3:0). Kör­mend, 1200 néző. V: Gozdán. Körmend: Békés (Fata) — Hor­váth Gy., Kiss, Cvitkovics, Gáncs, Budai, Nagy Z., Szakály, Hegedűs (Pál), Tóth I., Horváth Z. Edző: Papp István. Győri Elektromos: Wagenhoffer (Schandl) — Fehér, Szalai, Illés, Nádasdy, Takács, Kovács, Varga, Biacsik, Kalmár, Horváth (Gyúró). Edző: Koós László. Könnyedén játszva érte el nagy gólarányú győzelmét a Kör­mend, a hat gólon kívül még há­rom kapufát is lőtt. G: Tóth (2), Nagy Z., Horváth Z., Gáncs, Pál. Jó: Tóth, Kiss, Budai, Hor­váth Z., ill. Nádasdy. Soproni Textiles— MOTIM TE (Mosonmagyaróvár) 2:2 (2:2). Sopron, 500 néző. V: Jámbor. Sopron: Mészáros — Mentes, An­­csin, Decsi, Pete, Kristály (Áldo­zó), Erdősi, Illés (Oláh), Molnár, Németh, Pánczél. Edző: Kertész Imre. MOTIM: Krass — Vasko­­vits, Papp, Kálmán, Bors, Juhász II, Csiszár, Turány (Rácz), Ju­hász I, Schlitt (Rizinger), Visz­­terczkil. Edző: Németh Kálmán. Havas talajon, nagy iramú, küz­delmes mérkőzés, igazságos pont­­osztozkodással. G: Pánczél (2. egyet­t­esből), ill. Csiszár (2). Jó: Ancsin, Decsi, Pánczél, ill. Krass, Papp, Juhász I. Váci Híradás—AURAS SE (Cin­­kota) 2:1 (1:0). Vác, 2000 néző. V: Hontvári. Vác: Hornyák — Mol­nár I, Kriska, Fiedler, Molnár II, Szunyogh, Fedor, Pálinkás (Pau­­scher), Balogh, Tóth, Pásztor (Ond­­rik). Edző: Jeszenszky István. AURAS: Bacsa — Simonetz, K. Nagy, Horváth, Dara (Moravcsik), Frits, Szakács, Vadász, Goschler Michna, Körmendi (Bán). Edző: Sinkovits Ferenc. Igen kemény, küzdelmes mérkőzés, megérdemelt győzelem. G: Pásztor, Fedor, ill. Frits. Kiállítva: Molnár TI. Jó: Kriska, Szunyogh, Balogh, ill. Bacsa, Simonetz, Horváth. Bakony Vegyész (Veszprém) — Sabaria Cipőgyár (Szombathely) 2:1 (0:1). Veszprém, 500 néző. V: Závodszky. B. Vegyész: Holló — Horváth, Kiss, Nagy (Rózsa), Mátyás, Mészöly, Csikesz, Tuczai (Kalász), Végh, Rendes, Iszak. Ed­ző: Bartalfi Károly. Sabaria: Szandi — Sümeghy, Varga L., Horváth S., Bencsics, Jankó, Ba­laton, Tóth, Schwe­itzer, Fran­­csics, Horváth I (Kecskés). Edző: Velekei Ferenc. A jó erőben levő veszprémiek a hajrában kereked­tek felül. Mindkét kapus egy-egy 11-est kivédett. G: Rendes, Iszak, ill. Horváth T. Jó: Mészöly, Ren­des, Iszak, Rózsa, ill. Jankó, Bala­­to­ni Horváth I. 1. Izzó 24 17 6 1 53-12 40 2. Sze: MÁV 24 17 3 4 55-20 37 3. KSC 24 14 6 4 37-16 34 4. SZVSE 24 12 6 6 38-24 30 5. Szarvas 24 11 7 6 39-29 29 6. KTE 24 9 9 6 39-32 27 7. ÉPGÉP 24 9 9 6 36-32 27 8. ETASK 24 12 2 10 42-41 26 9. Sz. Dózsa 24 11 2 11 41-27 24 10. Szabó SE 24 9 6 9 29-30 24 11. ÉGSZÖV 24 8 7 9 37-34 23 12. Láng 24 10 2 12 32-34 22 13. Jánosh. 24 8 5 11 27-30 21 14. KELTEX 24 6 8 10 31-40 20 15. ESMTK 24 8 3 13 38-46 19 16. Cegléd 24 4 11 9 32-44 19 17. Kk.-halas 24 5 7 12 22-43 17 18. Gyula 24 6 5 13 28-55 17 19. Mezőfi SE 24 4 6 14 11-39 14 20. KFSE 24 4 2 18 20-59 10 1. KOMÉP 22 13 6 3 43-24 32 2. SVSE 23 12 6 5 38-26 30 3. Bábolna 23 11 7 5 44-29 29 4. Sabaria 23 12 3 8 39-29 27 5. Körmend 23 10 6 7 37-23 26 6. Vác 23 9 8 6 42-29 26 7. MOTIM 23 10 5 8 41-39 25 8. Bakony 23 10 4 9 28-24 24 9. Bauxitb. 23 9 6 8 26-31 24 10. Dé­keszi 23 8 7 8 26-31 23 11. Fűzfő 23 9 4 10 44-40 22 12. Pét 22 6 8 8 31-30 20 13. AURAL 23 6 7 10 40-52 19 14. Pápa 23 8 3 12 29-42 19 15. Győri D. 22 6 7 9 25-38 19 16. Ajka 22 3 8 9 23-29 18 17. S. Text. 22 5 8 9 25-32 18 18. Eszterg. 23 4 10 9 17-26 18 19. Győri E. 23 5 3 15 29-53 13