Népsport, 1978. október (34. évfolyam, 238-263. szám)

1978-10-02 / 239. szám

XXXIV. 239. ♦ 1978. október 2 LABDARÚGÁS EREDMÉNYEK LEGYŐZTE A PVSK­T Volán SC— Szegedi Dózsa 3-1 (0-1) Czabán Samu tér, 1500 néző. V: Király. Volán: Ben­es — Stier, Hatvanger, Ebedli, Márkus — Kiss, Bartosik — Durgonics (Ste­­fán az 59. percben), Bente, Meny­hárt (Szakály az 59. percben), Magos. Edző: Káló Pál. Szegedi Dózsa: Tóth — Ződi, Bíró, dr. Emődi, Nagy — Pócsik, Ladányi (Németh a 81. percben), Pipicz, Csömör — Veres, Kanász (Kuta a 61. percben). Edző: dr. Reményik László. 13. perc: Veres a balösszekötő helyén a 16-osról estében kiug­ratta Pipiczet, aki egy csel után négy méterről a hálóba lőtt. 0-1. 69. perc: Bene a bal oldalon az 16-oson belül Szakályhoz ját­szott, a csereként beállt játékos 12 méterről élesen a jobb alsó sarokba lőtt, 1-1. 70. perc: Stefán beadását Sza­kály négy méterről a hálóba vág­ta. 2-1. 90. perc: Bartosik a 16-osról, középről végzett el szabadrúgást, és bombagólt ragasztott a jobb felső sarokba. 3-1. A küzdelmes, jó iramú mérkő­zésen szinte végig a Volán SC támadott. Az első félidőben még sem tudott gólt szerezni, mert a vendégek szervezett, fegyelmezett emberfogással megkeserítették a támadók dolgát. A szegediek a mezőnyben higgadtan, tetszetősen adogattak, ritka ellentámadásaikat hosszú indításokra építették. Egy ügyes, kombinációs akció végén szerezték meg a vezetést a ven­dégek. Szünet után a kettős csere nagyot lendített a hazaiak játé­kán. Több lett a mozgás, a hely­változtatás, és két perc alatt for­dult a kocka. Kiegyenlített és ve­zetést is szerzett a Volán. A ki­tűnően hajrázó hazaiak rászol­gáltak a győzelemre. Jó: Szakály, Stefán, Bene, ül. Tóth, Veres, Pipicz, Bartosik, Wágner Tamás Az első félidőben mezőnyfö­lényben játszott a KEF SE, de adódó helyzeteit nem tudta ki­használni. A második 45 perc nem sok örömet okozott a néző­téren. Végül is a lelkesen játszó Dunakeszinek — teljesen megér­demelten — sikerült az egyenlítés. Jó: Hornyák, ül Lőrincz, Bodó, Császár. Ugróczky Károly Budafoki MT£­­Honvéd Bem J. SE 0-0 Budafok, 1000 néző. V: Kur­­mai. Budafok: Lengyel — Rácz, Kapitány, Mészáros (Béres a 78. percben), Vizi — Tóth K., Szabó, Tátrai — Schrothi* (Várnai az 54. percben), Bleicher, Michna. Edző: Dobesch Gyula. Honvéd Bem SE: Kollár — Parti, Gyovai, Kovács, Bajnóczi — Nagy, Bera, Berecz (Gombos a 70. percben) — Ra­­dics, Dajka (Steigerwald a 01. percben), Szabó. Edző: Nagy Já­nos. 78. perc: Kapitány elvesztette a labdát saját térfelén, Steigerwald egyedül tört kapura, mikor Mé­száros a 16-oson belül buktatta a csatárt. 11-es­ Radics büntetőjét Lengyel gyors vetődéssel szöglet­re ütötte. Az erősen tartalékos fővárosi csapat az első negyvenöt percben rengeteg átadási hibával szőtte ke­vés elképzelést tartalmazó akcióit. Kevés volt a mozgás a csapatré­szek játékában, a vaktában előre­rúgott labdákat pedig könnyűszer­rel hárította a ceglédi védelem., Csatáraik és középpályásaik azon­nal letámadták a hazai játékoso­kat, és sem idejük, sem terük nem volt azoknak a gyors táma­dásindításra. Szünet után megle­petésre a vendégcsapat lépett fel támadólag, lényegesen többet fu­tó játékosai meleg pillanatokat okoztak a fővárosiak kapuja előtt. Az 53. percben például Szabónak „mérkőzéslabdája’­ volt, Lengyel bravúrral hárította, úgyszintén Radics 11-esét. A hajrában nagy erővel rohamozott a budafoki csa­pat, de ez a rövid fellángolás ke­vés volt a győzelemhez. Jó: Lengyel, Rácz, Kapitány, ül. Kollár, Gyovai, Kovács, Bera, Radics. Sáros­ István 1. Kecskemét 8 7 2 1 12- 3 14 2. KEF SE 9 5 3 1 18-11 13 3. Volán SC 8 5 2 1 13- 5 12 4. Budafok 9 3 5 1 15- 8 11 5. Ganz­ M. 9 4 3 2 13- 7 11 6. SZEOL AK 9 3 4 2 13-13 10 7. BVSC 9 3 4 2 12-13 10 8. Szegedi D. 8 3 3 29-8 9 9. Bp. Sport. 9 3 3 3 13-14 9 10. Építők SC 8 2 4 2 11- 9 8 11. Pénzügyőr 8 3 2 3 12-11 8 12. Vác 8 3 2 3 10-11 8 13. Dunakeszi 9 2 4 3 7- 9 8 14. B.­gyarm. 9 2 3 4 11-14­­ 7 15. Bem J. SE 9 1 5 3 6-9 7 16. BKV Előre 8 2 2 4 6- 7 6 17. Dunaújv. 8 2 2 4 8-11 6 18­ 22. Volán 9 — 3 6 3-17 3 19. Ikarus 8 1 — 7 2-14 2 Szabadnapos­ Építők SC. Kecskeméti SC— Vasas Ikarus 1-0 (0-0) Mátyásföld, 500 néző, V: Tóth Lajos. Kecskemét: Leskó L. — Bedzsula, Elekes, Linka, Prikidá­­novics — Szabó (Rózsa a 72. percben), Egyed, Drahos — Osko­­lás (Leskó Z. a 79. percben), Puskás, Vági. Edző: Verebes Jó­zsef. Vasas Ikarus: Aradi — Ki­rály, Hábersdorfer, Malik, Deáky — Kocsis, Ilosvai, Frecska (Hor­váth I. a 65. percben) — Hor­váth I, Fauszt, Nagy. Edző: Oroszi László. 82. perc: Vági lövése Hábers­­dorfer lábát is érintve, a vetődő kapus felett a hálóba hullott. 1-0. Küzdelmes, kemény, jó iramú játékot hozott a mérkőzés, de az összjáték mindkét oldalon akado­­zottt, a színvonal sem emelkedett az átlagos fölé. Meglepetésre a hazaiak dolgoztak ki több helyze­tet, s ha csatáraik a döntő hely­zetekben higgadtabbak, több gólos vezetést is szerezhettek volna. Vé­gül a több kihagyott lehetőség megbosszulta magát, s néhány perccel a befejezés előtt egy sze­rencsés góllal a KSC szerezte meg a győzelmet. Jó: Leskó L., Elekes, Vági, 111. Horváth n, Malik, Janák László . Kossuth KFSE— Dunakeszi 1-1 (1-0) Szentendre, 300 néző. V: Né­meth. Kossuth KFSE: Hornyák — Pozsgai, Emmer, Szikszai, Éger — Ambrus, Horváth, Fehér — Há­mori L., Gőgicz (Koroknál a­­82. percben), Fischli. Edző: Budai László Dunakeszi: Leboniczki — Lőrincz, Hanzel, Bodó, Asztalos — Dévai, Gyetvai — Kiss I. (Lipnicki a 74. percben), Csá­szár, Fób­ák, Nazáth. Edző: Vi­rág István. 13. perc: ártalmatlannak lát­szó jobb oldali beadást Lebo­niczki elvétett, a menteni akaró Lőrincz pedig a saját kamujába rúgta a labdát. (öngól) 1-0 75. perc: Nazáth ügyesen ment el a bal oldalon, jól adott közép­be és a berobbanó Cászár kapás­ból lőtt a hálóba. 1-1. BKV Előre-Váci Híradás 3-1 (0-0) Knopp Imre a., 1200 néző, V: Hámori. BKV Előre: Gőgös — Tóth EC, Sinkó, Gulácsi, Perényi — Tóth I., Varga M., Czautner — Udvarev (Vári a 71. percben), Gubán, Kapcsos (Stockbauer a szünetben). Edző: Borbély András. Vác: Hámori — Szunyogh, Var­ga, Garaba, Misnyovszky — Ré­­pási, Stausz, Bednarik — Ács, Só­lyom (Szót a 70. percben), Deák (Gere a 61. percben). Edző: Je­szenszky István. 56. perc: Czautnert felvágták a 11-es pontnál, a büntetőt Ud­varev vágta a bal sarokba. 1-0. Szunyogh reklamált, s emiatt a kiállítás sorsára jutott. 66. perc: Perényit is kiállítot­ták, mert belerúgott a földön fek­vő Répásiba. 78. perc: A lesre számító váci védelem mellett Czaumner elfutott, és a kifutó kapus mellett lőtt a hálóba. 2-0. 85. perc: Ácsot szabadon hagy­ták, a szélső jól eltalált lövése beakadt a bal felső sarokba. 2-1. 88. perc: Stockbauer kígyózott át három védőn, s aztán biztosan lőtt a hálóba. 3-1. Feszült légkörű, szabálytalanko­dásokkal tarkított mérkőzés. A­z Előre valamivel jobban uralkodott idegein, és rászolgált második győ­zelmére. Jó: Gulácsi, Varga M., Gubán, ül. Répási, Bednarik, Gere, Pál László BVSC—22. sz. Volán 1-1 (1-1) Rákoscsaba, 500 néző. V: Lau­­ber. BVSC: Flak — Bodnár, Pet­­ró, Polónyi, Csikós — Kerepeczky, Papp, Huszai (Mosonyi a 61. percben), Aranyosi — Fekete, Ko­vács. Edző: Ubrankovics Mihály. 22. sz. Volán: Kertész — Barto­sik, Köböl, Tóth I., Jancsika — Zombori, Gubek (Ecseri az 51. percben), Halászi — Pál (Tóth B. a 71. percben), Németh, Molnár Gy. Edző: Varga László dr. 16. perc: Polényi a 16-osról jól ívelt át a bal oldalra, és az üresen hagyott Aranyosi 10 mé­terről fejelt a felső sarokba. 1-0. 22. perc: a jobb oldalon felfutó Pál ügyes szóló után nehéz szög­ből a kifutó kapus mellett lőtt a hálóba. 1-1. Változatos, jó iramú, helyenként igen kemény küzdelmet hozott a két csapat találkozója. A BVSC erőteljesebb labdarúgói fizikailag jobban bírták a küzdelmet, míg a rákoscsabaiak lelkesedésükkel tűntek ki elsősorban. Mindkét csa­pat előtt egyformán adódtak helyzetek — kihasználatlanul. A látottak alapján igazságos pont­­osztozkodás született. Jó: Bodnár, Petró, Polonyi, Ara­nyosi, 111. Köböl, Zombori, Né­meth, Molnár, Spangel Péter NB II Pénzügyőr SE— Dunaújvárosi Építők 2-1 (1-1) Kőbányai út, 600 néző. V: Kórodi. Pénzügyőr SE: Demján — Herédi, Murát (Nánási a 85. percbe­n), Csekő — Kosztyú, Ei­­pel, Szüli, Konta — Fazekas (Lesti a 63. percben), Nagy, Vida. Edző: Tóthegyi Tibor. Dunaújvárosi Épí­tők: Török — Tatár, Furják, Mártha, Németh — Kalmár (Bo­­zsik a 61. percben), Lapu (Al­mai a 61. percben), Simon — Hrych, Miklós, Dombóvári.­ Edző: Nagy Ervin. 33. perc: Fazekas kitűnő lab­dát ívelt a 16-os vonal tájára, Konta ügyesen lekezelte a labdát, s a kifutó kapus mellett a háló bal oldalába gurított. 1-0. 37. perc: Németh iramodott meg, a félpálya közelében sorra cselezte ki a Pénzügyőr SE já­tékosait, végül laposan a kapu bal oldalába lőtt. 1-1. 48. perc: Konta ívelt be a jobb oldalról szögletet, a lapo­san érkező labdát a kapu köze­lében álló Nagy a hálóba perdí­­tette. 2-1. Az első játékrész irama, szín­vonala sok kívánni valót hagyott maga után. Rengeteg hibás át­adás, késői indítás, pontatlan lö­­­vés és rossz helyzetkihasználás jellemezte ekkor a játékot. Szü­net után valamit változott a já­ték képe, elsősorban a cserék által, akik lendületesebb, mozgal­masabb ritmust, új színt jelentet­tek a küzdelemben. A Pénzügyőr SE végül — ha nehezen is — megérdemelten szerezte meg a két pontot, bár az is igaz, hogy a vendégek — elsősorban a bá­tortalan Hryck révén — több ki­tűnő helyzetet kihasználatlanul hagytak. Jó: Csekő, Murát, Szili, Kon­ta, Ül. Mártha, Németh, Simon, Miklós, Kun István Bp. Spartacus— Balassagyarmati SE 2-1 (1-1) Balassagyarmat, 2000 néző. V: Tátrai. Bp. Spartacus: Lázár — Fábián, Kövér, Szebelkó, Dudás — Kántor, Varga, Horváth (Metzger a 85. percben) — Kele­men, Ádám, Becsei (Morvai a szünetben). Edző: Palicskó Tibor. Balassagyarmat: Baár — Robb, Jelein, Lajkó, Pribeli — Hornyák, Erdélyi, Hugyecz (Szűcs a 70. percben) — Kovács (Tóth a 70. percben), Lucska, Szedlák. Edző: Dávid Róbert. 15. perc: bal oldali szögletrú­­gás után Kántor kiugrott a vé­dők közül és előrevetődve fejelt a hálóba. 1-0. 16. perc: jobb oldali szögletrú­gást Kovács ívelt a kapu elé, Erdélyi jókor érkezett és közelről védhetetlenül fejelt a kapu köze­pébe. 1-1. 60. perc: Kelemen jó labdát ka­pott a pálya közepén, megiramo­dott a kapu­­felé, két védőt is kicselezett, kissé kisodródott a jobb oldalon, de 17 méterről a hálóba lőtt. 2-1. 65. perc: utánrúgásért Jelent a hazaiak középhátvédjét a játékve­zető kiállította. A mérkőzés egyenlő erők küz­delmét hozta. A két csapat között a jobb csatárteljesítmény döntött a vendégek javára. Jó: Lázár, Kövér, Kántor, Ke­lemen, ül. Robb, Lajkó, Erdélyi. Kopcsányi Sándor SZEOL AK— Ganz-SZSÁVAG 2-2 (2-1) Szeged, 4000 néző. V: Balázs. SZEOL AK: Nagy I. — Hevesi, Hegedűs I., Nahoczky, V. Tóth — Kozma II, Kunszt, Repka *— Ká­dár (Szalai a 68. percben), Szeg­halmi (Hágelmann a 46. perc­ben), Jernei. Edző: dr. Dunai Já­nos. Ganz-MÁVAG: Janiga — Stamier, Bodoki, Dani, Vaskor — Vida, Selenka, Gugyerás, Nagy Z. — Veiland, Márkus. Edző: Va­dász Károly. 30. perc: Kunszt a jobb oldal­ról ívelt be szögletet, a vendég­védők késlekedtek a közbeavatko­zással, Repka 6 m-ről a jobb al­só sarokba fejelte a labdát. 1-0. 41. perc: egy formás jobb ol­dali támadás végén stamier pon­tosan ívelt középre, és a berobba­nó Nagy 7. 5 m-ről a kapu kö­zepébe fejelte a labdát. 1-1. 44. perc: Szeghalmi a jobbösz­­szekötő helyén ugrott ki, már a 16-oson belül járt, amikor Stam­ier felvágta. A megítélt büntetőt Jernei a balra mozduló Janiga mellett a jobb sarokba lőtte. 2-1. 60. perc: Márkus keresztlabdá­ját Selenka lekezelte, és egy lé­pés után a jobbösszekötő helyé­ről, 10 m-ről élesen a bal alsó sarokba lőtt. 2-2. 74. perc: Bodoki a Ganz-MÁ­­VAG térfelén durván leterítette az előretörő Hegedűs I-et. A játék­vezető kiállította a magáról meg­feledkezett hátvédet. Az első félidőben a SZEOL AK támadott többet, de csatárai nem vállalkoztak lövésre. Szünet után rákapcsolt a Ganz-MÁVAG és sikerült egyenlíteni. A hajrában a Bodoki kiállítását követően — a hazaiak játszottak fölényben, de adódó helyzeteiket nem tudták gólra váltani. Jó: Kunszt, ül. Stamier, Gugye­rás,­ Nagy Z, Thékes István ASZTALITENISZ A fiatalok versenyével folytató­dott a Ceglédi Ősz asztalitenisz­­verseny. Kienc asztalon közel 8 órán át tartott a küzdelem. Az if­júságiaknál a legjobb négy közé csupa védő stílusú játékos került, és a serdülő döntőt is védők vív­ták ... A KSI kimagaslóan szere­pelt. Fiúk. Ifjúsági egyes (89 in­duló): 1. Pavlik, 2. Miartus, 3. Czigány (mindhárom KSI) és Kal­már (BSE). Serdülő egyes (73 in­duló): 1. Czigány, 2. Pavlik, 3. Bá­lint és Lévai (mindkettő BVSC SE). ATLÉTIKA SÁTOR ORSZÁGOS CSÚCCSAL NYERT Vasárnap délelőtt kellemes őszi időben rendezték meg Budapest 50 kilométeres gyalogló-bajnokságát a Népligetben. Kezdés után a Grandpiere, Sátor, Szálas, hármas állt az élre. Különösen a szegedi Grandpiere kezdett erősen. Tíz kilométernél 13 másodperccel veze­tett az őt követő kettős előtt (48:37). Úgy látszik azonban, túl gyors volt neki az iram, mert 20 km-nél már Sátor és Szálas érke­zett ( természetesen együtt 1:38.40), hátrányukat ledolgozva, 31 másodperces vezetésre tettek szert. A két honvédes gyalogló, egymást sarkallva egy pillanatig sem lazított, és egészen 3­8 km-ig szinte teljesen együtt haladt. Sátor azonban szaporábbra fogta lépteit, s 40 km-es részidejének a mérése után (3:17:22) csak 42 másodperccel később érkezett a következő ver­senyző. A vezető gyalogló az utolsó 10 km-en is tartotta a jó iramát, s nagyszerű új országos csúccsal ért célba. Kitett magáért Szálas Já­nos is, akinek az eredménye után­pótláscsúcs. Érdemes megemlíteni, hogy a verseny első hat helyezettje az első osztályú szintidőn belül ért célba. A csapatversenyt egye­düli indulóként, a Ganz-MÁVAG nyerte. Budapest 50 km-es gyalogló­bajnoka: Sátor László (Bp. Hon­véd) 4:03:43.8, országos csúcs (régi: 4:07:04.0, Sátor, 1077)­ 2. Szálas (Bp. Honvéd) 4:10:43.4, or­szágos utánpótláscsúcs, 3. Grand­­pierre (SZVSE) 4:13:36.8, 4. Orbán (Bp. Spartacus) 4:20:58.7, 5. Kor­csok (Békéscsaba) 4:28:09.9, 6. Már­ton (Ganz-MÁVAG) 4:28:45.0. Csapatban: L Ganz-MÁVAG (Már­ton, Lányi, Hudi) 14:05:56.5. ★ Ugyancsak a Népligetben rendez­ték meg a Bp. Építők 20 km-es gyaloglóversenyét. Eredmények: 1. Tolami (VM KÖZÉRT) 1:35:57.1, 2. Janovszki (MTK-VM) 1:39:34.9, 3. Boza (KVSE) 1:42:07.0.★ Kassa. Vasárnap került sor a hagyományos békemaratoni futó­versenyre. A győzelmet a Koreai NDK-beli Go Cu Sen szerezte meg 2:13:34 órás idővel. Magyar ered­ményekről nem érkezett jelentés. AUTÓ Bratislava. Autós hegyiversenyen az abszolút kategóriában Kiss De­zső a 3. helyen végzett. Az V. ka­tegóriában Tóth 2., Cserkúti 4. Lett. BIRKÓZÁS Szombaton Székesfehérvárott rendezték meg, a Jened Károly kö­töttfogású birkózó emlékversenyt. Közel 150-en neveztek a verseny­re, de a mérlegelésre csupán 86 birkózó jelent meg. Eredmények. 48 kg (5 induló): 1. Papp (Honvéd Szondi SE), 2. Sudár (Bp. Honvéd), 3. Seres (Honvéd Szondi SE). 52 kg (1): 1. Tiger (Ganz-MÁVAG). 57 kg (8): 1. Horváth (BVSC), 2. Kelemen (Pécsi M­SC), 3. Trenka (D. Ko­hász). 62 kg (14): 1. Lakatos (Eger), 2. Tenai (Vasas), 3. Sipeki (Eger). 68 kg (12): 1. Baráth (V), 2. Vörös (MTK-VM), 3. Tárnok (Honvéd Szondi SE). 74 kg (13): 1. Vámos (Honvéd Szondi SE), 2. Zeke (FTC), 3. Nádasi (Ho­­véd Szondi SE). 82 kg (12): 1. Fekete (Dorogi AC), 2. Fodor (FTC), 3. Kappesz (Honvéd Szondi SE). 90 kg (12): 1. Molnár (Vasas), 2. Fo­dor (Vasas), 3. Lengyel (Honvéd Szondi SE). 100 kg (4): 1. Bodó (Bp. Honvéd), 2. Mihalek (Vasas), 3. Kozma (D. Kohász). +100 kg (5): 1. Nagy (Eger), 2. Pércsi (Bp. Honvéd), 3. Kovács (D. Kohász). CSELGÁNCS Vasárnap Tatabányán folytató­dott tíz ország nemzetközi csel­gáncsversenye. Ezúttal a Junior korúak versenyeztek. Ebben a korcsoportban csakúgy, minit az előző nap az ifjúságiaknál, sen­ki sem árult el kirobbanó formát, nem nyújtott kiemelkedő teljesít­ményt. Ez érthető is, hiszen min­denki keresi legjobb versenyzőit, akiket az Európa-bajnokságon in­dítani akar. A vasárnap látottakról Moravetz Ferenc, az utánpótlás-válogatott szakvezetője úgy vélekedett: — Sok nyitott kérdésre nem kaptam választ. A 71 kg-osokr­ó­l valószínűleg a sok fogyasztás miatt két korábbi IBV-döntős ver­senyzőnk, Kovarszki és Varga is kiesett. A 78 kg-osoknál szintén mindkét válogatottjelöltün­k elbú­csúzott a­­selejtezők során. Gyáni sérülése miatt, Hadok pedig vere­ségei miatt kényszerült a búcsú­ra. Persze, vannak azért kelle­mes meglepetések is. 60 kg-ban Tóth Béla annak ellenére, hogy nem a legjobb formájában verse­nyez, biztosan halad a győzelem felé. Hasonlóan a nehézsúlyban, ahol Tóth Mihály vette legjob­ban az eddigi akadályokat. A leg­jobb benyomást eddig a 86 kg-os Csürke Károly keltette, aki a leg­jobb mezőnyében. A külföld közül 78 kg-ban Kuncze (NDK), Gregorcsek (lengyel) és Dolgus­­nyák (szovjet) mutatta a legtöbbet, csakúgy, mint 83 kg-bal, a­ szov­jet Sznegovot. A döntők, mintegy 300 érdeklő­dő előtt, lapunk zárta után kez­dődn­ek. ÍJÁSZAT A hét végéin befejeződött az 1978. évi, négyfordulós, teljes tá­vú csapatbajnokság. Fordulónként négytagú csapatok versenyeztek, az összesítésben a legjobb három versenyző eredménye számított. A csapatértékelésen kívül a négy forduló összesített eredményei alapján egyéni eredményeket is hirdettek. Eredmények. Csapat. Ifjúsági fiúk: 1. Bp. Spartacus 12 756 kör, 2. Magyar Viscosa 12 HIG, 3. Tipográfia 9060. Felnőttek. Nők: 1. Magyar Viscosa 12 804 kör, 2. Tipográfia 12 819, 3. Bp. Spartacus 12 411. Férfiak: 1. MALÉV 13 543, 2. Magyar Viscosa 13140, 3. Tipográfia 13 053. Egyéni. Ifjúsági fiúk: 1. Nagy Ferenc (Bp. Spartacus) 4599 kör, 2. Petőfalvi (Tipográfia) 4485, 3. Németh (Magyar Viscosa) 4423. Felnőttek. Nők: 1l. Szobi Margit (Magyar Viscosa) 4650, 2. Vörös (MALÉV) 4428, 3. Barta (Tipog­ráfia) 4413. Férfiak: 4. Nagy Bé­la (Tipográfia) 4728, 2. Tokaji (MALÉV) 4635, 3. Balázs (Ma­gyar Viscosa) 4472. LABDARÚGÁS AZ NB I GÓLLÖVŐLISTÁJÁNAK ÉLMEZŐNYE 5 gólos: Gass (Vasas). 4 gólos: Bodonyi, Gyímesi (Bp. Honvéd), Takács (MTK­ VM), Bíró (Salgótarján). 3 gólos: Szepesi (Dunaújváros), Ebedli, Nyilasi (FTC), Weimper (Bp. Honvéd), Morgós (MTK­­VM), Fazekas, Fekete (VI. Dózssa), Tieber (Videoton). RITMIKUS SPORTGIMNASZTIKA A Tornacsarnokban bonyolítot­ták le vasárnap délután az OSC— Graz nemzetközi ritmikus sport­­gimnasztikai találkozót. Magyar sikert ígért a viadal, amely egy­szersmind az OSC júniusi auszt­riai vendégszereplésének viszonzá­sa volt. (Grazban Pelle Andrea és a magyar csapat nyert.) A legnagyobb érdeklődés Mol­nár Anna szereplését kísérte, nem utolsósorban azért, mert az egye­sület legjobbjának az EB-kiuta­­zásra is esélye van. Molnár iga­zolta a várakozást: mindhárom szerrel győzött. Nehéz elemekkel tarkított kötélgyakorlatáért 9,70 pontot kapott, és jól sikerült szá­mára a másik két szer bemuta­tása is. (Utólag megtudtuk: labda- és szalaggyakorlatának ez volt a hazai premierje.) Kötés: 1.­ Molnár (OSC) 9.70, 2. Pelle (OSC) 9.40, a Szabad (OSC) és B. Hasse (Graz) 9.25—9.25. Labda:­­ Molnár és Pele 9.35— 9.35, 3. P. Hasse és B. Hasse 9.25—9.25. Szalag: 1. Molnár 9.45, 2. Pelle 9.30, 3. P. Hasse 9.25. Az összetett egyéni verseny vég­eredménye: 1. Molnár 28.50, 2. Pelle 28.05, 3. P. Hasse és B. Hasse 27.60 — 27.60, 5. Szabad 27.40, 6. Valenta (Graz) 27.20. A csapatversenyben: OSC— Graz 110.70 — 109.15. SAKK Országos csapatbajnokság, L osztály. A 9. fordulóban Budapes­ten három mérkőzésre került sor. A második helyért vívott harc so­rán az MTK-VM fél pontot beho­zott egypontos hátrányából a BVSC-vel szemben. Eredmények: KGM Vasas —Volán 8:4 (2) (dön­tetlen: Ribli — Bilek, Tompa—Raj­na és M. Kovács—Kapu). Tipog­ráfia— BVSC 5:9 (Barcza—Sax és Navarovszky —Bárczay döntetlen, Lőrincz—Dely 0:1). MTK-VM — Vasas 9:5,4.5 (Portisch L.—Ká­posztás 1:0, Szabó L. —Flórián 1:0, Adorján—Havasi döntetlen). ★ Virovitica. A nemzetközi ver­seny magyar vonatkozású eredmé­nyei. 3. forduló: Plachetka (cseh­szlovák)—Portisch F. és Kovacse­­vics —Lengyel L. döntetlen. 4. for­duló: Portisch F. — Lengyel L. döntetlen. 5. forduló: Osztojics— Portisch F. 0:1, Lengyel L. —Zo­­rics függő. Az élmezőny állása: Plachetka és Németh 3.5, Maro­­vics 3 (1), Kurajica 3, Lengyel L. és­­Smejkál (csehszlovák) 2,5 (1), Portisch F. 2,5 pont. ★ Zombor: Kluger Gyula a nem­zetközi verseny 9—12. fordulói­ban további egy pontot szerzett. 9. forduló: Kluger—Schmidt (len­gyel) döntetlen. 10. forduló: Raj­­csevics—Kluger 1:0. 11. forduló: Kluger—Doda (lengyel) döntetlen. 12. forduló: Diesen (egyesült ál­lamokbeli)—Kluger 1:0. Az élme­zőny állása: Sahovics 9, Marja­­novics 8, Diesen és Rajcsevics 7.5, Matulovics 7 pont. Klugernak 3 pontja van. TÁJFUTÁS ORSZÁGOS VÁLTOBAJNOKSÁG Az MTFSZ Galyatető térségében rendezte újra az 1978. évi váltó­­bajnokságot. A fizikailag nehéz terepet a ködös idő még jobban nehezítette. Az eredmények a pa­pírformának megfelelően alakul­tak. Eredmények: F 21. Bajnok: Honvéd Schönherz SE (Koger, Papp, Honfi, Szabó, edző: Földes Tibor) 275:15, 2. BEAC 289:02, 3. Gépipari Spartacus 291:02, 4. MAFC 292:02, 5. Egri Spartacus 295:12, 6. BSE 299:14. F 17. Bajnok: BEAC (Hegedűs, Madár, Molnár, edzők: Vass Zoltán, Vittek Lajos) 181:38, 2. PVSK 186:25, 3. MMG 187:38, 4. OSC 191:25, 5. Sabaria 191 :52, 6. K. Lombik 200:01. N 19. Bajnok: DVTK (Káló A., Korsovszky, Káló M., edző: Major Árpád) 218:58, 2. Gépipari Spartacus 223:02, 3. Postás 232:46, 4. Egri Spartacus 233:25, 5. Tipográfia 242:27, 6. KSZVSE 275:42. N 17. Bajnok: Sabaria (Barti, Székely, Kiss, edző: Sárközi Csaba) 199:00, 2. K. Lombik 208:40, 3. MMG 210:16, 4. OSC 920:59, 5. MEAFC 221:50, 6. Egri Spartacus 222:24. TENISZ Győrött a Rába ETO tavaszról elhalasztot versenyét a hét végén elmosta az eső, s így — bár a 18 szakosztály több, mint száz te­niszezőjének részvételével folyó mérkőzéseket két sporttelep 11 pályáján bonyolították le — a befejezés mégis hétfőre maradt. Eddigi érdekesebb eredmények. Férfi egyes. Nyolcaddöntő: Bárá­nyi (II. Dózsa)—Erdélyi (Rába ETO) 6:0, 6:2, Veres (BSE) —Mol­nár (MTK-VM) 6:4, 6:4, Kónya (Vasas)—Zsiga (MTK-VM) 6:3, 6:0. Negyeddöntő: Baranyi (II. Dózsa)—Birkás (Bp. Spartacus) 6:2, 6:3, Kónya (Vasas)— Ördögh (M­M) 5:7, 6:2, 6:2, Borsay dr. (Vasas)—Gulyás (Ú. Dózsa) 6:1, 2:6, 6:3. Női egyes: Túri (V. Dózsa), Kavisánszki (BSE), vala­mint Bátovszki és Endreiné (Rába ETO) jutott a legjobb négy közé. ★ Fűzfőn csak vasárnap délelőtt tudtá­k befejezni a 16 éven aluli leány teniszezők Hungária Kupa csapatmérkőzéseit. A helyosztók eredményei. Az első helyért: Cseh­szlovákia—Magyarország 5:1 (az egyetlen pontot a Budai, Lugas­ páros szerezte), a harmadik helyért: Bulgária—Románia 3:3 (jobb játsz­m­­aarán­nyal a bolgár csapat sze­rezte meg a harmadik helyet, az ötödik helyért. Lengyelország— Magyarország B 5:1 (Kiss Nóra szépített). TOLLASLABDA Szolnokon a Honvéd Kilián KFSE tornacsarnokában rendez­ték meg szombaton és vasárnap a tollaslabdázók Ifjúsági Tized­­bajnokságát. Különösen a fiúk versenye hozott nagy küzdelmet, az első hely sorsa csak az utolsó mérkőzéseken dőlt el. Tizek-baj­­nok. Fiúk: 1. Bozsó (H. Kilián KFSE) 8, 2. Petrovics (FŐKERT SE) 8, 3. Kiss L. (Zsombó) 8, 4. Zoványi (H. Papp J. SE) 6, 5. Ferencz (H. Kaián KFSE) 5, 6. Kiss Cs. (Zsombó) 4, 7. Du­dás (Zsombó) 3, 8. Bátyi (H. Ki­lián KFSE) 2, 9. Fekete (KFKI) 1, 10. Boronkai (H. Papp J. SE) gy. nélkül. Lányok: 1. Diószegi (MAFC) 8, 2. Szikszer (Zsombó) 7, 3. Farkas (H. Kilián KFSE) 6, 4. Petrovics (FŐKERT SE) 5, 5. Maróthi (Zsombó) 4, 6. Szilassy (H. Kilián KFSE) 3, 7. Horváth (Zsombó) 2, 8. Frank (H. Papp J. SE) 1, 9. Molnár (H. Kilián KFSE) gy. nél­kül NÉPSPORT 5 Sportműsor HÉTFŐ ATLÉTIKA. A Csepel serdülő versenyének első napja, Csepel, 15. A BKV Előre serdülő ver­senye, Knopp u., 16. KÉZILABDA. NB I. Tatabánya —Ferencváros, Tatabánya, 17. Barátságos nemzetközi mérkőzés. Vasas—Burevesztnyik Tbliszi, Fáy utca, 17. KOSÁRLABDA. NB I. Férfiak: PVS­C—Kecskeméti SC, Pécs, Vá­rosi sportcsarnok, 17.30. Újvári, Prenker, SAKK. Országos férfi egyéni baj­nokság, középdöntő, 1. forduló, IL, Budai László u. 1—3., 16. KEDD ATLÉTIKA. A Csepel serdülő versenyének második napja, Cse­pel, 15.­­ KOSÁRLABDA. NB I. Férfiak. BSE—Bp. Honvéd, Városmajori csarnok. 18, Cziffra, Dékei. BSIC —Körmendi Dózsa FMTE, Baja, Pázmány u.. 17, Kosaras, Juhász. LABDARÚGÁS NB I. Tartalék­csoport. Bp. Honvéd —Vasas, Kis­pest, Honvéd-pálya. 14, Cseh. II. Dózsa—Ferencváros, Újpest, Megyeri út. 14, Palik. SAKK. Országos férfi egyéni baj­nokság, középdöntő, 5. forduló,­­. Budai László u. 1—3., 16. RÁDIÓ, TÉVÉ Hétfő-kedd. Rádió. Kossuth­­adó. 22.15: Sporthírek. Petőfi­­adó. 6.20: Torna. 10.50: Dél­előtti torna. Televízió. Hétfő. Szlovák tv. 16.15: Karikák. Sportmagazin. Jugoszláv tv. II. műsor. 20.25: Sport a karikatúrában. Kedd. Budapest. 8.00: Tévétorna. 19.20: Tévétorna. Szlovák tv. 10.40: Tévétorna. Jugoszláv tv. 22.55: Sakk-kommentár. ★ Telefontestnevelő: (176—166, 17—22 óráig.) Hétfő-kedd: A magyar atlétika új reménysége, Jámbor József, országos csúcs­tartó magasugró „tiszteli-e” a világcsúcsot? IDŐJÁRÁS A Meteorológiai Intézet jelenti. A várható időjárás hétfő estig, erősen felhős idő, ismétlődő eső­vel, záporral, egy-két helyen ziva­tarral. A változó irányú szél időnként megerősödik. A legmaga­sabb nappali hőmérséklet észak­nyugaton 15 fok alatt, máshol 16 — 21 fok között lesz. KÖZLEMÉNY Sportruházatra vasalható szá­mok 10. és 18-as méretben min­den színben kapható 4, illetve 7 Ft-os áron. Valamint bármely fel­irathoz vasalható betűk „Delfin” Sport-,Játék-Ajándékbolt. Bp. XII. ker., Pozsonyi út 3. Telefon: 323 —836. 111—915. (Margit- híd pesti hídfőjénél, a Pozsonyi Sörözővel szemben.)