Népsport, 1978. november (34. évfolyam, 264-289. szám)

1978-11-27 / 287. szám

XXXIV. 287. o. 1978. november 27 LABDARÚGÁS NB II A RANGADÓKAT Csajka, Nagy (Hagenbach, a 80. percben). Edző: Orosz­ László. 6. perc: Kacsainyi beadását Bleicher 5 méterről fejelte a há­lóba. 1-0. 8. perc: Tóth B. Tóth K. elé gu­rított és a szélső a kifutó kapus mellett a jobb alsó sarokba lőtt. 2-0. 17. perc: Tóth K. szabadrúgása triáji Kacsányi 5 méterről a kapu közepébe lőtt. 3-0. 63. perc: Fausz­t estében 10 mé­terről lőtt a kapura, Lengyel kiü­tötte a labdát, de Horváth F. kö­zelről a jobb sarokba fejelt. 3-1. 68. perc: Nagy budafoki tűzi­játék végén Kacsányi 11 méterről a kapu bal oldalába talált, 4-1. Alig negyedórányi játék után eldőlt a két pont sorsa. Jó: Rácz, Szijjártó, Vízi, Tóth K., Kacsányi, ill. Hábersdorfer, Deáky, Sárosi István Volán SC—Építők SG 2-0 (0-0) Népliget, 1500 néző. V: Tóth L. Volán SC: Lenes — Stier, Kiss, Hatvan­ger, Márkus —­ Ebedli, Bartosik — Kékesi (Szakáll a 60. percben.), Bene, Menyhárt (Ma­gos a szünetben), Stefián. Edző: Káló Pál. Építők SC: Szekeres — Konrád (Fekete a 73. percben), Páncsics dr., Pócza, Szekulov — Góhér (Varga a * *73. percben), Branikovits, Pataky dr. — Máté, Kiss, Krajcs. Edző: Thomann An­tal. 70. perc: ide-oda pattogott a labda az Építők 16-osán belül, míg végül Stefán elé került, aki tíz mé­terről a kapu közepébe lőtt. 1-0. 87. perc: egy előrevágott lab­dára Bene rácsapott. Szekeres ki­futott kapujából, de már csak el­húzni tudta a csatár lábát. A bün­tetőt Bartosik a jobb sarokba he­lyezte. 2-0. A második félidőben a Volán jól használta ki az Építők védel­mének megingásait, és biztosította a két pontot. Jó: Stier, Bartosik, Bene, ül. Páncsics dr., Pattaky dr. Niszkács Miklós 22. sz. Volán- Pénzü­győr 3-0 (1-0) Rákoscsaba, 600 néző. V: Kó­­szó. 22. sz. Volán: Kertész — Ha­lászi, Tóth I., Vaszilev, Réthy — Zom­bori (Bakos a 69. percben), Jancsika, Oravecz — Kotul, Né­meth, Molnár Gy. Edző: dr. Var­ga László. Pénzügyőr SE: Dem­ján — Herédi, Murár, Szili, Cse­­kő — Dabasi (Nagy a 66. perc­ben), Nap (Kovács a 61. perc­ben), Gálvölgyi — Fazekas, Vida, Kontha. Edző: Tóthegyi Tibor. 2. perc: Németh a bal oldalon az alapvonalig vezette a labdát, beadása az egyik védőről lepat­tant és a közelben álló Kotul a hálóba lőtt. 1-0. 62. perc: Zombori Jobb oldali beadását Jancsika fejelte kapura, a labda kipattant Domjánról Molnár Gy. elé, aki közelről a hálóba vágta a labdát. 2-0. 68. perc: Németh ívelt közép­re és Kotul bomba erős fejese a kapus kezét érintve vágódott a hálóba. 3-0. Jó iramú, helyenként igen él­vezetes mérkőzésen a hazai gár­da minden csapatrészében felül­múlta ellenfelét. Jó: Jancsika (a mezőny leg­jobbja),­ Tóth I., Vaszilev, Zom­­bori, Kotul, ill. Demján, Csekő. Spangel Péter haját Kollár kapujának jobb felső sarkába ütötte öngól­. 1-0. 38. perc: Radics pontosan ívelt középre, és Lukács 8 méterről a jobb alsó sarokba lőtt. 1-1. 68. perc: Kovács T. hazaadása rövidre sikerült, Nemes rácsapott a labdára, és a kifutó Kollár fö­lött, 16 méterről, középről, a bal sarokba emelt. 2-1. 73. perc: Radics középre ívelt, Dajka mellel maga elá tette a lab­dát, és 12 méterről, középről a bal alsó sarokba lőtt. 2-2. A kapujuk elé tömörülő, vegyes védekezést alkalmazó ceglédiek gyors ellentámadásokkal kísérle­teztek sikerrel. A SZEOL AK ezúttal is szétesően, sok hibával játszott. Jó: Nagy J., Dajka, Radics, Lu­kács. A SZEOL AK-ból senkit sem lehet kiemelni. Janák László BKV Előre-KEF SE 3-1 (1-0) Szentendre, 200 néző. V: Makó. BKV Előre: Gőgös — Tóth, Gu­­lácsi, Nagy, Légrádi — B­o­ruzs, Varga, Gubán (Tóth J. a 68. percbe­n.), Csukás — Udvarev, Stbocsebauer. Edző: Borbély And­rás. Kossuth KFSE: Ho­nnyák — Pozsgiai, Emmar, Szikszai, Éger — Ambrus, Horváth (Rojik a 60. percben), Fehér — Gőgicz, Há­mori, Fischli. Edző: Budai László­. 42. perc: Gubán lövésszerű be­adását Hornyák ügyetlenül ,a sa­ját kapujába ütötte (öngól). 1-0. 60. perc: Légrádi a hazaiak ka­pujától 30 méterre a bal oldalról végzett el szabadrúgást. A KKF SE védőik egymásra vártak és a jó­kor érkező Stockbauer a hálóba fejelt. 2-0. 70. perc: Fehért lerántották a 16-oson belül 11-es! Hámori gyengén lőtt büntetőjét Gőgös gyors vetődéssel megfogta. 80. perc: Fehért buktatták a 16-os sarkán­. Ambrus élesen a kapu elé lőtt, a berobbanó Há­mori lábáról a labda a hálóba vágódott. 2-1. 90. perc: a kapujából fölöslege­sen kifutó Hornyák nem tudott tisztázni, a labda az üresen ma­­radt Udvarev elé került, aki nem hibázott. 3-1. Az Előre ellentámadásai min­dig veszélyeseik voltak. Mind­három góljukat rajtaütésszerű ak­cióból érték el, igaz, szerencsés körülmények között. Jó: Gőgös, Gulácsi, Varga, Gu­bán, Stockbauer, ill. Emmer, Ambrus, Fehér.Ugróczki Károly Ganz-MÁVAG—Vác 2-2 (1-0) Népliget, 500 néző. V: Szávó. Ganz-MÁVAG: Janiga — Stamm- 1­er, Bodoki, Dani, Vasikov (Nagy Z. a 67. percben) — Vida, Se­­lenka, Gugyerás, Varga Z. (Stark a 60. percben­) — Harangozó, WeiLand. Edző: Vadász Károly. Vác: Lesi — Szunyogh (Mis­n­­yovszky a szünetben), Varga, G­araba, Gere — Pálinkás (Bed­­narik a 72. percben), Sólyom, Strausz — Ács, Friedmann, Deák. Edző: Jeszenszky István. 3. perc: Selenkia remek indítá­sával Weiland középen kiugrott és 12 méterről a hálóba gurított. 1-0. 50. perc: Janiga a kapujából kifutva lyukat rúgott, a labda jobbra pattant Deák elé, aki Stammlert kicselezve, nehéz szög­ből, laposan, a háló bal oldalába lőtt. 1-1. 55. perc: Friedmann az alapvo­nal közeléből a jobb oldalról ka­pu elé lőtt és a berobbanó Strausz két méterről a hálóba sodorta, a labdát. 2-1. 65. perc: Selenlea éles lövése nyomán a labda Lesit is érintve a bal kapufa belső éléről a há­lóba pattant. 2-2. Szünet után a lelkes váciak öt perc alatt két gyors gólt szerez­tek és a hajrában is sokat ve­szélyeztettek. Jó: Selenka, Gugyerás, Wei­land, Il. Ganaiba, Strausz, Fried­mann. Kun István SZIDL AK-Honvéd Bem J. SE 2-2 (1-1) Szeged, 1000 néző. V: Bondár. SZEOL AK: Nagy — Szalai, Na­­hoczky, Forgács, V. Tóth (Labáth a 46. percben) — Hevesi, Hege­dűs, Repka (Nemes a 63. percben) — Jernei, Szeghalmi, Kunszt. Ed­ző: dr. Dunai János. Honvéd Bem J. SE: Kollár — Bársony — Bi­­rincsik, Kovács T., Nagy J. (Stei­­gerwald a 89. percben), Bajnóczi — Radics, Bera (Gombos a 76. percben), Dajka — Lukács, Szabó J. Edző: Nagy János. 6. perc: Kunszt élesen belőtt láb­ Thékes István Balassagyarmat— Dunaújvárosi Építők 1-0 (0-0) Balassagyarmat, 1500 néző. V: Palik. Balassagyarmat: Baár — Pribell, Robb, Lajkó, Hornyák — Trubín (Hugyecz a 68. percban), Erdélyi, Szűcs — Balázs (Ba­­bimszki a szünetben), Kovács, Szedlátc. Edző: Dávid Róbert. Dunaújváros: Török — Kecske­méti, Hryci, Mártha, Németh — Kalmár, Bozsik, Simon — Ar­­mai, Miklós, Dombóvári. Edző: Nagy Ervin. 58. perc: Pribeli átadását Ko­vács egy csel után, 14 méterről védheteltenül lőtte a sarokba. 1-0. 65. perc: Simon —, aki egy perccel előbb figyelmeztetést ka­pott —, felvágta Pribelit, a játék­vezető kiállította. A végig fölényben játszó hazaiak a vártnál nehezebben győztek, mert csatáraik a jobb­nál jobb helyzeteket is kihagyták. Jó: Robb, Lajkó, Kovács, ill. Török, Hrych, Miklós, Kopcsányi Sándor BVSC­Szegedi Dózsa 0-0 Szőnyi út, 200 néző. V: Hor­váth. BVSC: Flaikk — Bodnár, Ferró, Huszai (Aranyosi az 55. percben), Mosonyi — Kerepeczki, Polonyi, Papp, Csikós — Szanyi, Kas­zás. Edző: Urbanko­­vics Mihály. Szegedi Dózsa: Tóth — Ződi, Bíró, dr. Emődi, Nagy — Pócsik, Ladányi, Pipicz, Csömör — Szamosszegi (Kun a 00. perc­ben), Kamász. Edző: Reményik László dr. Gólszerzési lehetőség -több is adódott miniidikrét kapu előtt, de a 16-oson belül kezdetleges hibákat követtek el a támadók. Jó: Bodnár, Fetró, il. Nagy, Pócsik. Bp. Spartacus— KSC 3-0 (1-0) Kőér u., 400 néző. V: Palotai. Bp. Spartacus: Lázár — Dudás, Fábián, Horváth, Szebelkó — Ká­posztás, Becsei (Krupai a 75. percben), Szőke — Rózsavölgyi, Kelemen, Pécsi. Edző: Kapocs­ Sándor. KSC: Leskó I — Egyed, Elekes, Szabó, Rózsa — Drahos (Csehák a 67. percben), Bezsula (Leskó II az 58. percben), Vági — Oskolás, Puskás, Sörös. Edző: Verebes József. 44. perc: Rózsavölgyi 20 méte­res, ballábas bombája bevágódott a bal alsó sarokba. 1-0. 52. perc: Bezsula elcsúszott. Ke­lemen elé került a labda, aki a bal sarokba lőtt. 2-0. 60. perc: jobb oldali szöglet után Horváth akadálytalanul fe­jelhetett a jobb felső sarokba. 3-0. Az erőteljes, támadó felfogásban játszó Spartacus, ha nem kapkod­­ja el a helyzeteit, még több gólt is rúghatott volna ... Jó: Fábián, Szebelkó, Becsei, Pécsi, ill. Leskó I, Elekes, Pál László KOSÁRLABDA EREDMÉNYEK ATLÉTIKA EMELKEDŐ LÉTSZÁM, javuló Átlagok Újabb két versenynappal befe­jeződött a fővárosi középfokú tan­intézetek fedettpályás csapatbaj­nokságának első fordulója. Szom­baton délután a szakmunkástanu­lóik foglalták el az Olimpiai Csar­nokot.­ A csapatok létszáma a ta­valyi k­le-ról 124-re emelkedett, a múlt évi győztesek egytől-egyig kicserélődtek, s két szám kivételé­vel (ifjúsági fiú, súly és leány ma­gas) javultak az átlagok is. A fi­úknál a 9. és 36. számú intézet, a lányoknál a Szász Ferenc Iparcikk és a Balassa János Egészségügyi Szakiskola szerepelt a legjobban. Vasárnap délelőtt a középiskolás magasugrók folytatták — egyszer­re négy ugróhelyen. Az előző évi 91 csapattal szemben most 98 versenyzett. A fiúk ugyan elma­radtak a tavalyi legjobb eredmé­nyektől, a lányok átlaga viszont felülmúlta azokat. Érdekes, hogy az ifjúsági leányok kivételével,­­ a múlt évben győztes iskola min­den számban megvédte elsőségét. Szakmunkásképző intézetek. Fiúk. Ifjúságiak. Magas (16 csa­pat): 1. 91 számú intézet 172.3 cm­­es átlag, 2. Biajáki Int. 164.3, 3. 36. sz. int. 161.7. Egyénileg leg­jobb: Sztroin (9. sz. int.) 182. Tá­vol (17): 1. 36. sz. int. 561.7, 2. 27. sz. int. 553.7, 3. 9 sz int. 553.3. Egyénileg: Sztroin 606. Súly (6 kg, 16): 1. 9. sz. int. 10.37, 2. 26. sz. int. 9.59, 3. 7. sz. int. 9.40. Egyé­­nleg: Sztroin 11.79. Serdülők: Magas (12): 1. 36. sz. int. 163, 2. 9. sz. int. 160. 3. Bajáki int. 155. Egyénileg: Birkás (36. sz. int.) 174. Távol (15): 1. 2. sz. int. 535, 2. 29. sz. int. 532.7, 3. Bajáki int. 529. Egyénileg: Balogh (13. sz. int.) 565. Súly: (5 kg, 14): 1. 27. sz. int. 10.46, 2. Bajáki Int. 10.22, 3. 2. sz. int. 10.05 Egyénileg: Ozi (9. sz. int.) 11.82. Lányok. Ifjúsá­giak. Magas (4): 1. Balassa János Egészségügyi Szakiskola 125. Egyénileg: Molnár (Balassa J. Eü. Sz.) 130. Távol (4): 1. Balassa J. Eü. 418.7. Egyénileg: Tímár (Ba­lassa J. Eü. Sz.) 472. Súly (5): .1. Szász. F. Iparcikk Szakiskola 7.76. Egyénileg: Ress (Szász F.) 8.50. Serdülők. Magas (7): 1. Szász F. Iparcikk Sz. 133.3. Egyénleg: Racskó (Szász F. Sz.) 1140. Távol (7): 1. Szász F. Iparcikk Sz. 453.7. Egyénileg: Petrovics (Szász F. Sz.) 461. Súly (7): 1. Békés Glasz Int. 7.79. Egyénileg: Pataki (Békés Glasz Int.) 8.67. Középiskolák. Magas. Fiúk. If­júságiak (21 csapat): 1. Kossuth Szakközépiskola 175 cm-es átlag, 2. Egressy Szk. 173, 3. Apáczai Csere G. és Közlekedésgépészeti Szk. 170. Egyénileg: Gáspár (Eg­­ressy Szk.) 184. Serdülők (20): 1. Építőipari Szk. 168,3, 2. Apáczai Csere G. 168,3, 3. Puskás Tivadar Szk. és Kossuth Szk. 163.3. Egyé­nileg: Dercze (Apáczai Csere G.) 180. Lányok. Ifjúságiak (29): Ve­res Pálné G. 142. 2. Petrik Szk. 138.3. 3. Dózsa Gy. G., Apáczai Csere G., Teleki G. és Kállay Ev. Szk. 135. Egyénileg: Bíró G. (Pe­tőfi G.) 154. Serdülők (28): 1. Pet­rik Szk. 142.7, 2. H. Rákóczi F. G. 138. 3. Thán Szk. 136.7. Egyénileg: Nedoba (Dózsa Gy. G.), Fórizs (Petrik Szk.) és Varga (Petrik Szk) 144. BIRKÓZÁS Miskolcon a Városi Sportcsar­nokban rendezték meg a serdülő szabadfogású birkózóbajnokságot. A küzdelmekben 44 egyesület 164 versenyzője vett részt. A fiatalok jó felkészültségét tanúsítja, hogy a találkozók többsége változatos, ak­ciódús volt, sok tusgyőzelem szü­letett. Eredmények: 42 kg. Baj­­nok: Kacsó (Bp. Honvéd, edző: Búzás Károly), 2. Kolozsvári (Ascony), 3. Óvári (PMSC). 45 kg. B: Tóth (Debreceni Sí, e: Dil­én József), 2. Szabó (Eger SE), 3. Ke­lemen (Csepel Autó). 49 kg. B: Keresztes (Kaposvár, e: Bemkó László), 2. Szűcs (KVSE), 3. Res­­nik (FTC). 53 kg. B: Fonód­ (BVSC, e: Varga István), 2. Ret­kes (Abony), 3. Simon (FTC). 57 kg. B: Nagy Béla (FTC, e: Gáspár Ferenc), 2. Közép (FTC), 3. Laka­tos (Túrkeve). 62 kg. B: Erdei (FTC), 2. Faur (Püspökladány),­­ Bényei (KVSE). 67 kg. B: Kovács (Csepel, e: Palicski Pál), 2. Her­­czeg (Bükkszentmiklós), 3. Bog­dán (Tatabánya). 72 kg. B: Papp (Túrkeve, e: Kiss Kálmán), 2. Tóth (Debreceni SÍ), 3. Pradelits (Haladás VSE). 78 kg. B: Gondos (BVSC), 2. Hubert (Bp. Honvéd), 3. Leveleki (Honvéd Papp J. SE). +78 kg. B: Kőfalvi (FTC), 2. Fo­dor (DVTK), 3. Polgár (FTC). ★ Debrecenben szombaton és va­sárnap a Honvéd Bocskai birkózó­­csarnokában k­ét szőnyegen bo­nyolították le az országos serdülő kötöttfogású egyéni bajnokságot. A 142 indulásra jogosult versenyző közül 21 egyesületből 127 fiatal mérlegelt, illetve indult, a hiány­zók elsősorban betegség miatt maradtak távol. Az alsó súlycso­portokban élénk, érdekes mérkő­zések voltak, míg a felső súlycso­portokat inkább a küzdelem jelle­mezte. Néhányan kiemelkedő birkó­zást mutattak be, köztük Mészá­ros (II. Dózsa), Szilvás­ (Vasas), Kocsis (Kiskunfélegyháza), Kun (Eger) és Vári (Debreceni Sí). A győztesek tiszteletdíjban részesül­tek. Kár, hogy a bajnoki érmeket viszont nem osztották ki, mivel nem osztották ki, mert nem ér­keztek meg Debrecenbe (?!) Eredmények: 42 kg (9 induló). Bajnok: Újházi János (Kazincbar­cikai VSE, edző: Kónya Lajos), 2. Bódi (Bp. Honvéd), 3. Kovács (Diósgyőri VTK). 45 kg (12). B: Kun Attila (Eger SE, e: Soós László és Kállai Sándor), 2. Vári (Debreceni Sportiskola), 3. Pleszin­­ger (Veszprémi Dózsa). 49 kg (13). B: Tekes Tibor (FTC, e: Kruj Iván), 2. Godó (FTC), 3. Gombár (Ceglédi VSE). 53 kg (16). B: Ba­kos Dezső (Kazincbarcikai VSE, e: Kónya Lajos), 2. Czinege (Debre­ceni SÍ), 3. Szabó (Kecskeméti SC). 57 kg (14). B: Szilvási Miklós (Va­sas, e: Devecsai János), 2. Mada­­rasi (ÉVIG), 3. Ficzere (Eger SE). 62 kg (14). B: Mészáros József (U. Dózsa, e: Paulicska Béla), 2. Szűcs (Szondi SE), 3. Kruj (FTC). 67 kg (15). B: Kocsis László (Kis­kunfélegyházi Vasas, e: Besze László), 2. Kecskés (U. Dózsa) 3. Bucsek (Bp. Honvéd). 72 kg (13). B: Fehér Gábor (U. Dózsa, e: Pau­licska Béla), 2. Kaiber (Ganz-MÁ­VAG), 3. Kiss (Szegedi VSE). 78 kg (10). B: Kovács Tibor (Kazinc­barcikai Vegyész, e: Kónya Lajos), 2. Slezák (U. Dózsa), 3. Kovács (Bp. Spartacus). +78 kg (11). B: Illés István (BVSC, e: Varga Ist­ván), 2. Király (Dunaújvárosi Ko­hász), 3. Lengyel (Kazincbarcikai VSE).★ Kétsz­ázhetvenöt versenyző lé­pett szőnyegre a Ganz-MÁVAG sportcsarnokában, megrendezett úttörő Budapest-bajnokságon. Eredmények: A-korcsoport: Sza­badfogás (a győztesek 29 kg-tól fölfelé), Trencsényi (BVSC), Pár­ba (Vasas), Csákányi (Bp. Sparta­cus), Kember (FTC), Dani (DVSC), Kovács (Bp. Honvéd), Misurák (Bp. Spartacus), Bozsik (FTC), Ga­lambos (FTC), Kocsis (Vasas). Kö­töttfogás: Pozsár (BVSC), Újvári (Ganz-MÁVAG), Tóth (FTC), Far­kas (U. Dózsa), Rizminger (U. Dó­zsa), Horváth (U. Dózsa), Balogh (Vasas), Balogh S. (MTK-VM) Nyári (Bp. Spartacus), Padovác (ÉVSG). B-korcsoport. Szabadfo­gás: Szabó (Bp. Spartacus), Cse­peli (Bp. Spartacus), Kiss (Bp. Spartacus), Oláh (Bp. Honvéd), Petrezselyem (FTC), Seres (FTC), Tóth (Csepel), Kovács (Vasas), Bauer (Vasas), Kiss (FTC). Kötött­fogás: Oláh (FTC), Kiss (U. Dó­zsa), Rizmayer (U. Dózsa), Po­­danszki (Bp. Honvéd), Törzsök (FTC), Komáromi (FTC), Jehoda (Bp. Honvéd), Takács (U. Dózsa), Szegvári (U. Dózsa), Lukács (BVSC).★ A Budapesti Birkózó Szövetség n. korcsoportos ifjúsági kötöttfo­gású csapatbajnokságának eredmé­nyei: Vasas —Bp. Honvéd 6:2, FTC —Ganz-MAVAG 7:3, BVSC — Bp. Honvéd SE 6:2, FTC —Vasas 6:4, Ganz-MAVAG —BVSC 5:4, FTC —Bp. Honvéd 8:1, FTC — BVSC 4:4, Vasas —Ganz-MAVAG 6:3, Vasas—BVSC 5:4, Ganz-MA­VAG—Bp. Honvéd 5,4. A csapat­­bajnokság végeredménye: 1. FTC 7 pont, 2. Vasas 6, 3. Ganz-MÁ­VAG 4, 4. BVSC 3, 5. Bp. Honvéd 0._____________________________ CSELGÁNCS__________________ BÚCSÚ EGY-EGY GYŐZELEMMEL Tokióban, a Dzsigoro Kano nem­zetközi cselgáncsverseny befejező napján a 60 kg-osok és az abszo­lút kategóriában indulók vívták küzdelmüket, öt magyar cselgán­­csozó is tatamira lépett, valameny­­nyien megnyerték első mérkőzé­süket, de a másodikon mindany­­nyian „elvéreztek”. A 60 kg-ban Mészáros János 63 másodperc alatt legyőzte a szaúd-arábiai Takronyt, de utána pontozással kikapott a dél-koreai Szuntól. Az abszolút ka­tegóriában Kiss Endre pontozással verte a holland Neumant, ám ezt követően pontozással kikapott az NSZK-beli Gröbentől. E. Kovács 3:47 perc alatt ippont ért el az­­ ausztrál Richardson ellen, később 1:20 perc alatt vereséget szenve­dett a szovjet Novikovtól. Pet­­rovszki Mihály Thompsont (Egye­sült Államok) még pontozással verte, ám a japán Jamasita 1 perc alatt legyőzte. Varga Imre a len­gyel Dworczynski ellen diadalmas­kodott (3:16 perc alatt), majd ő is kikapott (3:09 perc) a japán Jo­­siokától. Mindkét súlycsoportban japán siker született. A 60 kilósok dön­tőjében Szuzuki pontozással verte honfitársát Morivakit, míg az ab­szolút kategóriában Jamasita pon­tozással győzött az ismert francia Rouge ellen.★ Hét végén Győrben ifjúsági rangsorversenyt rendeztek, ame­lyen 14 egyesület 79 cselgáncso­­zója indult. Győztesek: 53 kg-tól felfelé: Gombár (VI. Dózsa), Péter (Győri Dózsa), Megyeri (Honvéd Szalvai SE), Ács (Tatabányai Bá­nyász), Csikász (Bp. Honvéd), Vida (Pécsi Sí), Króner (Bp. Spartacus). GYEPLABDA Vasárnap délelőtt a Testneve­lési Főiskola ,,D” termében meg­kezdődtek a felnőtt terembajnok­ság küzdelmei. Érdekes, hogy a nagypályás bajnokság negye­dik helyezettje, a Gödöllő csak négy játékossal érkezett a küz­delmek színhelyére, s így a gyen­gébbnek számító ,,B” csoportban is várakozáson alul szerepelt. Utolsó mérkőzésekre már ki sem tudott állni, mert a csapat lét­száma — sérülés miatt — idő­közben három főre csökkent. Az első játéknap meglepetése, hogy a XVI. ker. Tanács együttese pontot rabolt a bajnoki cím vá­rományosától, az Építők SC-től. Eredmények. A-csoport: Volán­busz­—Auras SE 7-2 (3-0). V: Masa, Raubinek T. G: Szöllősi (2), Vass (2), Helmeczi, Lendvay, Karaj, ill. Losonczy I., Pukszler. Építők SC—XVI. ker. Tanács 3-3 (2-1). V: Losonczy I., Zsákay. G: Varga, Herbert, Konorot G. Ül, Konorot F. (3). Budai Peda­gógus—Auras SE 6-1 (2-1). V: Nagy J., Zsákay. G: Raubinek G. (2), Baráth (2), Petró (2), V: Losonczy I. B-csoport: Szabad­sághegyi Pedagógus—20. sz. Vo­lán 5-5 (4-1). V: Losonczy I., Masa. G: Pádár (3), Bede, Lan­­ger, ill. Cerva (2), Csapó, Nagy, Wesselényi. Építő SC —GSC 5-3 (3-0). V: Molnár, Raubinek T. G: Földi, Andi, László, Masa, Földes­, ill. Protek Hl (2), Gerő- I­házi. Sz. Pedagógus—GSC 2-0 (2-0). V: Molnár, Zsákay. A 17. percben félbeszakadt a mérkőzés, mert sérülés miatt a GSC már három főre csökkent, így nem folytathatta a játékot. G: Mor­­gós, Czurkóczi. A fent említett sérülés miatt a 20. sz. Volán elleni, soron következő mérkőzé­sére már nem is állt ki a GSC. A kiírás értelmében 1-0-ra nyert a 20. sz. Volán. A küzdelmeket jövő vasárnap folytatják. NÉPSPORT 5 NB I Újra minden esélyes győzött Hétfőn gazdag műsor a Sportcsarnokban Az idei bajnokságban most tör­té­nt meg először, hogy egy for­dulón belül valamennyi esélyes női és férfi csapat győzelemmel hagyhatta el a termet. A legne­hezebb dolguk a TFSZE-inekn­ak volt a BEAC otthonában, ahol a főiskolások vesztett állásból for­­­­dítottak és a legkisebb különb­séggel vitték el a 2 pontot. De­rekasan ellenállt a DVTK is a sportiskolás rohamoknak, végül azonban a hazai háromszámjegyű vereséget nem kerülhette el. A harmadik vendéggyőzelem a Szé­kesfehérvári Építők nevéhez fű­ződik a MAFC termében, de a mérkőzés színvonala valóságos el­lenhírverése volt ennek a szép sportágnak. Jellemző, hogy a fe­h­­árváriaknak az évadban, először volt elegendő 52 pont a győze­lemhez, de a MAFC háza táján is ,,rekordnak” számít — negatív előjellel — az elért 42 pont. A Ganz-MÁVAG-tól is nagyobb ellenállásra lehetett számítani a BOE ellen, de a gépgyáriak — csakúgy, mint tavasszal — most sem úszták meg a százast”. Ta­lán még ennél is feltűnőbb, hogy 50 pontot sem tudtak összegyűj­teni. Az éllovas Izzó alaposan visszavágott a Spartacusnak a ta­vaszi vereségért, bár a szövetke­zetiek egy félidőn át jól tartot­ták magukat. Az MTK-VM ősszel először jutott túl a 100 ponton. Női csapataink most sem pihen-­ hetne­k sokat, mert hétfőn vala­mennyien újra pályára lépnek. A Sportcsarnok közönségének ezút­tal három érdekes mérkőzés is jut: a KSI a Pécsi VSK-val, a BSE a TFSE-vel, a Bp. Sparta­cus pedig az MTK-VM-mel játszik. A többi mérkőzés közül a BEAC —Izzó összecsapás a legrango­sabb. NŐK TFSE—BEAC 79-78 (29-42). Menyecske u. V: Berki, Weidin­­ger. TFSE: VÁCZI (13), Novák (2), DOBROSI (18), MEDGYESI (20), Dalnoki (19). Cs. Szirmai (2). Edző: Farkas József. BEAC: Szikora (4), HILBERT (20), LER­­NER (26), Mátay (10), Halász (6). Cs: Bácskay (8), Sőrés (4). Edző: Kertész István. Rendkívül izgalmas, színvonalas küzdelmet vívtak a csapatok. Az első fél­időben a hazaiak irányították a játékot, csaknem állandóan, ve­zettek. Fordulás után már 17 (!) pontos előnye is volt a BEAC- nak, de a TFSE nem adta fel. Elsősorban Váczi és Dobrosi ré­vén fokozatosan csökkentette hátrányát, majd a 25. percben kiegyenlített (68-68). A befeje­zés előtti percben, 78-77-es BEAC-vezetésnél Dalnoki két si­keres büntetővel fordított. Ez­után még 25 másodperc állt a BEAC rendelkezésére, hogy győ­zelmet, vagy hosszabbítást har­coljon ki, de ezt az időt már nem tudta kihasználni és nyert a TFSE. BSE — Ganz-MÁVAG 100-49 (50-21). Városmajori csarnok: V: Wein, Gergely. BSE: TARKO­VICS (9), Szabics (15), NAGY (17), Gajdán (4), CZIRÁKINÉ (22). Cs: Deák (11), Szegedi (10), Bogár (6), Fodor (4), Szabó (2). Edző: Szabó Ödön. Ganz-MÁVAG: Torma (14), Brozmann (3), Iváncsinó (2), NAGY (13), Ba­logh (6). Cs: Gömöri (4), Jan­­kovits (4), Valuch (4), Krémer (2). Edző: dr. Szunyogh László. MTK-VM—Csepel SC 104-71 (57-49). Hungária körút, V: Sza­bó­­, Holocsi. MTK-VM: Makainé (8), Ujváriné (6), KÁRÁSZ (23), Beloberk (24), KOVÁCS (17). Cs: Czeglédi (7), UNGÁR (11), Szabó (4), Zsédai (4), Kelemen (6). Edző: Komáromi Ede. Csepel: Halmosné (6), Kő­míves (2), PARIS (20), KÖRMENDI (23), Nagy (11). Cs: Cserny (4), Fekete (4), Megyeri (—), Bícsák (3), Berzéki (1). Edző: Liptai István. Bp. Vasas Izzó—Bp. Spartacus 94-66 (39-36). Megyeri út, 400 néző. V: Puhl, Král. V. Izzó: Raj­ki (2), Pataki (8), SZUCHY (29), KISS (29), VERTETICS (11) . Cs: Mészáros (2), Bayer (9), Rátkainé (2), Szilassy (2), He­tesiné (11). Edző: Tursics Sán­dor. Bp. Spartacus: FEHÉRNÉ (12) , Gellérné (9), DARÓCZY (16), Árváné (5), Lámara (15). Cs: Hegyi (4), Molnár (5). Edző: Temesvári Ottó. Székesfehérvári Építők—MAFC 52-42 (28-15). Kinizsi utca, V: Cziffra, Varga G. Székesfehérvári Építők: Szvassy (10), Bekő (9), Boksay (9), Hegyiné (4), Verasztó (6). Cs: Füziné (6), Major I (8), Major II (8), Óber (8). Edző: Madacsay Miklós. MAFC: Husz­­licska (4), Kiss (8), Herbert (12), Trinn (5), Ferenczy (6). Cs: Berkes (7), Réder (—), Szőke (—). Edző: Buttás Pál.­­ KSI—Diósgyőri VTK 100-90 (50-40). Miskolc, Városi Sport­csarnok, 800 néző. V: Prenker, Szabados. KSI: Christián K. (4), NÉMETH (20), GULYÁS (21), Sepsel­y( 6), KO­VALIK (23). Cs: Mihály (—), Christian A. (—), Gomb­os (—), Dévai (—), Nagy (16). Edző: Beid Katalin. Diós­győr: WINTER (24), ÁRONNE (32), Horváth (12), Tornyiné (10), Spisák (2). Cs: Nagyné (2), Molnár (6), Papp (2). Edző: Letek László. Pécsi VSK—Szekszárdi Dózsa 71-53 (45-34). Pécs, Városi Sport­csarnok, 500 néző. V: Gencsev, Madlári. PVSK: BUNDASZNÉ (8), Csankó (2), Notaisz (14), VER­­BŐCZINÉ (25), Russainé (20). Cs: Hollós (2), Németh (—). Edző: Horváth Imre. Szekszárd: HAR­­SÁNYI (20), Binder (2), Skoda (16), Sáfrány (—), Tarczy (4). Cs: Palotás (4), Varga (12), Vár­­konyi (—). Edző: Tapodi László. SZEOL AK—Egri Tanárképző 70-60 (40-24). Szeged, Városi Sportcsarnok, 200 néző. V: Szittya L, Molnár. SZEOL AK: MOLNÁR (16), Rósa (3), Kertész (10), Remák (10), LÁZÁR (14). Cs: Pálinkás (7), Kiss R. (6), Körmöczi (—), Balázs (2), Laukó (2). Edző: Pungor Miklós. Egri Tanárképző: Szabó (7), G. Hideg (18), Villám (3), DOMBRADY (29), Szekeres (1), Cs. Miklós (2), Radványi (—), Dvotácsik (—). Edző: Cseh Kálmán. A bajnokság állása 1. Bp. V. Izzó 28 24 4 2312-1751 52 2. BSE 28 23 5 2256-1575 51 3. MTK-VM 28 21 7 2275-1828 49 4. TFSE 28 21 7 2179-1860 4­9 5. Sz.­fehérvár 28 18 10 1932-1781 46 6. BEAC 28 18 10 2116-1943 46 7. KSI 28 18 10 2131-1944 46 8. Bp. Sport. 28 16 12 1962-1849 44 9. Pécs 28 12 16 2013-2110 40 10. Ganz­ M. 28 11 17 2000-2153 39 11. MAFC. 28 11 17 1666-1949 39 12. Szeged 28 8 20 1681-2103 36 13. Diósgyőr 28 8 20 1814-2183 36 14. Szekszárd 28 7 21 1746-2098 35 15. Csepel 28 7 21 2013-2253 35 16. Eger 28 1 27 1651-2360 29 Hátralévő mérkőzések a rájátszás előtt: XI. 27-éd: KSI—Pécs, BSE— TFSE, Bp. Spartacus—MTK-VM, Csepel—G.-MÁVAG, Eger—MAFC, Székesfehérvár—Diósgyőr, Szek­szárd—Szeged, BEAC—Izzó. XII. 2—3-án: Izzó—BSE, BEAC—MTK­VM, Pécs—MAFC, TFSE—Csepel, Székesfehérvár—Eger, Szekszárd— KSI, Szeged—Diósgyőr, Ganz-MÁ­VAG—Bp. Spartacus. FÉRFIAK Pécsi VSK —TFSE 106-76 (47-32). Pécs, Városi Sportcsar­nok, 800 néző. V: Kosaras, Gidó­­falvy. PVSK: Varasdi (7), PÁL­­VÖLGYI (20), RAB I (27), Hein­­rich (9), RAB­I (26), Csi Voj­­tek (9), Darázs (8), Richter (8). Edző: Egyed Mihály. TFSE: HORVÁTH (38), Klnter (14), Szi­lassy (12), Farkas (21), Somodi (2). Cs: Sapszon (2), Tóth (12), Tallár (4). Edző: Bánki Ferenc, Pálinkás József. A bajnokság állása 1. Bp. Honvéd 28 25 3 2861-2296 53 2. Ganz­ M. 28 20 8 2290-2059 48 3. Bp. V­ IZZÓ 28 19 9 2515-2293 47 4. MAFC 28 18 10 2346-2110 46 5. Baja 28 17 11 2183-2097 46 6. BSE 28 17 11 2244-2177 45 7. Körmend 28 16 12 2346-2243 44 8. Videoton 28 16 12 2341-2313 44 9. Csepel 28 16 12 2298-2388 44 10. Pécs 28 15 13 2505-2401 43 11. Oroszlány 28 12 16 2036-2158 40 12. Kecskemét 28 11 17 2208-2281 39 13. Sopron 28 10 18 2326-2369 38 14. TFSE 28 8 20 2228-2440 36 15. Szeged 28 3 25 2234-2628 31 16. BKV Előre 28 1 27 1918-2626 29 Hátralevő mérkőzések a rájátszás előtt. XH. 2-án: Videoton—Bp. Honvéd, Kecskemét—Ganz-MA­VAG, Sopron-MAFC, Szeged—Izzó, Pécs—BSE, Oroszlány—Csepel, Kör­mend—TFSE, Baja—BKV Előre. XII. 3-án: Honvéd—Sopron, Ganz- MAVAG—Szeged, Pécs—MAFC, Izzó —Oroszlány, BSE—Körmend, Cse­pel—Baja, TFSE—Videoton, BKV Előre—Kecskem­ét Legek A legreménytelenebb hely­zetben a BKV Előre férfi és az Eger női csapata van: a bent­­maradás érdekében legalább 9 mérkőzésből 9 győzelemre len­ne szükségük. Jelenleg csak 1 van — 28 mérkőzésből . .. A legjobb játékvezetés: Ber­ki János és Weidinger Dezső (BEAC —TFSE). A legtöbb kosár a Bp. Hon­véd—Körmend mérkőzésen: 205. A legérdekesebb számok: a BSE és a KSI egyaránt kerek 100-at dobott és féldőként is pontosan 50 — 50-et; a DVTK éppen a KSI ellen szünet után kerek 50-et ért el.