Népsport, 1986. május (42. évfolyam, 102-126. szám)

1986-05-29 / 124. szám

XLII. 124. ♦ 1986. május 29 Labdarúgás D­iósgyőr-N­yíregyháza 2-0 (1-9) Diósgyőr, 2000 néző. Vezette: Puhl (Csáki, Varga). DVTK: Veréb — Szlovák, Szűcs, Oláh, Görgei —Déncs, Fü­kő, Szemere — Szlifka, Dzurják, Balogh. Fűző: Gál Béla. Nyíregyházi VSSC: Rabcsák — Szobonya, Drobni, Ács, Szécsi — Moldván, Huszák, Huzsik, Tóth H­­lidegh, Csehi. Zát­ó: Ubrankovics Mihály. Csere: Balogh helyett Lippai az 56., Hidegh helyett Kosztyu az 57., Szűcsi helyett Szikszai a 70., Szemere he­lyett Breznai a 78. percben. Gólszerző: Dzurják a 45., Dzurják a 84. percben. Sárga lap: Szlifka a 31. percben. Szögletarány: 5:0 (2:0) a DVTK javára. 45. perc: Dzurják a ti­zenhatoson belülről, kissé kisodródva kapura lőtt, és a rosszul kimozduló , Rabcsák mellett a labda a háló kö­zepébe került. 1­0 fm­. perc: Lippai lövését Tóth a gólvonalon kézzel hárította. 11-es! A büntető­ből Dzurják a bal kapufára lőtte a labdát. 84­. perc: Lippai a jobb ol­dalról emelt középre egy szabadrúgást. Dzurják emel­kedett a legmagasabbra, és 10 méterről a jobb sarokba fejelt. 2-0 Az első félórában ígért kevés esemény történt. Jobbára a diósgyőriek kezdeményeztek, többet birtokolták a labdát, de helyzeteiket rendre el­­ü­gyetl­en­­edték. A nyírő egyháziak láthatóan az egyik pont megszerzésére törekedtek, s elsősorban védelmüket erősítették meg. Az első gól után harcmodort kellett változ­tatniuk a vendégeknek, de erejükből csak jó negyed­órára futotta. A közepes iramú és színvonalú ösz­­szecsapást megérdemelten nyerték meg a hazaiak. Jó: Szlovák, Oláh, Dzur­ják, ill. Szobonya, Drobni. Gál Béla: — Értékes győ­zelmet arattunk a tavasszal eddig remekül szereplő nyíregyháziak ellen. Ubrankovics Mihály: — A sorozatmér­kőzések fáradtsár­gs ma,­láütkizött­­a csapa­ton. Megérdemelt a hazai győzelem. Doros László ★ ★ ★ Metripond SE—D. Kinizsi 2-2 (1-1) Debrecen, 200 néző. V: Kurm­ai (Varga, Lója). Metripond SE: Tóth — Szenti, Miklós, Leindler, Kutasi — Kovács G., Adorján, Kovács J. — Csermis, Zakar, Bá­rány. Edző: Himer István. Debreceni Kinizsi: Vadon — Bezzegh, Takács, Garam­­völgyi, Kalapos — Héjas, Magyar, Andirkó — Rajzinger, Fehér, Sebők. Edző: Makray Balázs. Csere: Leindler helyett Fábián a 62., Sebők helyett Pásztor a 68., Csernus helyett Olasz a 72. percben. . Gólszerző: Zakar a 12., Magyar a 33., Zakar a 71., Ma­gyar a 78. percben. Sárga lap: Kalapos a 80. percben. Szögletarány: 9:3 (3:1) a Kinizsi javára. 12. perc: Szenti jutott fel a jobb oldalon, az alapvonal közeléből beadott, Csernus belepörgetett a labdába, amelyet aztán Zakar egy lé­pésről a hálóba továbbított. 1-0 33. perc: Egy átadásnál a labda Miklós kezét érintet­te 17 méterre Tóth kapujá­tól. A szabadrúgásból Ma­gyar a sorfal fölött a jobb felső sarokba lőtt. 1-1 71. perc: Zakar a jobb ol­dalon futott fel, a 16-oson kívülről, az alapvonal köze­léből lőtt, s a labda Vadon­ mögött a­­ kapu jobb oldalá­ban kötött ki. 2-1 78. perc: Héjas beadása után a vásárhelyi védők egyedül hagyták Magyart, aki a kapuval szemben hir­telen megfordult, és 14 mé­terről jobbal a háló jobb ol­dalába lőtt. 2-2 * ★ * Az első fél órában len­dületes, szervezett játéká­val a Metripond uralta a mezőnyt, s hamar gólra is váltotta helyzeteit. A ven­dégek nagy nyomása köz­ben Magyar szabadrúgásból egyenlített váratlanul, ám a vásárhelyiek mégis előnnyel furdalhattak vol­na, ha Leindler egy lépés­ről nem a kapufára perdíti a labdát... Szünet után Csernus is a kapufát találta el, majd Zakar ritkán látható gól­lal hozta ismét előnybe a jobb csapat benyomása: keltő vendégeket, de Ma­gyar rövid időn belül is­mét egyenlített. A Kini­zsi lelkesedésének köszön­heti az egyik pontot. Jó: Kovács G., Adorján, Csernus, Zakar, 111. Takács, Magyar, Rajzinger, Himer István: — Jól ját­szott­ a csapatom, de renge­teg helyzetet kihagyott. Úgy érzem, biztos győzelmet en­gedtünk ki a kezünkből. Makray Balázs: — Az utol­só hét mérkőzésen szerzett három pontojukkal sajnos már a reményt is elvesztettük. Csuhák Zoltán Veszprém­-Komló 4-1 (1-0) Komló, 1100 néző. Vezette: Horváth O. (Segovits, Kiss G.). Veszprémi SE: Palla — Belső, Baranyi, Marth, Rein­hardt — Csornai, Onhausz, Bognár, Tóth — Diósi, Handel. Edző: Gazsó Illés. Komlói Bányász: Fuller — Papp, Schulleisz, Barta — Katona, Zrínyi, Miklós, Gallai — Takács, Vígh, Fekete, Edző: Csordás István. Csere: Fekete helyett Uhrik a 48., Reinhardt helyett Alföldi az 58., Vígh helyett Hegyi a 62., Onhausz helyett Fridmann a 66. percben. Gólszerző: Baranyi a 33., Handel az 54., Gallai a 63., Fridmann a 74., Fridmann a 90. percben. Sárga lap: Fekete a 17., Fridmann a 81. percben. Kiállítva: Gallai a 84. percben. Szögletarány: 5:2 (2:2) a Komló javára. 35. perc: Schulteisz sza­bálytalankodott Handellel szemben a komlói kaputól 17 méterre. A szabadrúgást Tóth Baranyi elé pöckölte, aki a jobb alsó sarokba ta­lált. 1-0 54. perc: Egy ügyes sar­­kalás után Tóth elhúzott Miklós mellett a bal olda­lon, és remekül középre kül­dött labdáját Handel az­­ötösről továbbította a bal­­ sarokba. 2-0 69. perc: Miklós hatalmas partdobását kifejelték a vé­dők, s Gallai 17 méterről ívelt, labdája a keresztléc­ről pattant a gólvonal mö­gé. 2-1 73. perc: Gyors jobb ol­dali veszprémi támadás vé­gén Handel beadását Frid­ mann négy lépésről perdí­­tette a kapuba. 3- 1 84. perc: Egy komlói part­dobás előtt a labdát a kezé­ben tartó Alföldit Gallai megrúgta. Horváth kiállítot­ta a komlói játékost. 90. perc: Fridmann egye­dül maradt a komlói tizen­hatoson, s 14 méterről a ve­tődő Fuller mellett a bal sarokba csavarta a labdát. 4- 1 ★ ★ „Vissza se gyertek!”­­bekiabálások kíséretében vonultak az öltözőbe az első félidő végén a kom­lóiak. Érthető volt a szur­kolók elkeseredése, akik a hét Egerben kapott gól után „búfelejtőre” számí­tottak, s ehelyett erőtle­nül futballozott a Komló. Szünet után újabb veszp­rémi gól következett, csak ezt követően iparkodott úgy a Bányász, ahogyan azt az első perctől kellett volna tennie. Ennek ered­ménye lett a szépítés, de amikor m­­ár az egyenlítés­re gondoltak a hazaiak, a mindvégig jobb teljesít­ményt nyújtó veszprémiek újabb gólt lőttek, s elő­nyüket az utolsó percben tovább növelve, teljesen megérdemelten nyertek. Jó: Baranyi, Csornai, Tóth, ill. Katona. Gazsó Illés: — Nagysze­rűen játszott csapatunk, úgy érzem, a helyzetek alapján megérdemelten nyertünk. Csordás István: — Most éreztük igazán a sok sé­rült hiányát. Ezzel együtt a szervezetten játszó Veszp­rém megérdemelten győzött. Grünwald Géza NB I! Ganz-Mávag—Soproni SE 1-1 (1-0) Kőbányai út, 1080 néző. V: Szekeres (Rezál, Bogyó). Ganz-Mávag: Knotz — Farkas, Geiger, Fejes, Várhidi — Aranyosi, Bősz, Kerekes, Tóth — Bodnár, Pekker. Ed­ző: Kisteleki István. Sopron: Horváth Gy. — Németh G, Németh Z„ Vámos, Nagy -I. Czibula, Halász, Horváth G. — Wlczek, Gosztola, Deresár. Edző: Gunyhó Ferenc. Csere: Czibula helyett Tamás és Deresár helyett Bor­dás, mindkettő a 65. percben, Aranyosi helyett Nagy a 37. percben. Gólszerző: Bodnár a 8., Bordás a 80. percben. Sárga lap: Halász a 4., Czibula a 19., Németh Z. a 40., Bősz az 53. percben. Szögletarány: 9:7 (5:4) a Garez-Mávag javára. 8. perc: Bodnár kapott jó labdát Tóth Jó!, két csel után felnézett, aztán nagy nyuga­lommal a kimozduló kapus mellett a bal sarokba to­vábbított. 1-0 80. perc: A sokat mozgó Gosztola indította Bordást, aki 14 méterről lőtt, a labda a vetődő Knotz bal karja alatt került a kapu bal ol­dalába. 1-1 ★ h­­­St A kiesés ellen küzdő két csapat fogcsikorítató ki­lencven percet játszott. A hazai együttes találta meg előbb a ritmust, s gólt szerzett, ezt követően még két kapufát is rúgtak a Kőbányai útiak. Tóth és Kerekes labdáját „men­tette** a léc. Fordulást kö­vetően levegőben lógott az egyenlítés, a vendégek irá­nyítottak, ám a legna­gyobb helyzeteket is sorra elpuskázták. És ilyen a futball, egy áriatl­annak látszó lövés után került a hálóba a labda. A hajrá is rendkívül iz­galmas volt, a Ganz az utolsó percben újabb ka­pufát lőtt, ezúttal Bősz ta­lálta telibe 17 méterről, szabadrúgásból a felső lé­cet, összességében a helyze­tek alapján az eredmény valós. Amennyiben minden ziccer bemegy, akkor mindkét oldalon legalább 5-5 gól eshetett volna. A találkozót követően a két edző rendkívül rossz­kedvű volt, Gunyhó Fe­renc szinte a könnyeivel küszködve nyilatkozott. Igen, a tavaly hetedik he­lyet szerzett Sopron alig­hanem búcsúzik az élvo­naltól, de nincs könnyű helyzetben az ősszel ra­gyogóan szerepelt Ganz- Mávag sem! Jó: Geiger, Tóth, Farkas, Bodnár, ill. Horváth G.v., Gosztola, Németh Z., Hor­váth G. Kisteleki István: — Az utolsó három fordulóban minden erőnkre és összefo­gásunkra szükség lesz! Gunyhó Ferenc: — A ta­vaszi idényben számtalan helyzetünk volt, de ennyi összesen még soha! Varga Béla Si­kerek Lengyelt!«Osifian­ INTERLIGA A-csoport Tatabánya—Gornik Walbr­­zych 3-2 (1-1). Walbrzych. G: Zircher, Schmidt, Vincze, ill. Dolny, Smetanski. Siófok—S­ódz 2-1 (9-1). Sieradz. G: Horváth­­ L., Kolovics, ill. R. Robakiewicz. ★ A spanyolországi Magrat de Mar városában járt a BVSC ifjúsági labdarúgócsa­­pata. A vasutasok spanyol, osztrák és nyugatnémet együttesekkel mérkőztek, összesen négy találkozót ját­szottak, s ugyanennyiszer győztek. A legértékesebb si­ker a Duisburg elleni 2-1 volt.★ Nemzetközi női torna: Lenhelyi, Renova Spartacus —Wiitiingen 6-0, —Ingers­heim 5-0, —Nyugat-Berlin válogatottja 1-0. Az elődön­tőben: —Edinburgh 1-0. A gólkirály Bárfy lett 3 talá­lattal. Kern és Matskássyné bekerült a torna válogatott­jába.★ PMSC—Oberwart 2-0 (1-0), Oberwart. PMSC: Bodnár — Kónya, Czérna, Réfi, Brez­­niczky — Lutz, Dohány, Bo­­jos (Ferenczi), Lőrincz — Mé­száros, Udvardi. G: Lutz, Réfi. Nemzetközi junior torna, Nizza. Eredmények: PMSC— Partizan Beograd 0-1, —Niz­za (francia) 0-0, 11-es rúgá­sokkal a Nizza nyert.—Mont­pellier (francia) 0-3. A tor­nán — ahol hat együttes in­dult — a pécsiek az utolsó helyen végeztek. Mentségük­re legyen mondva, hogy 26 óra­­ alatt háromszor kellett pályára lépniük. ★ Országos női bajnokság Gyulai SE—Bp. Volán SC 1-4 (1-1). Gyula, 403 néző: Pálfi. G: Lusztigh, ill. Máté, Józsáné, Bayner, Marini. Eg­ri Lendület—Tipográfia Vé­nusz 4-1 (1-1). Eger, 200 né­ző, Kocsis. G: Vájni (2), Nagyné, Papp, ill. Nagy. Fev. Sütőipar SE—Renova Spar­tacus SE 1-9 (0-5). XIV. Pil­langó u., Bákis. G: Nagy, ill. Matskássyné (3), Kern (3), Bárfy (2), Ruzicska. Ferenc­városi László Kórház I—Szé­kesfehérvári Postás 5-0 (1-0). IX. ker.: Vágóhíd u., Szabó L. G, Tóth I. (2), Pólyák, Nagy, Németh. László Kór­ház SC II—Szegedi Paprika 1-2 (1-1). Szabadnapos: Fe­­mina: 1. László K. I 12 1 - 59- 4 25 2. Renova 11 - 3 84- 16 22 3. Femina­­ 10 1 2 70- 8 21 4. Bp. Volán 9 1 5 50- 13 19 5. Sz. Paprika 5 4 5 28- 27 14 6. E. Lendület 5 3 7 30- 35 13 7. Gyulai SE 5 2 8 37- 31 12 8. Tipográfia 5 1 8 29- 49 11 9. Szív. Postás 2 1 11 23- 35 5 10. F. Sütőipar - - 15 2-191 - Versenyen kívül: László K. II 6 3 7 31- 27 15 NÉPSPORT 5 IP­ -HungarHotels Szatelit Mindkét párosunk elődöntős Tenisz —-----------------------*1 Negyeddöntők a Spartacus­­pály­ákon* egyesben és páros­ban is — félidejéhez érke­zett a körversenyt záró Mes­terek tornája. Nyilván a duplájára emelkedett díjazás, — és az ezzel járó több ATP-pontszerzési lehetőség­e tette, tény, hogy a Szate­­lit-sorozat főtáblás mezőnye végig erősebb volt az elmúlt évinél. A magyarok viszont az idén szereltettek határo­zottan jobban, s ennek csak egyik bizonyítéka, hogy ket­ten az egyesben is pályá­ra léphettek Budapesten. Ráadásul közülük Csépai — az egyhónapos menetelést megelő­zhetetlenül elsőként záró Shoff kivetésével — a papírforma alapján akár a legjobb négy közé is eljut­hat. Bár... A kis f'h­ammer-Schneider kellemetlen küzdő­modorú, roppant szívós, hal­latlanul gyors, kellemetlenül pörgető teniszező. A nézők persze abban bíznak, hogy ■„Csapás” keddi önmagát hozza. A hangulati beme­legítésről két kiemelkedő egyéniség, a din Vastiansen ás az ar­ger­tin F. Yunis gon­doskodik. Pontverseny ide, meg oda, Kiss Sándor példá­ul kettejüket tartja a me­zőny legjobbjainak. Az eszményien könnyed, mégis hallatlanul energikus mozgású, hosszú kivezetéssel b­íő argentin a felszálló ág­ból futtatja ellenfelét, lát­szik rajta, hogy csak egy lábsérülés miatti egyéves ki­hagyás nyomán került ki az első százból. A visszakapasz­kodás pedig oly nehéz, ma már mit sem ér, hogy ko­rábban verte például honfi­társát, J­al­ét . .. Az viszont, hogy Bastian­­sannek visszavág, nagyban növeli esélyét. Ellenfele az elődöntőben sajnos nem Csé­pai, hanem az ETui’ Esem­ben szereplő Krommen­­schneider lesz (Mae­hált Róbert az esseniektől Münchenbe szerződött). Az MTK-VM éljátéko­sa ugyanis hiába kezdett remekül, utána érezhetően fizikailag és idegileg is úrrá lett rajta a fáradtság, nem volt képes elkerülni ellenfe­le biztos, élesen, hosszan pörgetett tenyeresét, s a há­lózással is eredmény nélkül próbálkozott, így is négy ATP-pontot gyűjtött .. . És akkor még nem sejt­hettük, hogy a páros széppé varázsolja e meleg napot. „Szerintem nem nyerünk’’ — mondta pesszimistán Kiss Sándor, arra­ utalva, hogy a fűzfői döntőben minden si­került nekik a románok el­len, s ugyebár kétszer egy­más után, ugyanazon ellen­féllel szemben ritkán adatik meg ez az érzés. Egy ideig úgy tűnt, Igaza lesz Kissnek, hiszen Marcuék 3:0-ra el­húztak, amikor fordult a kocka. Csépai feléledt, s et­től kezdve nem volt vita. A másik ágon Gutiék két játsz­mában diadalmaskodtak, s az elődöntőben nekik nagyobb az esélyük. Igaz, meglepetéspárossal ke­rülnek szembe. .. IPV-HungarHotels Kupa, Mesterek tornája, negyed­döntők. Egyes: Krammers­­schneider (wyneri)—Csépai 6:3, 6:2, F. Yunis (argentin) —Bastiansen (dán) 6:3, 6:4, Pils (osztrák)—Vogel (cseh­szlovák) 6:3, 6:1 (!), Dirzu (román)—Tauson (dán) 5:7, 6:3, 6:3. Páros: Bastiansen, Tauson—F. Yunis, Azar (ar­gentin) 6:2, 6:3, Csépai, Kiss —Dirzu, Marcu (román) 8:4, 6:4, Szikszay, Guti—Turner, Devide (osztrák, olasz) 6:3, 6:4, Hornung, Hultgren (nyném, svéd)—Skoff, Stan­­kovic (osztrák, csehszlovák) 7:5, 6:2 (1). T-­ Füldérni a négy közeli Budapest-bajnokság, Fo­lyondár u. Férfi egyes (28 ind.). A 4 közé jutásért: Zentai (V. Dózsa)—Nagy Gy. (BSE) 6:2, 6:2, Püski (Bp. Honvéd) — Lukács (MTK-VM) 6:3, 7:5, ifj. Gulyás—Bánhidi (mind­kettő V. Dózsa) 2:6, 6:3, 6:2, dr. Zsiga (V. Dózsa)—Komá­­romy (Vasas) 6:4, 4:6, 6:1. Női egyes (28). Érdekesebb eredmény a 8 közé jutásért: Földányi A. (Bp. Honvéd) — Szörényi J. (V. Dózsa) 7:5, 6:3 (1). A 4 közé jutásért: Földényi—Ritecz (Vasas) 4:6, 6:2, 7:5 (1), Szikszay (Bp. Sparta)—Hanák (Vasas) 7:6, 6:2, Túri (MTK-VM)—Fagyas (Vasas) 7:6, 6:0, Búza—Dar­vas (mindkettő V. Dózsa) 7:6, 6:2.★ Centrop Kupa körverseny (15 éveseknek). Egyéni viadal, Berettyóúj­falu. Fiúk. Egyes: 1. Keresz­tes, 2. Noszály S., 3. Szos­­taczko és Lichon (lengyelek). Páros: 1. Keresztes, Noszály­, 2. Fiala, Huja (csehszlovák), 3. Ban, Vehoes (jugoszláv) és Drágu, Moise (román). Lá­nyok. Egyes: 1. Vidz­ová, 2. Sviglerová (csehszlovákok), 3. Schmitt P. és Futács. Páros: 1. Gogovszka, Angelova­­ (bol­gár), 2. Sviglerová, Vidzová, 3. Schmitt P., Futács és Csurgó, Molnár G. Csapatverseny, Eger. Fiúk. Magyarország A (Ke­resztes, Noszály)—Bulgária 2:0, —Románia 2:0. Az együttes bejutott a hármas döntőbe. Lányok: Magyaror­szág A (Schmitt P., Farkas 15.)—Jugoszlávia 2:0, —Len­gyelország 2:0. Magyarország B (Futács, Csurgó)—Cseh­szlovákia 2:0 (! ! ! ), —NDK 2:0, —Magyarország­­ (Eger) 2:0. A- és B-csapatunk be­jutott a hármas döntőbe. Fu­­tács és Csurgó: az egyéni viadal első két helyezettjé­ből álló csehszlovák együt­test verte ki, a fiatalok — fiúk és lányok — szereplése egyaránt örömteli. Gedővári és az NDK fMVivás___ Szocialista országok verse­nye, egyben Datacoop - Kupa ’86, tatai edzőtábor. Eredmények. Kard egyéni (47 induló): 1. Gedővári (magyar), 2. Abay (magyar), 3. Izmajlov (szovjet), 4. Varga (magyar), 5. Koniusz (lengyel), 6. Cuhlo (szovjet), 7. Uhlár (magyar), 8. Szabó (román). Döntő: Gedővári—Szabó 10:6, Varga—Cuhlo 10:6, Iz­majlov—Roniusz 10:7, Abay —Uhlár 10:6. A négy között: Gedővári—Varga 11:9, Abay —Izmajlov 10:3. A harmadik helyért: Izmajlov—Varga 10:7. Az első helyért: Gedő­vári—Abay 12:11. A válogatott tagjai közül a 16-os táblán Bujdosó a szovjet Izmajlovtól és a ro­mán Szabótól kapott ki, mindkettőtől 10:7 arányban. Csongrádit — ugyanitt — Gedővári és Uhlár verte meg 10:4-re, illetve 10:9-re. A lengyel Wodke és Sze­­tey az első forduló után sé­rülés miatt visszalépett. Színvonalas, jó versenyt vívtak a részvevők, Gedővá­ri és Abay kiemelkedett a mezőnyből. Női tőrcsapat: 1. NDK (Niklaus, Riepert, Goetze, Helfer), 2. Szovjetunió, 3. Románia, 4. Magyarország A, 5. Lengyelország, 6. Kuba, 7. Magyarország B, 8. Bulgária. A magyar A-csapat ered­ményei : —NDK 7 :9, —Kuba 9:1, —Lengyelország 9:2. A harmadik helyért: Románia— Magyarország­­ 8:8 (53:64, Lázár 3, Beca, Gyurkám 2-2, Grigorescu 1, ill. Tuschák 3, Jánosi, Kovács 2-2, Szőcs 1). Az első helyért: NDK— Szovjetunió 9:5. A szovjet válogatott a következő ösz­­szeállításban szerepelt: Vos­­csakina, Velicsko, Valikova, Csernyavszkaja. Stefanek vizsgái miatt nem léphetett pástra, de a ma­gyar A-csapat így is a vára­kozáson alul szerepelt.