Nemzeti Sport, 1991. szeptember (2. évfolyam, 239-268. szám)

1991-09-08 / 246. szám

II. 246. ♦ 1991. szeptember 8. Kezd megtérülni sokmilliós befektetés... Vasas—Siófok 1-2 (0-0) Fáy u.. 5000 néző. Vezette: Puhl (*­**) (Németh L. Maros­vári). VASAS: Babócsy 6 — Juhár 5 — Turbók 6, Mészöly 6, Künk 5 — Kecskés 5, Geress 5, Sirinbekov 6, Szilveszter 5 —Coco-Aires 4, Claude S. Edző: Gellei Imre. SIÓFOK: Bíró 0 — Keszeg 6, Zá­ré 6, Olajos 7, Wolf 6 — Menze 5, Fodor 5, Meksz 5, Duró 5 — Gregor , Fischer 5. Edző: Varga István. CSERE: Szilveszter helyett Pecha­rj", a 40., Kecskés helyett Zvara­­ , a 70., Duró helyett Kármán (—). .. 70., Meksz helyett Varsányi (—•), a 78. percben. GÓLSZERZŐ: Wolf, a 48., Gregor, a 68., Coco-Aires a 89. percben. SÁRGA LAP: Duró (fejeselésiért) Meksz (buktatásért) az 57., Hregor (feleselésért) a 78. percben. "1SZÖGLETARÁNY: 6:5 (4:4) a Vá­ltás javára. " A Vasas-szurkolók Gellei Imre nyilatkozatát idézgetve c­sok függ attól, hogy a múlt héten meg­sérült Sirinbekov játszhat-e , azt lesték, hogy az egész héten pihent orosz játékos levetkőzik-e. Nyürsszíni taps köszöntötte, ami­kor társaival együtt ő is kifutott a kezdéshez. 6. perc: Meksz szabálytalankodott a kaputól 25 méterre Sirinbekov­­val szemben. A szabadrúgásból a sértett lőtt nagy erővel a kapu f­ölé. A másik oldalon egy rövid­re sikerült hazaadás okozott iz­galmat, de Babócsig gyors kifu­­ással mentett. 11. perc: Olajos lábáról a tizen­hatoson belül leperdült a labda, Coco-Airest meglepte a tálcán ka­pott lehetőség és 13 méterről ma­gasan a kapu fölé bombázott. 13. perc: Szemet gyönyörködtető és a Vasas-szíveket melengető je­lenet szemtanúi voltunk: Sk­inbe­­feov Claude elé fejelte a labdát, és a csatár hanyatt vetődve, ollózva továbbított kapura. Bíró azonban a helyén volt. 17. perc: Duró­ió indításával Meksz kapura tört, Szilveszter megelőzte és haza akart adni, de Fodor közbeugrot­t, s közvetlen kö­zelről Babócsy arcát találta el. Nagy helyzet volt! 48. perc: Gregor a kapu torkában elhibázott egy lapos beadást, de szöglet lett belőle. Fodor ívelt kö­zépre, Juhár fejjel felszabadított, de a labda pontosan a mezőnyből érkező Wolf elé hullott, aki 18 mé­terről, nagy erővel a bal sarokba talált. 0-1 Bevált a mellettünk ülő Báróti Lajos jóslata: „Gólt kap a Vasas, ha középpályásai nem vállalnak többet a játékból,t­ívedgetik a lab­dát, ezzel rendre elvesztik. A Sió­fok játszik mezőnyfölényben, és egyszer be fognak találni.” 68. perc: Turbók röviden adott haza. Gregor elcsípte a labdák lö­vését Babócsy bravúros vetődéssel kiütötte, Fodor ismételt, a felső lé­cet találta el, s még ezzel sem sza­badult fel a Vasas-kapu! Meksz jobb oldalról laposan kapu elé lőtte a labdát, és a másik sarok előtt helyezkedő Gregor hat méterről be­csúszva a jobb sarokba helyezett. 0-2 Meksz a sárgalapos figyelmezte­tése óta harmadszor buktatott, ő rú­gott meg valakit. Edzője lecserélte: okos húzás vo­lt! 89. perc: Már percek óta elindult a hosszús hazai közönség hazafelé, így sokan nem láthatták csapatuk szépítő gólját. A tizenhatos oldal­vonalától, bal oldalról Coco-Aires végezhetett el szabadrúgást. Bíró villámbeadást várt, egy kicsit kife­lé helyezkedett, s a Vasas csatára mellette, mögötte a jobb felső sa­rokba bombázott.­­ S­­ Nagyszerű Iramban kezdődött a mérkőzés, mozgásban volt mind­két csapat valamennyi játékosa, nagy küzdelem folyt a pályán, de a kapuk nem kerültek veszélybe. A piros-kék szurkolók már-már vérmes reményeket kezdtek szőni, de a csapat képtelen volt ezeknek megfelelni. Lazítottak az iramon, s különösen a középpályások játéka szürkült el nagyon. Keveset mo­zogtak, nem próbálták felvinni a labdát, és játékból helyzetbe hoz­ni a támadókat, hanem 40—50 mé­terről ívelgettek Claude és Coco- Aires felé, de az ilyen átadásokat a szoros emberfogással védekező siófoki hátvédekkel szemben nem lehetett lekezelni. A lassúbb ritmusú, pozíciójáték­ban egyre érezhetőbben mezőny­fölénybe került a vendégcsapat. Jobban adogattak, és meggondol­­tabban szőtték a Vasas tizenhatosa előtt is az alícióikat. Több elron­tott helyzet után szerezték meg a vezetést, és már ekkor biztosra vehető volt győzelmük. Gregor második találata csak megpecsétel­te a Vasas sorsát, mert a hajrá­ban is a vendégek játszottak is­kolázottakban. Jellemző, hogy a Vasas szépítő gólja egy jól elta­lált szabadrúgásból született. ­ BVSC-MÁVTRANSSPED—FTC 2-1 (2-1) Róna a, 100 néző. V: Pammin­­ger. BVSC-MÁVTRANSSPED: Kö­vesfalvi — Cseke, Kovács T., Hor­váth, Gerencsér — Morzsa, Tímár, Vezér (Vágó), Várhidi — Kovács Zs., Babik. Edző: Lukács Sándor. FTC: Szeiler — Szácsi, Borotsek, Diószegi — Nagy Zs., Bubcsó, Soós, Nagy Cs. — Morvai, Szurgent (Fe­­czesy), Rakonczai. Edző: Viczkő Tamás. G: Várhidi (11-esből), Mor­zsa, ül. Szurgent. Kiállítva: Vágó. Jó: C­seke (a mezőny legjobbja), Kovács T., Gerencsér, Várhidi, Ko­vács Z­s., 111. Soós. PMSC—Győri Rába ETO 1-0 (0-0) Pécs, 500 néző. V: Cservölgyi. PMSC: Bogyay (Kovacsevics) — Farkas, Somogyvári, Dienes, Hase­­nauer — Hang, Tallósi, Lőrincz — Vészi (Nagy Cs.), Teszárik, Ben Ko­vács (Báli). Edző: Guzsvány János. Győri Rába ETO: Boros (Hermann) — Rádiós, Lakos, Szabó, Czuppon — Vaczia, Szőke (Hegyi), Makkos — Mirkóczi, Nagy L., Herczog (Glá­zer). Edző: Albert Tibor. G: Nagy Cs. Jó: Hasenauer, Tallósi, Dienes, Nagy Cs., ill. Boros, Radics, Szabó, Lakos. Váci Izzó—DVTK 4-0 (3-0) Vác, 200 néző. V: Mohácsi. Váci Izzó: Hajdú (Pleskó) — Urbán, Nagy, László, Cseresznyik — Stra­­nyeczky, Horváth, Serfőző, Kalvach — Nyilas, Szoboszlai. Edző: Per­­laky István. DVTK: Czeglédy — Tasi, Földeák, Temesvári, Spitz­­müller — Szentiványi, Pocsai, Tóth M., Tóth L. — Császári, Szabó. Edző: Váradi Ottó. G: Serfőző (2): Nyilas, Szoboszlai. Jó: Horváth, Serfőző, Nagy, ill. Császári,­ Tóth M. Videoton-Waltham—UTE 3-1 (1-0) Székesfehérvár, 300 néző. V: Bá­nyai. Videoton-Waltham: Polgár (Lukács) — Szabó M. Jávorka, Csóka, Salacz — Heizinger (Szé­kely), Varga, Király — Földes G. (Tettamanti), Vajda, Tieber. Edző: S­zabó Károly. UTE: Borsos — Mi­­lisits, Füzesi, Erdélyi, Balázs (Ta­mási) — Szanyó, Joó, Tiefenbach, Rácz — Wagner, Hetesi. Edző: Nagy László. G: Vajda, Tettaman­ti, Tieber (11-esből), ill. Wagner. Kiállítva: Füzesi, jó: Csóka, Var­ga, Vajda, Király, ill. Wagner, Tiefenbach, Hetesi. Haladás VSE—Veszprém FC 5-1 (1-1) Szombathely, 200 néző. V: Oláh J. Haladás: Derdák (Jakab) — Ka­tona, Iszak II A. Molnár (Somfalvi P.), Németh — Vidóczky, Iszak I G, Somfalvi Cs., Szöllősi — Krem­­ser Cs. (i Kiricsi), Szalai. Edző: Iszak Sándor. Veszprém FC: Rott — Görgics, Kozma, Pap (Varga), Lovas — Czuczu, Kocsis, Flander — Balogh, Bősze (Cseke), Molnár. Edző: Baki László. G: Vidóczky (3, kettőt 11-esből), Németh (2), ill. Bősze (11-esből). Kiállítva: Czuczu,­­Görgics, Molnár, Flander. Jó: Vidóczky, Németh, ill. Kozma, Pap. Az első félidő végén 6 perc leforgása alatt négy veszprémi já­tékos jutott a kiállítás sorsára, ezért a második félidőt hét em­berrel játszotta végig a vendégcsa­pat. Zalaegerszegi TE—Tatabányai Bányász 0-5 (0-3) Zalaegerszeg, 500 néző. V: Mol­nár I­­. ZTE: Halász (Vincze) — Ruttkay, Varga, Horváth J., Zugor — Lendvay, Gáspár (Jordán), Né­meth, Piri — Mátyás (Preisinger), Nagy J. Edző: Szabó Rezső. Tata­bánya: Markó — Rajzinger, Se­bők, Hornyák, Tokaji — Simon, Kasza, Lahos — Lukács, Kanyok, Szendrei. Edző: Dombai András. G: Szendrei (2), Kanyok, Simon, Lahos. Jó: Piri, ill. Sebők, Simon, Kanyok, Szendrei. Vasas—Siófoki Bányász 2-2 (0-1) Fáy u., 500 néző. V: Nagy I. Va­sas: Hámori (Sáfár) — Siteri, Dö­mek, Kapu, Schultz, Herczegh — Baranyai, Báder (Zsuppán), Máté 3 — Bíró, Szamosi. Edző: Razayi Kashani. Siófok: Brakszatoriisa (Horváth Gy.) — Deme, Tatár, Hor­váth I. — Ozsváth, Herczeg (Ga­­lambfalvi), Zsadányi, Somogyi, Csák — Szilágyi, Ruskó (Frida). Edző: Takács József. G: Zsuppán, Bíró, ill. Somogyi, Szilágyi. Jó: Bíró, Szamosi, ill. Somogyi, Zsa­­dányi, Szilágyi, Ozsváth. Kispest-Honvéd—MTK-VM 2-0 (1-0) Bozsdk-stadion, 200 néző. V: Sza­bó J. Kispest-Honvéd: Tarlósi —­ Bócsai, Dragoner, Szabados, Feke­te I. — Viczkó (Sári), Szallai, Hídvé­gi — Molnár, Tímár (Kiss M.), Mik­­ler. Edző: Szurgent Lajos. MTK­­VM: Piel (Vidák) — Kriszt, Vincze, Molnár T., Nagy L. — Lőrincz, Ka­tona, Kasza, Szabó T. — Csörga (Simon), Bessenyei. Edző: Makay György. G: Sallai, Kasza (öngól). Kiállítva: Katona. Jó: Bócsai, Dra­goner, Sallai, il: Kriszt, Vincze, Bessenyei. NB 9 -es tartalékbaj­nokság MESTERMÉRLEG GELLEI IMRE: — Hiába vol­tunk többet játékban, ordító egyéni hibáinkat könyörtelenül kihasználták a siófokiak, s ezzel nyertek. Az edzésen azt gyakorol­tuk, hogy minél többször a véde­lem mögé tudjunk kerülni, és a túlsó oldalt keresve beívelgetni a labdákat a hátulról érkezők elé. Ebből voltak is helyzeteink, de a lövés előtti összpontosítással ba­jok voltak. VARGA ISTVÁN: — Mi ját­szottunk taktikusabban, úgy ér­e­zem, hogy a jobb egyéni képessé­gű játékosaink révén ezt ki is tudtuk használni. Ezen túlmenően érződött a csapat játékán a napi kétszeri edzés, a rendkívül ke­mény munka. Remélem, ezt mi­előbb meg fogják szokni és a to­vábbi mérkőzéseken még érezhe­tőbben kamatozni fog! — Eddig egyedül vezényelte le a mérkőzést a kispadról, most a német edzőtárssal, Geyerrel alkot­tak egy hangos kettőst. Megvolt-e az összhang a kétnyelvű utasítá­sok között? — Teljesen egyetértettünk, én a magyar, ő a német játékosoknak mondta ugyanazt. A cserék előtt elég volt összenéznünk, s mind­ketten szinte egyszerre mondtuk, kit kellene lehozni, illetve pályá­ra küldeni. Borbély Pál NEMZETI SPORT 5 Fújsz a sírból hozta vissza az első zalai pontot ZTE—Tatabánya 1-1 (0-1) Zalaegerszeg, 5000 néző. Vezette: Kiss G. (****) (Huták, Nagy). ZTE: Tóth 6 — Dobos 5, Hor­váth 5, Ilecsics 5, Halápi 5 — Fújsz 6, Rózsa 5, Kovács L. 5, Ikátcsa 4 — G­ Murkity 4, Szabó II 4. Edző: Madár Gábor. TATABÁNYA: Tőkés 5 — Miksi 5, Sdvardi 5, Váczi 6, Hegedűs 5 — Lázár 5, Bank­a 5, Csanálosi 6 — Süveges 4, Kiszi 4, Szekeres 5. Edző: Tornyi Barnabás. CSERE: Kovács L. helyett Bal­lai (5) a 38., Pak­sa helyett Kovács J. (—) a 63., Süveges helyett Hor­váth T. (—) a 75., Szekeres he­lyett Máté (—) a 83. percben. GÓLSZERZŐ: Váczi a 18., Fújsz a 90. percben. SÁRGA LAP: Hegedűs (fel­vágá­sért) a 10., Halápi (buktatásért) a 42., Ballai (buktatásért) a 86. perc­ben." SZÖGLETARANY: 3:3 (1:2). 8. perc: Egy jobb oldali beadás­ból Udvardi közelről a hálóba fe­jelt. A bíró les címén nem adott gólt. 13. perc: Kavarodás során elő­ször Kovács ,, majd Gyurkity cé­lozta meg a tatabányai kaput. Tő­kés mindkétszer kiütötte a labdát. 18. perc: Banica jobb oldalról ívelt be szögletet. A szabadon ha­gyott Váczi 5 m-ről a kapu kö­zepébe emelt. 0-1 38. perc: A kitörő Rezisét Váczi felvágta. Az ilyen szabálytalansá­gért járó sárga lap elmaradt. .43. perc: A ZTE kapuja előtt nagy kavarodás támadt, végül Sü­veges 2 m-ről lőtt, Tóth kiütötte a labdát. 76. perc: A jobb oldali szöglet beívelése után Váczi előrevetődve alig fejelt a jobb alsó sarok mellé. 90. perc: Fújsz 20 m-ről lövésre szánta el magát. A labda a kissé késlekedő Tőkés felett a léc alá vágódott. 0® A pont nélküli ZTE nagy len­dülettel kezdett, később kiegyen­lített játék folyt. Küzdött mindkét csapat, de rengeteg hiba adódott játékukban. Helyzetei közül a Ta­tabánya egyet kihasznált. A második félidőben felülkereke­dett a ZTE, mezőnyfölénye azonban hosszú ideig nem járt eredmény­nyel. Körülményesek voltak táma­dásai. A tatabányaiakon látni le­hetett, hogy elsősorban az ered­mény tartására törekedtek, és alighanem ez okozta, hogy kényte­lenek voltak a már tarsolyukban érzett két pont közül az egyikről lemondani. Pontosan 29 másodper­cet mutatott a stadion órája, ami­kor Fujszhoz került a labda, s ta­lán minden mindegy alapon 25 in­rót lőtt, ez váratlanul érte a tata­bányai kapust, így a labda a léc alá vágódott. A tatabányai játéko­sok szinte hitetlenkedve nézték az esetet. Mindent összevetve, küz­delmes, de alacsony színvonalú mérkőzésen igazságos pontosztozko­dás történt. MESTERMÉRLEG MADAR GÁBOR: — Két el­lentétes félidőből állt a mérkő­zés. Csapatom eleinte megillető­­dötten játszott, ezt a Tatabánya kihasználta, és a középpályán megfogott bennünket. A második félidő elején harminc percig nagy iramot diktálva fölénybe kerültünk, de csak lehetőségeink voltak, gólt nem tudtunk lőni, s ez csak az utolsó percben sike­rült, ami első bajnoki pontunkat jelentette. — Miként vált be az a takti­ka, amelyről a mérkőzés előtt beszélt, hogy a középpályán kell felülkerekedniük? — Sajnos, ezt nem tudtuk ma­radéktalanul megvalósítani. TOK­NYI BARNABÁS: — Nincs mit mondanom. Bármit is mon­danék azt ki lehetne forgatni. Gondi Béla Bánki Dobó a legjobb. Haladás VSE-Veszprém FC 0-1 (0-1) Szombathely, 10 000 néző. Vezette: Nagy N­ .1 (*****) (Vágner, Tóth). HALADÁS VSE: Kutas 1­0 — Neudl 6, Talapa 5, Görög 5 — Mar­ton 5, Illés 5, Tóth 5, Nagy M. 5, Elekes 5 — Schaffer 4, Borbás 5. Edző: Török Péter. VESZPRÉM FC: Andorka 6 — Csík 6, Lantai 7, Szécsi 5 — Pál 6, Bánki 6, Csornai 6, Perger 6—2-4, Kelemen 5 — Horváth L. 5, Leho­­ta 5. Edző: Keszei Ferenc. CSERE: Bániki helyett Kiss Zs. (5) az 53., Horváth helyett Kénoszt (—) a 70., Borbás helyett Topor (—•) a 76. percben. GÓLSZERZŐ: Bánki a 14. perc­ben. SÁRGA LAP: Horváth (szabad­rúgásnál nem tartotta be az előírt távolságot), a 19.. Kiss Zs. (rekla­málásért), a 65.. Perger (a labda el­­rúgásáért), a 74.. Elekes (buktatá­sért), a 88. percben. KIÁLLÍTVA: Perger a 73. perc­ben. SZÖGLETARANY: 8:2 (3:1) a Haladás javára. 14. perc: Kelemen a félpályánál elvette a labdát Schaffertől, megló­dult vele, aztán amikor középre adott a hazai középhátvéd, Talapa elvétette. Bánki ott állt és 10 mé­terről, a kimozduló Kutasi mellett a hálóba gurított. 0-1 19. perc: Elekes húszméteres sza­badrúgását Andorka nagy bravúrral tenyeren­g szögletre. 29. perc: Nagy M. harmincméte­res bomba szabadrúgását Andorka kiötözte. 61. perc: Elekes beadása után Schaffer a kapunak háttal állva a felső lécre emelt. 73. perc: Schaffer beadását Bor­bás 8 méterrel kapásból ordító helyzetből fölévágta. 76. perc: Vágner partjelző magá­hoz kérette a játékvezetőt, aki a rövid tanácskozás után a veszpré­mi kispadhoz sietett és Keszei Fe­renc vezető edzőt az öltözőbe küld­te. 78. perc: Henger buktatta Toport hátulról, s mivel már volt sárga lapja, Nagy is kiállította. 0 - 0 Azoknak lett igazuk, akik min­denfajta elbizakodottságtól óvták a Haladást. A csapat ugyanis ezen az estén messzemenően igazolta: ezt a tiszavirág-életű első helyet elsősorban Fortuna istenasszony­nak köszönhette. A vendégcsapat Veszprém a letámadást és a szoros emberfogást felváltva alkalmazta. Ezzel a taktikával már az MTK­­VM ellen sem tudott mit kezdeni a szombathelyi legénység. A ba­konyi gárda az első adandó alkal­mat kihasználva, tovább nehezítet­te a zöld-fehérek dolgát. S mivel a hazaiakat a hátrány is idegesí­tette, még többet hibáztak. Egészen pontosan nem tudtak mit kezdeni a teljes pályát befutó, a kapu előtt remekül tömörülő vendégekkel. Szünet után úgy esett ellenfelének a Haladás, mint az az ökölvívó, aki nem akarja végig-­ bokszolni az előírt meneteket. Ám a veszprémiek — a hasonlatnál maradva — mintha fejvédőt vettek volna fel, jól állták az ütéseket, a rohamokat. Igaz, a hazaiak elfe­ledkeztek arról, hogy tömörülő vé­delem ellen elsősorban a széleken­ vezetett akciók és a távoli lövések vezethetnek eredményre. A Haladás akart, de hiányzott játékából a higgadtság, időnként az elgondolás. MESTERMÉRLEG TÖRÖK PÉTER: — A sors iróniája, hogy most játszottunk a legjobban, ám mégis kikaptunk. Úgy érzem, hogy a fiúk szívvel­­lélekkel küzdöttek, de ez most kevésnek bizonyult. Szeretném kiemelni Nagy II korrekt játék­­vezetését. KESZEI FERENC: — Az első félidő gólhelyzetei alapján meg­érdemelten nyertünk. Több lehe­tőségünk volt, mint a mérkőzés nagy részét végigtámadó Hala­dásnak. — Miért küldte el a kispadról a játékvezető? — Mert egyenlő feltételeket kértem csapatomnak s kérek majd a jövőben is ... Bodor Ferenc