Nemzeti Sport, 1993. május (4. évfolyam, 118-146. szám)

1993-05-02 / 118. szám

4 NEMZETI SPORT Helyze­ttragikum Vasas-Nyíregyháza 0-0 Fáy utca, 2000 néző. Vezette: Tóth V. (**) (Bay, Nyilas). VASAS: Babócsy 0 — Geress 4, Juhár 5, Sirinbekov 5 — Nahóczky 5, Nagy T. 3, Galaschek 3, Pecha 6 — Zvara 5, Gu­­bucz 4, Claude 4. Edző: Tóth Bálint. NYÍREGYHÁZA: Bíró 8 — Kertész 5, Drobni 5, Cseleszki 4, Molnár Z. 6 — Barna 4, Kovács 5, Papp 4, Csehi Z. 5 — Burchel 5, Kaskinsky 3. Edző: Burcsa Győző. CSERE: Kaskin­sky helyett Erdei (4), Nagy T. helyett Rósa (4), mindketten a szünetben, Gubucz helyett Molnár Cs. (—) a 64., Burchel helyett Nagy N. (—) a 73. percben. SÁRGA LAP: Drobni (felvágta Zvarát) a 33., Rósa (buk­tatta Burchelt) a 63., Barna (fellökte Sirinbekovot) a 68., Na­hóczky (reklamálásért) a 72. percben. SZÖGLETARÁNY: 8:2 (4:2). 8. perc: Jobb oldalról szállt be szöglet után a labda, Pecha tíz méterről kapu fölé fejelt. 13. perc: Nagy T. kihagyta az évtized helyzetét. Az előre­vágott labdát elvitte a védők mellett, majd hét méterről a kifutó Bíróba lőtt. 18. perc: Galaschek pazar labdával indította Claude-ot a bal oldalon, a beadás után Nagy T. öt lépésről újabb óriási helyzetet ügyetlenke­dett el. 34. perc: Drobni kíméletle­nül leterítette Zvarát, s csak sárga lapot kapott. Igaz, a vendégek söprögetője nem utolsó emberként követte el cselekedetét, de a szabály­­könyv szerint a szándékos durvaságért a pálya bár­mely részén kiállítás jár! 41. perc: Pecha a bal oldal­ról átívelt jobbra, Nahóczky nyolc méterről, egyből a bal alsó sarok felé lőtt, Bíró na­gyot védett. 44. perc: Nahóczky húszmé­teres szabadrúgása a felső résről pattant a mezőnybe. 45. perc: Bíró rosszul indult ki a kapujából, röviden ütöt­te el a labdát, Sirinbekov 12 m-ről az üres kapura fejelt, Molnár Z. azonban a gólvonal előtt felszabadított. 47. perc: Zvara az alapvo­nalról adott középre, Gubucz emelkedett a legmagasabbra, és hét lépésről elképesztően nagy helyzetben kapu mellé fejelt. 50. perc: Galaschek indítot­ta Claude-ot, a csatár egy csellel tisztára játszotta ma­gát, aztán nyolc lépésről kapu fölé emelte a labdát. 53. perc: Pecha elvesztette a labdát a nyíregyháziak tér­felének közepén. A vendégek indították Erdeit, de a szünet­ben beállt játékos ahelyett, hogy a még jobb helyzetben lévő Burchelhez játszott vol­na, önző módon 15 m-ről el­lőtte a labdát. Babócsy ve­tődve védett. 54. perc: Juhár nem tudta elrúgni a labdát Burchel elől, a csatár elvitte, a védő vi­szont a 16-oson belül ellökte a vendégtámadót. Tóth V. 11-es helyett továbbot intett. 69. perc: Sirinbekov 18 ül­és, jobb alsó sarokra tartó lö­vését Bíró bravúrosan szög­letre hárította. 90. perc: Zvara levitte a labdát az alapvonalig, Bíró kiindult elé, a csatár felnézett, és a 11-es pontra ívelt. Gala­schek az üres kapu mellé lőtt. A majálisnak megfelelően a Fáy utcai Vasas-pályán a fel­nőtteknek ingyensört, a gye­rekeknek ingyenkólát mértek. Tehát a hangulat meg a cso­dálatos idő adott volt. Csak hát a játék ... Azt lehetne feledni. Mind a két együttes­nek égető szüksége volt a két bajnoki pontra. A Vasas mestere, Tóth Bálint csak a győzelmet tartotta elfogadha­tónak, és tegyük hozzá — iga­za is volt, mert nem is olyan régen egy hasonló mérkőzé­sen a piros-kékek mondjuk három góllal simán hozták a kötelező győzelmet. Ez a mos­tani Vasas viszont a saját pá­lyáján sem tud kötelező győ­­zelmet produkálni. Láthatóan kútban van a társaság, önbi­zalomhiányban szenvednek a játékosok, és hiába akartak, küzdöttek, gürcöltek ezen a találkozón is, csak izzadtság­­szagú, döntetlenre futotta ere­jükből. Pedig kidolgozták a helyzetet, legalább egy tucat­szor betalálhattak volna Bíró kapujába. No de ehhez felsza­badultan koncentrálni kellett volna, s miután ezt nem tud­ták megtenni, a nyíregyházi kapuvédő kivédte a szemüket. Mindent hárított, így ő lett a mérkőzés hőse. Miután a vendégeknek is kellett volna a két pont, a mérkőzés kezdetén nem álltak be védekezni, hanem helyen­ként három, sőt négy táma­dóval is rohamoztak. Ahogy teltek a percek, úgy húzódott vissza a Nyíregyháza, kettős, sőt hármas fedezékbe is. Játé­kosai „beásták magukat” a saját kapujuk előtt. Ennek el­lenére sokszor zavarba jött ez a védelem, és csak Bírónak, valamint a Vasas-játékosok ügyetlenségének köszönhetik, hogy megúszták gólok nélkül. A játékról vagy jót, vagy semmit. Miután jót nem lehet mondani, legfeljebb csak any­­nyit, hogy a semminél azért valamivel több volt, mert a kilencven percet végigküzdöt­­te a két együttes. Sajnos, hogy a mai magyar NB I-ben ez a színvonal, ez a játéktudás ele­gendő. Tulajdonképpen a Va­sasnak gólokkal kellett volna megnyernie ezt a találkozót. Dicsérni lehet a piros-kék já­tékosok küzdeni akarását. Azért egy kis tűz még hiány­zott a játékukból. A vendége­ket pedig dicséret illeti, hogy újabb ponttal gazdagították magukat. A közönség bánatában el­ment a sörsátorba, ahol to­vábbra is ingyen mérték a szőke nedűt. Tóth V. játékvezető két sú­lyos és több apró hibát köve­tett el. Drobnit ki kellett vol­na állítania, Burchel lökése után pedig 11-es járt volna a vendégcsapat javára. A trierony legjobbja: Bíró Szabolcs — Az az igazság, hogy könnyebb mérkőzésre szá­mítottunk. A mienk — jobb csapat. Az egy pontnak azonban nagyon örülök. MesterpuncéffOcég) TÓTH BÁLINT: — Egy ilyen mérkőzés után nehezen tudom a gondolataimat ösz­­szeszedni. Nagyon siralmas, hogy így alakultak a helyze­teink. Sajnos, ismételten bebi­zonyosodott, hogy a győzni akarás hiányzott a játékosok­ból. Nekünk is úgy kellett volna játszanunk, mint az el­lenfél tette — egy pontért. Be vagyunk oltva góllövés ellen. — A Vasasnak hány hely­zetet kell kidolgoznia, hogy gólt tudjon rúgni? — Hiába van meg az abszo­lút helyzet, ha nincs az a já­tékos, aki az i-betűre feltegye a pontot. . Remegő lábakkal nem lehet gólt rúgni. — Miért cserélte le a szü­netben Nagy Tamást? — Mert hányingerre, rosz­­szullétre panaszkodott, és nem vállalta a további játékot. BURCSA GYŐZŐ: — Úgy Huszonöt perces jubileumi játékok Rába ETO FC-PMSC-Fordan 3-1 (2-1) Tudósításunk az AMSTEL BREWERY L. T. D. támogatásával készült Győr, 7000 néző. Vezette: Stamler (*­**) (Hartmann, Baj­kai). RÁBA ETO: Végh 0 — B. Szabó 6, Pintér 6, Radics (—) — Csikós 5, Csertői 7, Miriuta 8, Bordás 7, Mikóczi 6 — Klausz 7, Pena 7. Edző: Verebes József. PMSC-FORDAN: Csaban 7 — Dienes 6, Braun 5, Bódog 5 — Ulveczki 5, Rózsa 5, Túri 5, Medgyes 5, Palaczky 5, Kocsis 6 — Azoitei 5. Edző: Koller Nándor. CSERE: Radics helyett Szántó (6) a 35., Rózsa helyett Ma­gyar (5) a szünetben, Mikóczi helyett Herczeg (b) a 85. perc­ben. GÓLSZERZŐ: Klausz az 5., Pena (11-esből) a 25., Kocsis a 35., Miriuta a 85. percben. SÁRGA LAP: Miriuta (utána rúgott Kocsisnak) a 41., Ma­gyar (Bordás fellökéséért) a 63. percben. SZÖGLETARÁNY: 13:2 (6:0). A mérkőzés megkezdé­se előtt a találkozót szponzoráló Peugeot autó­szalon ajándékát, tizenegy citromsárga labdát a győ­ri játékosok rúgták, dob­ták a közönség közé. 5. perc: Csertői jobb oldal­ról laposan adott a kapu elé, Klausz ügyesen lefordult őr­zőjéről, Bódogról, aztán hét méterről, jobbal hatalmas gólt ragasztott a jobb felső sarok­ba. 1-0­7. perc: Formás győri táma­dás végén Mikóczi lövését Csa­ban hárította az alapvonalon túlra. 12. perc: Pena 14 méterről meglőtt labdáját a vetődő Csa­ban kiütötte, és a védők men­tettek. 25. perc: Mikóczi kapura fordult, már a 16-oson belül járt, amikor Ulveczki hátulról, becsúszva elrúgta előle a lab­dát. Mikóczi feldobta magát, és a fiatal játékos alakítását Stamler 11-essel honorálta. A büntetőből Pena a jobbra moz­duló Csaban mellett laposan a kapu bal oldalába küldte a lab­dát. 2-0 30. perc: Medgyes előtt adó­dott az első pécsi helyzet, de a baranyaiak kilencese gyatrán, keresztbe, a kapu mellé lőtt. 35. perc: Szépen kifűzték a győri védőket. Medgyesi Azoi­tei volt a labda útja, majd az üresen álló Kocsis elé került, aki 16 méterről, élesen a jobb alsó sarokba bombázta. 2-1 58. perc: Miriuta bal oldalról ívelt a kapu elé és Csertői fe­jesét követően Csaban a leve­gőbe úszva szögletre ütötte. 70. perc: Pintér 25 méteres szabadrúgását követően Csa­ban csak nézte, amint a labda a jobb oldali lécről a mezőny­be vágódik. 73. perc: Miriuta célozta meg a vendégek kapuját, de Csa­ban az alapvonalon túlra há­rított. 82. perc: Sorozatos győri helyzetek után csaknem egyen­lítettek a vendégek. Magyar a kifutó Végh mellett is elvitte a labdát, aztán amikor kapura küldte, a befutó Pintérnek si­került góltól megmentenie csa­patát. 85. perc: Formás, bal oldali győri támadás futott a pá­lyán. Miriuta—Klausz—Miriu­ta volt a labda útja, és a nagy kedvvel játszó román vendég­­munkás a bal alsó sarokba küldte a győriek harmadik gólját. Ezen a napon volt pontosan tizenegy éve annak, hogy a Rába ETO Győrött 2-1-re le­győzte a Pécs együttesét, és ezzel az akkori Verebes le­génység megnyerte a magyar bajnokságot. Erre a szép év­fordulóra kívánták emlékez­tetni a hazai játékosok a szur­kolókat, mert fergeteges erő­vel kezdték a mérkőzést. Fris­sen, lendületesen, tetszetősen rohamozott a győri csapat, s ennek a játéknak 12 perc alatt az lett az eredménye, hogy gólt szerzett, három nagy helyzetet kidolgozott és kiha­gyott a győri csapat, emellett hat ízben végezhetett el szög­letet. Hogy ebben a játékrész­ben nem született gól, az rész­ben a győri játékosok nem megfelelő összpontosításának, részben pedig a pécsi hálóőr, Csaban teljesítményének volt köszönhető. Ez a győri kezdés valósággal sokkolta a bara­nyaiakat, és csak 25 perc el­telte után jutottak oda, hogy tisztelgő látogatást tegyenek a győriek térfelén. Alábbhagyott a győriek rohama, és a pécsi­ek szépíteni tudtak. Ez a gól kissé megfogta a hazaiakat, és bizony jól jött a szünet. A második játékrészben egy ideig kiegyenlítetté vált a já­ték, de aztán újra a Rába kö­vetkezett. A győri játékosok élvezték a játékot, szépen gör­dültek a támadásaik, csak hát a helyzetkihasználásba sok hiba csúszott. Ennek az lett a következménye, hogy a pécsi­ek csaknem egyenlíteni tud­tak, ami viszont a sors nagy igazságtalansága lett volna. A Rába ETO ezen a mérkő­ 3-1 A mezőny legjobbja: Vasile Miriuta — Nagyszerű mérkőzést játszottunk, élveztük a já­tékot, és úgy érzem, hogy egyre jobb lesz ez a csapat. Az elmúlt fordulók sikerei következtében már meg­nyugodtunk, és azt tudjuk nyújtani, amit valóban tu­dunk. Én is, és társaim is felszabadultan, nagy kedv­vel játszottunk, sokat fu­tottunk, labdákat szerez­tünk, helyzeteket teremtet­tünk és ha azoknak csak a felét kihasználjuk, akkor a sógorok (Azoitei Miriuta sógora — A szerk.) ka­­tasztrófális vereséggel tá­vozhattak volna. Remélem azonban, hogy a sógori kapcsolat emiatt a vereség miatt nem fog törést szen­vedni. IV 118. ♦ 1993. május 2. érzem, hogy ezen a mérkő­zésen nyolc-kilenc emberrel sikerült pontot szereznünk. Számomra elgondolkodtató, hogy vannak, akik nem tesz­nek meg mindent a további eredményes szereplésért. Ez a játék kemény sportembereket igényel. — Szándékosan engedték át a területet a Vasasnak? — Igen, ez tudatos volt. — Miért cserélte le Kas­­kinskyt? — Szerkezeti változást kel­lett eszközölnöm, mert Bur­­chel nem bírt Sirinbakovval. Boross Dezső NB I-es tartalékbajnokság BVSC-Dreher—Békéscsaba 0-4 (0-1). Tatai út, V: Herbály. BVSC­­Dreher: Koma—Borgulya G., Gyuricza, Miskei, Vágó, Túri, Tóth, Horváth, Molnár (Gyó­­csi), Máté (Kovács), Bulcsú (Fazekas). Edző: Bánhegyi Ká­roly. Békéscsaba: Baji — Szűcs, Nagy, Igricz (Uhrin), Bélteki, Pusztai, Gyura (Csep­­regi), Révai, Balogh (Tóth), Kurucz, Dávid. Edző: Dávid Imre. G: Révai, Uhrin, Tóth, Nagy. Jó: Horváth, ill. Bélte­ki, Kurucz, Dávid. MTK—Csepel-Kordax 1-1 (0-1) Salgótarjáni út, 100 néző. V: Greenhill. MTK: Piel (Vidák) — Ács, Nagy A., Kiss, Vincze — Lőrincz, Reichenbach (Or­bán), Simon, Kovács R. (Ba­bai), Cservenkai, Bánizs. Edző: Kenyeres Imre. Csepel: Bakó (Varga) — Szabó S., Semsei, Muliter, Szekeres — Kiss, Gyömbér (Földeák), Török, Palad­an — Budai, Molnár. Edző: Káló Pál. G: Cserven­kai, ill. Budai. Sárga lap: Vin­cze, Semsei. Jó: Reichenbach, Bánizs, ill. Bakó, Semsei, Tö­rök. Siófoki Bányász— Kispest-Honvéd 0-0 Siófok, 300 néző. V: Szűcs. Siófok: Brakszatórisz (Kovács) — Soós, Bognár, Németh — Csák, Varsányi, Gombos, Kal­már, Horváth (Mester) — Boskovszky (Kenéz), Rusko. Edző: Takács József. Kispest- Honvéd: Kisnémet — Vadon, Dragoner, Flórián, Apró — Karászi, Árki, Bujdos, Mátyus — Juhász, Barbuti. Edző: Taj­­ti József. Kiállítva: Dragoner. Rába ETO FC—PMSC-For­­dan 0-1 (0-0). Győr, 200 néző. V: Boda. Rába ETO: Hermann (Deld) — Fekete, Bendekovics, Szepessy (Czuppon P.) — Sí­pos, Hegyi, Mitring, Pesti, Mol­nár (Kiss L.) — Nagy A., Kö­­vessy. Edző: Gunyhó Ferenc. PMSC-Fordan: Regős — Nagy B., Rózsavölgyi G., Rózsavölgyi P. — Tolocsko (Babai), Dárdai (Pest), Farkas, Kovács B., Schneider — Rózsahegyi, Schwarzkopf (Hang). Edző: Guzsvány János. G: Rózsahe­gyi. Sárga lap: Fekete. Jó: Sí­pos, Hegyi, Mitring, ill. Regős, Rózsahegyi, Schneider. Veszprém LC—Újpesti TE 1-1 (0-1). Veszprém, 100 néző. V: Dér. Veszprém: Andorka (Rapali) — Kasler, Bozai, Plander, Csikesz (Kálmán) — Kiss, Herbály, Gazdig — Ba­logh, Horváth, Czucza (Ko­rongi). Edző: Bozai Gyula. UTE: Zele — Medgyesi, Var­ga, Füzesi, Balázs, Kekecs (Tóth G.), Szanyó, Killik (Kecskeméti) — Zsámár, Ko­vács, Egressy (Szalai). Edző: Szapor Gábor. G: Horváth, ill. Szanyó. Sárga lap: Bozai, Her­bály, ill. Szalai. Jó: Bozai, Plander, Balogh, ill. Zele, Var­ga, Kovács. Vasas-Smirnoff—Nyíregyházi FC 3-0 (2-0) Fáy u., 400 néző. V: Szabó Zs. Vasas-Smirnoff: Sáfár (Mészáros) — Horváth R., Zentai, Schultz, Schindler, Birinyi — Erős, Teodoru, Do­nna (Tóth K.) — Dendvai, Bá­csi. Edző: Szabó György. Nyír­egyházi FC: Andrejev (Mó­nus) — Komlósi, Balogh Z., Hudák — Németh, Bessenyei, Balogh Gy., Kiss Gy., Kombi (Pardi) — Szilágyi, Rákóczki. Edző: Czeczeli Károly. G: Teodoru, Dendvai, Erős. Sárga lap: Schultz, ill. Szilágyi. Ki­állítva: Szilágyi a 68. percben (kezezésért). Jó: Schultz, Schindler, Birinyi, Erős, Zen­tai, ill. Németh, Bessenyei. zésen 25 percen keresztül re­mek, nagyszerű labdarúgást mutatott be, idézte a régi szép időket, és ha ezt a teljesít­ményt majd kilencven percen át is tudja produkálni, akkor elmondhatja, hogy felzárkó­zott a nemzetközi szinthez. Stamler játékvezető általá­ban kielégítően vezette a mér­kőzést, csupán néhány ítéleté­vel — így a 11-es megítélésé­vel — nem értettünk egyet. Kött pontot szerettünk volna szerezni. Ez azért nem kö­vetkezett be, mert ugy­an ala­posan felkészültünk a Rába játékából, tudtuk, hogy a les­­taktikát fogja alkalmazni, en­nek ellenszerét sokat gyako­roltuk, de a találkozón még­sem tudtuk megvalósítani el­képzelésünket. Nem tudtuk, mert a játékosok többsége gyenge teljesítményt nyújtott, elmaradtak megszokott formá­juktól. Havasréti Béla l­esterourá[?D©co] VEREBES JÓZSEF: — Ezen a mérkőzésen már valódi fut­­ballparádét mutattak be a fiúk, és játékukkal már a régi időket idézték. Csupán azt saj­nálom, hogy ezúttal is­­kima­radt rengeteg helyzet, de így is gratulálok a fiúknak. — Valóban jól játszott a győri csapat, de csak huszon­öt percig. Utána mintha törés következett volna be. — Igen, a pécsiek szépítő gólja kissé megállította a csa­patomat, de szünet után már ismét remekelt a gárda, csak a helyzetek kihasználása nem sikerült úgy, ahogy szerettük volna. KOLLER NÁNDOR: — Ilyen hibákat, amilyeneket mi elkö­vettünk, s amilyenekből a gó­lokat kaptuk, az NB I-ben nem szabad elkövetni. Sajná­latos, hogy csapatom fele na­gyon gyenge teljesítményt nyújtott. — Milyen elképzelésekkel, céllal érkeztek Győrbe? — Minden körülmények kö­ ^ proMp^) PAPÍRKERESKEDELMI KFT. Megnyita 1993. május 3-án Papír-Írószer Nagykereskedelmi RAKTÁR­ÁRUHÁZÁT viszonteladók, kereskedők, közületek részére Nyitva tartás: hétfőtől-péntekig: 7.00-15.30, szombaton: 8.00-12.00. Győr, Régi Veszprémi u. 14-16. Tel.: 96/14-980. Fax: 96/26-595. MOLNÁR AUTÓSBOLTOK KELETI ÉS NYUGATI ALKATRÉSZEK Autóalkatrész nagykereskedés: Csorna, Erzsébet királyné út 42. Telefon: 472. Győr, Újlak u. 10. (a Shell benzinkút mögött) Telefon: 96/13-069.