Nemzeti Sport, 1994. május (5. évfolyam, 117-146. szám)

1994-05-01 / 117. szám

V. 117. • 1994. május 1. Nagyvonalú ajándékozás BVSC-Dreher-Kispest-Honvéd 1-4 (0-0) Szőnyi út, 2000 néző. Vezette: Puhl (9) (Márton, Szilágyi). BVSC-DREHER: Disztl 4 - Dzsinovics 6 - B. Szabó 5, Werner 5 - Bükszegi 4, Nagy 5, Urbányi 6, Bondarenko 5, Farkas 5 - Bognár 7, Negrau 4. Edző: Egervári Sándor. KISPEST-HONVÉD: Brockhauser 6 - Bánfi 6 - Forrai 4, Mátyus 6 - Stefanov 5, Pisont 4, Illés 7, Duró 4, Csehi 5 - Vincze 5, Hamar 6. Edző: Dimitrije Davidovics. CSERE: Forrai helyett Farkasházy (6) a 36. percben, Bükszegi helyett Mundi (4) a szünetben, Farkas helyett Borgulya (-) a 66., Csehi helyett Szabados (-) a 75. percben. GÓLSZERZŐ: Illés az 55., Hamar az 57., Illés (11-esből) a 60., Bognár a 64., Illés a 78. percben. SÁRGA LAP: Disztl (reklamálásért) a 60., Brockhauser (szándékos kezezésért) a 64., Mátyus (Negrau buktatásáért) a 69., Mundi (belerú­gott Csehibe) a 74., B. Szabó (belerúgott Stefanovba) a 89. percben. SZÖGLET ARÁNY: 5:6 (3:3). 2. perc: Urbányi a bal oldalon beinduló Bognár elé adott, aki befelé fordult, majd 18 m-ről alig lőtt kapu fölé. 4. perc: Urbányi buktatta Durót a bal oldalon az alapvonal kö­zelében. A sértett emelte középre a labdát, Dzsinovics pontosan Pisonthoz fejelt, az ő 17 m-es lö­vése után a labda centiméterekkel jutott a jobb sarok mellé. 8. perc: Bondarenko vezette fel a labdát, majd 18 m-es, ballábas lövése után Brockhauserrel az élen mindenki csak nézte a labda útját, amely végül a bal sarok mellé került. 16. perc: Bognár jobb oldali szöglete után Farkas elé jutott a labda, a vasutasok középpályása 17 m-ről lőtt, ám a léc alá tartó lab­dát Brockhauser könnyed mozdu­lattal tolta a kapu fölé. 17. perc: Könnyen gólt szerez­hetett volna a BVSC. Bognár ezúttal a bal oldalon, az ötössel egy magasság­­ban csatázott Bánfival, a kispesti játékos rosszul szabadított fel, a labda az érkező Urbányi elé került, aki 16 m-ről alig lőtt a kapu fölé. 32. perc: Bognár ezúttal a 16-os jobb oldali sarkánál tűnt fel, ügyes mozdulattal kapura emelt, Brock­­hausert valószínűleg zavarta a nap, ezért későn vette észre a labdát, de az utolsó pillanatban még kapu­fára tudta tolni, majd Bánfi felsza­badított. 40. perc: Ügyes vendégpasszol­gatás végén Hamar került gólhely­zetbe, de Dzsinovics az utolsó pil­lanatban mentett. 51. perc: Bognár cselezgetett a kispesti 16-os előterében, majd megcélozta a jobb alsó sarkot, de Brockhauser gyors vetődéssel meg­fogta a labdát. 54. perc: Ismét a remekül játszó Bognár próbálkozott lövéssel, de Brockhauser ezúttal is a helyén volt és biztosan fogta a 18 m-ről meglőtt labdát. 55. perc: Villámgyors akció vé­gén megszerezte a vezetést a kis­pesti együttes. Csehi hozta fel a labdát, majd a visszalépő Illéshez adott, aki azonnal a jobb szélen fel­futó Farkasházy elé tálalt, a volt BVSC-játékos kitűnően adott középre, Disztl a kapujában ragadt, így Illés négy méterről gond nélkül fejelhetett a kapuba. 0-1 57. perc: Úgy tűnt, megkezdődik a Honvéd-show. Igaz, az újabb találathoz szükség volt Werner óriási bakijára, hiszen nemes egyszerűséggel Vinczéhez pasz­szolt. A kispesti csatár azonnal a középen kilépő Hamar elé játszott, aki nyolc méterről a kifutó Disztl lába között gurított a kapuba. 0-2 60. perc: Ismét óriási zavaro­dottság a hazai védelemben, és ez újabb vendéggólt „eredmé­nyezett". Hamar került a 16-oson belülre, Disztl kiindult a kapujából és könnyedén megszerezhette volna a labdát, de kivárt, így Hamarnak volt ideje lekezelni, ki­cselezte a kapust, aki elhúzta a csatár lábát. Tizenegyes! Illés állt a letett labda mögé, s biztosan lőtt a jobb felső sarokba. 0- 3 64. perc: Szépített a zuglói együttes. Negrau emelt a kispesti védők közül kilépő Bognár elé, ám a kifutó Brockhauser még a 16- oson kívül kézzel ütötte el a hazai játékos elől a labdát. Puhl játék­vezető természetesen szabadrúgást ítélt, 17 m-re a kispesti kaputól. Bognár állt a letett labda mögé, és elegánsan a bal sarokba csavarta. 1- 3 67. perc: Újabb százszázalékos gólhelyzet adódott a kispestiek előtt. Vincze állva hagyta a hazai védelmet, kicselezte a kifutó Disztlt, miközben kisodródott, így a jobbról a bal alsó sarok felé pasz­­szolt labdáját a visszarohanó Dzsinovics a gólvonal elől szöglet­re vágta. 78. perc: Növelte góljainak számát a vendégegyüttes. Farkas­házy ügyes csellel becsapta a jobb oldalon Urbányit, középre adott, Vincze az ötösön mellé fejelt ugyan a labdának, de érkezett Illés, és bal­ról, 14 m-ről a léc alá vágta a játék­szert. 1-1 85. perc: Vinczének ezen a mér­kőzésen nem sikerült a kapuba találnia, pedig volt rá lehetősége bőven. Ezúttal ügyes cselekkel kibújt a hazai védők közül, majd bemutatta, hogy kihagyhatatlan helyzetben is tud hibázni, mivel egyszerűen kicselezte magát óriási gólhelyzetéből. Aki nem látta a találkozót, az az öt gól hallatán nyugodtan megál­lapíthatja magában, hogy bizo­nyára egészen jó mérkőzés volt. Szerencsére a televízió jóvoltából aki akarta, láthatta, hogy erről egyáltalán nem volt szó. Rúgtak ugyan öt gólt a játékosok, de játékról ebben a kilencven percben nem lehetett beszélni. Persze, azért a játékosok védelmében el kell mondani, hogy a körülmények egyáltalán nem segítettek abban, hogy jó lab­darúgást produkáljanak. Délelőtt tizenegykor, közel harminc fok melegben nem élmény futballozni. A szövetségnek már rá kellene jön­nie, hogy elhibázott dolog ez a matiné. Akkor, amikor a nézőtéren ülőknek is nehezére esik a levegő­vétel, hogyan várhatjuk el a játékosoktól, hogy rengeteget fussanak, egy percre se álljanak meg... Ez képtelenség! Ebből kiindulva egy kissé másképpen kell értékelni ezt a kilencven percet, ugyanis a játé­kosok alkalmazkodtak a körül­ményekhez, és a lehető legkisebb megterhelést jelentő sétát válasz­tották. A BVSC elsősorban arra ügyelt, hogy a középpályán és a védelemben mindenki fegyel­mezetten kísérje ellenfelét, majd pedig ha megszerezték a labdát, akkor keressék vele Bognárt, aki majd csinál vele valamit. Bognár ki is emelkedett a mezőnyből, mert ő volt az egyetlen, aki a szó igazi értelmében futballozott. Az már más kérdés, hogy a társak képte­lenek voltak az ő hullámhosszára ráállni. A Kispest labdatartásra ren­dezkedett be. Rengeteget bir­tokolták a labdát a kispestiek, de előre csak nagy ritkán jutottak. Igaz, nem is nagyon tehették, hiszen az elöl lévő Vincze és Hamar nem nagyon igyekezett, hogy helyzetbe lehessen őket hozni. Igen-igen unalmas, eseményte­len első negyvenöt percet hozott a találkozó, amelyen a BVSC teljesen egyenrangú ellenfélnek bizonyult. A szünetet követően sem válto­zott nagyon a helyzet, csupán annyiban, hogy a hazaiak meg­teremtették a lehetőséget arra, hogy a kispestiek gond nélkül begyűjtsék a két bajnoki pontot. A vendégek köszönték szépen, és öt perc alatt elintézték a mérkőzést. Azért igaztalanok lennénk, ha elhallgatnánk, hogy a második negyvenöt percben azért már néha-néha labdarúgásra emlékez­tető mozzanatok is előfordultak. Mindent összevetve azt kell mondani, hogy a kispesti együttes teljesen megérdemelten nyerte meg a találkozót, mégpedig azért, mert a kínálkozó lehetőségeket kegyetlenül kihasználta. Illés például szinte a pályán sem volt, mégis három gólt rúgott... A Kispest ezúttal játék nélkül is hozta a mérkőzést. Akkor, amikor egy csapat hét mérkőzést nyer zsinórban, egy ilyen is belefér. A BVSC azt nyújtotta, amire képes és vigasztalhatja az a tény, hogy az ellenlábasokkal szemben ez a teljesítmény akár győzelmet is eredményezhet. Persze csak akkor, ha játékosai leszoknak a nagyvo­nalú „gólajándékozásáról"... Puhl játékvezető kifogástalanul, nagyvonalúan vezette a találkozót, egyértelműen bizonyítva, hogy ő már igazi profi... Iilés: 3 gól­­ és más semmi 2 m­ímm ________________ ­­I a Budapesti Elektromos Művek Rt. # fővárosi fogyasztói irodái és kirendeltségei 0 Újpesti Fogyasztói Iroda (IV., XV.) Dél-pesti Fogyasztói Iroda (XX., XXI) 1042 Budapest, Árpád út 40. 1203 Budapest, Csepeli átjáró 1-3. b 169-2215, 169-3839, b 283-0260, 157-0288 Mátyásföldi Kirendeltség (XVI.) Számlázás és Díjbeszedés (XX., XXI.) ?Sat 1165 Budapest, Arany J. u. 55. 1204 Budapest, Török Flóris u. 72. , 163-5298, 163-5443, 1­280-5712 Rákoscsabai Kirendeltség (XVII.) Krisztinavárosi Fogyasztói Iroda (I., II., XII.) 1171 Budapest, Péceli út 141. 1012 Budapest, Kuny Domokos u. 13-15. » 147-6589, 128-1596. » 156-9175, 175-1257 Belvárosi Fogyasztói Iroda (V., VI., VII.) Óbudai Kirendeltség (III.) 1076 Budapest, Péterfy S. u. 21-23. ® 1031 Budapest, Szentendrei út 135. » 142-3926, 142-3927, 142-3928, 188-8525, 188-8528 ^ Angyalföldi Fogyasztói Iroda (XIII.) Dél-budai Fogyasztói Iroda (XI., XXII.) ?JaN|f 1133 Budapest, Pulszky u. 2. 1116 Budapest, Mezőkövesd u. 5-7. b 131 -2500, 270-0322, 270-0511,270-1705, * 186-9011, 186-9716, 186-9626, 209-1369, 209-1368 Zuglói Számlázás és Díjbeszedés (XIV.) Számlázás és Díjbeszedés (XI., XXII.) 1134 Budapest, Angyalföldi út 5/b. 1116 Budapest, Mezőkövesd u. 5-7. * 131 -2500, 270-0322, 270-0511,270-1705. * 228-0097, 228-0098 !›?›&› Ferencvárosi Fogyasztási Iroda (VIII., IX., X.) Munkatársaink irodáinkban: Ügyfélfogadás: I 1096 Budapest, Haller u. 32-40. n- fogadják a villamosenergia-igénybejelentéseket, hétfő 9-18 óra : 147-5536, 147-5537. cv műszaki-gazdasági tájékoztatást adnak, kedd: -1^- . - - ,y\,|,| . i®- villamosenergia-közszolgáltatási szerződést kötnek, szerda: 8-15 óra -i . ^ ’’ '' «■ intézik a fogyasztásmérő berendezések felszerelését csütörtök: 8-15óra ^ és a hálásaira kapcsolást, illetve péntek: 8-15óra b 14/-3162, 147-3185. és­ számlázási ügyekben tájékoztatást adnak. szombat: - NEMZETI SPORT 3 Mester,Migi EGERVÁRI SÁNDOR: - Súlyos egyéni hibák következménye, hogy jól játszó csapatom öt perc alatt elveszítette a mérkőzést. Sajnos az is igaz, hogy ez hozzátartozik a futballhoz. A csapat játékát biztató­nak vélem, és ez reményt ad a következő bajnoki mérkőzésekre. + Az első félidőben ragyogóan zárt a védelem, a második játék­részben viszont katasztrofális volt. Mi az oka ennek? - Csak ismételni tudom maga­mat, rendkívül súlyos egyéni hibák okozták vereségünket. Ez ellen nem lehet felkészíteni egy csapatot. DIMITRIJE DAVIDOVICS: - A délelőtt tizenegy órás kezdési időpont, s a harminc fok körüli hőség nem futballra való. Fontos, hogy a játékosoknak megfelelő körülményeket biztosítsunk. Nem kritizálom a játékvezetőket, nem kérem, hogy támogassanak ben­nünket, de azt elvárnám, hogy ellenünk se vezessenek. Úgy érzem, az első félidőben egy jogos tizenegyest nem ítéltek meg a javunkra.­­ Miért cserélte le Forrait? - Sajnos Forrai megsérült, ezért le kellett őt lecserélnem. Zombori Sándor