Nemzeti Sport, 1994. december (5. évfolyam, 329-355. szám)

1994-12-01 / 329. szám

4 NEMZETI SPORT Keszthelyi H. Haladás- Vác FC-Samsung 0-4 (0-2) Keszthely, Balaton-parti­ pálya, 250 néző. Vezette: Sóthy (Ma­kai, Osztermajer). KESZTHELY: Kuczkó - Panghy - Kriston, Szabadi, Szalay - Szoboszlai, Gazsó, Csörnyei - Sebők, Tettamanti, Ruskó. Edző: Pusztai László. VÁC FC-SAMSUNG: Hámori - Kasza - Puglits, Lévai, Ara­nyos - Nyilas, Sallai, Farkas, Romanek - Füle, Hetesi. Edző: Csank János. CSERE: Hámori helyett Halász és Nyilas helyett Burzi a szü­netben, Sallai helyett Bánföldi az 60., Gazsó helyett Bernáth és Szoboszlai helyett Purt a 66. percben. GÓLSZERZŐ: Füle (11-esből) 20., Kasza a 34., Füle a 51. Burzi az 59. percben. SZÖGLETARÁNY: 7:7 (4:3). 20. perc: Szalay a keszthelyi tizenhatoson belül buktatta a befelé cselező Nyilast. A meg­ítélt büntetőt Füle végezte el, s a jobbra vetődő Kuczkó felett a kapu közepébe emelt. 0—1 32. perc: Gazsó jó indítással vette észre Ruskót, a csatár ti­zenkét méterről lőtt, de a jobb alsó sarokra leadott lövésébe Hámori még bele tudott érni. A labda így is a gólvonal felé gurult, de Kasza utolérte, és felszabadított. 34. perc: Jobb oldali Nyi­las-Farkas kisszöglet után Nyi­las az alapvonal mellett elin­dult befele, majd átemelt a túl­só kapufához. Hetesi fejese még kipattant az elvetődő Kuczkóról, de Kasza két lépés­ről a hálóba segítette a labdát. 0-2 35. perc: Aranyos és Sebők összerúgott a váci tizenhatoson belül, majd mindketten tovább küzdöttek az ottmaradó labdá­ért. Sóthy játékvezető szabály­talannak ítélte Aranyos „mun­káját", ezért tizenegyest ítélt. A büntetőt Sebők végezte el, a kapu jobb oldalára lőtt lapos labdát azonban Hámori kiütöt­te, majd Puglits szögletre men­tett. 51. perc: Puglits robogott a jobb oldalon, az alapvonal kö­zeléből középre adott, az érke­ző Füle pedig a 11-es pont tájé­káról jobbal a jobb alsó sar­ok­­ba helyezett. 0-3 59. perc: Sallai ugratta ki a bal oldalon meginduló Hetesit, a csatár középre emelt, Szabadi azonban Füle elől tovább fejel­te a labdát, amely a támadást jobb oldalon kísérő Burzi elé került. A cserecsatár nem toto­jázott, 10 méterről, kapásból jobbal hatalmas lövést zúdított a háló bal oldalába. 0-4 70. perc: Romanek ível kö­zépre a bal oldalról, Füle érke­zett fejelni, de 8 méterről a bal felső sarok fölé csúsztatott. Megnyugtató előnnyel érke­zett Keszthelyre a bajnokcsa­pat, így Csank János azért sem idegeskedett, hogy Vígét és Nagyot sérülés, Zvarát és Kris­­kát pedig betegség miatt kellett nélkülöznie. A váci szakvezető a kapuban Hámorinak adott bizonyítási lehetőséget, s arra számított, hogy csapata győze­lemmel vívja ki a továbbjutást az NB 13-es csapat otthonában. Pusztai László abban bízott, hogyha a legjobb nyolc közé jutni nem is, de győzni vagy döntetlent elérni azért sikerül csapatának. A szakvezető há­rom csatárral küldte pályára együttesét, de a két szélső tám­adónak Sebőknek és Ruskónak vissza kellett lépnie a középpá­lyára, hogy a védekezésből is kivegyék a részüket. Bátran kezdett a Keszthely, sőt a hazaiak helyzetet is alakí­tottak ki Hámori kapuja előtt. Hamar kiderült azonban, hogy a rutinosabb, és jobb képességű NB I-es együttes minden csa­t­­atrészben felülmúlja ellenfe­­ét, s a vendégek jól játszva több helyzetet dolgoztak ki Kuczkó kapuja előtt. Nyomott a Vác, s bár a házigazdák né­hány formás kontrát is kialakí­tottak, a vendégek vezető gólja után egy pillanatig sem volt kétséges, hogy a Keszthely ezen a mérkőzésen is alulma­rad. Kettősség érződött a ház­igazdák játékán, próbálták egyensúlyba hozni a támadást és a védekezést, igyekeztek ro­hamozni, de rombolni is, ami­nek az lett a következménye, hogy játékukban ebből is, ab­ból is volt egy kicsi, de az egész valahogy nem volt az igazi. Szóval erőlködött a Keszthely, a lazán futballozó Vác pedig nemcsak a helyzete­ket alakította ki sorra, de gólo­kat is szerzett. Sőt, a házigaz­dáknak sikerélményük sem le­hetett, az első játékrész hajrájá­ban Hámori 11-est is védett. A második félidőben sem változott a mérkőzés képe, fel­szabadultan, könnyedén ját­szott a Vác, s dolgát a házigaz­dák nem tudták megnehezíte­ni. Dicséretre méltóan igyeke­zett a Keszthely, de nem tudott méltó ellenfelévé válni a baj­nokcsapatnak. A mérkőzés összképe alapján az NB I-es együttes nagyobb különbségű győzelmet is arathatott volna, a mérkőzés hajrájára elfáradó Keszthellyel szemben. A Vác FC-Samsung együtte­se összesítésben 8-0-ás gólkü­lönbséggel lépett a legjobb nyolc közé. Sóthy játékvezető megadott a Keszthelynek egy vitatható 11 -est, de a mérkőzés túlnyo­mó részében nagyvonalúan, jól bíráskodott a sportszerű talál­kozón. Jó: Kriston, Tettamanti, ill. Lévai, Kasza, Romanek, Füle, Hetesi. Pusztai László: - Fejet kellett hajtanunk a Vác FC-Samsung nagyobb tudása előtt, a továb­biakban lelkes szurkolói mara­dunk ellenfelünknek a Ma­gyar-kupában. Csank János: - Örömfutballt mutathattunk be, hiszen ritkán sikerül, hogy ilyen nagy előn­nyel játszhassunk kupavissza­vágót. Most is viszonylag gyor­san gólt szereztünk és lazán, könnyedén futballozva nyer­tük meg a mérkőzést. Ám gon­dolom, ezzel számunka vége a sétagaloppnak.... Gonda László V. 329. • 1994. december 1. Idegenben megőrzött előnyök Vasas-Stadler FC 2-1 (0-1) Fáy u., 200 néző. Vezette: Vavika (Kovács N., Balajti). VASAS: Sáfár - Juhár - Herczeg, Mónos, Vincze - Szenes, Erős, Simon, Claude - Borgulya, Gricajuk. Edző: Tóth Bálint. STADLER FC: Babócsy - Oprisan - Laczina, Kertész - Csehi L, Molnár, Hleba, Csehi Z., Linnyikov, Nagy - Rumán. Edző: Sán­dor István. CSERE: Mónos helyett Pál, Hleba helyett Kanál (mindkettő a szünetben), Rumán helyett Kovács a 72. percben. GÓLSZERZŐ: Hleba a 21., Simon az 50., Borgulya a 80. perc­ben. SÁRGA LAP: Erős (reklamálásért) a 75., Kanál (Gricajuk meg­­rúgásáért) a 76., Oprisan (Simon buktatásáért) a 86. percben. KIÁLLÍTVA: Juhár a 81. percben. SZÖGLETARÁNY: 12:2 (9:0). 10. perc: Kertész szabadrú­gásból, huszonöt méterről cé­lozta meg a jobb felső sarkot, Sáfár csak másodszorra tudta megkaparintani a labdát. 21. perc: Laczina adott be jobbról, kavarodás támadt a Vasas kapuja előtt, végül Hle­ba fordult rá a labdára, ame­lyet úgy lőtt nyolc méterről a bal alsó sarokba, hogy az a közbevetődő Erősön is felper­­dült. 0-1 35. perc: Juhár fölényesked­ve haza akarta sarkallni a lab­dát, de nem vette észre a háta mögött ólálkodó Rumánt. A hátvéd szerencséjére a csatár nem tudta elrúgni a labdát Sá­fár mellett, aki végül üggyel­­bajjal mentett.­­Tűzbe jött a közönség, vég­re volt miért izgulni. Sajnos, a játékosoknak semmi közük sem volt ehhez, mert egy unat­kozó kutya tévedt a játéktérre és csupán nagy küzdelem árán sikerült onnan elzavarni.) 38. perc: Végre valami a fut­­ballból!... Borgulya jobbal fel­pörgette maga előtt Simon át­adását, majd tizenöt méterről, ballal, futtából rászúrta a lab­dát, amelyet Babócsy bravúrral ütött szögletre. 50. perc: Borgulya az alap­vonalig jutott el a balösszekötő helyén, beadását Pál az ötösről egyből kapura küldte, Babócsy beleütött a labdába, amely a gólvonal elé hullott, és az érke­ző Simon három méterről a léc alá helyezett. 1-1 61. perc: Kanál a leshatárról lódulhatott meg, elhúzott a ki­futó Sáfár mellett, de közben csaknem az oldalvonalig ki­sodródott. Laposan gurította az üres kapu felé a labdát, de olyan lassan, hogy Juhár elérte azt és becsúszva szögletre pöc­költe. 78. perc: Kovács százszázalé­kos helyzetbe hozta Kanált, ő azonban tizennégy méterről, senkitől sem zavartatva a jobb alsó sarok mellé durrantott. 80. perc: Borgulya jobb olda­lon, az ötös sarkától szúrta rá a labdát, amely a felső lécről pat­tant ki. Claude balról beadott, Babócsy aláfutott, így a még mindig az előző lövés helyén bosszankodó Borgulya elé ke­rült, ő pedig egyből a bal alsó sarokba lőtt. 2-1 81. perc: Kanál egyedül in­dult volna a kapu felé, ha Juhár utolsó emberként nem birkóz­­za földre. Hiába csodálkoztak a hazai játékosok, Vavika kiállí­totta a Vasas védőjét. Végül is egyenletesre kop­tatták a gyepet a csapatok, mert mindkét félidőben szin­te kizárólag a Stadler térfelén zajlott a játék. Illetve nehéz lenne megfogalmazni, mi is zajlott ezen a találkozón, já­téknak talán illetlenség lenne nevezni. A vendégek szemlá­tomást előnyük megőrzése ér­dekében léptek pályára, tőlük nemigen lehetett szórakozta­tóbb futballt várni. A célnak mindent alárendelve tíz em­berrel védekeztek, és csupán egyetlen csatárt küldtek előre, hogy legyen, aki megtartsa az előrevágott labdákat. Így az­tán a Vasas óriási mezőnyfö­­lénybe került, de enyhén szól­va is túlzás lenne ezt nyo­masztónak nevezni. A házi­gazdák szorgalmasan gyako­rolhatták a szögletrúgásokat, de a szünetig egyetlen épkéz­láb támadást sem voltak képe­sek összehozni. Ezzel szem­ben a ritkán előremerészkedő Stadler az egyik kontrája vé­gén vezetést szerzett, és ekkor már három gólt kellett volna lőnie a Vasasnak a továbbju­táshoz. Az angyalföldi együttes di­cséretére csupán az szól, hogy a második játékrészben meg­próbálta a lehetetlent. Játéko­sai nagy akarással, ám renge­teg elképesztő hibával futbal­loztak. A félidő elején ennek ellenére sikerült egyenlíteni­ük, majd továbbra is hevesen ostromolták Babócsy kapuját. Ekkor már gyakrabban hasz­nálták fel a széleket, ennek kö­szönhetően helyzetekhez is ju­tottak. De ezek zömét ámulat­ba ejtő ügyetlenséggel ki is hagyták. A Stadler jól hasz­nálta ki, hogy ellenfele csak­nem egy lapra tett fel min­dent, és miközben a Vasas az egyik oldalon erőlködött, a vendég együttes a másikon gyors kontrái révén akár há­rom góllal is elhúzhatott vol­na, ha Kanál és Román nem akar versenyre kelni helyzet­kihagyásban a hazai támadók­kal. Az utolsó tíz perc izgal­masan telt el, hiszen a Vasas közel került az áhított harma­dik gólhoz, de ha a helyzete­ket összeszámoljuk, nem mondhatni, hogy igazságtalan eredmény született. Mindent egybevetve a Stadler FC 2-2- es összesítéssel, idegenben szerzett góllal jutott tovább. Vavika lelken szárad néhány fordított ítélet, de komolyabb hibát nem követett el. Jó: Sáfár, Simon, Borgulya, ill. Babócsy, Oprisan, Kertész, Csehi I. Tóth Bálint: - Sajnos, kies­tünk, mert gyermeteg gólt kap­tunk, és a rengeteg helyzetből képtelenek volt annyi gólt rúg­ni, amennyi a továbbjutáshoz elegendő lett volna. Gratulálok az ellenfélnek és további sike­reket kívánok. Sándor István: - Minden ku­ t­­amérkőzés érdekes, de ez kü­­önösen az volt. Kihagytunk jó néhány helyzetet és ezért a vé­gén majdnem kiestünk. A két­gólos előny túlzottan meg­nyugtatta a csapatot, és a fiúk fejben már elkönyvelték a to­vábbjutást. Pajor-Gyulai László A labda a Stadler FC kapuja előtt, láthatóan a játékosoktól függetlenítve magát légi útra kelt (Farkas József felvétele) Pénztáros néni biciklivel A szünetben a húsz-har­minc fős nánási B-közép tombolása közepette tom­bolahúzásra került sor. A csodaszép mountainbike-ot a hajdúnánási pálya kendős pénztáros nénije nyerte, aki örömében még a kasszát is bezárta, persze csak addig, amíg kipróbálta (szemmel) a kétkerekűt. ­ Hajdúnánási FC­­PMSC-Fordan 1-0 (1-0) Hajdúnánás, 600 néző. Vezette: Kurmai (Zvolenszky, Buko­­vics). HAJDÚNÁNÁS: Tóth P. - Szűcs - Nagy II., Papp, Pipó - Sze­mén, Kondora, Fazekas, Vass - Nagy III., Malisenko. Edző: Gí­­rus Zoltán. PMSC-FORDAN: Gelei - Márton - Dienes, Schneider - Ul­­veczki, Tolocsko, Jaki, Dárdai, Virág - Benkovics, Niederbacher. Edző: Eich László. CSERE: Vass helyett Kárász a szünetben, Nagy III. helyett Vonyigás a 66., Schneider helyett Braun a 71., Ulveczki helyett Ulrich a 77. percben. GÓLSZERZŐ: Malisenko a 2. percben. SÁRGA LAP: Nagy II. (Dárdai megrúgásáért) a 87. percben KIÁLLÍTVA: Benkovics a 45. percben. SZÖGLETARÁNY: 4:6 (3:4). Félórával a mérkőzés előtt úgy látszott, hogy nem látszik majd semmi a kupavisszavá­góból. A koromfekete felle­gekből hófehér dara hullott, ám mire a csapatok bemelegí­tettek, már vakító napfény kápráztatta el a jelenlévőket, de leginkább a pécsi védel­met, mert hogy... 2. perc: Vass jobb oldali szögletét Gelei csak kiöklözni tudta, éppen Fazekas elé, aki látványos mozdulattal a lécre ollózott, a kipattanóra Mali­senko eszmélt először, és az ötös bal sarkáról a kapu köze­pébe bólintotta a labdát. 1-0 16. perc: Márton jobb oldali 25 m-es szabadrúgása után Niederbacher lőtt 4 m-ről a hófelhők fölé. 26. perc: Nagy II Z. húzott el a jobb szélen, vissza­passzolt Kondorához, aki egyből a kapu elé kanyarin­­totta a labdát, érkezett Faze­kas és kissé kisodródva az ötös oldaláról ballal fölédur­­rantott. 33. perc: Nagy II Z. balról ívelt be szögletet, a tétovázó pécsi védők között Malisen­­kóhoz került a labda, aki job­bal a bal kapufa mellé belső­­zött. 38. perc: Benkovics, Nieder­bacher akció futott a pályán. Előbbi bal oldali beadását alig fejelte a léc fölé az osztrák vendégmunkás. Fél perc múl­va a kapu előtt 8 m-re őrizet­lenül hagyott Benkovics haj­szállal maradt le Virág labdá­járól. 43. perc: Fazekas a kapujá­tól 4 m-re elegánsan levette a labdát Dárdainak, aki egyből kapura pöccintett, Tóth azon­ban reflexszerű mozdulattal, a bal kapufa segítségével szögletre mentett. 45. perc: Benkovics egy már elvesztett labdát próbált visszaszerezni, Kondora ezt megakadályozta, amit a pé­csiek játékosa zokon vett és visszarúgott, Kurmai azonnal felmutatta neki a piros lapot. 68. perc: Kondora a ven­dégtérfél közepéről indulva vezette kapura a labdát, az immel-ámmal rátámadó vé­dőket megelőzve 14 m-ről jobbal mellé lőtt. 75. perc: Virág lódult meg Pipó ajándéklabdájával a bal­­összekötő helyén, már a 16- oson belül járt, amikor elhúz­ta a rátámadó Tóth kapus mellett a labdát, ám mielőtt lett volna a visszaérő Pipó az oldalvonalon túlra tisztázott. 80. perc: Fazekas lőhetett volna bombagólt 12 m-ről, de lecsúszott a lábáról a labda. A pécsieknek talán még a nánási pályától mintegy 300 m-re lévő struccfarmon jártak a gondolataik, amikor a haza­iak ukrán légiósa gondolko­dás nélkül kettőre faragta csa­pata hátrányát. A kábulatból gyorsan magához tért a For­dán és megszállta a vendéglá­tók térfelét, akik a vezető gól­juk után a kontratámadásokra spekuláltak. Egy-egy ilyen megugrást azonban kemé­nyen visszavert a pécsi véde­lem (volt olyan időszak ami­kor egyszerre két nánásit is ápoltak a vonal mellett), a kö­zéppályás sor, de főleg az ékek viszont igen „lágyan" futballoztak. Az első félidő végén ugyan vezettek Dárdai­ék néhány veszélyes tám­adást, de a jól záró védelem Tóth kapussal az élen mind­annyiszor lehúzta a rolót. A szünet előtt Benkovics fegyel­mezetlensége roppant nehéz helyzetbe hozta az NB I-es gárdát. A folytatásra Eich László Tolocskót küldte előrébb Nie­derbacher mellé, Dárdai is kissé feljebb jött, a PMSC játé­kának színvonala azonban ha lehet, még lejjebb csúszott. Tóth kapus nyugodtan me­lengethette a hátát a napon, védenivalója ugyanis nem igen akadt. Igaz kollegájának sem sok, így aztán a második félidő derekáig csupán az je­lentett izgalmat, hogy Nagy I­I. a nánásiak egyik legjobbja egy rossz mozdulat következ­tében megsérült és hord­ágyon kellett levinni a pályá­ról. A lelátón álldogáló Tóth Bélának, a PMSC-Fordan főszponzorának és Esterházy Mártonnak a csapat mene­dzserének is elkelt volna a hordágy, de egészen más ok­ból. A két vezető kínjában hol mosolygott, hol pedig a sírás kerülgette őket. Teljes joggal, hiszen amit a mecsekaljai gárda produkált az enyhén szólva siralmas volt. Összesítésben a PMSC-For­dan 3-1-es gólkülönbséggel jutott a legjobb nyolc közé. Kurmai játékvezető na­gyobb hiba nélkül vezette a helyenként szikrázó összecsa­pást. Gírus Zoltán: - Az őszi sze­zon második felének jó telje­sítménye után becsülettel bú­csúzhattunk a kupától és lel­kes közönségünktől. A Pécs­nek sok sikert kívánok a to­vábbi szerepléséhez. Eich László: - Gratulálok az ellenfelünknek a megérde­melt győzelméhez. Úgy ér­zem, hogy a csapatom a szombati bajnoki mérkőzéssel befejezettnek tekintette az idényt. Jó: Szűcs, Papp, Fazekas, Nagy II Z., ill. Dárdai, Jaki, Göbölyös János