Nemzeti Sport, 1999. május (10. évfolyam, 118-146. szám)

1999-05-02 / 118. szám

X. 118. • 1999. május 2. LABDARÚGÁS • PNB NEMZETI SPORT ÉS Ú­­ Üllői út, 6000 néző. Vezette: Juhos (9) (Koch, Vámos) CSERE: Casoltan helyett Szőke (4-2-2) a szünetben, Csóka helyett Kómán (5) az 58., Kovács B. helyett Vincze D. (6) a 60., Lendvai he­lyett Jagodics (-) a 68., Nyilas helyett Eszenyi (-) a 70., Babati he­lyett Strasser (-) a 86. percben GÓLSZERZŐ: Mátyus a 42., Bükszegi a 65., Vincze D. a 80., Kulcsár a 86. percben SÁRGA LAP: Lendvai (lerántotta Babatit) a 37., Molnár B. (Lend­­vait lökte fel) a 64. percben KIÁLLÍTVA: Szőke a 80. percben SZÖGLETARÁNY: 7:4 (2:0) 16. perc: Az első valamirevaló akció góllal végződhetett volna. Nyi­las jobbról ívelt a kapu elé, Lilik hat méterről fejelt, Vlaszák azonban reflexmozdulattal a mezőnybe ütötte a labdát. Nem szabadult fel a ZTE kapuja: Mátyus balról, a centerposzton érkező Bükszegihez emelt, ám a ferencvárosi csatár senkitől sem zavartatva hat méterről, jobbal a léc fölé belsőzött. 28. perc: Sebők a Fradi térfelének közepéről remek ütemben ugrat­ta ki a jobbszélen meglóduló Babatit, aki az alapvonalig vezette a lab­dát, majd jobbal beadott, ám a tizenegyes pont tájékán Szűcs az utol­só pillanatban estében vágta ki a labdát az akciót kísérő zalaegersze­gi csatárok elől. 41. perc: Kovács Béla kapta a labdát Kulcsártól, és 18 méterről, jobbal megcélozta a bal felső sarkot, Vlaszák azonban az alapvonalon túlra hárította azt. 42. perc: Mátyus unta meg a ferencvárosiak vérszegény támadó­játékát. Az akciókban szinte mindannyiszor szerepet kérő válogatott hátvéd a tizenhatos előtt forgolódott a labdával, s mivel a vendégvé­dők nem léptek ki rá, a kapu felé fordult, és 17 méterről, ballal, nem túl erős lövést küldött a bal alsó sarok felé. Vlaszák kissé későn vető­dött, így a labda utat talált a hálóba. 1-0 65. perc: Babati a jobb oldali szögletzászlónál felszabadíthatott vol­na, ehelyett a tőle tíz méterre álló Nyilashoz rúgta a labdát. A Fradi kö­zéppályása felnézett, s látta, hogy belül Bükszegi érkezik. A jobbal a ka­pu elé ívelt labdát Bükszegi négy méterről a háló jobb oldalába fejelte. 2-0 80. perc: Füzi középen tört a kapu felé, a szünetben beállt Szőke pedig már­­csak úgy tudta megállítani a ferencvárosi játékost, hogy hátulról buktatta. A megmozdulásért piros lap járt - Szőke mehetett zuhanyozni... A 23 méterről megítélt szabadrúgást Vincze végezte el, és jobbal, laposan a kapu bal sarkába lőtte a labdát. 3- 0 83. perc: Füzi a balösszekötő helyéről, 14 méterről ballal iszonyatos erővel tűzte kapura a labdát, amelyet Vlaszák a levegőbe öklözött. A lehulló labda a kapuba pattant volna, ám érkezett Szabó I Zsolt, s a gólvonal elől kivágta. 86. perc: Eszenyi balról, a tizenhatos és az oldalvonal közötti terü­letről ballal, élesen középre lőtt, belül lendületből érkezett Kulcsár, és jobbal, egyből, hét méterről a léc alá bombázott. 4- 0 90. perc: Bükszegi végzett el szögletet a jobb oldalról, a beívelt lab­dát Jagodics 12 méterről a lécre fejelte. ÓRIÁSI SVÉD LAMBÉRIA, HAJÓPADLÓ ÉS FENYŐ FŰRÉSZÁRU VÁSÁR! Telefon: 06 (29) 419-127 Részletes hirdetésünket megtalálja a lap hétfői számában! ITALINOX HUNGÁRIA EULLAb Rozsdamentes acéltermékek nagyraktára Kohászati rozsdamentes acéltermékek - alapanyagok, félkész termékek nagy választéka raktárról: hidegen és melegen hengerelt acéllemezek, felületi kiképzéssel is: polírozott, szálcsiszolt, SB, színes és dekorációs lemezek (AISI 304, AISI 304 L, AISI 31­6S, AISI 316, AISI 316 L, AISI 316 Ti, AISI 321, AISI 430), csövek, zártszelvények, ívidomok polírozással is, armatúrák, búvónyílások, tartályfenekek, perforált lemezek, csúszásgátló lemezek, koracélok, négyzetacélok, hatszögacélok, laposacélok, szögacélok, hőálló acélok raktárról vagy megrendelésre. 1184 Budapest, Lakatos út 61-63. Telefon: 291-6239,294-2557, 290-1796. Telefon/fax: 290-5067 NADASI ÉS FIA KFT. Bp. XVI., Szlovák u.-Gusztáv u. sarok. Tel./fax: 409-4111 és 06 (60) 339-203 Fenyőfűrészáru kedvező árakon­ (szlovák, cseh beszerzés). Komplett tetőszerkezetek. Deszka, palló, fűrészelt gerendák 10 m-ig, normál és sazott hajópadlók, lambériák, tetőfóliák. Nyitva tartás: h-p 7.30-16, szó 7.30-12 óráig E 5M v.iih.l. í': 3® ff® ,<§) Mivel az egerszegiek gondosan megszervezték védekezésüket, így a zöld-fehérek a mérkőzés első ne­gyedórájában nem tudtak a ven­dégek kapuja elé kerülni. A ZTE védelmi triója előtt Csóka söprö­­getett, már a vendégtérfél közepén megtámadta a labdát hozó ferenc­városit, csapattársai pedig a tá­madáshoz csatlakozó hazai játé­kosokat akadályozták a labda át­vételében. Kissé tanácstalanok voltak a házigazdák, akik többet birtokolták ugyan a labdát, de lö­vőhelyzeteket nem tudtak terem­teni, így aztán arra vártak, hogy vendégeik hibázzanak, elveszítsék a labdát, vagy áldozatául essenek valamelyik támadó cseleinek. Erre azonban hiába vártak, sőt, a za­laiak labdaszerzés után formás, lendületes kontrákat vezettek­­ a Fradi védősoráig. Ott azonban ők is elakadtak, így a kapusok tétlen­ségre voltak kárhoztatva (jellemző mindkét csapat szervezett védeke­zésére, hogy először a 16. percben kellett védenie Vlaszáknak). A félidő derekán a ferencváro­siak kissé hátrébb húzódva ado­gattak, próbálták előrébb csalni a ZTE védőit, hogy így területet nyerjenek a sprintekre alapuló támadásokhoz, de a kék-fehérek nem mentek lépre. A hazaiak ro­botoltak, ám csak a játékrész fini­sére érezték meg, hogy „darálós” futballjuk önmagában nem elég a győzelemhez. Akkor sebességet váltottak, gyorsabban járatták a labdát a középpályán, s mivel el­lenfeleiktől is többet mozogtak el, mint addig, támadásaik veszélye­sebbé váltak. Mátyus lövése révén gólt is szereztek. A szünetben Strausz László változtatott: Casoltan helyett Sző­két küldte pályára, a cserejátékos jobb oldali középpályás lett, Ba­bati pedig áthúzódott a bal szélre. Élvezetesebbé vált a meccs, mert a vendégeknek támadniuk kellett az egyenlítés érdekében, s mivel mentek előre, a középpá­lyán és a védelemben gyakran ré­sek támadtak. Ezt a zöld-fehérek ki is használták, ötletesebben, gyorsabban futballoztak, mint az első félidőben. A középpályások jól váltottak egymással, sokat mozogtak, és mivel Mátyus gyak­ran jött előre segíteni a támadá­sokat, sűrűn vezették létszámfö­lényben akcióikat a ferencvárosi­ak. Csakhogy a vendégek is több­ször látogattak el Vámos kapujá­hoz, mint addig. Strausz László ráadásul hamarosan újra változ­tatott, lehívta a pályáról Csókát, beküldte Kámánt és a ZTE ez­után már három csatárral próbált támadni. Mariján Vlak ellenlépé­se nem váratott magára, és a fe­rencvárosi csere taktikai szem­pontból remek húzás is volt. Mi­vel a zalaiak már elősöprögető nélkül játszottak, az FTC mestere az irányító, Kovács Béla helyett a friss Vincze Ottót küldte pályára, hogy középen ő próbálja felőrölni a kék-fehérek meggyengült vé­delmét. Molnár Balázs hátralé­pett ugyan, hogy vigyázzon Vin- A meccs hőse A második játékrészben a ferencvárosi labdarúgók kö­zül többen is jól futballoztak. Közülük azért emelhető ki MÁTYUS JÁNOS, mert a vé­dő az első negyvenöt percben is igen aktívan játszott.Nem­­csak nagyszerűen semlegesí­tette az éppen rá eső zalae­gerszegi támadót, de minden alkalmat megragadott arra, hogy részt vegyen a zöld-fe­hérek akcióiban, gólhelyzetet teremtett magának és társai­nak is, s ő szerezte a Ferenc­város első találatát ezért, de ezáltal (mivel elöl há­rom támadó maradt) szinte ketté­szakadt a ZTE, és a Ferencváros már egyértelműen uralta a kö­zéppályát. A folyamatos hazai nyomás közepette egy egerszegi hiba után Bükszegi növelte a zöld-fehérek előnyét, és ezzel el is dőlt a meccs. A vendégek ugyan férfiasan küz­döttek a szépítésért, de tudhatták: az FTC megnyerte a meccset. Érezhette ezt, persze, Marijan Vlak is, aki mégis változtatott csa­patán: előbb a középpályás Jago­­dicsot küldte be Szűcs helyett, majd Nyilast váltotta egy csatár, Eszenyi, s ezzel egyidőben Bük­szegi hátrahúzódott a középpályá­ra. A meccs akkor végképp eldőlt, amikor a kék-fehérek - Szőke sza­bálytalankodása után - előbb lét­számhátrányba kerültek, majd Vincze szabadrúgásból újabb gólt szerzett. Kulcsár aztán a kegye­lemdöfést is megadta a vendégcsa­patnak, így a találkozó lefújása után a ferencvárosi szurkolók jog­gal ünnepelhették csapatukat, amely valóban rászolgált győzel­mére. Juhos Attila játékvezetőnek nem volt nehéz dolga, a mérkőzés sportszerű volt, ám ez nem kiseb­bíti a bíró érdemeit. A mérkőzésről tudósított: Gonda László Göbölyös János MŰSZAKI VÁSÁR! OTP hitelakció, tévé-videó csereakció! 1 Panasonic kam.VHS-C, 21 xzoom, 0.3 lux 83 990Ft | Philips videó 4 fej, LP-SP,USD, HQ 39 500 Ft | Akai videó 4 fej, LP-SP, HQ 39 990 Ft | Panasonic tv TXT, 55 cm, magyar menü 64 990 Ft | Sony tv 72 cm, 50 Hz, st, txt, USD, sleep 157 990 Ft­­ | Aiwa hiti torony, 3 cd, 2 kaz., 2x45 W, sorround 66 990 Ft | Aiwa hifi torony. 3 cd, 2 kaz., 2x100 W 59 990 Ft | Aiwa hifi torony, Dolby Pro Logic, 4x100 W 74 990 Ft | Panasonic HIFI torony, 2x50 W, 1 cd, 2 kaz. 51 990 Ft | Panasonic hifi torony, 2x70 W, 5 cd, 2 kaz. 66 990 Ft | Sony Stamina kam., 0 lux, 220xzoom 123 990 Ft | Sony tv, 72 cm, 100 Hz, txt, stereo, OSD, PIP 211 990 Ft | Japán tv. 55 cm, OSD, sleep, st. 44 990 Ft | Daewoo tv, 55 cm, txt, OSD, 3 év garancia 53 500 Ft | Daewoo tv. 51 cm, txt. OSD. 3 év garancia 46 990 Ft Bp. 11., Lövőház u. 2. Martimus Üzletház, II. em. Nyitva minden nap 10-21 óráig. Telefon: 345-8165 Bp. VB., Erzsébet krt. 26. (udvar) Tel.: 351-8732 Nyilas a levegőben (Casoltan jóvoltából), a meccsen mégis a Zete „szállt el”... (Farkas József felvétele) o­itin­aiMUNIMHV MARIJÁN VLAK: - Úgy vélem, teljesen megérde­melten nyertünk, mert nagyon sok helyzetet dolgoz­tunk ki. Miután a kilencven perc során minden játé­kosom teljes erőbedobással küzdött, nem forgott veszélyben a győzelmünk. A második félidőben pe­dig egészen jó minőségű játékot nyújtottunk. STRAUSZ LÁSZLÓ: - Gratulálok a Ferencvárosnak a győzelemhez, jól játszottak, a játék képe alapján egyértelmű volt a győzelmük. Bevallom, nem gon­doltam, hogy a rossz sorozatunk majd éppen az Ül­lői úton szakad meg, de arra sem gondoltam, hogy ilyen különbségű vereséget szenvedünk. Az első félidőben talán még partnerek voltunk, a második hazai gól után azonban visszaestünk. Németh Ottó, a ZTE technikai vezetője: - Gratulálok a Ferencvárosnak a megérdemelt győzelméhez, és a klub jubileumához. Balázs Zsolt, a Zalaegerszeg juniorcsapa­­tának edzője: - Eljöttünk futballozni az Ül­lői útra, és végül szépen meghaltunk. Mátyus János, a Ferencváros első góljá­nak szerzője: - Úgy érzem, most már másod­szor lőttem fontos gólt, így mi mást is mond­hatnék: végtelenül boldog vagyok. Lendvai Miklós, a Ferencváros sérülés mi­att lecserélt játékosa: - Nagyon félek, hogy valami komoly dolog történt, mert a bokám nagyot roppant. Hétfőn a kórházban kide­rül, mi lehet a probléma, sajnálom, hogy nem játszhattam végig a mérkőzést. c­sak még két edzőt kér a SZÁZ ÉV. Mint már beszámoltunk róla, május 3-án nyílik a Ferencváros századik születésnapja alkalmából rendezett cente­náriumi kiállítás. Nagy Béla, a klub krónikása elmondta, hogy a száz napig látogatható rendezvényt a tervek szerint dr. Torgyán József, a klub elnöke nyitja meg, és mindennap 12-18 óráig fo­gadják az érdeklődőket. A nyitónap kuriózummal is szolgál, ugyanis csak akkor lesz látható Albert Flórián 1968-ban nyert aranylabdája, és 12-13 óráig a „Császár” és Nagy Béla dedikálja az ünnepségsorozat alkalmából kiadott „Fradi nosztalgia” című könyv második és harmadik kötetét. Az ünnepségekből egyéb­ként már a szombati mérkőzés elé is jutott. A klub vezetői emlék­lapot nyújtottak át a száz, legrégebbi (tagdíjat is fizető) bará­­tikör-tagnak, a Springer-szobornál pedig a klub és a baráti kör nevében koszorút helyeztek el. STÁBBŐVÍTÉS? Mariján Vlak tíz napon belül választ ad arra: elfogadja-e a Ferencváros további két esztendőre szóló szerződés­­ajánlatát, vagy sem. A zöld-fehérek vezetőedzője egyébként nem köti különösebb feltételhez a kontraktust, mint mondta: elégedett a jelenlegi szerződésének kondícióival, a csapattal, bár hozzátet­te, hogy egy-két játékossal minden bizonnyal erősíteni kell a ke­retet. Mariján Vlaknak mindössze egy kívánsága lenne: Simon Ti­boron kívül még két edzőt szeretne maga mellett tudni, hiszen, mint mondta, így a szakmai munka még hatékonyabb lehetne. INGYEN. Dr. Ormossy Attila nyugodtabb, mint két héttel ez­előtt, az ominózus Fradi-Újpest meccs előtt, alatt és után. Bár a kilencedik kerületi rendőrkapitány szombaton az éppen aktuális FTC-ZTE mérkőzés biztosítását készítette elő, a közelmúltbeli „futballháborúról” is beszélt. - Mintegy negyven személy ellen tart a vizsgálat, ám, hogy mi­kor zárul le az ügy, arra egyelőre nem tudok válaszolni - mondta a rendőrkapitány. . Dr. Ormossy Attila megjegyezte: hiába folyik mintegy negyven személy ellen vizsgálat - mivel szabadlábon védekeznek -, közü­lük bárki, bármikor továbbra is látogathatja a meccseket, és a rendőrségnek be kell engedni őket a stadionba. A szombati mérkőzés előtt mintegy harminc-negyven rendőr­nek tartott eligazítást a kapitány, s mint megtudtuk: a kivezé­nyelt karhatalom ingyen biztosította a rendet. - A Ferencváros nem kért egyetlen rendőrt sem a mérkőzésre, én viszont úgy gondoltam, itt a helyünk, még ha ezért egy fillért sem kapunk, hiszen a rendbontás elkerüléséhez elengedhetetlen a megelőzés - fejezte be dr. Ormossy Attila. " i­llengő fűrészáru IS AKCIÓ: OLCSÓBBAN, MINT TAVALY! • Egységes szélességű, fix borovi deszkák 30 000 Ft/m’ + áfától • Gerendák/szarufák: 30 000 Ft/ml + áfától •Lécek: 36 Ft/m3 + áfától ~ • Száraz borovi lambéria: 1 000 Ft/fm + áfa fazott hajópadló 1 100 Ft/m! + áfa járó hajópadló 1 200 Ft/m! + áfa Komplett tetőszerkezeti faanyagok megrendelés szerint Cím: Bp. XVI., Nagyicce sor.Tel./fax: 403-5893.Tel.: 403-5148