Nemzeti Sport, 2002. április (13. évfolyam, 88-116. szám)

2002-04-02 / 88. szám

4 Hazai labdarúgás 2001. április 2., kedd I "tísposf NB I B. Keleti csoport, felsőház. A Csepel győzött Rákospalotán Botladoznak a csabaiak jffl.....||||i' | NB I B. Keleti csoport, alsóház. Sok gól Egerben és Erzsébeten i'v'Áíii:.:. Éf¥ _ wX I jí. SZOLNOKI MÁV BÉKÉSCSABA Rézsó 0 - Ivitz 6, An- Matkó 7 - Balog Zs. Pál 6, Frida 6, Romanek 5, Fehér 6, Kabala 5, 6 - Novák 7, Kádár 7, Valentényi 5 - Udvari Gradinariu 7, Pelles 6 - 6, Szoboszlai 5, Bán- Kiss 6, Kotula 6­földi 6, Szabó S. 6 -Popovits 5, Tóth Gy. 5 Vezetőedző Vezetőedző: Vágó Attila Pásztor József Kotula helyettOemem Töti Gy. helyett Toldi Gy. (-] a 63., Antal (-) és Szabó helyett helyett Gelbman (-) a Serban (-), mindkettő 73., Kiss P. helyett Bány a 61., Popovits helyett (-) a 77. percben Floffman a 70. percben Szolnok, Tiszaligeti Stadion, 1500 néző Vezette: Hajdó (Kalmár, Heibl) így bíráskodott (8). Hajdó Attilának a sport­szerű találkozón mérkőzést befolyásoló hibája nem volt A mérkőzésről tudósított: GELEI JÓZSEF GÓLSZERZŐ Gradinariu (1-0) a 42. percben SÁRGA LAP Udvari a 16., Gabala a 22., Ivitz a 32., Szoboszlai a 33., Gradinariu a 39., Frida a 43., Fehér a 45. percben SZÖGLETARÁNY: 10:9 (4:4) Vágó Attila:­­ Rengeteg helyzetet dol­goztunk és hagytunk ki mindkét félidőben, ezér­t vált izgalmasabbá a mérkőzés, meg­érdemelt a győzelmünk. Pásztor József: - Nem tudtuk megis­mételni két héttel ezelőtti remek játékun­kat. Ennyi hibát nem szabad elkövetni, mert ennek csak vereség lehet a vége. Dudás helyett lordai Verró helyett Pályán (6) (-) a 62., Márkus he­ az 55., Matheisz helyett lyett Jefferson (-) a 62. Pászti (-) a 85. perc­percben ben­dőt, 400 néző Vezette Wenczel (László, Medovarszki I.) így bíráskodott (8). Wenczel Imre hibá­jául csak az róható fel, hogy két leshelyzet­ben nem bírálta felül partjelzőjét. A mérkőzésről tudósított: LOVASI TIBOR SZÖGLETARÁNY: 11:5 (3:3) MESTERMÉRLEG Mészöly Ije­a: - 1 omer­ek helyzetet dol­goztunk ki, de ezeket rendre elhibáztuk. Gubucz László: - Az első félidőben olyan szerkezetben küldtem pályára a csapatot, amelyben még nem játszottunk, ezért elné­zést kérek játékosaimtól. 2 REAC 24 11 7 6 45-28 +17 40 3. Szolnok 24 11 7 6 42-29 +13 40 4 Csepel 24 12 4 8 52-40 +12 40 5. Diósgyőr 24 11 5 8 38-28 +10 38 6. BKV Előre 24 8 8 8 38-37 +1 32 g.l ^ . f j fy/ 7 Eger 24 9­­ 6 9 37-42­­ 5 33 8. Nyíregyháza 24 9 4 11 45-46 -1 31 9. Fóti SE 24 7 10 7 35-37 -2 31 10 Kecskemét 24 6 7 11 37-48 -11 25 11. Monor 24 7 4 13 30-57 -27 25 12 ESMTK 24 2 7 15 30-61 -31 13 BKV ELŐRE_________DIÓSGYŐRI VTK Uppai 0 - Diszalov 5, Fülöp 0 -­­Konstantin Horváth Cs. 6, Varga 1, Vámosi 6, Kosán 6 A 6 Kovács N. 6,­­ Nyikos 5, Vitelki 6, Herczku 5, Megyesi 6, Ulveczki 5, Sándor 6 Kozma 5 - Disztl M. 4,­­ Vojtekovszki 5, Szilveszter 4, Bánka 6 Montvai 6 - Binder 5 Vezetőedző: Vezetőedző: Urbányi István Pajkos János Megyesi helyett Tóth Binder helyett Uppai Á Cs. [4] az 56., Disztl CT és Nyikos helyet Do­ M. helyett Ruzics (-] motos (5), mindkettő a a 72. percben szünetben. Kosán helyett­­ Olga E H a 63. percben Sport u., 500 néző Vezette: Szarka Z. (Molnár, Hrabovszky) így bíráskodott (7). Szarka Zoltán hibázott akkor, amikor Herczku Szabolcsot nem állította ki. A tizenegyes, a kiállítás teljesen jogos volt A mérkőzésről tudósított: FÖLDEÁK PÉTER GÓLSZERZŐ Bánka (1-0) a 16., Vámosi (11-esből, 1-1) a 78. percben SÁRGA LAP Herczku a 37., Disztl M. a 64., Ruzics a 74. percben KIÁLLÍTVA Constantin (a gólhelyzetben kilépő­ Szilvesztert buktatta) a 27. percben SZÖGLETARÁNY: 11:6 (5:1) MESTERMÉRLEG Urbányi István: - Majdnem sikerült... Pajkos János: - Ezen a mérkőzésen úgy érzem, hogy tíz emberrel is megszerezhet­tük volna a győzelmet. 4# u­ [UNK] 4 t.­l||gf§§ggf | ff . ■ KECSKEMÉTI FC A mérkőzés osztályzata: 3 Molnár B. 6 - Tóth 5- Kovács 5, Földvári 5, Kellner 6, Döntik 5 - Truczka 5, Máté 6, Deme 5, Szarvas 7 - Balla M. 7 Kasza G. 7 Vezetőedző: Hannich Péter CSERE CSERE uomik heyett Doman (5) Szabó helyett Kisloincz a szünetben, Deme helyett (-) a 72., Kovrig helyett László (5) az 56., Tóth- Czéh (-) a 84. percben Kovács helyett Horváth Cs (-) a 72. percben Eger, 300 néző Vezette: Bukovics (Horváth G., Kujbus) így bíráskodott: (8): Bukovics nem hibázott A mérkőzésről tudósított: FESZTBAUM BÉLA GÓLSZERZŐ Bálla M. (1-0) a 17., Barna Cs. (1-1) a 24., Szarvas (2-1) a 33., Zsolnai (2-2) az 53., Kasza G. (3-2) a 89. percben SÁRGA LAP Máté a 19., Barna Zs. a 27., Vass a 69. percben SZÖGLETARÁNY: 3:4 (3:0) MESTERMÉRLEG Hannich Feter:­­ Megtörtük az átkot. Gabala Ferenc:­­ Jobb volt az Eger. 1. Celldömölk 24 16 4 5 50-26 +25 49 2 Siófok 24 15 1 8 44-24 +20 46 3 Kaposvár 24 12 6 6 47-27 +20 42 4 Marcali 24 12 6 6 49-30 +19 42 5 Pécsi MFC 24 12 5 7 38-35 +3 41 6 Lombard 24 11 4 9 39-25 +14 37 7. Bükfürdő 24 9 7 8 25-35 -10 34 8. Sz.batta 24 9 6 9 33-34 -1 33 9 Hévíz 24 8 6 10 4346 -3 30 10 Pápai ELC 24 7 8 9 35-38 -3 29 11 Nagykanizsa 24 3 5 16 25-58 -33 14 12. Dorog 24 1­2 21 15-66 -51 5 REAC_____________CSEPEL-AT Szentpéteri 5 - Din­­lopták 6 - Szirtes­ 6, Ka 4, Virágh 5, Hung Mogyorósi 7, Kolier 5­ler 5, Lilik 4 - Máj 4, - Balogh Z. 6, Viej-Gál 4, Werle 4, Haj­mola 5,Ughy 6,Vász­ka 4 - Lendvai 4. 4, Semsei 7 - Lukács Nyerges 5 B. 8, Malesa 5 Vezetőedző: Vezetőedző: Kutasi Róbert Torok József (5) a szünetben, Werle (6) a 41., Malesa­he­­helyett Kovacsics (4­ lyett Radnics (-) a 2-2) az 59., Hajba he­ 64., Ughy helyett Biai lyett Mihályi (-) a 85. (-) a 85. percben percben Budai ll-stadion, 700 néző Vezette Sápi (Veres, Ottó) így bíráskodott (5): Sápi Csaba hibázott akkor, amikor Nyerges Krisztián lerántásáért nem ítélt büntetőt a REAC javára A mérkőzésről tudósított: B. NAGY ZOLTÁN GÓLSZERZŐ Nyerges (1-0) az 5., Lukács B. (1-1) a 60., Lukács B. (11-esből, 1-2) a 78., Lukács B. (1-3) a 83. percben SÁRGA LAP Balogh Z. a 22., Ughy a 38. percben, Gál az 54., Lilik a 60., Radnics a 86. percben KIÁLLÍTVA Kovacsics (megsértette a játékvezetőt) a 90. percben SZÖGLETARÁNY: 4:2 (2:0) Kutasi Róbert: - Néhány játékosom tel­jesítménye alapján a REAC koravének csa­patában kaphatna csak helyet. Törökjózsefi-Nem tudok okosat monda­ni, csak annyit, hogy örülök a győzelemnek. az 7 ,< i­­­tt,. ESMTK ffp­• G'V­A':./.-:' - NYÍRSÉG-SP­ORT fICUS A mérkőzés osztályzata: 3 Földvári rsélyén Fórián helyett Szabó II Kalóczkay (6) a szü- Zs. (6) a 60.. Forgó me­­netben, Lukács Á. he­­lyett Baka (-) a 90. lyett Vass (-) a 84. percben percben Ady Endre út, 500 néző Vezette: Solymosi Fjötd P., Erős­ így bíráskodott (7): Solymosi Péter akcióközbetben volt de feltűnően sok sárga lapot osztott ki. A mérkőzésről tudósított: UGRÓCZKY KÁROLY GÓLSZERZŐ Farkas K. (0-1) a 25., Péter (1-1) a 32, Kocsis I. (1-2) a 40., Lukács Á. (2-2) a 49. percben SÁRGA LAP Kocsis I. a 28., Tornyai a 35., Lakatos a 44., Farkas A. az 54., Szabó II Zs. a 62., Rubint a 70., Czakó a 77., Farkas K. a 82. percben SZÖGLETARÁNY: 7:6 (1:3) Pál József: - Izgalmas mérkőzésem, és úgy érzem, hogy a második félidőben fel­javult a játékunk, és jobban koncentrálva a helyzetek befejezésénél, megnyerhettük volna a találkozót. Kis Károly: - Az élet, sajnos, ismétli önmagát... Ezen a bajnokin a megszo­kott rövidzárlat miatt meg kellett elé­gednünk egy ponttal. Szép 5 - Horváth L. Csernyánszki 6 - Ba- 6, Csákvári 5, Puglits­­ ranyai 0, Szálai Cs. 7 5, Hudák 4 - Halgas Grósz 6 - Fodor 6, 5, Somorjai 6, Sipos , Nagy Cs., 6, Kovács N. 6, Hegyi 6 - Cseke P. 6, Schwarcz 6, Gaál 5, Csordás Cs. 6 5 - Rob 5, Dulcea 7 Vezetőedző: Vezetőedző: Pintér Attila Csank János 7. (4) a szünetben, Usvat (6) a 25., Nagy Cseke helyett Ger­ Cs. helyett Schultz­mán (-) a 65., Hegyi (-) a 65., Fodor he­­helyett Bodor (-) a­lyett Pálfi (-) a 83. 75. percben percben Celldömölk, 2000 néző Vezette: Makai (Horváth S., Horváth I.) így bíráskodott (8): Makai János jól bíráskodott GÓLSZERZŐ Baranyai (0-1) az 5., Horváth L. (1-1) a 12., Szalai Cs. (1-2) a 80., Dulcea (1-3) a 90., Dulcea (1-4) 92. percben SÁRGA LAP Csordás a 41., Nagy Cs. a 42. percben SZÖGLETARÁNY: 12:10 (9:2) Csank János: - Szünetben váltottunk, és ez sikert eredményezett. nics (-] a 68., Tetec­he­ (6), Crnomarkovics he­lyett Hollender (-) a­lyett Orowscz(), mind­ 80., Tóth Z. helyett kettő a szünetben, Ki- Drvosek (-) a 85. perc-I­rály helyett Herlod (-) ben a 92. percben. Nagykanizsa, 400 néző. Vezette: Gaál (Farkas, Berki) így bíráskodott (8). Gaál Bence játékvezetőnek könnyű dolga volt. A mérkőzésről tudósított: BALOGH ANTAL GÓLSZERZŐ Tóth Z. (1-0) all., Azoitei (2-0) a 39., Gordian (2-1) a 69., Csordás (2-2) a 89. percben SÁRGA LAP Tetec a 22., Kvasz a 60., Radics a 91. percben SZÖGLETARÁNY: 6:7 (1:2) MESTERMÉRLEG Pozsony János: - Nagy egyeni hibákból kaptunk gólokat. Csertői Aurél: - Nekünk itt nyernünk kellett volna. HÉVÍZ_____________SZÁZHALOMBATTA Erdélyi 6 - Rehák 6, Szabó G. 6 - Jakab Lázár 6, Dobrajnszkij 6, Sztanó 7, Tolnai 6 7, Fonnyadt 7 - Róth - Bakó 5, Kovács B. 6, Czafit 5, Szőcze 5, 6, Bencze 5, Móra 5, Koplárovics 6 - Csák 7 - Károlyi G. 5, Sibalin 6. Purt 5 Károlyi R. 5 Szakmai igazgató: Vezetőedző: Pusztai László Gálvölgyi István Rehák helyett Kutasi Bencze helyett Simon (-) és Purt helyett (-) a 73., Csák helyett Győrfi (-), mindkettő a Serfőző (-) a 86., 65., Czafit helyett Máté Károlyi R. helyett Csil­­(-) a 72. percben Jag (-) a 91. percben a szünetben, Gaul­he­ (6) a­ 55., Rajt lyett Kutas (4) a szünet­ Szabó M. (-) a 70.- ben, Závoda helyett Anghel helyett Ange- Berdó (-) a 66. percben lovszki (-) a 72. percben Pécs, 2000 néző Vezette: Szabó R. (Erdős, Mészáros I) így bíráskodott (8), Szabó Róbert az ap­róbb hibától eltekintve jól vezette a mérkőzést GÓLSZERZŐ Rajczi (0-1) az 5., Rajczi (0-2) az 52., Rajczi (0-3) az 56. percben, Tóth B. (0-4) a 69. percben SÁRGA LAP Kutas az 50., Závada az 53. percben SZÖGLETARÁNY: 10:3 (5:2) Tóth Bámit: - Megérdem ménryén a Ka­posvár. Keszei Ferenc: - Előttünk a tabellán­ nyel (5) a 46., Aubel (-­ a 72., Dani helyett helyett Vígh Sz. (5) a Sátori (-) a 85. perc­ 46., Tóth N. helyett Ken Zabundu (-) a 68. percben Dorog, 400 néző. Vezette: Strehó (Fábián, Haris) így bíráskodott (8): Strehó Sándor jól ve­zette a sportszerű mérkőzést A mérkőzésről tudósított: GÖR SÁNDOR GÓLSZERZŐ Mihalecz (0-1) az 52., Bálint (1-1) a 91. percben SÁRGA LAP Nádasi a 20., Szekeres a 54. percben SZÖGLETARÁNY: 2:6 (0:4) MESTERMÉRLEG Horváth fal: - Csak a gólunkért járh az elismerés. Mihalecz István: - Biztos győzelmet engedtünk ki a kezünkből. Hévíz, 700 néző Vezette: Nyekita (Saskőy, Ring) így bíráskodott (8): Nyekita Dezső végig ak­ciókörelben, kevés hibával bíráskodott A mérkőzésről tudósított: IGLÓDI ENDRE GÓLSZERZŐ Csák (0-1) a 45., Sibalin (1-1) a 89. percben SÁRGA LAP Károlyi R. a 22., Rehák a 60., Sztanó a 82. percben SZÖGLETARÁNY: 8:8 (2:7) Pusztai László: - Megállítottuk a zuhanásunkat... Gálvölgyi István: - Fájó két pontot vesztettünk, a figyelmetlenségünk elron­totta az igazán nagy örömöt FUTI SE A mérkőzés osztályzata: 2 Halász 5 - Nagy T. 6, Róza 4, Rajnay 5 - Morvay 6, Dudás 4, Hódosi 5, Felföldi 6 - Havrán 5, Márkus 5, Potemkin 4 Vezetőedző: Mészöly Géza EGER____________ MONOR 8ÁMA SE Szántai 7 - Zita 5, László 5, Bukva 5, Csőke 5, Tejnóra 5 - Kajli 5, Kerepeszki 6, Varró 4, Matheisz 5 - Lengyel 6 Vezetőedző: Gubucz László Czigoth 5 - Vass 7, Kasza J.5, Barna Zs. 5, Nagy III. 6 - Bar­na Cs. 6, Szabó 6, Kovrig 5, Sallai B. 7 - Kalina 5, Zsolnai 6 Vezetőedző: Gabala Ferenc Frank 6 - Czakó 6, Péter 6, Farkas A. 6, Kardos 5 - Földvári 6, Túri 5, Tornyai 6, Luk­ács A. 6 - Fehér 6, Páczi 5 Vezetőedző: Pál József Boros 5 - Lakatos 5, Szatke 6, Rubint 6 - Turóczi 6, Forgó 5, Karkasz 6, Forián 5 - Farkas K. 6, Bárdi 7, Kocsis I. 6. Vezetőedző: Kis Károly NB I B. Nyugati csoport, felsőház Eredményes vendégek­­ Mi I­­ v: ... CELLDÖMÖLK_______SIÓFOK FC________ PÉCSI MFC A mérkőzés osztályzata: 3 A mérkőzésről tudósított: KISS ÁRPÁD A mérkőzésről tudósított: HORVÁTH LÁSZLÓ NB I B: Nyugati csoport, alsóház­ba fLlj 1^BRÉBal­­ NAGYKANIZSA FC A mérkőzés osztályzata: 3 Kuczkó 4 - Gyulai 6, Kenéz 6, Kriska 6, Mikler 5-Farkas J. 6, Tetec 5, Szabó B. 6, Ruppert 5 - Tóth Z. 6, Azoitei 6 Vezetőedző: Bőzsöny János. nini DOROG FC BÍÍKITK A mérkőzés osztályzata: 2 Borsos 0 - Nádasi 5, Faragó 6, Szekeres 5, Máté 5 - Sinkó 4, Tóth N. 5, Bálint 6, Mlinkovics 5 - Aubel 4, Dunai 5. Vezetőedző: Horváth Pál Baji 5 - Radics 5, Lantai 6, Csordás 6, Crnomarkovics 5 - Kvasz 6, Vörös 5, For­rai 5, Király 6 - Takács 5, Sütöri 4 Vezetőedző: Csertői Aurél Sólyom 3 - Sipos 5, Tomka 4, Szekeres 4, Gaál 4 - Závoda 4, Márton 5, Galaschek 3, Kulcsár 4 - Hor­váth Gy. 4, Vincze I. 4 Vezetőedző: Tóth Bálint KIM Iff £ £ "5-NI La . KAPOSVÁRI RÁKÓCZI Balajcza 7 - Finta 6, Mező 6, Csík 6, Kó­nya 6 - Tóth G. 6, Máté 7, Nagypál 6, Tóth B. 6 - Rajczi 9, Anghel 5 Vezetőedző: Keszei Ferenc Varga Z. 0 - Gombos 5, Jagodics 6, Seper 5, Tebeli 5, Zsebe 5, Zöld 6, Lengyel 5 - Mihalecz 6, Dani 5, Tóth P. 6. Vezetőedző: Mihalecz István