Nemzeti Sport, 2002. december (13. évfolyam, 325-353. szám)

2002-12-01 / 325. szám

4 DUNAFERR-SIÓFOK: A második félidőt tíz emberrel is megúszta kapott gól nélkül a jól védekező vendégcsapat Ezt jobb lesz inkább elfelejteni! Vezetőedző: Vezetőedző: Tornyi Barnabás Csank János S301S91 m Bükszegi helyett Mé- Usvat helyett Juhász száras N. (-) a 62., (5) a szünetben, Kóczián helyett Ni- Csordás helyett Socs­kolov (-) a 77, Drob­ (--) a 61., Erős helyett íjak helyett Dávid Sipeki (-) a 77. perc­(-) a 83. percben Ken Sárga lap: Kovács P. (nem engedte elvé­gezni a szabadrúgást) all., Gaál (engedély nélkül tért vissza a játéktérre) a 21., Büksze­gi (felrúgta Kuttort) az 57. Kóczián (buktat­ta Szabó Csabát) a 71. percben Kiállítva: Gaál a 43. percben Szögletarány: 2:8 (1:3) Dunaújváros, 1000 néző Vezette Világi (Vámos, Kormos) így bíráskodott (8): Világi Balázs teljesít­ményére tulajdonképpen nem lehet panasz, ezt bizonyítja, hogy a nézőtér csupán két­szer háborgott a játékvezető tévesnek vélt ítélete nyomán. Ugyanakkor hozzá kell ten­ni, meglehet, a bíró kissé szigorúan járt el Gaál Lászlóval szemben, amikor az első fél­idő 43. percében másodszor is felmutatta a sárga lapot a siófoki játékosnak. A mérkőzésről tudósított: PIETSCH TIBOR, ZOMBORI ANDRÁS Azt nem lehet állítani, hogy könnyű helyzetben volt a találkozó elő­tt Tornyi Barnabás, a hazaiak vezetőedzője. Mert az még csak hagyján, hogy a Dunaferr hét bajnoki találkozó óta nem tudott nyerni, az újvárosiak szakvezetője az őszi idényzárón nem számíthatott csapata két kulcsemberére, Éger Lászlóra és Zováth Jánosra sem. Ebben a helyzetben a hazaiak trénere meglepő húzásra szán­ta el magát, ugyanis azt a Rade Medicset állította csapata védelmének a tengelyé­be, aki ebben a bajnoki félévben kezdő­­játékosként még nem jutott szerephez. Egy másik újvárosi labdarúgóra, Kiss Györgyre sem a megszokott szerep várt, hiszen a ballábas futballista ezúttal nem a védelem bal oldalán, nem is egy sorral előrébb, az oldalvonal mellett, avagy a védekező középpályás szerepkörében tette a dolgát (ezeken a posztokon már láthattuk), hanem a szerb légiós mellett, a védelem közepén kellett futballoznia. Túlzás lenne azt kijelenteni, hogy a kezdő sípszót követően nyomasztó fö­lénybe került volna a hazai alakulat, azonban mégis elmondható, amennyi­ben a befejezéseknél egy kicsit ponto­sabbak az újvárosiak, akkor negyedórás futballt követően akár kétgólos előny­höz is juthattak volna. Mivel a középpá­lya két szélén a vendégek nem tudták megállítani a hazaiak támadásait, a Dunaferr játékosai többször is a siófoki védelem mögé tudtak kerülni, és mivel a centerezésekkel sem volt gond, jöttek a helyzetek is. Németh Gábornak kétszer is nagyot kellett védenie ekkor, ám az is az igazsághoz tartozik, hogy az újvárosiak tulajdonképpen telibetalálták a labdával a sárga-kékek kapusát... A játékrész felénél a siófokiak előtt is nyílott gólszerzési lehetőség, kell-e mondani, egy rögzített helyzet végén. A vendégek mesteréről, Csank Jánosról közismert, hogy aktuális csapataival ren­geteget gyakoroltatja az efféle mérkőzés­helyzeteket, és bizony Koller Ákos fejesé­nél Németh Viktornak is bravúrra volt szüksége a hárításhoz. Sokaknak feltűnt, hogy a Siófok kezdőcsapatában ott volt az a Gaál László, aki nem is olyan rég há­rom csapattársával együtt feljelentette a klubját. Az esetet követően nyilatkozta azt Csank János, hogy a hátralévő fordu­lókban nem számít a négy futballistára, ám a jelek szerint a helyzet úgy hozta, hogy közülük Gaál László a hétközi ku­pafordulóban és Dunaújvárosban is ott volt a pályán. Hiába, a jelek szerint ballá­bas labdarúgókban nem bővelkedik az újonc játékoskerete... A játékrész hátra­lévő része kiegyenlített küzdelmet ho­zott, egyetlen vendéglehetőséget leszá­mítva igazi gólhelyzet nem adódott a labdarúgók előtt. Sokkalta inkább a küz­delem dominált, semmint a szép játék, majd nem sokkal a szünet előtt a már említett Gaál László megkapta második sárga lapját - talán túlzottan szigorúan, így a hazaiaknak több mint egy félidejük maradt arra, hogy emberelőnyüket meg­próbálják gólra váltani. A szünetet követően a középpályás Dániel Usvat helyén Juhász Tamás lépett pályára a vendégeknél, és mivel a becse­rélt futballista a posztját tekintve védő, a szándék jelezte, a siófokiak igencsak elé­gedettek lennének, ha ezúttal egy pont­tal gazdagodnának. Ahogy azt várni lehetett, a hazaiak azonnal támadólag léptek fel, szinte fo­lyamatosan a siófokiak térfelén zajlott a játék, ám hiába kerültek mezőnyfölény­be a piros-fehérek, hiába adódtak gól­helyzetek, a Siófok őrizni tudta a számá­ra kedvező eredményt. Ami az első fél­időben nem ment az újvárosiaknak ti­zenegy ember ellen, az ekkor sem sikerHIRDETÉS volt tíz labdarúgóval szemben. A siófoki­ak tulajdonképpen az egy szem támadót, Szabó Csabát leszámítva betömörültek a saját kapujuk elé, és ezt a sűrű védőfalat az igencsak kiszámíthatóan próbálkozó Dunaferr-játékosok képtelenek voltak áttörni. Nem igazán értette a hazai kö­zönség, hogy kedvenceik miért mindig a sablonosat, a biztosat próbálják játszani, és miért nem képesek emberelőnyben, ha gólig nem is, de legalább helyzetekig eljutni. Aki látta a hazaiak vajmi kevés elkép­zelést felvonultató futballját, az választ kaphatott arra, a jelenlegi Dunaferr mi­ért a kiesés ellen küzd, és miért nem a felsőházban van a csapat, mint ahogy az a játékosállománya erőssége alapján el­várható lenne. Érthetetlennek tűnt az is, hogy a hazaiak miért őrzik az egyetlen vendégtámadót jobbára öten-hatan, bár jobban belegondolva ez a szemlélet is magyarázat az újvárosiak helyezésére. A siófokiak egy félidőt tíz emberrel játszva szereztek egy pontot, és így lehet okuk az elégedettségre, míg talán azt nem túlzás kijelenteni, hogy amennyi­ben a hazaiak csak ennyire képesek, mint voltak ezúttal, akkor bravúr lesz ré­szükről, ha tavasszal meg tudják hosz­­szabbítani az élvonalbeli tagságukat. DUNAFERR________8IÓF0K___________ Németh V. 6 Németh G. 6 Salamon 6 Pantics 6 Medics 6 Kuttor 6 Kiss Gy. 6 Koller 6 Kóczián 5 Pusztai 5 Rósa D. 5 Erős 6 Balaskó 4 Kovács P. 5 Lengyel 5 Usvat 5 Búzás 5 Gaál 5-2,3 Bükszegi 4 Csordás 4 Drobnjak 4 Szabó Cs. 4 A kiállítás után Szabó Csaba maradt az egyetlen siófoki csatár, és esélye sem volt a gólszerzésre az újvárosi védők gyűrűjében HIRnFTfS^^—— Hazai labdarúgás mmmmm újonnan nyílt UMBRO diszkont kiskereskedés mindenkit vár Óbudán. Bp. III. Szőlőkert u. 9. Tel.: 250-6970 Apróhirdetés JÁRMŰ AZONNALI készpénzfizetéssel megvásá­rolom gépkocsiját. Tel.: 06 (1) 264-3991,06 (20) 926-2808. MEGVÁSÁROLOM autóját. Tel.: 06 (30) 352-4199. KÖZLEMÉNY FESTMÉNYAUKCIÓ! A LÁSZLÓ VARGAart 2002. december 2-án hétfőn, 17 órakor festményaukciót rendez, a Pesti Vi­gadóban. ON­LINE ÁRVERÉS: www.axioart.com Kiállítás: Műcsarnok 2002. november 28-tól december 1-ig. TÁRSKERESŐ NONSTOP nálad-nálam szőke 30-assal. Tel.: 06 (20) 318-7140. mitre football perfection has arrived... SPORT GLOBAL MAGYARORSZÁG Kft. 1047 S’JóTipest, Itarcss u. 90., islétért év fax: 272-0­524,272-0525 VÉKONY, csinos, kedves lány ápolt part­nerét keresi. Tel.: 06 (30) 397-1314. HATALMAS kebleimmel elkényeztetlek! Tel.: 06 (20) 536-1322. KISLÁNYOSAN vékony tini lány vár! Tel.: 06 (30) 465-4342. KARCSÚ szőkeség partnerét keresi. Tel.: 06 (20) 537-0344. KEREK popsis vöröske vár. Tel.: 06 (30) 480-9158. REPREZENTATÍV lányok nonstop. Tel.: 06 (20) 336-7495. VEGYES KÜLFÖLDI focicsapatok futballmezei, tré­ningruhái utánvéttel. Tel.: 06 (30) 313-8253. II. REÁL TEAM KUPA pénzdíjas terem­­labadrúgó torna Debrecen. Összdíjazás: 500 000 Ft. December 27 28.29. Tel.: 06 (30) 983-4444. PERCRŐL PERCRE 10. perc: Miközben a siófoki drukke­rek a csapat vezetőedzőjét éltették („Csank Jancsi, Csank Jancsi" - skandál­ták a kedvenceikhez hasonlóan sárga mezben pompázó fanatikusok), kis híján vezetéshez jutott a Dunaferr. Történt, hogy Rósa Dénes kényszerítőzött Bük­­szegivel, majd a jobbösszekötő helyéről, tíz méterről, jobb külsővel vette célba a rivális kapuját, ám Németh Gábor ökle útját állta a bal felső sarokba tartó labdá­nak. 16. perc: Búzás elfutott a bal oldalon, már az alapvonal közelében járt, amikor középre gurított, ahol Bükszegi jött, fel­nézett, majd lőtt - ünneplésre viszont nem volt módja, hiszen telibe találta Németh Gábort... 20. perc: Lengyel húsz méterre járt a Balaton-partiak kapujától, amikor lö­vésre szánta el magát: jobblábas kísérle­te nyomán a labda két méterre a jobb oldali kapufa mellett hagyta el a játékte­ret. 21. perc: Gaál azért kapott sárga la­pot, mert a bíró engedélye nélkül tért vissza a játéktérre, íme egy amatőr pro­fi... 22. perc: Erős a jobb oldalról ívelt be szabadrúgást, Koller a magányosok klubját is megalapíthatta volna, mielőtt hat méterről kapura fejelte a labdát - ám mind a klubalapítás, mind a gól el­maradt, utóbbi elsősorban azért, mert Németh Viktor nagy bravúrral szöglet­re bokszolta a labdát. 29. perc: A szerdai Kispest elleni ku­pameccsen távolról nagy gólt ragasztó Balaskó most tévedett: 25 méterről job­bal egy­ méterrel mellé trafált. 36. perc: Gaál remek ütemben ját­szotta meg Csordást, aki 12 méterről ballal egyből el is lőtte a labdát, amely a következő pillanatban Németh Viktor ölében pihent meg. 43. perc: Gaál buktatta Rósa Dénest, „jutalma” egy sárga lap lett. Mivel ezen a napon másodszor szembesült a figyel­meztető kártyával, Világi Balázs zsebé­ből előkerült a piros is. 49. perc: A „szokásos” Erős, Koller kombináció: a Kojak-frizurás középpá­lyás bal oldali szöglete után a hórihor­­gas védő öt méterről éppen hogy mellé­bólintotta a labdát. 51. perc: Rósa Dénes a jobb oldalról adott középre, ahol a kaputól hat méter­re álló Bükszegi lábáról nem a gólvonal mögé, hanem az alapvonalon túlra pat­tant a labda... 56. perc: Búzás kiváló átadással lepte meg Balaskót, aki tíz méterről oda rúg­hatta volna a labdát, ahová csak akarja­­ a feltételes módból is kiderül, végül nem oda rúgta. Az ugyanis gyanítható, nem szándékkal emelt a kifutó Németh Gábor kezébe... 69. perc: „Mi van, Barna, hazai pályán védekezünk?” - érdeklődött fennhan­gon egy hazai drukker. Kérdésére nem az újvárosi edző, hanem Kiss György igyekezett választ adni: 28 méterről, ballal lőtt egy nagyot, csakhogy­ a labda két méterrel a kapu fölé szállt. 80. perc: Sipeki jobb oldali szögletét követően Kuttor hét méterről fejelhette kapura a labdát - az elképzelés nem volt rossz, azonban Németh Viktor jó helyen állt, s könnyedén hárított. 85. perc: Soós könnyedén megédesít­hette volna a siófokiak életét, ha remek helyzetből, a jobbösszekötő helyéről, 12 méterről nem Németh Viktor kezébe gurít. MESTERMÉRLEG Nem tudok mást mondani a mérkőzés kapcsán, csupán azt, hogy ez a mostani újra egy találkozó volt, amely kapcsán nem találok olyan pontot, ahol az el­lenfelünk fölénk kerekedett volna. És van egy pont, ami hiányzik nekünk, az i-betű tetejéről. Sajnos nem tudtunk gólt szerezni, éppen ezért az el­lenfelünk megérdemelten érti el a döntetlent. TORNYI BARNABÁS a Dunaferr vezetőedzője FÉNY ÉS ÁRNYÉK Ha nem is voltak sokan, de kiváló hangulatot teremtettek. Arról a tizen-­­ hat siófoki szurkolóról van szó, aki ki­lencven percen át űzte, hajtotta csa­patát (különösen a Sióié, Sióié kezde­tű nóta volt népszerű a körükben...). Elismerést érdemelnek továbbá azért­­ is, mert az ellenfél, illetve a bírói hár-­­ más tagjait egyszer sem szidalmazták,­­ csakis azzal voltak elfoglalva, hogy sa­ját együttesüket buzdítsák. A Dunaferr „kemény magja” viszont nagyon hiányzott - úgy higgyék el, egy piros-fehér zászlót sem láttunk a lelátón. Holott ez a csapat jobbat, töb­bet érdemelne, hiszen annak ellenére, hogy a korábbi esztendőkkel ellentét­ben nem az érmekért, hanem a kiesés elkerüléséért harcol, küzd, hajt becsü­lettel. Hol vannak már azok az idők, amikor az újvárosiak nemzetközi fellé­pésére húszezren voltak kíváncsiak?... 2002. december­­vasárnap nemzetisport Az első félidőben úgy tűnt, talán sike­rül megnyernünk a mérkőzést. Aztán a kiállítás megváltoztatta az addigi hely­zetet, ekkor már jobbára a védekezéssel voltunk elfoglalva. A Dunaferr me­zőnyfölényben futballozott, a hazaiak­nak voltak gólszerzési lehetőségeik is, mégis azt gondolom, hogy küz­delmes meccsen nem érdem­telenül szereztünk egy pontot. CSANK JÁNOS a Siófok vezetőedzője