Nemzeti Sport, 2003. szeptember (14. évfolyam, 238-267. szám)

2003-09-01 / 238. szám

Hazai labdarúgás VIDEOTON-BALATON FC: Csertői Aurél a fehérvári összecsapásra változtatott szokásán: két csatárt küldött csatába Csank János nagy meccse volt A mérkőzésről tudósított: székelyhídi János, zombori András Csank János számára különleges nap volt a vasárnapi. A mesteredzőről köztudomású, hogy a mérkőzéseket ünnepként éli meg, csakhogy a Balaton FC elleni kilencven perc nem csak ezért volt több számára egy átlagos bajnoki mérkőzésnél. Ki ne emlékezne arra, hogy a szakember tavaly éppen a Videoton hét vé­gi ellenfelénél felelt a szakmai munkáért, s egy ország ámult és bámult, amikor a Siófok hétről hétre pályára lépett. Egy évvel ezelőtt az élvonal újoncát a bajnokság rajtjánál szin­te mindenki biztos kiesőnek titulálta, igaz, az őszi idény eseményei már sejtették, Kut­­tor Attiláéknak nem kell az NBI B-től tarta­niuk. Aztán jött az őszi idényzárás, a siófo­kiak az anyagiak hiánya miatt majdnem visszaléptek a további küzdelmektől, majd miután eldőlt, mégis folytatják a bajnoksá­got, elkezdték a fantasztikus menetelésüket. Az alapszakasz záró fordulójában nem kisebb bravúrt hajtottak végre, mint hogy az előző évi bajnok ZTE együttesét ütötték el a fel­sőháztól... Mi több, a vidéki egylet a felsőházban is mindenkinek egyenrangú ellenfele tudott lenni, hogy aztán az ötödik helyen zárja a versengést. Meglepetés volt ez a javából, csak­hogy anyagilag továbbra sem állt stabil lába­kon a balatoni klub, így nem okozott meg­lepetést, hogy a sikeredző, Csank János, valamint a játékosok többsége a távozás mel­lett döntött. Hogy Csank János milyen sikereket ér majd el a Videotonnal - amelyik együttessel nem is olyan rég bajnoki címet szerzett a má­sodik vonalban­­, azt egyelőre csak megtip­pelni lehet, ám úgy tűnik, a siófoki csoda a tréner távozásával sem ért véget. Csertői Au­rél hasonlóképpen tudja motiválni a labda­rúgókat, mint elődje, és bár a Siófokot so­kan ismét biztos kiesőnek könyvelték el, ettől még tény, négy forduló után a Balaton FC a második helyen várta a szomszéd vá­rak rangadóját Az első komoly lehetőség az egykori fehér­vári Kuttor Attila fejese után volt feljegyezhető, majd az olimpiai válogatottban is alapember­nek számító Tóth Balázs higgadtan végre­hajtott büntetője a házigazda előnyét jelen­tette. A találatot követően sokáig semmi ér­demleges nem történt a pályán, a két bün­tetőterület közötti birkózás közepette a fut­ballisták nem sok szépségét vonultatták fel a labdarúgásnak. Ami a vendégegylet összeté­telét illeti, némi meglepetést jelentett, hogy a Siófok Csordás Csaba és Almír Filipeovics sze­mélyében két támadóval állt fel. S hogy mi ebben a szokatlan? Nos, az elmúlt forduló­ban Csertői Aurél mindössze egy csatárral ját­­­­szatta csapatát, amely így is alaposan felborí­totta a papírformát, a többek által bajnokesé­lyesnek tartott DVSC 1-0-s legyőzésével. A vasárnapi kéttámadós felállás nem jelentette azt, hogy a vendéggárda kétszer annyi veszélyt jelentett volna ellenfele kapujára, mint egy héttel korábban, igaz, úgy a 35. perc tájékáig Csernyánszki Norbertnek sem akadt komoly vé­­denivalója. Schwarcz Zoltán és Iván Risztics együttes hibája kellett ahhoz, hogy Dániel Tu­dor kapuja előtt is kecsegtető helyzet adódjon, csakhogy Csordás Csaba ezúttal nem volt olyan pontos, mint a Debrecen elleni össze­csapáson.­­ CSERE Szabó T. helyett Szaái Filipovics helyett Sitku (5) a 64., Savu helyett (5) az 55., Usvat helyett Medved (4) a 64., Tóth Körösi (-1 a 83. perc-B. helyett Magasföldi­ben (-1 a 86. percben Gólszerző: Tóth B (11-esből, 1-0) a 13., Kovács P. (11 -esből, 1-1) az 57, Szalai (11- esből, 2-1) a 89 percben Sárga lap: Savu (labdaelrúgásért) a 42., Vochin (kezezésért) az 57, Kovács P. (Voicu fel­rúgásáért) az 59., Juhász (Voicu felvágásáért) a 70., Sitku (reklamálásért) a 80., Sitku (reklamálásért) a 80., Koller (Sitku vissza­húzásáért) a 82, Kuttor (Magasföldi felöltéséért) a 88.. percben Szögletarány: 1:3 (0:2) Székesfehérvár, 1500 néző Vezette: Sápi (Szabó III., Vígh T.) így bíráskodott (8): Sápi Csaba végig határo­zottan, jól vezette a mérkőzést, a büntetők jo­gosak voltak, az 50. percben viszont Mészáros Norbertnek sárga lapot kellett volna adni Sz­abó T. lerántásáért, valamint a 77. percben egy bedobást rosszul ítélt meg. A szünetet követően hamar kiderült, hogy a pályán lévő labdarúgók cseppet sem babo­násak. Az első játékrész egyetlen találata a 13. perchez volt kapcsolható, majd a máso­dik félidőben is a 13. perc hozta a gólt. A középső védőt játszó Gabiel Vochin már a ta­lálkozó előző szakaszában is többször gyer­meteg hibát vétett, ekkor viszont teljesen ért­hetetlen módon a saját büntetőterületén be­lül kézzel ütött a labdába, a vendégek csapat­­kapitánya, Kovács Péta■ pedig nem tette meg azt a szívességet, hogy 11 méterről, állított labdából elhibázza a tálcán kínált lehetőséget. Csordás Csaba magányos vágtája után nem lett volna meglepetés, ha a fehérváriak hát­rányba kerülnek, és bár a ziccer kimaradt, meg kell jegyezni, ezekben a percekben a Siófok játszott szemre tetszetősebben és fö­lényben. A hátralévő percekben némileg élénkült az iram, és némi meglepetésre a Videoton egy újabb büntetőből megszerezte a győzelmet. PERCRŐL PERCRE 4. perc: Voicu átadását Hercegfalvi 12 méterről lőtte kapura, Csernyánszki azonban szép vetődéssel hárított. 7. perc: Vörös passzát követően Csor­dás 12 méterről lőtte a labdát az oldalhá­lóba. 8. perc: Usvat jobb oldali szögletét Kut­tor nyolc méterről fejelte kapura, a lab­da a felső lécet súrolva hagyta el a játék­teret. 13. perc: Tóth Balázs átadásával Savu lépett ki, Csernyánszki kivetődött a lab­dára, de elhúzta a csatár lábát, a közelben álló Sápi határozottan 11 -est ítélt Tóth Balázs a jobbra elmozduló Csernyán­szki mellett jobbal biztosan lőtt a kapu bal alsó sarkába. 1-0 18. perc: László veszélyes beadása meg­­tréfálta Tudort, de a fehérvári kapus még időben reagált, s a veszélyesen hulló lab­dát szögletre ütötte. 35. perc: Hercegfalvi 17 méteres lövé­sét Csemyánszki kiütötte. A labda Dvéri­­hez került, aki beadott, Savu pedig kapás­ból, 11 méterről jobb lábbal lőtt kapu­ra, ám Csemyánszki ezúttal is hárított. 38. perc: Miközben Risztics és Schwar­cz egymást zavarta, Csordás rácsapott a labdára, de 12 méterről fölélőtt. 51. perc: Szabó 1­. átadását követően Dvéri 18 méterről, jobb lábbal nagy erővel, kevéssel lőtte a kapu mellé a lab­dát. 57. perc: Usvat bal oldali beadása után Vochin kézzel ütött a labdába a ti­zenhatoson belül, Sápi ezúttal is határo­zottan büntetőt ítélt, amit Kovács Péter végzett el, és jobb lábbal lőtt a bal alsó sarokba. Tudor jó irányba vetődött, de nem érte el a labdát. 1-1 77. perc: Mészáros Norbert bead­ására Sitku és Risztics együtt csúszott be, a labda a kapu mellé vágódott, Sápi úgy ítélte meg, hogy a labda a siófoki játékos­ról került alapvonalon túlra. 89. perc: H Hercegfalvi iramodott meg a vendégtérfél közepén a labdával, a ti­zenhatos vonalánál kiugratta Medvedet, akit Kuttor a büntetőterületen belül el­lökött. A tizenegyest Szalai végezte el és jobb lábbal, félmagasan a kapu bal oldalá­ba helyezett. 2-1 Tudor6 Csernyánszki6 Risztics5 Juhász5 Vochin4 Radics5 Koller5 Kuttor6 Tóth B.6 László5 Schwarcz6 Mészáros N.5 Dvéri6 Vörös5 Szabó6 Kovács P.6 Voicu­­­4 Usvat6 Hercegfalvi6 Csordás Cs.5 Savu5 Filipovics4 Vezetőedző: Vezetőedző: Csank János Csertői Aurél A hazaiak védőjének, Kuttor Attilának (jobbra) rémülete teljességgel érthető, ugyanis e „szerelés” után bizony tizenegyes járt Nem volt könnyű dolga a siófoki kapusnak, Csernyánszki Norbertnek a fehérvári présben FÉNY ÉS ÁRNYÉK Másfél éven keresztül olyan körülmények között készültek a csapatok Székesfehérvá­rott, ami nem volt méltó az élvonalhoz. A Sóstói-stadionban már huzamosabb ideje zajlanak a felújítási munkálatok, s emiatt a vasárnapi, Siófok elleni találkozó volt az első, amikor a futballcsapatok már nem az eddig használt konténerekben, hanem a va­donatúj tágas öltözőben készülhettek. Szé­pül tehát az aréna, és remélhetőleg már nem sok időnek kell eltelni ahhoz, hogy a szurkolók és a játékosok is ideális körülmé­nyek között szurkolhassanak, illetve futbal­lozhassanak. Amennyire örömteli, hogy a labdarúgók­­ már méltó körülmények között készül­­­­hettek a szomszéd várak rangadójára, annyira lehangoló, hogy a vadonatúj , öltöző és kiszolgálóhelyiségek egy része már az első, kiadósabb eső után beázott. Tudjuk, Magyarországon vagyunk, és nálunk ritkán végeznek elsőre kifogás­talan munkát, ám mégiscsak érdekes, hogy a másfél milliárdos beruházást követően miért kell rögtön a negatívu­mokról is szót ejteni. Csak remélni le­het, hogy a fővállalkozó napokon belül orvosolja a hiányosságokat... 2003. szeptember 1hétfő nemzetisport Higgyék el, mást nem tudok monda­­t­ni, csupán azt, hogy ezt a talál-^*^ kozót nekünk kellett volnapp megnyernünk... *** *­­ CSERTŐI AURÉL S * a Balaton FC vezetőedzőja­­ j