Nemzeti Sport, 2010. november (108. évfolyam, 298-326. szám)

2010-11-02 / 298. szám

4 LABDARÚGÁS nemzetisport 2010. november 2., kedd NB 112. FORDULÓ Rengeteg munka és a Meglepetésre három gólt szerzett, és a múlt sorozatos vereségei után ezúttal i­ s mérkőzésről tudósított: ■ KECSKÉS ISTVÁN Jó meccsel és nagy meglepetés­sel zárult az NB 112. fordulója. Története során először nyert bajnoki mérkőzést a Paks a Szusza Ferenc Stadionban, s a vendégek meg is érdemelték a sikert. Szusza Ferenc Stadion 2849 néző 1-4-2-3-1 ÚJPEST Balajcza 6-Szokol 5, Vermes 5, Pollák 4, Kiss Z. 4 - Egerszegi 6,Mitrovics 5 -Simek 5, Matos 4, Simon K. 4-Tisza 6 CSERE Matos helyett Rajczi (6) és Simon K. helyett Böőr (6) mindkettő a­ szünetben, Simek helyett Barczi (-) a 72. percben 1-4-4-1-1 PAKS Csernyánszki 6 - Heffler T. 6, Szabó J. 6, Éger 7, Csehi T. 6-Bartha 7, Sifter T. 6, Böde 7, Sipeki 5 - Vayer 7 - Montvai 6 CSERE Sipeki helyett Kiss T. (6) az 52., Montvai helyett Magasföldi (-) a 77., Vayer helyett Báló (-) a 91. percben GÓLSZERZŐ: Éger (0-1) a 16., Böde (0-2) a 32., Tisza (1-2) a 44., Böőr (2-2) a 48., Bartha (2-3) a 60. percben SÁRGA LAP: Csehi T. (Simek buktatásá­ért) a 26., Mitrovics (reklamálásért) a 68., Kiss T. (Tisza visszahúzásáért) a 70. percben Játékvezető: Miguel Alvaro García .­­ A 67. percben nem adott meg egy jogos tizenegyest az Újpestnek, ezzel alaposan befolyásolta a mérkőzés végeredményét. Asszisztensek: Tóth Vencel, Medo­­varszky János „Talán nem kellett volna annyi­szor mondanom, hogy a Paks még sosem nyert a Megyeri úton”-vál­lalta magára az újpesti kudarcot a Szusza Ferenc Stadion hangos­bemondója. Pedig aztán Kristin Lászlót senki sem vonhatta fele­lőségre, tette a dolgát, nem rajta múlt, hogy a Paks valóban törté­nelmi sikert ért el. Mert ugye ahhoz már hozzá­edződhetett minden újpesti, hogy a zöld-fehérek vendéglátóként rendre győznek a fővárosi rivális ellen, de ilyen még tényleg nem történt. Ráadásul a paksi siker jogosságához kérdés sem férhet, hiszen az a csapat, amely el tudja viselni, hogy lényegében öt perc alatt elfogy a kétgó­los előnye, és mégis hozza a meccset, megérdemli a győ­zelmet. „Tudtam, hogy a második félidő­ben mindent meg­tesz a győzelemért az Újpest- mondta az első paksi gólt szerző Éger László.-A fordulás előtt szépített a hazai csapat, a szünet után pedig nagyon jól kezdett. Döntetlen ál­lásnál nyugtattam mindenkit, és azt kértem, hogy rendezzük a so­rainkat. Az első negyvenöt percben lefutballoztuk az Újpestet, ha Balajcza Szabolcs nem véd ilyen jól, akkor nagyobb előny­nyel mehettünk volna szünetre. Masszív csapat a miénk, küzdünk egymásért, ráadásul szerencsénk is van, igaz, ezért meg is dolgozunk.” Az első félidő egyértelműen a Paksé volt, a második elején vi­szont lendületbe jött és egyenlí­tett az Újpest, ebben pedig nagy szerepe volt annak, hogy beállt a hazaiak közé Böőr Zoltán és Rajczi Péter.,A Paks igazolta jó hírét-mond­ta Böőr Zoltán. - Az első félidei já­tékunk kritikán aluli volt, de ami­kor egyenlítettünk, benne volt az is, hogy megnyerhetjük a találkozót. Sajnos rendszeresen gólt kapunk szögletből, de nem tudom meg­mondani, hogy ennek mi az oka, hiszen ezekre a helyzetekre fel lehet készülni. ” Hiába állt fel a padlóról az Újpest, a Paks ezen az estén jobb volt. A Böőr Zoltán által is említett szögletek közül a má­sodiknál Bartha László érkezett jól, és fejesével el is döntött meccset. „Az eddigiek közül ez volt a­­ jobb, legizgalmasabb meccs" - mondta a paksi futballista Bíztam magunkban még akt is, amikor az Újpest egyenlít Sokat dolgoztunk ezen a talála­ton, rászolgáltunk, hogy leg­ egy kis szerencsénk, hiszen a­­­ SZERDA! KÉPES SPORT: IBRAHIMOVIC-INTERJÚ! A szerdai KS-ben a Milan csap­a­tára mesél arról, mit szól­­ ahhoz, hogy sokan nem­­ szeretik! A 13. FORDULÓ MŰSORA November 6., szombat Haladás-MTK 16.00 November 5., péntek Kaposvár-Videoton” 15.00 ZTE-Ferencváros” 1730 KTE-Ereco Újpest**" 17.00 Paks-Siófok 16.00 November 7., vasárnap Bp. Honvéd-Győri ETO* 19.00 Lombard Pápa-Vasas 16.00 DVSC-TEVA-Szolnoki MÁV*" 17.30 Élő közvetítés: "DunaTv, "Sportl, *"Sport2, ""SportM m m PAKSI FG *iEW i-Cl ,-WWf j- i WW mmkdm ■■■Ml •20*1 ▲ Balajcza Szabolcs csak nézte, ahogy Bartha László a kapuba csúsztatta a paksiak harmadik gólját - az újpestiek ezúttal sem tudtak mit ke Az állás wbi 12. FORDULÓ meressz, győz, dönt ver, gólkülönbség 1. Videoton FG 12 8 2 2 25-14 +11 26 2 Zalaegerszegi TE 12 7 2* 0.1-17 V? 07 . Ferencváros tii Tr-— 15. Szolnoki MÁV 16. Szombathelyi Haladó Bajnokok Ligája Ml 1 .­S533 12 2 2 s 12 1 4 Esropa-figa ■ SESS3B BjraBig m b hbesbbbmim 8 8-23 -15 8 7 13-21 -8 7 Kiesők HIRDETÉS Utánam dobják a pulóvert ha szövetkabátot vásárolok! Ajándék pulóver kupon Ezért a kuponért bármelyik gyapjas szövetkabát vásárlása esetén egy­­ 1,06% pamut pulóvert kap ajándék­ba. Ez a kupon 1 db ajándék pulóver­­ átvételére jogosít, 2010.12. 13-ig. Minőségi Cad­ly nyakkendő 1 db 1 500 Ft helyett ezzel a ku­ponnal: 3 db 990 Ft! (330 Ft,3 db) . Ez a kupon 3 db nyakkendő vásárlására jogosít 2010.11.13-ig^^ 5 000 Ft kedvezmény mely minden öltöny vásárlására felhasználható. Pl. gyapjas öltöny 19 900 Ft helyett kuponnal: 14 900 Ft! Ez a kupon 1 db öltöny vásárlására jogosít 2010.11.13-ig. Nem hiszi, hogy ennyiért valóban minőségi árut kap? Nem kockáztat semmit, ha nálunk vásárol, igazi 100%-os visszafietés garanciát vásartunk minden zserméfesztve. Ajándék pólót adunk, ha átadja ezt a hirdetést, akár vásárol, akár nem.­­Személyenként 1 db póló vehető át.) MAICLE Kifutó, márkás férfiruházat nagykereskedelmi áron Bp. VI. Weiner Leó u. 20. (a Nyugatitól 2 percre) Telefon: 302-4085; 331-7970 www.mrsale.net Nyitva tartás: H, K, Sze, P: 10-19, Cs: 9-21, Szó: 9-17 ITT VAN AZ ŐSZ... HUNGUEST HOT­EL, NAGYERDŐ DEBRECEN ★ ★★ Debreceni páros: 2 éj félpanzióval 15 800 Ft/főtől Hajdúsági ízelítő: 3 éj félpanzióval 22 200 Ft/főtől Ismerkedés Debrecennel: 4 éj félpanzióval 27 600 Ft/főtől Nagyerdei pihenés: 5 éj félpanzióval 33 000 Ft/főtől Üdülés nyugdíjasoknak: min. 5 éj foglalás esetén szállás félpanzióval 6100 Ft/fő/éjtől. Az árak szobatípustól függően változnak, és nem tartalmazzák az ifa-t (300 Ft/ft/éj). Egyágyas felár nincs! Üdülési csekket elfogadunk! Foglalás: 4032 Debrecen, Pallagi út 5. Tel.: 52/410-588 Fax: 52/319-739 E-mail: nagyerdo@hnhotels.hu www.hotelnagyerdo.hunguesthotels.com PERCRŐL PERCRE 16. perc: Vayer jobb oldali szögletét kö­vetően Éger faképnél hagyta Matost és Pollákot, majd két méterről a kapu köze­pébe csúsztatta a labdát. 0-1 32. perc: Sipeki a jobb oldali szögletzász­ló közeléből középre lőtte a labdát, az érkező Bede Pollák mellől, öt méterről a kapu jobb oldalába fejelt. 0-2 44. perc: A jobbösszekötő helyén sza­badrúgáshoz jutott az Újpest. Tisza állt a labda mögé, és 18 méterről, jobbal a kapu bal oldalába lőtt. 1-2 48. perc: Szokol passzolt a jobb olda­lon Simekhez, aki laposan közép­re játszott, Tisza nem találta el a labdát, amely így Böőr Zoltánhoz került, ő pedig 13 méterről, jobbal, laposan a bal alsó sarokba lőtt. 2-2 60. perc: Vayer jobb oldali szögletét követően Bartha László az öt és felesen megcsúsztatt labdát, ami a jobb oldali kapufáról a pula pattant. 2-3 67. perc: Tisza kapura középre tizenegyesper Szabó János fődött bele a I­ia útjába, a kézzel állt meg, ám Mit Alvaro Gai nem ítélt bünteti HIRDETÉS • NS KRITIKA KECSKÉS ISTVÁN Futás és figyelem ■ Bátor csapat a Paks. Leg­alábbis ezt mutatja, hogy Új­pesten sem állt be bekkelni, nem hú­zódott be a kapuja elé, hanem futballozott. Gyorsan, taktikusan, okosan, koncent­­ráltan. Ahogy Kis Károly is mondta nyilatkozatában, nekik minden ellenfél hagy teret, így aztán futhatnak. Ezt pedig ugye nem lehet elron­tani, és ha ráadásul a labda is odakerül néha a futó játékos elé, akkor még remek táma­dás, gól is lehet belőle. Ha mindemellett egy csapat még arra is képes, hogy felké­szül a szögletekből és a sza­badrúgásokból, akkor olyan meglepetést is összehozhat, mint a Paks a Szusza Ferenc Stadionban. A lila-fehérek el­len két szöglet után is gól szü­letett. Ehhez pedig semmi más nem kell, csak tökéletes figye­lem. Azt talán mindenki tudta Újpesten (nem a stadionban, a kerületben is...), hogy Éger László az átlagnál jobban fejel, mégis a paksi védő szerezte az első vendéggólt. ■