Nemzeti Sport, 2011. december (109. évfolyam, 327-355. szám)

2011-12-01 / 327. szám

4 LABDARÚGÁS nemzetisport 2011. december 1., csütörtök MAGYAR KUPA NYOLCADDÖNTŐ, KECSKEMÉT-DEBRECEN Gondok mellé vereség otthonában kapott ki az edzőt kereső KTE az egy félidőt futballozó bajnokesélyestől ÍMINIINTERJÚK ■ GALAMBOS DÁNIEL Hazai vereségével a címvédő meglehetősen távol került a kupa megtartásától, Kecskeméten azonban nem a Debrecentől elszenvedett MK-vereség az egyetlen fut­­ballesemény. Az edzőkérdés, a financiális háttér és egy mesebeli stadion álma leg­alább annyira foglalkoztatja a csapat körül lévőket. A KTE életét meghatározó három kérdéskörrel kapcsolatban a tulajdonosnál, Rózsa Pálnál érdeklődtünk. 1. Edzőkérdés A múlt héten távozó Tomiszlav Szivics helye egyelőre betöltet­len, és ugyan a zuhanyhíradó el-elcsöppentett néhány utód­nevet, a megoldást Rózsa Pálnál senki sem ismerheti jobban. „Csakhogy még el sem játszot­tam a gondolattal, mi lenne, ha iksz vagy ipszilon készítené fel az együttest, már csak azért sem, mert annyi minden mással kellett mostanában foglalkoznunk - fé­lelte a klubvezető. - Olyan szem­pontból szerencsés helyzetben vagyunk, hogy az idő nem sürget, ugyanakkor két-három héten be­lül döntünk, mégsem szeretnénk, ha a leendő tréner csak kevéssel a másfél hónap múlva kezdődő felkészülés előtt szembesülne a feladatokkal, nem szeretnénk az­zal elé­állni, hogy itt van­ harminc ember, tessék belőlük együttest KECSKEMÉTI TE DVSC-TEVA 1-2 CO-2­ Kecskemét, 400 néző. Vezette: Bognár T. (Takács G., Butkai) KECSKEMÉT: Németh G. - Bori, Gyagya, Koszó, Forró (Urbán P., a szünetben) - Csukics (Patvaros, 77.), Szavics - Gyur­­csó (Pekár, 75.), Litsingi, Foxi - Lencse Megbízott edző: Szabó István DVSC: Novakovics - Nikolov, Simac, Mészáros N., Korhut - Varga J. - Bódi, Bouadla (Szilágyi P. 49.), Yannick (Fe­­renczi J., 84.) - Kulcsár T. (Ramos, a szünetben), Coulibaly Vezetőedző: Kondás Elemér Gólszerző: Coulibaly (0-1) az 5., Korhut (0-2) a 20., Bori (1-2) az 55. percben Jó: Bori, ill. Korhut, Bódi, Varga J. MESTERMÉRLEG Szabó István: - Az első húsz percben kiütközött, hogy nem összeszokott a védelmünk. Utána már sokkal jobban játszottunk, és mindent megtettünk leg­alább a döntetlen eléréséért. Csapatom hozzáállására nem lehet panaszom. Kondás Elemér: - Az első félidőben azt játszottuk, amit szerettünk volna. A má­sodikban támadott a Kecskemét, de jól védekeztünk. Amiért jöttünk, azt elértük, építeni. A keret átalakításába szerencsés esetben már ő is bele­szólhat, mert az nonszensz, hogy a két csapatunkra van ötven em­berünk, miközben az eredmények messze elmaradnak az elvárttól. Van nálunk nyolc-tíz jobb képes­ségű és jól megfizetett játé­kos, aki közelébe sem kerül az első csapatnak. Nagy részük alighanem máshol bizonyíthatja rátermettségét a tavasszal. Szóval szűkebb ke­ret lesz, és igyekszünk elérni, hogy karácsonyra új mester is legyen." 2. Anyagi helyzet Idén a korábban biztos lábakon álló klubot is megérintette a pénz­hiány, ha a baj nem is orvosolha­­tatlan, némi csúszás és az abból fakadó gyomorgörcs azért jelle­mezte az őszt. Mi a helyzet most? „Úgy tűnik, mondhatunk mi bármit, létezik egy bizonyos közeg Kecskeméten, amelyik semmit nem fogad el, jóllehet az elmúlt hat évben, azt hiszem, bizonyí­tottuk, ha valamit megígértünk, úgy is lett - értetlenkedett Rózsa Pál. - Jeleztük, hogy december­ben mindenki megkapja a jussát, úgyhogy a játékosoknak kellemes karácsonyuk lehet. Az örök elé­gedetlenkedők persze ezúttal is hallatják ilyen-olyan fórumokon a hangjukat, olykor azt vetik a szemünkre, miért akarunk elad­ni játékost, noha a világ futballja már csak úgy működik, hogy a klub értékesíti piacképes labda­rúgóit. Nálunk többen is értéket képviselnek, például a korosztá­lyos válogatott fiataljaink, Bertus Lajos, Pekár László vagy Patva­ros Zsolt, akiket természetesen megtartanánk, hogy idővel még értékesebbekké váljanak. Aztán vannak kellő tapasztalattal fel­vértezett értékeink, Balogh Béla, Bori Gábor, Francis Litsingi, Foxi Kethevoama, Chris­tian Ebala, utóbbi nagyobb, mind kereset­tek, elsősorban az afrikaiak, ami nem feltétlenül jelenti azt, hogy kötelezően el is adjuk őket, de kedvező ajánlat esetén igen. ” 3. Stadionrekonstrukció Habár a financiális helyzet nem erre enged következtetni. Rózsa Pál a KTE honlapján mutatta meg a stadionépítés terveit, mi tagadás, impozáns látványt nyújt az egyelőre csak digitális aréna. „Az új stadion és környezeté­nek rekonstrukciója két-három milliárd forintot kóstálna, ami­re most még nincs meg a fedezet, de épp azért tartottuk fontosnak elkészíttetni a terveket, hogy a támogatók is lássák, jó helyre kerülne a pénzük, illetve hogy magunk is tudjuk, mennyibe kerülne a projekt. Szóval nem a következő három hónapban elérhető TAO-pénzekből épülne, hosszabb távú elképzelés, és nem is feltétlenül egyszerre készülne el minden az arénában és kör­nyékén, lépésről lépésre is lehet haladni. A futballban ugyan a csapat a legfontosabb, de sokan moziba is az otthoninál fino­mabb popcorn, a kényelmesebb szfékek és a jobb hangzás miatt mennek, vagyis bár fontos a film, az előadás, a kiszolgálás szintén. Arra törekszünk, hogy idővel egyik összetevőt se érhesse nálunk panasz." A produkción tényleg van még mit csiszolni, még úgy is, hogy a lila-fehérek a második félidő­ben mindent megtettek, hogy egyenlítsenek az első félidőben kétgólos előnyt szerző debre­ceniek ellen. Az ötödik percben Selim Bouadla­­ lövését is ütötte ki­ maga elé Németh Gábor, a ki­pattanót aztán Adamo Couli­baly juttatta némi üggyel-bajjal a kapuba. Negyedóra elteltével egy szép lövőcselt követő lövéssel Korhut Mihály növelte kétgólosra az előnyt. A második negyven­öt percben a KTE ugyan számos helyzetet kidolgozott, Bori Gábor pazar szabadrúgásgólja csupán a szépítésre volt elegendő, a Adamo Coulibaly gólja továbbjutást érhet a Loki számára A látványterv remek, már csak fel kell épülnie a kecskeméti stadionnak . HIRDETÉS Nagy téli felöltözde! - 5 000 Ft minden kabát árából 1 db kabát vásárlásakor 1 db kupon használható fel 2011.12.04-ig. Más kedvezménnyel nem vonható ösze. - 5 000 Ft minden öltöny árából Pl. a 40% gyapjú öltöny 19 900 Ft helyett ezzel a kuponnal csak 14 900 Ft. 1 db öltöny vásárlásakor 1 db kupon használható fel, 2011.12.04-ig. Sál 396'Ft * Sál 090 ft helyett 390 Ft. Ezzel a kuponnal maximum ^^db sál vásárolható, 2011.12.04-ig. Ím RÉGÜL E Kifutó, márkás férfiruházat | nagykereskedelmi áron Bp. VI. Weiner Leó u. 20. (a Nyugatitól 2 percre) Tel.: (1) 302-4085; (1) 331 ;7970 s Decemberi nyitva tartás: H, K, Sze, P: 10-20, Cs: 10-21, Szó: 9-20, V: 10-20 Ns. HIRDETÉS LEGYÉL TE IS LABDARÚGÓ JÁTÉKVEZETŐ! LEGYÉL PUHL SÁNDOR ÉS KASSAI VIKTOR UTÓDJA! Az UEFA és az MLSZ támogatásával országszerte játékvezetői tanfolyamok indulnak. A nagyszerű élményeken túl, még pénzt is kereshetsz! Várjuk a 14 év feletti hölgyek és urak jelentkezését. A sikeresen vizsgázók már 2012 márciusától mérkőzéseket vezethetnek. MEGYE SZEMÉLY NEVE, AKINÉL JELENTKEZNI LEHET TELEFONSZÁMA: 1 Bács EKE LÁSZLÓ 06-70-9358112 2 Baranya SZIGETI SZABOLCS 06-30-278-8160 3 Békés MEDOVARSZKI JÁNOS 06-30-349-8165 4 Borsod KURMAI ZOLTÁN 06-70-371 - 6754 5 Budapest KOCH GYÖRGY­­ 06-70-930-6094 6 Csongrád KÖSZÖ SZILVIA 06-70-375-1060 7 Fejér SÁRI CSABA 06-20-661-3995 8 Győr BÖSZE GYULA 06-70-778-2616 9 Hajdú­berettyén Péter 06-70-7021111 10 Heves FARKAS ÁDÁM , 06-70-320-7663 11 Komárom ERŐS GÁBOR 06-70-778-2854 12 Nógrád MARCSÓK JÁNOS 06-20 446 7378 13 Pest FENYVESI SZABOLCS 06-70 931 8620 14 Somogy BARNA JÓZSEF 06-20-669-1639 15 Szabolcs­­ SZILÁGYI NORBERT 06-20-775-6208 16 Szolnok CZÉKUS SÁNDOR 06-70-6043-123 17. Tolna Sebestyén Ágoston 06-20-9393042 1­8 Vas­gaAllAsz10 06-20-661-3781 19 Veszprém SZILASI SZABOLCS 06-20-991-7855 20 Zala GYARMATI TIBOR 06-70-614-0213 a Debrecen gellöreie A gyengébbik lábbal is megy ► Balhátvédként há­nyadik gólját szerezte? A Magyar Kupában ez volt az első, mint ahogy fel­nőtt játékosként is, mert­hogy az első NB I-es gólom még nem született meg. Annak pedig főleg örülök, hogy a gyengébbik lábam­mal, jobbal sikerült a ka­puba találnom. ► A második félidőben mintha visszavett volna a Debrecen. Tudatosan kapcsoltak takaréklángra? Nem erről van szó, egy­szerűen hatalmas erőket mozgósítva támadott a Kecskemét. Szerencsére alig sikerült a védekezé­sünkön rést találnia. A meccs előtt csakis a győzelemben gon­dolkodtak? Elsősorban abban, hogy gólt rúgjunk. Úgy véltük, ha nyerünk, az csak ráa­dás. Egyébként rendkívül küzdelmes, kiegyenlített mérkőzés volt, küzdelmes párharcokkal. ► Megnyugtatónak tartja a szombati visszavágóra egygólos előnyüket? M­egnyugtatónak azért nem mondanám. Legalább így kell koncentrálnunk szombaton is, és akkor nem lehet baj. BAJA-KOZÁRMISLENY: Borult a papírforma Kétgólos előnyt szerzett a jól játszó hazai csapat A Baja-Kozármisleny meccsen két, második vonalban szereplő csapat találkozott a Magyar Kupa nyolcaddöntőjében, és ha a baj­nokságban mutatott teljesítmé­nyeket nézzük, a Márton Gábor edzette Kozármisleny számított a párharc esélyesének. Meglehet, az őszi idényben harmadikként végző együttes a visszavágón ér­vényre juttatja a papírformát, és búcsúztatja kilencedik helyen telelő ellenfelét, azonban ez nem változtat a tényen: az első mécs­esén a Baja Kormos László két góljával nyert. Az előző két körben mindkét csapat élvonalbeli riválist bú­csúztatott (a Baja 1-1-es döntet­len után 11-esekkel verte meg a Lombardot, a Kozármisleny 2-1- re győzött a Siófok ellen), így hi­bázik, aki azt gondolja, a majdani továbbjutó csak a szerencsés sor­solásnak köszönhetően kerül be a legjobb nyolc közé.* BAJAI LIE ■) a KOZÁRMISLENY SE ÚGU C2-01 Baja, 250 néző. Vezette: Böcskei B. (Kis­s. Kovács N­G.) BAJA: Herbert - Szauter, Forgács A., Burucz, Villám - Szőllősi F., Lugó, Domo­kos - Csovics (Varga Z., 86.), Nagy Előd (Szőllősi T. 79), Kormos (Domonyi, 90.) Vezetőedző: Bognár György KOZÁRMISLENY: Sólyom - Fodor F., Balas­­kó, Fellai, Kiss M. - Kovács T., Nagy Erik - Godslove - Ato (Asztalos, 42.), Wittrédi (Laki Z. 60.), Rácz F. (Eszlátyi, 81.) Vezetőedző: Márton Gábor Gólszerző: Kormos (1-0) a 26., Kor­mos (2-0) a 37. percben Jó: Burucz, Lugó, Kormos, ill. Godslove MESTERMÉRLEG Bognár György: - Fölényben játszot­tunk, irányítottuk a játékot, jól futbal­loztunk. De ünneplésre semmi okunk, a továbbjutás két meccsen dől el. Márton Gábor: - Az első félidőben job­ban játszottunk, voltak lehetőségeink. A Baja első gólját óriási les előzte meg. Van még egy meccs, nem adjuk fel, hazai pályán nyerünk. Nem lehetetlen a továbbjutás. Tudósított: KUBATOVICS TAMÁS